Najdorf spijbelde COR VAN DER HART: de resultaten Nieuwe formule van zesdaagse grandioos Petit wil full-profs Ajax en de TROS vergissen zich r: Zelfs voorstander in België weifelen nu „Het wachten is op Campagne om „Deventer” te verkopen 1 V- T Post: Duel tegen Rangers niet op tv „Maar als Merckx er niet was 20 WOENSDAG 24 JANUARI 1973 21 en .v. O.' I Voorspelling i al. j Hl JU)IJ 2 Complimenten S' Voorbeeldig (Door Tim Krabbé) VELSEN Heel lang geleden is er in een schaaktoernooi eens iets merkwaardigs gebeurd tussen twee spelers die al meer dan 25 jaar over leden zijn: Aljechin en Przepiorka. De naam van de eerste zal nog wel bekend zijn, al weet je maar nooit; onlangs bleken twee van de vijf on dervraagden in een quiz niet te we ten van wie Euwe het wereldkam pioenschap had overgenomen. Nutteloos Rare partij 1» ii u Tii ÏW F (Van onze sportredactie) srf it 4 r j iom die PETER HEERKENS Ne- 240-2482) «1 NEC—SVV VeendamAZ’67 Excelsior—PSV TwenteHeracles PECFeyenoord ElinkwijkNAC Den Haag—De Volewijcker» StuttgartDuisburg SchalkeKaiserslautern WuppertalFortuna Dusseldorf West Ham UnitedChelsea WolvesLiverpool De tweede, Przepiorka. was een sterk Pools meester. Hij wilde in het genoem de geval xijn partij tegen Aljechin opge ven, maar tot xijn stomme verbazing probeerde die hem te overreden dat niet te doen. Hoe nu, moet de Pool Bedacht hebben. Aljechin heeft deze partij toch gespeeld om te winnen? Maar hij raakte zo onder de indruk van de uiteenzetting die Aljechin gaf over zijn (Przepiorka’s) toch werkelijk niet minne ressources, dat htf inderdaad zijn koning weer recht op zetten en doorspeelde. De toestand lijkt allesbehalve gezond, optimistisch gestemd is vrijwel niemand, die met de leiding van een club te maken heeft. Voorspellingen worden ge daan in de meest negatieve zin. Insiders stellen voorop dat, na één jaar beroeps voetbal, in het gunstige geval de helft van de 22 „avonturiers” zonder nog één cent, op straat zal staan. Alleen te Luik en te Brussel haalt men er de schouder» bij op. De toto-tips van Cor van der Hart luiden: Ofschoon de complimenten hem rond ik van al laat uin, nie- nen dat maf po- taal tl <i i de >on- teu- +te icel Hoe dicht Peter Post naar de wieler- kant overhelt, moge blijken uit zijn reactie op wat er eventueel nog te verbeteren valt aan zijn formule. „We moeten volgend jaar”, roept Peter Post dan alsof er ineens geen keuzezorgen zijn, „de finale laten lopen tot één uur ’s morgens. Het bewijs is geleverd dat het publiek wil blijven zitten als er boeiende sport wordt geboden. Het heeft hier elke nacht tot 2 uur vol gezeten. Waarom zouden we dan zo vroeg ophouden”. En met een nieuwe rebelse opmerking aan het adres van de conventionele baandi- recteuren: „De meeste zesdaagsen lopen rond 11 uur af, laten wij er dan eens wat nieuws van maken en langer door gaan”. I twee het Daarom meent Van der Hart, die aan het begin van dit seizoen zelfs een vijfjarig contract kreeg aangebo den, ook: „Ik weet hier wat ik heb. Ik weet niet wat ik krijg. Daarom wil ik voorlopig ook weer twee jaar doorgaan. Als het beide partijen goed bevalt dan kan de verbintenis ten slotte nog altijd worden verlengd. Er is in één jaar inderdaad ontzettend veel veranderd bij AZ. Het seizoen is nog wel niet afgelopen maar wij beginnen nu toch een beetje meer afstand te nemen van die gevarenzo ne. De organisatie zit nu uitstekend in elkaar en daarom is het