IJmond knalt er lustig op los Rond de losplank Politie Velsen organiseerde geslaagde volleybalmiddag agenda Nieu wjaarsloop Wijk aan Zee Jeugdtoernooi werd succes 1'1 o I1W ■11 I itfii I n 5 BASKETBAL SPANNENDE FINALE TUSSEN HAA RLEM EN ZAANDAM MARKTBERICHTEN Boerenkool wordt IN DE VISHAL goed betaald iggji r I f 1 ^1 IKO 1 ZATERDAG 30 DECEMBER 1972 IJMUIDER COURANT Al onze vrienden en clubgenoten (Van een medewerker) m Velsen-IJmuiden o s Danscentrum Groentenveiling wensen wij een voorspoedig 1973 Leny en Tim o (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. Sinds de nieuwjaars-vuurwerkverkoop enige dagen gele den in de IJmond officieel is vrijgegeven, worden de circa dertig vuur- werkverkooppunten in deze regio overstroomd door kooplustigen. Vooral het knalwerk ligt goed in de markt, zodat - en dat kan men nu reeds be luisteren - gerekend mag worden op een lawaaierige start van het nieuwe jaar. In en om Haarlem „Club 49”, Zijlweg 49, Haarlem. miniiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiHiiinnniinii S ZIJLWEG 49 - HAARLEM - TEL. 326906 aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimï x-asi, Sk Beverwijk Actief Nieuwbouw IJMUIDEN. Tijdens de laatste dagen van dit jaar is er in de IJ- muidense vishallen stellig nog het een en ander te doen geweest, al bestonden deze activiteiten dan ook in hoofdzaak uit het verwerken van de vangsten van de vorige week. Een en ander aangevuld met de la dingen van enkele kleine spanvis sers en de ongeveer vijftienhonderd kisten haring die vrijdag door enige Texelse spanners waren aange voerd. MSMj WW I IMr 1 ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) ig er - met de uiteraard onder toezicht gekochte produkten - nu eindelijk eens ongeli miteerd lawaai worden geschopt. e t. t. (Van een medewerker) g g 3 ADVERTENTIE ■Kik Nog twee nachtjes slapen, en dan (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De Politie Sportvereniging Velsen heeft bij het voor de eerste maal door haar georganiseerde politie-volley- baltoemooi, waaraan door maar liefst zestien verschillende groepen werd deel genomen, niet over belangstelling te kla gen gehad. Gedurende de wedstrijden werden de spelende teams voortdurend vanaf de goed bezette tribune door sup porters aangemoedigd. t, De eindstanden waren: welpen jon gens: 1. Fiat Stars 8 pnt, 2. Transol 6 pnt., 3. Akrides 3 pnt. Meisjes: 1. Fiat Stars 8 pnt., 2. Akrides 5 pnt., 3. HOC 4 pnt. Aspiranten jongens: 1. Goba’70 2. BC Markt; 3. Jumpers. Meisjes: 1. Tran sol RZ, 2. Germaan, 3. Fiat Stars. n r DIVERSEN Soos Harvest (Dommelsingel 4a). Maandag 0.45 u„ opening, 14 u. nieuwjaarsreceptie, 20 u. discoshow. U l. g l. 1 i. i. Overigens beschikken de vuurwerk- verkopers dit jaar, in overeenstemming met de vraag, voornamelijk over knalle- rige vuurwerksoorten: ruim de helft van al het vuurwerk, dat rond de jaarwisse ling wordt verschoten, is afkomstig uit China. Door het handelsverdrag, dat nog niet zo lang geleden tussen China en Amerika is afgesloten, kunnen de Chine zen nu ook vuurwerk exporteren naar de Verenigde Staten. De Chinezen heb ben daar op zo’n grote schaal van ge bruik gemaakt, dat nog niet de helft van alle Hollandse vuurwerkbestellingen kon worden gehonoreerd. Wat wèl werd af geleverd, zijn voornamelijk knalproduc- ten. IJMOND. De Velser basketbalvere- niging organiseerde deze week een toer nooi voor welpen en aspiranten, waar aan 28 teams deelnamen. Het was de eerste maal dat de toernooicommissie van Akrides