VERENICINCSNIEUWS B. en W. achten protest tegen parkeerterrein voor chalet aan Wüstelaan overtrokken Aan verwondingen Comité chalet-Wüstelaan overleden Met de auto te land en ter zee Vijfdaagse busreis naar Grosssachsen voor 220.’ all in Kerkmeester Jac. Nuyens onderscheiden r KsrisnM heeft nog meer bezwaren en Wijziging programma Lastige jongelui bij jeugdsociëteit Bromfietser brak been na aanrijding Open huis Muziekschool Dronken autorijder ontnuchterde op politiebureau Tweeduizend gulden buit bij inbraak ren ODENWAIJJ en getuigschriften AMV Velser Kunstkring HAVENBERICHTEN f L Velsen-IJmuiden ij- (Van een onzer verslaggevers) tiek ten Overtrokken Beverwijk ien Bereid Parkeergelegenheid !9 ig 18 18 !5 >8 STES 0- ES D- is VELSEN. De gemeenteraad van Velsen heeft tijdens de verga dering van donderdag 30 november het college twee ingekomen brieven voor het uitbrengen van een pre- advies in handen gesteld. Het wa ren bezwaarschriften van het buurt- actiecomité „Burgemeester Rijkens park” en de werkgroep „Milieube heer Spaarnberg” tegen de plannen tot verkoop van het chalet aan de Wüstelaan en de aanleg van een parkeergelegenheid in de nabijheid daarvan. 1 SANTPOORT Het buurtactie- comité dat gevormd is naar aan leiding van de verkoop van het chalet Wüstelaan no’s 73-75 in Santpoort-Noord ten behoeve van de vestiging van een restaurantbe drijf en de aanleg van een parkeer gelegenheid, heeft zich gewend tot de gemeenteraad van Velsen. In zijn schrijven brengt het comité het volgende naar voren met be trekking tot de verkoop van het chalet. Heemskerk Velsen-Noord ■f IJMUIDER COURAN\ gemeenteraad velsen behandelt bezwaarschriften kienen u. Huijgens- n/wvww IJ- wvvwvw voor Geo- (Van een onzer verslaggevers) onvoldoende (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) belastingen en service. 'ij -rankfiJB de Voor T.TMUIDEN: Lange Nieuw- lest in 5 lessen losse les- lesuren. e.a. 75. mpstr. 19 Door dit alles is het college van me ning dat er op zichzelf geen bezwaren bestaan tegen het als restaurant exploi teren van het chalet. Integendeel, omdat volgens B. en W. het te vestigen restau rant een gunstige ontwikkeling ten ge volge zal hebben ten aanzien van het recreatieve gebruik van hei Burgemees ter Rijkenspark. welk aantal door het in gebruik nemen van het chalet als restaurant volgens het college niet beduidend zal stijgen. In dit verband wordt nog door B. en W. opge merkt dat het in de bedoeling ligt het parkeerterrein slechts aan de Wüstelaan af bereikbaar te maken, waarbij het wegrijden dan via de Harddraverslaan dient te geschieden. De reissom is f 220 per persoon. Inbegrepen zijn: de gehele Vertrek- gelpad de- 18298. rvvwww* fers voor sen door 1-288715. vwwwn, gevoerde f 99, ge- itraat 69. 96. filiaal 14.30-17.30 ities, ook V. D. de 9, IJm. ïvangen ie rea- adver- ummer, I it num- ermeld. e door- f maakt k. Ver- I steed» enve- ler van waarop >rt. gen be- H5, WV-kantoor. ovwvww okken en üngsplein 1-10425. GROSSSACHSEN is het volgende reisdoel dat wij prikten voor de lezers van onze krant. Het plaatsje ligt op een steenworp afstand van Heidelberg en op 12 kilometer verwijderd van Mannheim. In Grosssachsen reserveerden wjj kamers in het vriendeiyke Gasthof Krone, een goed toeristenhotel in een massage? iipl. mas- irs gehol- >nze zaak en erend liste. In- Engeland- lem. Tel. IJMUIDEN Nabij paal drie, gere kend vanaf de zuidpier, stond zondag een auto in zee. Steeds wanneer het water terugtrok was juist het dak van het voertuig even zichtbaar. Duikers van de Ongevallendienst en de politie stelden vast dat er geen mensen meer in de auto zaten. Met een jeep