hert Eigen initiatief van Karateliefhebber maakte handen niet vuil aan kraaien en ratten e ook voor jonge mannen. Je betekent iets voor andere mensen. Verplegen is méér dan een beroep, SCHIETEN MAKKELIJKER DAN SLAAN blNSDAG 19 DECEMBER 1972 16 E (Van een onzer verslaggeefsters) Oude kennis Strafblad Vondst Kom eens praten Verdienen tijdens de opleiding Verpleegster Familie 4 En dat is iets waarmee steeds meer jonge mannen rekening gaan hpuden bij het kiezen van een car rière. Tot grotere voldoening van henzelf. En tot vreugde van al degenen die ze helpen. Verplegen vergt nogal wat van je. Maar daar staat tegenover dat je je leven meer inhoud geeft. Elke dag is boeiend en afwisselend. Waar dan nog bij komt, dat salaris en overige voorzieningen bijzonder aan trekkelijk zijn. Als je verpleger wordt, ontvang je van ons een grondige opleiding. Gedurende de eerste drie maanden (het zogenaamde pre-klinische deel van de opleiding) ontvang je 100,- zakgeld per maand, plus kost en inwoning. Daarna is het salaris gedu rende het eerste jaar 653,31; dit loopt op tot 872,43 in het vierde jaar. Verder ontvang je een toeslag voor onregelmatige diensten. En bovendien heb je recht op kleding- en reiskostenvergoeding. Wij zorgen voor een prettige huisvesting. Voor kost en inwoning wordt 165,- van het salaris - dus niet van het zakgeld - ingehouden. Bij het behalen van het diploma bedraagt je aan vangssalaris minstens 1.039,99 per maand. Plus 20 tot 45% toeslag voor onregelmatige diensten. De opleiding duurt 3i jaar. De cursus start jaar lijks op 1 maart en 1 september. Minimum leeftijd: 17 jaar en 7 maanden. Maxi mum leeftijd: 21 jaar. Vooropleiding: HAVO, MAVO-4, of gelijkwaar dig diploma. Rode Kruis Ziekenhuis - Beverwijk Verpleger word je natuurlijk niet in een opwelling. Daar denk je grondig over na. En dan komen er misschien diverse vragen bij je op. Daarom nodi gen wij je uit voor een oriënterend gesprek waarin we al je vragen openhartig beantwoorden. Ouders zijn daarbij uiteraard ook van harte welkom. Voor meisjes zijn opleiding, toelatingseisen en salarisregelingen gelijk aan die van de jongens. Alleen: zij wonen tijdens de opleiding in het gezel lige zusterhuis. Wat het uniform betreft: dat biedt veel meer mogelijkheden dan alleen de klassieke. Een tuniekpak kan bijvoorbeeld ook In de genoemde salarissen is nog niet verwerk: de aanpassing per 1-1-1973. Soep Vul de bon in en stuur hem naar het Rode Kruis Ziekenhuis, Antwoordnummer 64, Beverwijk (geen postzegel plakken). Je kunt ook bellen met de heer Schmitt voor een afspraak: (02510) - 2 84 44. 1 i ilii HAARLEM De één gebruikte zijn buks om op lastig gedierte te schieten, de ander had een pistool om zijn eigen veiligheid te waar borgen, de derde bewaarde een alarmpistool als vergeten relikwie in een verloren hoek van zijn huis. Maar allemaal hadden ze één ding gemeen, de heren die gisteren suc cessievelijk voor de Haarlemse po litierechter mr. Vink verschenen: met hun wapenbezit zonder vergun ning waren ze in conflict met de vuurwapenwet en daarom stonden ze nu hier. T) /"A 1VJ Maak met mij een afspraak O V/l 1 voor een oriënterend gesprek. fS® t l 1 Tl L Naam Plaats Adres Geb. datum Jongen/meisje Opleiding na de Lagere School: I Vondellaan 13 j Tel. (0251QJ-28444. argument van die medicijnen ging er niet erg in bij de officier, hij dacht dat er toch wel genoeg besluitvorming was om van opzet te spreken. Hij vroeg alle omstandigheden meegerekend 100 boete en mr. Vink vonniste conform. „U bent ook geen man met soepfanta- sie” zei mr. Vink tegen een 40-jarige los De officier, mr. Bijl de Vroe vond de vuurbuks op zich behoorlijk gevaarlijk („die gaat wel door dikkere planken”) maar achtte het geval gezien de omstan digheden niet zo ernstig en eiste f 200. Mr. Vink maakte er f 150 van. Verdach te zal zich nog voor het kantongerecht moeten verantwoorden voor het bezit van stiletto’s en een „valmes”. In twee verstekzaken rond de vuur- wapenwet werden hardere straffen uit gedeeld. Een 24-jarige steigerbouwer uit Beverwijk kreeg voornamelijk door zijn strafblad met mishandeling erop voor het bezit van een pistool en munitie een week voorwaardelijk en f 100 boete, conform de eis. Hij had het ding ge kocht op de Grote Markt wat de verba zing van de politierechter wekte. De officier: „misschien is dit in het kader van de nieuwe plannen”. Een week was de eis, een week voorwaardelijk met f 250 boete de straf bij verstek voor een 32-jarige Amsterdammer, ook al met een stevig strafblad, en met connecties in de Amsterdamse onderwereld. Hij had een pistool schietklaar in zijn dash boardkastje liggen. Nog een verstekzaak: een 40-jaar oude Zaanse barkeeper