BEVERWIJK-EDO BELANGRIJK DUEL Kees van Kooten moet niet in de spits lopen’ succes voor Alliance Deelname van zeventig volleybalteams damtoernooi RENé VAN BREEVOORT IS TOTAAL VERANDERD CARDINALS gaf de overwinning weg Creutzberg Mavo won HAARLEM-TELSTAR KvanVEELEN Voetbalderby: Haarlem-Telstar „De topscorer „Oliebollentoernooi” rris Bi -- i ,H 11 K Amateurs voetballen weer 99 Strandloop Olympus Rommelig duel tussen HOC en US ZATERDAG 6 JANUARI 1973 ek en Karakter Na het lange vasten weer voetbalhonger EERSTE IJMUIDER MARKIEZEN FABRIEK UNIEBOEK- TOP-TIEN AANVANG: HALF DRIE ADVERTENTIE (Van onze medewerker) (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE I (Van onze .sportredactie) b.b ;staar. (Van onze basketbalmcdewerker) ADVERTENTIE 1. 3. „Juwelen” 4. 5. De resterende uitslagen zijn: 6. 7. 8. 9. 10. JOHN DRIESKENS baal zijn En ook dat is niet helemaal juist. Uiteraard staan er voor Oranje en voor Fadrhonc enorme belangen op het spel. Maar het is voor een ieder duidelijk, dat de relatie Fadrhonc- Brand, die elkaar immers kennen vanuit Deventer, erg goed is. Van Wat dat betreft, spreekt de derby tegen Haarlem hem ook wel aan. Van Kooten: „Hoewel een derby in de ere-divisie natuurlijk toch wel iets anders ligt dan in het amateurvoet bal. Als DEM bijvoorbeeld tegen De Kennemers voetbalt dan hitsen de spelers elkaar al bij wijze van spre ken al de hele week op het werk op. Middenhavenstraat 27 IJmuiden - Telefoon 02550-14108 Na 18.00 uur telefoon 02550-11202 IJMOND. Na appelflappen, oliebol len en andere gastronomische heerlijk heden, gecombineerd met veertien dagen voetbalvakantie, wacht de amateurvoet- ballers morgen weer de realitiet van het competitiegebeuren, waarin het verschil tussen vreugde en verdriet weleens als oorzaak de afgelopen veertien voetballo- ze veertien dagen kan hebben. eg. of Te koo; rtacars hoei dage: al vi lan i ierovt: len bt ÖJ1W >eham 28839' IJMOND. Het jaarwisselingsdam- toernooi van het Ichthuscollege in IJ muiden is op glorieuze wijze gewonnen door een vijftal van de afdeling Creutz- bergmavo. Het winnende vijftal bestond uit: Willem Menger, Kees Plug. Han Tol, Arthur de Vries en Niek Koomen. londjn uppie: lalmat: :rs, fe. panieis maltl poedel; v.a. I ?n. gat renarti aarlen Tempe ra. Tel knip- -nafet stelle: {en# 1® rschiju: n 12.011 aan on letalti ng F ernut kei: ers-e Gek -ordst knif maker steller Ken# 116« •en tiï sloop onder- >or n sopgaa ;tr. I 374444 Morgen kunt u weer smullen van een exclusief gerecht: de Noord-Hollandse streekderby colt' Ann: 1. Ik (reu) 185676 g niet- ialtest en! It! ianaki-l rs vor n do» 38715. Van Breevoort gelooft niet dat hij binnenkort weer aan die jeugdselectie zal worden toegevoegd. „Met het oog op München tellen alleen de jongens uit de grote clubs. Als speler van Haarlem heb je onmiddellijk al min der kans.” rk nat •ompst- MARKIEZEN ZONNESCHERMEN «KWIKCN/LUXAFlCX JAlDUZIEeN labben ocean ch« n vo« ivanti 579. hant s ondc I eigi: wanes- irijsot roffeer prijs Istoffe ichting -n. (ff Ter afsluiting van dit toernooi organi seerde de damclub Sportief een simul taanseance, die werd gegeven door de kampioen van het district Kennemer- land, Hans de Groot. Van de dertig deelnemers aan deze simultaan hielden Tromp van de Wint en Kees Plug het ’t langste vol en ontvingen daarvoor Heren: Sea D’evilsThe Hawks 56-72; Racing Beverwijk—HOC 47-53; Hoofd dorp 2Ak.ides 2 50-48, Haarlem Car dinals 2Levi’s-Flamingo s z 49-72; HCK 3—The Hawks 2 0-2. De Heemskerkers, die voor de winter stop bezig waren aan een opmerkelijk herstel na een bijzonder slechte start, zijn bepaald niet kansloos, hoewel we de volle winst nog niet direct zien zitten. -- een prijs. Het Ichthuscollege en damclub Sportief zien op een