Jan Janssen werd stijlvol uitgeluid zal niet meer kunnen spelen Zuidpierloop Van der Helm Suomi en DEM Oldenburg: Voorbereiding Post maakte schoolvoetbal I alles uit in volle gang Ereplaatsen DEM-atleten Telstar daagde Stormvogels en Velsen uit Geen maat regelen ILTF tegen dames- profs Jaap Robijn, voorzitter sectie Topsport KNGV Mikkola leider in Rallye van Monte Carlo Jaap Robijn Eddy Treytel brak zijn kaak clubkampioen Kunst aan de leiding in strijd libretitel Kalkman (UEFA-international) „TURNEN BETER LEREN VERKOPEN” r fi Bayern München gelijk Nieuwe blessure tegenslag voor voetbalverenigingHaarlem M 23 WOENSDAG 24 JANUARI 1973 22 4 (Van onze turnmedewerker) (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) (Van een medewerker) (Van onze biljartmedewerker) acht wordt Na drie ronden is de stand: •V (Van onze sportredactie) (Van een medewerker) *■0 (Van onze atletiekmedewerker) (Van onze sportredactie) (Van onze turnmedewerker) Zijn er hiervoor al plannen gemaakt? Voor de jongens dus wel? pioenschappen in november in Rotter dam, die aan het KNGV zijn toegewe zen”. HANDBAL Een Nederlands heren zaalhandbal bondsteam heeft in Veghel verloren van een vertegenwoordigende ploeg uit Aken. De Duitsers zegevierden met 15—14. 2 2 2 3 3 3 3 3 3 4 4 4 4 4 2 2 0 0 7.69 5.00 4.68 4.47 3.87 3.80 3.37 4.02 2.78 36 34 24 32 25 26 .38 23 32 Stelligl We moeten een concreet pro gramma hiervoor opstellen, dat ook zij het met de nodige souplesse —dient te worden uitgevoerd. Als het geld er voor beschikbaar komt, kan deze zaak zeker worden behartigd. En al zal het door verschillende maaLr'’-’t><>e1ijke om standigheden bij de jongens niet zo snel gaan als bij de meisjes, de topsport moet ookvoor talentvolle jonge turners zijn weggelegd.” Komen er voor de jongens en heren meer gelegenheden om te trainen? 3 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. minder dan vier bestuurders het Ver bond: eerst voorzitter Jan de Jong, daar na zijn opvolger Jaap Rozenboom, ver volgens een technische inan als Ko van der Vinden en kort geleden nog bonds- penningmeester Mans Wevers. Dat wa ren klappen die hard zijn aangekomen en haperingen in tal van zaken veroorzaak ten. Ook in de contacten met de ver schillende onderdelen van het Verbond en dat heeft wel eens kortsluiting ver oorzaakt, die vooral tot uiting is geko men op de bondsvergadering. Bent u van mening, dat de vele taken in het KNGV met zijn bijna 300.000 leden, nu beter kunnen worden behar tigd? r (Van onze tafeltennismedewerker) *4? I op lange termijn bekeken, zijn we alleen in staat om op de juiste wijze voort te gaan als we ons kunnen verzekeren van de medewerking van het Nederlands Olympisch Co mité en van de Nederlandse Sport- Federatie. Daarmee staat of valt het werk, dat we voor de nieuwe sectie Topsport van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond hebben geprogrammeerd”. Aan het woord is Jaap Robijn uit Leeuwar den, voorzitter van de sectie Top sport, die gevormd is na de her structurering van het KNGV, naast de secties Wedstrijdsport en Re creatiesport. Hij heeft de leiding op zich genomen van de nieuwe sectie, die niet alleen het keurturnen van dames en heren moet behartigen, maar ook het trampolinespringen en de nieuwe spectaculaire vorm, de moderne ritmische gymnastiek. LEEUWARDEN „Een goede behartiging van de topsport in de turnbeweging is in de eerste plaats een kwestie van geld. Dit jaar kun» nen we het nog wel redden, dank zij ook het aanvaarden van een ver hoging der bondscontributie, maar Haarlem heeft zijn jeugdinternational