Dat gaat veel geld kosten Hoogovenmuziekfeest Klaroen 73 CAT OPEN, GAT DICHT Vijftien maanden Heemskerk maakt zich niet druk over noordelijke randweg Nappa kleding VELDHUIS Suède- voor overval op NS-beambte Inrichting speelterrein bij „De Werf „De Zandkraai” Wethouder Roozen: „Goed contact met Beverwijk” Cursussen in BON in open enveloppe zonder postzegel opsturen naar Nationale manifestatie voor alle landelijke organisaties Kulturele Stichting Velser Gemeenschap Informatieavonden afslankcursus Activiteiten in Urkers vissen lijk uit Noordzee op Verbeteringen toegang naar dienstencentrum en toen kwam er n olifant met ’n lange snuit... 1 „De Werf” praat met buurtbewoners over speelgelegenheid HEEMSKERK. Maandagavond or ganiseren bestuur en staf van het Heemskerkse Buurthuis „De Werf”, Jan Ligthartstraat 275a, een bijeenkomst waarop met buurtbewoners over de uit eindelijke realisering van de speelgele genheid vor het Buurthuis zal worden gesproken. Aanvang van deze buurtbij eenkomst: 20 uur. „De Lichtboei” Umuider Courant DONDERDAG 25 JANUARI 1973 IJMUIDER COURANT Bezorg mij 14 dagen gratis IN HEEMSKERK Kort IJmondnieuws HEEMSKERK Buitenwacht TOCH WEER ZOMERKAMP •n IJmuider Courant* Beverwijkse Courant (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK/BEVERWIJK Tien jaar geleden verscheen er op een kaart van de IJmond een pot loodstreep je, dat later als de noor delijke randweg de geschiedenis in zou gaan. Een weg, dwars door het duingebied van het Provinciaal Waterleiding Bedrijf van Noord- Holland en even ten noorden van de grens van Hoogovens, waarmee niet iedereen gelukkig bleek te zijn. Beverwijkse Courant Sift (Van een onzer verslaggevers) Antwoordnummer 416 Haarlem Naam Adres 1 te: Daarna kunt u mij noteren als tfWWWWWWMWWWWMW 99 aanlei- ADVERTENTIE voor dames en heren neen, het is geen sprookje! Vul onderstaande bon in en u ont vangt 14 dagen lang IJmuider Courant/Beverwijker Courant* voor niets in uw bus I De noordelijke randweg verbindt via een aansluiting op de nog aan te leggen Verlengde Plesmanweg Wijk aan Zee met Beverwijk. Een kleine aftakking in de randweg leidt naar de Kaagpoort van Hogovens, die hiermee een gunstig ge legen noordelijke toegangspoort krijgt voorgeschoteld voor de fabrieksterreinen ten noorden van de Zeestraat. Hoogo vens maakte indertijd met Beverwijk de afspraak anderhalf miljoen bij te dragen in de aaniegkosten van de noordelijke randweg. Die zogenoemde raamovereen komst bestaat nog steeds en de gemeente Beverwijk denkt er niet aan de overeen komst te verbreken. Klaroen 69 zullen velen zich nog her inneren als het muziekfeest, waaraan voor het eerst in de geschiedenis alle bij de vier landelijke organisaties aangeslo ten verenigingen konden deelnemen. Het was een start, die niet geheel uit de verf kwam. De vier organisaties, die toch een kwartmiljoen actieve muziek beoefenaars en -sters vertegenwoordigen, waren namelijk nog niet ingespeeld op uniforme reglementen. Bovendien preva leerde het deelnemen aan eigen bonds- concoursen. Zonder aantasting van de persoonlijke structuur van elke organisatie op zich wil Klaroen 73 verder streven naar een beter begrip tussen en een samenwer king van alle Nederlandse amateurmu- ziekgezelschappen met als doel een gro tere eenheid in de wereld van de vader landse blaasmuziek in de mest uitge breide zin. Wie in het archief de publikaties „Noordelijke Randweg” opzoekt komt ook de motie tegen van de Heemskerkse raad, waarin men als oordeel uitspreekt, dat sinds het ontstaan van de plannen van de randweg de inzichten hierom trent zijn gewijzigd. De raad sprak te vens als zijn oordeel uit, dat de nood zaak van aanleg niet vaststaat en dat aanleg grote schade doet aan een kost baar stuk duinterrein. De raad verzocht B. en W. van Heemskerk geen iniatieven te nemen, die de aanleg van de weg bevorderen en stappen te ondernemen, die kunnen leiden tot afvoering van deze weg van het bestemmingsplan „Heems kerk aan Duin-Noorddorp”. HEEMSKERK. De ingang van het dienstencentrum voor bejaarden en de bejaardensoos in de voormalige her vormde school aan de Marquettelaan is thans moeilijk voor personenwagens te bereiken. Om aan die situatie een einde te maken, wil de gemeente een kleine reconstructie van de Marquettelaan in de omgeving van het centrum doorvoe ren. In het huidige voetpad komen een in- en