wachten op de resultaten op het veld. Je zit ook momenteel nog met een elftal dat om verschillende redenen nog niet klaar is voor de ere-divisie. Er moet op bepaalde plaatsen zeker ver sterking komen. Ik denk bijvoorbeeld aan een nieuwe voorstopper en nog een middenvelder. Een specifieke spits zou nog beter zijn maar die is niet zo eenvoudig te vinden.” Dit zou dan passen in het „specta culaire" aankoopbeleid dat men in de komende maanden van AZ verwacht. Van der Hart: „Dat valt nog hele maal te bezien. Juist aan dat kopen 1 2 2 1 2 SpartaFC Amsterdam3 S 1 1 3 2 2 2 zich door een handtekening gebonden heeft voor het beroepsvoetbal, staat een investering te wachten van ettelijke mil joenen. Heel wat stadions zijn immer» niet uitgerust volgens de voorziene nor men. Men mag zelfs stellen dat enkel de drie toonaangevende Belgische clubs, Standard, Anderlecht, en FC Brugge aan alle eisen voldoen. Toch komt men tot de merkwaardige vaststelling, dat vrij wel alle verenigingen hun handtekening hebben geplaatst, zij het dat ze nu al moeilijkheden hebben om het hoofd bo ven water te houden. Net zoals in de meeste buurlanden, loopt de belangstelling voor voetbal te rug. Velen keren de stadions de rug toe, om redenen die men koortsachtig tracht te achterhalen. Enkele daarvan liggen voor de hand: bescheiden spelkwaliteit, gebrek aan accommodaties, hoge inkom gelden, voetbal op TV, enz. Oorzaken achterhalen betekent nog niet de kwaal genezen. Men stelt zich, terecht, de vraag wat er van een competitie van 42(!) wedstrijden terecht moet komen, als «en van amper 30 speeldagen nog geen volle stadions kan lokken. Vrijwel iedere dag gaan waarschuwende stem men o pin visuele, auditieve en geschre ven Belgische pers, tegen wat een avon tuur genoemd wordt, dat rechtstreeks naar het bankroet van het Belgische voetbal moet leiden. Desondanks draven de promotors van de hachelijke onder neming door, als er geen vuiltje aan de lucht is. Er wordt de leiders van de clubs verweten, dat ze slippendragers zijn van hen, die het bankroet schijnen te wensen. Het is inderdaad zo, dat een onderzoek in de schoot van elke club, met een daaraan verbonden opiniepei ling, als resultaat een duidelijk op de voorgrond tredende angst laat zien voor wat komen gaat Toch maakt ook Van der Hart fouten. De Alkmaarse oefenmeester realiseert zich: „Ook met aankopen moet je maar altijd afwachten hoe het uitpakt. Een Zoetendal is een vergissing gebleken. Een Blaauw maakt in een wedstrijd onverwachte blunders. Maar daar staat wel weer de komst van een Hoogesteeger tege nover die maar drieduizend gulden heeft gekost. Met dit elftal gokken wij er in eerste instantie op om ons dit seizoen in de ere-divisie te hand haven. Dat is nog moeilijk genoeg omdat er tenslotte maar erg weinig hoeft te gebeuren om in de hoek te zitten waar de klappen vallen." Op zijn eerste zesdaagse na twee jaar weerde de Tour de France-held zich voorbeeldig, tot in de finale toe. Hij, en zijn ploeggenoot Partick Sercu, waren alleen niet bestand tegen het jongeren koppel Pijnen-Duyndam, net zoals de combinatie Janssen-Gilmore, Kemper- Fritz en Bugdahl-Van Lancker, die vol gens de stand ook aanspraak maakte op de overwinning. Het publiek vond het wel best zo. Met afgrijzen nam het eerst kennis van het gegeven dat Pijnen en Duyndam In de vooravond hun ronde voorsprong verspeelden, die ze in de diepe nacht voorafgaand aan het zesdaag- se-slot