Lions speelde wat met ASVU: 113-75 LEVI’S OVERKLAST DOOR FIAT STARS Verrassende overwinningen N. VI Delta Lloyd Supporter kreeg kogel in hoofd AHC’31 DWR koploper na ruime kansloos bij Sittardia Listig damspel Hans de Groot Tempo Team baas over Kuijpers met gemak winnaar vierkamp zege op Rotterdam: 8-3 Haarlem in het zaalhockey B Een Naturel Senoritas meteen uitgekiende Java- Brazielmelange voor een onwaarschijnlijke prijs. Na voetbaldiscussie Attilla verraste grfjl MAANDAG 2 2 JANUARI 1973 14 Voorsprong Verlies V liOflll Het Bei (Van onze hockeymedewerker) (Var haalde (Van onze tafeltennismedewerker) - UITSLAGEN ADVERTENTIE 8Ct kon 3—0, nu 10) en Carol van Zalm (4-7). Via 55-50 bleef Fiat Stars ongeslagen. Dames: Castricum 1HBS 3 5-1, HBS 2Terriers 2 4-2, HBS 3Castricum 1 2-4, Terriers 1HBS 2 2-3, Eechtrop 1 Kraaien 1 1-4, Terriers 1—HBS 3 1-11. Met In evt kwam den J toede Sing prijsg voors] kervel jenoe te nei liseeri acht i Bij' cl Valbovc loos, w; een bi; Vredste DVC t verder Bekker keer aa Haag a toeston de bei, bevesti Na t tegen I lekker ifers Limbui waarin laatste streerd kend, goed I nodig werd op 14-i re ont oorzaa point tenslot de stei Bekke het si deed I blijver goede rugbna weinij Er gel rolleyba lopen w dels wel oen De bedreigi ners v« waren 1 ring var je me kwam i tot 15-1 ploeg v; simpele de degi intmoet namen, •espectl een kra daagde behalen jenten ie viert IATER ATD. H !i klas hergie Kennen KIC-Bl WRA- WSV-' les. Ie K’land SAC2- Itklas Ufve Élego Koofdd J Here SMS 3- SVJ 2-1 2e klas Bloemt Geel V KBC-S Hoofde I. Hen J. Nisj Ie klas BSM-P KIC 3- ODIN SIZO te klai Kenne KIC 4- SIZO WB 2 Ie kla: KIC 6- ODIN scw: '■’eisen ZATE KNVT tekla Bmui 60SC rivVal ken s waard Heren: Saxenburgers 2HBS 3 2-3, Strawberries 3—Scheybeeck 2 3-5, HBS 3Saxenburgers 2 1-6, Scheybeeck 2 Strawberries 3 1-1, Scheybeeck 2 Saxenburgers 2 6-1, Eechtrop 2Kraaien 2 2-8, HBS 2—Terriers 1 5-7, Kraaien 1Saxenburgers 1 4-1, Terriers 1HBS 2 2-4. Saxenburgers 1—Kraaien 1 2-3, Kraaien 2Eechtrop 2 7-3, Rood Wit 1 Eechtrop 1 3-2, Haarlem 1Strawberries 2 4-2. HAARLEM In het dorpshuis De Moriaan en Café De Zon in Wijk aan Zee hebben 340 vierkampen gedurende het weekeinde hun aandeel geleverd aan het 35e Hoogovenschaaktoernooi. In de grote sporthal had het leeuwendeel van de deelnemen een plaats gevonden waarbij natuurlijk de meeste belangstel ling uitging naar de invitatiegroep met Fr. Kuijpers, N. Cortlever, Fr. Henne- berke en H. J. Smout. Van hen was de Eindhovense schaalmeester Kuijpers de favoriet. Het was bepaald geen last die zwaar op zijn schouders drukte, want Kuijpen wist met overwinningen op Smout en Cortlever en een remise in de laatste ronde tegen Henneberke met een duidelijke superioriteit de eerste plaats te bemachtigen. Naast de groepsprijs zal SALTA. Een voetbalsupporter heeft zondag tijdens een voetbalwedstrijd in Salta (Argentinië) een andere toeschou wer met wie hij in een verhitte discussie was geraakt, twee kogels in het hoofd geschoten. HAARLEM. In de derde rond van het damkampioenschap van Haarlem be hield Hans Groot de leiding in de hoofd klasse door in een boeiende partij Jules Kalloe tot overgave te dwingen. Titel verdediger Theo van Wort behaalde een belangrijke overwinning op Van Leuffen en bezet nu de