uitrit, die naar de toegangsdeur van het centrum leiden. Aan de overzij de van het centrum wordt aan de Mar quettelaan tot de Van Coevenhoven- straat een voetpad aangelegd, dat door een brede groenstrook (breder dan thans het geval is) van de rijweg wordt afge sloten. ft maandabonnee 9,30 ft kwartaalabonnee f 27 ft Doorhalen wat niet verlangd wordt B reestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 Het volledige programma ziet er uit als volgt. Op vrijdag 25 mei worden de openingsceremonie en het openingscon cert door de Marinierskapel verzorgd. De wedstrijden worden gehouden op zater dag 26, zondag 27 en donderdag 31 mei alsmede op zaterdag en zondag 3 juni. Op maandag 28, dinsdag 29 en woens dag 30 mei is respectievelijk een koor- festival, een amusementsavond en een jongerenmuziekdag gepland. Een opera concert wordt gegeven op vrijdag 1 juni. Deze grote nationale muziekmanifesta tie wordt gehouden onder auspiciën van de SONMO en georganiseerd door de Hoogovenharmonie uit IJmuiden. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND De informatieavond over de afslankcursus „Slimming Internatio nal” vangt maandagavond om 20 uur aan in het Rode Kruisgebouwtje aan de Beverwijkse Dellaertlaan. Eenzelfde bij eenkomst wordt woensdagavond (aan vang eveneens 20 uur) in het „Hervormd Jeugdgebouw” aan de IJmuidense Rem- brandtlaan 45 gehouden. Vrouwengilde. Voor de feestavond ven het R.K. Vrouwengilde in Heems kerk heeft het bestuur de bekende da mes Joosse en Van Keeken uit Bakkum uitgenodigd, die hun „Two Women Show” zullen presenteren op donderdag 8 februari in „De Vrijbrucht.” Een verheugend verschijnsel hierbij is, dat veel verenigingen reeds nu blijk gegeven hebben van hun drang naar grotere samenwerking in het algemeen en een sportieve in wedstrijdvorm gego ten „confrontatie” met verenigingen van „andere” organisaties in het bijzonder. De concerten en concertwedstrijden hebben plaats in de Dr. Prinsenhal aan de Maerelaan in Heemskerk. Op het door tribunes omsloten parkeerterrein tegenover de sporthal worden de mars-, tamboer-, show- en majorettenwedstrij den gehouden. er uit nood- (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De Haarlemse recht bank heeft een 25-jarige inwoner van Heemskerk en een 19-jarige Amster dammer veroordeeld tot vijftien maan den gevangenisstraf wegens een gewa pende overval op een NS-beambte in Heemskerk op 13 augustus van het afge lopen Jaar. De mannen maakten daarbij f 400 aan contanten en enkele cheques buit. De officier had twaalf maanden, waarvan twee voorwaardelijk geëist. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK De gemeente is en kele weken geleden begonnen met het egaliseren en beplanten van het braak liggende stuk grond voor het buurthuis „De Werf” ten behoeve van de spelende kinderen. Dit mede op verzoek en in overleg met bestuur en staf van het buurthuis. Maandagavond 29 januari wordt er in het buurthuis een bijeenkomst belegd voor de buurtbewoners, die zijn uitgeno digd om zelf mede te bepalen hoe dit terreintje verder wordt ingericht, onder meer wat de keuze van speeltoestellen betreft. De gemeente is bereid de kosten op zich te nemen. Bestuur en staf van het buurthuis hebben om die kosten enigszins te drukken aangeboden de toestellen te plaatsen, daarbij rekenend op de medewerking van de buurtbewo ner». Hij voegde er aan toe: „Het gaat nu in hoofdzaak nog om de calamiteiten. Als daarvoor alternatieve oplossingen kun nen worden gevonden dan zullen we de weg graag afvoeren”. Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk maakte zich intertijd hierover boos en begreep niet hoe Heemskerk de weg had kunnen laten vallen zonder met Beverwijk in overleg te treden. Een gesprek van het comité „Geenmeterduin- weg” met het gemeentebestuur van Be verwijk vorige week leverde geen nieu we gezichtspunten op. Beverwijk bleef van de recreatieve waarde van de noordelijke radweg overtuigd en hamer de op handhaving van de raamovereen komst met Hoogovens. Beverwijk is door Heemskerk nimmer op de hoogte gesteld van de volledige Wethouder Roozen wilde dit nadruk kelijk stellen. Hij pleitte nogmaals voor inspraak voor eenieder in het probleem of de weg er nu al of niet moet komen. „Ook de bevolking van Wijk aan Zee dient hierin te worden betrokken, want volgens Beverwijk is de weg in eerste instantie voor de badplaats ontworpen”. IJMOND Van 25 mei tot en met 3 juni wordt in Heemskerk het vierde Hoogovenmuziekfeest onder de naam „Klaroen 73” gehouden. De voorgaande muziekmanifestaties, Klaroen 61, 65 en 69, zullen bij de veie duizenden passieve en actieve bezoekers ongetwijfeld nog een bekende klank hebben. