ToernooisPIONage Dieven stelen materiaal PACHMAN WAS IN WIJK AAN ZEE de reddingsboten van havenberichten ft?"' A 0 ïfMDOfHTOtGAw Voor GOEDKOPE OLIE ZWANENBURG OLIEHANDEL Leeuweriklaan 35 - IJmuiden-O. Telefoon 1 54 04 i Penningmeester Sonneveld verlaat schaakorganisatie H diefstallen kunnen fataal zijn 5 N IN DE VISHAL !n. kK ID Textielcentrale voor alle Auto's na botsing in brand en uitbreiding, een bijzonder attractieve opruiming dinsdag open I Barbezoeker ligt nog steeds in ziekenhuis I f 1 i Mr dok lyw bijdrage!!! Sik REDT» mensen, die van deze tijd zijn ■Hf J ■f j! I S SM na verbouwing WOENSDAG 17 JANUARI 19 73 IJMUIDER COURANT - 1 ik) en 4 WIST U FOTOKOPIEËN Dingier kantoorcentrum fotokopieermachines 93 I ƒ5 Ss 7 ft r Dingier kantoorcentrum s) (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE nog geven. 2 71 118 (Van een onzer verslaggevers) i ADVERTENTIE ADVERTENTIE Laat bij ons uw ADVERTENTIE maken, voor slechts 9,8 20 cent per stuk ct. p/st. A4 Informeert u eens bij 6340 (Van een onzer verslaggevers) dat onze vanaf 1495,— excl. b.t.w. kopieën maken voor slechts uid ;az. riehuis angen- rouden berries ongens aken. vari- sestien ver- BEVERWIJK. Dinsdag 23 januari om 19 uur opent burgemeester J. G. S. Bruinsma de vergrote zaak van de Ne derlandse Textielcentrale aan de Zee straat 56-58. De heer Nijssen, directeur- eigenaar, begon een jaar geleden in dit alles wat los en vast zit aan de red dingsboot. Zelfs het trapje om aan boord te gaan hebben ze er wel eens afgesloopt en dreggen worden zomaar in de haven geplompt volgens de schipper. Bij het begin van de loopplank naar de Johanna Luisa staat een bordje van de KNZHRM waarop vermeld wordt dat het reddingswerk van deze maatschappij alleen voortgang kan vinden door vrij willige bijdragen. De bijdragen waarover in dit stukje wordt geschreven mogen dan vrijwillig zjjn, een stimulans voor het reddingswerk zijn ze zeker niet. De reddingsboot „Johanna Louisa" van de Koninklijke Noord- en Zuidhollandse Reddingsmaatschappij aan de steiger bij het havenhoofd in IJmuiden. „Het wordt mij allemaal teveel met mijn eigen werk erbij” vertelde „Ko” Sonneveld. „Er is een admini stratieve rompslomp aan het toernooi Aan het einde van de middag dins dag heeft Pachman nog enige tijd gesproken met prof. dr. Euwe, die naar Wijk aan Zee was overgekomen om hem te begroeten. N7 0. tijdens 9 mei AU.SEN 1*4 STANG GEHOUGgN ODOR VHLNWUKaE BUDHAG&N .ER en m) van n jon- I aan- n zich lis lid. er uur n elke orden Groe- eiding e heer - 96 215 - 15 n-Z. berg art, een 8 'i.'S De Beverwijkse automobilist liep on der meer een kaak-, jukbeen- en een sleutelbeenbreuk op. Vrijdagmiddag en -avond zal in de grote zaal van Heliomare een NCRV- radio-uitzending plaats hebben welke in het teken staat van het schaak toernooi. Het is het programma „Re gio Rechtstreeks”. Voor een publiek bestaande uit voor de helft Wijk aan Zeeërs en voor de andere helft uit patiënten van Heliomare komen dan verscheidene sprekers aan het woord Inwoners van de badplaats, doch uiteraard ook officials van de grote schaakorganisatie. Het ongeval ontstond, doordat een 26- jarige Beverwijker naar links uitweek om een rechts geparkeerd staand voer tuig te ontwijken. De tegemoetkomende auto werd bestuurd door een inwoner van Akersloot. HEEMSKERK. De 30-jarige inwo ner vaai Beverwijk, die zaterdagavond voor een bar in de Van Coevenhoven- straat door vier mannen werd afgetuigd, ligt nog steeds in het ziekenhuis. Zijn verwondingen zijn van dien aard, dat verpleging van de man nog wel enkele dagen zal duren. De politie van Heemskerk speurt in tensief naar de identiteit van de vier vechtersbazen. Volgens het St. Jozefzie- kenhuis is de Beverwijker de vijfde Daarna vertrekt hij weer naar Solin gen, waar zondag nog gespeeld moet worden en dan is het