wel verzekerd maar de procedure die de verzekeringsmaatschappijen hanteren is vaak erg langdurig en vermoeiend. Door allerlei tegenstrijdige doktersverklarin gen wacht Haarlem bijvoorbeeld nog steeds op het geld van Piet Paternotte, hoewel de vereniging wel verwacht dat deze zaak binnenkort rond komt. De financiën zullen het verlies van Kalk man echter moeilijk kunnen vergoeden. Haarlem verliest in hem een voetballer die in de toekomst een zeer behoorlijke carrière, wat ook zijn grote ambitie was, als profvoetballer had kunnen opbou wen. Janssen ook dit optreden grondig voor bereid: hij zette zijn speech op papier. Het was een toespraak vol dankbaar heid, met aan het slot een advies voor de jongeren in het wielrennen: „Train niet alleen je spieren en body”, waar schuwde Jan Janssen, „maar ook j« geest”. Dat gezegd hebbende, rende Jan Janssen terug naar zijn cabine om het keurig grijze receptie-kostuum te ver wisselen voor het wielertenue, zijn laat ste verkleedpartij. Onder donderend ap plaus van de duizenden in de Ahoy-hal reed hij kort na middernacht zijn laatste rondje. Een tour d’honneur, waaraan de gebruikelijke ceremonies voorafgingen. Mikkola had de op twee na snelste tijd op het 25.5 km lange beijzelde parkoers. Hij heeft nu een voorsprong van 21 seconden in de totaalklassering op Munarai (Lancia), die samen met Mikkola het best te voorschijn is geko men uit de proeven van zondag. Andruet klom van de zesde naar de derde positie en Therier van de achtste naar de vierde plaats. De grote verliezers bij de eerse proef waren de Italiaanse Fiats en Lancia’s. Simo Lampinen (Lancia) viel terug van de tweede naar de achtste plaats. Hoe verklaart u het verzet van de afgevaardigden op de laatste bondsver gadering, tegen de uitgaven voor de topsport? „Kijk, de oorzaak ligt vermoedelijk aan de onvoldoende voorlichting van het bondsbestuur, waardoor de mensen in de verenigingen en de turnkringen het ge heel wat moeilijk konden overzien en zich de konsekwenties niet realiseren. Maar ik moet er direct bij zeggen, dat men dat het bondsbestuur niet helemaal kan verwijten. Juist bij de voorbereiding van de herstructurering zat het KNGV in het slop. Binnen korte tijd ontvielen niet de voorzitster van deze afdeling. Voor de heren heeft Jos Vermeulen uit Tilburg zich bereid verklaard als voorzitter op te treden en voor de afdeling trampoline springen denken we aan Klaas Boot. Al leen voor een voorzitster van de afdeling moderne ritmische gymnastiek zijn we nog niet klaar. En daar is nu juist nogal haast bij in verband met de wereldkam- BEVERWIJK. Bij de internationale indooratletiekwedstrijden, die in Gronin gen zijn gehouden, hebben twee DEM- atleten zich weten te onderscheiden. Pe ter Appelman won het nummer kogel stoten jongens b met een bijzonder fraaie worp van 12,75 m, waarmede hij een persoonlijk record boekte. Bij het hoogspringen bereikte hij een hoogte van 1,75 m, hetgeen hem a chter twee Engelse atleten de derde plaats oplever de. Op de 50 m. sprint wist hij zich, via tweemaal 6,4 sec. in serie en halve finale, te plaatsen voor de eindstrijd. Hierin kon hij uitstekend mee komen, doch in de laatste meters werd hij gekweld door kramp, waardoor hij in 6,5 seconden met de laatste plaats genoegen moest nemen. F. Kunst N. Kaag A. Heinsbergen P. Noteboom A. v. d. Berg Th. Klein H. Spoor G. v. Herwerden A. Boogaard „Zeker, er komen vooral meer regio nale trainingen, met hulpleiders om toch vooral het jonge talent te ontdekken. Dat is tot nu toe te weinig gebeurd. We konden in de turnbeweging onvoldoende