Reeks dronken chauffeurs uit Gemeentelijke Ziel van mens diensten in weegt 21 gram IJmond voor politierechter komende dagen 25 Super Kings 1.75 E ia 11 Bij J&t I 'Vite».// ook in menthol De nieuwe royale stijl van roken b t Nieuwjaarsreceptie mr. F. J. Kranenburg VIJF MAANDEN CEL VOOR ONGEWENSTE VREEMDELING DINSDAG 19 DECEMBER 1972 Kiespijn Normaal i i A A •K: 3® s - W gi - J I SSSiBfefe Bz Super King Size dus extra lang. Elegant, feestelijk. Dat is de nieuwe stijl. En dat is óók: langer genieten van elke heerlijk milde Belinda. Bovendien voor’t eerst in Nederland: 3! W <1 r r/ (Van een onzer verslaggeefsters) HAARLEM De Haarlemse po litierechter mr. Vink is deze week weer ingegaan met een zitting waarop het merendeel der verdach ten terecht stond wegens het be kende artikel 26, rijden onder in vloed. Niet minder dan elf van de vijfentwintig verdachten die voor moesten komen hadden zich hier aan schuldig gemaakt. Door de samenstelling van de rol wilde het toeval dat degenen die voor het hekje verschenen er waren ook verstekzaken en enkele zaken wer den naar een latere datum verscho ven voor het merendeel uit de IJmond kwamen. F» «g ff Ai ka:: - - I s „oponicT I "ïi 1 1 '.-rwi ■st Maastricht naar zijn VELSEN. In plaats van maandag 25 december zal op zaterdag 23 decem ber, in de voormiddag, huisvuil worden opgehaald. De bewoners van de betrok ken wijk dienen het af te voeren huis vuil zo vroeg mogelijk buiten te zetten. v. Voorts zullen er de volgende wijzigingen zijn: inplaats van dinsdag 26 december, wordt huisvuil op woensdag 27 decem ber opgehaald en inplaats van maandag 1 januari, op dinsdag 2 januari. Het Velserbad is zondag 24 december op de normale tijden geopend. De beide kerstdagen, 31 december en nieuwjaars dag zal het overdekte zwembad gesloten zijn. Alle afdelingen van de Openbare Bi bliotheek Velsen zullen, behalve op de kerstdagen en op nieuwjaarsdag, ook op zaterdag 30 december de gehele dag gesloten zijn. De officier van Justitie in tekende, destijds tegen het mening te lage vonnis hij had zes maanden geëist hoger beroep aan. Ook de procureur-generaal in ’s-Herto- genbosch eiste veertien dagen geleden zes maanden. Na het uitzitten van zijn straf zal de man aan de Duitse autoriteiten worden overgedragen. Er bestaat bovendien een verzoek om uitlevering aan Zweden, waar de autoriteiten hem willen onder vragen over zijn rol inzake de handel in preludinetabletten, die daar tot de ver boden middelen behoren. Witte mollen. Mollenvanger M. Dokter uit Nijkerk kon zijn ogen niet geloven toen hij in Scherpenzeel twee witte mollen ving. De mollenvanger noemde het een zeer grote zeldzaamheid. Eens in de tien jaar is al opmerkelijk, maar twee tegelijk is zeer opmerkelijk, al dus de heer Dokter. Mr. Vink zei zeker te beseffen dat er over het systeem elders te praten viel, maar vond gezien alle factoren het in dit geval onbillijk tegenover anderen van de gebruikelijke straf af te wijken. Zo kwam hij tot twee weken en een jaar ontzegging, waarvan door verdach- tes omstandigheden vier maanden voor waardelijk. was dat hij hier te boek ongewenst vreemdeling. k", x Verdachte ontkende dit echter, en meende dat het ongeval voortkwam uit een lekke band, die hij ook eigenlijk pas later toen hij zijn wagen afhaalde bij de politie goed ontdekte: er zaten spijkers in. De officier, mr. Bijl de Vroe vond dat hij nog een aardig stuk met de band had afgelegd en vond het gebeurde toch nogal onduidelijk. Zelfs als er sprake was geweest van een lekke band had het volgens hem niet zo kunnen gebeuren. Hij dacht dat de sherry wel in enorme glazen zou hebben gezeten en vroeg twee weken en een jaar ontzegging, de gebruikelijke straf voor first offenders in deze. Mr. Vink onderschreef dit. Hij zei door persoonlijke omstandighe den gedronken te hebben. Mr. Vink had er wel begrip voor maar vond dat je dan niet achter het stuur moet kruipen. Conform de eis werd de man wegens het rijden onder invloed en doorrijden na een ongeval tot twee weken en een jaar ontzegging veroordeeld. De auteur schrijft dat hij de bed den van stervenden op zeer gevoeli ge weegschalen heeft laten zetten. Bij het wijken van de levensgeesten bleek het gewicht altijd plotseling 21 gram lager te zijn geworden. Volgens dr. Jacobson is het leven na de dood als een droom. Deze gelijkenis zou zo groot zijn dat de ziel niet ëens opmerkt dat zij het lichaam verlaat. „Gelukkige mensen hebben na de dood geen problemen. Zij wanen zich nog op aarde te zijn en blijven drinken, eten of hun auto besturen”, aldus de Zweedse arts. Niet alleen cafébezoek lag aan het rijden met een borrel op ten grondslag, ook het wel meer gewraakte bezoek aan recepties kwam naar voren. Zo was er een 26-jarige kantoorbediende uit Bever wijk