agenda Sater speelt toneel Jancsó en te activeren om het verzet 9 8 Muziek toneel 6 schouwburg kerk en m 5 9 1 f Nederland en Polen 0 NPO met solisten uit 1 w li ml tall «toto donderdag 11 FILMS TWEEMAAL milieuprojekt in schuur IN HAARLEM Muziek en toneel Exposities Tips 'UJ Rinus Groot Caledonians Premières Kannibalen De Waag Mijko RD Tentoonstellingen Bioscopen 9 JANUARI 1973 Amsterdam I *7? 4 EN IR. SÉ hkppsla Itawttai Redactie Cees Straus 319053 toestel 225 7?, ÏIN6 art I HOOD versta je onder een poli- TT j Ilike oplossing? I I I i 9 Gysbert Beths Elisabeth Stefanska J. HEIJER i Wat is jullie experiment? 14 jaar Nicolaus Gagliano il- ar. Scène uit Milieuprojekt II dat Sater twee maal in de Toneelschuur brengt. Cindy en Donna", DE pop- P.Z. 0' Wat we absoluut niet doen is experimenteren met de toneel vorm”. op in van rakgenoten. Het stuk balanceert tussen de allerdiepste ellende en een humor, die deze moet bezweren. In de Toneelschuur gaat op 31 januari in première „De re volver van Bas” van de Haar lemse schrijver Gerard Lem- mens. Jacques Commandeur re gisseert het; spelers zijn Nanny Cijs, Ben Hulsman, Frans Kop pers en Piet Römer. Ook dit dat groepen Sater, HET NOORDHOLLANDS Philharmonisch Orkest wil de komende dagen met twee uit voeringen de aandacht van de concertbezoeker trekken. Beide keren zal de Pool Jerzy Katle- wicz de leiding hebben. Aan vang van de concerten, die in het Concertgebouw in Haarlem plaatshebben, is 20.15 uur. stuk wordt op 20 januari inge leid in de schouwburg. VOOR DE TWEEpE week draait Luxor „Detective Klute”, een in verschillende opzichten boeiende film van regisseur Pakula. Voor ouders en kroost blijft Pippi in de matinees van boord gaan. .Fritz the cat” uur, za. en zo. ACHT HAARLEMSE kunste naars tonen hun werk op een expositie in het buurtcentrum Wijk aan Zuin, Wilgenhoflaan te Beverwijk. De tentoonstel ling die vrijdag 12 januari om 20.30 uur wordt geopend, zal du ren tot en met 16 februari. Er zijn schilderijen, plastieken en grafische werken te zien van Ben Andrea, André Gouw, Cees Bijdemast, Henk Ames, Ruud Cornelisse, Ever van Hemert, Jac. Clay en Eva Jorritsma. G -LING tg 8.00 uur um. aan HARRY GARMES was vroeger chauffeur voor een Amerikaanse gangsterbende Uit verveling besluit hij weer op het pad der misdaad te gaan en begint met het bevrijden van een jonge collega die in een Portugese gevangenis wordt vastgehouden. De ontsnapping lukt aan vankelijk maar andere boeven steken er een tokje voor. George Scott speelt de hoofdrol in „De laatste uitweg”. De zwoele praktijken van een wraaklus- tig meisje worden vertoond onder de titel Ginger. In de nacht en tijdens de tweede helft van de speelweek. Stadsschouwburg al een open bare repetitie te zien, waarbij elke belangstellende welkom is. Op 20 januari om half vijf geven de regisseur en de dra maturgen in de schouwburg een inleiding op het stuk. IK DE NIEUWE KERK te taiem zal door „Die Haer- iwche Musyckcamer” op vrij- hinvond 12 januari om 20.15 B onder leiding van dirigent Uré Kaart een concert wor- W gegeven, waaraan ook door htdenhouts Vrouwenkoor •man André Kaart eveneens iihgent is, medewerking zal Men verleend. DE SERIE koffieconcerten het landgoed Groenendaal Heemstede, onder auspiciën de