Brand in flat aan Europaplein Jaarwisseling in IJmond verliep rustig Telegram van het Vietnamcomité Geen voorrang Jubilarissen verleend VERENIGINGSNIEUWS Hoogovens in januari Door gladheid tegen lichtmast Record-omzet aan de veiling van meer dan f 26 miljoen Ex-kapitein Van der Kamp: „Geen papieren aan boord” t - 1 f ii dinsdag Eén brievenbus klapte UITBREIDING COMPLEX NU VAN GROOT BELANG HAVENBERICHTEN r .5 2 1973 JANUARI Geen concurrent Geen papieren Beverwijk Velsen-Noord Zender incompleet Heemskerk Velsen-IJmuiden Wijk aan Zee £1 gjl i ililil (Vervolg van pagina 1) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) pro- IJ- Aan de bloemenafdeling bereikte men voor Huijgena- Huijgens- IJ- 1R. bouw, Kanaalstraat 257, disco- en licht show. is le re ook een mijlpaal. Men overschreed de vijftien miljoen gulden omzet en be haalde een totaalomzet van 15.389.424,16. vorig jaar was dat 14.550.141,79; een vooruitgang van 839.282,37. •P 1? k e DINSDAG 2 JANUARI Sociëteit Alpha, Moensplein- Geopend vanaf 20 u. r e e n •r n n DINSDAG 2 JANUARI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg geopend 19-21.30 u. WOENSDAG 3 JANUARI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg geopend 14 30-17 30 u OP en he ld or h- •ze de :n? iet de d? le an en tar Ier ie- ef- in ig et ?d s- a- n. :h ;d at en er is li n en P- jk lie eg st d n 1- id Geen spreekuur. Burgemeester H. Nielen van Heemskerk is verhinderd woensdag zijn wekelijks spreekuur te houden. De Ierse eigenaar O’Rahilly (links) en kapitein Van der Kamp op de brug van het schip, afgemeerd aan het Stenen Hoofd in de Amsterdamse haven. HEEMSKERK. Een 28 jarige WOENSDAG 3 JANUARI Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8 u. 14-15.15 u. 21.30- 22.30 uur. R. K. Zwemver. Velsen 18-19.30 u- VZV 19 30-21.30 uur. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale Bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden. 14.30- 17.30 u. en 19-21.30 u. Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost, 14.30-17.30 u. en 19-21 u. Filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-Noord. 14.30- 17-30 u. Filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord, 14.30-17.30 u. Filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-West, 14.30-17.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, muiden-West, 19-23 u. BC Velsen. De Ring, boksen en conditietraining in gymzaal Ossendorpschool, Wijk aan Zee- erweg, IJmuiden, 19.30-21.30 uur. Jeugdcentrum IJmuiden, in PEN-ge- Over de nationaliteit van de Mi Amigo is ook tijdens het nieuwejaarsweekeinde geen helderheid gekomen. Jongstleden vrijdag had kapitein Van der Kamp nog aan de Koninklijke Marine meegedeeld Panamees te zijn en Panama als thuis haven te hebben, maar zondagavond bleek hij aan de Haagse wal van gedachten veranderd te zijn. Hij zei toen, dat het schip geheel statenloos was en geen enkele registratie had. „Er zijn geen scheepspapieren aan boord”, aldus Van der Kamp. Dit laatste was al eerder geconstateerd door de rijkspolitie te water te Amster dam. De Panamese consul in Amster dam, de heer Aquilera, heeft verklaard het niet waarschijnlijk te vinden dat de Mi Amigo de Panamese nationaliteit heeft; zou dat ooit wél zo blijken te Na het binnenslepen in IJmuiden, zaterdagmiddagliet disc jockey Andy Archer zien, hoe hij ’snachts bedreigd zou zijn met een ijzeren staaf. n zijn, dan wil hij zijn regering vragen daar een einde aan te maken. Gevraagd, waarom zij niet heeft gere ageerd op het verzoek van Mi Amigo- eigenaar O’Rahilly om het schip jl. vrij dag buitengaats te houden, deelde de Koninklijke Marine mee alleen iets te kunnen doen, wanneer het land van registratie van het schip via de ambassa deur of de consul daarom officieeel verzoekt- „Een dergelijk verzoek heeft ons niet bereikt en dus hebben wij ook niets ondernomen”, aldus een woord voerder van de Koninklijke Marine. De Amsterdamse afdeling van de