is de auto later uit het water getrokken. tankwa- 1. diesel ophef. ie Boer itr. 22 07-4646. ~wVVUM mooie omgeving aan de voet van het Odenwald. Een unieke omgeving voor wie van wandelen houdt in uitgestrekte bosgebieden met heuveltoppen, waar van de hoogste reikt tot 628 meter. lauffeur 'Pel Ka- s, Torri- 10179 Inkoon 15. Ver- Alle da- 02550- 432. Tenslotte wordt er door het college nog op gewezen dat de werkgroep ten onrechte stelt dat de aanleg van de parkeergelegenheid uit gemeenschapsgel den zal worden gefinancierd. In de voor waarden tot verkoop van het chalet werd destijds immers nadrukkelijk ver meld dat een en ander wel van gemeen tewege, doch voor rekening van de ko per zal worden aangelegd. IJMUIDEN. De bemanning van een surveillanceauto trof zaterdagavond om streeks tien uur op de Kennemerlaan een man aan, die in kennelijke staat van Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14- 17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15.30-17.30 u. Wij blijven hopen op nader zinvol en constructief overleg in de geest van de door ons boven aangehaalde feiten om gezamenlijk tot een aanvaardbare oplos sing te komen. In deze zin zijn ook de reeds ca. 400 adhaesiebetuigingen te zien, die wij in aansluiting op onze eerste brief aan u hebben overhandigd. Tenslotte willen wij niet nalaten er nogmaals op te wijzen, dat de geschetste aantasting van het Beukenlaantje voor ons zo onaanvaardbaar is, dat een raads besluit overeenkomstig het prae-advies ons zou kunnen noodzaken een dergelijk besluit voor vernietiging voor te dragen bij Gedeputeerde Staten en zonodig bij de Kroon.” Niet inbegrepen zijn uiteraard de dranken die u bij de maaltijden ge bruikt. DE VIJF DAGEN durende reis be gint op de morgen van vrijdag 26 januari (om negen uur) en duurt tot dinsdagavond 30 januari. De reis wordt gemaakt per luxe toeringcar. oor alle reparatie- r metsel-, orwerken, erwerken. wwww Kadett, >00. Tel. il. mnnAAMM :kt z.s.tn. Ien. Tel. De beheerder van de sociëteit had de politie om assistentie verzocht toen hij moeilijkheden verwachtte met een aan tal jongelui. Hij verzocht iedereen het gebouw te verlaten. Een klein groepje wilde niet en nadat zij door de politie naar buiten gewerkt waren, uitten zij hun ongenoegen door met stenen te gaan gooien. De politie dreef hen daarop uit elkaar. De jongelui hadden zich eer der op de avond ook al in Beverwijk met vernielingen bezig gehouden, waar bij autobanden het moesten ontgelden. VWVWWA Pincher. 50,-.. Tel Wij onderschrijven, dat een restaurant dient te beschikken over parkeermoge- lijkheden. Het voor dit doel in het prae- advies gehandhaafde karakteristieke Beukenlaantje achten wij echter volle dig onaanvaardbaar, aangezien bij uit stek deskundigen reeds bij herhaling er op hebben gewezen, dat het parkeren tussen bomen en speciaal tussen beu ken onherstelbare schade aan de natuur op langere termijn teweegbrengt De kwalijke gevolgen van een dergelijke parkeermogelijkheid zijn nu reeds dui delijk vast te stellen bij de ingang van Bosheek aan de Velserhooftlaan in Sant poort. Wij mogen de gemeenteraad op korte termijn over het Beukenlaantje een rap port in het vooruitzicht stellen van de boomdeskundigen gebrs. Copijn in Groe- nekan terwijl wij ook menen, dat het inschakelen van de Bomenstichting in Zeist voor advies en-of bemiddeling in deze alleen maar zinvol kan zijn. Verder menen wij, dat een parkeer ruimte voor ca. 40 auto’s bij grotere partijen en duidelijk meer bij recepties noodzakelijk is en ’n dergelijke parkeer ruimte is, zoals een oriëntatie ter plaatse leert, niet te realiseren zonder funeste egalisaties