Koninklijke Nederlandsche Toonkunstenaars-Vereniging, „Het nieuwe zit ’m in twee dingen: de informatie op een theatrale manier verwerken en proberen toneelvormen te vin den, die het publiek activeren. Doordat we dat onderzoeken if onze huidige toneelvorm een fase in de ontwikkeling. Verge lijking met een gewone acteurs- prestatie is moeilijk te maken. We pretenderen niet de sterkste vormen gevonden te hebben Daarom is het wel goed dat we in Haarlem ons programma ook eens kunnen laten zien aan mensen die van toneel houden KANS HAZENBOREK expo seert schilderij en, aquarellen en tekeningen van zaterdag 13 ja nuari tot en met 3 februari in het gemeentehuis van Bloe- mendaal. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 14 tot 17 uur, ook op zondag. Maandag is de zaal gesloten. MENSEN DIE DE aangrij pende voorstelling van „De kannibalen” door toneelgroep Centrum nog niet hebben ge zien krijgen hun kans vanaf vanvond tot en met zaterdag in de Haarlemse schouwburg. Men geeft drie voorstellingen van dit stuk, waarin geprobeerd wordt een verklaring te geven voor de moord op de Joden in het concentratiekamp Ausch witz. Dat gebeurt via een ver zonnen reconstructie van de gebeurtenissen ronde de oude, vrome Jood Tabori en zijn ba- MET UITZONDERING van de Witte Bioskoop, die onverdroten doorgaat be langrijke films aan te trekken en deze week De Hopelozen van Jancsó toont, zijn de Haarlemse bioscopen er dit maal niet op uit om premières te bie den. Het programma vermeldt nog steeds het drietal nieuwe Nederlandse films, te weten VD, Bij de beesten af en De Inbreker. Roxy laat George Scott in „De laatste uitweg” opdraven en dat is eigenlijk het enige nieuws van deze week. v.’” - IN TEGENSTELLING met de tendens dat het aantal bioscoopliefhebbers min der lijkt te worden, neemt het bezoek aan Nederlandse films eerder toe. Van daar dat De Inbreker nog steeds op Studio’s programma kan blijven staan. Voor de kinderen draait „Sjors en Sjim- mie en de rebellen”, voorafgegaan door „De Indianenoverval in de Dodenpas” „Maar dan heeft hij zich toch onvoldoende gerealiseerd dat het in een schouwburg wordt getoond”. HET NIEUWE STUK, dat Centrum instudeert heet „Alp- ha-Beta” van E. A. Whitehead, van wie Centrum eerder „Kwartet” speelde. Het is een stuk over een jong echtpaar dat met elkaar overhoop ligt. Els van Rooden en Jules Hamel spelen de twee rollen en Han Bentz van den Berg heeft de regie. Het gaat op 2 februari in première, maar volgende week donderdag 18 januari is in de „Als je ervan uitgaat, dat theater een andere functie kan vervullen dan de traditionele, dan blijkt dat je sommige thea- termiddelen niet kunt gebrui ken. Bijvoorbeeld de identifica tie met de rol volgens de me thode van Stanislavski. Het is voor ons geen enkel probleem een sociaal drama te maken. Wat is het verschil tussen het traditionale toneel en jullie aanpak? VOCALE WERKEN uit de 17e en 18e eeuw, gebracht door Arti Vocali Antiche, klinken donderdag 11 januari in de Ba- kenesserkerk in Haarlem. Het ensemble, dat gezien kan wor den als een aanvulling op groe pen als het Leonhardt Consort, Quadro Hotteterre en het Ala- rius-ensemble, bestaat uit Adinda de Nijs, sopraan, Reijé Jacobs, contra-tenor, Harry Ge- raerts, tenor en