Socialisten staan positief tegenover bouwen over Rijksweg n Was de fusie toch doorgegaan maar Krediet voor kleedruimte D. Koger bezorgd over city-plan van Beverwijk Alles staat of valt met Beverplan dinsdag J. W. Reijkers (D’66) over „college-van-de-gemiste-kansen”: Gevonden voorwerpen 1 9 DECEMBER 1972 IJMUIDER COURANT 7 Kritiek 99 99 Winkels Huurharmonisatie Verkeer Cultureel centrum Woningbouw Openbare werken Telstar Onderwijs Grenscorrectie Jeugd en cultuur ORGELCONCERT Klaas J. Mulder Reinigingsdienst Huisvesting Terugval Openheid Begroting Sluyterman van Loo PvdA LAAKT BELEID COLLEGE (Van een onzer verslaggevers) te (Van een onzer verslaggeefsters) I Winkelpakket snel uitbreiden o.a. (Van een onzer verslaggevers) ng es de llO' ADVERTENTIE van ADVERTENTIE 1 oeke ars tf» to Nu B. en W. zich afvragen of de bouw van het cultureel centrum wel mogelijk is, vroeg de heer Kaebisch zich af of de raad vorig jaar november door het colle ge wel juist is voorgelicht over de fi nanciële mogelijkheid tot uitvoering van het plan. Hij toonde zich ontevreden over de financiële situatie van het kleuteronder wijs. Op gemeentelijk niveau moeten er aanvullende maatregelen nodig zijn, zei de oppositieleider, die voorstellen in die richting aankondigde. meer bestaat aan nieuwe winkels kan dan het bestemmingsplan voor de omge ving van de bibliotheek gewijzigd wor den”. inwonertal zou het winkelareaal op dit moment te klein zijn. het winkelpakket. En de situatie rond de vergeten worden. Het doorberekenen van de overschrij dingen van de vergoedingen voor het openbaar onderwijs naar het bijzonder De heer Koger zou graag het college naar Heemskerk sturen om daar te gaan verhogen en de reinigingsrechten, het ri- oolafvoerrecht en de opcenten personele belastingen tesamen minder te verhogen dan het college heeft voorgesteld. Hij wees in dit verband op de effi ciency in het gemeentelijk apparaat Waarom Beverwijk nog geen onroe rend goed belasting wil instellen begreep de heer Koger niet. Zoals bekend, heb ben Velsen, Haarlem en Hilversum be sloten, deze belasting wél in te stellen. Het plan om een reinigingspolitie in te stellen had de sympathie van de heer Koger, die ook het buitensporig langdu rig parkeren aanstipte. Haarlem wil dit met een speciale verordening tegen gaan. Laat Beverwijk dit voorbeeldvolgen, zei hij. D. KOGER spraakverwarring J. W. REIJKERS wegwerp-college de m im. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De raad wordt ge vraagd een krediet van f 12.319 beschik baar te willen stellen voor uitbreiding van de kleedgelegenheid op de sportvel den aan de Oosterstreng. Bij de op deze terreinen spelende verenigingen is hier aan grote behoefte bestaan en met name voor de handbalvereniging ODIN is dui delijk een tékort aan voldoende kleedac- commodatie aanwijsbaar. ODIN is een gemengde vereniging, zo dat bij het wisselen van de teams voor ongeveer 50 heren en 100 dames ruimte nodig is. De twee kleedkamers voor de heren zijn voldoende, doch de overige accommodatie voor de dames is te ge ring. Rekening houdend met de wensen ach ten burgemeester en wethouders het mogelijk één kleedruimte aan de be staande accommodatie toe te voegen als mede een dringend noodzakelijke opberg ruimte voor sportmateriaal. Alle inspanningen moeten er op ge richt worden, dat de woningen die nieuw gebouwd worden en de woningen, die door de doorstroming vrijkomen ook werkelijk door ingezetenen van Bever wijk bewoond gaan worden. „Voor wat betreft de Hoogovenwoningen zullen er afspraken moeten komen met dat be drijf. Heeft het college in dit opzicht al iets kunnen bereiken?” Hij zou graag de vorig jaar aangekon- digde woningbouwnota willen zien ver schijnen. „Dan kunnen wij werkelijk de beleidsvisie van het college bediscussië ren”. De heer Kaebisch verbaasde zich over de opmerking van het college over de Stichting Sluyterman van Loo’. „B. en W. verwijzen ons naar de pers. Maar ik wil een antwoord op de