Knobel: NAV verzoekt om de F genie voor circuit 1TJE BLIJFT NEDERLANDS STERKSTE niet meer bij Anderlecht PI de Vierentwintig winnaars in toto Libregts komt met Premies van sporttoto prof-team IJshockeybond Kom morgen de reisgids even halen ving sponsor RaiffeisenbanklQBoerenleenbank Voor ’n vakantiereis wacht je niet af hoe’t uitpakt. Die bespreek je voor alle zekerheid bij de Raiffeisenbank of de Boerenleenbank Ook Brouwer „Namen, die worden genoemd, zijn zuiver speculaties” Wedstrijdkalender 1973 gereed Harings bij Vissers Kemper-Gilmore won zesdaagse sa DONI DONDERDAG 18 JANUARI 1973 1 1 Een vakantiereis bespreek je bij de 3000 vestigingen de bank voor iedereen - r-1 Belang Toekomst r een onbezorgde vakantie! J V I SS**'* tos? WIE VOLGT KNOBEL OP? (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) ATJE KEULEN-DEELSTRA ADVERTENTIE (Van onze sportredactie) 9 Over zijn toekomstige werk zegt hij: „Dat ik het alleen voor het neggen krijg op het technische vlak is vanzelfspre kend. Voor de bijkomende werkzaamhe den heeft men een fulltime kracht aan getrokken. Dat Is Henk Groot en daar zal ik geen enkel probleem mee hebben. Ik heb al kennis met hem gemaakt. Een titelstrijd die maar één zekerheid kent: Atje Keulen-Deelstra wordt Ne derlands kampioene. Voor het overige wordt de strijd bij de dames boeiend. Het is namelijk met geen enkele zeker heid te voorspellen welke zes dames zich zullen plaatsen voor de definitieve kern ploeg. Dat het echter zes rijdsters van de voorlopige kernploeg zullen zijn, lijkt vrijwel zeker. Die mening wordt ook gedeeld door coach Gerard Maarse die een zeer ver woede strijd verwacht om die zo belang rijke zesde plaats. Want nummer ze ven en de kernploeg bestaat op het UTRECHT. De Nederlandse IJshoc keybond heeft als financiële steun voor de organisatie van het toernooi om het wereldkampioenschap voor de c-groep, dat van 9-18 maart in ons land wordt gehouden, een bedrag van 20.000 gulden toegezegd gekregen van de frisdranken fabrikant Raak, waarmee een deel van de op totaal 70.000 gulden geraamde kos ten is gedekt De Loev Balk René trick Khui Jan Diets Alaii Lind Leen dina Ned) fft). De leur Brei voiri Ross Ping Niet man. Van Nij ken weds lezer scha: Wytz al eei had komt se w ervai werd bord VHS' vraai doen sterk houd Daar beslo spijt geko' kracl vaak zaak trom ook deelr Hoog dat 1 ningt Jong staar moet greep ste kracl scha; tinga een i als I Van hij o In d IBM- groej toern rend d. VI teem SI klas tege boel dooi de Ken ach; mee lem Mu. RC Rotte nuar daag werd dinsc kopp prog: en dern: H. der debt van mee CSV twe< Delf eige het van aart Libregts zal trachten Bal los te weken, die reeds een contract heeft met een Franse profploeg. Het team van Libregts wordt voorlopig voor twee jaar opgezet. Er zullen geen overdreven hoge con- tractgelden worden verstrekt (hooguit 12.000), maar wel ontvangen de renners een minimum-loon. Door middel van een premiestelsel kunnen de wielrenners het broodbeleg verdienen. Op 22 februari zal Libregts als alles lukt zijn renners officieel introduceren. HA Wijk toen in d< spele Haar De o Nijd; Spaa ver l digin reser toen meer hoof: Over zijn omgang met spelers zegt Knobel: „Je probeert bij iedereen de juiste toon te vinden. Je vraagt je steeds af: hoe kan ik zo iemand benaderen. Ieder vogeltje zingt zoals het gebekt is. Op het menselijke vlak moet ik zeer geconcentreerd gaan werken om alles in DEN HAAG. De premie van toto 20 (9 en 10 december) wordt uitgekeerd aan de winnaar met formulier N 640 9 515. De premie bedraagt 146.350,18 gul den, waardoor de winnaar met zijn eer ste prijs samen een bedrag van bruto 151.455,38 gulden ontvangt. De premie