Niet in huizen gehuisvest Cabaretgroep Tum-Tum vrijdagavond in Micro GEMEENTEBESTUUR BEZOCHT SCHAKERS Grote opruiming resten van giftige stoffen Peuterspeelzaal in Wijk aan Zee Lustrumfeest ui straks taboe Collectelijsten in Heemskerk Scheybeeck pr beker Brokje"schaak romantiek Ai -V’? I Snelschaken om onze Gazoi VEELBELOVEND DUO Micro Theater Demping sloot bij woonschepen JAZZKWARTET IN PROGRESS-SOOS IN DE VISHAL Enquête over winkelsluiting „Het Moriaantje” Meerestein bij opening nieuwe Textiel Centrale 'J OEN WOENSDAG 24 JANUARI IJMUIDER COURANT 1973 4 Het is alweer twee jaar ge leden, dat de schaakorganisato- ren bij het inschrijven van de vier- en tienkampers en de snel- schaakwedstrijd zich wenkbrau wen fronsend afvroegen, waar heen dat wel moest gaan, als die aanmeldingen elk jaar in aantal blijven toenemen. Nu twee jaar na dato is het aantal nog weer toegenomen. Proef .w T oernooisPION age (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) Zand er over (Van een onzer verslaggevers) wil Zoals wij al eerder schreven wordt de damesgroep ook dit jaar weer ge leid door de Duitse Fide arbiter me vrouw M. Gzeskowiak, die verleden jaar deze titel behaalde tijdens het Hoogovenschaaktoernooi. Dinsdagmid dag liep zij stralend rond in Kenne- merduln, want die dag kwam ook haar echtgenoot over uit Duitsland om deel te nemen aan de tienkam pen. TUM-TUM: Vrijdagavond in het Micro Theater. en speelobjecten voor de kinderen plaatsen. Het medeleven van het Beverwijk- se gemeentebestuur met het Hoogo- venschaaktoemooi duurt onverflauwd voort. Regelmatig ziet men één of meer wethouders de schaakzalen bin nenlopen om zich ter plaatse op de hoogte te stellen van hetgeen zich afspeelt op schaakgebied in hun ambt- meester J. G. S. Bruinsma samen met de wethouders Camfferman en Si- Ook de traditionele ontvangst van de schaakfamilie in het Beverwijkse stadskantoor door het gemeentebe stuur staat ieder jaar weer op het programma. Aanstaande zaterdag is het weer zover en worden de scha kers massaal in de „salie des pas perdus” gastvrij onthaald. Elk jaar is dit weer een belevenis en steed keert men er opgetogen vandaan. Over den va nu een heer B ben w( dat br« zich mi je mog wel m wijk.” In d< van de men, d stond ei zaag v licht e bomen tig ja: I vroege bruikt. werdei van el j flink gemee dat he (Van VELS jkse d den o et pai BEVERWIJK Het is in het tienjarig bestaan van het Micro Theater langza merhand een traditie geworden om in het seizoen een avond te reserveren voor de beste cabaretgroep van het jaarlijkse studentencabaretfestival „Cameretten” in Delft. Onze dienst, ook eei over de jong aa er onde enige ti; soorten waarde met de boompj heel er centime lijks zi vijf ja: heel aai heel Ier VI in V en men trekl prot nem de I D den bij gev E het ops ver ver Sar G gen am pui grond t niet gei gemeen Wie nu het pai hakhou groene waarva dan eei Ook zijn haald, soms kunne betrof beplai nendii om t grond gemei „Zo 1 ander „Wan tot ti In november van het vorig jaar kwa lificeerde zowel de jury als het publiek het duo „Turn Turn” als de meest veel belovende cabaretgroep van het festival, en niet ten onrechte. Want dit komische tweetal, bestaande uit Jeroen Hendrik- sen en Jos van Beem (afkomstig uit Enschede en Zutphen) weet bijzonder goed de kloof tussen het podium en de zaal te overbruggen; het is overrompe lend door zijn persoonlijke inzet. In hun programma, dat