OPENBARE BIBLIOTHEEK TELT NU TIENDUIZEND LEDEN Geologische activiteiten af KOSTELIJK BLIK OP STAAL Hoogste punt beddenhuis bereikt College erkent dorpsraad Explosieven opgeruimd huisje als officieel orgaan 5 9 Nieuwe gezichten JEUGD HIELP ZICHZELF glazen |jjg in don OFICIELE OPENING CENTRALE OP 18 MEI ÏETJ Van goed beleid getuigende beslissing Boxen ontbraken nog Per les: MARKTBERICHTEN MARKTBEZOEKSTER DOOR JONGENS BEROOFD Reünie LEAO- in de Slof DONDERDAG 18 JANUARI 1 97 3 IJMUIDER COURANT 4 Raakvlakken (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK De Verenigde Openbare Bibliotheek Beverwijk- Heemskerk heeft woensdagmiddag in het Heemskerkse filiaal aan de Kerkweg het tienduizendste lid in geschreven. Op een totale bevol king van zo’n zeventigduizend in woners zijn nu globaal vijftien per cent van de gezinnen lid van de bibliotheek en dat percentage ligt aanzienlijk boven het landelijk ge middelde. In 1967 beliep het aantal uitleningen 300.000 en dat steeg in vijf jaren tijd tot ruim 525.000 uit leningen in 1972. Per honderd in woners leent men per jaar 750 boe ken uit en ook dat ligt landelijk ge zien zeer hoog. Het tienduizendste lid bleek de heer H. Braakhekke te zijn, in Heemskerk alom bekend van het buurthuis „De Zandkraai”. drieh joer tc eind vo dat hij besteed verdien langaai «en du: van de: motive» geslote: Je woo Kruisrr bal, he isperti wordt 1 een po taakjes Vandaag heeft men in de Am sterdamse RAI, waar in het ka der van de jaarlijkse Horecava chef-koks van naam en faam uit het gehele land strijden om de Zilveren Koksmuts kunnen er varen, dat ook het Hoogoven- schaaktoemooi is doorgedrongen tot deze culinaire show. De af deling Haarlem namelijk heeft in zijn groepsinzending van de meest fantastische voorstellingen ook een prachtig schaakbord met schitterend nagemaakte schaakstukken en het embleem van het Hoogovenschaaktoernooi erin verwerkt. Vanmorgen vroeg is alles daarheen gebracht, vanavond zal het smakelijke schaakbord naar de toernooizaal Kennemerduin in Wijk aan Zee vervoerd en hier geëxposeerd worden. De plaats, waar dit alles bereid is, is de directiekeuken van Hoogovens. T oernooisPION age twee L. A. Pennock overhandigt (Van een onzer verslaggevers) het (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) In Heemskerk wordt met de uitbrei ding gewacht op de totstandkoming van De Jansheeren. Dat biedt de bibliotheek de mogelijkheid de bestaande ruimte naar achteren uit te bouwen en dan op de verdieping een jeugdbibliotheek in te richten. In verhouding tot Beverwijk wordt er in Heemskerk veel gelezen (dat geldt ook voor de nieuwe wijken van Beverwijk tegen Heemskerk aan) en de uitbreiding van de bestaande accommo datie wordt hier urgent. Nadat de heer Pennock de al genoem de cijfers bekend had gemaakt werd de boekenibon onder applaus aan het tien duizendste lid overhandigd. De heer Pennock deelde mee, dat in maart wordt begonnen met de inrichting van het nieuwe centrale bibliotheekge bouw in Beverwijk, dat naar men hoopt in april in gebruik kan worden geno men. De officiële opening is bepaald op vrijdag 18 mei aanstaande. voorzitter van de bibliotheekstichting, die hem een boekenbom overhandigde. Drs. L. A. Pennock overhandigt een boekenbon aan het tienduizendste lid, de heer H. Braakhekke uit Heemskerk. Een woordvoerder van de dorpsraad merkte tenslotte op, dat dit niet-politie- ke lichaam zeer verheugd is over de verkregen inspraak en dat deze inspraak kan worden beschouwd als een van goed beleid getuigende beslissing van burge meester en wethouders. Componisten van al dit moois en heerlijks zijn in willekeurige volgor de: P. Logmans (chef-kok Hoogo vens); J. D. Warbroek (chef-kok res taurant Van Aken, Haarlem); A. de Vries en C. Vermeer (respectievelijk de vaste en chef-kok en garde-manger V. en D. Haarlem); F. J. P. H. Gruwel (chef kok De Posthoeve Haarlem) en de gisteravond niet-aanwezige Haarlemse patissier H. Stroet, die thuis zijn werkstuk aan het afwerken was. De overigen bevonden zich in de direc- tiekeuken van het Hoogovenbedrijf, waar in een ijs-koude gang de meeste pronkstukken reeds op vervoer ston den te wachten. Op de bovenste verdieping van Kennemerduin, daar waar tot en met vorig jaar de dames schaakten, is nu het perscentrum ondergebracht. De dames zijn verhuisd naar de grote kelder, waar in de avonduren het vermaakcentrum is. In de vroegere dames-schaakzaal staan nu twee rijen tafels. Een rij met schrijfmachines en een andere rij tafels met schaakbor den. Het is begrijpelijk dat in de voormiddag, als de partijen net zijn begonnen het perscentrum nagenoeg of in het geheel nog niet bezet is. Althans niet door degenen, voor wie het bedoeld is. Wel echter troffen wij er enige knaapjes aan, die de weg naar boven hadden weten te vinden Zij hadden zich aan de schaakborden gezet om ook wat te schaken. In voorgaande jaren konden zij dat wel eens in de kelder doen, doch dat terrein is voor hen weggevallen. Of zij op deze plaats zullen mogen blij ven schaken is echter nog zeer de vraag. Ver mevr: als d jaar Klink piano docee .muz van 1 IJMl. lüuziek ran de Bar g kouder richtte mtgem Op sekse '.TOUW jaar kreeg De «tree jarig zat e tomo met onla vero door: auto de a D< knel van wee n-ar bra< aut< naa wijl moi ven poli mis In a temidd tenten iproke' Senten de en punctu bestuu Bek” 2 lid die gewee: dit ve voor 1 bouwii opstel! beterii centen de stir gemee Bentel mevrc handii VE Ams; voert ochte een ren i (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het college van bur gemeester en wethouders heeft besloten de Dorpsraad Wijk aan Zee te erkennen als officieel orgaan, hetgeen inhoudt dat deze dorpsraad inspraak zal krijgen bij de voorbereiding van bestemmingsplan nen en reconstructies, welke op de bad plaats betrekking hebben. De heer Braakhekke merkte in zijn dankwoord op, dat er tussen de biblio theek en het buurthuiswerk wel raak vlakken zijn Hij hoopte dat zowel de bibliotheek als de buurthuizen in Heemskerk een flinke ontwikkeling te gemoet zullen gaan en hij dacht dat mogelijk de raakvlakken tussen beide instellingen in de toekomst nog wat meer kunnen worden uitgediept in de vorm van gezamenlijke aktiviteiten. Aan leuken (ruisma ben. In i als K ik al in fractie 2 ;er. Da1 steld, hi had. Ne reces va een ka! volgde «eer de cf ik Daartus ie nieu» volgden door he nan we jde fr januari iebben Kruism; Willeke van Oijen (links) en Linda Tobias in gesprek met de beheerder van Kennemerduin A. F. J. Montens. Hij werd dinsdagmiddag speciaal wel kom geheten door drs. L. A. Pennock als naast is de receptie tevens een win keltje, waar men van alles lean kopen en ook koopt, zodat de receptionistes ook als winkelierster moeten funge ren. Een leuke baan vinden zij allebei en bepaald geen job, waar bij je je zit te vervelen. BEVERWIJK. Het bestuur van de Kring Kennemerland uit de Stichting Geologische Aktiviteiten belegt een voor amateurgeologen interessante bijeen komst op donderdagavond 25 januari om acht uur in De Schouw aan de Beijen- hoevelaan in Velsen-Noord. De inzendingen van dit team zijn voor de show-klasse, afdeling groe pen. Reeds drie jaar achtereen heeft dit équipe de grote Fred Lehman wisselbokaal gewonnen met klassieke stukken. Dit jaar heeft men het be sluit genomen een andere vorm te zoeken met daarbij an ook ander materiaal en uiteraard ook andere produkten. In september is men al begonnen met het overleg en maan dagavond werden in de keuken van Hoogovens de mouwen opgestroopt om definitief aan de slag te gaan. Tijdens een hierna volgend ongedwon gen gesprek werd een aantal kwesties aan de orde gesteld zoals het ontbreken van een wijkzuster in Wijk aan Zee, de bouw