Max van Eg- mond, bariton. Medewerking wordt verleend door Ton Koop man, clavecimbel en Jaap te Linden, gamba en cello. Het programma vermeldt werken van onder meer Bernier, Ben nett, Purcell en Monteverdi. Tezamen met de „Musyckca- <er” zal het koor het beroem- i.,Stabat Mater” van Giovan- t Battista Pergolesi ten geho- brengen met de sopraan taelies Post en de alt Paula I* Groot als vocale solisten, ierdenhouts Vrouwenkoor voorts de „Missa Sanctissi- s» Leopold!” van Johann Mi tt Haydn, de broer van Jo- <Ph Haydn, vertolken, waarbij i solistische gedeelten zullen Wen toevertrouwd aan leden het koor. Tot het programma behoren Wer de ouverture „1’ Amoro Mustrioso” van de achttiende towse componist Joao de Sou- 8 Carvalho en een concert ’W hobo en strijkorkest van Italiaan Vincenzo Bellini, ttst in dit werk is de hoboïst bon Koeten van het Radio ^harmonisch Orkest DE ZAANSE bigbandforma- tie The Caledonians speelt 12 januari in de Haarlemse Jazz Club, Groot Heiligland 47. De groep telt 20 musici, onder wie trompettist Han de Jong, lange tijd leider Van de formatie, pia nist Herman Dijkstra en zange res Freda Torringa. Saxofonist Ab Struik heeft de leiding van ie Caledonians. Een jazzconcert waarin vooral de Swing-Iief- hebbers aan hun trekken ko men. THE FRENCH Connection blijkt ook on der de nieuwe naam Bestemming Brooklyn een succesvolle film te blij- van. Met Gene Hackman als een knap getypeerde inspecteur die een narcoti- cabende in de val doet lopen. Voor nachtelijke bioscoopgangers draait Stoottroepen in de aanval. HET BLOED gutst in brede stromen door de slachthallen van Cor van Doorns vleeswarenfabriek. Daar blijft het niet bij, want ook de slachtoffers van pil- lenbaas VD komen voor transfusie in aanmerking. Kortom, „VD” is een plei dooi voor het vegetarisme. Scorpio’s prijswinnaar lijkt niet weg te branden van de Nederlandse bioscoopschermen en Lido deelt daarin. In de matinees eveneens de nodige bloe derige scènes in „De dagen van het geweld”. TERWIJL DE Haarlemse bioscopen voor namelijk prolongeren, komt De Witte Bioskoop met een hier onbekend werk van de Hongaarse filmer Miklos Jancsó. Het is zo langzamerhand wel tot de Nederlandse filmliefhebber doorgedron gen dat Jancsó niet alleen de belang rijkste filmmaker in Hongarije is, maar een vooraanstaande plaats inneemt in het Oosteuropese filmen. En die kennis heeft hij zich dan slechts eigen kunnen maken via festivals of nachtvoorstel- lingen want de officiële bioscoop heeft nooit enige interesse getoond voor dit talent. „De hopelozen” die De Witte Bioskoop aanstaande vrijdagavond om 23.30 uur vertoont, dateert uit 1966 en was ruim twee jaar geleden te zien via Duitsland. De film had toen al in Frankrijk en Engeland gelopen, daar zeer goede kri tieken gekregen, maar was in Oosten rijk fel aangevallen, omdat Jancsó dit maal als onderwerp voor zijn film de jarenlange vervolging gekozen had van opstandige Hongaren die in 1848 achter de vrijheidsheld Lajos Kossuth hadden aangelopen. Tien jaar later nog voeren de gendarmen in het zuiden van de uitgestrekte Hongaarse laagvlaktes ac ties uit tegen de gevluchte vrijheids helden, de Betyaren, de „wanhopigen”. De wijze waarop de overheid deze vaak ondergedoken verzetshelden wist op