vraag of het stich tingsbestuur alle medewerking van het college heeft gekregen waar het om gevraagd had, of dat er meningsverschil len tussen het college en het bestuur bestaan”, vroeg hij. MB MB BB MB MB MB I Van ons jaarboekje WIE WAT WAAR 1973 is nog slechts een beperkt aantal vooradig. Prijs 4.90. I Uitgave Haarlems Dagblad, IJmui- I der Courant, Beverwjjkse Courant. De doorstroming kan men tevens ex tra bevorderen door het bouwen van wo ningen in Beverwijk, zo zei de heer Kaebisch, voor mensen, die een hoger bedrag aan het wonen kunnen besteden. Duurdere woningen zijn niet nodig. „Er zijn andere mogelijkheden genoeg. Men Inzake een al of niet wenselijk geach te reorganisatie of het voeren van een ander beleid ten aanzien van Openbare Werken en het Woningbedrijf kon de heer Koger zich niet aan de indruk onttrekken, dat alle activiteiten momen teel in een impasse verkeren. „Het mag als een publiek geheim worden gesteld, dat er momenteel bij Openbare Werken angst en onzekerheid bestaat.” BEVERWIJK Het Beverwjjkse college van Burgemeester en Wethouders heeft zich door zjjn zwakke beleid gemaakt tot een wegwerp-college, dat zo snel mogelyk door een college met bestuurskracht zou moeten worden vervangen. Dit is de mening van het D’66-raadsIid J. W. Reekers in zjjn algemene beschouwing over de gemeente begroting voor 1973. „Een duidelijke visie inzake het te voeren beleid ontbreekt dit college”, aldus de heer Reijkers, „constatering van enige beleidsefficiëncy of bestuurs kracht is, eenvoudig door het ontbreken daarvan, niet mogelijk”. De heer Reijkers karakteriseert het college, op grond van het ontwijken en verwerpen van serieuze opmerkingen van raadsleden, als „het college van de gemiste kansen" en voegt daar de verzuchting aan toe: „Was de fusie toch maar doorgegaan”. Volgens de P.v.d.A. mag er geen win- kelbebouwing in de omgeving van de nieuwe bibliotheek tot stand komen, zonder dat er zekerheid bestaat omtrent de aansluiting met het bestaande win kelcentrum. „Wij willen In de Peper straat beginnen. Als er geen behoefte De heer Koger ging hierna over naar het Experimenteel Advies Sentrum IJ- mond. Volgens het college, zo zei de SCP’er, zijn de ervaringen met EASY teleurstellend geweest. Oorzaak: minder goede contacten met het huisvestingsbu reau en de Sociale Dienst. „Was is de achtergrond hiervan”, vroeg hij. Het wordt hoog tijd, dat we weten waar we met het cultureel centrum aan toe zijn, was een volgend aspect in zijn beschou wing. praten over een mogelijke grenswijzi ging. Deze correctie kan dienen ter af ronding van een wijk of bouwblok. De bestaande grens, vooral in Oosterwijk, loopt nu toch wel heel grillig door de bebouwing heen. Over de financiële situatie van de gemeente was hij niet bijster tevreden. „Budgettair ziet de zaak er nog niet rooskleurig uit. Daarom zal het helaas nodig zijn enkele forse (belastingverzwa- rende) maatregelen te treffen.” F. R. W. KAEBISCH (PvdA) geen vooruitgang Hij vond de verhoging van de be grotingspost voor de uitwisseling met Neuwied van 4000 naar f 20.000 onver antwoord. Beëindiging van de uitwisseling wilde hij niet. Hij stelde voor voor deze post nog geen bedrag op de begroting op te nemen. In plaats daarvan kan het college in februari een sober programma aan de raad voorleggen. De P.v.d.A. zal, aldus de heer Kabisch, de verhoging van de plaatselijke belastingen niet goedkeu ren. Hij zal straks met concrete voor stellen komen om de straatbelasting te Bouwen aan de oostkant van Rijksweg 9 was voor de heer Koger geen kwestie van maanden, maar van jaren. Hij haalde in dit verband een kreet aan van PvdA-Statenlid, drs. R. de Wit (burgemeester van Alkmaar), die in een vergadering onlangs zei: „Dat (bouwen over de Rijksweg) nooit, wij willen daar tenminste nog iets aan groen overhou den.” Hij vroeg voorts aandacht voor de particuliere bouwkansen in het. plan Westertuinen, waar 300 huizen komen. door op het elektronisch Johannes