bijzonder geslaagd toernooi terug. Het doen van voorspellingen is na zo’n rustperiode dan ook een hachelijke zaak. Het is immers van geen enkele vereni ging te voorspellen hoe de conditie de animo en inzet zich hebben ontwikkeld. Alleen op nieuwjaarsdag hebben bij een aantal clubs wedstrijden plaats gehad tussen het huidige eerste elftal en een veteranenteam. Niet bij iedere club is het dus morgen de eerste kennismaking van 1973 met de grasmat. Een van de interessantste ontmoetingen in de tweede klasse A is ongetwijfeld het duel tussen Beverwijk en EDO. Beide staan op niet al te grote afstand van leider Zeeburgia en kunnen daardoor in deze tweede competitiehelft nog weleens geducht van zich doen spreken. EDO beschikt uiter aard over de meeste routine, maar het terreinvoordeel voor Beverwijk kon wel eens beslissend zijn. Het nog niet volle dig uitgeschakelde Stormvogels kan zijn kleine kans behoudefi door op eigen terrein het steeds verder afzakkende Zandvoortmeeuwen met een nederlaag naar huis te sturen. Velsen ontvangt DWV en zal de punten wel aan de Amsterdammers moeten laten. De ont moetingen DEM-Alkmaarse Boys en Vi- tesse-De Kennemers lijken voorbestemd te eindigen in een gelijkspel. In de derde klasse A ontvangt ADÓ-20 HSV, een van de sterkste ploegen in deze afdeling. De debutanten staan namelijk op een gedeelde laatste plaats en de club van trainer Vrijhoff is er bijzonder op ge- schap dit jaar al niet meteen weer te brand het pas verworven vierde klasser- verspelen. Als betaald voetballer is iedere wed strijd even belangrijk. Daarom ben ik voor mijzelf ook nooit echt tevreden. Het is namelijk erg gemakkelijk om naar jezelf toe te praten. Als je tijdens een wedstrijd tien ballen krijgt en je behandelt er negen goed, dan heb je natuurlijk al een uitste kende wedstrijd gespeeld. Ik ben ech ter pas tevreden als ik ook die tiende bal goed heb behandeld. Ik ben ten slotte full-prof en dan moet ik er ook alles voor over hebben om ook die laatste bal met succes te behandelen”. zullen verzamelen. En als je dan het totaal bij elkaar optelt, dan krijgen wij dit seizoen meer punten dan vo rig jaar, toen wij op 29 zijn geëin digd”. HAARLEM/VELSEN Na een korte winterstop spelen de clubs in de ere-divisie morgen hun voorlaatste wed strijd in het eerste competitieduel. In Haarlem levert dat programma een streekderby op, want Telstar is de tegen stander van Joop Brands elftal. Beide trainers waren ondanks de herstellingsmogelqkheden van blessures tij dens de pauze, niet geheel vrij van opstellingszorgen. Jan Rab van Telstar kan nog steeds niet beschikken over Fens (overigens aan de beterende hand) en Zwaan (nog ge- edailli. /E (kopie egeltje. Collect? ngklof. vouw vou». Bieder- nse i gestat ermee en pot iheme: voet e ieke pe 1 mar, art da- grolt spin» latte; O f5! lestoke Engels :str. J auto 1-26376- idags. k. Dnii Tel De tien meest gekochte boeken in december 1972: Leonard de Vries „Knotsgekke van de 19de eeuw” 9,90 (De Haan) Caro van Eyck ,,’t is maar ge leend. f 9,90 (Teleboek) Anthony van Kampen „Ge schonden Eldorado” f 19,90 (De Boer) L. Giltay-Nijssen (Van Dishoeck) G. B. J. Hiltermann „De Euro pese deling” 19,50 (Fibula-Van Dishoeck) Theo Thijssen „Kees de Jon gen” ƒ12,50 (De Boer) Jaap ter Haar „Geschiedenis van de Lage landen” per deel 39,50 (Fibula-Van Dishoeck) Drs. H. van Praag „Reïncarna tie” ƒ9,90 (Teleboek) Seef Konijn en Jan Dekkers „Bouwstenen” 9,90 (Gooi en Sticht) „Onder voile tuigage” 29,50 (De Boer) Verkrijgbaar in elke boekwinkel. hani ger. s surklo.' istr. In de andere hoogste jongens-poule bleek Schalkwijk de sterkste te zijn. Het liet bijzonder verrassend het sterke Zaanse Molenwiek achter zich. Niet al leen in deze hoogste jongens