tweede plaats. Chestnut (links) houdt Smith van de bal. Incidenten, waarbij de in de Diemer- Sporthal trainende Nederlandse honk- balploeg betrokken was, waren er zater dagavond oorzaak van, dat de duels tussen Fiat Stars en de Haarlemse ploe gen: The White Stars en Fiat Stars met vertraging van start gingen. De bijna uitverkochte sporthal in Diemen heeft wel van veel spanning kunnen genieten, maar het spelpeil bereikte nimmer het niveau wat men van deze ploegen zou mogen verwachten. Beide ploegen, die met een zone-ver- dediging van start gingen, misten in de openingsfase de nodige rust om tot suc cesvolle acties te komen. Ondanks een hoger percentage balverlies aan Amster damse zijde nam de thuisclub toch steeds een kleine voorsprong, die halver wege resulteerde in een kleine 44-41 voordeel. Marioneaux na twaalf minu ten reeds in het „bezit” van vier per soonlijke fouten bleef in de Haarlem se ploeg ver onder de maat. In de tweede helft slaagde Fiat Stars er aan vankelijk in steeds aan de goede kant van de score te blijven. Het niet be schikbaar zijn van de geschorste Paul van der Ree noopte coach Janbroers tot het inzetten van Emile Hagens. En an dermaal stelde Hagens niet teleur. HAARLEM. —HBS kon zich het af gelopen weekeinde vrij gemakkelijk handhaven aan de kop van de eerste klasse zaalhockey. Zondagavond werd in Krommenie twee keer met Alkmaar af gerekend. Hetzelfde geldt voor Straw berries, met twee punten achterstand, de enige concurrent voor HBS voor de bovenste plaats. In de Zeewljkhal in IJmuiden behaalden Strawberries tot tweekeer toe een vrij gemakkelijke zege op Alliance. De grootste verrassing kwam van het eerste damesteam van Haarlem. Haarlem in de veldcompetltie voor de vierde klasse uitkomend maakte zich helemaal waar als eerste klasser zaalhockey. Tegen het veel sterker ge achte Alliance werd één keer met 43 gewonnen, nadat de eerste wedstrijd in een 11 gelijkspel was geëindigd. Plotseling haalde de man een revolver te voorschijn en schoot de ander neer. Het slachtoffer werd in zeer ernstige toestand naar een ziekenhuis overge bracht. De dader vluchtte tussen het publiek en kon niet worden gegrepen. Rotterdam kreeg na het aanvangssig- naal van de gedecideerd en veel beter dan vorig jaar leidende arbiter Jan Harmsen al direct een morele klap te incasseren. Ben Willemze was handig onder water door gezwommen en kwam op drie meter van het vijandelijke doel weer boven. Het leer bereikte hem via Jan Verdel en de' Rotterdamse goalie had voor de eerste maal het nakijken Rotterdam verplaatste daarna het snel weliswaar en verscheen enkele malen gevaarlijk voor het doel van Hans v.d Booren, maar het gemis aan routine van de Rotterdamse voorwaartsen. bleek in die fase een te grote handicap. Na een aarzeling in de Rotterdam-defensie. waar men de bal niet goed had ver werkt, profiteerde Ben Willemze ogen blikkelijk van de geboden kans en zijn kogel betekende 2-0. In het tweede speldeel verkreeg DWR een speler meer in het water en Hans Stocker rondde de zaak vrij snel af. 3-0 Vervolgens veroorzaakte doelman Hans- v.d. Booren een strafworp, die goed werd ingeschoten, 3-1. Toen DWR echter The White Stars, uitgenodigd voor in ternationale toernooien in Roemenië en Polen, heeft de kans om eindelijk eens