Knobel: van sigarenmaker tot toptrainer GEORGE KNOBEL KNOBEL LANG ONVINDBAAR PIM VAN DER MEENT: Teruglopende interesse geen simpel probleem Peter Post zal in Rotterdam met harde hand gaan regeren Koersen in „DIT IS Hilversum EEN ENORME UITDAGING” F d SI 0 ■P I 8 WOENSDAG 10 JANUARI 1973 17 16 Probleem Aanvaardbaar 99 Gewoon door Serieuzer Strafbevoegdheid .V. 47,- :hten vond eitjes Ingenomen (Van onze sportredactie) MAASTRICHT. Met George Knobel heeft Ajax een trainer die zelf In staat is om zijn salaris dubbel en dwars terug te verdienen. Dit was ook één van de aspecten die in de verschillende sollicitatie gesprekken van Ajax-zijde duidelijk naar voren kwam. Knobel: „De werkwijze zoals ik die vier jaar bij MVV heb gehanteerd is bij Ajax duidelijk aangeslagen. Zo heb ik bijvoorbeeld de gemiddelde leeftijd van het elftal binnen enkele jaren van dertig naar vierentwintig jaar gebracht. Ook het scoutingsy- steem bij ons is erg aangeslagen. Er is slechts één aankoop uit de betaalde sector geweest. De rest is afkomstig van de amateurs.” w W W (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) 2 lew* Ajax: „Een enorme uitdaging.” hoon isdag d’Or, 34,- 41,- dan n van aslag zeer cos- irdijk 'aagt En voorzitter Jaap van Praag: „Dat was ook duidelijk aan de opgeklaarde gezichten van de spiers te zien toen wij Dat ijzeren regime in Engeland baarde opzien, maar Post zet door. In de ko mende zesdaagse van Rotterdam (18 tot en met 23 januari) zal hij langs de baan met straffe hand regeren en dat belooft gekerm onder het rennersvolk, verwend door toegeeflijke autoriteiten. Daarbij heeft Peter Post een geweldig wapen in zijn bezit: een voor Europese begrippen uniek dikke enveloppe met premies. In totaal een waarde van 92.400 gulden. Daarbij zijn inbegrepen prijzen als een auto (te winnen in één sprint- nummer van 50 ronden) ter waarde van 8700 gulden, en elke avond een keuken ter waarde van ruim drie mille. „Dat”, zegt Post, „is nog nooit vertoond in een zesdaagse”. dat het Knobel zou worden, maar ik vraag mij toch af of ik ooit onder hem zal trainen. Mijn contract loopt ten slotte aan het einde van dit seizoen af en trainer Knobel komt pas op 1 juli bij Ajax in dienst”. De tototips van Pim van der Meent voor komende zondag zijn: UtrechtExcelsior SpartaDen Haag MWDen Bosch AZ’67—Twente Haarlem—Ajax AmsterdamTelstar Go Ahead EaglesNAC NECFeyenoord WageningenGraafschap SC CambuurRoda JC SVV—Willem II Helmond SportVeendam HVC—Vitesse (Van onze sportredactie) ROTTERDAM. Als lukt wat Peter Post wil, wordt hij de hervormer van de zesdaagsen, maar voor het zover is zal er ongetwijfeld menige klaagzang gezon gen zijn in de rennerscabines. Trouwens: bij zijn eerste optreden als wedstrijdlei- der-nieuwe-stijl (een paar maanden ge leden in Londen) werd er al gejammerd. De vriendschap ten spijt bestrafte Post toen Fritz Pfenninger met een strafron- de. 1 1 1 3 3 1 3 3 1 1 2 1 2 Een andere stunt (de premies werden ook door hem verzameld) die hij op dient, bestaat uit het presenteren van de vedette Eddy Merckx, erg zuinig met het tekenen van zesdaagsecontracten en bo vendien niet goedkoop. Vijf Rotterdam mers hebben zich garant gesteld voor het salaris dat Merckx vroeg. Behalve een aardig loon, eiste Merckx ook het rijden in een geel tricot en dragen van rugnummer 5, het nummer dat Peter Post 13 jaar lang claimde bij de organi sators. Met die wens gooide Merckx de traditie enigszins overhoop, want bij het gele shirt hoort als vast nummer de 4, dat nu diende te vervallen. Daarom zal het laatste koppel met rugnummer 13 rijden, terwijl er maar 12 paren deelne men. (Van onze