poules werd goed gevolleybald. Ook in de lage re poules bleek er sterk spel te zijn. Triumph veroverde in poule K de eerste plaats, met FES als goede tweede. In poule L waren Alliance en Atalanta de sterksten, waarbij Alliance in de beslis sende wedstrijd duidelijk sterker bleek dan Atalanta. Bij de jongste jongens Het heeft Van Breevoort niet aan kansen ontbroken. Eenmaal in Haar lem en onder handen van Joop Brand werd bondscoach Frantisek Fadrhonc al vlug attent gemaakt op Van Breevoorts (voetbal-)kwaliteiten. Van Breevoort kreeg de gelegenheid zich waar te maken, maar slaagde daarin klaarblijkelijk niet geheel. Na een wedstrijd in Italië met het zogenaam de „Jong-Oranje” schrapte de bonds coach de naam van Van Breevoort voorlopig van zijn kladbloc. HAARLEM. Haarlem Cardinals heeft een van de schaarse kansen om tot winst te komen onbenut gelaten Tegen een niet groots spelend EBBC veroverde Car dinals zich na de rust zeer gunstige perspectieven om de winst tot zich te trekken. Op die momenten, dat de balans naar de Haai lemmers leek te gaan door slaan, verloren de spelers van Dick de Liefde zich in te gehaast en te zenuw achtig spel. De grote slag sloeg de Bossche ploeg tussen de tiende en vijftiende minuut van de eerste helft Een 26-20 voorsprong werd toen uitgebouwd tot een voordelige marge van 48-30. In deze fase van de wedstrijd miste herhaaldelijk het midden- afstandschoi van topscorer André Hoef- akker (18-18) zijn doel, terwijl slordig spel van Peter van Zalm de Haarlemmers op duur balverlies kwam te staan. Be langrijk was bovendien, dat vrijwel alle rebounds naar Bravard en de zijnen gingen. Hoe bednegelijk de 56-4Ï voorsprong bij de rust was, bewees het spelbeeld direct na de basket verwisseling. Een fel aandringendc Cardinalsploeg haalde op tot 64-62 en kwam in de negende minuut zelfs naast EBBC. Op dat moment ver krampte het Haarlemse spel en hoewel Cardinals tot aan de laatste minuut nog winstkansen bleef bezitten, bracht een fatale laatste minuut Cardinals toch nog een duidelijke, maai geflatteerde 102-91 nederlaag. Naast Hoefakker kwamen ook Mooy (2-13' en Beenders (2-10) in de dubbele cijfers. Onbetwiste koningsschut- ter bij EBBC was Bravard met 24-11. In de schaduw van dit duel „ploegden” HOC en US zich zeer moeizaam door de eerste helft Slechts af en toe wisten beide ploegen de basket te vinden. Een bescheiden 11-12 ruststand in het voor- René van Breevoort: „Zo gemakke lijk als vroeger laat ik me niet meer passeren". Zondag, wanneer Haarlem op eigen terrein Telstar ontmoet, staat er voor Haarlem veel o p het spel. Het be stuur van Haarlem heeft gemeend het belang van de ontmoeting te moeten aandikken door middel van een extra-premie. Een bonus, die Van Breevoort graag zal toevoegen aan zijn spaarpotje. BERGEN AAN ZEE, De sportvere niging Olympus organiseert morgen, zondag, een strandloop ïn Bergen aan Zee. De start is om 11.00 uur op het strand bij de afgang „De Spin”. Helemaal juist is dat niet. Van Breevoorts trainer bjj Blauw Wit Henk Wullems is nog altijd bereid te verklaren, dat René van Breevoort nü al een groot voetballer had kun nen zijn, als zijn karakter wat forser was geweest. En Brand (de huidige oefenmeester van Van Breevoort) klaagde in het verleden eveneens over de mentale zwakheid van René. deel van US was het gevolg. Na de bas- ketverwisseling ontaardde de strijd vol ledig. In een sneltreinvaart volgden niet alleen de doelpunten elkaar op, maar nog sneller vielen de persoonlijke fouten. Vanaf de elfde minuut kon US nog slechts vier speelsters binnen de lijnen brengen. Hst verwonderde dan ook nie mand, dat de wedsti jjd niet reglementair werd beëindigd. Enxele tientallen secon den voor het einde was het verhaal