verspeelden, met indianenge- huil begroetten ze het heroveren van die voorsprong op welgeteld 17 minuten van het einde. Toen rammelden Pijnen en Duyndam er zo’n harde demarrage uit, dat de concurrentie sneuvelde in de pedaaloorlog. De achterstand werd niet meer goedgemaakt, hoe hard Eddy Merckx, Jan Janssen en al die anderen zich ook uitsloofden. De immer wanstaltige zesdaagsekrans ging naar het koppel Pijnen-Duyndam en het publiek de wilde applausroffel op zes dagen spanning bewees het had niet anders gewild. Het succes was compleet. Peter Post kon tevreden naar de receptie die elke zesdaagse afsluit. Zijn waagstuk bleek een goede gok, „maar”, kreunde een oververmoeide Post, „het heeft me jaren van mijn leven gekost. Ik had nooit kunnen den ken dat dit werk zó zwaar was. Voor mij was het vermoeiender dan als ren ner 14 zesdaagsen achter elkaar rijden. Alle mensen, wat heb ik afgezien”. Het loon van de moeite tekende zich echter zo duidelijk af, dat Post zijn inspanningen royaal gehonoreerd zag. Ongeveer 38.000 mensen (een bezettings percentage van 85) passeerden de loket ten en onder de coureurs heerste vol doening. „Een doorbraak van de zes daagse in Nederland”, meende Ahoy- directeur Harry Hofmeester het. En de suf gesjouwde Peter Post: „Ik heb In mijn leven veel gewonnen, maar dit is een van mijn schitterendste triomfen. Er lag sen geweldige uitdaging in het accepte ren van dat werk hier. Ik nam het aan, omdat het als sportman nou eenmaal in Je zit iets moeilijks proberen te verwe zenlijken. Als je dan slaagt, doet dat plezier. En zo voel ik me ook. Blij. Deze wedstrijd was sportief gezien beter dan de gemiddelde zesdaagse die ik reed”, aldus Post. BRUSSEL. De Belgische voetbal wereld staat voor ingrijpende verande ringen. In augustus van 1974 zou de eerste competitie van het volledig be taald voetbal van start moeten gaan. De huidige competitie kan beschouwd wor den als lemi-professioneel en kan geens zins de vergelijking doorstaan met het betaald voetbal van Engeland, Nederland of West-Duitsland. De invloed van het geld wordt echter ook in België steeds groter. Zo werd het bijvoorbeeld vanaf de aanvang van de huidige competitie toegestaan aan de liga-clubs, naar spon sors te zoeken. Heel wat verenigingen vonden die, met als resultaat, dat recla meleuzen de truien van de spelers sie ren. Het betekent een eerste stap naar het volledig beroepsvoetbal, zoals het gepredikt wordt door Roger Petit, de secretaris-generaal van een van de meest toonaangevende Belgische vereni gingen, Standard Luik. Hij wordt, niet ten onrechte, «onge zien als de dictator van het Belgische voetbal en zijn woord weegt zwaar door in bondskringen. Zo zwaar zelfs, dat naar veler mening, de meeste Belgische Clubs het gevaar lopen zelfmoord te plegen, als ze zich tegen beter weten in, neerleggen bij wat vanuit Luik als voet- balevangelie wordt gepredikt. Petit wenst een competitie met 22 liga-clubs. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Ajax en de TROS zijn het op de valreep niet eens kunnen worden over een directe televisieuitzending van de wedstrijd Ajax-Glasgow Rangers. Aanleiding hiervoor is de slechte kaartverkoop. Tot nu toe zijn slechts 10.000 van de 65.000 plaatsbewijzen aan de man gebracht, waardoor Ajax een enorm recetteverlies lijdt. Om dit bedrag aan te zuiveren zou de TROS een gigantische som op tafel moeten leggen. Dit heeft de omroep afgeschrikt. Tijdens een gistermiddag door Ajax georganiseerde persconferentie deed de voorzitter van de TROS, mr. Landré, opnieuw een felle aanval op de Volks krant en een aantal andere dagbladen, die voortijdig hadden gepubliceerd, een bericht dat trouwens volkomen juist was, dat Ajax-Glasgow Rangers op de televisie zou komen. Een positieve benadering door de Nederlandse dagbladen, Landré maakte een uitzondering voor De Telegraaf, één van de organisatoren, die al weken onder het mom van een niet bestaande Super Europa-Cup het stadion vol probeert te schrijven, zou volgens Landré tot gevolg hebben gehad dat er 50.000 toeschouwers waren gekomen, een aantal dat voldoende was geweest voor de TROS om het duel uit te zenden. Aangezien Ajax en de TROS zich in de „kooplust”, Ajax vraagt voor dit vriendschappelijke duel namelijk wel Europa-cupprijzen, van het Nederlandse voetbalpubliek lijken te hebben vergist komt de wedstrijd, die wel in Enge land, Schotland, Tsjecho-Slowakije en Joego-Slavië op de buis komt, niet op de televisie. Gezien het feit dat de TROS om 22.05 uit de ether moet kan er ook geen sprake van een samenvatting zijn. Het enige is dat de TROS vanavond nog enkele minuten live van de wedstrijd kan uitzenden. Maar ook daar wilde Ajax-penningmeester Henk Timman, die met trieste verkoopcijfers werd ge. confronteert!, vooralsnog niets van weten. De partij werd afgebroken en de vol gende dag in enkele zetten door Alje- chin gewonnen. En daarmee had die precies bereikt wat hij wilde: toen hij Przepiorka van opgeven weerhield, was die partij de enige die nog kon worden afgebroken en dus de enige waarvoor men een extra uitspeeldag zou moeten inlassen. Als er geen enkele afgebroken partij was, moest de volgende dag ge woon een ronde warden gespeeld. Alje chin had er dus, op die paar zetten na, een vrije dag bij versierd. Een dergelijk „oneigenlijk gebruik” maakte Najdorf dinsdag tegen Enklaar van de afbreekre- gel. Na het verstrijken van de speeltijd berustte Enklaar eigenlijk al in het feit dat hij zijn winstkansen had laten glip pen en hij was niet ongenegen maar meteen remise te geven. Maar daar wil de Najdorf niet van weten. Nee, hij brak liever eerst nog af om dan pas 's avonds na één of twee zetten remise te geven. Reden: dan hoefde hij ’s avonds niet verder te breien aan zijn nog steeds hangende, moeilijk te winnen eindspel tegen RibM. Bij de Belgische liga zijn de clubs uit eerste en tweede nationale aangesloten, in totaal 32 verenigingen. Daaruit moet de prof-liga worden gedistilleerd. Het komt hier op neer, dat in septem ber van dit jaar in eerste klasse een competitie van start zou gaan, waaruit enkel een landskampioen te voorschijn zou treden. Niemand zou degraderen en het totaal van zestien clubs zou worden aangevuld met de eerste zes van de twee de nationale. Het ligt voor de hand dat een dergelijke formule niet tot de ver beelding spreekt. Een dergelijke competi tie wordt als volkomen nutteloos gedood verfd en bezwaren zijn uiteraard niet van de lucht. Dertien van de tweeëntwin tig aanvankelijke voorstanders hebben zelfs tijdens een hoorzitting bezwaar ge maakt tegen de formule. De echte, grote voor vele clubs zelfs onoverkomelijke bezwaren, liggen echter op het financiële vlak. Iedere club, die t DEVENTER De Koninklijke derlandse Schaatsenrijdersbond heeft, in samenwerking met het bureau Korte- kaas Publicity, een grootscheepse cam pagne