Hoofdbestuur schrijft brief aan IJmond-leden Af getreden bestuur Tropen vrienden ter verantwoording geroepen Jazzconcert in agenda Micro Theater Ook dit jaar K J; slapers in BON Organist Bart in kerk randstad Vondelpark overleden JAN WEBBE LUIDSPREKERS GEI Huishoudelijk personeel gevraagd Bedrijfspersoneel gevraagd Onroerende goederen aangeboden Woonruimte gevraagd Ghana wil Afrikaanse actie tegen Rhodesië Te koop aangeboden 0 uitzendbureau IJmuider Courant komns comMtman »*iubw« mv I en toen kwam er ’n olifant met 'n lange snuit... MAANDAG JANUARI 1 5 1973 4 (Va (Van een onzer verslaggevers) Velsen-IJmuiden Radio U. gevraagd Beverwijk Foto-Film-Optiek Kunst-Antiek In en om Haarlem Dieren-Planten Lessen BEVERWIJK Diversen Woonruimte aangeboden Te koop gevraagd Rund 1 DINSDAG- EN WOENSDAGREKLAME Bezorg mij 14 dagen gratis 2,18 2,25 1,58 IEDERF DAG HEERLIJKE VERSE PAARDEWORST VE van 1 derin iet c< voor advie ren b actief park’ heer tot v ffüst parkf 'laan s fee kei ti Ja< oir va: aai oir K. th< S’ br ie gc D< W ge Pr Beverwijkse Courant IJmuider Courant# Beverwijkse Courant TYPISTES STENOTYPISTES BOEKHOUD- MACHINISTES BOEKHOUD KUNDIGE KRACHTEN ADM. MEDE- WERK(ST)ERS BEVERWIJK Het Hoofdbestuur van de Ontspanningsvereniging Tropenvrienden heeft via gerechtelijke weg het afdelingsbestuur van de vereniging in de IJmond verzocht verantwoording af te leggen ten aan zien van haar financieel beleid en bestuursbeslissingen. Dit deelt het hoofdbestuur de leden van de IJmond-afdeling van de Tropenvrienden mee middels een eind vorige week verzonden brief. Bijverdiensten fVVVWVVteAA/VVVVVVVVVVVUVVVVW Jouge vrouw zoekt z.s.m. thuiswerkzaamheden. Tel. 02550-14207. (Brom)fietsen neen, het is geen sprookje! Vul onderstaande bon in en u ont vangt 14 dagen lang IJmuider Courant/Beverwijker Courant* voor niets in uw bus I Onroerende goederen Auto’s en motoren •IAIVVWVWVVVVVWVVVVVVVUVUVVMI Van le »i.e Opel Kadett 1970, 35.000 km. 4500. Tel’ na 18.00 u. 023-324401. v. Heemskerkstr. 23 - Tel. 14039 WMAMAfMAAMWWWVWVVMVWIMIVVVVVIAMARAfaaMUWVVMWVIIVWVVIMMnMMI zo en WW enveloppe zonder postzegel opsturen naar 1 in open Jac. Altijd het beste Toch voordelig Naam Adres te Daarna kunt u mij noteren als O Heerlijk mals mager HACHEEVLEES, p. 500 gram 3,48 GEHAKT, half om half, per 560 gram BIEFS1 UK, gemalen, per 250 gram HAMBURGERS, 4 stuks van Doesburg; Michel z. v. J. M. Kwaak en W. van Doesburg; Kornelis L. z. v. L. K. Slings en J. M. Terpstra; Jolanda d. v. H. van Veelen en E. C. der Vries; Sandra M. J. d. v. A. Hoeben en A. van der Velde; Nicole L. M. d. v. W. H. J. M. van der Pal en J. M. Nelson; Odette d. v. J. F. Kleine en C. H. Hoek; Natascha d. v. R. Bastiaan en E. van de Water; Juan A. z. v. A. Flores Blanch en M. A. Barea Sendra; Daniel z. v. F. Garcia Lorente en M. R. Garcia Ribera; Daniel z. v. M. A. Tarraga Vargas en M. R. Davia Valero; Margaretha M. d. v. D. Feenstra en C. M. Zuurbier; Jolanda R. J. d. v. T. W. J. van Son en J. A. Brink; Marco z. v. A. Six en W. Rothe. Marco z. v. A. Six en W. Rothe. zenstraat terwijl nog gezocht. De hoogseizoen fungeren. Jong echtp. (beiden wer kend) zoekt woonruimte in gem. Velsen. Tel. 16269, IJm na 5 uur n.m. zijlstraat 89 - haarlem tel. 023-312640 WVWWWVWA/VWVWWMWWM Minder goede cijfers voor wiskunde? Bijlessen door math. drs. Tel. 