van de tien kleine nikkertjes voltooid en kon US geen tegenspel meet bieden. Het meest voldaan was nog HOC, dat met 67-40 zegevierde. TopscoorstersJoke de Leth (4-15) en Ria Metselaar (2-11). Niet zonder moeite sloeg koploper The Typhoons in de eerste klasse heren de aanval van BV Haarlem at. Halverwege nog leidde BV Haarlem en leek een ge deelde eerste plaats binnen oereik. Zo als zo vaak behoedde Piet Hooft zijn ploeg voor de nederlaag Alleen deze speler bracht The Typhoons van 37-30 achter stand op een 44-39 voorsprong Bekwaam verdedigend hielden de spelers van coach Rinus Dinkelberg de winst met 49-45 vast. Breevoort heeft dus wel degelijk kans zich opnieuw bij de selectie te voeger. Te meer omdat de Van Breevoort anno 1972-’73 verschilt van die van ’71. Hij werd harder. Volwas sen misschien wel. René heeft trouwplannen. Plannen, zegt hij zelf, omdat hij aan lange termijnplanning doet. René spaart, Elly (zijn aanstaande) spaart en René, sinds december full prof bij Haarlem, denkt na over de toekomst. Er moet gestudeerd worden. Naast het mid denstandsdiploma, het textielcertifi- caat en een afgebroken studie aan een HBS en aan een kweekschool voor de detailhandel wil Van Bree voort zich ditmaal serieus werpen op de HAVO. „Ik heb nu genoeg vrije tijd. Bovendien wil Haarlem mij eventueel helpen. Ik kan hier leren. Ik krijg spullen en als het moet zelfs een privé-leraar”. René van Bree voort wil in de verre toekomst een carrière opbouwen in de „marketing”. Of het door Elly komt, of simpel weg het ouder worden de oorzaak is, werd niet duidelijk, maar zeker is dat René van Breevoort in ieder geval op het veld veranderde. In de loop van het seizoen ondervonden zijn tegen standers dat er iemand op het Haar- lem-middenveld stond. Weliswaar een opponent met een engelengezicht, maar dan toch een wolf in schaaps kleren HAARLEM. Het gezicht van René van Breevoort. Dat smoeltje omkranst door blonde haren, waarin de blauwe kijkers argeloos de wereld inblikken. Dat gezicht heeft Van Breevoort naar zijn stellige overtui ging nadeel berokkend. Och, niet in het dagelijks leven. Hij werd zelfs nog eens gevraagd als mannequin. Maar wél in het rauwe voetbalvak. Waar lijn alleen maar telt als het extra snelheid oplevert en waar inti midatie één van de voornaamste grondbeginselen is. Van Breevoort. Tweeëntwintig jaar. De verdedigende middenvelder van Haarlem. Hij slaagde er tot voor kort slechts in om zijn tegenstanders men- „Je gaat nadenken. Vroeger bij Blauw Wit voetbalden we voor twee honderd gulden. Maar nu liggen die bedragen aanzienlijk hoger. Vroeger had ik geen meisje, maar nu wél. Ik geef er niet om als we een keer niet winnen. Maar tegenwoordig besef je dat het om een loon gaat waarvoor een ander een hele week moet wer ken. Dat zijn allemaal dingen die nu meetellen. Ik ben er nog geen voor stander van om iemands been te breken. Wat gepeurt. Maar zo gemak kelijk als vroeger laat ik me niet meer passeren.” schorst). Haarlem-trainer Joop Brand is geconfronteerd met lichte blessures van Fernandez en Haan. Voorlopig plaatste hjj ze wel in de opstelling. Die ziet er als volgt uit: doel Poldervaart, achter: Wentink, Hoeben, Haan en Peys, midden: Vosmaer. Nieuwenhuys, Van Breevoort, voor: Fernandez, De Goede en Boszhard. De „zekere” op stelling van Telstar: doel Van de Meeren, achter: Dries sen, André, Van Essen, Bischot, midden: De Vries, De Wit, Van Egmond, voor: Bond, Van Kooten en Jonker. Het sluitstuk van de eerste helft van de competitie in de Ere-divisie, waarin beide clubs 13 punten hebben weten te vergaren en waarbij dus heel veel op het spel staat. Dat betekent aanvallend voetbal van beide kanten, een geheel open duel, dat op het scherp van de snede zal worden