LEVI’S IN „FINALE” TEGEN GILETTE VOOR ZWARE COMPETITIE Valk favoriet in biljart-finale met sterke bezetting WATERPOLOTEAMS STAAN MODE&ns „Duinwijck”-toernooi H. Arrow* Regio Haarlem begint zaterdag weer te spelen Nobels als vierde geplaatst voor NK r n 16 WOENSDAG S JANUARI 1973 STAPELSTEIGERS Smalle basis Lastige taak M'GREGOR Op niveau i Onvolledige ploegen ontkrachten toernooi Smith (links) en Marionneaux helpen elkaar bij de verdediging van de beresterke Taylor (18). THEO KLEIN ADVERTENTIE (Van. onze biljartmedewerker) ADVERTENTIE (Van onze badmintonmedewerkster) januari als Levi’s in Wenen tegen Wienerberger aantreedt, red.) wat goed kunnen maken”. DWT is onder leiding van Ale van de Veen in twee seizoenen tijds gepromo- HAARLEM. Het traditionele bad- mintontoernooi van Duinwijck brengt komend weekeinde een groot aantal ge renommeerde spelers en speelsters in actie. Zowel voor de A- als B-wedstrij- den is de inschrijving bijzonder groot. De wedstrijden in de Duinwijckhal beginnen zaterdag om tien uur, de fina les zondagmiddag rond twee uur. Over het algemeen zal het Haarlemse publiek elke zaterdagavond van hoog staand waterpolo kunnen genieten. De DWR-dames spelen in de hoogste com petitie, terwijl HPC bij de heren de competitie in de eerste klasse voortzet. De herenploegen van DWR en DWT hebben in de oefencompetitie bewezen tot zeer aanvaardbaar spel in staat te zijn. Voorts beginnen de derde-klassers Njord en HHC, zaterdagavond ook al aan de afwerking van de zomercompeti tie, zodat de avonden in de Planeet goed waterpolo beloven te bieden. De damesploeg van DWR stootte in drie seizoenen door van de derde klasse naar het waterpolowalhalla en is sedert jaren de eerste Haarlemse vereniging die in de hoogste afdeling van de KNZB- competitie uitkomt De DWR-ploeg moet in staat worden geacht zich in de hoofd- Montage Demontage Vraag onze Verhuur conc. offerte WETERING’S De wedstrijden beginnen vrijdagavond om 19.00 uur, er worden dan twee ronden gespeeld. Het vervolg is zater dagmiddag om 14.00 uur en de slotpar- tijen vinden plaats zondagmiddag om 14.30 uur. De partijlengte is 100 caram boles; de moyennegrenzen van de derd» klas zijn 2.00-3.00. p MEUWSEN Een tweede interessant duel was de tweestrijd tussen Marionneaux en Tay lor, een 2 meter 14 lange Amerikaan, die meer wegheeft van een worstelaar dan van een basketballer. Marionneaux speelde een redelijke wedstrijd, moest Taylor 17 rebounds laten, maar pakte er zelf 12 terug. Via een ruststand van 43- 42 voor de Haarlemmers werd het in de laatste minuut door een serie van vijf punten van Kales alsnog een duidelijke 90-82 overwinning, waarmee Levi’s de race met het Amerikaanse Gilette (dat Eural Goldfinger later op de avond met 93-84 achter zich liet) op gelijke voet volhield. Vanavond spelen Levi’s en Gi- lette tegen elkaar om de eerste prijs. Burbcrrvs’ STAPELSTEIGERBOUW 1 JAN HARINGSTRAAT 60 HAARLEM Tel. 0 23 - 25 34 56 b.g.g. 33 88 01 Het Haarlemse publiek, verwend door de toppers in de nationale competitie en de Europese toernooien, eist echter dui delijk meer dan dergelijke teams. In totaal bevolkten op de eerste twee wed strijddagen 1100 man de tribunes; een teleurstelling waaraan de televisieuitzen ding van de Sonneveld-show ongetwij feld debet is. Gisteren was er echter geen Wim Sonneveld op het beeld en desondanks viel de belangstelling tegen. Hoewel de eindstrijd nog verspeeld moet worden kan men al vaststellen dat er in het vervolg sprekender teams in hun sterkste opstelling op geschikter data naar Haarlem gehaald moeten worden, wil het Nieuwjaarstoernooi een redelijke overlevingskans hebben. Vanzelfsprekend staan de broers Piet en Rob Ridder als de grootste kansheb bers bij de heren genoteerd. Flink te genspel is te verwachten van Clemens Wortel en Gerard Stekaard die niet al te vaak de finales van het enkel bereiken maar wier doorzettingsvermogen altijd borg staat voor spannende wedstrijden tegen de sterksten. Bij