een groot toernooi voor deze jongste categoriën, van 8 tot 15 jaar, op touw zette. Niettemin werden de wedstrijden al constant gevolgd door een vierhonderd kijkers. knijpt de politie wel een oogje toe, maar men blijft altijd aansprakelijk voor schade of letsel, die door ontploffend vuurwerk aan derden wordt berokkend. De politiecorpsen in de IJmond verzoe ken flatbewoners dringend, geen vuur werk van hun balkon af naar beneden te gooien. Hierdoor kunnen de grootste ongelukken ontstaan. Commissaris W. Sepp van de gemeente politie Velsen, reikt de wisselbeker uit aan toernooiwinnaar Zaandam. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20.30 u.: To neelgroep Centrum met „Kwartet”. Maandag 20.30 u.: „The Sissies”. Haarloheim (Smedestr. 23) 20.30 u.: Kabaret Truus alias Gerrlt uit Dén Haag. Toneelschuur (Smedestr. 23) 20.30 uur: To neelgroep Centrum met „Verschuivingen II” •n „Jarig In plastic”. MUZIEK Concertgebouw (Lange Begljnestr.) Maandag 15 u.: Nleuwjaars-theeconcert. De finalewedstrijd tussen de politie Zaandam en de politie Haarlem: een aanval van Haarlem die gestuit zal wor den door het verdedigingsblok van Zaan dam. Vuurwerk mag door de zaken, die beschikken over een gemeentelijke ver- koopvergunning, niet worden verkocht In veel Nederlandse gemeenten is net verboden vuurwerk op de openbare weg te ontsteken. Tjjdens de jaarwisseling WIJK AAN ZEE. Op het strand van Wijk aan Zee houden de Beverwijk- se atletiekvereniging DEM en de Bever- wijkse rennersclub Kennemerland maandag hun traditionele Nieuwjaars- loop. Voor de atleten, sportlieden en trimmers een mooie gelegenheid om el kaar op sportief gebied het allerbeste toe te wensen voor het nieuwe jaar. Er gaat aan deze Nieuwjaarsloop geen aparte loop voor atleten vooraf. De hele „meute” start maandagmorgen gezamen lijk om elf uur. Voor de jeugd tot vijftien jaar is de te lopen afstand vier kilometer en voor de ouderen zeven kilometer. Men moet de loop binnen zestig minuten volbrengen om in het bezit van de exclusief ontworpen me daille te kunnen komen. Voor elke loop laten DEM en Kennemerland andere medailles slaan. Aan de Nieuwjaarsloop zijn in alle categoriën senioren, vete ranen, dames, jongens en meisjes drie extra prijzen voor de snelsten verbon den. IJMUIDEN. Aan de vrijdagmarkt werden aangevoerd: 214 kisten wijting; 135 premiekisten wijting; 406 kisten ka beljauw; 1560 kisten haring; 4 premie kisten makreel; 642 kisten schol; 121 kisten schar; 34 kisten varia; 762 stuks stijve kabeljauw; 4090 kg tong. Prijzen in guldens: per 1 kg: tarbot 9,10-8,68; grote tong 9,44-8,98; gr. mid. tong 10,15-9,37; kl. m. tong 10,05-8,50; tong I 10,35-8,71; tong II 10,44-8,49. Per Hoop; roggen 47. Per 50 kg: wijting I 96-65; wijting II 90-47; schar 84-37; kabeljauw 1 139-69: kabeljauw 2 168-60; kabeljauw 3 118-57; kabeljauw 4 90-60; kabeljauw 5 92-57; schol 1 69-51; schol 2 75-63; schol 3 76-70; schol 4 115-55; tarbot 326-190; griet 180-89; haring 41,20, 36,20; makreel 80; krab 52; steenbolk 25; bot 6,50-5; kuit 108-19,50; lever 25-6,50. Besommingen: KW 11 18.000. KW 32 17.500. KW 174 ƒ20.030. UK 1 22/00. GO 26 ƒ14.900. IJM 7 ƒ550. IJM 23 1.180. VD 25 1.800. VD 89 11.400. UK 23 EN UK 107 ƒ7.600. UK 48 EN UK 245 1.580. UK 78 en EB 28 4.430. WR 47 en WR 189 8.800 VD 1 en VD 15 3.900. VD 9 en VD 19 5.800. VD 46 en VD 115 4.300. VD 53 en VD 180 f 6.200. Het Staatvissershavenbedrijf te IJmui den heeft het afgelopen jaar een omzet kunnen boeken van 80.673.098,30. Hier voor