te sporen en te vervolgen is het onder werp van de film van Jancsó die het in heel zijn werk („Agnus Dei”, „Rode pslam”) over opstand en meestal ver geefse vrijheidsstrijd heeft. Onderdruk king en verzet is het thema dat deze unieke figuur op uitzonderlijk boeiende wijze gestalte weet te geven. CHARLES BOOST afdeling Haarlem, wordt zon dagmorgen 14 januari om 11 uur voortgezet met een piano recital door Rinus Groot. Uit gevoerd worden Pavane pour une infante defunte en Jeux d’eau van Ravel alsmede Car naval van Schumann. De koffie is als gewoonlijk gratis. Itzou ook een tractaat kun- tr,uitreiken. Maar jullie spe- i toneel. Wat doen jullie aan artistieke” kant? We gebruiken het middel rter en we trainen dagelijks i dat middel zo goed moge- S te hanteren. Nu zeggen we ut, dat als de boodschap maar •er komt, de theatervorm iets meer uitmaakt. We doen iet omdat we het leuk of be- iagrijk vinden en ook wel mdat we het zelf niet anders irnen, dan via het theater. We stukken te maken geinspi- mensen dat iedereen, ook werkende jongeren, erg mooi zou vinden Je probeert eigenlijk afstand te doen van een bepaalde macht van toneelmaken: namelijk een illusie scheppen voor het pu bliek. Zo’n illusie staat vaak het activeren van het publiek in de weg. Het publiek kan bij het zien van zo’n stuk als „Kwartet” zeggen: gelukkig maar dat ik niet zo ben”. „Het is erg mooi werkende jongeren en scholieren naar de schouwburg te halen. Maar het is te vergelijken met het schoon maken van een riviertje en niet vandaan als het Proloog doen is het allernoodzakelijkste wat er in het Nederlands toneel op het ogenblik gebeurt. Als die lijn niet wordt voortgezet heb je over vijf, zes jaar bin nen het traditionele toneel al leen maar Centrum, de Haagse Comedie en wat Lodewijk de Boer doet en mist Het Toneel voor de duizendste keer de boot”. Solist Gljsberth Beths ont ving zijn opleiding van zijn va der en van Jos de Clerck aan het Amsterdams Conservatori- Hij voltooide zijn studie het conservatorium in Keulen, waar hij bij André Gertler studeerde. In 1955 be gon hij als concertmeester bij het Keuls Kamerorkest, een functie die hij ook bij de Ne derlandse Opera heeft vervuld. Beths, die thans eerste concert meester bij het NPO is, be - speelt een uit 1736. De schrijver van „Kwartet” zegt zelf, dat hij over het rol lenpatroon van mannen en vrouwen heeft geschreven niet zo zeer over de problemen van een specifieke groep. SCHELLEBOOM, pentheater uit Oisterwijk, geeft zaterdag 13 januari om 14.30 uur een voorstelling van Piep- kruiid in Marijke Kots’ theater in de Peuzelaarsteeg. Ook woensdag 17 januari, eveneens om 14.30 uur is een gast te daarnaast verwachten. Poppenspeler Lu cas Goudzwaard uit Haarlem brengt dan Verboden te niezen. ONDER AUSPICIéN van de Heemsteedse Kunstkring speelt het Amstel Toneel op dinsdag 16 januari het blijspel Nooit te Laat in het Coornhertlyceum aan de Chrysanthenumlaan in Haarlem. Kaarten kunnen worden besteld bij mevr. J. G. van Ardenne-Dibbetz, tel. 284251. werken uitvoeren, respectieve lijk van Joh. Seb. Bach diens Clavecimbelconcert in D kleine terts en na de pauze het Clave cimbelconcert in D kleine terts en na de pauze het Clavecimbel concert in D grote terts van Haydn. Op het