sportredactie) MAASTRICHT/ROOSENDAAL. Na zijn benoeming tot nieuwe trainer van Ajax, heeft George Knobel de sportjour nalisten zenuwslopende uren bezorgd. Het „nieuwsobject” van de dag bleek namelijk onbereikbaar na het bekend worden van de belangrijke beslissing die blijkens een reactie van Ajax-voorzitter Jaap van Praag eerder in de publiciteit kwam dan de bedoeling was. De journalistieke klopjacht op Kovacs’ opvolger spitste zich toe op Roosendaal (waar het gezin Knobel woont) en Maas tricht (waar Knobel enkele dagen per week overblijft). In Brabant wimpelde Knobels echtgenote bij afwezigheid van haar man alle vragen af- Ze maakte duidelijk van niets te weten, een derge lijke benoeming onmogelijk te achten en verwachtte dat haar man zijn contract met MW wel zou verlengen.Intussen, zo bleek later, was George Knobel voor zijn Maastrichtse werkzaamheden weer naar het diepste zuiden afgereisd om er tenslotte rond elf uur op te duiken in het Geusseltstadion. En toen had de moe- getelefoneerde sportpers weer af te re kenen met een nieuw probleem: het late tijdstip van technische verwerking. Post wil af van het flierefluiterige onder zesdaagsekoppels en er weer bitte re ernst van maken. Een wielerzaak die het publiek zó serieus kan nemen dat de tribunes weer vollopen, want daar man keert het de laatste tijd aan. Zeker in Rotterdam, dat daarom met Peter Post als wedstrijdleider een goede toekomst tegemoet hoopt te gaan en dat blijkt nodig ook. Zegt Ahoy-directeur Harry Hofmeester: „Het succes van deze wed strijd is bepalend voor het voortbestaan van onze zesdaagse. We hebben twee jaar met verlies gedraaid en volgens een niet bevredigende formule. Nu moet het beter, anders hoeft het niet meer”. Voor Peter Post vormt daartoe naast de commerciële inbreng van spon sorgelden, maar die zijn al gegarandeerd een keiharde aanpak van het wed strijdelement volgens een nieuwe for mule de basis. Die andere aanpak van hem zit vervat in de werkuren: niet meer ’s middags, maar alleen ’s avonds „Wat hij gepresteert heeft, is ook voor een groot deel te danken aan de groep waar hij mee heeft gewerkt. Wij vinden het natuurlijk jammer dat hij weggaat, maar we raken niet in paniek. Voor alles wordt een oplossing gevonden. Des ondanks: partir c’est mourir un peu. Ajax heeft eerst bij Knobel geïnfor meerd. Het zou natuurlijk eleganter zijn geweest wanneer men eerst contact met ons had opgenomen. Ik weet dat Knobel erg gelukkig is met deze promotie, maar hij ziet ook de grote verantwoordelijk heid. Hij krijgt het moeilijk”. an Toch heeft Johnny Rep nog een pro bleem. Listig stelt de Ajacied: „Het is dacht ik wel een goede keuze van het bestuur. Ik had ook wel de verwachting Nu Knobel eindelijk de kans krijgt om zich op een wat breder terrein te oriënteren is het duidelijk dat hij erg ingenomen is met zijn nieuwe positie- Hij stelt ook: „Niemand zal het mij toch kwalijk kunnen nemen dat ik het aan bod van Ajax heb geaccepteerd. Al vind ik het erg jammer voor mijn relatie met de spelers van MW. Temeer omdat ik deze aanstelling mede te danken heb aan het elftal waar ik ruim vier jaar mee werkte. Ik krijg nu een enorme kans om bij een elftal van wereldklasse te werken- De moeilijkheid van de func tie ligt natuurlijk in het feit dat er van mij een topprestatie wordt verwacht. Ik kan alleen maar mijn uiterste best doen en dat ben ik ook zeker van plan”. hij verstand van voetbal heeft. Ook heb ik gehoord dat hij goede oefenstof brengt en een menselijke benadering van zijn voetballers voorstaat. Ik weet niet of hij hard is. Bij Brokamp is er de laatste jaren toch wat uitgekomen. La ten wij hopen dat het goed gaat. Ik ben