023-288715. Uw straatje of tegelpad de fect? Bel direct 28298. Regelmatig ontvangen wij brieven die rea geren op een adver tentie onder nummer, doch waarop dat num mer niet is vermeld. Dit vertraagt de door zending ervan of maakt deze onmogelijk. Ver meldt daarom steeds j duidelijk op de enve loppe het nummer van de advertentie waarop uw brief reageert. Dit is in uw eigen be lang! Schoolstraat 3, Zandvoort. Tel. 02507-2939. Na 18 uur 3790. Jonge ervaren verkoopster gevr. v. confectie. Morris. Barteljorisstr. 20, Haarlem Tel. 023-312655. Z.g.a.n. mod. kinderwagen kleur zwart-wit. Pr. 150 Dennekoplaan 245, IJm. tel 18469. Trouwreportages v.a. 75, Ellen Donalds, Trompstr. 19 IJm. Tel. 14803. /wwwwvwwwwvwwvww Naa wordt plaats verga Jet ar heeft vestig onder I0U z rijksn gentij maan' ring i In In ee pand ment) mgev rijkst mede peme tien i ral d' 9 e i I I i I Voor flessengas naar Ede- go-gas, Kruisstr. 25-29. Tel. 320513 - 320813. T. k. Dobberman Pincher. 1 jr. oud. Pr. f 250,-,. Tel 023-371380. D<m ling besta teren volge rant volge recre ter F te di vi It di (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) Haarlem In acht sprei ten war leg h de n ■is s mmi ip ratui ark perk Al eolle liet 1 bet (een gelei vol® Ken: gelij spra oepl Varkens- en Paardenslagerij /vvWWWWWWWWWV^fWVWWWWVWWWWWWWWWWW% JVVVVV\A/WVIA/VVVVVVVVV\AAAAA/VWVVVVVVWWWVVVVVV*AAA/VVVVXAA/U Ni bete te I over Hri het hun vlal rich ■n B kee: etm trol beschikbaar, derde wordt zal in het reserveslaapplaats Aangeb. gestoft zit-slaap kam. met gebr. v. keuken en douche, vrije opgang Huur f 200 p.m. incl. gas licht en water- Telef. 023- 313521 (alleen voor meisje) Etage, vrije opgang; cen trum stad. Gemeubileerde kamer en kamer, keuken en toilet; event. 2e kamer voor kantoor of 2 vrienden f 250 p. mnd Br. G 7374. BEVERWIJK. Voor de jazzliefheb bers valt er op vrijdagavond 19 januari veel te beleven in het Microtheater te Beverwijk. Dan zullen namelijk drie jazzcombo’s uit Alkmaar en omgeving optreden, die afwisselend een verschil lende jazz-stijl laten horen. Vitrage gordijnen voor ƒ3. Velours overgordijnen voor ƒ6 uit een brand, onbe schadigd IJweg 341, Zwa nenburg. Tel. 02505-534. Verpleeghulp gevr. voor de avonddienst. Verpleeghuis „Ons Thuis”, Nrd. Stations weg 13. Bl.daal. Telef. 023- 253668. Gevraagd woning of 3- of 4-kamerflat voor 4 maanden met spoed! Voor echtpaar met 2 kinderen, werkend voor de Ver. Naties. Aanb. liefst per telef. Hotel Royal tel. (02550)-12743. Vragen naar mrs. Del Gallo. Antwoordnummer 416 Wilt u een goede massage? U wordt door gedipl. mas seuses of masseurs gehol pen. Tevens is onze zaak uitgebreid m. een erend schoonheidsspecialiste. In stituut Martin, Engeland- laan 1078, Haarlem. Tel. 023-338231. Onbeschadigd uit de brand velours gordijnen van f 39 p.m. voor v.a. f 6. p.m., vi trage, van 20 p.m. voor v.a. 3,50. p.m. IJmuider- straatweg 105, IJm. GEBOREN: Jarno D. z. v. T. Dogger en L. M. van Vliet; Hendrik J. z. v. K. Drent en H. I. Zuidhof; Francisco J. z. v. B. Ruiz Cutierrez en J. Romar Fatelra; Martijn W. z. v. W. van Donselaar en M. Kaper; Sylvüa d. v. D. H. Offenberg en W. C. Blauw; Elies d. v. E. van Uitert en C. E. M .Lute; Esther C. A. d. v. G. J. Schuijt en A. A. van de Wiel; Oscar M. z. v. C. M. van den Akker en C. Joffer,; Rudy A. z. M. A. Koelemeijer en