Jan Stetters definitief in bezit zilveren fruitmand Wereldtijden Efskind Haarlem Cardinals speelde bijzonder zelfverzekerd op sprint in Davos PUNCH BIJNA VERRAST Lions herstelde zich goed tegen Bona Stars Sanocel Scylla A RONDENTELLER DUPEERDE Argentijn gokte HERMENS EN POLLEUNIS Van der Ree DICK TWISK op plaats in REDDER AZ Hoogoven- toernooi weer op dreef is geschorst Andr 1 J HA A MAANDAG 1 9 7 2 1 5 JANUARI 12 J ake Akersli peel vi tafeltei werd d jende Gouda, tier en De stei den ja Voor d ders d; besche I OM Is I F- X 12 0.479 0.769 6 (Van onze basketbalmedewerker) met twee overwinningen. (Van onze sportredactie) in (Van onze sportredactie) „Maar nu staat er een allerminst re delijke tijd achter je naam. In die 22ste Jos Hermens was reëel genoeg om te stellen, dat hij de limiet ook zonder die organisatorische fout niet zou hebben gehaald. „Vijf seconden had ik in die laatste ronde niet gewonnen, maar Willy Polleunis, die volgens mij in Rotterdam gemakkelijk 7.55,0 kan lopen, was er door die keiharde eindsprint heel dicht bij gekomen. Bij mij had het toch gauw zo’n 2 a 3 seconden gescheeld”, aldus de Nijmegenaar, die in tegenstelling tot het vorige indoor-seizoen waarin hij één keer startte met een flonkerende tijd van 7.58,4 als resultaat nu ernstig wil proberen de limiet voor de Europese indoor-kampioenschappen te halen. „Het is echter nog even wennen. Ik had wat moeite met de bochten en dat waren er nogal wat op deze korte (135 meter) baan”. 6 0.523 0.681 6 5 0.577 0.694 6 Een met de moed der wanhoop vech tend Cardinals kon tot 85-87 bijblijven. Een te fel aanvallende Cardinalsploeg moest achter tenslotte toch buigen voor de routine van Punch, dat met 8997 een geflatteerde overwinning behaalde op een ploeg, die de eer toekomt de wedstrijd gemaakt te hebben. HAARLEM. Raak-Punch, dat vorige week in de Kennemer-Sporthal in de slot fase zijn meerdere in Levi'sFlamingo’s moest erkennen, is zaterdag in dezelfde hal langs de rand van de afgrond gegaan. Een frank en vrij spelend Haarlem Cardinals trad de Delftse ploeg zo zelfverzekerd tegemoet, dat Punch in de eerste helft volledig overklast werd. Voor de Haarlemse leiding moet het langzaam frusterend worden, dat juist tgen de topploegen zulk voortreffelijk tegenspel wordt geboden, terwjjl in de beangrijke wedstrijden tegen de mede-degradatiekandidaten de gewenste succes sen uitbleven. Eindklassement: 1. en kampioen, Sten Stensen (Drammen) 179,506 pnt., 2. Gut- tormsen 182,435, 3. Vea, 183,039, 4. Hagen 183.768, 5. Bollerud 184,188. ADM Zwal Ie kü SMS- Intiir long KMV SAC- OSDI Ie kl: OVV. DZS- HCSI Pum VI. e ZATE KNVÏ lekla CJW rac-: rass zere Geinc CSVt lekla Spart PVW Kenn Hl part: Pact 1. d onre Van Pg6: Izwa dwii leerl kan gesb het exf5 •teil afdx c5 1 Tc3 cxd Vole Res. Umt WO Res. VEV size nes vi. Ams 1ste Bloe DEI DSC Ene TYï W1 Res Hoe Vla Üm ftc ,Vai BLOEMENDAAL. Het drlebanden- toernooi om de zilveren fruitmand, dat werd gehouden in Restaurant Vree burg te Bloemendaal en waaraan werd deelgenomen door de „driebanden-top” van het district Haarlem, is gewonnen door Jan Steffers, voorzitter van de organiserende vereniging D.E.S. Omdat hij deze trofee voor de derde maal heeft gewonnen, kan hij zich nu definitief de eigenaar noemen. Bij het ingaan van de laatste ronde op zaterdagavond, waren er nog drie kanshebbers, namelijk Jan Steffers met 10 punten, direct gevolgd door Bas Bonnema en Walter Hollander, beiden