van Fiat Stars te winnen laten liggen. Snel opgelopen blessures door Jeane Knoop en Jenny Boot bleken niet vol doende voor Haarlemse winst. In de eerste helft liet The White Stars zich naar een kansloze 31-18 achterstand spe len. Conditioneel ontbreekt er momen teel wel iets aan het Haarlemse spel. De diskwalificatie van Ria Roos en Hilda van Wijk bracht Fiat Stars in de tweede helft wel aan het wankelen. Tot 50-46 naderde de Sterren. Toen men dacht toe te slaan, brak Fiat Stars abrupt de Haarlemse opmars af. In de dubbele cijfers kwamen alleen: Roos de Vries (4- In het klassieke spelgenre moest Kal loe naar de kerkhofruit, omdat andere uitwijkmogelijkheden verhinderd waren Daar werden zijn schijven door De Groot met listige zetjes stevig vastgena geld. Na enige afwikkelingen had hij zich uit de wurgstand bevrijd, maar daar stond tegenover dat hij nu op zijn rechtervleugel een schijf dreigde te ver liezen. De tijd ontbrak hem om het juiste tegenspel te vinden en toen De Groot deze schijf ging winnen, liet hij de klok het beulswerk doen. Theo van Wort kwam tegen Van Leuffen vrij gemakkelijk aan schijf- winst. Door nood gedreven nam Van Leuffen een afwikkeling, waardoor Van Wort een schijf voor kwam te staan. De titelhouder had daarna geen moeite meer de volle winst binnen te halen. Lolkema liep zich stuk op de stugge verdediging van Zeeuwe. Tenslotte mocht hij nog blij zijn met de punten- deling. Henk Groot blunderde in een iets betere stelling door achter een schijf te lopen, waarna Herben op simpele wijze de partij uitmaakte. Luiten behaalde een verdiende overwinning op Bram Douma. Aanvankelijk zat hij op zijn lange vleu gel met een paar onontwikkelde schij ven. Maar Douma dufde niet goed door te zetten. Daarop nam Luiten het heft in handen. HAARLEM. Dankzij een verkwik kende 8-3 overwinning op Rotterdam, een opluchting na het teleurstellende 4-4 gelijke spel tegen Surae van vorige week, behoort DWR nu tot de koplopers in de landelijke tweede klasse. DWR speelde tegen Rotterdam bij vlagen technisch zeer goed, terwijl vooral uit blinker Ben Willemze briljante momen ten kende en deze via vier persoonlijke treffers nog eens onderstreepte. DWT speelde in Den Haag stadgenoot DWR danig in de kaart, door het tot dan toe ongeslagen Swift een punt af te snoepen. De Haarlemse ploeg herstelde zich via het 3-3 gelijke snel tegen de koplopers formidabel. Teleurstellend was het. dat men pas in de laatste periode een ver diende voorsprong uit handen moest ge ven. Toen Levi’s met inzet van alle krach ten rond de tiende minuut terugkwam veroverde het zich voor het eerst een voorsprong, 63-66. Een technische fout voor aanvoerder Kales in de twaalfde minuut werd de inleiding tot een fel offensief van de thuisclub. De uitstekend op dreef zijnde Bernard van der Molen (6-9) leidde zijn ploeg naar een 79-72 voorsprong zonder dat Levi’s er meer aan te pas kwam. De laatste vijf minu ten waren het aanzien nauwelijks waard. Ondanks dat Fiat Stars nog slechts een keer de basket kon vinden, zag Levi’s geen kans langszü te komen. Tot grote wanhoop van coach Janbroers lieten zijn discipelen in deze belangrijke laatste minuten weer vier strafworpen onbenut. Met 81-78 zegevierde Fiat Stars verdiend. Topscorers: Rowland (23-4), Chesnut (5-8), Kip (2-14), Smith (13-6) en Akerboom (8-9). (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM De Haarlemse basketbalfans staan weer met beide benen op de grond. Voor Levi’s-Flamingo’s is de prolongatie van de titel voor lopig nog ver weg na de nederlaag van de titelhouders tegen Fiat Stars in Diemen. Raak/Punch dat moeiteloos over EBBC en Ronar zegevierde, nam met een wedstrijd meer gespeeld de leidersplaats van de Haarlemmers over. In verliespunten gaan nu Raak/Punch, Fiat Stars en Levi’s-Flamin- go’s gelijk aan de leiding. Ook onderaan de ranglijst is de spanning te snij den. Cardinals, duidelijk met 69109 door Bona Stars verslagen, deelt nu de laatste plaats met DED, Racing Agon en ASVU, dat kansloos werd ge laten door The Lions met 11375. dit succes resulteren in een uitnodiging voor de meestergreep in 1974. De eerste confrontatie tussen de da mesteams van Alliance en Haarlem was zeer spannend. Beide defensies opereer den bijzonder goed en gaven weinig kansen weg. Doelpunten waren dan ook schaars. Bij de „veldhockeycijfers” 11 werden de kleedkamers opgezocht. De tweede wedstrijd had een grillig score- verloop en het werd uiteindelijk heel verrassend een 43 zege voorr Haarlem. Bij de heren had Strawberries aanvanke lijk nogal wat moeite met Alliance. Pas in de tweede helft nam Strawberries definitief afstand 63. De tweede wed strijd was minder doelpuntrijk, maar de marge was toch duidelijk genoeg in het voordeel van Strawberries. HBS heeft van Alkmaar weinig last ondervonden. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM. Slechts een wonder kan landskampioen Sittardia nog van een prolongatie van deze titel afhouden. De op papier nog als concurrent te bestempelen ploeg van het Amsterdamse AHC’31 heeft ondanks keihard werken en goede tegenstand zijn meerdere moe ten erkennen in de Limburgse ploeg die na 41 kon gaan rusten met de stand 63. Na rust kwam AHC een weinig terug en liep in tot 65. Onder aanvoe- ring van de teruggekeerde Guus Cantel- berg werd AHC onder druk gezet en met razendsnelle break outs werd AHC op zijn eigen wapens verslagen, via 85 en 107 behaalde Sittardia een verdien de 137 overwinning. In de overige wedstrijden lieten de thuisspelende verenigingen de punten aan de bezoekende partijen. Vooral de winst van Attila bij Stratum Meteoor mag verrassend worden genoemd. Onder aanvoering van een subliem keepende Coby Wethly werd na een 67 voor sprong bij rust een nuttige 1315 over winning behaald. V en L en Aalsmeer maakten er een boeiende partij zaal handbal van. Aalsmeer startte overdon- derdend e n leidde na vijftien minuten met 62, toen iedereen een verdere doorbraak van Aalsmeer verwachtte kwam V en L Geleen goed terug en bij rust was de stand weer in evenwicht 6— 6. Na rust leek Aalsmeer finaal in elkaar te klappen en zonder moeite liep V en L uit naar 8—13. Een laatste krachtinspanning van Aalsmeer deed de ploeg terugkomen tot 1313 maar men had teveel van de krachten gevergd. Raak/Swift consolideerde zijn tweede plaats door een zege op Olympia Henge lo. Olympia, in eigen huis een sterke tegenstander, trof een geconcentreerd Raak aan en zonder tot een grootse prestatie te komen won Raak/Swift via •en ruststand van 69 met 1317. Stand: Sittardia 11—21, Raak/Swift 11—18, V en