Rijks politie te water vindt wel, dat ieder schip een vlag en registratiepapieren moet hebben, maar dat het te ver voert om een schip vast te houden wanneer dergelijke zaken eens niet zo vlot gepro duceerd kunnen worden. Zij heeft in ieder geval geen aanleiding gezien de Mi Amigo maandag niet te laten vertrek ken, mede niet omdat van enig strafbaar feit in de zin van de wet niets was gebleken. De bloemen afdeling heeft evenals de andere boMoemenveilingen in het voor jaar een tegenvaller gehad bij het in elkaar storten van de bolbloemen prij zen, Men liep toen in april- mei een achterstand op van een goede achthon derdduizend gulden. In de loop van dit jaar werd deze achterstand niet alleen weggewerkt, maar omgezet in een voor sprong van acht ton. Een hoopvol ver schijnsel vormen hier ook de grotere aan voeren. Want in het voorjaar was de aanvoer van tulpen en narcissen veel groter dan het jaar er voor, terwijl in de loop van het jaar ook artikelen als anjers, vooral rozen en fresia’s in veel ruimere mate aan de veiling kwamen. Ook de jaar rond chrysanten gaan een grotere plaats inne men. Over het algemeen zijn de prijzen na een slechte start in het voorjaar weer op een behoorlijk niveau gekomen, terwijl de start van het bolbloemenseizoen rond de Kerstdagen de kwekers weer alle hoop gaf, al waren de aanvoeren minder door een laat broeiseizoen. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Van het „Comité Vietnam IJmond” vernamen wij dat dit comité, voorlopig samengesteld uit CPN, D’66, PPR, PSP en PvdA, een telegram heeft gezonden naar de hoofdbesturen van de desbetreffende partijen met de volgende inhoud: „Het Comité Vietnam IJmond, verzoekt u met klem alle stap pen te ondernemen, welke leiden tot een landelijke demonstratie, gericht op on middellijke stopzetting van de bombar dementen en het tekenen van de ak koorden van 17-10-1972. Het Comité roept politieke partijen en andere groeperingen - zoals vakbonden en kerken etcetera - op adhesie te betuigen aan of aansluiting te zoeken bij dit initiatief. Contact kan worden opge nomen met het secretariaat telefoon 36004, van de heer H. Dudink in Bever wijk. Uit het bovenstaande blijkt, dat thans ook D’66 tot het Comité is toegetreden. In een haastige poging buiten gaats te komen, eer kapitein Van der Kamp en zijn Nederlandse be manning via de bemiddeling van de in de arm genomen mr. R. L. Heu- kels te Amsterdam op het schip be slag zouden laten leggen, was het schip maandagmiddag uit Amster dam vertrokken. Weliswaar had de Scheepvaartinspectie een lek in de machinekamer ontdekt, maar zo lang het schip binnen bleef, behoef de daarin niet te worden voorzien. Voor een zeewaardigheidsbewijs echter diende dit lek te worden ge repareerd. CASTRICUM. Bij een verkeerson geval op de kruising Van Ginhoven- straat-Schoutenbos is een 72-jarige in woner van Spanbroek op nieuwjaarsdag gewond geraakt. De man is met hoofd wonden en kneuzingen naar het St. Jozef ziekenhuis gebracht. Een 22-jarige Castricummer verleende op het kruis punt met zijn personenauto geen voor rang aan een plaatsgenoot. Beide auto’» werden door de daaruit voortvloeiende botsing totaal vernield. De bejaarde man werd uit de auto geslingerd. „MI AMIGO STATENLOOS” WOENSDAG 3 JANUARI Sporthal, Van Loenenlaan, 9 u. mini- schaaktoernooi en zaalvoetbaltoernoof voor basisonderwijs, voor basisonderwijs. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geo pend van 7-10, 12.30-13-45 en 14.15-15.15 u. Easy, Populierenlaan. Geopend hulpverlening van 10-14 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14- 17.30 u.; Arendsweg 61: volwassenen 14- 17.30 u. Amstelstraat 44: volwassenen 14.30-17 en 19-21 u. Het onderzoek dat in de Amsterdamse haven werd Ingesteld door opsporings ambtenaren van de PTT (een schip mag binnen de territoriale wateren geen be- Van der Kamp en zijn bemanning, die zeiden 29.500 aan achterstallige gage te vorderen te hebben, hadden voorlopig het nakijken. Maar om tien uur ’s a- vonds vertrok Van der Kamp halsover kop uit Den Haag naar IJmuiden; de Mi Amigo die vanaf 8 uur voor de sluis had gelegen, was naar de Vissershaven gedi rigeerd om te worden gerepareerd en vervolgens voor inspectie te worden ge presenteerd. Van de Kamp: „O’Rahilly zal betalen en als hij geen geld heeft, verkoopt hij het schip maar. De schroot waarde is misschien 20 mille en de zend-apparatuur is voor een liefhebber ook nog wel wat waard”. „Ook de leveranciers wachten nog op hun geld. Ik pik het niet langer en ik ga O’Rahilly dwingen; daarom heb ik het schip binnengebracht. Bovendien is het schip niet zeewaardig, het is oud en het lekt. Ik wil uitbetaald worden, ontslag nemen en teruggaan naar de grote vaart”, aldus Van der Kamp, die overigens niets wilde horen van verhalen over activitei ten van Radio-Noordzee en Radio-Ver- onica tegen Caroline. Hij doelde daarbij op berichten, volgens welke een van deze stations de Mi Amigo zou hebben wille" '•-’■‘''^eren. Maandag aangekomen in IJmuiden: Bydgoszer, Abidjan; Nordatlantic, Flix- borough; Aragon, Casablanca; Poseidon, Jacobstad; Sanguity, Leith; Lapponia, Lappina; Ben Lawers, Londen; Fem- hurst, Ipswich; Nordfeld, Kristineham; Imka, La Pallice; Fred Everard; Conti nuity, Londen; Nautica, Selby; Elbe Ore, Monrovia, IJmuiden; Borea, Brene; Wes termoor, Norsbron; Tunis, San Pedro; Anders, Kristineham; Otto, Bremen. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Praha, New Orleans; Lien, Cobb, IJmui den; Eloquence, Gainsborough. Maandag vertrokken van IJmuiden: Smithra, Hamburg; Rijnstroom, Shore ham; Taras, Rotterdam; Seawich, Bre men; Vechtstroom, Hull; Holnis, Piombi no, IJmuiden; Capella, Palermo, IJmui den. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Op nieuwjaarsdag ’s middags om kwart voor vier is brand ontstaan in een flat aan het Europa plein. De schade is beperkt gebleven tot een verbrand televisietoestel, enkele meubels en 'een geblakerd plafond. De bewoners waren afwezig, toen ver moedelijk in of nabij het televisietoestel de brand ontstond. De inmiddels door buren gealarmeerde brandweer forceer de de deur en bestreed het vuur met twee poederblussers. De groentenafdeling heeft zelfs een heel goed jaar gehad want men kwam al in oktober boven tien miljoen gulden een omzet die men noig noodt eerder bereikte. Men zette deze voorsprong voort en aan het einde van het jaar kwam men tot een totaal bedrag van 10.974.980,66, vorige jaar had men een totaal-omzet van 9.942.522,51, zodat 1.032.458,15 meer geveild is. De groentenafdeling heeft het dit jaar geheel van de groenten moeten hebben, want de aardbeien vormden een grote tegenvaller van zo’n slordige twee honderdduizend gulden minder dan het jaar er voor. De groenten zijn eigenlijk het gehele jaar goed aan de prijs geweest. Er was wei nig doordraai, enige individuele uitzon deringen daar gelaten. De aanvoer was belangrijk groter dan vorige jaar. De bladgroenten, met name de sla, spinazie en andijvie waren het gehele jaar goed te plaatsen terwijl artikelen als bos- en waspeen en rabarber ook tot de specifieke Kennemerlandse pro- dukten behoren die het gehele --eizoen vele afnemers uit het hele land naar de Beverwijkse veiling trokken. De aardbeien lieten het zoals gezegd lelijk zitten. De aanvoer viel niet tegen, maar de prijzen waren aan de lage kant, de oogst in Kennemerland viel gelijk met die in het Zuiden van het land en begon veel te laat zodat men in enige weken alles moest oogsten en dat was voor de aardbeienprijzen te veel. in Beverwijk wonende buitenlander is in de nacht van zondag op maandag op de Hoogdorperweg met zijn auto tegen een lichtmast gebotst. Zijn bij hem in de auto zittende 21-jarige verloofde uit Velsen-Noord is hierbij licht gewond geraakt. Volgens de politie remde de buitenlander voor een naar zijn zeggen over de rijbaan liggende kabe’ Mede door het