programma staan voorts de Kuhnau Varia ties van Hendrik Andriessen en de Symfonie 104 van Haydn. Elisabeth Stefanska-Luko- wicz werd in 1943 in Krakau geboren als dochter van de ook hier bekende pianisten Ludwik Stefanska en Halina Czerny Stefanski. Van haar vader, die verbonden is aan het Conserva torium van Krakau, ontving zij haar opleiding. Elisabeth Ste fanska maakte reeds een uitge breide reeks van toernees door landen in Oost- en West-Euro- pa. WIE ENIGE TIJD geleden het optreden van Neerlands Hoop in de Haarlemse Stads schouwburg heeft gezien, moet zaterdag 20 januari maar kleinkunsttheater SATER IS EEN toneelgroep ttn wege ’t rijk gesubsidieerd) jlf het theatervak gebruikt ntiz'n publiek in maatschappe lijke zin te activeren. Het pakt (jn probleem, waar we mee te kempen hebben, bij de kop, kepaalt daar een mening over. ,ltft er een toneelvorm aan (n zoekt daarmee publiek op Siter gaat dus de straat op of z’n projecten als discus- liestuk in op studiedagen, con gressen, groepen van mensen fe met ’t onderwerp te maken lubben. Het jongste project int over „het milieu” en is Itbmerd op het Milieuboekje dn Bram van der Lek en het litrgieboekje van Roel van jtijn. Sater speelt dit „Milieu- ttjekt” vrijdag en zaterdaga- Kud in de Toneelschuur, Sme- jiitraat 23, Haarlem. En dat is ju zoverre een uitzondering op h Saterregel, dat er nu voor tmamelijk toneelminnend publiek zal worden gespeeld Dat neemt niet weg dat de discuss^ na afloop niet over meel zal gaan, maar over het ijüeu. Roel van Duyn komt ook. Bet stramien van de voor ging is aangegeven door re- tseur Peter de Baan. De tekst ontstaan uit improvisatie van tideurs. Hef project bestaat j een aantal items. Wat is de tit draad daarin? joberen stukken te 3 maatschappelijk wd zijn, die over pan. die in de knel zitten, liar die mensen zijn willen lispelen om ze te activeren”. Dat is wat anders dan wat toneelgroep „Centrum” in een tik als „Kwartet” doet: een ttkingsgroep, uitzichtloze Wkende jongeren, op de ont rafel leggen en er naar la la kijken. Het gaat over men sen dat die mensen zelf nooit bereikt, ondanks de sympatie- ke pogingen van Centrum om werkende jongeren en zo naar de schouwburg te halen. Wat voor mij onaanvaardbaar is, is de niet-activerende, haast voy eurachtige manier waarop die mensen in dat stuk getoond worden”. Vrijdagavond 12 januari so- lieert Gijsbert Beths in het Eerste vioolconcert van Bruch. Voorts op deze avond, die Duit se muziek tot thema heeft, de Haydn Variaties van Brahms en de Vierde Symfonie van Mendelssohn-Bartholdy. Stedelük Museum (Paulus Poilerstr.): T.e m. 14 januari: Jan Dibbets, dia- en filmprojék- ties, fotowerken en tekeningen (1967-’72); grafiek van Anton Heyboer; en tentoon stelling „Ons Lieve Leven”, 100 jaar persfo tografie in Nederland. T.e.m. 21 januari gouaches en tekeningen van Karl Bungert, van 13 jan. t.e.m. 4 maart schilderijen van Akkerman. T.e.m. 11 maart affiches, illus traties en andere grafische werken vap Roman Cieslewicz. Permanente expositie: Vijf generaties (beeldende kunst uit de laatste honderd jaar) en Vincent van GogH, grote verzameling schilderijen en tekenin gen uit alle perioden. Geopend maandag t.e.m. vrijdag 9.30-17.30 uur en 19-22.30 uur, zaterdagen 9.30-17 uur zon- en feestdagen 13-17 uur. Rijksmuseum (Stadhouderskade): T.e.m. 11 fe bruari „Vermeer’a Brief hersteld”. T.e.m. 4 maart „Beeldverhaal in wandtapijten: De David en Bathseba tapijtserie uit het Mu sée Cluny te Parijs”. T.e.m 28 maart „Aanwinsten tekeningen” in het Prenten kabinet Permanente expositie: Oude schil derijen, beeldhouwkunst, kunstnijverheid, vaderlandse geschiedenis. Aziatische kunst en Rijksprentenkabinet. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon en feestdagen 13-17 uur. Toneelmuseum (Herengracht): Tot half janua ri „Herinneringen aan de Toneelgroep Stu dio 1954-1972”. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Alhambra I (Weteringschans): George C. Scott in „The hospital”, toeg. 18j. Dag, 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra II (Weteringschans): Peter O’Toole in „The Ruling plass”, toeg. 14 j. Dag. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr.): Gene Hack man in „The Poseidonadventure”, toeg. 14 j. Dag. ’4.1? 19.15 en 21.4" uur zo. 13 30. 16. 19.15 en 21.45 uur. Calypso (Marnixstr.) Liza Minelli in „Caba ret”, toeg. 18 j. Dag. 13.45, 16.15, 19.15 en 21 45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan): Dustin Hoffman in ..Strawdogs toeg. f. Dag. 14 (beh. za. zó. wo.), 19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk): „Cindy en Donna”, toeg. 18 j. Dcorl voorst, dag. 13, 14.45, 16.30. 18.15, 20 en 21.45 uur Cineac (Damrak): Richard Harrison in „De twee vechtjrssen van Trinity”, toeg. 14 j. Dag. 9.30, 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Cineac (Reg. Breestraat.): Walt Disney „Goofy toeg. a.l. Ochtend en middag 9.30, 11.30, 13.30, 15.30 uur, zo. 11.30 uur enz. Elke avond 17.30, 19.30 en 21.30 uur Rijk de Gooyer in „De inbreker”, toeg. 14j. City (Leldseplein): Angela Lansbury in „Hek sen en bezemstelen”, toeg. a.l. Dag. 14.15, (zo. 13.30 en 16 uur), 19 en 21.30 uur. Corso (Kalverstr.): Paul Naschy in „De nacht van de vampier”, toeg. 18j. Dag. 13 30. 15.45, 19 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan): Hedy Lamaar tn „Sam son en Delilah”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Flora (Amsteistr.) Bud Spencer in „Amen broeder, amen”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.30 en 21.45 uur, zo 13.30, 15.45. 19 30 en 21.45 uur. Kriterion (Roetersstr.)Susannah York in „I- mages”, toeg. 14? zo. 13.30, 15.45, 1 00.15 uur. Leldseplein Theater Chaplin in „Modern times”,^toeg 14.45, 19.45 en 22 uur za. er) zo j Roddy „De apen grijpen de macht”. wo. zó. I’"'- HERMAN ERBE, gastheer in folkclub de Waagteveerne, is zelf geen onverdienstelijk zan ger en’gitarist. De vaste bezoe kers van de club zullen onge twijfeld verheugd zijn hem za terdag 13 januari samen met Luc de Bruin te kunnen beluis teren. Het duo brengt voorna melijk eigen werk met een fijn soort humor, maar ook andere Nederlandse lied jes. Aanvang 20 uur. Peter de Baan: „De oplossin- a voor de milieuverontreini- ng. zoals die bijvoorbeeld tirden gegeven door het tekblad de Haagse Post (het teycling-proces), willen we op »se schroeven zetten. Het zijn iijnoplossingen. Zolang je de ilieuverontreiniging niet als n politiek probleem ziet mt er geen oplossing”. i Hood, de II ken. J)at we in de maatschappij