greep krijgen op de jongeren.We konden niet wedijveren met de teamsporten, waarbij de jongens sneller aan de top komen en de kans krijgen deel te nemen aan internationale wedstrijden en naar het buitenland te gaan. Bij het turnen, met zijn veel moeilijker techniek, gaat dat niet zo snel. Er) toch moeten we het turnen beter aan de jeugd leren verko pen. Dat is bijvoorbeeld wel gelukt in Volendam en in Zeeland. Waarom zou dat ook niet in andere plaatsen en in andere delen an het land kunnen? Voor al deze zaak moet de sectie Topsport goed aanpakken”. „Het is een taak, die een geheel nieuwe opbouw vergt. Je bent „aldus Jaap Ro bijn”, afhankelijk van de mensen om je heen, van hen die een leidinggevende functie hebben, die hun eigen verant woordelijkheid moeten voelen en de richtlijnen volgen die zijn uitgestippeld. Alle plaatsen hiervoor zijn nog niet bezet. We zoeken voor bepaalde taken nog naar de geschikte mensen. Voor de afdeling dames van de sectie is dat geen probleem: Riek Fentsahm, die de dames- ploeg voor München heeft begeleid, is trainer voor onze turntop. Zolang we die nog niet hebben gevonden blijft de Duitse trainer Hardi Frenger zijn part-time taak vervullen. Voor een volledige dag taak is hij niet beschikbaar.” DEN HAAG In een interview voor het Duitse weekblad „Der Stern", heeft oud zesdaagserenner Horst Oldenburg (33) Peter Post „de chef van de combi ne” genoemd. „Post maakte alles uit,” zegt Oldenburg. „Hij bepaalde wie er moest winnen.” Oldenburg onthulde dat hij in 1968 het Europees kampioenschap koppelkoers voor 1200 verkocht aan het duo Post-Sercu, in ruil waarvoor hij (met partner Kemper) bovendien de eerstvolgende zesdaagse mocht winnen. Op de vraag of hij een zesdaagse sport vindt, zei Oldenburg: „De toeschouwers voelen zich alleen genept wanneer de warme worst duur is”. LONDEN. De Internationale Lawn Tennis Federatie heeft dit weekeinde geen beslissing kunnen nemen over de maatregelen die moeten worden getrof fen tegen de Heldman-groëp. De Held- man-groep bestaat uit de meest promi nente speelsters (King, Court, Casals, Durr, Stöve, Melville) en houdt een reeks toernooien in Amerika, die niet de goedkeuring van de Amerikaanse bond hebben. Secretaris Basil Reay van de ILTF vertelde: „Wij hebben twee dagen vergaderd, voornamelijk gesproken over de dames groep en wij zijn er niet uitgekomen. Wij weten nog niet of wij haar zullen schorsen, contract-professio nals noemen, of bepaalde beperkende maatregelen opleggen”. Toch moest Ton van der Helm zich voor de finale-poule klasseren via een herkansing met Gerrit Eveleens en Ton van Lint, die allen in de voorselectie als tweede waren geëindigd. Ton van der Helm verloor namelijk hierbij van An dré Nagel. Een andere daverende verras sing was de nederlaag van Gerrit Eve- leens tegen Bernard Winder, die met sterk overtuigend spel de sterkste Rapi- dity-speler versloeg. Ton van der Helm klopte in de herkansing zowel Ton van Lint als Gerrit Eveleens, de laatste in drie spannende games. De winnaars uit de poules waren Ber nard Winder. Peter Hoogewerf en André Nagel, die met Ton van der Helm stre den om de clubtitel. Na fraaie strijd ging deze naar Ton van der Helm, die zich niet meer liet verrassen. Tweede werd Peter Hoogewerf, derde André Na gel en Bernard Winder sloot de rij. In groep b, waarin spelers en speelsters uit de derde klasse en lager waren opgeno men, kwamen uit de vier poules Corry Schuijt, en voorts de heren Henk de Nijs, Bert Kors, Henk Godschalk, Klaas Siderius, Joop Zuiderwijk, Wim Thomas en good-old Henk Eijking, die