J. A. E. M. Herwegh; Robert z. v. P. H. K. van ’t Veer en G. van Heijningen; Ste fan z. v. H. F. Anderies en W. P. Nagtegaal; Martinus J. z. v. H. M. Schuijt en E. C. J. van Duivenvoorde; Wilhelmus C. G. z. v. G. Vos en C. W. A. Knieper; Ivan z. v. H Verhoef en M. J. Scholtens; Petra A. M. d. v. G. Giangiu- lio en C. P. Troost; Eric J. z. v. P. Goedhart en W. Postma; Joaquin, z. v. J. Ballesteros en P. Rodriguez Ballesteros; Kees-Jan z. v. D. Kooijman en A. A. M. Steert; Marcel z. v. J. M. Kwaak en W. Merck, Sharp Dohme BV vraagt v.h. moderne genees- middelen-verpakkingsafdeling enige meisjes. Leeftijd 18- 30 jaar. Werktijden 08.00-17.00 uur met onderbreking door de gebruikelijke pauzes. Sollicitaties alleen na tel. afspraak. Tel. 319330 toestel 2251. Meisje of jongen gevr. v. d VB-Supermarkt, Driehuizer kerkweg 69, Driehuis. Telef 18075, na 18 u. Tel. 13901. BEVERWIJK De 56-jarige Henk Bart, organist in de parochiekerk van Onze Lieve Vrouw van Goede Raad aan de Arendsweg, is zaterdagavond kort na het begin van de avondmis van zeven uur achter het orgel onwel geworden en overleden. De arts F. J. G. Guldemond- Swaab kon slechts de dood constateren. De heer Bart, die veertig jaar als organist aan de Goede Raad-parochie verbonden was en ook als dirigent van het dameskoor fungeerde, had al twee jaar lang wegens ziekte het orgel tijdens de diensten niet meer bespeeld en de leiding van het koor aan de heer Lou Tervoort overgedragen. Een zoon van de heer Bart, die zijn vader tijdens diens ziekte als organist verving, was voor zaterdagavond aange zocht in Heemskerk als organist op te treden. De vader zei zich goed genoeg te voelen om in dit geval het orgel van de Goede Raadkerk te bespelen. Het stoffelijk overschot van de overle den organist wordt dinsdagavond om half zeven in het kerkgebouw gebracht, waarna om zeven uur een H. Mis tot zijn intentie gelezen wordt. De plechtige uitvaartdienst wordt gehouden op woensdagmorgen om half elf. Daarna volgt de begrafenis op Duinrust. Inkoophuis van alle soorten ijzer, metalen, lompen en papier. Fa. J. Veldman, Ja mes Wattstr. 8, Industrie- terr., IJm. Telef. 10504 en 15609. Voor uw tv-reparaties, ook ’s av. Radio en T.V. D. de Vries, Steenbokstr. 9, IJm Tel. 16244. In de eerste plaats presenteert zich „Footlight”, een combo met Leen Dijk- kamp (vibrafoon), Mart Cluwen (klari net), Ton van der Wulp (piano), Henk Hom (bas) en Jaap Kok (slagwerk). Deze groep bestaat reeds jaren en is graag gezien in vele jazzclubs. Zij vertolkt de swingende jazz in de stijl van Benny Goodman. Het Ab Blaauboer-trio met Ab Blaau- boer (piano), Joop Kooger (slagwerk) en Henk Kooger (bas) is in jazzkringen bijzonder populair. De opwindende pia nojazz van dit trio doet sterk denken aan de muziek van Oscar Peterson. Zij brengen o.a. „Sweet Lorraine”, „What is this thing calledd love”, en „St. Louis blues”. Tenslotte treedt de Swing Society Jazz Group op, die wordt gevormd door het Ab Blaauboer trio, versterkt met Frans Hinse (sax en klarinet), Lee Strawford (trombone) en Simon Dekker (tenorsax en fluit). De muziek van deze groep is afgeleid van de stijl van de „Jazz at the Philharmonic”-sessions (reeds jaren in ternationaal bekend onder het impresa riaat van Norman Granz). Nummers als „Jumping with Symphony Sid”, „Sugar” en „Satin Doll” zullen de muren van