voorlopig uit met schaken en gaat hij schrijven. I UITGEEST. Een frontale botsing tussen twee personenauto’s, welke dins dagmorgen omstreeks kwart voor elf op de Kleis heeft plaatsgehad, is niet van gevaar voor de omgeving ontbloot ge weest. Beide auto’s vlogen na de botsing in brand, waarbij de benzinetank van de ene wagen en de gastank van de tweede wagen lek gestoten werden. De brand weer heeft een schuimlaag over de uit stromende benzine gelegd en de gastank natgespoten. alleen vrijwillige bijdragen kunnen het reddingswerk in stand houden. Maar dan wel positieve bijdragen. DOVER. (AFP) Een Nederlandse vrachtautochauffeur is in Dover aange houden omdat zes Pakistani, die pro beerden illegaal binnen te komen, zich in zijn vrachtwagen hadden verborgen. Was dinsdagmiddag tijdens de eer ste speeldag van het Moogoven- schaaktoernooi het bezoek vanLudek Pachman aan de speelzalen reeds een opvallend feit, nog opvallender was het hem handenschuddend te zien staan met Fide-arbiter Constant Orbaan. Dezelfde Orbaan tegen wie Pachman nog niet zo lang geleden dreigde een proces aan te spannen. Naderhand is er olie op de golven van de onenigheid gegoten, doch om nu te zeggen dat alles weer pais ende vree was althans van de zijde van de bezoeker is overdreven. Dat niettemin de handen werden geschud is overigens niet zó verwonderlijk, want Pachman kende Orbaan in het geheel niet Toernooivoorzitter Leo van Kuijk, die Pachman had ontvangen en rond leidde vertelde onder het handen schudden en voorstellen door dat Or baan één van de vele vrienden van het schaakfestijn is, op wie nimmer vergeefs een beroep wordt gedaan. Naderhand was Pachman’s oordeel over Orbaan: „Ein feiner Kerl!”. Waaruit wij mogen concluderen, dat de partij Pachman-Orbaan uitge speeld is; voorzover althans sprake kan zijn van een partij, daar Orbaan in het geheel geen rancuneuze gevoe lens meer jegens de Tsjech koesterde. IJMUIDEN. Van de reddingsboten van de Koninklijke Noord- en Zuidhol landse Reddingmaatschappij, die bij het havenhoofd in de Vissershaven gemeerd dliggen, worden vooral de laatste tijd steeds meer voorwerpen gestolen. Het afgelopen weekeinde verdween er een zwemboei van de reddingsboot Johanna Louisa. Als schipper Leen ’t Hart over de diefstallen praat klinkt in zijn woor den de gedachte door dat men het mis schien wel eens speciaal op de reddings boten zou kunnen hebben gemunt. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Scheldeborg, Bollstra, Zaanstroom, Fe- lixtowe; Tara-E, Bayonne; Wenduyne, Huil; Vechtstroom, Huil; Diorit, Flixbo rough; Disibas, Flixborough; Margareta, Hamina, IJmuiden; Seuta, Singapore, Velsen; Christa Könk, Huil; Prinsenborg, Mantyluoto; Theadora A.S., Vigo; Nord- kym, Flixborough; Nassauborg, Hamina, Beverwijk; Oriole, Dagenham; Petro- tank, Immingham; Thorasund, Bremer haven; Vigsness, Mo-I-Rana, IJmuiden,; Pamela-C., Londen, IJmuiden; Joan-C, Landen, IJmuiden; Gaa, Wismar; Martha Motorzaag. Een 36-jarige bosarbeider in het Westduitse Westfalen is door zijn eigen motorzaag onthoofd. Volgens de politie was de man bezig met het afzagen van takken van een den, toen de stam omrolde en hij onder de zaag terechtkwam. Toernooi-penningmeester J. H. Son neveld zal aan het einde van het 35- ste schaakfestijn zijn toernooi-pet aan de wilgen hangen en uit het daarmee een periode van negen jaar ononderbroken penningmeesterschap organisatiecomité treden. Hij sluit af, en was er niet toe te bewegen de tien jaar vol te maken. Reden: uit sluitend te drukke andere werkzaam heden op zijn post bij Hoogovens. Söhipper ’tHart: „Er verdwijnen re gelmatig nikkelen muskatons, grijplijnen en ook zwemhaken. De reddingsboei die dit weekeinde gesotelen is kost maar liefst honderdtachtig gulden. Als ik er over naar de maatschappij bel, krijg ik onmiddellijk