uitgevochten. Merkwaardigerwijs profiteert Tel- strar minder van deze mogelijkheden. De vorig jaar van Lille overgenomen spitsspeler is met die treffer zelfs topscorer bij Telstar, terwijl dat ei genlijk niet de bedoeling is. Van Kooten: „De topscorer in een elftal moet eigenlijk de man zijn, die ach ter de spits aankomt. Niet dat ik mijzelf schoon probeer te praten, maar in het begin heb ik toch teveel lopen piekeren van: je bent aange trokken om de doelpunten te maken. Toen dat niet zo vlot lukte als ik gewend was, ik heb zes seizoenen achter elkaar niet minder dan twintig doelpunten gemaakt, had ik de nei ging om mij dat teveel aan te trek ken. Natuurlijk probeer ik van iedere mogelijkheid die zich voordoet ge bruik te maken. Het wordt in de spits echter steeds moeilijker. Het is ook gemakkelijker om vanuit de tweede lijn een doelpunt te maken omdat de weg dan min of meer vrij gemaakt is. Bij Telstar lukt dat nog niet altijd- Men is altijd gewend geweest om een balletje te tikken. Vooral voor oudere spelers, die al jaren bij Telstar voet ballen, is het dan wel eens moeilijk om over te schakelen. Toch wordt er hard aan het punt gewerkt om de ballen die ik terugleg op de tweede lijn goed af te werken”. Toch ziet Van Kooten de situatie voor de toekomst niet al te duister in. Hij stelt: „Als je zondag twee punten tegen Haarlem pakt dan kom je uit op vijftien. Wij hebben deze eerste helft van de competitie echter niet erg fortuinlijk gevoetbald. Zelfs bij Ajax in de Meer waren de eerste echte kansen toch voor ons. Daarom verwacht ik ook dat wij in de tweede helft van de competitie meer punten Het fysieke geweld van Van Kooten is veel verdedigingen teveel. Hier pro beert Feyenoords Theo van Duivenbode met zijn linkerarm het gevaar een halt toe'te roepen. Van Kooten is uitermate geschikt voor het opofferende werk in de spits. Daarom informeerde NEC, die de uiteindelijke vraagprijs van vier honderd duizend gulden van Telstar te hoog vond, ook naar hem. Nu moet dit werk by NEC door Cas Janssens worden opgeknapt. Ook Wiel Coerver, trainer van NEC, begrijpt echter dat Janssens veel beter tot zijn recht zou komen als hij voor het „vuile werk’’ in de spits een man als Van Kooten zou hebben. mr. Lans Lever :enfon(. Datzelfde geldt voor WB, dat een uit wedstrijd tegen WFC speelt. VSV, dat bijzonder fraai op kop gaat in de derde klasse B speelt in Haarlem tegen DSS, een wedstrijd die de kampioenspréten- denten waarschijnlijk weipig problemen zal opleveren. In de vierde klasse C staat de derby KIC-Wijk aan Zee op het programma. KIC moet winnen om nog een theoretische kans op promotie te behouden, terwijl ook Wijk aan Zee BEVERWIJK. Eén van de grootste verdiensten van Telstar-spits Kees van Kooten, bestaat uit de 92 kilo die hij bij iedere aanvalsactie van de Velsenaren in de strijd gooit. Het is juist deze enorme fysiek waar door Van Kooten nog wel eens een duel, vooral in de lucht, weet te winnen en ballen terug kan leggen op zijn medespelers, waarover FC Twente’s Epi Drost nog recentelijk bedacht: „Zo’n Van Kooten zou voor ons goud waard zijn. De ballen die hij terugiegt zouden er bij ons achter elkaar in geschoten worden”. (Van onze volleybalmedewerker) HAARLEM Meer dan duizend, vooral jeugdige, volleybalenthousias- ten hebben in de Kennemer sporthal te Haarlem hun hart kunnen ophalen bij het traditionele oliebollentoernooi. De organisatie, die ook dit jaar in handen was van DSS, had zo’n overweldigende inschrijving gehad, dat men noodgedwongen de oudere jeugdpoule moest laten vervallen. Nu de den er alleen teams mee met spelers en speelsters tot en met 18 jaar. won in poule M opnieuw een Alliance team, zelfs ongeslagen. Van Nispen werd hier tweede. Tenslotte