het aloude Scheybeeck doen trillen. De groep speelt regelmatig op de avonden van Jazz Incorporated. De avond staat vooral in het .teken van de mainstream-jazz: niet problema tische happy jazz met een swingend blues sfeertje. Aangezien Microtheater slechts één jazz-avond in dit seizoen heeft vastgesteld, raden wij u aan om tijdig kaarten voor deze avond te reser veren. Kaarten voor dit concert, dat om half negen begint in huize Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk, zijn verkrijg- -ö- maandabonnee 9,30 •ij- kwartaalabonnee 27, -it Doorhalen wat niet verlangd wordt. OVERLEDEN: J. Esseling, 83 jaar, ge huwd met T. Mulder, R. A. Schut, 68 jaar, gehuwd met J. Roos, J. Wilkens, 91 jaar, gehuwd geweest met H. Boerma; W. H. van Eerden, 45 jaar, gehuwd met L. Kleijne, A. Karstend, 81 jaar, gehuwd geweest met A. W. F. de Rooij, A. Bijlsma, 66 jaar J. van den Outenaar, 88 jaar, gehuwd geweest met R. Pletting; E. Redeker, 74 jaar, gehuwd geweestmet C. H. J. Blauw, E. Leenslag, 73 jaar, M. Bak, 58 jaar; M. Duivenvoorde, 69 jaar, gehuwd met J. Schoort; G. Brantjes, 72 jaar; E. van der Schaek, 86 jaar; A. van der Ploeg, 78 jaar; M. Mooy, 60 jaar, gehuwd met J. M. Schellevis, H. G. Makx 71 jaar; G. Stromer, 73 jaar, gehuwd geweest met J. Bles. A/WWWWWWWWWWVWW Te koop zwaar uitgevoerde z.g.a.n. vouwfiets f 99, ge kost 200. IJsselstraat 69 IJmuiden. Uw T.V. defect? Bel 10849 ook ’s av. Wij komen di rect. W. F. Harrems, Steen- bokstraat 17. IJmuiden. Te koop gevr. klokken en schilderijen. Koningsplein 13. IJm. Tel. 02550-10425. Kent u reeds ons huizeninformatiecentrnm? In onze gezellige showroom kiest u dat huis dat bij u past, meer dan 300 woningen, welke wij u door de beursver. kunnen aanbieden, staan met foto op overzichtelijke panelen. Buiten de norm, kant.tijd op ma.av. en dond.- dagav. van 8-10 uur. Huizen Smit, mak. en taxateur o.g., lid NBM, Schotersingel 115. Telefoon 258161. Servicebedrijf voor alle verbouwingen en reparatie- werken. Ook voor metsel-, tegel- en stucadoorwerken, riool en timmerwerken. Tel. 375868. ACCRA. (Reuter) Het Ghanese staatshoofd, kolonel Acheampong, heeft zaterdag opgeroepen tot een eensgezinde actie van alle Afrikaanse landen om Zambia te verdedigen tegen de blokkade die Rhodesië tegen dit land heeft inge steld. In een toespraak tot vertegenwoordi gers van de organisatie voor Afrikaanse eenheid die in Accra vergaderd hebben, noemde Acheampong de blokkade een „onvergeef lijke chantage, niet alleen je gens het volk van Zambia, maar jegens geheel Afijka”. In een nota over de opzet van het jeugd toerisme, die deze week in de gemeenteraad aan de orde komt, merken B. en W. op dat de stijl van het jeugdtoerisme in de hoofdstad vorig jaar gekenmerkt werd door een soort van consolidatie en verhuiselij- king. Het gunstige verloop werd in de hand gewerkt door een verbeterde organisatie, de grotere ervaring van de medewerkers en de bekendheid bij de bezoekers met wat in Amsterdam wel en niet kan. Terwijl het aantal overnachtingen in sleep-ins gelijk bleef aan 1971, trok het Vondelpark 30.000 slapers meer. Aangezien aan café-recreatie in het park weinig behoefte bleek te be staan, zal Studio 7 als magazijn- en vergaderruimte voor medewerkers worden ingericht. De informatiekeet en de organisatie van de „free con certs” blijven gehandhaafd, maar