van toto 21 (16 en 17 december) is ten deel gevallen aan de houder van het formulier R 408 6 359. Deze premie was 150.062 gulden groot, prijs en premie bedragen samen bruto 175.072,30 gulden. Knobel werd, tijdens de training van MW, gistermiddag, gefeliciteerd door Brokamp. schema rijden. Ais het moet draait ze zo vier, vijf rondjes van 37 seconden. Daar voor hoeft ze ook niet meer door twee, drie mensen langs de baan opgezweept te worden. Ze kan het nu helemaal zelf. Ze heeft zelfs mij niet meer nodig als ze rijdt. Het enige wat ze moet weten is hoe ze er tijdens een race voor staat. Daarvoor sta ik aan de kant van de baan. Voor de rest weet ze het zelf wel”. Het lijkt ook vrijwel zeker dat Trijnie Rep beslag gaat leggen op de tweede plaats. De Zaanse is evenals Atje dit jaar sterk vooruitgegaan. Een bedreiging voor Atje kan ze nog niet zijn, maar dat Trijnie met enkele jaren de kroon van Atje zal overnemen, lijkt wel duidelijk. Toch zal ze daarvoor nog aan persoon lijkheid en geloof in eigen kwaliteit moeten winnen. Zolang Trijnie tegen Atje rijdt, maakt ze uitstekende tijden, maar moet ze zelf haar race maken dan komen er problemen. Coach Maarse on derkent die: „Dat is Ook een kwestie van ervaring. Dat komt wel goed”. Dat na dit zekere duo Elly van de Brom beslag legt op de derde plaats, lijkt voor de hand te liggen. De Amstel- veense is de laatste jaren wat blijven hangen. Je zou haar de sub-top van de datneskernploeg kunnen noemen: volop kwaliteiten om zich moeiteloos te kun nen handhaven, maar net wat te weinig kaliber om tot de top door te dringen. Gerard Maarse heeft dan nog drie tiokets te verdelen: twee die recht geven op deelneming aan het Europese en het wereldkampioenschap en één voor de reserveplaats in zijn ploeg. Juist om die drie plaatsen zal enorm geknokt worden. Een gevecht dat zich zal toespitsen tot de vier overgebleven leden van de da- meskernploeg, want outsiders als Marie Willems en Akke Falkena krijgen vrij wel zeker geen kans. Voor het overige weet ik nog niets over de interne organisatie bij Ajax. MVV blijft punt één de volgende vijf maanden. En als ik overstap, blijf ik zoals ikzelf ben". goede banen te leiden. Hoe hoger het niveau is des te prettiger werken. Het is belangrijk elkaar goed te leren kennen- Iedere trainer moet goede spelers heb ben anders is het voor de buitenwereld nooit een goede trainer. De spelers moe ten uit kunnen voeren wat de trainer wil, anders worden er geen goede resul taten behaald. Het is een aandeel van beide partijen. Anders krijg je naar buiten geen naam. Rinus Michels heeft de doorbraak van het Nederlandse prof voetbal gerealiseerd door er keiharde profs van te maken. Daar worden nu de vruchten van geplukt”. MAASTRICHT Wie wordt de nieu we trainer-coach van MVV? Nu George Knobel per 1 juli naar Ajax gaat, worden er al allerlei namen genoemd, als Brand, Castenmiller, Notermans en Kessler. De werkelijkheid is, dat er voorlopig geen beslissing wordt geno men. Knobel zelf zal in samenwerking met de commissie van toezicht, bestaan de uit de heren Wolfs, alsmede Rox, de meest geschikt geachte persoon selecte ren. De mening van de spelers zal ook worden gevraagd en ten slotte wordt dan de beslissing genomen. HAARLEM Piet Libregts wordt de nieuwe ploegleider van de profploeg Fri- sol-Trico Noble. Tenminste, hem is op dracht gegeven binnen drie weken de basis te leggen voor een jonge profploeg waarvan Cees Priem zo goed ais zeker de kopman zal zijn. Van het team, dat minimaal uit zes renners zal bestaan zullen vermoedelijk deel uitmaken: Duyker. v.d. Hoek, De Waal en Cees Bal. ogenblik uit zeven rijdsters zal voor lopig afscheid moeten nemen