met 8 punten. In d< naai werd kampii nodige wijzen spelers twee n wedstr beslisti leens fers) t op de alleree genwo den d nenda digden respek Bete In de fraaie straat! ,Doko) schter Jan E iRapic spelen iwr e iPalles werde Van N de ze Zaane winne Dan result iFusia zonde dat g -.oege Gé Z genst; Uits K’lan van Gooi), Kerss (Gouc le Vijnl i 4e ■an I IK’lar CaMs van de RZ—Fiat ronde sprintten we niet. Dat deden we eerst in naar wat later de 23ste ronde zou blijken te zijn”, verzuchtte Jos Her mens, die met en tijd van 8.09,3 winnaar werd verklaard. De winnaar na 23 ron den, de Belg Polleunis, die eenzelfde tijd achter zijn naam kreeg, zei na het incident: „Ik weet dat ik twee keer de drie op het rondebord heb zien staan, maar als je bij het ingaan van de laatste ronde geen bel hoort, dan denk je dat de fout bij jezelf ligt. Het is verschrikkelijk jammer wat hier is gebeurd. Ik ben nu van plan om de volgende maand in Leiden de limiet te halen. Jos Hermens komt dan ook”. WIJK AAN ZEE. In het gastencen trum van het Hoogovenschaaktoernooi (dat morgen begint) beleeft de Argen tijnse internationale grootmeester Roset- to een spannende tijd. Eén atleet voldeed dit weekeinde al aan de limiet voor Rotterdam. Aan één van de limiten dus van de Europese Atletiek Associatie, die de KNAU nu eindelijk eens zonder corrigerend op te treden heeft overgenomen. Limieten die overigens twee keer gehaald moeten worden. Hordeloper Hans van Enkhuizen (AAC Amsterdam) liep een vlekkeloze 50 meter. Zijn tijd van 6,7 seconde betekende een scherp Nederlands record, dat tot voor zaterdag met 6,9 seconde in het bezit was van Keus en Van Venrooy. De limiet voor Rotterdam is precies gelijk aan die nieuwe recordtijd. De drie driebanders, tussen wie de strijd zich in de slotfase afspeelde. In het midden winnaar Jan Steffers met links van hem Bas Bonnema en rechts Walter Hollander. De belangrijkste uitslagen: 500 meter: Amund Sjoebrend 41,96 sec., 2. Erik Vea 42,09, 3. Sten Stensen 42,19; 5000 meter: 1. Stensen, 7.38,28, 2. Per Willy Guut- ormsen 7.50,04, 3. Ivar Aames 7.53,93, 4. Ingar Bollerud 7.55,93; 1500 meter: 1. Stensen 2.08,55, 2. Vea 2.09,59, 3. Hagen 2.10,05, 4. Terje Andersen 2.10,83, 5. Gut- tormsen 2.10,93; 10.000 meter: 1. Stensen 16.10,76 (nieuw baanrecord), 2. Bollerud 16.17,49, 3. Guttormsen 16.23,73, 4. Sven Widerberg 16.30,24, 5. Hagen 16.35,83, 6. Aarnes 16.35.97. Bas Bonnema, die steeds het klasse ment had aangevoerd, verspeelde in de voorlaatste ronde zijn goede positie door verlies van Hollander. Bonnema verze kerde zich echter van de tweede plaats door in de laatste ronde te winnen van Engel Koopman, die het gehele toernooi niet uit de verf kwam. De einduitslag van dit zeer spannende en geslaagde toemoob luidt: (punten, al gemeen moyenne, partij-moyenne en se rie) Bij de dames heeft The White Stars duidelijk onderstreept, dat de nederlaag tegen AMVJ in Amsterdam eerder dit seizoen een vergissing is geweest. Voor de basketverwisseling was The White Stars zo oppermachtig, dat AMVJ tot slechts drie velddoelpunten kon komen. De Sterren konden via 29-9 dan ook gerust gaan pauzeren. Ook in de tweede helft waren de Sterren aanvankelijk nog oppermachtig. Bij 51-24 na negen minu ten spelen, verslapte de Haarlemse aan valsdrift enigszins. Bij AMVJ was Els de Groot in feite de enige troef van beteke nis. Louter haar score van 2-20 beperkte de Amsterdamse nederlaag tot 70-51. Bij The White Stars