natuurlijk geen profeet.” koers (van kwart voor acht tot twee uur ’s nachts). ,,’s Middags”, redeneert Post, „wordt er in een zesdaagse alleen maar gelum meld, want er komt meestal toch geen publiek. Dat gaat ten koste van de inzet ’s avonds. Nu kunnen de renners zich helemaal concentreren op die paar avonduren. Maar dan zullen ze ook moe ten werken. Zó hard, dat het publiek weer geboeid wordt door een zesdaagse. De coureur die die inzet niet kan op brengen, moet maar vertrekken. Dat zal ik ze in mijn toelichting vóór de start duidelijk maken. De profiteurs kunnen naar huis”. dacht ik niet dat er onder Knobel veel zal veranderen. Wat mij betreft, maar dan praat ik even strikt persoonlijk, is hij zeer aanvaardbaar.” Dit laatste is echter wel een punt voor Barry Hulshoff. De centrale verdediger van Ajax bedenkt: „Ik ben in de eerste plaats blij dat het een Nederlander Is. Zelf heeft hij een uitgesproken me ning over zijn recht tot beboeting. „Als ik een straf wil uitdelen, ga ik naar de voorzitter van de jury en dan zeg ik: geef die man „dat en dat” als boete. Ik verwacht dat het dan ook gebeurt, want tenslotte ben ik de man die er kijk op heeft. Mij flikken de renners niets. Ik heb lang genoeg in dat vak gezeten om te zien of iemand de trucdoos opentrekt. Tegen dat soort grappen ga ik optreden, die duld ik niet”. Twee jaar geleden werd Knobel ech ter van de lijst van sollicitanten afge voerd omdat hij te weinig internationale ervaring zou hebben. Johan Cruyff: „Toen Michels kwam had hij ook geen internationale ervaring. Een trainer kan door veel vakliteratuur te lezen op dit punt veel bijschaven. Dat zie ik echter niet als een groot bezwaar”. AMSTERDAM. De meest positieve spe- lersreactie op de benoeming van George Knobel als trainer van Ajax kwam van Gerrie Mühren. De Volendammer legt uit: „Toen wij vanmiddag het nieuws vernamen ging bij mij een stille hoop in vervulling die ik al zes maanden koesterde. Sinds een half jaar zit Willy Brokamp nu bij de selectie van ’t Neder lands elftal. Ik ben met hem altijd op één kamer ingedeeld en uit de verhalen die ik van hem over Knobel heb ge hoord kon ik precies opmaken dat Kno bel het midden houdt tussen Michels en Kovacs. En dat is voor Ajax volgens mij de juiste man. Het is trouwens beter dat het nu al bekend is geworden want dat bevordert alleen maar de rust in het elftal.” De aanwezigheid van Merckx, met als partner Sercu, hoeft volgens Post geen eenzijdige koersontwikkeling te geven. „In Duyndam en Pijnen zie ik de beste combinatie van dit moment en ik heb Bugdahl en Kemper uit elkaar gehaald om nog meer tegenspel te kunnen geven aan Merckx en Sercu. Ik ben geen seconde bang voor overmacht van die twee”. Wil de Post-formule voor de Ahoy- directie slagen, dan moeten er 28.500 toeschouwers komen. „Zijn er die ge weest”, aldus Hofmeester, „dan spelen we quitte. Op winst zijn we dit jaar nog niet uit”. verwacht dat de belangstelling van het publiek toe zou nemen. Dat dit niet gebeurd is, kan echter niet afge daan worden door de trainer eenvou digweg een verkeerde tactiek in de schoenen te schuiven. Het probleem is veel gecomuliceerder. Daar komen zo veel factoren bij kijken. Wij heb ben er in Zeist tijdens de trainersbij- eenkomst ook over gepraat. Maar een oplossing is niet zo eenoudig. Zelfs de grote bazen van de KNVB en de belangrijkste clubs weten het niet wat ze ermee aan moeten, laat staan dat daar zo even door iemand een antwoord op het probleem uit de mouw geschud kan worden." Pim van der Meent wijst de aantij ging dat hij te voorzichtig zou zijn geweest van de hand. Hij wijst op de geblesseerde Dekker en Kamminga