van Maar- se’s elitegroepje. Voor die fatale zevende plaats komen in aanmerking: Sofia Wes tenbroek, Sippie Tigchelaar, Sijtje van der Lende en Rieneke Verheyen-Dem- ming. In het vanouds vertrouwde hotel Tjaarda in Oranjewoud wil Maarse wel kwijt dat het hem in principe weinig uitmaakt wie er zal afvallen. Maar dat het hard tegen hard zal gaan, daarvan is hij overtuigd. „Ogenschijnlijk”, zegt Maarse, „lijkt zo’n kernploeg een leuk gezellig vriendenploegje, maar vergis je niet. Het zijn allemaal individualisten die elkaar op het ijs niets willen toege ven. Tjo hoort het ook. Schaatsen is tenslotte een individuele sport”. Uiteraard is ook hij ervan overtuigd dat Atje haar titel gaat prolongeren. „Atje schaatst vreselijk goed. Ze is nog beter dan vorig jaar. Technisch is ze erg vooruitgaan, terwijl haar inzet is geble ven. Ze kan nu ook voortreffelijk een Veel belang hecht Knobel aan attractie ve trainingen: „Van de uitgebrachte oe fenstof heb ik bepaalde vormen afgeleid. Het is niks bijzonders. In wezen is het voetbalspel eenvoudig. Ajax brengt het zeer aansprekend nede door de creativi teit van de spelers. Maar de wijze van spelen is het werk van Michels- De trainingen moet je prettig brengen. Als je geen plezier meer in je werk hebt, gaat het slecht. Dat is ook bij een voetballer”. ORANJEWOUD. In de landelijke omgeving van het bosrijke Oranjewoud bereidt de nationale dameskernploeg zich voor op de Nederlandse kampioen schappen, die het komende weekeinde op het kunstijs van het Thialfstadion In Heerenveen worden gehouden. Sercu-Alain van Lancker (Belg-Fr) 301, 5. Schulze-Renz (Wdld) 171; op vijf ron den: 6. Pfenninger-Spahn (Zwi) 299; op zes ronden: 7. Verschueren-Seeuws (Belg) 171; op acht ronden: 8. Stam-De Wit (Ned) 184; op elf ronden: 9- Pu* schel-Loevesijn (Wdld-Ned) 449: op 22 ronden: 10. Mountford-Savary* (VS-Zwl) 226; op 25 ronden: 11. Cardi-Morbiato (It) 167. ZANDVOORT Op 31 januari zal de gemeenteraad van Zandvoort een beslissing nemen over het veertien pagina’s omvattende rapport waarin de Nederlandse Auto- rensport Vereniging voorstelt om het circuit van Zandvoort voor een periode van vijftien jaar te pachten. Dat de NAV na de principiële toestemming in november om het circuit over te nemen niet heeft stilgezeten, blijkt uit het feit dat de firma Smallegange binnen drie weken een volledig gereconstrueerd circuit op papier heeft uitgewerkt. De nieuwe baan voorziet ondermeer in uitloopstroken, een extra serie bochten na tunnel-oost, terwijl aan het begin en het einde van het bos enkele boch ten zijn afgesneden. De eerste kosten van het gemoderniseerde circuit belopen een bedrag van tweeënhalf miljoen gulden. Om de prijs van het project zoveel mogelijk te drukken heeft de NAV via de KNAC een verzoek bij het ministerie van defensie ingediend om voor de grondverlegging gebruik te mogen maken van de genie. NAV. perschef Van Gelder: „Er moet nogal wat overhoop worden gehaald en de genie be schikt uiteraard over het modernste materiaal hiervoor. Met dit idee hebben wij al gezinspeeld zolang de plannen bestaan om het circuit te moderniseren.” Aangezien door deze ambitieuze plannen de continuïteit van de autorensport min of meer verzekerd lijkt, de onderhandelingen tussen de NAV en de gemeente ver lopen volgens Van Gelder uiterst soepel, heeft de NAV onder voorbehoud alvast een wedstrijdkalender voor het seizoen 1973 opgesteld. Deze ziet er als volgt uit: DEN HAAG. De cijfers van sport toto nummer 24 van het afgelopen week einde zijn: aantal deelnemers 554.654; inleg 1.268.503,-; prijzenbedrag 536.576,-; le prijs, 24 winaars, die elk bruto 5.589,30 ontvangen; 2e prijs, 669 winnaars, die elk 200,50 ontvangen; 3e prijs, 6.434 winnaars, die elk f 20,80 ont vangen. De premie ten bedrage van 134. 