en verdere blijvende schade aan dit terrein. Volledige verzorging vanaf de lunch op de eerste dag (in Königs- winter) tot en met het afscheidsdiner dinsdagavond; IJMUIDEN. In de nacht van don derdag op vrijdag is ingebroken in een bedrijf aan de Loggerstraat. Men kwam binnen aan de achterzijde van het ge bouw door een draairaam te vernielen. Er werd een houten bureaulade openge broken en uit twee geldkistjes die daar in zaten verdween een bedrag van twee duizend gulden. lel 10849 urnen di- is, Steen- üden. Naar aanleiding van deze bezwaren wrdt er door het college in de eerste plaats aan herinnerd dat de raad in de vergadering van 17 maart 1970 het cha let aan de heer J. G. van Westerhoven heeft verkocht, ten behoeve van een te vestigen restaurantbedrijf. Hierbij werd onder meer overwogen dat het gewenst mu zijn deze panden, geplaatst op de rijksmonumentenlijst, een aangepast ei gentijdse bestemming te geven. Enige maanden later werd door G.S. goedkeu ring aan het verkoopbesluit verleend. In dit verband wordt door het college h eerste instantie opgemerkt dat het pand door zijn plaatsing op de monu mentenlijst reeds is beschermd tegen «gewenste verbouwingen, doordat de rijksdlienst eventuele plannen hiervoor mede zal beoordelen. Voorts zal ook van gemeentewege nauwkeurig worden be nen of uitvoering daarvan geen afbreuk al doen aan de omgeving. SANTPOORT. Na afloop van een feestelijke hoogmis in de katholieke kerk in Santpoort heeft pastoor Chr. Wüst zondag in de pastorie aan de heer Jac. Nuyens de kerkelijke onderschei ding uitgereikt van ridder in de orde ran de H. Paus Silvester. Hierbij waren aanwezig afgevaardigden van de paro chie. het bisdom, het dekenaat, de K.V.P.-Veisen en de openbare biblio theek. Met deze onderscheiding werd de grote waardering tot uitdrukking ge- bradht van allen, waar de heer Nuyens gedurende veertig jaar als kerkmeester goede contacten mee heeft onderhouden. Door verschillende sprekers werden dan wk unaniem zijn inzet, kundigheid, on gemene werklust en zorgvuldigheid ge prezen. In zijn dankwoord gaf de heer Nuyens te kennen dat meer dan de onderschei ding, de aanwezigheid van zoveel goede vrienden en de prettige onderlinge ver standhouding door hem werden gewaar deerd VELSEN De Muziekschool Velsen aan Troelstraweg 20 houdt 15-21 januari aon openhuisweek. Zaterdag 20 januari zullen aan de leerlingen die de vierjari gs AMV-cursus met goed gevolg hebben doorlopen de getuigschriften worden uit- gereikt en wel tussen 13 en 16 uur. De uitreiking van de getuigschriften zal In dit verband is de opmerking in het prae-advies, dat de parkeerruimte voor auto’s beperkt zal blijven voor ons onbe grijpelijk. De aangehaalde vergelijkbare situaties houden geen rekening met de in de laatste tijd gegroeide inzichten ten aanzien van schaden op langere termijn. Een commissie in het prae-advies ach ten wij, dat volledig wordt voorbijge gaan aan het bezwaar, dat door het creëren van parkeergelegenheid in het Beukenlaantje onvermijdelijk een door gangsweg zal ontstaan, die bovendien gemakkelijk later gevolgd kan worden door bestrating en-of het aanbrengen van noodzakelijke verlichting mocht dit- laatste al voorlopig worden uitgesteld. Het is evident, dat grote schade aan de natuur hier onvermijdelijk zal zijn. VELSEN Door ziekte van Els van Rooden kan de voorstelling Alpha Beta, die door Toneelgroep Centrum voor de Velser Kunstkring zou worden gegeven in de Stadsschouwburg Velsen op maandag 29 januari, niet doorgaan. Al pha Beta wordt verschoven naar dinsdag 27 februari en komt dus in de plaats van Kannibalen, wélke voorstelling op maandag 29 januari wordt gegeven. MAANDAG 15 JANUARI Wijkerbaan, Pres. Kennedyplein. 