uit liedjes en conferences bestaat, met eigen begelei ding op gitaar, gaat het over heel gewo ne dingen die men dagelijks in gesprek ken hoort. Het echtpaar Gzeskowiak heeft in het afgelopen jaar nogal met ziekte te kampen gehad, waarbij de drukke werkzaamheden van de vrouwelijke helft, als gevolg van haar vertaal werkzaamheden en haar activiteiten op schaakgebied het niet altijd moge lijk maakten dat men steeds bij el kaar was. Beide echtelieden zijn nu enorm blij, dat zij meer dan de helft van de tijd welke het Hoogoven- schaaktoernooi duurt, bij elkaar kun nen zijn en bovendien de heer des huizes zich nog kan verdiepen in de schaaksport, welke hij zo zeer toege daan is en op welk gebied hij reeds lang zijn sporen heeft verdiend. Aan de rij van personen, die door zijn vrouw aan hem werd voorgesteld kwam schier geen eind, want het aantal vrienden, dat deze vrouwelijke arbiter sinds haar start vorig jaar in Wijk aan Zee heeft gemaakt is enorm groot. Van de meesten heeft zij haar man reeds zoveel verteld, dat hij aan de beschrijvingen al bijna voldoende had om deze of gene te herkennen zo bleek dinsdagmiddag bij de be groetingen. Snel werden daarna de koffers naar de kamer gebracht, waarna de vrouwelijke helft van het echtpaar zich weer naar „haar” da mes begaf en haar man begon met een eerste terreinverkenning in het uitgebreide Kennemerduin-complex. Niet alleen tuinders en landbouwers worden gevraagd resten van giftige, niet meer te gebruiken stoffen in te leveren, ook particulieren kunnen aan de actie deelnemen. De Stichting zal na verloop van tijd bekend maken wanneer en waar in Heemskerk resten van giftige stoffen ingeleverd kunnen worden. K BEVERWIJK. De gemeente is vori ge week begonnen met het dempen van de naast de woonschepenhaven gelegen sloot. Vrachtwagens rijden af en aan om het brede water met zand vol te storten. WIJK AAN ZEE Nu het dorpshuis „De Moriaan” al enkele maanden in gebruik is voor activiteiten voor velerlei groepen in Wijk aan Zee, hebben enkele moeders het plan opgevat ook voor de allerkleinsten iets te gaan doen. Er is een werkgroep tot stand gekomen, die een peuterspeelzaal „Het Moriaantje” heeft voorbereid. Van het bestuur van de Stichting Dorpshuis kreeg men goedkeuring om op de ochtenden te beschikken over de hobbyruimte tegen de daarvoor geldende huurprijs. Men kan daar de peuters ontvangen van ongeveer kwart over negen tot half twaalf. Mevrouw Van Gooi, gediplomeerd kleuterleidster, is bereid de leiding van de peuterspeelzaal op zich te nemen, geassisteerd door twee moeders per ochtend. sloot groenvoorzieningen aan te leggen te Het dempen van de sloot is altijd een van de wensen geweest van het actieco mité van bewoners van de woonschepen. De sloot is ontstaan, toen de gemeente in het verleden grondafgravingen ver richten ten behoeve van sportvelden. Het comité verzocht de gemeente on langs in een pamflet op de te dempen De vierkamp-massa is achter de rug en vandaag moeten de tienkam pers zich aanmelden. Reeds 270 per sonen hebben zich hiervoor inge schreven. Afgewacht moet worden hoeveel zich vanmiddag aanmelden. Is dat aantal aanzienlijk groter dan men had verwacht, dan zullen er een of meer groepen moeten worden samengesteld” aldus toernooidirec teur P. Zwart „in De Moriaan is namelijk voldoende ruimte daartoe.” Tegelijk met de aanmeldingen voor de tienkampen kan men zich ook opgeven voor de snelschaakwedstrijd, welke