het uit stekend deed. Eijking was in de finale- poule de sterkste dankzij een beter ga- me-gemiddelde (5-3). Hij won 2 partijen evenals Wim Thomas en Bert Kors, die in deze volgorde tweede en derde wer- den.Henk de Nijs werd in deze groep vierde. Bij de jeugd ging het er eveneens behoorlijk van langs. Ui t de voorronden kwalificeerden zich vier spelers. Na felle gevechten en sportieve strijd ging de zege naar Arnold Heemink. Hij won zhn drie partijen. Tweede werd hans Kaning, derde Gerard van de Akker en Ron van de Kolk legde beslag op de vierde plaats. De organisatie was in vertrouwde handen van Gerrit Eveleens, die het klaar speelde ruim voor tijd het toernooi tot een goed einde te brengen. „Inderdaad veel meer. Ten eerste moeten we op zoek naar een full-time Peter Hurkmans nam deel aan drie nummers en telkens wist hij als tweede te eindigen*in een zeer sterk gezelschap. Op de 400 m. heren liep hij in zijn serie 54,- seconden. In de finale ging het nog sneller en realiseerde hij een tijd van 53,5 sec. Bij het verspringen was hij met zijn sprong van 6,19 m bij de jongens a niet zo tevreden. Óp de 800 m. jongens a ging hij na een snelle tijd van 2.08,4 seconden als tweede door de finish. laatste onderzoek in het Akademisch Ziekenhuis in Utrecht maar Haarlem- clubarts Hilbrink loopt al op de zaak vooruit als hij uitlegt: „Er volgt nog een laatste gesprek met dokter Strikwerda maar zoals het er nu uitziet zal hij niet meer kunnen voetballen. Albert Kalk man heeft een ontsteking vlak bij het gewricht en het kraakbeen. Het is een kwetsure die zich bij jeugdige voetbal lers voordoet. De knie kan niet meer belast worden want dan komen t moei lijkheden. Kalkman is ook echt niet half invalide maar hij moet zijn hele leven nog verder met de knie en daarom zal er van voetballen weinig meer kunnen komen”. Bij Haarlem is de slag nogal hard aangekomen. Kalkman vormde met Schenk en Hessling de drie jeugdinter- nationals die Haarlem, dat vanmiddag in Zeist een vriendschappelijke wedstrijd tegen UEFA-jeuSd heeft gespeeld, aan het Nederlands elftal leverde. De 17- jarige Havo-scholier gold als een enorm talent waar voor de toekomst veel mu ziek in zat. Joop Brand: „Er moet nog een gesprek met Kalkman komen want het is heel erg wat deze jongen momen teel overkomt. Temeer daar hij na zijn schooltijd naar de Akademie wilde om dat hij de kant van sportleraar uit wilde. Ik zal ook nog bekijken in hoe verre Kalkman zich in de toekomst nog nuttig voor de voetbalclub Haarlem kan maken”. BIRMINGHAM. Bayern München, tegenstander van Ajax in de kwart fina les van het toernooi om df Europese voetbalbeker voor landskampioenen, heeft in Birmingham een vriendschappe lijke wedstrijd gespeeld tegen de Engelse tweede divisieclub Aston Villa. De ont moeting eindigde onbeslist: 1-1. HAARLEM. In de finale van het districtskampioenschap tweede klas li bre, die tot en met zondag wordt gehou den in Café Fabel te Haarlem, leidt de IJmuidenaar, Frans Kunst. In de eerste ronde startte hij uitermate sterk tegen Bert van Herwerden, voor de 150 ca ramboles had hij slechts 18 beurten nodig, moyenne 8.33. Kunst, die reeds enkele jaren achtereen een finale plaats in deze klas bezette, lijkt thans door te breken naar een hogere klas. Hij was altijd reeds in staat een goede serie- americain te spelen, maar op het ruime re spel en in wedstrijdmentaliteit schoot hij nog te kort. Dit euvel schijnt thans tot het verleden te gaan behoren. Ook zijn volgende partij tegen Aad Boogaard was van goede kwaliteit. Deze won hij in 21 beurten, met series