waar voor eerst na zeer lange tijd pivot Roos de Vries weer aanwezig was, kwamen in de dubbele cijfers: Stien Kraay (10-5), Nel van der Burg (2-12), en Irish Verwey (8-8). RAAKPunch, dat Eric van Woer- kom buiten het strijdgewoel hield, nam weliswaar snel een 8-0 voorsprong, maar werd toen volledig met de rug tegen de muur gedrongen. Pieter van Tuyll van Serooskerken werd volledig afgestopt door de excellerende Rudolf Mooy (16- 4), die bovendien zelf het scoren niet vergat. Daar ook Peter van Zalm (14-6) en Cees Amama (12-9) geen enkele con sideratie met de Delftenaren hadden, leidde Cardinals halverwege met 56-45. Dick de Liefde, die het zonder Hans Boekestein moest stellen, kreeg in de zevende minuut van de tweede helft een enorme klap te verwerken in de vorm van de diskwalificatie van Rudolf Mooy. Punch, zag toen zijn kansen en de zeer productieve Ed Strong (13-24) deed het tij keren. Verder weinig opzienbarende presta ties tijdens dit eerste indoor-optreden dat volgende week in Groningen een vervolg krijgt in de vorm van duidelijk sterker bezette internationale indoor- wedstrijden. In Groningen moesten nog wel de nationale jeugdrecordlijsten op drie plaatsen aangepast worden. Jannie de Leeuw van het Enschedese TION evenaarde met haar 6,6 seconden op de 50 meter het record-duo Seuntjes-Cort- jens. De Amsterdamse A-junior Jan van Dijk hinkte, stapte en sprong 13.52 me ter ver; vijf centimeter verder de oud- recordhouder Jan Willem Boogman, waarna de Hilversumse GAC-hordenlo- per Bert Steinvoort zich op de 50 meter met een sterke tijd van 7,1 seconde tweetiende seconde sneller toonde dan Frank Nusse vorig jaar. Ook Henk Kort (NURMI) was nog 0,1 seconde sneller dan Nusse. In de eerste partijen van die laatste ronde, hebbèn de talrijke bezoekers kun nen genieten van de titanenstrijd tussen de twee hoofdklassers, Jan Lamers en Jan van der Linden. Tot de vijftigste beurt was het een gelijkopgaande strijd tussen de beide rivalen. Daarna haalde Jan van der Linden uit met een grootse serie van 9 caramboles. Het was de basis voor de overwinning, die hij bereikte in éénenzestig beurten, moyenne 0.819. Dóór deze zege op Lamers verdrong v.d. Sten Stensen, die bij de Olympische winterspelen te Sapporo tweemaal het erepodium bereikte hij won de bron zen medaille zowel op de 5000 als de 10.000 meter heeft bij de Noorse schaatskampioenschappen, die dit week einde te Notodden werden gehouden, met grote overmacht de nationale titel behaald. Stensen zegevierde op drie af standen: de 1500, 5000 en 10.000 meter, en had in het eindklassement een voor sprong van bijna drie punten op zijn naaste „concurrent”, Per Willy Guttorm sen. Linden, dankzij een beter moyenne. Walter Hollander van de derde plaats. Dg vierde partij uit de laatste ronde tussen Dickmann en Handgraaf, was van geen enkel belang meer voor het klassement en werd door Handgraaf gewonnen in 80 beurten. Pieter van Tuyll (links) en Jan Sikking (rechts) blokkeren John Bouwens van Haarlem Cardinals (13). STAND: Heren Levi’s-Flamingo’s 19- 34, Raak-Punch 19-32. Transol R-Z 19- 30, Lions 20-30, Fiat Stars 17-28, Lions 20-30, EBBC 19-20, Bona Stars 19-18 Do nar 19-12, Haarlem Cardinals 19-6, ASVU 19-6, Racing Agon 19-6, DED 18-4. Komt de Rus Geiler, of komt hij niet. Dat is voor Rosetto de brandende vraag want in het ene geval mag hij spelen, in het andere geval heeft hij een zinloze dure reais ondernomen. Gebeurt het laat