en de geschorste Kramer (die er zondag tegen Telstar ook niet bij zullen zijn) en concludeert: „Met zo’n handicap kan je geen vier man in de voorhoe de zetten. Desondanks heb ik de jon gens zondag niet het veld ingestuurd met de opdracht voorzichtig te zijn Er moest wel degelijk aangevallen worden, maar als de doelpunten uit blijven, wordt die opdracht nogal eens gauw vergeten.” Dat betekent niet dat Knobel zijn laatste maanden bij MVV de kantjes eraf zal lopen. Knobel: „Voordat mijn vrouw en ik naar Amsterdam verhuizen ia! ik proberen om bij MW op waardi ge wijze afscheid te nemen. Het mooiste zou zijn als MVV een plaats in de UEFA-cup kon halen. Van af vandaag werk ik dan ook weer ge woon door. Het heeft anders wel storm gelopen toen het nieuws bekend werd. Ajax betekent toch wel iets. Dat kon ik ook aan de stroom reacties merken die er na mijn benoeming zijn geweest. Het zal een grote opgave zijn om de gemid deld vrij jonge ploeg van Ajax op het huidige niveau te handhaven. Een enor me uitdaging ook”. Voor Haarlem-trainer Joop Brand is het nauweljks een teleurstelling dat de keus niet op hem is gevallen. Brand: „Hoe zou het een teleurstelling voor mij moeten zijn? In ons trainerswereldje is aJ drie weken bekend dat Knobel de trainer van Ajax zou worden. Dat is toen in een café in Amsterdam al be slist. Ik heb de wens wel eens uitgespro ken om met fullprofs te willen werken. Maar wat dat betreft heb ik enkele jaren geleden in Deventer bij Go Ahead de sfeer geproefd. Dat men daaraan vastgekoppeld heeft dat ik Ajax-trainer zou worden, komt niet voor mijn reke ning. Het was mij al drie weken bekend dat Knobel het zou worden. En dat vind ik een verstandige keuze van Ajax. Ik maak er geen probleem van. Ik sta nog een jaar onder contract bij Haarlem, dat al te kennen had gegeven mij niet te willen laten vertrekken”. Intussen staat MW voor het pro bleem een opvolger voor de in Maas tricht zeer populaire Knobel te vinden. MW-doelman Frans Koerver: „Na de training heeft de heer Knobel ons zijn benoeming meegedeeld. Het is ingeslagen als een bom. Wij zijn vergeten hem te feliciteren. Hij was één van ons en stond toch boven ons. Als assistent-trainer heb ik veel van hem geleerd. Voor MW is het een zwaar verlies. Wat nu?” MVV-voorzitter mr. Max Tripels: „De benoeming van George Knobel bij Ajax was geen verrassing voor mij. Ik wist hoe hoog hij stond aangeschreven. Op juridisch-zakelijke gronden konden wij Knobel ook voor het volgend seizoen bij MW onder contract houden, maar wij wilden hem deze unieke kans, deze top- promotie naar een wereldelftal niet ont houden. Wij zijn trots en dankbaar. Trots omdat een trainer van MW deze eer te beurt valt en dankbaar omdat Knobel zoveel bij MW heeft bereikt” Ajax-voorzitter Jaap van Praag: „Ik natuurlijk ook niet maar ik dacht wel dat wij met Knobel een bekwame en juiste oefenmeester voor onze vereniging hebben aangetrokken. Hij heeft zich toch wel bewezen bij MW vind ik”. En Heinz Stuy: „Ik geloof beslist dat deze man acceptabel is. Hij heeft er vier jaar ere-divisie-ervaring opzitten en heeft bij MW toch uitstekende resultaten be haald. Verder maakt het mij niet zoveel uit of het nu een Nederlander of een buitenlander is”. Hoe serieus Post ijvert voor zijn doel stelling moge blijken uit het feit dat hij een fikse discussie voerde met de wie lerbond om straf bevoegdheden te krij gen. Reglementair is een wedstrijdleider daartoe niet bevoegd en berust die taak bij de jury. Post verlangde („anders kan Ik niet werken zoals ik wil”) dezelfde rechten, maar zo ver wilde de KNWU niet gaan. Het werd „inspraak” en ook daarvan zal in Rotterdam