gladde wegdek raakte de wa gen na het remmen in een slip en r^mde de lichtmast. Storingsmonteurs van het PEN hebben de schade aan de leidingen direct hersteld. drijfsklare zendapparatuur boord hebben zonder vergunning) leverde niets op. De ambtenaen verklaarden dat de Mi Amigo geen zendapparatuur aan boord had waarvoor een vergunning no dig was. „De zender is zodanig onklaar gemaakt, door de kristallen eruit te halen, de bedrading te beschadigen en de stuurtrap die de frequentie regelt, te verwijderen, dat de installatie in de zin der wet geen zender meer is. Natuurlijk is het niet zó moeilijk om dat weer te herstellen, voor een goede technicus”. Disc-jockey Andy Archer vertelde za terdagmiddag dat een groepje ex-be- manningsleden van de Caroline in de nacht van vrijdag op zaterdag onder leiding van kapitein Van der Kamp gewapend met pistolen en ijzeren staven aan boord was gekomen. Er zou geen geweld zijn gebruikt, de wapens waren volgens hem later over boord gegooid. Nadat degenen die tegenstand boden in de kantine waren opgesloten, werd het schip door de sleepboot Eurotrip naar IJmuiden gesleept. Andere opvarenden ontkenden Archers beweringen. A. van den Burg, bedrijfsadministra tie; mej. W. M. Duijn, huishoudelijke dienst; J. U. van Wijngaarden, kwaliteits afdeling; allen iut Beverwijk. F. Bruyns, introductie; A. Dooter, cen trale werkplaats; C. Groot, dienst mate- riaalbeheer en magazijnen; W. J. Kos ters, salarisadministratie; P. A. de Mey, personeelszaken bedrijf; A. C. J. Pig- mans, technisch bureau en materiaal dienst; B. C. van der Roer, bedrijfsadmi nistratie; A. Roosendaal, financiële ad ministratie; allen uit Heemskerk. A. A. M. Commandeur, prod, grammering; G. H. W. Donkersloot, elektrotechnische afdeling; J. van Hou- welingen, meet- en regeltechniek; R. F. H. Nijhuis, energie voorziening; allen uit IJmuiden. W. J. A. Cornelissen, Ver. Kunstmest- fabrieken; G. J. van Dijk, walserij west; beiden uit Haarlem. F. F. J. Brouwer, meet- en regeltech niek; A. M. den Hartog, personeelsreser- ve D; beiden uit Castricum. H. C. Boots, sector koudwalserijen; uit Alkmaar. Mw. G. de Bock-Dalmeijer, secretares se Raad van bestuur; J. Jonge jan, WKD blokvormgieterijbeiden uit Santpoort. C- S. M. van der Aar, werktuigkundige afdeling; uit Limmen. H. Beentjes, algemene werkplaats; uit Uitgeest. K. W. Wit, financiële administratie; uit Heiloo. J. Mulder, sector staal; uit Winkel, hugowaard. G. Engel, bedrijf en nieuwbouw; uit J. de Groot, walserij west; uit Heer- Tuitjehorn. M. van Spronsen, salarisadministratie; uit Wijk aan Zee. R. Mulder, sector kaliberwalserijen; uit Velsen-Noord. Zowel aan de bloemen, maar nog meer aan de groentenkant is men nu heel erg gebaat bij een uitbreiding van de huidige gebouwencapaoiteit. Niet al leen is men om meer neerzet- en fust- ruimte verlegen, maar ook moet men aan de handel meer service kunnen verlenen, door deze in de gelegenheid te stellen de produkten hier klaar te ma ken voor verzending naar de binnen- en buitenlandse afnemers. WOENSDAG 3 JANUARI Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u. Ruijsdaelstraat 7: jeugd 14.30-17 u Van der Kamp: „Het is onzin om te veronderstellen, dat grote piratenzenders als Veronica of Noordzee zich druk zou den maken om een kleintje als Caroline. Er werd door de disc-jockeys die wel wilden blijven werken voor Ronan O’Ra hilly hoopvol gesproken over de 30 commercials, de advertenties, die Caroli ne inmiddels zou hebben. Maar die gaan voor twee gulden per seconde de lucht in, van kleine winkeliers en particulie ren. Bij Veronica kost dat circa 15 gulden per seconde: Veronica ziet het station helemaal niet als concurrent”. Naar aanleiding van alle geruchten stelde de rijkspolitie te water een onder zoek in aan boord, zaterdagmiddag in Amsterdam, waarna de commandant van de recherchegroep, adjudant G. D. Dolman, verklaarde dat er zijn inziens juridisch geen redenen waren