Kleuren Ihgroei-economie en een wet- ||atige produktie niet meer a als de basis van de maat- óappij, maar een maatschap- J die gericht is op een self- npporting economie. Wat we lillen is dat de mensen na doop van onze voorstelling de iogan „het milieuprobleem is politiek probleem” ter dis mie nemen”. Concertgebouw (Van Baerlestr.) Donderdag 11 jan. kl. zaal 20.15 uur: Doyle White, piano. Werken van Haydn, e.a. Zaterdag 13 januari, gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest, o.l.v. Anton Kers jes, m.m.v, Bella Davidovitch, piano, Eliso Wirsaladze. piano. Werken van Vermeulen e.a. kl. zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Concerto Rotterdam. Werken van Locatelli, e.a kl. zaal 20.15 uur: Edward Zolas, piano. Werken van Bach e.a. Zondag 14 jan. kl. zaal 11.30 uur: Koffieconcert. Vera Beths, viool, Stanley Hoogland, plano. Werken van Liszt e.a. Maandag 15 jan. kl. zaal 20.15 uur: Louis Kentner, piano Wer ken van Schubert e.a. Dinsdag 16 jan. gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest, o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Bella Davidovitch, piano Werken van Schumann e.a. kl. zaal 20.15 uur: Elisabeth Cooymans, alt en Rudolf Jansen, piano. Werken van Debussy e.a Woensdag 17 jan. kl. zaal 20.15 uur: Alexandre Lagoya, gitaar. Werken van Bach e.a. Stadsschouwburg (Leldseplein): Donderdag 11 januari, 20.15 uur: Het Nationale Ballet „De schone slaapster”. Vrijdag 12 jan. 20 uur: Ned. Operastichting: Gaetano Donizet ti „Lucia dl Lammermoor”, m.m.v. Het Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. John Matheson. Zaterdag 13 januari, 20.15 uur: Amsterdams Toneel „De vossejacht” van Ben Johnson. Zondag 14 januari, 13.3o uur: Amsterdams Toneel: „De Meid” van Herman Heljermans. 20 15 uur: Amsterdams Toneel: „De vossejacht” van Ben Johnson. Maandag 15 jan. gesloten. Dinsdag 16 en woensdag 17 jan. 20 uur Ned. Operastich ting: Arnold Schönbeig „Erwartung” en Bé la Bartók „Blauwbaard’s Burcht”: m.m.v Het Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart. Carré (Amstel): T.e.m. 28 februari, dagelijks (beh. maandags) 20.15 Jasperina de Jong show: „Jasperina’s grote ego-trlp”. De Kleine Komedie (Amstel): T.e m. 28 janua ri, dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: Toneelgroep Theater „Kwartet voor twee” van Michael Frayn Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr.): T.e.m. 22 februari, iedere dinsdag, woens dag en donderdag 20.15 uur: Fons Jansen: Kwartetten”; aan de vleugel Frans Oud- hoff. T.e.m. 24 febr. iedere vrijdag en zaterdag 20.15 uur: Wlm Kan met Corry aan zijn zijde en Ru van Veen aan zijn vleugel. Theater De Brakke Brond (Nes)! Vanaf 26 jan. dagelijks (beh. zondags) 20.30 uur: Amsterdams Toneel: „The family”, deel 3, een theaterserie in 4 afleveringen van Lodewijk de Boer. Shaffy Theater (Keizersgracht): t e.m. zat. 20 januari, dagelijks (beh. zondag, maandag en dinsdag) 20.30 uur, zuilenzaal: Centrum Ontmoetingen met Theater door Robert Borremans en Ilona van Wijk, voor alle leeftijden van 12 jaai af. Vrij dag 12 en zaterdag 13 jan., zuilenzaal 24 uur: Mar jol Flore met Combo o.l.v. Nico v.d. Linden. Kleine Bellevue (Leidsekade). T.e.m. zondag 14 jan., dagelijks 20.30 uur: Marjo Flore „Solo” m.m.v. trio Ni< van der Linden. Theater „Tingel Tangel (N.Z. Voorburgwal): Dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur:cabaret „Hoera we leven nog” met Sieto en Marij ke Hoving en Rob de Nijss WAT MOET ER meer worden toegevoegd aan Bert Haanstra’s Bij de beesten af. dan dat het een boeiende rolprent is waarin niet alleen mensen maar ook dieren de „acteurs” vormen. In de nachtvoorstellingen kan een blik worden geslagen op „De brug bij Re magen”, terwijl in de matinees een vertoning wordt gegeven van Het raad sel van de spookplaneet. Een verhaal waarin een zekere dr. Who (Peter Cushing) voor hachelijke avonturen zorgt. kijken waar komt. Wat Werktheater, Katlewicz’ landgenote Elisa beth Stefanska komt dinsdaga vond 16 januari voor een con cert in de serie A. Zij zal twee vuonnuau 1U1A XI1 ,,A- ij. Dag: 14.15,. 19.45 en 22 uur, 19.45 en 22 uur, vr. za. ook (Leidsepleln): Charlie 14.45, 19.45 eii 22 uur za. en zo °13.45. 16.15. 19.45 en 22 uur. Luxor (Nieuwendijk): Roddy McDowell in „De apen grijpen de macht”, toeg. 14j. Dag. 13.30 (beh. wo. zo. midd.) 15.30. 19.15 en 21.30 uur Nöggerath (Reg. Breestr.): Marlon Brando In „De peetvader”, toeg. 14.1. Dag. 13.30. 16.45, en 20 uur. Parisien (Nieuwendijk): „Sexcontacten ge zocht”. toeg 18 j. dag 1.30. 3.30. 15.30, 17.30. 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Rembrandtpleln Theater (Rembrandtplein) Kees Brusst in „VD”, toeg. 18 j, Dag. 14.15, 19.15 en 2145 uur, zo. 13.30. 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan): Gabrielle Drake in „Au pair girls”, toeg 18 j. Dag. 19.15 en 21.30 uur. do. vr. ma. dl middag ook 14 uur. Roxy (Kalverstr.): Ursula Andress in „Dr. No”, toeg 14j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk): Clint Eastwood in „Hang’em high”, toeg 18 j. Dag. 13.30, 15.45. 19 en 21.30 uur. Studio K (Boven Kriterion): Mlchail Ulianog in „De gebroeders Karamazov”, toeg. 14J. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur. zo. 13.45, 16.15, 10.15 en 21.45 uur The Movies (Haarlemmerdijk): Dag opend 19.45 en 22 uur, zaterdag alleen 22 uur 19.45 uur „Edlpe Re” toeg ’8 22 uur „Teore- ma”, toeg. 18 i Tuschinsky tReg. Breestr.): Bert Haanstra’s „Bij de beesten af” toeg a.l Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur. za. en zo. 13.30. 15.45. 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht): „I toeg. 18 j. Dag. 14, 19 en 21.30 13.30, 15.45. 19 en 21.30 uur. gezien, 13, hetzij eens naar Haarloheim in de Smedestraat gaan waar Turn Tum, het Overijsselse ca baretduo, een voorstelling van Dubbelzichtig geeft. Turn Tum, bestaande uit Jos van Beem en Jeroen Hendriksen, heeft veel invloed van Neerlands Hoop ondergaan, maar biedt daar naast zoveel „eigens” dat van een opvallende cabaretgroep mag worden gesproken. WE MAKEN de lezer alvast attent op het tweede concert in de serie winterbespelingen op het Cavaillé-Coll orgel in het Haarlemse Concertgebouw dat 18 januari om 20 uur zal plaatshebben. Organist is Al bert de Klerk, terwijl voorts de alt Aafje Heynis en het Haar lems Kamerkoor onder leiding van Piet Halsema zullen con certeren. Uitgevoerd worden composities van Kodaly, Caplet, Vierne, Dupré en De Klerk. «i. S M

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 9