L 11—13, AHC’31 11—12, Stratum Meteoor 117, Aalsmeer 117, Atilla 116, Olympia Hengelo 114. In Zandvoord had Lions geen enkele moeite met het zwakke ASVU. De pas getrouwde Aimer Lee genoot zoveel vrijheid, dat hij zich nauwelijks op een basketbalveld waande. Lee beperkte zich er dan ook toe, zijn medespelers tot het scoren in staat te stellen. Lions, dat Stiphout miste en te kampen had met blessures van Pastor en Ruyssenaers kon via een voortreffelijk op dreef zijnde Roel Tuinstra (20-9) reeds bij de rust een 56-37 voorsprong nemen. Ook in de tweede helft stoeide Lions maar wat met ASVU. Vlak voor het ingaan van de lataste drie minuten passeerde Lions door Leysner de honderd-punten-grens. Kas steen (10-12), Kroder (10-12) en Leysner (4-15) bepaalden de eindstand op 113-75. Zo goed als Haarlem Cardinals tegen Raak-Punch speelde, zo slecht speelde Cardinals tegen Bona Stars. Rudolf Mooy faalde als pivot zowel verdedigend als aanvallend, terwijl Kees Amama als schutter teleurstelde. Alleen André Hoef- akker (14-6) kwam tot redelijk tegen spel. De Haarlemmers, die veel te sta tisch speelden, hadden geen enkel ant woord op de fast-break van Bona Stars. Harry Stol, Moody (14-2) en Denham (18-15) liepen de Haarlemmers volledig onder de voet. Vooral na de rust ingegaan met 35-49 werd Cardinals volledig overklast. De overwinning van DED op Racing Agon maakte de positie van Cardinals er niet beter op. De komende wedstrijden tegen Donar en ASVU zijn nu van zeer groot belang geworden. Mede aan de leiding bleef De Treffers, dat geen fout maakte tegen Tempo Team 2. Veronique van der Laan was weer een klasse apart, maar haar teamgenotes hadden meer moeite met winnen. Mary Thuis versloeg alleen Ilse Hameeteman, en Nel van Paridon klopte ook nog Mieke Arntz. Steeds Vooruit won het belangrijke duel tegen Maasbree, on danks het ontbreken van Nellie van Rijn, die verdienstelijk werd vervangen door W. Sikking met één overwinning. Bij de heren viel er alleen maar hoge scores. Het ruimst was de zege van Delta Lloyd op Iduna. René Hijne won nog wel de openingspartij van Robbie Meyer, maar daarna stelde Delta Lloyd duidelijk orde op zaken: 9-1. Bruynzeel KE was overklast door Tempo Team Tegenpunten werd er gescoord door Hans van der Broek op Herman Hop man en door Hans Lingen op Nico van Slobbe. Bert van der Helm van Tempo Team bleef ongeslagen. En Sanocel Scylla had weinig problemen met Val- kenberg-AMVJ, waarin Ed van de Berg met overwinningen op Bert Onnes en Anton Will van Zoelen als enige goed tegenspel kon bieden. Ereklas Heren: Delta Lloyd 35, Sa nocel Scylla 385, Tempo Team 2—4. Bruynzeel KE 32, Valkenberg-AMVJ 30, Iduna 20. Ereklasse Dames: Tempo Team 1 48, De Treffers 36, Delta Lloyd Steeds Vooruit 32, Maasbree Tempo Team 2 40. HAARLEM. Het damesteam van Tempo Team heeft de eerste serieuze aanval op de leidende positie in de ereklasse tafeltennis weten tc pareren. Delta Lloyd kreeg de herfstkampioene net niet op de knieën. Voor de grootste bijdrage aan die rappe Tempo Teamze- ge zorgden Ellen Klatt en Conny van Moorst met elk 2 winstpartflen. Ellen Klatt verloor alleen van Sonja Heltzel, en Conny van Moorst kon niet winnen van haar zusje Annemiek. De overwin ning van Ellen van der Helm op Anne miek van Moors en de winst