van 27 en 31 caramboles. Het is juist die nieuwe structuur, die een betere taakverdeling waarborgt en waardoor wij ons vooral in technisch opzicht meer kunnen waarmaken. Met de dames en meisjes is dat de laatste jaren uitstekend gegaan. De top wordt goed geleid door Eva Bartha en haar assisten ten Caius Jianu en Ginus Lage. Maar toch gaan we ons meer richten op het zoeken naar talentvolle jongeren. Die moeten we halen uit de sectie wedstrijd sport, dus de meisjes - soms van negen en tien jaar —die nog niet tot de topsport zijn doorgedrongen. Die kunnen deelnemen aan regionale trainingen en op deze wijze voor betere prestaties worden opgeleid. Maar natuurlijk alleen als zij het talent ervoor hebben. Nee, voor de turnsters zitten we niet in de zorg.” il! De schoolvoetbalcommissie nam voorts het besluit een beroep Je doen op de deelnemende scholen voor een goede be geleiding van de elftallen te zorgemln het verleden liet dat nog wel eens te Voorts streeft men naar samenwerking met de (Van onze sportredactie) VELSEN. Eredivisieclub Telstar ge bruikt het bekerweekend voor een con frontatie met de piaatselijke amateur- verenigingen Velsen en Stormvogels. De lemiprofs willen eens zien hoe ver de tweedeklassers kunnen komen en daagde het genoemde tweetal daarom uit voor wedstrijden op zaterdag (om half drie op Schoonenberg tegen Stormvogels) en londag (ook bij Telstar thuis om half drie tegen Velsen). MONTE CARLO. In de loop van dinsdag heeft de Fin Hannu Mikkola in een Ford Escort de leiding behouden in de Rallye van Monte Carlo De Alpine- Renault-equipes van Jean Claude An druet en Jean Luc Therier. die in de snelheidsproeven van zondag verrassend zwak voor de dag kwamen, herstelden zich enigszins door de eerste plaatsen te bezetten in de eerste van de snelheids proeven van dinsdag. IJMUIDEN Voor de tweede keer verzorgen de atletiekverenigingen SUO MI (Velsen) en DEM (Beverwijk) zondag op het strand van IJmuiden een Zuider- pierloop en daarvoor verwacht men weer een flinke opkomst aan atleten, sport, lieden en trimmers. Temeer omdat er jondag elders op atletiekgebied in de wijde omgeving niets valt te beleven. Aan de eerste Zuiderpierloop namen vo rig jaar zo’n 450 lopers en loopsters deel. Aan de prestatieloop, waarvan de start om twaalf uur is, gaat een wedstrijdloop vooraf en daarvan is het vertrek op elf uur gesteld. Beide lopen gaan over een afstand van circa zeven kilometer. Voor de wedstrijdloop. waarin van SUOMI een Frans v. d. Kolk, Theo van Koute- ren, Jan van Acker en Wim v. d. Mey starten, zijn vijf prijzen voor de senio ren en drie voor de veteranen in het vooruitzicht gesteld. Drie extra prijsjes zijn er ook voor de dames, meisjes en jongens in de prestatieloop. De normale beloning voor alle deelnemers vormt een medaille met de afbeelding van de Zuid- pier. Men mag een uur over de loop doen om die i n het bezit te kunnen krijgen. Voor de jeugd tot vijftien jaar is de afstand vier kilometer en bedraagt het inschrijfgeld twee gulden, de oude ren moeten drie gulden betalen. Men kan zich zondagmorgen vanaf tien uur aanmelden in paviljoen Zuidpier op het itrand. HAARLEM. Na hei gedwongen af- icheid van Piet Paternotte, Niels Holmström, Hans Dorjee en Sjef van Duffelen, is Haarlem opnieuw getroffen door een ernstige blessureslag. Albert Kalkman, aanvoerder van het Neder landse UEFA-jeugdelftal (16-18 jaar), ial waarschijnlijk niet meer kunnen voetballen. Morgenochtend volst een LEEUWARDEN Jaap Robijn, (55) die voorzitter is geworden van de nieuw gevormde sectie Topsport van het Koninklijk