144,20 wordt na het verstrijken van de reclametermijn op 31 januari bij loting toegewezen aan een dereerste prijswinnaars. I april openingsraces nationaal. 23 april Paasraces internationaal. 20 mei nationale races. II juni Pinksterraces nationaal. 1 juli Grote Prijs van Zandvoort nationale of internationale races. 29 juli Grand Prix van Nederland, meetellende voor het wereldkampioenschap der coureurs in de Formule-I klasse. 12 augustus Zandvoort Trophy Nederlandse ronde voor het Europese toer- wagenkampioen schap. 26 augustus Vliegveldraces, lokatie nog nader overeen te komen. 30 september Trophy of the Dunes internationaal. 14 oktober Slotraces nationaal. BRUSSEL. Jan Brouwer, tweede trainer van de Brusselse eerste divisie- club Anderlecht, heeft op zijn verzoek per 10 januari ontslag gekregen. Brou wer, die tot 30 juni 1972 oefenmeester bij de KNVB was, en daarom in dienst trad van Anderlecht, vroeg ontslag om dat na het vertrek van Georg Kessler als eerste trainer voor hem een moeilij ke arbeidssituatie was ontstaan. Hij is voornemens in België werkzaam te blij ven. (Van onze correspndent) VALKENBURG Aan de Canada Dry-Gazelle-wielerploeg van Ton Vissers is toegevoegd Ger Harings uit het Lim burgse Scheulder, die vorig seizoen nog tot de Goudsmit Hoff-ploeg behoorde. Het contract van de 24-jarige Ger Ha rings gaat in op 1 april van dit jaar. Assistent.trainer Frans Koerver is en thousiast over de trainingswijze van Knobel: „Wat hij brengt zijn allemaal eigen bedachte oefeningen. Hij haat afkijken. Zij zijn nooit moeilijk, maar heel simpel en doelgericht- Zij hebben alle betrekking op situaties die zich ook in een wedstrijd voordoen. Voor mij is Knobel groter dan Michels en Kovacs. Hij zal ook met Ajax grote successen behalen. Voor zijn opvolger bij MW heeft hij veel kapot gemaakt. Het kan er namelijk niet.beter worden. Voor mij zou Cor van der Hart een goede opvolger zijn”, aldus de 35-jarige doelman trainer Frans Koerver, die zich, met Knobel, voetbalgek noemt. BREMEN De Westduits-Australi- sche combinatie Dieter Kemper-Gilmore is woensdagavond winnaar geworden van de zesdaagse /an Bremen. Het Ne derlandse koppel René Pijnen-Leo Duyndam, als enige in dezelfde ronde als de winnaar, werd tweede. De eindstand is: Kemper-Gilmore (Wdld-Austr) 454 pnt. 2. Pijnen-Duyndam (Ned) 285; op een ronde: 3. Peffgen-Fritz (Wdld) 433, 4. George Knobel krijgt in deze aanstel ling een zeer belangrijke stem. Hij zal zijn opvolger ook volledig inwerken want hij wil „zijn” MW in goede han den overdragen. Knobel over de stand van zaken inzake zijn’ opvolger: „Alle namen die worden genoemd zijn louter speculaties. Wij kijken eerst rustig rond. Óver veertien dagen is er een trainings bijeenkomst in Zeist en daar zal ik ook mijn licht opsteken”. Toch zijn er al aanwijzingen naar een bepaalde persoon, hoewel er nog geen enkele afspraak is gemaakt. Zowel bij Knobel als bij een aantal spelers heeft Cor van der Hart van AZ’6 een zekere voorkeur. Knobel: „Het is zaak de juiste man te vinden en die is er beslist wel- Bij MW verwacht ik geen moeilijkheden. Met de spelers heb ik over de zakelijke kant gesproken. Na het vertrek van Knobel keert de rust weer. Voorlopig gaan we over tot de orde van de dag en dat is: zondag winnen van Den Bosch”. Toch is Knobel ook verdrietig over zijn vertrek: „Je moet je straks losmaken van een stuk werk van vijf jaar. Dat heeft pijn gedaan, maar het wordt vergoed door de promotie. Financieel is het voor mij een fantastische vooruitgang”.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 18