van bejaardenwoningen en een nieuwe lagere school, het plaatsen van een container voor glaswerk, de winter- verhuur en de perikelen rond de ijsbaan. De inzending heet „Culinair visi oen” en is gebaseerd op het thema: hoe men in de toekomst een koud buffet kan brengen. Daarbij is ge werkt met produkten, waarmee nor maal gesproken niet wordt gewerkt, terwijl het toch een goed culinair geheel is geworden. Tegelijkertijd heeft men echter ook niet uit het oog verloren dat economisch werken te genwoordig een vereiste is zodat BEVERWIJK. De noteringen van woensdag 17 januari aan de Beverwijkse veilingen waren als volgt. Groenten: breekpeen 25-47, boerenkool 54-60, groe ne kool 28-36, knollen 17-56, prei 48-73, prei 48-73, rode kool 20-29, rabarber 110-125, spruiten 39-92, uien 57-67, wit lof 98-112. Bloemen: anjer 26-55, trosan- jer 165-225, anthurium 65-320, blauwe druif 40-77, chrysant 150-270, fresia 115- 520, hyacint 18-44, hyacint (per bos) 90, iris 280-510, lelie (per tak) 190-285, nar cis 75-200, narcis 75-200, nerine 95, or chidee 55-430, roos 48-106, babyroos 14- 42, tulp 130-250. Planten: achmea 490- 720, azalea 165-530, amaryllis 165, bego nia 130-220, bellaperona 175-185, cinera ria 85-160, coleus 40-55, cyclamen 130 580, poinsettia 40-55, hedera 65-90, herts hoorn 280-270, kalanchoe 125-170, pot- chrysant 50-75, primula 50-110, st. paulia 115-155, vriesia 380-520, gemengde plan ten 90-225. Vijf zan de zes inzenders van de afdeling Haarlem, allen lid van de Nederlandse Club van Chef-Koks. achter enkele van hun pronkstukken. Van links naar rechts: A. de Vries; F. J. P. H. Gruwel; C. Vermeer; P. Logmas en J. D. Warbroek. BEEVRWIJK. In de Slof aan het Raamveld wordt vrijdagavond 26 janua ri een oud-leerlingen bijeenkomst geor ganiseerd door meerdere oud-leerlingen van de School voor LEAO in de IJmond aan de Brink. De avond begint om 20 uur. De heer Jacobs uit Aerdenhout houdt dan een lezing over de prachtige mine ralen welke in de Alpen te vinden zijn. Het gesproken woord wordt verduide lijkt met grote tekeningen en kleurendi a’s. Tijdens deze bijeenkomst kunnen ook mineralen worden gekocht. Eveneens in De Schouw wordt op 18 maart in samenwerking met de Archeo logische Werkgroep Kennemerland een tentoonstelling georganiseerd. In het ge ologische gedeelte wordt tevens een de monstratie stenenslijpen gegeven. Bo vendien is een gedeelte van de expositie als beurs ingericht, waar amateurs met voornamelijk zelf gevonden mineralen en gesteenten een plaatsje wordt inge ruimd. CASTRICUM. De mijnopruimings dienst heeft zich woensdag belast met het onschadelijk maken van de explosie ven, welke eerder in de week bij egali- seringswerkzaamheden aan de prof. Winklerlaan waren gevonden. Het gevaarlijke tuig, dat bestond uit een aantal patronen, slaghoedjes en de len van handgranaten is »p het strand tot ontploffing gebracht (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De bouw van nieuwe beddenhuis van het Rode Kruis Ziekenhuis vordert snel. Vrijdagmiddag vier uur zal de verpleegkundig directri ce. zr. C. van Gelder, op het voorterrein van het huidige ziekenhuis het sein ge ven tot het hijsen van de vlag. Het gezelschap genodigden begeeft zich hier na naar het restaurant van het zieken huis om het bereiken van het hoogste punt van het nieuwe beddenhuis met o.a. een erwtensoepmaaltijd te vieren. Dit deelde burgemeester J. G. S. Bruinsma mee tijdens de officiële pre sentatie van de dorpsraad aan het ge meentebestuur in het Standskantoor. Voorts zei de burgemeester, dat het ontstaan van de Dorpsraad met veel interesse door het college was gevolgd. Tevens gaf hij als de mening van het college te kennen, dat de dorpsraad in een behoefte voorziet. Als blijk van vertrouwen verklaarde burgemeester Bruinsma zich namens het college bereid de problemen van de badplaats in