Kerkorgel in de Koningkerk aan de Kloppersingel te Haarlem op 20 december, aanvang 20.15 uur. Kaarten gratis af te halen bij Muziekhandel ALPHENAAR Kruisweg 47-49 - Haarlem Telefoon 320032 Alleenvertegenwoordiging Johannes Orgelbouw De SCP is tegen een subsidieverlening van ongeveer f 40.000 aan Telstar. „Zo lang in Beverwijk nog verschillende kostbare voorzieningen voor de amateur- sportbeoefening getroffen zullen moeten worden moeten qr geen gelden voor Telstar beschikbaar komen”, zo zei de SCP-woordvoerde'r. Hij vroeg in dit sporthoofdstukje tevens naar de finan ciering van de accommodatie voor sport vereniging Beverwijk. Jammer genoeg is het niet mogelijk vervroegde gemeenteraadsverkiezingen te houden. „Beverwijk zou daar op dit ogenblik wel mee gediend zijn”, aldus de heer Kaebisch, die het beleid van het totale college laakte. Want het tekort schieten van het college is nooit aan één man te wijten.” Volgens de fractie-voorzitter geeft het college een verkeerde voorlichting over de huurharmonisatie. De huurder hoeft nog niet akkoord te gaan met de nieuwe huurprijs, hoewel het college de huurders een brief schrijft, waarin men stelt, dat de huur verhoging moet worden voldaan, omdat de minister het heeft goedgekeurd. „Met zo’n brief als deze, gedraagt het college zich als huiseigenaren, die hun huurders door misleiding tot aanvaar ding van de huurverhoging dwingen. onderwijs was voor de heer Koger een zorg. Door de vijfjaarlijkse afrekening moeten de schoolbesturen lang op deze aanvullende uitkeringen wachten. Ge volg: het geld, dat in 1969 meer is uitgegeven voor het openbaar onderwijs is bijna 50 percent in waarde gedaald. „Kan Beverwijk in deze kwestie”, aldus de heer Koger, „de raad Amsterdam niet volgen, die heeft besloten voortaan jaar lijks een voorschot te geven?” Dit zou dan voor het kleuter- en basisonderwijs dienen, terwijl het Regionaal Instituut het voortgezet onderwijs voor zijn reke ning neemt. De heer Koger zag maar één oplossing om uit de impasse van de schoolbegelei dingsdienst te geraken: doorgaan met de regionale dienst, voorlopig, zonder Vel sen met mogelijke toetreding op een later tijdstip, zoals de Heemskerkse wet houder Van Herpen had voorgesteld. „Als wij moeten afwachten hoe de dienst in Velsen uitpakt, is de kans groot, dat per 1 september volgend jaar nog niet kan worden begonnen.” Hij pleitte voorts voor het aanstellen een schoolpedagoog voor Beverwijk, als die bovengenoemde mogelijkheid geen realiteit zou kunnen worden. De verbouwing en uitbreiding van de Chr. Duinwijkschool voor Mavo is nog steeds niet geschied. De heer Koger vroeg het college naar de oorzaak hier van, aangezien het karwei binnen af zienbare tijd niet meer mogelijk is we gens de bepalingen van de overgangswet WVO. De 78 mensen hebben recht op zeker heid en duidelijkheid. Vandaar de twee vragen van de heer Koger: is de wet houder (Sigon) bereid zo spoedig moge lijk de besprekingen met de begelei dingscommissie te hervatten en wil de wethouder als uitgangspunt hierbij aan vaarden het rapport van het Centraal Adviesbureau van 29 maart vorig jaar. Dit is een eindrapport van het onderzoek dat al in 1967 was begonnen. De heer Kaebisch had felle kritiek op het niet nakomen van beloften door het college. „Vorig jaar zegde men toe, een lijst te maken van beleidsvraagstukken, waarover eerder rapporten waren toege zegd. Het college zou onderzoeken wat voorrang zou moeten krijgen en daar met de raad over praten. Dat is nog steeds niet gebeurd”. Vandaar wilde de heer Kaebisch nadrukkelijk de belang rijkheid van een verkeersnota onderstre pen. „De nota zou een duidelijk inzicht geven in de volgorde van belangrijkheid van alle voorstellen en de mogelijkhe den om ze uit te voeren”. Hij noemde de beleidsnota een mager stuk, de memorie van antwoord is even eens op vele punten teleurstellend. „Zelfs de meest eenvoudige zaken kan men niet in goed vertrouwen aan het college overlaten”, zo sprak hij. Vervolgens: „Ik heb bij de schriftelij ke voorbereidingg een vraag gesteld over een zaak, waarmee meer dan 1 miljoen gulden op het spel staat. Het college heeft de vraag niet beantwoord. Ik ont ving een briefje: beantwoording zou schade voor partijen kunnen opleveren. Welke partijen? Misschien de Samen werkende Christelijke Partijen en de V.V.D.”