ste, dan is dat zijn eigen schuld, want ofschoon de organisatie hem niet in schreef kwam Rosetto toch n. ?r Neder land, hopend op een uitvaller. Die meld de zich in de persoon van de IJslander Olafsson, maar meteen na zijn afmel ding nam de organisatie contact op met de Russische bond om Geiler te krijgen. Dat verzoek was telefonisch gedaan toen Rosetto alsof een retourtje Argentinië- Nederland niets kost hopend op goed geluk Wijk aan Zee binnenwandelde. Het wachten is nu, zowel voor Rosetto als de organisatie, op Geller die zich in de loop van vandaag moet melden, maar tot gisteravond geen antwoord stuurde op de invitatie. HAARLEM. Voor Sanocel Scylla is de competitie in de ereklasse tafeltennis verrassend goed begonnen. Na het knap pe gelijke spel van de vorige week tegen Delta Lloyd ondervond nu Bruynzeel KE de kracht van het versterkte Scylla. De jeugd van Bruynzeel heeft het af moe ten leggen tegen de routine van Sanocel Scylla. Hans Lingen won van Stencel, Hans van- de Broek klopte Onnes, en samen wonnen zij het dubbel, dat waren de tegenpunten die Bruynzeel wist te scoren. Sterkste man bij Scylla was Gerard Bakker, die drie keer won. DAVOS Bij internationale wed strijden op de ijsbaan van Davos heeft de Noorse Lasse Efskind het wereldre cord op de 1000 meter verbeterd en de snelste tijd op de 500 meter geëvenaard. Hij bracht het record op de 1000 meter, dat op naam stond van de Westduitser Erhard Keller met 1.18,5, omlaag tot 1.17,6. Op de 500 meter kwam Efskind tot een tijd van 38,0 seconden. Hij is nu houder van het wereldrecord samen met Erhard Keller, Leo Linkovesi en Hasse Bjoerjes. Zowel Efskind als de Canadese Sylvia Burka verbeterde het wereldre cord puntentotaal van de sprintvier- kamp. Efskind bracht het op 154.400 punten. Het record stond op naam van Keiler, die in maart vorig jaar in Inzell tot 155.800 kwam. Sylvia Burka nam het record over van de Oostduitse Ruth Schleiermacher, die het vorig jaar ook in Inzell op 175.30 had gebracht. Burka brcht het nu op 174.095 pnt. GRONINGEN. Wat het hoogte punt van het eerste grote indoor-atle- tiekfestijn van dit seizoen, de open noordelijke kampioenschappen in Gro ningen, had moeten worden, werd orga nisatorisch een dieptepunt. Kort nadat de Belgische wereldrecordhouder op de 10 mijl, de sterke Willy Polleunis en Nederlands sterkste lange afstandloper de Nijmegenaar Jos Hermens over de eindstreep waren gegaan, dromden allen die maar enigszins betrokken waren bij die enerverende race, dichtbij die eind streep samen. Aanleiding daartoe was de fout van de rondenteller. Uitgerekend in deze 3000 meterrace over 22 ronden, waarin voor Willy Polleunis en Jos Her mens mogelijkheden waren om te vol doen aan de limiet voor de Europese indoorkampioenschappen die in maart in Rotterdam worden gehouden, ging het mis. Met nog zo’n 100 meter te gaan zette Willy Polleunis fel aan om toch maar zo dicht mogelijk in de buurt van die 8 minuten en 4 seconden te komen, daarmee Jos Hermens op korte afstand met zich meeslepend. De krachtsexplosie kwam echter een ronde te laat, namelijk in de 23ste ronde vzn de 22 ronden tellende drieduizend meter De jurytjjd had de fout nog op de valreep kunnen opvangen en drukte dus op het goede moment af. Nadat Lions vorige week in Amster dam DED op niet mis te verstane wijze had duidelijk gemaakt, dat het voor de Amsterdammers zeer moeilijk zal wor den om de twee fatale plaatsen te ontlo pen, heeft