werden 64.995.241 kilogram vis ver kocht. Dat de vis een veel hogere kilo prijs opgebracht heeft moge blijken uit de cijfers van 1971. In 1971 werd een omzetcijfer gemaakt van 74.066.956,51 en werden er 69.966.443 kilogram viz omgezet. Al onze beste wenesen vergezellen U in het Nieuwe Jaar. VOORTS IS deze week op een verga dering van de OVB in Scheveningen de beloningen nog een strijdpunt geweest, welke de opvarenden van de kotters genieten. Door het ruwe weer hebben deze schepen de laatste maanden nau welijks kunnen vissen en volgens het maatschapscontract is deze beloning af hankelijk van de besomming. En deze bepaling is op de vergadering een strijd punt geweest. namelijk Urkers en Volendammers zich met mooie partijen van deze vis hadden gemeld. Opnieuw waren het de expor teurs naar Frankrijk die deze levende vis, evenals trouwens de wijting en de schar, gretig hebben opgekocht. ONDER DRUK van de sterk toegeno men aanvoer hebben daarentegen de platvissoorten weer het loodje moeten leggen, waar ook de zogenoemde „bui tenhavens” een grote rol in hebben ge speeld. Aldus kwamen de diverse tong- soorten op een gemiddelde van rond f 8 per kilogram en liepen de prijzen van grote schol terug tot ongeveer f 28 per veertig kilogram. De overige soorten, zoals schol twee, drie en vier waren het meest in trek, zodat zij goed bleven voor een gemiddelde van f40 per veertig kilogram De wijting en dan vooral die van de kust werd aangevoerd, kreeg eveneens een gevoelige klap te incasse ren. Vandaar dat de kleinste soorten nog maar juist voor de minimumprijzen werden verkocht om vervolgens, na te zijn gefileerd voor een groot deel in de diepvriescellen te worden opgeslagen. De kool vis viel weer voornamelijk in han den van de exporteurs, zodat het de binnenlandse handel de grootste moeite heeft gekost enige partijtjes in handen te krijgen. ZONDAGMORGEN werd de balans opgemaakt van het aantal binnengelo pen schepen, waarbij kon worden vast gesteld dat geen enkel schip ontbrak. Hetgeen impliceerde dat alle beman ningsleden dit jaar het kerstfeest in de huiselijke kring hebben gevierd. Deze week is slechts een gering aantal sche pen uitgevaren, zodat hier bijna de ge hele vissersvloot van een welverdiende rust heeft kunnen genieten. DE MEESTE vis werd aan de woens- dagmarkt verhandeld, donderdag volgde een kleiner gedeelte, waarop vrijdag de rest werd verwerkt. Het was hierbij opmerkelijk dat de vis woensdag het goedkoopste is geweest, want donderdag begonnen de gul- en kabelauwprijzen bij de tweede afslag al direct op te lopen. Dit was geheel tegen de verwachtingen, omdat meerdere kleine spanners, voor- BEVERWIJK. Aan de bloemenvei ling is in een week tijd het gehele aan- voerpatroon flink veranderd. Alle kerst- artikelen zijn verdwenen en zijn, hoe wel langzaam, de bolbloemen in opmars. Dank zij het open weer kon de handel deze week vlot geruimd worden. Over het algemeen voor goede prijzen. Bij de tulpen ziet men steeds meer soorten aan de veiling komen. Lustige Witwe noteerde deze week nog rond de 250 cent per bos; een prijs waarvoor ook de Apeldoorn’s van de hand gingen. Soorten als Paul Richter en Tommie ble ven onder de twee gulden per bos, ter wijl er voor de boltulpjes geen belang stelling meer bestond. Er werd tot 0 cent per stuk betaald. BIOSCOPEN City Theater, zaterdag 19 u. en 21.15 u., maandag 19 u. en 21.15 u. en dinsdag 20 u. „Zeg maar ja tegen het leger’’; zondag 14.30 u. „Een miljoen jaar geleden’’; maandag 14.30 u. „Duizend tomahawks tegen Winnetou”. Stadsschouwburg, zaterdag 20 u., maandag 20 u. en dinsdag 20 u. „Anatevka”; zondag 14.30 u. en maandag 14.30 u. „Als m’n wagentje ’ns kon praten’’. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison, op landgoed Beeckestijn, Velsen-Zuid, dagelijks van 14 u tot 17 u.; in het noordelijk Koetshuis is tot 17 januari de expositie Prentpraat: een overzicht van de in de prentkunst toegepaste technie ken vanaf het jaar 1600 tot heden. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-noord, elke dinsdag en donderdag van 12 u. tot 13.30 u. tentoonstellingen „Archeolo gische bodemvondsten” en „In en om de Breesaap”; ook na afspraak, tel. 02510-94159 of 91022. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, is op alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) van 10 u. tot 12 uur te bezichtigen. BEVERWIJK. De laatste, kleine, veilingweek aan de groentenveiling gaf geen grote aanvoer te zien, maar het was wel duur. De glasandijvie speelde nog een grote rol, waarbij de prijzen wel aantrokken, maar door de concurrentie van de Ita liaanse andijvie kwamen de prijzen net even boven een gulden per kilo. Witlof trok wat in prijs aan en lag eveneens boven de gulden per kilo. Jam mer dat het aanbod niet groter is. Bij de koolsoorten wordt de boerenkool goed betaald: prijzen van 48 tot 75 cent per kilo. Spruiten blijven vrij stabiel in prijs. De ongeschoonde partijen noteerden van 27 tot 102 cent per kilo. Een paar partijtjes geschoonde kwam ruimschoots boven de gulden per kilo. Prei werd ook duurder. Bij een iets teruglopend aanbod stegen de prijzen naar een gulden per kilo. Knollen noteerden van 10 tot 43 cent per stuk. Uien en winterpeen blijven goed aan de prijs. Beide komen boven de 40 cent per kilo uit. Voor de verschillende kool soorten werden eveneens goede prijzen betaald. Met het open weer mag men de komende week weer op een voor de tijd van het jaar, behoorlijk aanbod van win- terartikelen rekenen. aan personen beneden de 18 jaar. Daar wordt, zoals donderdag in Heemskerk weer is gebleken, wel eens de hand mee gelicht. Op het Burgemeester Nielenplein knalden jochies, die hun enthousiasme niet tot oudejaarsnacht konden bedwin gen, er lustig op los. De politie ging poolshoogte nemen, en constateerde dat de winkel in kwestie niet alleen aan kinderen vuurwerk had verkocht, maar ook in plaats van de toegestane vijff kilo vuurwerk maar liefst tegen de twintig kilo opgeslagen had liggen. De hele voorraad met een waarde van enige honderden guldens is in beslag genomen. De regels, die men naast wat op de verpakking van de producten vermeld staat bij het afsteken van vuurwerk in acht moet nemen, lulden: gebruik bij het aansteken van de lon ten lange lucifers of gloeiende sigaren of sigarettenpuntjes houdt het gezicht afgewend houdt een natte spons en emmer wa ter bij de hand schiet het vuurwerk nooit af vanuit de hand ontsteek het vuurwerk nooit binnens huis schiet vuurpijlen af vanuit een stevige fles schuin tegen de windrichting in Voorts dient men voordat het vuur werk wordt afgestoken, er met de groot ste voorzichtigheid mee om te springen; niet gooien of smijten met rotjes, zeven klappers enzovoorts. Wanneer kinderen onverpakt vuurwerk in hun zakken heb ben gehad, kunnen zich kruitdeeltjes op hun kleding bevinden, die, wanneer ze met vuur in aanraking komen, tot ont ploffing kunnen komen. VOOR ZOVER bekend zijn thans nog zes schepen actief en wel de KW 42, de KW 44, de KW 85, de