zondagavond wordt gehouden. De deelnemers uit de IJmond scha ken dan bovendien nog om de beker welke door de IJmuider Courant/Be- verwijkse Courant is beschikbaar ge steld. De enorme wisselbeker mag men een jaar thuis op het mooiste plekje in de kamer plaatsen, doch bij de aanvang van het volgende Hoogo- venschaaktoemooi moet zij weer naar de prijzenkast Een kleinere bokaal, welke tegelijkertijd wordt uitgereikt, is blijvend voor de in de IJmond woonachtige schaker met het hoogste aantal punten. Sedert het instellen van deze beker voor de beste snélschaker uit de IJ mond is zij eenmaal gewonnen door L. v.d. Leden dat was in 1967; het jaar daarop ging zij naar L. J. van Manen en gedurende het ti jepdrk Manen en gedurende het tijdperk van 1969 tot en met 1972 bracht G. M. van Manen de beker op zijn naam. Wie onttroont hem dit jaar? (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Binnenkort start een landelijke actie van de Stichting Verwijdering Afvalstoffen uit Amers foort om overal in het land restanten van giftige landbouwstoffen te verzame len en op een centrale plaats te vernieti gen. De gemeente Heemskerk heeft op een verzoek van de Stichting om mede werking aan deze actie te verlenen posi- tier gereageerd. Overigens houdt dit niet in, dat moe ders die door een eigen zaak, baan, wisselende werktijden van hun man of een baby aan huis gebonden zijn en geen gelegenheid hebben om zelf op de ochtenden te assisteren, hun peuters niet zouden kunnen aanmelden. Integendeel, want in die gevallen komt de hulpverle ning zowel de moeder als het kind ten goede. Maar het wordt geen crèche. Het kind wordt ingedeeld in een vaste groep en het komt op een vaste dag. Men kan de peuter dus niet even brengen om zelf wat gemakkelijker boodschappen te kunnen doen. Half maart-begin april hoopt men te (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het vijfjarig be staan van het Micro Theater is voor het bestuur aanleiding geweest enkele bijzondere voorstellingen te organise ren, met als hoogtepunt een cabaret- chantant in het centrum De Scouw in Velsen-Noord op vrijdagavond Ivo de Wijs en de Sissies. Aansluitend hierop is er in Huize Scheybeeck aan de Velserweg te Beverwijk een nacht feest met medewerking van een jazz combo. Gezien de beperkte ruimte in Scheybeeck wordt de volgende rege ling voor de kaartverkoop getroffen: Vanaf 19 maart aanstaande zijn de kaarten a fl,50 voor het kabaret- chantant en ƒ10,1 inclusief het nachtfeest te verkrijgen bij de beken de verkoopadressen en aan de zaal van de „Schouw”. Bezoekers van voorstellingen in het Micro Theater kunnen echter reeds vanaf 26 januari a.s. tijdens de pauzes kaarten bestel len 6,50 voor het kabaret-chan- tant en 9 inclusief het nachtfeest. CJP-houders betalen respectievelijk ƒ4 en 6,50. Couponkaarten zijn voor deze lustrumvoorstelling niet geldig.. Een verheugde mevrouw Grzesko- wiak met haar juist uit Duitsland ge arriveerde echtgenoot in de gang van schaakpaleis Kennemerduin. IJMUIDEN. Dinsdag werden in IJ- muiden aangevoerd: 28 kisten en 81 premiekisten schelvis: 49 kisten en 167 premiekisten wijting, 296 kisten kabel jauw!, 1320 kisten en 21 premiekisten haring, 1038 kisten schol, 31 kisten schar, 60 kisten tarbot, 38 kisten tarbot, 38 kisten varia, 1139 stijve kabeljauwen, 6900 kg tong. Prijzen in guldens: per 1 kg: tarbot 7,88-7,72, heilbot 6,37, grote tong 7,41- 7,29, grm. tong 