. ken in hoeverre in de gemeente Bever wijk met een ver doorgevoerde intense vorm van samenwerking binnen het on derwijs een begin zou kunnen worden gemaakt. Deze samenwerking binnen het onderwijs ziet de heer Reijkers in de vorm van een zogenaamde samenwer kingsschool of - nog liever - een open school. Een concrete aanleiding daartoe kan volgens het raadslid in de stand van zaken op onderwijsgebied in Wijk aan Zee worden gevonden. De heer Reijkers stelt het college voor, een in te stellen kleine commissie hierover van gedachten te laten wisselen. In zijn algemene beschouwing heeft de heer Reijkers zich trachten te beper ken tot een toetsing van de algemene beleidslijnen van de gemeente Beverwijk aan de praktijk. Eén van de weinige concrete punten die hij aansnijdt is de verkeerssituatie aan de Büllerlaan. Hij geeft in overweging, aan beide kanten een behoorlijke hoeveelheid parkeerha vens aan te leggen, zodat de eigenlijke rijbaan vrij blijft. „Het heeft mij be vreemd”, aldus de heer Reijkers, „dat deze grote problemen ten tijde van de recente wegreconstructie en verbetering aan de Büllerlaan niet zijn onderkend”. Het D’66-raadslid vraagt het college te vens, het onderzoek ten aanzien van de afsluitingen van de zijwegen van de Breestraat zo spoedig mogelijk af te ronden en de raad terzake voorstellen te doen. Voorts wil de heer Reijkers weten, waarop het college van B. en W. de uitspraak, dat in Beverwijk te weinig mensen bereid zijn een redelijk bedrag voor parkeerruimte te betalen - een parkeergarage achtte het college dan ook een onhaalbare kaart - baseert. De heer Koger betrok ook Pakhoed in deze beschouwing en wilde van het col lege klaarheid omtrent de snelheid, waarmee dit concern de plannen van het grote winkelcentrum aan de Bree straat wil verwezenlijken. De fractie-voorzitter van de grootste politieke groepering, de Samenwerkende Christelijke Partijen, de heer D. Koger, besteedde veel gerichte aandacht aan onder andere het stadscentrumplan Be verwijk (winkels), de woningbouw, en de eventueel op komst zijnde reorganisatie van Openbare Werken en het Woningbe drijf. Vooral dit laatste probleem zat de heer Koger hoog; zozeer zelfs, dat hij in zijn algemene beschouwing een aantal vragen aan wethouder P. J. Sigon stelde, die de beleidsaspecten van deze zaak raakten. Een van de belangrijkste taken van het gemeentebestuur acht de heer Reij kers de zorg voor een gezond leefkli maat; in dit kader een bewoonbare en aantrekkelijke stad voor zowel bewoners als bezoekers creëren staat voor hem centraal. „Beverwijk is bezig een vuile stad te worden”, aldus de heer Reijkers, die weinig waarde hecht aan het instel len van een reinigings- en plantsoenbe- wakingsdienst: „Er zal een voortdurend beroep moeten worden gedaan op de burgers om hun stad schoon te houden, terwijl tevens een personeelsuitbreiding van de reinigingsdienst het overwegen waard is, of men moet hen intensiever aan de vuilopruiming laten werken”. De heer Reijkers verzoekt het college, bij de Nederlandse Spoorwegen op verbete rende maatregelen met betrekking tot de vervuiling van het station aan te drin gen. Raadslid Reijkers vindt, dat meer mo gelijkheden dienen te worden geschapen om door middel van betaalbare huur en koopwoningen ook het uit Beverwijk wegtrekkende middenkader voor de stad te behouden. „Het gemeentebestuur dient niet lijdelijk toe te zien, maar moet zelf aanpakken. Aan het woonprobleem”, al dus de heer Reijkers, „dient dan ook meer aandacht te worden geschonken dan tot op heden is geschied.” In dit verband waarschuwt de heer Reijkers tegen „verdere afbraak van woningen zonder gelijktijdig vervangende nieuw bouw en uitbreiding van woongelegen heid”. Hij ziet niet in, waarom onderzoe kingen en investeringen niet eens met bekwame spoed kunnen worden verricht en de resultaten onverwijld zouden kun nen leiden tot een aanpak en een om buigen van beleid, een intrekken zelfs van genomen besluiten ook als deze betrekking hebben op belangrijke zaken als bestemmingsplannen en dergelijke”. De heer Reijkers verwijst hierbij bij voorbeeld naar het zogenaamde „Bever plan”: „Overbewinkeling is een ernstige zaak, terwijl woonbebouwing dit juist in dubbele zin kan voorkomen”. BEVERWIJK Vanmiddag twee uur is de raad Beverwijk blij moedig met de behandeling van de begroting 1973 gestart. De fractie voorzitters beten met de algemene beschouwing het spits af van de de batten, die volgens plan twee mid dagen en avonden (woensdag en donderdag) in de raadzaal van het Stadskantoor zullen duren. De discussie omtrent de opzet van het bestemmingsplan Stadscentrum-Bever- wijk noemde de heer Koger een Babylo nische spraakverwarring. De gemeente raad nam in januari 1970 dit plan aan en de SCP’er meende, dat als die spraakverwarring doorgaat, er niets meer van het city-plan over zou blijven. Zoekend naar de reden van de onrust bij de Stichting Breestraatpromenade en de winkeliersvereniging Stadscentrum kwam de heer Koger tot het volgende: Een zo omvangrijk reconstructie plan voor de binnenstad wordt niet in en voor 'enkele jaren gebouwd. Het cen trumplan is gebaseerd op het tot stand komen van een hoofdwinkelcentrum voor 80.000 inwoners. Als dit niet juist is, degradeert de Breestraat zich tot een wijkcentrum. Er komen dan ook geen grote winkelbedrijven.” Zijn fractie staat daarom een groei van de bruto-winkel- vloeroppervlakte voor. Voor het huidige dit college worden voorbereid en hoe weinig inventief dit college zelf is”. De heer Reijkers vindt, dat het con tact tussen burgers en overheid in de gemeente Beverwijk soms te wensen over Iaat. „Het gebrek aan communi catie kan bijvoorbeeld in bjjna iedere vergadering van de commissie voor beroep- en bezwaarschriften worden geconstateerd. Het gebrek dat”, aldus de heer Reijkers, „parallel loopt met de toenemende uitputting van dit college”. De heer Reijkers acht het onbegrijpelijk, dat vooruitlopende op de algemene her ziening van het reglement van orde voor de raadsvergaderingen, er nog nimmer een voorstel is gekomen inzake de open heid en openbaarheid van de commissie vergaderingen. „Een goede en open voor lichting”, zo vindt het D’66 raadslid, „zou juist het ontbreken van openbare verga deringen nog enigermate kunnen goed maken”. De heer Reijkers doet een uitdrukke lijk beroep op de door hem bijzonder gewaardeerde wethouder van onderwijs, ir. J. Camffermann, ernstig te onderzoe- Van 9 tot en met 15 december 1972 werden de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven bij de gemeentepoli tie van Velsen: Schakelkettinkje, huissleutel, porte monnee met inhoud, tas met kleren, hond, sjaal, portemonnee met inhoud, knipportemonnee, portemonnee inh. be- taalpas, meetlint, handschoen, fietstas, Lipssleutel, fietstas inh. gereedschap, paar wanten, bontkraagje, want, porte monnee met inhoud, sjaal, paar hand schoenen, bankbiljet, kettinkje, bankbil jet, blokfluit, schakelarmband. Inlichtingen betreffende deze gevon den voorwerpen zijn te verkrijgen dage lijks aan het hoofdbureau van politie te Velsen. De gedeponeerde voorwerpen zijn te verkrijgen elke dinsdag en vrij dag van 16.30 uur tot 17.30 uur aan het hoofdbureau van politie alhier. Openbaarheid van de commissies zag de heer Koger als reëel, maar dan wel een behandeling in de commissies van bepaalde, actuele onderwerpen. Met betrekking tot de sluitende ge meentebegroting voor 1973 wenst de heer Reijkers „beslist niet mee te doen aan het gejuich” dat daaromtrent is ontstaan. „Temeer niet”, aldus het raads lid, „nu dit wordt verkregen