het college acht het nodig de wasgelegen heid bij de toiletwagens uit te brei den. Met de voorzieningen voor het jeugdtoerisme is een bedrag van circa acht ton gemoeid. baar bij reisbureau Ruys Intraned, Moensstraat 13, Beverwijk (tel. 26842), reisbureau Orion te Heemskerk (tel. 31441), V.V.V., Marktplein IJmuiden (tel. 15611) en eventueel aan de zaal. Op 26 januari a.s. komt de beste kabaretgroep van het studentenkabaretfestival 1972 (cameretten) naar het Microtheater. Een huis kopen? Op ons kantoor kunt u aan de hand van foto’s met omschrijving zelf selecteren welk type huis u past. Inderdaad alle woningen boven 40.000, ook die welke via andere makelaars, aangesloten bij de NBM-beurs te koop worden aangeb., treft u bij ons in woord en beeld. Uniek aanbiedingensysteem waarmee ons kantoor als eerste en enige de primeur heeft. Maak zelf op ons kantoor uw keuze en neem onze aanbiedin gen met omschrijving en foto-afbeelding mee om thuis gezellig in familiekring nog eens te laten zien wat wij u te koop aanbieden. Makelaarskantoor W. Bos BV. Zand- voortselaan 57, Heemstede. Tel. 023-283740. Huizen vragen wij voor cliënten- In alle prijsklas sen. Ook opdrachten voor verkoop van uw huis. Bel 242424. Mak.kant. „Sleutel- hof”, H. ,J Otto, lid Beurs ver. NBM, Westerduinw 13, Bentveld. Wij hebben veel vraag naar leeg te aanv. wonin gen en villa’s; in iedere prijsklasse. Mak.kant. „Randwijk” BV J. V. Otto, Zandv.weg 67, A’hout. Tel. 241224. GETROUWD: H. B. van der Meij en C. J. M. Kloes; P. K. Kochx en H. G. M. Meester; H. Bekker en N. M. Bakker; L. M. van Hoolwerf en M. Bijtenhoorn; G. Heijmans en P. M. de Rooij; R. D. A. Zalm en J. M. de Vos; J. Haanstra en J. Jeuring; T. W. Fatels en M. A. Al; W- Fennema en M. H. Adrichem, N. Zuidam en B. Stulp, A. B. Vink en J. M. Kooij, R. P. P. Baltus en G. Bethlehem, J. J. Krommenhoek en G. J. E. Pieters, L. N. van der Aar en B. M. Duiker, H. J. van der Est en W. Geerling; D. M. van Rookhuizen en I. Majoor, K. Scholts en D. B. J. Stenvert, J. J. van den Berg en E. P. Middelkoop, J. G. van Leeuwen en W. J. A. M. van der Brom, P. van Petten en J. Aardenburg, C. M. Schoorl en A. A. M. E. Post, P. C. Stam en J. M. Peeperkoorn, N. J. Schuijt en L. M. Broekkamp, J. A. A. M. Jongbloed en A. M. Bartelds, F. Wissink en W. C. Dijk stra; C. H. Beentjes en C. J. Metselaar, T. W. J. Krom en A. M. M. Dessing, T. G. M, Kuypers en B. M. C. Vessies, N. G. M. Kleverlaan en R. M. Hoogeland, W. G. P. Brandenburg en L. J. Walravens, J. Cossee en A. de Vos, S. Suhonjic en M. J. C. Kuijs, M. de Vos en D. Coppie- ters, M. T. van den Oever en S. H. Gieseke, M. G. C. M. Hoogland en E. T. J. Tuijn, W. J. van Son en B. de Ruijter, C. H. Raspoort en G. ter Horst, P. van der Beke Callenfels en Y. M. J. Philippi, C. J. T. Schelvis en G. M. Sturk, A. J. van der Kolk en M. J. Valk, C. G. T. Grapendaal en P. M. Hoogeland, S. van Marm en M. M. Branders, M. A. M. Winands en A. M. C. Stam. Flinke werkster gevr. 2 a 3 x p.w. Mevr. Dalmeijer, Lage Duin en Daalseweg 9A, Bloemendaal. Tel 262991. Leerling rijwiel- en brom fiets monteur. Telefoon 310667, Gevr. leerling of halfwas slager en winkelmeisje. Keurslagerij Koning, WWWWMVMWWVWWWWWWVW Rijschool „City” lest in Datsun 1200, le 5 lessen ƒ55. Vervolg en losse les sen 13,50. Volle lesuren. Telefoon 335149 