moeten blij ken in hoeverre Posts zuiveringsactie in de zesdaagse aanslaat onder de direct betrokkenen. HILVERSUM De uitslagen van de dinsdagavond te Hilversum gehouden draverijen luiden: Babicheprijs 2040 m: 1. Kes Rozenhout (J. Obermeijer) 3.00,1 1.29,2, 2. Koek Buitenzorg, 3. Jacktai Hanover; winn 11,70 pl 2,60 1,70 1,80 kopp 11,50. Beagleprijs 2440 m: 1. John You Kid (C. Hetteling) 3.40,3 1.30,3, 2. Joop Pols broek, 3. Jersey Rodney; winn 7,00 pl 1,90 2,70 4,60 kopp 9,00. Barsoiprijs 2000 m: 1. Klaart je (H. Pol) 2,50,8 1.25,4, 2. John Spencer, 3. Jacobijntje S.; winn 4,50 pl 1,60 2,60 3,10 kopp 7,20 trio 339,90. Amatricewinterkampioenschappen 2040 m: 1. Ivonne Hanover (mevr. R. Pools), 2.53,2, 1.24,9, 2. John Areta, 3. Innana B.; winn 7,80 pl 1,60 1,30 1,40 1,40 kopp 13,70 trio 257,30. Dingoprijs (2e afd.) 2000 m: 1. Jorri Buitenzorg (J. van Dooyeweerd) 2.49,9 1-25,0, 2. Jonker Jan, 3. Heno Victoria; Winn 6,90 pl 2,20 2,40 5,00 kopp 11,80. Bassetprijs 2040 m: 1. Ideal Dear (S. Hartman) 2.51,9 1.24,3, 2. Iltis Hollandia, 3- Geisha Double; winn 2,80 pl 1,80 3,30 2,50 kopp 7,60 trio 367,70. Chow Chowprijs 2440 m: 1. Iris Volo (L. Boonen) 3.28,8 1.25,6, 2. Impish Ha- nover, 3. ido Roodnoot; winn 3,20 p. 1,20 1,10 1,40 kopp 5,90. Totalisatoromzet 360.356,00. Hoewel Knobel voorlopig nog in dienst bij MW is, zijn zijn gedachten in feite natuurlijk al bij Ajax. Knobel: „Het belangrijkste lijkt mij om als trai ner bij Ajax de homogeniteit van het elftal nog meer te versterken dan nu al het geval is. Het is misschien een afge raagde kreet, maar daarom gebruik ik hem dan nog maar even, maar je hoeft deze voetballers op het technische en tactische vlak nauwelijks nog iets te leren. Ik heb bij MW altijd sterk op het persoonlijke vlak gewerkt. Dat zal Ik ook bij Ajax proberen. Je moet natuurlijk altijd afwachten of het klikt. Maar dat is een zaak die van twee kanten moet komen”. Gezien de trainersopleidingen in ons land staat een Nederlander zeker op een gelijk peil met een buitenlander.Verder kopp 12,50. Dingoprijs (le afd.) 2000 m: 1. Judge Olivier (H. Pools) 2.5.0,8 1.25,4, 2. Harro Bond, 3. Ivoormeeuw S.; winn 1,90 pl 1,60 2,10 7,50 kopp 8,40. Cerberusprijs 2000 m: 1. Val de Vrie (M. Vergay) 2.42,9 1.21,5, 2. Hazleton B, 3- French Mac.; winn 4,40 pl 2,20 2,40 Johan Cruyff: „Ik vind dat we gelukkig kunnen zijn” ROOSENDAAL. De 50-jarige Kno bel (10 december 1922) uit Roosendaal, startte zijn voetballoopbaan zo’n 35 jaar geleden in Roosendaal bij de bedrijfs- voetbalvereniging KVW, een fabriek, in middels allang ter ziele, waar Knobel in dienst was als sigarenmaker. Het voetbaltalent George Knobel bleef niet lang onopgemerkt en al één jaar na zijn debuut in KVW werd hij gevraagd de gelederen van RBC te komen verster ken. En die club is Knobel tot aan het einde van zijn actieve voetballoopbaan trouw gebleven. Vijftien jaar lang kwam Knobel onafgebroken voor RBC uit; de laatste tien jaar als aanvoerder van de Roosendaalse oranj-witte-formatie. Voordat het betaalde voetbal in Ne derland vaste voet aan de grond kreeg speelde Knobel met RBC in de eerste klasse; darana voerde hij )als een be kwaam en intelligent verdediger) zijn elftal met behulp van trainer Dubois, de nestor van de Nederlandse oefen meesters in de eerste divisie naar diverse successen. In zijn laatste RBC- jaren speelde hij onder meer in het eerste elftal van RBC samen met Jan van Gorp (nu NAC) en de oud-Feye- noorder Theo Laseroms (nu Gantoise in België). Na zijn actieve voetballoopbaan werd George Knobel vader van drie kinde ren, twee meisjes en een jongen trainer van de vierdeklasser Kaaise Boys uit Fijnaart, dat