perio dieke gesprekken met de dorpsraad door te lichten. Bovendien zullen burgemeester en wet houders de dorpsraad vragne het colle ge te adviseren en zonodig te bemidde len inzake een aantal vraagstukken be treffende Wijk aan Zee. De voorzitter van de Dorpsraad, de heer J. C. Langewisch, zei in zijn ant woord onder meer blij te zijn met de beslissing van het college en zegde toe, dat de dorpsraad zal trachten in overleg met de bevolking op constructieve wijze mee te werken aan de verbetering van de leefbaarheid in Wijk aan Zee. BEVERWIJK. Een 58-jarige dame, die woensdagmiddag de markt had be zocht en via de Zeestraat naar huis wandelde, is door twee jongens van haar tas beroofd. De ongeveer 13-rjaar oude knaapjes gritsten de tas uit ae handen van de Beverwijkse^ en vluchtten weg De tas bevatte groenten, fruit en een portemonnee, waarin ongeveer 80. de inzendingen elk eenvoudig van opzet zijn, dat wil zeggen niet volge propt en zonder tierelantijnen. Het schaakbord is daarbij een ho mage aan het bedrijf, dat zijn direc- tiekeuken hiervoor beschikbaar heeft gesteld en dat op dit moment het Hoogovenschaaktoernooi presenteert. Opmerkelijk is hierbij ook, dat alle werkstukken zijn geplaatst op platen glimmend staal van 60x60 en 60x120 centimeter, speciaal voor dit doel bij Hoogovens vervaardigd. Wij zagen naast het schaakbord onder andere een forse kikker met ervoor gerangschikt de vermaarde kikkerbillen; een zalig produkt in de vorm van een meloen; een lamsrug fantastisch van opstelling en het em bleem van een bedrijf dat zich toe legt op aroma’s, waarbij het em bleem is gevonden in opgezette wa tervogels, die „nestelen”, terwijl men nog niet klaar was met alle inzendin gen. Niettemin moest vanmorgen om streeks vier uur alles gereed zijn, waarna het heel voorzichtig rijdend naar Amsterdam getransporteerd werd. Vanmiddag is de uitslag geval len. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. De inbrekers, die zo als wij gisteren hebben gemeld uit de kantine van de tennisclub Vinkebaan •en platenspeler en een bandrecorder hebben ontvreemd, zijn waarschijnlijk tot de ontdekking gekomen de in de kantine aanwezige stereo-boxen ook nog wel te kunnen gebruiken. Ze zijn in ieder geval een nacht later ■weer teruggekomen en hebben zich toen over de boxen ontfermd. In de afgelopen nacht is ook ingebro ken in een kleuterschool aan Het Korte- land in plan Molendijk. Er wordt ver moedelijk niets vermist. Het drie-weekse schaakpaleis Ken nemerduin telt diverse wandborden en vitrines, waarop en waarin allerlei wetenswaardigs en bezienswaardigs te zien is- De grootste en tevens mooiste vitrine is echter wel de receptie met haar even bewegelijke als vriendelij ke inhoud. Dit jaar zien de schakers daarin regelmatig twee volkomen nieuwe gezichten- Deze behoren toe aan receptioniste Willeke van Oijen Linda Tobias, Willeke’s tijdelijke hulp voor de duur van het toernooi- Wïj fotografeerden het tweetal toen het even in gesprek was met de beheer der van Kennemerduin de heer A. F. J. Montens, wiens taak het is de gehele zaak te runnen en alles wat loopt, zilt, eet en drinkt voor zover het in zijn vermogen ligt, van dienst te zijn. Daar tussendoor behoort dan uiteraard ook de doorlopende contro le of alles wel reilt en zeilt zoals het behoort. In het kader van dit laatste had het gesprekje plaats, dat wij op de gevoelige plaat vastlegden. Willeke en Linda hebben de han den vol aan het geven van informatie en niet te vergeten aan de telefoon, welke onophoudelijk rinkelt. Doorlo pend worden allerlei mensen aan de lijn gevraagd en dat is tijdens de schaakuren nogal een moeilijke zaak, daar de omroepinstallatie niet mag worden gehanteerd als de grote den kers en denksters elkaar naar het leven staan op de 64 velden. Daar- iSwg? SS?

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4