fVWWWWWWWWWWWWVWVI Nwe baby-artikelen, boxen, stoelen, commodes, ledi- kantjes, wiegen, wandel en kinderw. Ver ben. win- elprijs. Frans Halsstraat 4 Tel. 261483. Bejaardencentrum De Heemhaven vraagt bejaar denverzorgster, bejaarden helpster of zij die hiervoor een cursus willen volgen. Soll./informaties te richten aan de direktie van „De Heemhaven” Von Brucken Focklaan 4, H’stede. Tel. 023-287250. AMSTERDAM Jeugdige toeris ten zullen ook de komende zomer maanden hun slaapzak kunnen uit rollen in het Vondelpark. Ook de sleep-ins aan de Rozengracht en Ro- komen weer naar een oude RAI als SCHOUWBURG Coornhert Lyceum (Chrysanthemumlaan, Haarlem) Dinsdag 20 u.: Het blijspel „Nooit te laat” (Heemsteedse Kunstkring). Treslong (Weerestelnstr. Hillegom) Dinsdag 20 u.: Voorstelling met Ted de Braak en Mieke Bos. Banstellen direct van fabr. Zeer fraai uitgevoerd in div. kleuren, 5 jr. garan tie op ’t binnenwerk. Nor male prijs ƒ1300 voor ƒ595. Informatie Parian, A’dam. Tel. 020-421550. Een showroom van slaapkamers, ledikanten, wentelbed- den, onderschuifbedden, divanbedden, bedbanken, eta- gebedden, matrassen. Van Wunnik, Schagchelstraat 13- 17. Telefoon 321893. Zoals bekend bestaat er reeds geruime tijd controversen tussen het inmiddels afgetreden afdelingsbestuur en het hoofdbestuur. Het hoofdbestuur, dat ze telt in Emmen, blijft van mening, dat ondanks de ontwikkelingen binnen de vereniging het afgetreden afdelingsbe stuur verantwoordelijk blijft voor haar daden en de eigendommen van de afde ling IJmond, totdat het bestuur door de algemene ledenvergadering decharge zal zijn verleend. Volgens het hoofdbestuur van de O.V.T.V. is het afgetreden afdelingsbe stuur er meerdere malen op gewezen, dat de situatie binnen de vereniging voor derden als zeer vreemd overkomt en schadelijk is voor het image van de O.V.T.V. Luxe verhuur z. chauffeur VW-busjes de L„ Opel Ka dett. Arie Beekhuis, Torri- cellistr. 32, IJm. Tel. 10179 Sloperij Visser IJm. Inkooo sloopauto’s v.a. '65. Ver koop onderdelen. Alle da gen geopend Tel. 02550- 16375. b.g.g. 02510-37432. Te koop Bedford tankwa gen eind ’65. 6 cyl. diesel inh. 4200 liter, weg. ophef. fing bedrijf Th. de Boer Burg. Engelbertstr. 22 Zandvoort. Tel. 02507-4646 VVVVVVVWWWWWWWWVW, MUZIEK Concertgebouw (Lange Begijnestr.) Dinsdag 20.15 u.Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Jerzy Katlewicz. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr. 111) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Bij de beesten af”, a.l. Woensdag 13.30 u.„Het raadsel van de spookplaneet”. a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u. „Bestemming Brooklyn”, 14 j. Lido (Houtplein) 19 en 21.15 u. tevens dins dag 14 u.: „V.D.”, 18 j. Woensdag 14 u „De dagen van het geweld", 14 j. Luxor (Gr. Houtstr. 139) 19 en 21.15 u. tevens dinsdag 14 u.: „Detective Klute”, 18 j. Woens dag 14 u.: „Pippi komt van boord”, a.l. Roxy (KI. Houtstr. 79) 14.30, 19 en 21.15 u.: „Ginger”, 18 J Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u. tevens dinsdag 14.15 u.