Nederlands Gymnas tiek Verbond, zit al van zijn jongens jaren af in de turnerij. Hij begon als adspirant bij de bekende vereniging „Quick-Huizum” in Leeuwarden *n kwam later in het bestuur van deze succesvolle vereniging. Eerst als se cretaris, later als voorzitter. Vijftien jaar lang hanteerde hij de voorzit tershamer, maar in totaal maakte hij 25 jaar deel uit van het bestuur van „Quick”. De laatste jaren is hij erevoorzitter. Niet zonder trots zegt hij: „Ik kom nog uit de school van Jan de Jong!” Jan de Jonig was de grote leider van Quick en latere voorzitter van het KNGV, die twee jaar geleden is over leden. (onder wie een reisbureaudirecteur die hem een veertiendaagse vakantie op Rhodos aanbood) was langer dan Jans sen tevoren kon vermoeden, maar zijn eerder geuite schrik voor dit soort cere monies ondermijnde hij door als laatste zelf het spreekgestoelte te beklimmen. Precies zoals zijn wieleractiviteiten had Trainer Jan Rab: „Wij hadden wel weer kunnen gaan oefenen tegen een club als Cambuur of zo, maar dit leek ons ook voor het publiek veel leuker. „Als beloning voor het elftal dat tegen Telstar tot het beste resultaat komt, stelt een fotozaak uit IJmuiden vijftien shirts en broeken beschikbaar. Telstar heeft de entreeprijzen aangepast, twee gulden voor volwassenen en vijftig cent voor kinderen. Het is zeer wel mogelijk dat de lang verwachte Pool Willim in deze oefen wedstrijden zijn debuut zal maken. Tel star verwacht dat hij donderdag aan zijn papieren komt en vrijdagavond rond zes uur op Schiphol zal landen. ROTTERDAM. Jan Janssen heeft een waardig afscheid gekregen. Welis waar zonder overstelpende toeloop van collega’s (alleen Joop Zoetemelk was er) en met het gemis aan geïnviteerde Fran sen, maar in elk geval stijlvol. De top van de Nederlandse wielerwereld getuig de in de VIP-room van de Ahoy-hal van de betekenis die Jan Janssen heeft ge had voor de vaderlandse wielrennerij, welke bewondering het sterkst werd uit gedrukt door Rotterdams wethouder voor sportzaken, Van de Pols. Hij bood Jan Janssen een wandbord aan met de gemeentespreuk „Sterkte door strijd". En daar kwam het in alle toespraken uiteindelijk op neer. KNWU- hoofdbestuurslid Van Duim noemde Jan Janssens instelling en persoonlijkheid een visitekaartje voor de Nederlandse wielersport en als voorzitter van de Stichting Bevordering Beroepswieler sport prees bondsfunctionaris Foerster de propaganda die Jan Janssen tijdens zijn carrière maakte. De rij sprekers schouwd. Theo Klein en Henk Spoor blijven onder de maat. Zij zijn niet in staat om het uitmuntende materiaal dat zeer snel is behoorlijk onder controle te krijgen. ZWOLLE Eddy Treytel, de doelman van Feyenoord, zal zondag niet kunnen aantreden in het bekerduel tegen PEC- Zwolle. Treytel is in de wedstrijd tegen FC Utrecht van afgelopen zondag tegen de knie van teamgenoot Rinus Israël opgelopen en heeft daarbij zijn kaak gebroken. Als invaller van de Rotter damse doelman zal zondag de van Zwart-Wit ’28 komende semi-arts Ger Reitsma optreden. Behalve Kunst zijn er nog twee onge slagen. Het zijn Nico Kaag, clubgenoot van Kunst en Ton Heinsbergen. Beiden hebben echter een aanzienlijk lager moyenne. Kaag is sterk gestart in de eerste ronde. Hij won gemakkelijk van de zwak spelende Boogaard. Zijn tweede partij koste hem heel wat meer moeite om te winnen. Nek aan nek was de strijd tegen Herwerden. Laatst genoemde liet het in de laatste fase van de partij, met nog vier caramboles te spelen, ge woon voor zijn tegenstander liggen. Kaag maakte van deze laatste kans een goed gebruik