in het dubbel waren toen voldoende om Delta Lloyd met haar eerste nederlaag op te schepen. In de reserve-meestergroep had de oud-kampioen van Suriname, Brown, die sinds enkele jaren in Nederland woont, een plaats gevonden. In de laatste ronde hield verlies tegen Kerkmeester (Huizen) hem van de eerste plaats af. De Sant poorter v.d. Enden en de Heemstedenaar J. Bonkenburg deelden in deze afdeling de laatste plaats. Het aantal deelnemers aan de vierkam pen was dit jaar groter dan ooit. Het is typisch een toernooi voor schakers die iets van de sfeer willen meepakken, maar over te weinig tijd beschikken om zich voor een tienkamp te laten in schrijven. De steeds maar groeiende belangstelling voor deze wedstrijden roept wel proble men op bij de indeling. Ook nu kon men duidelijk vaststellen dat verscheidene spelers te hoog dan wel te laag waren ingedeeld. Het handhaven van een pro- motie-degradatieregeling lijkt een moei lijke zaak te worden temeer daar de deel nemende jongens in een jaar tijd meer in speelkracht kunnen toenomen dan bij een promotieregeling tot uitdrukking wordt gebracht. De leiders De Lange, v.d. Akker, Min nes, Muyen, Steeman en Wulms hebben nauwelijks moeilijkheden gekend met deze massale schaakmanifestatie, waar voor ook belangstelling was uit Ameri ka, Duitsland en België. In de belangrijkste groepen werden de eindstanden: invitatiegroep: Kuijpers 2*/i Cortlever 2, Henneberke l’/t .Smout 0 pnt.; reserve-meestergroep: Kerkmees ter 2*/i, Brown P/i, v.d. Enden en J. Bonkenburg 1 pnt; promotiegroep A: Kerkhoff 21/», De Graaff 2, Geerts l'/j, Rost van Tonningen 0 pnt.; promotie groep B: v.d. Spek 2*/i, Powell 2, v. Eg- klasse A: Straat 2*/i, v.d. Broeck 2, Led ford 1, Appelstiel */a p., hoofdklasse B: Dommisse 2*/i, Roemersma 2, Renard 1, Van Loon 'h p.; hoofdklasse C: v. Twisk 3, Blauw Hi, Starr 1, Harreveld */2 pnt.; hoofdklasse D: Uylings en Brouwn 2, Jakel en Voortmeijer 1 pnt.: Ie klasse A: Den Ouden 2 Landstra l’/fc, Dub beldam 2, v. Ost 0 pnt.; Ie klasse B: Leurink 2*/ï, v. Onsenoord l*/i, Pothoven en Mostent 1 pnt.; Ie klasse C: Hooning en Grondijs 2’/s, Smits 1. S’ilbing 0 pnt., Ie klasse D: Markus 3, Schaaps 1*4, Maas 1, Hooglander pnt.; Ie klasse E: Zwetsloot 2, Ruisdonk en Gorter l’/2, Ero 1 pnt. Prijswinnaars in de 2e klasse werden: groep A: Hengel 2*/s, De Roos 2 pnt.; groep B: Calmthout 2 Beenhakker 2 pnt.; groep C: Kuypers 2, Schaffer 2 pnt.; groep D: Zwart 2*/t, Kranendonk 2 pnt.; groep E: Janssen 3, Portegies Zwart 2 pnt.; groep F: Koese 2, Schmeing 2 pnt.; groep G: Lips jr. 2, Icking 2 pnt.; groep H: Schaaper 2>/s, Arp 2 pnt.; groep J: Oosterbeek 2*/s, Tevoort l’/r pnt.; groep K: Vostermans 2, Barense 2 pnt.; groep L: Verhoecks 2*/f, Poel l‘/i pnt. Verder werden (gedeelde) eerste plaat sen behaald door Walther Uhl, J. v.d. Berg, B. van Warmerdam, ir. A. Zemstra, G. Tetteroo, J. Beerens, H. Dinkgreeve, Brugts, S. Pols, J. Doetjes, J. Otte, S. Koelemij, C. Spanjer, H. Kemperman. R. Adolf (allen in de le klasse NHSB). In de 2e klasse NHSB: A. Neuteboom, H. Wasmouth, D. Oosterveld, Fr. v. Maanen, J. de Groot, H. Wieringa, G. Bleker, R. v. Zwieten, A. v. Heyningen, P. Bozelaar, M. Cohen, R. Teer, G. Tettero, G. Hey- nen. De gelukkigen in de 3e klasse zijn: A. Voyen, K. de