de dames ont breekt Marjan Luesken die voor wed strijden naar Denemarken reist. Favorie ten zijn nu Agnes van der Meulen en Marja Ridder met de door de wedstrijd leiding als nummers drie en vier getipte gisteravond in het duel met Levi’s, en hoe. Hij bleek nog niets van zijn fanta sierijke spel kwijt te zijn en vermaakte de 600 toeschouwers met zijn onweer staanbare solt Het leverde de soms wat al te individualistisch optredende Ameri kaan 30 punten op. Maar daarvoor moest wel het hele team zich in zijn dienst stellen. Redd werd in de gaten gehouden door zijn landgenoot Smith, die met 27 punten de score van zijn directe tegenstander vrijwel teniet deed. Na afloop van het programma van gisteravond volgde voor Wienerberger de tweede verrassing, toen Blondet eindelijk in Haarlem arriveerde. Veel zal zijn presentie nu niet meer uitmaken. Zijn team verloor inmiddels al twee wedstrij den en mag vanavond alleen nog met Eural om de derde plaats spelen. Met zijn komst redde de crack uit Puerto Rico, die evenals Redd wegens de mist in Londen veel moeite had gehad om Amsterdam te bereiken, echter wel een klein deeltje van manager Schaffners reputatie. Eural zegde het toe, net als het de komst van de Amerikaan Coder aankon- digde. Maar ook van Coder was gisteren nog geen spoor te bekennen. Hij zou ergens tussen New York en Haarlem gestrand zijn. Hetzelfde excuus werd maandag door Günter Schaffner, mana ger van Wienerberger, gebruikt om de afwezigheid van zijn grote vedetten, Mike Redd en Hector Blondet, te verkla ren. Zijn betoog werd gisteren geloof waardiger toen plotseling Mike Redd in de Kennemer Sporthal opdook. De aal gladde Amerikaan had inderdaad grote moeilijkheden gehad om vanuit Califor- nië (waar hij kerstvakantie hield) via Parijs en Brussel naar Amsterdam te komen. Ondanks de lange reis speelde hij Lili ter Metz en Hennie Wesdorp. Bij het dames dubbelspel heeft Marja Rid der door afwezigheid van Marjan Lues ken een gelegenheidspartner, de Haar lemse Agnes van der Meulen. Kansrijk zijn op dit onderdeel beslist ook de zusjes Margot Kramer en Lili ter Metz. Boudewijn en Rob Ridder voeren een aantal uiterst sterke combinaties voor het herendubbel aan. Hun clubgenoten Pieter Visman- Piet Ridder behoren eveneens tot die top, terwijl de pas gevormde Haarlemse combinatie Guus de Vogel-Cok Koenekoop over voldoende klasse beschikt om op het hoogste ni veau mee te kunnen spelen. In het gemengd dubbel is de favorietenrol toe bedeeld aan Lili ter Metz-Piet Ridder en Marja en Rob Ridder. Favoriet is de Waarlander Valk, van de biljartvereniging ,,’t Schrale End”. Met zijn moyenne van 3.57, behaald in het districtskampioenschap van Schagen, steekt hij ruimschoots boven de andere deelnemers uit: Co Hetem werd als vierde in deze finale geplaatst met een moyenne van 3.20. Hij mag toch ook wel tot de grote kanshebbers gerekend worden, temeer daar hij het voordeel heeft om in eigen omgeving te spelen. VZV zal het in de komende competitie van de ploegen uit de regio het zwaarst krijgen. De Velsense ploeg heeft tot nu toe weinig wedstrijden gespeeld en slaagde er vorig jaar net in zich in de derde klasse te handhaven. Bovendien is een van de meest talentvolle spelers, René Ouwerkerk, naar Wageningen ver trokken en men zal moeten afwachten hoe men het verlies van de „spielma- cher” van VZV zal opvangen. veerd van de vierde naar de tweede klasse. De Haarlemse ploeg staat nu onder leiding van oud-international Hans Nolting en heeft blijk gegeven het belangrijke breedte-spel aardig onder de knie te krijgen. De resultaten in de oefencompetitie wettigen de gedachte dat DWT zich in de tweede klasse zal kunnen handhaven. Hans Nolting mikt hier duidelijk op. Hij werkt met de handicap dat DWT na het bedanken voor het eerste team door de gebroeders Van de Peet, te weinig wis selspelers heeft. Ook in de jeugd zijn te weinig opvolgers voor het eerste team te vinden, zodat aan basisverbreding nog wel iets zal