20 u. filmavond over vakantie voor NIVON. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan. Geopend hulpverlening van 20 tot 23 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 uur.; Stumphiusstraat 46: jeugd 19-21 uur. DINSDAG 16 JANUARI Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Voor HILLEGOM Jhr. van Mockkade Bij aanmelding moet reissom worden voldaan. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De 73-jarige mevrouw M. W. J. C. de Kluis-Mobach uit IJmuiden die donderdagmiddag op de Planetenweg door een vrachtauto werd geschept, is tijdens het weekeinde in het Zeewegzie- kenhuis aan haar zware verwondingen overleden. telkens een halve dag durende excursies naar Heidelberg, Michel stadt en langs de Bergstrasse, die de begrenzing van het Odenwald vormt; reisongevallen verzekering; De aanrijding tussen de bromfietser en eeh personenauto gebeurde op kruising Wijkerstraatweg-Melklaan ..Wethouder Ockeloen heeft ons ver teld, dat de voorlopige koopacte onvoor waardelijk de verkoop regelt aan de heer J. G. van Westerhoven. Het beoog de gebruiksdoel van het chalet is echter slechts gedurende 5 jaren gewaarborgd; daarna kan het voor de gemeente on controleerbaar in andere wellicht on gewenste handen komen. Ook de Rijksdienst voor de Monumentenzorg heeft geen enkele invloed op de wijze van gebruik of bewoning van beschermde monumenten. Wij menen, dat ten aan zien van eventuele toekomstige onge wenste ontwikkelingen zorgvuldig is gehandeld. Niettemin verklaren B. en W. zich bereid om, alvorens tot realisering over te gaan, nog nader overleg te plegen over de wijze van uitvoering van de parkeergelegenheid. De toeneming van het verkeer op de Wüstelaan zal naar hun oordeel, gelet op de beperkte opper vlakte van het als restaurant in te richten deel van het chalet, onbeteke nend zijn. Blijkens de ter plaatse gehouden ver- keersstellingen passeerden in 1972 per etmaal gemiddeld 3435 auto’s het be trokken gedeelte van de Wüstelaan, EEN DEEL VAN de kamers in Gasthof Krone heeft een eigen dou che. Die kamers worden door ons toegewezen in volgorde van aanmel ding. Alle overige kamers zijn voor zien van warm en koud stromend water. Bovendien is een beperkt aantal 1- persoonskamers beschikbaar. Hiervoor wordt een toeslag van in totaal 20 in rekening gebracht Deelnemers aan deze reis, die wij organiseren in sa menwerking met onze vaste reisagent Anthony Veder, kunnen zich inschrijven De in het prae-advies neergelegde me ning, dat het te vestigen restaurant een gunstige ontwikkeling op het recreatieve gebruik van het Burgemeester Rijkens park zal hebben delen wij niet. Wij zijn van mening, dat het als restaurant geëx ploiteerde chalet niet of nauwelijks een stimulans zal zijn voor het toenemen van het bezoek aan het park, dat hier voor veel te klein is. De situatie zou anders liggen, wanneer het hier een ge bied betrof van de omvang van b.v. Duin en Kruidberg. Zaterdag aangekomen in IJmuiden: Hinrich Oldendorf, Rotterdam, IJmui den; Vechterstroom. Huil; Tor Hollandia, Immingham; Essex Shore, Noordzee, IJ muiden; Hein von Bargen, Flixborough; Baltiisky, Zeebrugge, IJmuiden; Grille, Rotterdam; Provincia, Berwich. IJmui den; Gerlinde. Ipswich; Hunnau, Flixbo rough Apricity, Londen; Wis. Selby; Ca pricorn, Londen, IJmuiden: Pamela-C, Londen, IJmuiden; Hondsbosch, Londen; Jean-E, londen: Charlotte, Tyne, IJmui den; Silversand, Cardiff; for Anglia, Gothenborg; Lana, Sunderland; Borea, Bremen; Kappa Innterprice, Londen, IJ muiden; Tansit, Rotterdam; General Bo charov, Hamburg; Memel, Dagenham; Padua, St. Malo. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: Granit, Flixborough; Diorit, Flixbo rough: Gazelle, Boston, Zaandam Got land, Gdynia, IJmuiden; Rolf Behrmann, Londen; Sparto, Hamburg; Nordkiin, Flixborough; Diabas, Flixborough: Essex Shore, Cont Plat, IJmuiden: Martha Frieseke, Londen, IJmuiden; Friesland, Noordzee, IJmuiden; Eemhaven, Rio Ja neiro, Velsen; Sirius, Trondheim: Grille, Bremen; André, Leith; IJmuiden; Silver Pir, Baltimore; Pamela-C, Londen, IJ muiden. Zondag aangekomen in IJmuiden: Be- rengaria, Hamburg Dukesgarth, Cardiff; Ares, Antwerpen; Penelope Everard; Londen; Archimedes, Antwerpen; Wal traud Behrmann, Wisbech; Volta Vision, Bremen; Boreas, Cadis; Professor Rybal- tovskyi, Leningrad; Bernard S, Lapalli- ce; Thoge, Par; Boekanier, Londen: Ber- kelstroom, Aarhus; Nedlloyd Nile, Le Havre; Helena Deimos, Antwerpen; Zaan, Londen; Vega, Jacobstad Falken- borg, Uddaval a; Zaandam; Anita von Bargen. Flixborough; Dame caoline Has lett, Londen. Zondag vertrokken van IJmuiden: Hinrich Oldendorf, Heroya, IJmuiden; Tor Anglia, Immingham; Tor Hollandia, Gothenburg; Texelstroom, Londen; Am- stelstroom, Shoreham; Brinda, Poole, IJ muiden; Gooiland, Hamburg; Prima, Bil bao; Trentwo d, Rotterdam; Hein von Bargen, Flixborough; Seagull, Halmst d; haalde overlast, vooral de verstoring van nachtrust voor gezinnen, onvermijdbaar bij het luidruchtig vertrek van groepen gemotoriseerde feestgangers. Ditzelfde geldt ten aanzien van ons aandringen op uitstel en nader beraad over alternatieve parkeermogelijkheden op de b.v. tot één richtingsverkeer gereduceerde Wüste laan, waar de natuurlijke verkeers stroom zoals uit de cijfes blijkt nu reeds in de richting noord-zuid is gaan lopen. MAANDAG 15 JANUARI Sporthal Zeewijk, Planetenweg, muiden-weest, 18.30-21 u. Exercitia; 21-23 u. Full Speed. Openbare Bibliotheek, Centrale Biblio theek, Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-noord, 19-21.30 uur. De Ring, boksen en conditietraining van 19.30 u. tot 21.30 u. in gymzaal Ossendorpschool. Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. NVSH, depót bibliotheek en inlichtin- genencentrum geopend van 19.30 u. tot 20.45 uur in benedenzaal 3 van gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden. DINSDAG 16 JANUARI Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen; 6.30-8 u.; 12.15-13.15 u.; 16.40-18 u.; 20-21.30 uur. Zwemver CSB 18.30-20 u. en 21.30-22.30 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting, spreekuur leidster van 9.30 u. tot 12.30 uur in Willebrordstraat 102. IJmuiden, tel. 10715. Federatie Bejaardenzorg Velsen, spreekuren: 9-10 u. voor IJmuiden en omgeving in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22; 16-17 u. voor IJ- muiden-oost in gebouw Abeelenstraat 1; tel. 12464; 11-12 u. voor Velsen-noord in buurthuis De Mei, Geelvinckstraat 28; tel. 02510-24025; 14-15 u. voor Santpoort, in Postkantoor Hagelingerweg 98. Sant poort-noord. Verder volgens afspraak bij secretariaat: Abeelenstraat 1. tel 12464. Openbare Bibliotheek Velsen, Plein 1945, IJmuiden. 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u.; Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-oost, 15.30-17.30 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-noord, 14.30-17.30 u.; filiaal Wijkerstraat 177, Velsen-noord, 19-21.30 u.; filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-west, 19-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, muiden-west, 18-23 u. BC IJmond. Gebouw PTT, Lange Nieuwstraat (in gang Spaarnestraat) 19-20 uur spreekuur Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Manly