was het in poule N de Gazellen dat ongeslagen eerste werd met als tweede Alliance. Na afloop van het toernooi reikte DSS-voorzitter van de Klei de prijzen uit, waarbij hij hulde bracht aan de organisatie, be staande uit de heren Van Wieringen, Schouten en Koehorst, en de scheids rechter, zonder wie zo’n omvangrijk toernooi niet mogelijk is. Toch waren hier maar liefst 70 teams die deelnamen. Deze teams waren ver deeld over 8 meisjespoules en 6 jongens- poules en speelden onderling een halve kompetitie. In iedere poule waren twee prijzen. De grote winnaar van het toer nooi werd de volleybalvereniging Allian ce. Van de 8 deelnemende teams, waar mee Alliance de grootste vereniging was, wannen 5 teams de eerste prijs en één team de tweede prijs. Ook namen er veel teams van buiten Haarlem deel, zoals VCY uit IJmuiden, SAS uit Am stelveen. Atalanta uit Vinkeveen en Mo lenwiek uit Zaandam. Bij de meisjes werd het in poule A vooral een strijd tussen de meisjes van Martinus en Mo lenwiek. In hun eigen wedstrijd speelden beide ploegen gelijk tegen elkaar, maar aangezien Molenwiek nog een keer ge lijk speelde, greep Martinus de eerste plaats gevolgd door Molenwiek. In poule B werd Alliance 1 ongeslagen kampi oen. Het was Martinus 2 dat op grote afstand tweede werd. Poule C gaf veel spanning. De krachtsverhoudingen ble ken zeer gering te zijn. VCY 1 werd ondanks een verlies in de laatste wed strijd tegen FES eerste. FES kwam daardoor op een gedeelde tweede plaats, maar na wat cijferwerk bleek dat GIOS 1 een beter doelgemiddelde had en met de tweede plaats ging strijken. De D- poule gaf de organisatoren heel wat problemen. Vlak voor het begin van het toernooi bleek namelijk dat twee teams het af liet weten. Er werd nu een hele competitie gespeeld, waarbij VCIJ 2 de sterkste bleek en Ovra 2 op een tweede plaats beslag legde. De E- poule was weer voor Alliance gereserveerd. Onge slagen werd het tweede team kampioen, met DSS 1 op de tweede plaats. VCM voerde in poule F een grote strijd met Serve 67. die in het voordeel van VCM uitviel. In de G- en H- poule, waarin de meest jeugdige volleybalsters waren on dergebracht, gingen in de G-poule de prijzen naar Alliance 3, gevolgd door DSS 2, terwijl in poule H na veel tellen SBIJ de eerste prijs won en met hetzelf de aantal winstpunten DSS 4 de tweede prijs voor zich opeiste. In de jongensafdeling viel het op dat de kwaliteit van het volleybal op een veel hoger plan lag dan in de voorgaan de jaren. Vooral de ploegen uit Amstel veen, Martinus en SAS bleken jeugdige talenten te bezitten. Het was dan ook SAS dat in de hoogste jongens-poule de eerste prijs ongeslagen voor zich opeiste, waarbij GIOS verrassend als tweede fi- nishde. Dames: HOC 2Akrides 2 40-20; Alk maar GuardiansLlsse 38-31, The Out sidersThe White Stars 2 102-15: Onze GezellenAlkmaar Guardians 26-32; HOC 3—HCK 2 34-21: Hoofddorp 2— Exercitia 2 30-27, The White Stars 3— Akrides 3 42-11, Alkmaar Guardians 2 DSS Epibrators 2 30.64; Sea DevilsLisse 37-33. te beïnvloeden. Daarvoor was koorknapengezichtje niet ge schikt. Extra nadeel en wellicht de voornaamste handicap vormde het karakter van René. Hij was te zacht voor zichzelf. Van Breevoort dit jaar veran derd door een harde scholing van Haarlems trainer Joop Brand wil nog altijd niet geloven dat het eigen lijk zijn eigen schuld was. Dat zijn zo voorspoedig gestarte carrière al veel eerder hoogtepunten had gekregen als hij, René, zich wat pijn had durven doen. „Ik kan er toch ook niets aan doen dat ik zo’n gezicht heb. Ik kan nu eenmaal moeilijk kwaad kijken. Dat lukt me slecht en daaruit hebben de trainers afgeleid diat ik geen ka rakter zou hebben.”

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 11