9,55-9,39, kim. tong 8,38- 8,28, tong I 9,05-8,68, tong II 8,41-8,23. Per 50 kg: schelvis I 95, schelvis 2 104-100, schelvis 3120-110, schelvis 4 114-100, wijting I 85-41, wijting II 60-39, kabeljauw 1 831'60, kabeljauw 2 102-60, kabeljauw 3 83-74, kabeljauw 4 89-75, kabeljauw 5 80-69, schol 1 41-36, schol 2 55-49, schol 3 65-56, schol 4 66-55, tarbot 314-175, griet 175-106, haring 47,60-28,20, schar 65-21, haai 77-75, kokkerls 41, kuit 160-28, lever 56-19, bot 7,50, kleine kreeft 125, baars 200, steenbolk 41-22. Besommingen: HD 7 ƒ30.500, KW 32 16.900, KW 51 10.600, KW 117 17.500, KW 153 13.400, KW 226 8.800, TH 24 4.560, VD 25 2.320, IJM 23 420, VL 7 ƒ8.900, VL 103 12.900, VL 110 11.200, VL 121 13.700, VL 131 11.200, VL 153 12.600. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De Kamer van Koophandel gaat een enquête houden onder de Heemskerkse winkeliers om het standpunt van de middenstand t» weten te komen aan welke winkelslui ting men de voorkeur geeft. De middenstand krijgt van de Kamer een keuzemogelijkheid uit drie sluitingen: maandagmorgen, dinsdagmiddag en dins dagmorgen. Zoals bekend streeft de Ka mer mettertijd naar een regionale win kelsluiting op een vastgestelde middag of morgen. starten met een proefperiode tot de grote vakantie, afhankelijk van het aan tal aanmeldingen op de dinsdag- en/of donderdagmorgen. Financieel moet men voorlopig op eigen kracht rond zien te komen. De zaalhuur, de vergoeding voor de kleuterleidster, de aanschaf van meu beltjes en materiaal en een glaasje drin ken in de pauze worden door geen enkele subsidie gedekt, al zal wel aan sluiting worden gezocht bij de Stichting Peuterspeelzalen Beverwijk en omstre ken. In de eerste periode zal de werk groep met allerlei akties proberen een groot deel van de inrichtingskosten te dekken. Voorts zal een bedrag per kind, afhankelijk van het inkomen van het gezin, worden overwogen. Inlichtingen over de peuterspeelzaal „Het Moriaan tje” worden graag verstrekt door mevr. M. de Wiedt-van Overmeeren, Tappen beekstraat 34, tel. 02517-591. D< duid zijn zij hooi in e ring amt BEVERWIJK. De sociografische dienst voor Beverwijk en Heemskerk heeft een rapport gemaakt over de niet in woningen gehuisveste bevolking in Beverwijk, waaronder wordt verstaan de bewoners van inrichtingen, tehuizen, woonoorden en woonschepen. BEVERWIJK. Met groot vertoon is dinsdagavond de vergrote zaak van de Nederlandse Textiel Centrale aan de Zeestraat 5 en 58 door burgemeester J. G. S. Bruinsma geopend. De heer Nijs- sen, directeureigenaar, begon een jaar geleden in het pand nr. 56 met de verkoop van tapijt en tapijttegels. Hij kocht onlangs de belendende winkel van melkhandel Van Zelderen en trok het pand bij zijn winkel. De Textiel Centra le bezit vestigingen in Weert, Bergen op Zoom, twee in Rotterdam en drie in Amsterdam. De opening van de Bever wijkse vestiging werd opgeluisterd door de drumband Meerestein. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. De gemeente geen collectevergunning meer afgeven aan die verenigingen, die met een zoge noemde intekenlijst langs de huizen gaan. Het gemeentebestuur meent name lijk, dat een lijst, waarop namen van gulle gevers voorkomen, de vrijheid van het individu om zelf de hoogte van het te geven bedrag te bepalen aantast. Voortaan wil het gemeentebestuur al leen nog maar aan die verenigingen een collecte-vergunning afgeven, die van plan zijn de collecte met een gesloten bus te houden. HEEMSKERK. In de Progress-so- ciëteit treedt vrijdagavond het jazzkwar tet van Bart Dal op. Het kwartet bestaat uit Ramon Hermans (drums), Willem van Beers (bas), Rob Agerbeek (piano) en Bart Dal (trompet en bugel). Men brengt in Progress voornamelijk werken uit de vroege zestiger jaren. De jazza vond begint om 9 uur. Tum-Tum komt vrijdag 26 januari naar het Micro-theater in Beverwijk, waar men een avondvullend optreden zal geven „teneinde de zaal fatsoenlijk, doch stevig op zijn kop te zetten^’ (aan vang half negen). Kaarten voor de voorstelling zijn ver krijgbaar bij het reisbureau Ruys/Intra- ned, Beverwijk (tel. 26842), reisbureau Orion Heemskerk (tel. 31441), WV Marktplein IJmuiden (tel. 15611) en eventueel aan de zaal. Per april 1972 waren dat 1648 perso nen. De verdeling was als volgt. St. Jozef Rusthuis, Peperstraat 231 perso nen; Wsterburcht, Scheybeecklaan 66 personen; Huize Akerendam, Velserweg 17; Rode Kruis Ziekenhuis, Vondellaan 123; Casa Iberica, Kees Delfsweg 178; Eurocasa, Spoorsingel 413; R.K. Klooster, Wilgenhoflaan 8; Huis ter Wijck, Ples- manweg 1 150; woonschepen Ringvaart 70; Heliomare, Relweg 148; Zeevanc, De Zwaanstraat 142; pension buitenlandse arbeidskrachten, Julianaplein 102. Mej. led Guinée van de Beverwijkse Sociaal Culturele Raad is als vakkundig begeleidster aangetrokken. Men kan dus met een goede organisatie en goed voorbereid van start gaan. Contacten met de onlangs gekozen Dorpsraad hebben ertoe geleid, dat me vrouw Krul namens de Dorpsraad zit ting heeft in de werkgroep. De werkgroep is uitgegaan van de gedachte dat de straat onveilig is, er weinig vrije speelgelegenheid voor de kinderen is en de gezinnen klein zijn, waardoor kinderen van twee en drie jaar vaak onvoldoende mogelijkheden hebben om met leeftijdgenootjes in con tact te komen. Wijk aan Zee heeft de duinen en het strand dan wel binnen handbereik, maar in de wintermaanden biedt dat geen oplossing. De werkgroep wil graag komen tot een grote groep van moeders, die vol gens een bepaald rooster twee aan twee één ochtend de leidster assisteren. Ook de moeders zelf kunnen hier voordeel van hebben, want de aandacht richt zich daarbij automatisch op andere kinderen van de zelfde leeftijd en ook dat kan leerzaam zijn, terwijl de leidster van een speelzaal meestal zeer inventief is in het spelen met kinderen en de moeders daardoor stimuleert om ook thuis meer en anders met de peuters te spelen. terrein. Dinsdagmiddag werd de Achterin de geheel gevulde eet- annex toernooizaal zelfs bezocht door burge- demonstratiezaal ontmoetten een depu- meester J. G. S. Bruinsma samen met aemeentebestuur en ir de wethouders Camfferman en Si- tatle van gemeentebestuur en »r. gon. In de zaal, waar de demonstra- Drijver elkaar. Hier de burgemeester tieborden worden bijgehouden en ex- in gesprek met de oud-voorzitter van ■plicatie gegeven wordt van hetgeen ^e Raad van Bestuur van Hoogovens. de televisie toont over hetgeen zich boven aller hoofden in de zaal der hoofdgroepen afspeelt, troffen zij daar aan ir. A. Drijver oud-voorzitter van de Raad van Bestuur van Hoogo vens in gezelschap van zijn echtgeno te. De heer Drijver slaat welhaast geen schaaktoernooi over in Wijk aan Zee en als zijn agenda dat toelaat wipt hij over om even van die schaaksfeer te proeven. V J ÉK;

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4