door het verwezenlijken van een aanzienlijk pak ket van maatregelen, zoals bezuinigingen op bestaande uitgaven en anderzijds uit verhoging van een aantal belastingen en heffingen”. De heer Reijkers acht het nuttig, dat de raad zich bijvoorbeeld ieder half jaar buigt over een nota, die weergeeft in hoeverre de werkelijke in komsten en uitgaven overeenkomen met de betreffende bedragen in de begroting. „Burgers moeten vermeende verspillin gen van gemeentegelden kunnen rappor teren”, aldus de heer Reijkers, die „in het kader van dit licht bezien” na „enige aarzeling” toch geneigd is voorstellen om de geraamde post internationale contac ten voor 1973 aanzienlijk te verlagen te ondersteunen. „Want zal dit spoedig tot stand ko men, dan heeft Beverwijk nog kans z’n centrumfunctie te behouden. Wordt dit een zaak van lang rekken en met geen mogelijkheden om eventueel reeds in de Peperstraat te beginnen, dan zal Bever wijk terugvallen tot een onbeduidend plaatsje en heeft het de boot gemist. De terugval zal dan niet te stuiten zijn.” Samenvattend kwam hij tot de con clusie, dat B. en W. al het mogelijke moeten doen om zo snel mogelijk een aanzet te maken met het uitbreiden van in dit kader mag Grote Kerk niet „Niet de andere gemeenten”, aldus heit raadslid, ,„maar Beverwijk zou bij die fusie gebaat zijn geweest. Een nieuw college - dat in staat en bereid is met een frisse aanpak het beleid om te buigen en krachtdadig wil besturen - hadden we na de afwijzing van de fusie in de plaats daarvan noodzakelijk moe ten hebben. Degenen die dit tegen be ter weten in nog belemmeren, nemen wel een zeer zware verantwoordelijkheid op zich. Nu is het zo - en ik ben zeker niet de enige die er zo over denkt - dat ik me vaak beschaamd voel lid van deze gemeenteraad te zijn: louter om de zwakheid van bestuur, zoals deze naar buiten komt en waarvoor ik toch eigen lijk mede verantwoordelijk ben”. „Eén van de ergste uitingen”, zo vindt de heer Reijkers, „van een slechte voor bereiding van zaken, een onnodig tijd vergende en voor iedereen onbegrijpelijke gang van zaken, van zwakheid en ondes kundigheid is wel het herhaaldelijk uit stellen en terugnemen - meestal op het laatste moment - van raadsvoordrachten door dit college”. Volgens het D’66 raadslid wordt daardoor tevens aange- toond „hoe weinig serieus de zaken door BEVERWIJK In tegenstelling tot de fractie in de Heemskerkse raad is de PvdA-fractie in de Be- verwijkse raad iets sportiever als het gaat om het bouwen van wo ningen in het momenteel nog maagdelijke gebied ten oosten van rijksweg. Oppositieleider F. R. W. Kaebisch zei vanmiddag in zijn al gemene beschouwing, dat woning bouw in dit gebied opnieuw in overweging kan worden genomen als een herziening van het Noord- zeekanaalgebied er door komt. hoeft er de kranten maar op na slaan”. Hij vroeg in dit verband naar het tijdstip waarop de eerste paal, in de grond van het gebied Westertuinen kan worden geslagen. Overigens was de fractie-voorzitter er nog niet zo zeker van, dat er in die contreien een wijk met betaalbare woningen en overige voorzieningen tot stand is te brengen. Hij wilde van het college graag gegevens omtrent de ge sprekken, die B. en W. met de provincie hierover hebben gevoerd. De heer Kaebisch moest vanmiddag ontmoedigend constateren, dat een be langrijk deel van zijn opmerkingen in de begrotingsdebatten van vorig jaar, thans nog even actueel zijn, omdat er op vele punten geen enkele vooruitgang is geboekt. De woningbouwplannen van dit colle ge dienen zeer kritisch te worden beke ken, „omdat voorkomen moet worden, dat de noodzakeljjke groenvoorzieningen en speelruimte voor de jeugd in het gedrang komt”. Goedkope huurwoningen kunnen een middel zijn om de doorstro ming te bevorderen en dat de bouw van nieuwe woonvoorzieningen voor bejaar den in dit verband van groot belang is, wilde de P.v.d.A.’er nadrukkelijk onder strepen.

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 7