die een gasalarspi- stool had om moeilijkheden in zijn zaak te voorkomen. Toen hij zijn dreigement volvoerde en vijf keer vuurde had hij er weinig aan, niemand schrok, iedereen was kwaad door de prikkelende traan gaslucht. Hij kreeg conform de eis een boete van 100. zich, bij een kudde koeien heeft gevoegd. Nadat de kudde verplaatst werd na de opening van het jachtseizoen bleef het dier bij de koeien. Eén ding was zeker: voor zijn eigen veiligheid had de verdachte het wapen niet nodig Hij was bokser en wist wel wat van karate af, een interessante hob by, die weer de nodige gespreksstof op leverde. Mr. Vink vroeg zie haf of de man nou bijvoorbeeld het plankje op het hekje doormidden zou kunnen slaan. Met een achteloos ..ach. dat doe je voor de demonstratie, daar gaat het niet om, je krijgt er trouwens lelijke eeltplekken van” werd dit beantwoord. „Nee, dat is niet bevorderlijk voor de schoonheid van de mannelijke hand” zei de politierech ter meelevend. De rechter zag weer eens een oude kennis terug, die zich sinds '68 koest had gehouden, een 27-jarige heftruckchauf feur uit Beverwijk. Nu had hij zwaar onder invloed geprobeerd in Be verwijk in te breken, maar men moest hem laveloos uit de kelder slepen. En De auto bleef in de familie, alleen was het niet zo verstandig van een 18-jarige jongen uit Assendelft om zonder rijbe wijs en met medicijnen op (de verkeerde volgens hem, de oorzaak van alles) de truck met oplegger van z’n oom in Beverwijk te „lenen”. Het ging ook goed fout, hij ramde een lantaarnpaal. Dat dat na een avondje uit met z’n verloof de, dat na het keurige thuisbrengen van het meisje epr taxi alleen werd verder gevierd in de kroeg. Mr. Vink informeer de belangstellend naar de ontwikkelin gen in de een jaar durende verloving, („je kunt tenslotte niet eeuwig verloofd blijven”) die blijkbaar tot tevredenheid verliep. De officier en hij wilden het gebeurde maar in het licht van de drank zien. Het werd f 150 boete. Bij Tremolat in de Dordogne, Frankrijk, doet zich het in de dierenwereld merk waardige feit voor dat een jong hert - - v 4 Een 26-jarige Hillegommer had een buks om z(jn jonge groen op de kwekerjj tegen de kraaien en ratten te bescher men. Het gezicht van de politierechter, die al meer blijk heeft gegeven zjjn naam eer aan te doen als vogelvriend betrok een beetje. Volgde een uiteenzetting van verdachtes bestaan als vaste.planten- kweker (én houtachtige gewassen, maar hoe het nou precies zat daar kwam men niet uit), met een kas, en jong uitgezet groen, dankbaar voedsel voor de kraaien. werkman uit Llsse, er blijkbaar van uitgaand dat als je nou toch met een slok op 16 blikken soep steelt achter een cash-and-carrybedrijf, je beter 16 ver schillende kunt nemen dan één soort. Enfin, zo fantasierijk was verdachte dus niet na 25, 30 glazen bier, maar hij was wel zo vernuftig om eerst een mand te kopen voor het vervoer. „Die had ik tóch nodig” verweerde hij zich. „Het zal allemaal wel met de drank te maken hebben” verzuchtte de officier. „Ja, daar houden we het maar op” zei mr. Vink. Het werd conform de eis f 250 boete, waarvan f 150 voorwaardelijk. 4 i Zz s -i „Ik vind toch nooit wat hè, laat staan een pistool” aldus mr. Vink tegen een 24-jarige Haarlemmer die een pistool vond op de Botermarkt, en er toen niet mee naar de politie dorst te gaan. Daar bestond het vermoeden dat hij zweeg uit angst voor repressailles. Vol ongeloof veroordeelde mr. Vink hem conform de even ongelovige eis tot f 100 en twee weken voorwaardelijk. Je hebt een gaspistool al 15, 16 jaar in je bezit, je vrouw wil het niet meer zien en verbergt het met een washandje tussen de balken. Als je dan opeens gaat verbouwen komt zoiets natuurlijk te voorschijn Die pech had een 51-jarige betonfabrikant uit Lijnden. Met een zucht van verlichting dat-ie het ding kwijt was had h- het toen aan een nachtwaker gegeven die er blijkbaar meer aan had. Desondanks was hij toch strafbaar voor het doorgeven van het wapen en kreeg 50 boete. De eis was 100. Een 24-jarige controleur, gedetineerd voor iets anders had nog een alarmpi stool uit zijn vaartijd, toen dat blijkbaar functioneel was Niet bijzonder ernstig nu, vond de officier, maar toch wel een griezelig bezit voor iemand die al eens voor mishandeling is veroordeeld. Hij vroeg f 100. Mr. Verpaalen wees erop dat de man zelf bij het politieverhoor in de andere zaak had gevraagd of-ie zo’n pistool nou eigenlijk mocht hebben. Nou dat mocht niet, en de zaak werd niet onderhands geregeld: hij had het ding nou eenmaal gehad en dat is strafbaar. Mr Vink wilde het niet overtrekken en gaf hem f 50 boete. ■OHM*

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 16