en met een serie van 21 caramboles won hij op het nippertje. Ton Heinsbergen had in zijn eerste par tij grote moeite om van zijn clubgenoot, Bert Herwerden te winnen. Beiden wa ren zeer slecht gestart, maar halverwege kreeg Heinsbergen de ballen onder controle en kreeg zijn tegenstander geen schijn van kans meer. In 34 beurten was de partij beslist. Herwerden was niet verder gekomen dan 78 caramboles. Voor zijn tweede partij tegen Boog aard, had Heinsbergen vier beurten min der nodig. Hij speelde vrij constant in deze partij zonder hoogtepunten Maar de gebruikelijke inzinkingen bleven eveneens achterwege. Op eigen terrein blijft Heinsbergen een sterke gegadigde voor de titel. De Beverwijker Piet Note- boom en Aad van der Berg uit Castri- cum hebben eveneens vier punten verza meld. Zij hebben echter een partij meer gespeeld dan de koplopers. Noteboom en v.d. Berg zijn met nog viif partijen te spelen, nog lang niet Aitgeschakeld. Vooral het moyenne van Noteboom is vrij goed en met zijn grote routine, moet hij voor de koplopers als een geducht tegenstander worden be- BEVERWIJK. De tafeltennisvereni ging Rapidity heeft zondag in haar club gebouw aan de Eenhoornstraat club- kampioenschappen gehouden, die een zeer grote belangstelling trokken Van half elf uur tegen zes uur werd op vier tafels in de gezellige ruimte strijd gele verd door vrijwel alle leden van deze sterk groeiende Beverwijkse veren'">ng. Na negen zware partijen gelukte het Ton van der Helm de titel te behalen, waarmede hij aantoonde aan vorm weer terug te winnen. Vanavond om half acht wordt de strijd vervolgt met de vierde ronde en de eerste helft van de vijfde ronde. Het bestuur van het KNGV heeft 100.000 gulden beschikbaar gesteld voor de turnkringen om bezoldigde bestuurs- assistenten te kunnen aantrekken. Het KNGV meent dat het werk in de krin gen, sommigen tellen 20.000 tot 30.000 leden, niet meer door de bestuursleden in hun vrije tijd kan worden verricht wensen over, een betere samenwerking met scheidsrechterscommissie De heren Van Norden en Verhagen zullen dan ook speciaal worden belast met het aanstel len van de scheidsrechters en voor een goed contact zorgdragen. Als vertegen woordiger van het schoolvoetbal in de schoolsportraad werd secretaris E. de Boer aangewezen. Voor het eerst in de geschiedenis zal er na het paastoemooi ook een schoolzaalvoetbaltoernooi plaatsvinden. Het is de bedoeling daar aan de kampioenen van de E-afdelingen der lager scholen uit het hele district Haarlem, Heemstede, Zandvoort, Bollen streek, Halfweg, Nieuw Vennep, Velsen, Beverwijk en Heemskerk te laten deelnemen. Het toernooi wordt in een d'ag afgewerkt en zal bij een eventueel slagen in de toekomst grootser opgezet worden. HAARLEM De schoolvoetbalcom missie in het rayon van de afdeling Haarlem KNVB is voor het eerst weer in vergadering bijeen geweest om de zaken voor het komende paasvoetbal toernooi van de scholen te bespreken. Tjjdens deze vergadering werd de heer A. de Zwaan tot algemeen voorzitter be noemd. Hij volgt daarmee de heer D. Beets op, die jarenlang praeses van het schoolvoetbal in Haarlem is geweest. Omdat er door de scholen in de paasva kantie steeds meer andere sporten wor den bedreven, zal het schoolvoetbaltoer- nooi ditmaal langer duren dan voor gaande jaren. Men krijgt daardoor wat meer speling. De streefdatum om te beginnen is zaterdag 14 april. Tot 19 maart kunnen de elftallen van de scho len worden ingeschreven bij secretaris E. de Boer, Kleverlaan 45, Bloemendaal.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 23