moeten worden gedaan. Njord en HHC promoveerden vorig seizoen beiden vanuit de vierde klasse naar de derde. Dit jaar gaat de competi tie voor de derde-klassers ook al vroeg van start. Men speelt nu 18 wedstrijden, zodat de kracht van de ploegen in die derde klasse nu duidelijker zal blijken dan in het verleden het geval was. Njord ’59 moet in staat worden geacht in de top van de competitie mee te doen, maar Ijsselmeer (met oud-Haarlemmer Jan Sint), *t Gooi en AZU kunnen gevaarlijke tegenstanders betekenen. Ook NHC speelt in dezelfde afdeling als Njord. De Haarlemmers hebben rond een kern van geroutineerde spelers en kele jeugdspelers gegroepeerd en men zal zich zeker in de derde klasse kunnen handhaven. Njord speelt zaterdagavond in Bussum tegen de ploeg van ’t Gooi, vroeger een hoofdklasser, maar in later jaren duidelijk afgezakt. HHC krijgt in de Planeet Ijsselmeer op bezoek, terwijl VZV in Zaandam tegen Neptunus moet aantreden. klasse te handhaven. ODZ en Nereus zijn tegenstanders die beslist minder ni veau hebben, terwijl ook het Haagse ZIOS en DKR uit Utrecht met succes bestreden kunnen worden. Oefenmees ter Jan Hemert mist echter twee sterke speelsters, die vorig jaar nog wel van de partij konden zijn, namelijk Marijke v.d. Booren-Houben en Anneke Beere-Kroesse. Hij zal nu een beroep moeten doen op de jeugdige speelsters Nienke Eemé en Tineke ten Kokum ,die ook qua snelheid beslist in de ploeg thuishoren. De doelpunten zullen ook dit jaar moeten komen van Hetty Bakker, Els de Veer en Marjolijn Kerkhoff, die vorig seizoen bijna de gehele produktie voor hun rekening namen. In de tot dusverre tijdens de oefencompetitie ge speelde wedstrijden, bleek duidelijk dat DWR in de kring Haarlem geen tegen stand van betekenis meer ondervindt. Vandaar dat met belangstelling wordt uitgezien naar de prestaties op landelijk niveau. De heren van DWR toonden zich in de oefencompetitie duidelijk de sterk sten van de regio. Vorig jaar versloeg DWR de latere kampioen van de tweede klasse met duidelijke cijfers, maar men verspeelde te veel punten aan lager geklasseerde tegenstanders om een lei dende rol te kunnen vervullen. Onder leiding van de nieuwe, geroutineerde, oefenmeester Wiersma (speler van de hoofdklasser Neptunus Amersfoort), heeft DWR hard gewerkt aan de voor bereidingen van de nieuwe competitie. De laatste wedstrijd in de oefencompeti tie werd door DWR met de korfbalcij- fers 15-1 van HHC gewonnen. (Van onze sportredactie) HAARLEM. De Belgische coach Guy van den Broeck (Eural Gold finger) speelde het spel gisteravond in de Kennemer Sporthal perfect. Tot enkele minuten voor de wedstrijd van het Oostenrijkse Wienerberger tegen Levi’s (door de Haarlemmers met 9082 gewonnen) ijsbeerde hij door de kleedkamer. „Ik verwacht Willy Steveniers nog steeds”, verdui delijkte hij zijn houding, „hij kan nog elk moment hier zijn”. Het was jammer voor de Belgische coach dat in de Belgische bladen reeds daags tevoren was aangekondigd dat het recalcitrante „basketbalwonder” van het Eural-bestuur vrijaf had gekregen om zich aan zijn Antwerpse café te kunnen wijden. Van den Broecks ongerustheid werd daarmee niet meer dan een potsierlijke dekmantel voor de afwezigheid van „de Keizer”, die nooit van plan is geweest om naar Haarlem te gaan. Steveniers kwam dan ook zoals te verwachten was gisteravond „na lang wachten” niet op dagen. „Ik weet niet waar hij zit. Ik heb hem al sinds zondag niet meer gezien” zei de lange Belg, in een laatste poging zijn gezicht tegenover het Levi’s-bestuur te redden. Hoewel Steveniers zijn beste jaren al achter de rug heeft, is hij nog steeds een publiektrekker. Om die reden hadden de Haarlemmers om zijn aanwezigheid verzocht Haarlem, Grote Houtstraat 32 Amsterdam, Damrak 87/de Clercqstraat 46-donderdag koopavond (Van onze waterpolomedewerker) HAARLEM Zaterdagavond start de landelijke waterpolocompetitie van de KNZB voor de topteams van de meeste verenigingen uit de regio