die op een receptie drie glazen sherry ha dgedronken en daarna door Beverwijk reed en een lantaarnpaal ramde. „Ik had niet voorzien dat er ook nog na het kerkbezoek een receptie zou zijn, anders had ik de auto niet meegenomen” zei hij. Mr. Vink vond drie glazen sherry wel wat weinig voor een promillage van 2.2 en vroeg zich af of er niet de avond daarvoor nog een vrijgezellenfeestje was geweest, voordat de kerkdienst (blijk baar naar aanleiding van een trouwerij) dit leven afknotte. zenuwen over lastige klanten. Veel staat hij niet meer in de bar, één keer per veertien dagen komt hij langs, en op zo’n avond ging het fout. Mr. Crefeld geloofde dat het niet zozeer de drank als wel een combinatie van de genoemde factoren was die zijn rijgedrag die avond bepaalde. Hij wees erop dat in andere arrondissementen naar zijn erva ring met name in Alkmaar, eerder boe tes, als waarschuwingen worden opge legd in dit soort gevallen, al gold de recidive natuurlijk als bezwarend. DÜSSELDORF (AFP). De ziel van de mens weegt precies 21 gram tot deze conclusie is een Zweedse arts, Nils-Olof Jacobson, gekomen na een uitvoerig onderzoek. Zijn bevin dingen staan in het boek „Het leven na de dood”, dat gisteren in Düssel dorf is verschenen. (Van onze correspondent) ’s-HERTOGENBOSCH. Het ge rechtshof in ’s-Hertogenbosch heeft een ten onrechte in ons land verblijvende Duitser veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van voorar rest. Hij werd eerder in Maastricht ver oordeeld tot vier maanden wegens het in ons land verblijven terwijl hem bekend stond als Belinda nu in ’t lang Een. 26-jarige gieter uit Velsen wou op 25 oktober zijn kiespijn met alcohol verdoven. Dat lukte, maar toen hij in de auto stapte hield hij na een botsing op de Nooidersluisweg er meer aan over dan alleen kiespijn: een zware hersen schudding en drie gebroken ribben. Hij had een alcoholpromillage van 1,85. Hoe het ongeval gebeurde wist hij niet meer, hij dacht aan verblinding. Een ooggetui ge had gezien dat hij slingerend reed. Vanwege een eerdere veroordeling hier voor vroeg mr. Bijl de Vroe drie weken en een jaar ontzegging. Mr. Vink had enige clementie, omdat ’s mans rijbewijs nu ook al verlopen is met alle conse quenties van dien en maakte er twee weken en een jaar ontzegging van. Op de brommer kun je ook scheef gaan met wat teveel op. Dat merkte een 23-jarige Velsense bankemployé die op 3 november in Santpoort met 12, 13 pils op slingerend reed. Conform de eis kreeg hij een week en zes maanden ontzegging. Een 30 jaar oude stukadoor uit Velsen hoorde, ook al wegens recidive, voor rijden onder invloed op drie november op de Waterloolaan in die gemeente drie weken en een jaar ontzegging eisen. Hij had acht 4 negen pilsjes op en had een promillage van 1,65. Aangezien hij voor 65 percent invalide is en al genoeg moeilijkheden met zijn werk heeft vroeg hij clementie. Hij kreeg twee weken en een jaar ontzegging. Een promillage van 2,05 na alcoholge bruik van acht pilsjes vond mr. Vink toch wel wat hoog voor de 25-jarige Velsense verdachte voor hem. Op 30 oktober reed hij achteruit op een par keerplaats in Beverwijk, beschadigde een auto, stapte nog uit zelfs en praatte met een passant, maar vond de schade zo weinig noemenswaard dat hij maar doorreed. Hij had de indruk zei hij dat de man met wie hij praatte eventueel de zaak wel compleet met zijn nummer aan de gedupeerde parkeerder door zou geven. HAARLEM. Op zaterdag 6 januari middags van drie tot vijf houdt de commissaris der koningin in Noord Hol land en mevrouw Kranenburg een nieuwjaarsreceptie in het provinciehuis in Haarlem. V Op 19 oktober werd Beverwijkse caféhouder wegens i1 ~g*****' 4^'*-*,7,1 Mi*. SSSJhhh ",l .3 een 44-jarige aangehouden artikel 26. Hij had wat pils in zijn eigen zaak gedronken en later nog een borrel in een ander café. De eige naar van de laatste bar vond hem dron ken, maar dat bevreemde verdachte „als je dronken bent kom je er bij hem niet meer in”. Het gebeurde ’s nachts om kwart voor drie, „dan ligt een normaal mens toch al in zijn bed” zei mr. Vink. „Wij zijn geen normale mensen” zei de verdachte, doelend op zijn beroep, en mr. Vink moest hem daar wel in gelijk geven. De officier eiste wegens recidive in 1964 drie weken en een jaar ontzeg ging. Daarbij calculeerde hij in dat de man het inderdaad moeilijk heeft met een lange ontzegging bij zijn werk, om dat er ’s nachts geen openbaar vervoer meer is. Mr. Crefeld schetste de persoonlijke omstandigheden van zijn cliënt die al circa anderhalf jaar ziek is en eigenlijk niet mag drinken. Dat hij het toch deed vloeide voort uit spanningen, moeheid, 11 'jSfa■***x^>- È-X* -wa Ai,1 jty I 111’, i ,'i 1 hili CTt* S S C

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 8