ontketend om het wereldkampi oenschap schaatsen voor heren (ama teurs) in Deventer aan de man te bren gen. Kaarten voor de wedstrijden, die worden gehouden op zaterdag 17 en zondag 18 februari, zijn vanaf woensdag op niet minder dan tachtig verkooppun ten in het gehele land te verkrijgen. Met het echec van de profwedstrijden op de Uithof in het achterhoofd kaarten daarvoor waren lange tijd niet te vinden wil men het de mensen ditmaal niet te moeilijk maken. Ruim vijftig WV-kan toren hebben zich bereid verklaard mee te werken aan de distributie. Voorts hebben een aantal nieuws- en huis-aan-huis-bladen zich achter de actie gestéld. Ook worden door deze instanties busreizen georgani seerd. Kaarten zijn verder berkrijgbaar bij alle kunstijsbanen in Nederland en op het bondsbureau van de KNSB. Volgens de algemeen secretaris van de KNSB, de heer W. Comello, zijn via de normale kanalen, de ijsclubs, tot dusver 12.000 van de in totaal 52.000 kaarten voor beide dagen verkocht. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Plichtsgetrouw als muzikanten xijn, smeekte de zanger van het zesdaagse orkest ook op de laatste avond of iedereen happy wa». „Everybo dy?” gilde hjj volgens show-regie en het orkanisch geweld dat daarop volgde, leerde dat het wielervolk kreeg waarom het vroeg: een overwinning van René Pjjnen en Leo Duyndam, het lieverlings- koppel van Rotterdam. Daar kon, al zijn successen ten spijt, Eddy Merckx niet »an tippen en toch droeg hij in feite het organisatorische succes van deze zes daagse. „Het is natuurlijk moeilijk”, zei Peter Post, „te bepalen in hoeverre het deelnemen van Merckx doorslaggevend is geweest voor het geweldige enthousi- sasme voor deze zesdaagse, maar laat ik het zó zeggen: met die nieuwe formule waren we zeker ook geslaagd, alleen zou het publiek misschien toch niet in zo’n getale gekomen zijn als Merckx er niet bij was geweest.” BERGEN. Een tussentijdse con tractverlenging van twee jaar maakte vorige week een einde aan de specu laties dat AZ-trainer Cor van der Hart de eventuele opvolger bij MVV van de naar Ajax vertrokken Georg Knobel zou worden. Dat Van der Hart tenslotte bij AZ is gebleven is ook wel een logische zaak. Het (fi nanciële) werkklimaat heeft in een seizoen onder de energieke aanpak van de gebroeders Molenaar zo’n ver andering ondergaan dat Van der Hart nu alle gelegenheid krijgt om de ideëen die hem bij zijn komst naar AZ voor ogen stonden ook in de praktijk te gaan uitwerken. gaat een club volledig kapot. Daarom hamer ik op een goed B-elftal waar je talent kunt opleiden. Als er ten slotte maar één doorbreekt dan heeft zo’n B-elftal toch zijn geld weer opgebracht. Dan kun je ook gaan bouwen aan een plaats in de middenmoot van de ere-divisie. Dat is uiteindelijk ook wel onze be doeling.” En zo geschiedde; Enklaar was de oude meester ter wille. Najdorf kon een avondje spijbelen (hij benutte dat door te gaan vluggeren. Met wie? Met En klaar natuurlijk) en Ribli moest wach ten. Het was een rare partij overigens, Enklaar-Najdorf. Met een van zijn nieu we wapenen (2. c3 in het Siciliaans) kreeg Enklaar al vlug prachtig spel, al leken de zetten van Najdorf eigenlijk meer op een aan Enklaar gerichte smeekbede om alsjeblieft zo snel moge lijk een niet te compenseren paard op d6 te zetten. Dat paard kwam er, en niet veel later stond de bezitter ervan ge wonnen. In tijdnood Met hij, volkomen onnodig, Najdorf nog tot