om het schip aan de ketting te leggen. „We willen nog graag even met iedereen praten, om inzicht te krijgen in deze affaire de waarnemend officier van justitie van Amsterdam, mr. Van Ever- dingen, wordt wel op de hoogte gehou- maar in principe is men vrij om te gaan en te staan waar men wil, en ook kan het schip uitvaren, wanneer de eigenaar daartoe besluit. Ik heb echter de diverse partijen aangeraden om on derling tot overeenstemming te komen”. BEVERWIJK. De sinds vorig jaar januari gefuseerde groenten en bloemenveiling hebben in 1972 een goed jaar gemaakt. Nog nim mer in het Beverwijkse veilingwe zen werd een omzet boven vijfen twintig miljoen gulden bereikt, om precies te zijn haalde de bloemen- en groentenveiling „Beverwijk” een totaalomzet van 26.364.404,82, dat was bijna twee miljoen meer dan in het jaar 1971 toen men een gezamenlijke omzet van 24.492.664,30 bereikte. IJMOND. Het aantal gebeurtenis sen waarvoor politie en brandweer bij de jaarwisselingen gewoonlijk moet uit rukken, is dit jaar omgekeerd evenredig geweest aan het lawaai, dat het massaal afgestoken vuurwerk heeft geprodu ceerd. De gehele IJmond heeft gedaverd, dat het een lieve lust was en de hoeveelhe den afgestoken vuurwerk waren groter dan ooit tevoren. In de noordelijke IJmond behoefden brandweer en politie niet in actie te komen. In Velsen werd slechts inciden teel uitgerukt. Tweemaal verscheen de brandweer in Santpoort op het Broek- bergenplein, waar traditiegetrouw tij dens de jaarwisselingen brandjes worden gestookt. Eenmaal moest worden ingegrepen op de Van den Vondellaan in Driehuis. Erger was het even op Plein 1945 waar zo veel rotjes in een brievenbus van de PTT waren gestopt, dat deze uit elkaar sprong. De zich daarin bevindende post welke niet door het vuur verteerd was, is door de politie in veiligheid gesteld. IJMUIDEN. Bij Hoogovens zal in januari 1973 de heer W. Bastiaan uit Beverwijk veertig jaar in dienst van het bedrijf zijn. Voorts zullen dertig perso neelsleden in diezelfde maand vijfen twintig jaar in dienst van het bedrijf zijn. Het zijn de volgenden: Smalfilm. De Beverwijkse smal- filmclub IJmond Dubbel Acht houdt vanavond in het clublokaal aan de Prin- sesselaan 19 een filmavond gedurende welke Belgische 8 en 16 mm films worden gedraaid. Iedereen is welkom. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Fernhurst, Grangemouth; St. Herblain, Basse Indre, IJmuiden. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam gegaan). DINSDAG 2 JANUARI Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Ge opend vanaf 20 uur. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat- 20 u. scheidsrechtercursus Ned. Handbal bond. DINSDAG 2 JANUARI Openbare Bibliotheek Velsen, filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, geo pend van 19 u. tot 21.30 u.; filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-West, 19-21.30 uur. PTT-gebouw, ingang Spaarnestraat, IJmuiden, van 19 u. tot 20 uur Medisch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, muiden-West, 18-23 u. BC IJmond- Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, 20 u. nieuwjaarsreceptie. NKV-industriebond, °0 u. in Fidelus- gebouw, Willemsbeekweg, IJmuiden- Oost, gespreksavond. De Vogelvrienden, 20 u. in PEN-ge- bouw, Kanaalstraat 257, IJmuiden, con- tactavond, ringen bestellen. Smalfilmclub Velsen, 20 u. jaarverga dering in gebouw Velserduin, Velser- duinplein, IJmuiden. Bel Canto, Velser Operakoor, 20 u. repetitie in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 21, IJmuiden. Manly Sport, boksen en conditietrai ning in gymzaal Moerberg-Comitéschool, Kerkstraat, oud-IJmuiden, van 19.30 u. tot 21-30 uur. Jeugdcentrum IJmuiden, in PEN-ge- bouw, Kanaalstraat 257, 20 u. Beat Mo ving. WOENSDAG 3 JANUARI Verenigde openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a. Geopend 14.30-17.30 en 19-21 w «Mik I

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5