Haarlem. De damesploeg van DWR moet die avond in de hoofdklasse aantreden als debutant en het Rotterdamse ODZ komt voor de eerste ontmoeting naar De Planeet. De heren van DWR zien de competitie met vertrouwen tegemoet, omdat de ervaring en de routine borg moeten staan voor een redelijk resultaat. De Gouwe is de eerste tegenstander voor de heren van de Waterratten. DWT trekt naar Dor drecht. waar het tegen de geroutineerde ploeg van Merwede zal optrekken. Mer- wede heeft jaren lang in de eerste klasse gespeeld, maar is twee seizoenen geleden gedegradeerd en behoorde vorig jaar tot de middenmoters. „Ik weet het”, erkende de gezette Oostenrijker volmondig, „het mag niet voorkomen dat dergelijke spelers niet op tijd arriveren. Ze hadden hier moeten zijn en het zal ze heel wat geld schelen dat ze zich niet aan de afspraak gehou den hebben. Het vervelendste vind ik het echter voor Levi’s, dat het toernooi nu met afgezwakte ploegen heeft moe ten spelen. Wij hadden hier een naam op te houden. Onze sponsor zal dit zeker niet leuk vinden. Ik hoop dat we 12 (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM. De Haarlemse biljarter Ed Nobels van de biljartvereniging Hof van Holland is als vierde geplaatst in de eindstrijd van het kampioenschap van Nederland, Kader 38-2, tweede klas, met een moyenne van 16.05. Deze eindstrijd wordt gehouden van 4 tot en met 7 januari 1973 in het restaurant „Soester Natuurbad", van Weerden Poelmanweg, Soestduinen. Aanvang van de partijen dagelijks om 14.00 en 19.30 uur. Wim Franke wordt (boven) na. onzachte aanraking met Taylor ge blesseerd van het veld geleid en (onder) Seidmann van Wienenber- ger wordt van het veld gestuurd, nadat hij scheidsrechter Onrust met de bal heeft gegooid. HAARLEM. Komend weekend wordt in het Haarlemse jeugdbiljartcen- trum, in het Bavo-gebouw (Smedestraat 23) onder leiding van het districtsbestuur van Haarlem, de finale van het geweste lijk kampioenschap libre-klein, derde klas gehouden. De Haarlemmer Co Hetem, die in november districtskampioen werd, zal in deze finale de strijd aanbinden met zeven andere districtskampioenen uit Noord-Holland. Dat zijn L. Valk, Waar land; J. Burger, Nibbixwoud; Th. Wil lems jr., Wormer; C. Kuiper, Heerhu- gowaard; C. Tiebout, Bussum; G. ’t Hart, Den Helder en T. Niesink, Amsterdam. Inmiddels zit Levi’s met de brokken. De vierde ploeg in het toernooi, Gilette, maakt na een tour van 140 dagen door Europa ook al niet de indruk op zijn sterkst te zijn. De beste spelers zijn inmiddels her en der verkocht en McGregor moest de hulp van enkele in Nederland spelende Amerikanen inroe pen om aan een volwaardig team te komen. Desondanks werkten de Ameri kanen in de eerste twee wedstrijden de nare smaak, die zij na het Fiat-toernooi hadden achtergelaten, weg. Ze revan cheerden zich tegen Wienerberger en Eural voor de derde plaats waar zij in het Amsterdamse Kersttoernooi genoe gen mee moesten nemen, en zullen van avond een geduchte tegenstander voor de Haarlemse ploeg vormen. Ed Nobels moet in deze eindstrijd aantreden tegen J. G. v. Velthoven uit Utrecht; E. Veer, Nijkerkerveen; C. Blouw, Hoorn; Rob Overdijk, Zaandam; M. v.d. Hudding, Kwadijk; P. C. N. Willems, Oss en W. M. de Leest, Almelo. Van Velthoven staat in deze eindstrijd duidelijk als favoriet In de voorwed- atrijden speelde hij reeds met een moy enne van 21.64, op grond waarvan hij volgend seizoen in de eerste klas mag uitkomen. Deelnemers, zoals Blouw, Veer en Nobels, die allen in staat zijn om ook partijen met een moyenne van boven de 20.00 te spelen, moeten echter beslist ook tot de kanshebbers gerekend worden. De Zaandammer Rob Overdijk is ook in staat om voor verrassingen te zorgen. Hij heeft reeds eerder in de eerste klas gespeeld en was door ver waarlozing van zijn training teruggeval len. 6 Trainer Van Hemert instrueert (v.l.n.r.) Marjan Kerkhof, Els de Veer en Hetty Bakker. z* 4-

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 17