wat matdrei- gingen komen, die zowaar het witte voordeel van twee pionnen tenietdeden. Eigenlijk mag het niet voorkomen dat iemand zo slecht tegen je speelt, zonder dat je daar gebruik van maakt. Maar vooruit, Enklaar speelt dit toernooi ver der zeer goed en zal waarschijnlijk wel de eerstvolgende Nederlandse internatio nale meester worden. Nog 3 uit 8 en het is zover. Toch is Najdorf al de tweede grootmeester die bezig was zichzelf met huid en haar op te vreten en toen door Enklaar in die bezigheid werd gestoord. De eerste was Balasjov. Als Enklaar bei de partijen gewonnen had, zou hij nu mede aan de leiding hebben gestaan. Er staan nu vijf grootmeesters aan kop: Hort, Balasjov, Szabo, Tal en Wasjoe- kow. In de laatste minuten van de eerste zitting was gisteren een uiterst enerverend duel aan de gang, dat zou uitmaken of Albin Planinc, de held van het begin van dit toernooi, zijn vierde achtereenvolgende nul zou krijgen ('s morgens had hij de hangpartij tegen Andersson verloren), dan wel voor een gedeelde leiding van vijf personen zou zorgen, door van Hort te winnen. Het was een zeer moeilijke Franse partij geweest, met op beide vleugels vele open lijnen tegen de koningen. Toen Hort een blunder maakte, was de partij meteen uit. Maar Planinc stond toen al beter. Daarmee was Horts eenza me leiderschap beëindigd en Planinc weer eens de held. Het was een ronde met vele prachtige partijen. Tal won na vijf remises eindelijk weer eens. Die vijf remises waren de reden dat hij tegen Donner een dubieuze voortzetting koos. Hij verklaarde na afloop bang te zijn geweest en blij dat Donner niet de juiste voortzetting had gekozen. Want al was Tal een toren voorgekomen (hij had Ta8 van het bord gepakt, zonder daarvoor Tal te hoeven geven); met 20Lc5 had Donner zeker remise kunnen maken. Nu verloor hij vijf zetten later. Balasjow liet eindelijk eens zien dat hij prachtig schaken kan. Op de 16e zet maakte Andersson een blunder door de inleidende zet van een reeks Russische offers te overzien; zeven zetten later stond hij mat. Heel vreemd moet een paard van Andersson, dat op g4 stond, zich hebben gevoeld: zetten lang kon Balasjow het schaak slaan; liever offer de hij echter stukken om lijnen te openen. Andersson had Siciliaans ge speeld, een uitstekende opening, waarin echter wel dit soort rampen naar ver houding vaak voorkomt. Zuidema ver hinderde nauwkeurig een verdere op mars van Ljubojevic ten koste van Ne derlanders en Szabo en Wasjoekow speelden een spannende remise, voortge komen uit het in de mode zijnde Wolga- gambiet Szabo is 54 jaar en werd bij de schaakolympiade in Skoplje gepasseerd voor het Hongaarse team ten behoeve van o.a. Ribli en Sax. Tot nu toe overtreft hij hier de pres taties van die beiden duidelijk. Dat zal hem goed doen. Ribli-Langeweg werd een hard bevochten remise, Hartoch en Ree waren bevreesd door eikaars ver schrikkelijke kracht en gaven een boei ende stelling, met nog vele, véle stukken op het bord, na 18 zetten remise. In de meestergreep de eerste overwinning van twee underdogs. Alia Kushnir versloeg niemand minder dan Kurajica, die zich na een eerdere nederlaag zo knap in de richting van de top had teruggewerkt. In tijdnood ging Kurajica aan een stukoffer van Kushnir ten onder. „Skandal, skan- dal”, stiet hij uit, dat is de nationale Joegoslavische litanie voor schakers. Al la Kushnir en haar toegestroomde land genoten Tal, Wasjoekow