hij direct naar het kampioenschap leidde. Daarna nam hij als oefenmeester Rood-Wit uit Sint Wil- lebrord, een amateur-tweedeklasser, on der handen en ook deze vereniging werd onder zijn leiding kampioen. Na Rood-Wit volgde een eerste trai- nersfunctie in het betaalde voetbal, na melijk bij het Bredase Baronie. Hij zette zijn florerende autorijschool aan de kant en zegde zijn baan bij Philips-Roosen- daal op. Opzienbarende resultaten be haalde Knobel echter niet met de Bre dase equipe. Later bleek echter dat deze vereniging gediend had als springplank voor een ploeg in de eredivisie, het Maastrichtse MVV, waar Knobel, op voorspraak van de toenmalige bonds coach Georg Kessler di ein de Roosendaler een onbegrensd vertrouwen had, in het seizoen 196S-’G9 Jupp Schlangen als hoofdtrainer opvolgde. het nieuws gistermiddag bekend maak ten.” Het bestuur van de Amsterdamse ver eniging heeft zich inderdaad gerealiseerd dat het straffe regime Michels na alle successen bij het gelouterde Ajax onmo gelijk kon terugkeren. Daarom zijn tot op het laatste ogenblik twee trainers ge noemd. Joop Brand en George Knobel. En hoewel ook aanvoerder Johan Cruyff erkent dat de spelers verder geen enkele inspraak in de beslissing van het bestuur hebben gehad om Knobel aan te trekken zijn de spelerswensen wel degelijk door het bestuur gerespecteerd door juist Kno bel uit de lijst van twintig kandidaten, tien buitenlanders en tien Nederlanders, te kiezen. Johan Cruyff bedenkt dan ook: „Individueel is er natuurlijk wel samen spraak tussen bestuur en spelers ge weest. Het bestuur kende in het alge meen de wertsen van de spelers erg goed. Ik geloof wel dat wij met de keuze van Knobel gelukkig kunnen zijn. Naar hetgeen hij in de kranten en op de televisie heeft gezegd concludeer ik dat (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Het gebeurt niet vaak dat de voorzitter van een voet- balcub in het openbaar zijn eigen trainer afvalt en diens tactiek „en public” hekelt. Dé Stoop, eerste man van de pasgeboren FC Amsterdam zorgde dan ook voor een vrij unieke situatie, toen hij na het duel van zijn FC tegen het Bredase NAC (0-0) afgelopen zondag in het Olympisch Stadion openlijk verklaarde dat zijn trainer Pim van der Meent het fali- kant verkeerd had gedaan. Stoop be stempelde vooral de voorzichtigheid van Van der Meents tactiek als „niet te verkopen". Onverkoopbaar aan het publiek dan wel, want daar draaide de hele zaak feitelijk om. Iets meer dan 2000 toeschouwers hadden zondag jl. een kaartje gekocht om het tref fen van de DWS-Blauw-Witcombina- tie met eigen ogen te kunnen volgen In de troosteloze Olympische beton- klomp vormden zij een groep waar mee ternauwernood een paar vakken opgevuld konden worden. Niettemin had Stoop graag gezien dat dit res- tantje van de voetbalschare aanval lend voetbal voorgeschoteld had ge kregen, om de belangstellenden op die manier zondag aanstaande, als de FC tegen Telstar aantreedt, aan het stadion te binden. Hij stelde gemakshalve Pim van der Meent verantwoordelijk voor het feit dat dit niet gebeurde. Van der Meent: „Ik wil daar eigenlijk niet zo veel over zeggen. Waar zouden we blijven als de bestuursleden de tac tiek van de ploeg gingen bepalen.’ Van der Meent vindt de door Stoop gekozen oplossing wat te simpel. Hij vervolgt: „Het teruglopend aantal toeschouwers is niet alleen bij FC Amsterdam een probleem. Je ziet het overal. Kijk maar eens naar Haar lemTelstar, een derby, daar hadden toch ook veel meer dan 7500 man moeten komen. Natuurlijk hadden wij na de fusie met Blauw Wit j ij 7 5.^^ MAC. 4

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 17