KW 135, de IJM 11 en de IJM 44, waarbij wordt ver wacht dat zij hun eventuele vangsten dinsdag zullen afleveren. Deze aanvoer kan nog worden versterkt door de sche pen die van Texel uit aan de visserij hebben deelgenomen, welke ladingen dan per vrachtauto naai IJmuiden zul len worden overgebracht. Alleen is het niet uitgesloten dat men deze vis aan boord zal houden, met de bedoeling een en ander tegen het eind van volgende week aan de markt te brengen. OVERIGENS ZAL er waarschijnlijk dinsdag sprake zijn van een grote druk te, wanneer de gehele vloot weer moet vertrekken. Ook de diverse walploegen treffen hiervoor reeds de nodige voorbe reidingen. Ook hebben sommige opva renden hun kooigoed inmiddels van het ene schip naar het andere overgebracht, terwijl ook een antal schippers van brug zijn gewisseld. Diverse plannen zijn alweer gemaakt, zodat een aantal sche pen ongetwijfeld als vrachtvaarder dienst gaan doen, door in Engelse of Ierse havens haring te halen. Weer an deren zullen zich toeleggen op de kust- of platvisserij. I OOK WAT DE nieuwbouw betreft is er in het visserijbedrijf weer een en ander te doen. Zo zijn bij diverse wer ven minstens reeds dertig opdrachten ontvangen voor het bouwen van nieuwe kotters. Al deze schepen krijgen een motorvermogen van gemiddeld 1500 pk, waarvan er al een in aanbouw is met een vermogen van 2000 pk Dit opvoeren van het motorvermogen is het gevolg van het feit dat schepen met de sterkste motoren <jok de grootste aanvoeren kunnen verzorgen, met als resultaat de hoogste besommingen. ALLEEN BLIJFT het de vraag hoe dit allemaal moet worden gefinancierd, want een dergelijke kotter kost thans toch ongeveer twee miljoen gulden. En zij zullen ook moeten varen, welke gang van zaken door velen met zorg wordt gadegeslagen. ..«ié-»"" I BIOSCOPEN Luxor Theater (Breestraat). Zaterdag 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou”; zondag en maandag 14 u.: „Pippi gaat van boord”, 16.30, 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou”; dinsdag 14 u.: „Pippi gaat van boord”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Beverwijk, tel. 02510- 25120. Commissaris W. Sepp van de Gemeen tepolitie Velsen mocht tenslotte de tro fee een fraaie wisselbeker, beschik baar gesteld door Velsens hoofdinspec teur b.d. G. J. Timmermans, die in zijn hoedanigheid van voorzitter van de Ne derlandse Politie Sportbond eveneens bij het toernooi was overhandigen aan toernooiwinnaar, de Gemeentepolitie Zaandam. De Haarlemse politie werd een goede tweede in dit toernooi. De deelnemende politieteams kwam uit Haarlem, Beverwijk, Heemstede, Vlaardingen, Zaandam, Arnhem, Alk maar, Amsterdam (Rijkspolitie te water), Soest, Huizen, Velsen. Verder deden als vervangers van afgevallen teams nog twee teams van de Velsense Brandweer mee, terwijl de IJmuidense vereniging SBIJ eveneens sportief bijsprong als vervanger van de politie uit Bloemen- daal. In de finale, waarin Zaandam en Haarlem tegen elkaar uitkwamen, hoef den slechts twee van de drie sets te worden gespeeld, omdat Zaandam deze beide voor zich opeiste, de laatste set weliswaar met een minimaal verschil aan punten, hetgeen de strijd om de wisselbeker bijzonder spannend maakte. De uitslagen van dit toernooi, dat in twee poules was ingedeeld, was als volgt: Poule A: 1. Haarlem, 2. Bever wijk, 3. Velsen. Poule B: 1. Zaandam (tevens toernooiwinnaar), 2. Arnhem, 3. Rijkspolitie te Water uit Amsterdam. 1.1^ Wl|t Kh j

IJmuider Courant | 1972 | | pagina 5