zondagavond Levi’s andermaal de zwakte van de hoofdstedelijke forma tie aangetoond. Zonder de geschorste Paul van der Ree had Flamingo’s niet meer dan tien minuten nodig om de thuisclub op een 30-18 achterstand te zetten. De afwezigheid van Van der Ree stelde coach Janbroers in de gelegenheid het jeugdige talent Emile Hagens in het veld te brengen. Zijn fraaie passes stelden vooral Vrolijk vlak voor de rust de score op te voeren tot 55-28. De tweede helft werd een formaliteit. Levi’s walste in een hoog tempo over DED heen. Akerboom (12-11), Marioneaux (13-8) en Smith (4-18) bepaalden niet alleen de eindstand op 125-56, maar onderstreep ten andermaal de speelse aanvalsdrift van de titelhouders. 2e A. N. 4, 4e Kooy Gooi) J. va HAARLEM. Door de strafcommissie van de NBB zijn het afgelopen weekend een aantal uitspraken inzake strafzaken gedaan. Voor zijn onbeheerste optreden tegen Raak-Punch werd Paul ven der Ree geschorst voor vijf wedstrijden, waarvan drie voorwaardelijk. Kees Akerboom kreeg voor zijn wangedreg in de wedstrijd tegen Haarlem Cardinals en het Fiat Stars-toernooi een straf van vier wedstrijden voorwaardelijk met een proeftijd tot en met 30 juni 1974. Kees Smit (Fiat Stars) die zich tijdens dit kersttoernooi eveneems misdroeg kreeg drie wedstrijden voorwaardelijk met een gelijke proeftijd. Horton (Tran- sol-RZ) werd voor zijn aandeel in de vechtpartij met Chestnut (Fiat Stars) gestraft voor vier wedstrijden, waarvan twee voorwaardelijk. Transol R-Z zal te gen deze straf in beroep gaan, evenals tegen het ongeldig verklaren competitiewedstrijd Transol Stars. Lions, donderdag voor de beker uitge schakeld door EBBC, heeft zich zaterdag in Leiden tegen Bona Stars uitstekend hersteld van deze dure misstap. De Zandvoorters zijn in dit met zekere angst tegemoetgeziene duel geen mo ment in gevaar geweest. Vanaf het be- ginsignaal trok Lions het initiatief tot zich, dat na twintig minuten spelen resulteerde in een 47-31 voorsprong. Veel had Lions in dit treffen te danken aan Aimer Lee, die met drieënveertig punten de grote animator van de wed strijd was. Moody (29) en Denham (21) slaagden er ook in de tweede helft niet in Bona Stars ook maar enigszins ge vaarlijk te doen worden. De Zandvoortse formatie controleerde de gehele tweede helft en zegevierde verdiend met 80-87. Steve Bravard (EBBC) was de enige speler, die vrijgesproken werd. Het slaan van de arbiter tijdens de wedstrijd Fiat StarsEBBC werd niet bewezen geacht Steffers startte sterk tegen Hollander. Tn acht beurten had hij reeds 9 caram boles gescoord, maar twee beurten later was de stand weer gelijk, 9-9. Steffers wist echter van geen ophouden. In de vijftiende beurt zette hij een goed ge slaagde aanval op met een serie van zes caramboles. Deze aanval werd eerst on derbroken in de dertigste beurt. De stand was toen 30-15 in het voordeel Toch had Twente gewaarschuwd moe ten zijn. In de 21ste minuut was Schaaf- gtra al langs de zwak spelende Achter berg geflitst en had na een rush Schrij vers feilloos gepasseerd- De gelijkmaker kwam binnen de tien minuten en het tweede doelpunt vlak na rust, waardoor Twente er wat al te gemakkelijk over ging denken. De Enschedese ploeg was echter vrij slordig in het benutten van kansen. Dat gebrek aan felheid is de ploeg van Kohn duur komen te staan. Scheidsrechter Van Gemert. 10 000 toe schouwers. 1. J. Steffers, Haarlem 2. B. Bonnema, Santpoort 10 0.550 0.703 5 3. J. v. d. Linden. Heemst. 