een nieuwe, maar die din gen zijn kostbaarder dan je denkt. Ze moeten speciaal uit Engeland komen”. Het is echter ook duidelijk dat derge lijke diefstallen juist bij vaartuigen als reddingsboten fataal zouden kunnen worden, als de vermissing van bepaalde attributen door de bemanning niet tij dig wordt ontdekt. „We moeten altijd alles goed afsluiten op het schip”, zegt schipper ’t Hart, „dat is toch helemaal niet meer leuk, zo’n schip hoor je eigenlijk helemaal niet op slot te hoeven doen. De haven ligt helemaal vol met schepen maar ze moe ten juist de reddingsboot hebben, lijkt het wel. Als je plotseling ergens voor moet uitvaren en het heeft een beetje gevroren, dan heb je dezelfde moeilijk heid als met een auto: je krijgt het slot niet open”. De gaande en de komende man. I Links op de foto penningmeester J. H. Sonneveld, die na 9 jaar de finan ciën van het schaaktoernooi beheerd en bewaakt te hebben ermee op houdt. Rechts zijn opvolger M. M. Busink, die zich aan het inwerken is. Om de zaak zuiver te stellen zij wel benadrukt, dat Pachman met geen enkele andere opzet naar Wijk aan Zee was gekomen, dan uitslui tend nog eens de sfeer te proeven van het schaakgebeuren, waaraan hij in 1963 in de hoofdgroep heeft deel genomen. Hij eindigde toen op de 7e tot en met 10e plaats en behoorde nog juist bij de prijswinnaars. Uitvoerig heeft hij alle zalen waar gespeeld werd, bezocht en naderhand nog enige uren doorgebracht in de grote eetzaal, waar het spel op vier borden via een gesloten televisiecir- cuit en demonstratieborden kon wor den gevolgd Omringd door vrienden In het trappehuis van Kennemer- duin, vlak voor de ingang van de zaal, waar de grootmeesters en mees ters elkaar bevechten, staan hier op de foto voorzitter L. C. A. van Kuijk, Ludek Pachman, Constant Orbaan en de Joegoslavische schaker Ostojic. verbonden,, waarvan nauwelijks ie mand iets kan weten. Met name ten aanzien van de financiën. Anderen slaken op de laatste dag van het toernooi een diepe zucht en Mggen blij, dat het allemaal weer uitstekend verlopen is en dan zit het toernooi er weer voor hen op. Echter is er op dat moment nog lang geen eind aan de financiële beslommeringen. Tot april, soms mei, zijn wij bezig het achter ons liggende toernooi af te handelen. En dit jaar komt er ook nog bij de verkoop van het toernooi boek, dat men nu wil uitgeven. Zo’n tweeduizend exemplaren, die na 3 februari verkocht moeten worden. En dat kan ik er nu net niet meer bij hebben”. en vele goede bekenden heeft hij ondertussen verteld in Solingen voortreffelijk te wonen. Lachend merkte hij op, dat een van de „dui velse zaken van het Westen” is, dat men er contracten ondertekent en cheques ontvangt, maar dan ineens ervaart, dat er toch ook hard gewerkt zal moeten worden. En dat laatste moment is nu aangebroken. Tot za terdag zal hij in verscheidene plaat sen nog simultaan-seances Hij vertelt dat de Rijkspolitie een extra oogje in het zeil houdt nu gauw dieven zich blijken te interesseren voor Sonneveld is werkzaam bij de af deling administratie-inkoop van Hoogovens en is daar groepsleider. Dat betekent zo vernamen wij een grote mate van verantwoorde lijkheid waarbij de penningmeester ervan uitgaat, dat als hij zijn gebrui kelijke werk bij Hoogovens goed wil doen, hij niet een maand er tussenuit kan trekken. De leden van het organisatiecomité hebben dat moeten respecteren. „Ko” Sonneveld is er wel van overtuigd, dat hij het schaaktoernooi volgend jaar beslist sterk zal missen, doch hij gaat er van uit, dat wat het zwaarst is. ook het zwaarst zal moeten wegen. Zijn opvolger wordt M. M. Busink werkzaam op het secretariaat van drs. P. J. M. Linnenbrink. die mede zitting heeft in het beleidscomité van het Hoogovenschaaktoernooi. De heer Busink „draait” dit jaar al mee om zich de kneepjes van het penning meesterschap eigen te maken en te gelijkertijd zich in te werken in die aparte sfeer welke in Wijk aan Zee elk jaar gedurende drie weken heerst. Een groot pluspunt voor hem is, dat hij indien de tekenen niet bedrie gen daar niet in het minst moei lijkheden mee heeft. Friesecke, Londen, IJmuiden; Smit Lloyd 18, Cant: Plat, IJmuiden; Marjan, Goole; Gillian Everhardt, Southampton; Tor Hollandia, Gothenburg; Libation, Londen; Baltic, Kotka; Zaandam. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Banggai, Belawan; Heinrich Nagel, Dor drecht; Treuholz, Rotterdam; Baltysky 58. Brussel, IJmuiden. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Kappa Enterprise, Bilbao, IJmuiden; Co ral Meandra, Montoir de Bretagne, IJ muiden; Zaankerk, Hamburg; Wis, Huil; Niedermehnen, Londen, IJmuiden; Ber- kelstroom, Kopenhagen; Inga Bastian, Flixborough; Westminsterbrook, Fenith; Apricity, Londen; Eloquence, Londen; Merc Maris, Rouaan, Velsen; Edison, Gent; Transit, Goole; Gen; Bocharov, Zwarrte Zee; Padua, Rotterdam; Prof. Rybaltoysky, Londen; Helena Delmas, Duinkerken; Stern, Rotterdam; Vecht stroom, Hull; Christa Köncke, Huil; Boy Mathiessen, Flixborough; Kappa Enter prise. Bilbao, IJmuiden; Scoll Spirit, Antwerpen; Jean-E, Londen. IJmuiden; Falkenberg, Antwerpen; Zaanstroom, Felixstowe; Calanda, Bremen; Archime des, Georgetown.; West Ost Sprey. Cont; Plat, IJmuiden; Hondsbosch, Londen; Lune Fisher, Belfast; Vega, Rotterdam; Markus, Arsendal, IJmuiden; Smit Lloyd 18, Cont; Plat, IJmuiden; New Frontiers, New Orleans; St. Herblain, Basse Indre, IJmuiden; Bemard-S, Gothenburg, IJ muiden; Diabas, Flixborough; Saxen, Uddavalla, IJmuiden. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Scheldeborg, Delfzijl. Zaandam; Klorte Lagoon. Hamburg. (Als geen verdere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amsterdam ge gaan). IJMUIDEN. Dinsdag werden in IJ muiden aangevoerd: 65 kisten schelvis en 1186 premiekisten schelvis; 265 kisten en 1850 premiekisten wijting; 982 kisten kabeljauw; 1689 kisten kooivis; 6 kisten en 24 premiekisten haring; 1012 kisten schol; 134 kisten schar; 340 kisten haai; 168 kisten varia; 3338 stijve kabeljauwen en 3.500 kg tong. Prijzen in guldens, per 1 kg tarbot 8,12 - 7,42; grote tong 7,17 - 6.99; grm. tong 9,33-9,24; kim. tong 7,91-7,74; tong I S,05-8,75; tong II 7,75-7,50. Per 125 kg: gr. leng 130-110; gr. hake 532-410; mid. hake 612-490. Per 50 kg: hake 1 202-166; hake 2 en 3 612-490: ham 270-210; schelvis 1 64-52; schelvis 2 59-40; schelvis 3 68-34: schel vis 4 60-38; wijting I 56-30; wijting II 50-23; kabeljauw 1 83-60; kabeljauw 2 49-43; kabeljauw 3 80-60 kabeljauw 4 16-58; kabeljauw 5 89-43; kooivis 1 52- 48; kooivis 2 49-43; kooivis 3 47-41; kooivis 4 47-39; schol 1 45-40 schol 2 54- 50; schol 3 55-49; schol 4 55-49; tarbot 260-171; griet 173-115; tongschar 128-92; haring 26,80-24; bot 6,50-5; liever 70-14; kuit 140-28; haai 21-5; steenbolk 20- •2,50; poontjes 63-19.50: schartong 44-38; kl. lenig 57-52; kl. lom 57.52. Besommingen KW 15 f 34.500, 42 f 12.000. 44 14.000, •17 f 19.700. 141 36.100, 144 22.200, 215 21.600, 226 12.500. VL 1 13.700. 16 ƒ17.700, 110 ƒ17.100, 115 ƒ43.700, 121 117.500, 153 16.200. TH 26 ƒ5.100, WR 37 6.300. 152 4.100. EB 28 - UK 78 /4.300, UK 56 - 70 1.340, 17 ƒ5.080, 142 - 200 4.800, 197 ƒ4.700. 48 - 245 3.200. VD 1 (2.700. 9 - 19 ƒ3.100 j L....r Zie pag. 26 Breestraat 52. Beverwijk tapijttegels. Hij bezit voorts drie zaken in Amsterdam, twee in Rotterdam, één in Bergen op Zoom en een in Weert. ernstig gewond naar het Heemskerkse ziekenhuis is gebracht. Alle slachtoffers werden bij de ingang van of in een bar in de IJmondgemeenten door onbeken den afgetuigd. Breestraat 52 Beverwijk Telefoon 02510 - 27741

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5