Sport, 19.30-21.30 u. boksen en conditietraining in gymzaal Moerberg- Comitéschool, Kerkstraat, oud-IJmuiden. Bel Canto, Velser Operakoor repeteert vanaf 20 u. in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmui den. NCVB. afd. IJmuiden-oost, 20 u. in Petrazaal, Spaarnestraat, boekbespreking door mevrouw Van Sluys-Bijl. Witte Tejater, 20 u. in Stadsschouw burg (achter het brandscherm). Vandaar dat het college de raad machtiging verzoekt de adressanten overeenkomstig het bovenstaande in te lichten, waarbij door B. en W. nog wel wordt toegezegd over de parkeervoorzie ningen aan het Beukenlaantje nader overleg te plegen. In de vergadering van donderdag 18 januari zal «door d'e ge meenteraad over dit voorstel worden beslist. VELSEN-NOORD. Een 2O-jarige bromfietser uit Bennebroek die zaterdag geen voorrang verleende aan een perso nenauto is met een vermoedelijk gebro ken been opgenomen in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk. MAANDAG 15 JANUARI Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. ondtr- wijsavond over schoolrijpheid voor ou ders en kinderen. Lichtboei, Maasstraat. 20 volwassenen. Zaal Dam, Ruijsdaelstraat 20 u. post zegelclub. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 u.; Ruijsdael straat 7: jeugd 19-21 u. DINSDAG 16 JANUARI Evelaer, Oudendijk. 20 u. lezing voor vrouwengilde. Zaal Dam. Ruijsdaelstraat. 20 u. scheidsrechterscursus Ned. Handbalbond. 20 u. vergadering kring Kennemerland NW. Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. Jaar vergadering zwemvereniging OEZA. Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Ge pend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. DINSDAG 16 JANUARI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg: geopend 19-21.30 u. Meerpaal, Banjaertstraat. 20 u. lezing door H. Koops over het gehandicapte kind en zijn ouders voor NCVB IJmuiden Borea, Bremen; Vechtstroom, Huil; Berengaria, Rotterdam: Blue Sky, Salerno, IJmuiden; Lana. Shoreham; Zaanstroom, Felixtowe: Capricorn, Whitby, IJmuiden. Maandag aangekomen in IJmuiden: Nordvikinger, Oscarsand, IJmuiden; Di- (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-NOORD In samenwer king met de politie van Beverwijk heeft de Velsense politie zondagavond om streeks kwart over acht een groepje jongelui verwijderd uit een jeugdsocië teit in Velsen-Noord. In aansluiting op het bovenstaande icht het college het dan ook als vanzelf- tprekend dat tot een restaurantbedrijf en parkeergelegenheid behoort. De be waren van het comité, als zou de aan leg hiervan wederom ten koste gaan van de natuur, beschouwen B. en W. verder lis sterk overtrokken. Ter plaatse zullen tamers geen bomen worden gekapt, of ip een andere wijze schade aan de stuur toegebracht. Bovendien blijft de «rkeerruimte voor auto’s hier sterk be- ,erkt Als voorbeeld hiervan verwijst het wllege naar het park „Velserbeek” en het landgoed „Spaarnberg”, waar tussen het geboomte eveneens parkeerruimte is gecreëerd, zonder dat een en ander heeft geleid tot aantasting van de natuur. En volgens het college bestaan ook elders in Kennemerland op tal van plaatsen ver gelijkbare situaties, zonder dat hier sprake is van schade aan bomen of beplantingen. Voor BEVERWIJK: Zeestraat 18. Sportfondsenbad in Haarlem. dat geen enkele aandacht geschonken wordt aan de in onze eerste brief aange- ’ud-leerlingen. Ouders van deze geslaag- M leerlingen zijn van harte welkom. werd ter ontnuchtering meegenomen naar het hoofdbureau van politie. (Als geen nadere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam ge gaan).

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5