8 0.602 0.819 9 4. W. Hollander, Heemst. 8 0.502 0.576 6 5. H. Handgraaf, Heiloo 6. J. Lamers, Beverwijk 7. P. Dickman, Heemstede 4 0.464 0.506 6 8. E. Koopman, Beverwijk 3 0.470 0.535 7 Het optreden van de profschaatsers van de ISSL komend weekeinde in Skiën is oorzaak geweest van vragen in het Noorse parlement. Afgevaardigden maakten er bezwaar tegen dat de Noorse televisie rechtstreekse uitzendingen zal verzorgen van dede wedstrijden van de professionals. Minister Skulstad van Onderwijs wees er in zijn antwoord op dat de regering ten aanzien van deze uitzendingen geen enkele verantwoorde lijkheid heeft en dat dit alleen een zaak is van de tv zelf, zodat de wedstrijden direct kunnen worden uitgezonden. De Noorse schaatsbond heeft bekend gemaakt dat tot leden van de Noorse kernploeg zijn benoemd Terje Andersen, Ingar Bollerud, Dagfinn Hagen, Sten Stensen en Erik Vea. Sten Stensen, de nieuwe nationale kampioen, heeft gisteren een aanbod ge kregen mee te rijden op de Europese kampioenschappen voor beroepsrijders die te Skiën (Noorwegen) worden gehou den. De Noorse bond heeft doen weten dat Sten mag meedoen, maar als amateur. Wat Stensen zelf wil gaan doen is nog niet bekend. Hij heeft al tweemaal een aanbod van de beroepsbond om toe te treden, afgewezen omdat hij zijn loop baan als officier wil voortzetten. van Steffers. Hollander was op dat mo ment reeds geslagen. Steffers won deze partij volkomen verdiend in 52 beurten, met het goede moyenne van 0.769. ALKMAAR. FC Twente heeft Alkmaar op de valreep de overwinning uit handen gegeven. Vlak voor tijd kop te Dick Twisk uit een voorzet van Schaafstra de gelijkmaker in de touwen- Een resultaat, dat al lang niet meer werd verwacht, omdat FC Twente voor al in de tweede helft AZ’67 van het kastje naar de muur had gestuurd. De ploeg van Kohn was op alle fronten superieur en kende vrijwel geen proble men zolang er aanvallend voetbal werd gespeeld. Toen FC Twente zich in de slotfase terugtrok kon AZ’67 nog een offensief ontketenen, dat zowaar nog be loond werd. Verdiend was het re’sultaat voor AZ overigens nauwelijks te noe men. Delta Lloyd heeft zich niet voor een tweede maal latten verrassen. Tegen Val kenberg/AMVJ bleven Schoofs en Deken ongeslagen. Rob Meyer moest twee ne derlagen incasseren: van Ed van de Berg en van Ed Fallaux. Bij de dames gebeurde er niets ver rassends. De drie sterkere teams, .Delta Lloyd, "Tempo Team en De Treffers, bleven gemakkelijk overeind tegen de drie zwakkere. Delta Lloyd—Maasbree was zelfs een ware veegpartij. Slechts én keer wist Maasbree een derde ga me af te dwingen, de resit ging kansloos verloren. Kansloos ook was Steeds Voor uit in de wedstrijd tegen De Treffers. Veronique van der Laan en Mary Thuis bleven zonder verlies. Tempo Team kwam twee maial tegenover haar tweede team zonder verlies. Tempo Team kwam tweemaal tegenover haar tweede team te staan. Beide keren won het eerste met 8-2 en bleef Ellen Klatt ongeslagen. In de tweede wedstrijd schoot derde speelster van Tempo Team 2, Marjan van der Vliet uit haar slof DAMES: Fiat Stars 13-26, ROB 14-20, The White Stars 13-18, AMVJ 13-14, Wilskracht 13-12, Transol R-Z 13-6, DED 14-6 en BV Amstelveen 13-4. DAMES le DIVISIE: Juventus 10-18, HOC 10-16. Pfaff Stars 10-12, US 10-10, Frisol-R 9-6, SV Noordkop 9-6, BV En schede 8-4, Olympia 10-4, Argus V-C 10- 1, IE’’ -I;

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 12