Desmet, R. Walet, C. Kuip, B. Sühl, J. Smolenaars, A. Lunnberger, W. Sierhuis, J. Grapepdaal, M. Vos, J. Sauer sr„ K. Vel. W. Swart en mevrouw G. Schaap-Middag. (Van onze waterpolomedewerker) BMHC eindelijk een dubbele winst bin nen. Tegen Myra werd met 107 en 117 gewonnem. Beide wedstrijden werden vooral gekenmerkt door het of fensieve spel. BMHC bleek meer variatie in zijn aanvalsspel te leggen, waardoor beide zeges verdiend waren. BDHC wacht nog steeds op haar eerste punten. Tegen Pinoké werd in de eerste wed strijd zelfs helemaal niet gescoord door de BDHC-ploeg. Pinoké deed het zes keer en behaalde daardoor een duidelijke ze ge. Het tweede optreden van BDHC was wat beter en vooral de aanvallende acties hadden wat meer lijn. Als ploeg geheel was BDHC duidelijk de mindere, waardoor Pinoké met 72 de tweede overwinning binnenhaalde. opnieuw een meerderheid kreeg, men nu via Borgerding zeer snel in schieten, 4-1. Rotterdam mocht het toen opnieuw via een strafworp proberen, maar Hans v.d. Booren redde nu fraai. In het derde speldeel bleef DWR veel sterker. Eerst kogelde Jan Verdel bij zonder fraai In, nadat hij de Rotterdam se keeper door de bal even vast te houden had misleid, terwijl Ben Willem ze met een omhaal voor 6-1 zorgde. In het laatste snelkwart wisselde coach Cluistra Van Kampen en Stocker voor Peek en Vink, zonder dat dit ten koste van het ritme ging. Eerst had Rotterdam nog succes via een snelle vrije worp, maar daarna profiteerde Willemze schit terend van het verkeerde onstelle" van de Rotterdam-doelman, die twee meter buiten ziin doel la-, terwijl daarna Aart Peek bet leer voor de achtste maal loupe-zn’ver in het doel n’aatste Daar voor bad Rotterdam nor een maal ge scoord, zodat de eindstand 8-3 werd. DWT kwam in een bijzonder span nend duel tegen konloper Swift via Piet Mever aan de leiding. Meyer voltooide een fraaie combinatie met Rienstra tij dens een meerderheidsituatle van zijn team. DWT vertraagde het spel in deze periode voortreffelijk en slaagde erin Swift volledig qua snelheid aan banden te houden. In het tweede speldeel kwam Swift met een andere tactiek en dat bracht de Hagenaars al snel op een voorsprong via Bak en Willibrord Fre- ouln. DWT ring echter moedig door en ”ia Ronald John en Kees Kokkelkoren kwam men opnieuw aan een voorsprong, 2-3. In de laatste spelperiode ontspon zich een felle strijd om de ulteindelijke winst. DWT tractte'de voorsprong wan hopig vast te houden, maar nitoindelijk moest men via een strafworn H» Haagse ploeg toestaan naast DWT tc komen: 3- 3. Door dit resultaat heeft haw uit Alkmaar nu alleen de leiding genomen in de tweede klasse, met een punt voor sprong op Swift en DWT. Standen: Heren: RaakPunch 21-36, Levi’s Flamingo’s 20-34, Transol R/Z 20-32, The lions 21-32, Fiat Stars 18-30, Bona Stars 20-20, EBBC 21-20, Donar 20-12, DED 19-6, Haarlem Cardinals 20-6, AS VU 20-6, Racing Agon 20-6. Dames: Fiat Stars 14-18, BOB 15-22, The White Stars 14-18, AMVJ 14-18, Wilskracht 14-10, DED 15-8, Transol R- Z 14-6, BV Amstelveen 14-4. De eerste wedstrijd werd bij een over duidelijke 93 stand afgesloten. Ook de tweede wedstrijd bleek een formaliteit, zodat HBS zijn positie aan de top verstevigde. Voor de regio Amsterdam

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 14