„De inbreker”, 14 J. Zondag 11 en 14 u. woensdag 14.15 u. „Sjors en Sjimmie en de rebellen”, en „De Indianeno- verval in de dodenpas” a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63). Ten toonstelling stillevens 17de t.m. 20ste eeuw t.m. 28 febr. Permanente tentoonstelling van de 16e tot en met de 19e eeuw. Prentenkabi net tentoonstelling van modern bezit met onder anderen Toorop, Jan Sluyters, Piet Mondriaan, Herman Kruyder, Leo Gestel Ge opend maandag tot en met zaterdag 10-17’ uur. Zondag 13-17 uur. Gratis toegang tot 1 maart. Teylers Museum (Spaarne). Tentoonstelling van grafisch werk van Jacques Callot, perma nente tentoonstelling van schilderijen en his torische natuurkundige instrumenten. Geo pend dinsdag tot en met zaterdag 10-16 uur, le zondag van de maand 13-16 uur. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121): expositie uitleenkunst. Eigentijd se Nederlandse schilderijen en grafiek. Wand kleden en kleinplastiek. Dinsdag t.m. vrijdag 13 17 uur, zaterdag 14-17 uur, donderdagavond 20-22 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 19). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst. Geopend dinsdag tot en met zaterdag 10-12.30 en 14-1 uur en zondag 14-17 uur. Stichting MACRO-centrum Kosmos (Amster- damstraat 61). Expositie met betrekking tot de ruimtevaart, astronomie, geologie etc. Dag geopend 12-17 uur, elke avond behalve zater dag en zondag 19.30-22 uur. De leden van het hoofdbestuur zijn tevens ontstemd over de weigering mee te werken aan een onderzoek, dat aan een door de algemene vergadering van de O.V.T.V. benoemde commissie ad hoe is opgedragen. BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 u.: „De peetvader”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison, op land goed Beeckestljn, Velsen-zuld, dagelijks (maandag uitgezonderd) van 14 u. tot 17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-noord, elke dinsdag en donderdag van 12 u. tot 13.30 u. „Archeologische bodemvond sten" en „ïn en om de Breesaap”; ook na afspraak: tel. 02510-94159 of 91022. Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, is op alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) van 10 u. tot 12 uur te bezichtigen. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19.30 u.: „De peetvader”. Luxor Theater (Breestraat). 19.30 u.: „Ben Hur”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidskamer (huize Schey beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijstérbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. Buurthuis Wijk aan Duin (Wllgenhoflaan) Expositie schilderijen, beeldhouwwerken en grafiek van acht Haarlemse kunstenaars; geo pend tot en met 16 februari. ONDERTROUWD: B. J. W. Mol en W. S. Kuijer; F. H. O. Buijs en C. M. Groot; J. Schoenmaker en A. M. I. Henneman; E. A. Bierlee en I. van der Wel; B. Schoenmaker en A. M. Orij; N. A. M. Koelman en H. E. Martens; A. Eckhard en M. E. Bos; B. Spiers en T. K. Doesburg; H.Severijns en F. G. Derkse- ma; M. de Reuver en L. M. A. Spren- gers; P. J. A. Groot en E. M. Tilstra. De afdeling IJmond heeft nagelaten de algemene ledenvergadering over 1971 te houden, zo staat in de brief van het hoofdbestuur. Ook op bestuursvergader ingen van de landelijke vereniging ont brak de afdeling IJmond immer en heeft men nagelaten zich te doen vertegen woordigen ter verdediging van haar af- delingsbeleid en-of financieel beleid op de algemene ledenvergadering van de vereniging, nota bene het hoogste gezag sorgaan van onze en enige andere vere niging” zo schrijft het hoofdbestuur boos.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4