en Balasjow kregen er de slappe lach van. In de tweede zitting moest Kurajica ten slotte opgeven. Met leedvermaak werd dit gadegeslagen door de deel neemsters van het dames-zónetoemooi, die avonds hun afgebroken partijen in dezelfde zaal uitspelen. Kurajica is het soort antieke jongeling dat het extra erg vindt van een vrouw te verliezen. Wietxe Nijdam veegde Markland van het bord en zal daarmee in de eerste plaats zich zelf weer eens bewezen hebben, dat hij heus wel kan schaken. Bovenaan staat nu Ghitescu, die een concurrent, Quinteros, uitschakelde. Opvallend is het sterke en vooral keiharde spel (reeds verschillende zeer slecht staande posities remiseerde of won hij zelfs) van de titelloze Ferenc Portisch. UITSLAGEN Grootmeestergroep, 7e ronde. Hartoch —Ree Zuidema—Ljubojevic Planinc—Hort 1-0; Balasjow—An dersson 1-0; SzaboWasjoekow */»-*/»; RibliLangeweg Vs-1/»; EnklaarNaj dorf */»-*•/»; TalDonner 1-0; Uit de 6e ronde: AnderssonPlaninc 1-0. Stand na 7 ronden: 1-5: Hort, Bala sjow, Szabo, Tal, Wasjoekow 4%. 6-7: Andersson, Ljubojevic 4. 8-9: Zuidema 31/», Enklaar 31/». 10: Ribli 3 1 afgebr. 11: Planinc 3; 12: Najdorf 21/» 1 afg.; 13- 14 Ree, Langeweg 2% 15-16 Donner, Har toch 2. Meestergreep 7e ronde: GeruselRei- cher 1-0; KushnirKurajica 1-0; Hecht Adorjan Vzih', V. d. WeideAntunac V»-1/»; SaxPortisch V»-1/»; Ghitescu Quinteros 1-0; NijdamMarkland 1-0; V. ScheltingaBednarski V»-1/»; Stand na 7 ronden: 1: Ghitescu 5*/x; 2- 3: Hecht, Portisöh 41/»; 4-8: Kurajica, Antunac, Sax, V. Scheltinga, Quinteros 4; 9-10 Bednarski, Gerusel 3’/»; 11-13; Reicher, Adorjan, V.d. Wedde 3; 14: Kushnir 21/»; 15-16: Nijdam, Markland l1/». Dames zönetoernooi, 7e ronde: Radzi- kowskaZivkovic V»-1/»; Kattinger Ferrer 1-0; O’SiochruBorisova 0-1; Timmer—Merlind afgebr.; Jovanovic— Vreeken, afgebr.; PolihroniadeWett- stein 1-0; LaakmannHartston, afgebr.; Pihajlic—Wasnetsky, afgebr.; Teodorescu Ivanka 1-0. Stand na 7 ronden: 1: Borisova 51/»; 2: Polihroniade 5: 3-4: Vreeken en Zivko vic 41/» plus 1 afgebr.; 5: Hartston 4 plus 1 afgebr.; 6-8: Ferrer, Ivanka, Jovanovic 31/» plus 1 afgebr.; 9-10: Radzikowska, Teodorescu 31/»; 11: Merlini 3 plus 1 afgebr.; 12: Wasnetsky 3: 13-14: Timmer, Laakmamn 2*/x plus 1 afgebr.; 15: Kat- tinger 2: 16: Pihajlic l1/» plus 1 afgebr.; 17: Wettstein l1/»; 18: O’Siochru 1. de oren vlogen toen de zesdaagse zich verplaatste naar de receptiezaal, weet Pe ter Post nog niet of hij doorgaat met dit werk. De Ahoy-directie gaat er voorlo pig wel van uit (Hofmeester: „We heb ben afgesproken dat we onze overeen komst stilzwijgend verlengen”), maar Post zelf gaat er nog vele nachten over slapen. „Ik moet ér nu eens diep over gaan denken wat ik wil. Doorgaan met organiseren of niet. In mijn hart zou ik dit het liefst willen uitbouwen, maar ik heb ook nog een zaak en die kan ik niet zomaar in de steek laten. Dat is een enorm risico, want ik stak er heel wat centen in. Mijn naam staat op de gevel, dan willen de mensen mij ook zien. Za kelijk bekeken kunt je het je niet ver oorloven altijd weg te zijn. Tussen die twee punten moet gaan kiezen: het organiseren wielerwedstijden of het leiden van mijn bowlingcentrum. Dat wordt moeilijk. Voorlopig kom ik er niet uit, daar is het probleem te groot voor. Ik wil eerst deze hele Rotterdamse zesdaagse eens rustig verwerken en dan beslissen". f 4. L F /^y/. VA-

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 21