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Opnieuw heeft de Heemskerkse gemeentepolitie de nieuwe radarapparatuur gebruikt om overtre ders van de maximum snelheid te be trappen. De controle, die een uur duurde, heeft de politie geleerd, dat 36 bestuurders van motorvoertuigen nog steeds niet we ten wat 50 kilometer is. Snelheden van 80 kilometer waren geen uitzondering. De hoogst gemeten snelheid was 89 kilo meter. De ingevulde boetebedragen op de ac- cept-girokaart van de politierechter zul- ler er niet om liegen. naar adem snakkende Wijk aan Zee. In de ogen van de Beverwijkse gemeente bestuurders kan de Zeestraat in de na bije toekomst het aanbod van het woon- werk- en recreatieverkeer van en naar de badplaats niet zonder ernstige ver keersmoeilijkheden verwerken. De re creatieve functie van de weg acht Be verwijk bijzonder belangrijk, terwijl het actiecomité Geenimeterduinweg daaren tegen, die de gang van zaken omtrent de voorbereiding van de weg in het IJ- mond-Noord-wereldje nauwlettend in het oog houdt, de mening verkondigt, dat Wijk aan Zee geenszins behoefte heeft aan een nieuwe aan- en afvoerweg voor de recreatie, want de badplaats zit in de zomermaanden al mud vol. het ziet er naar uit, dat de gemeente het ook als zodanig in de toekomst gaat verkopen. De sloot is ontstaan toen de gemeente indertijd grond nodig had voor het ophogen van sportvelden. Dus een zaak van: gat open, gat dicht. In Lage Vuursche (vlak bij Hilver- lum) wordt van 28 juli tot en met 4 augustus voor jongelui van 7 tot en met 14 jaar door het buurthuis een kamp- week gehouden. Regelmatige buurthuis bezoekers kunnen zich van 29 januari tot 2 februari voor dit kamp laten inschrijven: van 5 tot 9 februari staat die mogelijkheid voor andere belangstel lenden open. De leiding van het Buurt huis (telefoon 33808) verstrekt desge. wenst nadere inlichtingen over de „WerT-kampweek. De wedstrijden voor harmonie- en fanfarekorpsen, brassbands, drumbands, showorkesten en majorettengroepen tij dens het negen dagen durende muziek feest worden omlijst met concerten, een koorfestival, een jongerenmuziekdag en een amusementsavond. De gemeente ziet de noordelijke rand weg als een bloedtransfusie voor het (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. De in span vissende UK 141 en UK271 hebben bij de Silverpit het stoffelijk overschot uit de Noordzee opgehaald van een tot dusver niet - ge ïdentificeerde man. De politie van Sche- veninge nheeft vanmorgen het lijk, dat in staat van ontbinding verkeert, aan boord gehaald van het hospitaal-kerk- schip „De Hoop”. Geen directe verbetering van de woonschepenhaven, maar voor de bewo ners van de schepen althans een zorg mider is de demping van de sloot, die langs het wandelpad van de haven loopt. Zoals wij woensdag meldden is de ge- Wethouder Roozen vond toen de motie enigszins overbodig, maar aanvaardbaar. Volgens de wethouder bestaat verkeerstechnisch oogpunt geen zaak tot aanleg van de weg, omdat verkeerstellingen daartoe geen ding geven en bovendien, omdat straks de westelijke randweg het verkeer over de Zeestraat voor een deel zal ontlasten, aldus de wethouder in de raad op 26 oktober 1972. Dank zij het omvangrijke werk van de SONMO, een overkoepelende stich ting van de vier landelijke muziekorga nisaties, is de oorspronkelijke opzet om naast het wereldmuziekconcours in Kerk- rade ook een nationaal muziekfeest op „brede basis” te creëren grotendeels be reikt. Met een muziekfeest op brede basis wordt bedoeld een concours voor alle verenigingen, ongeacht bij welke organisatie deze zijn aangesloten. Voor de leek in de wereld van de harmonie- en fanfarekorpsen en de drumbands moet ter verduidelijking op gemerkt worden, dat het voor enkele jaren terug onmogelijk was om als een bij organisatie X aangesloten vereniging op concours te kunnen en mogen gaan bij een vereniging, welke was aangeslo ten bij organisatie IJ. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In het buurthuis „De Zandkraai” bestaat nog gelegenheid deel te nemen aan het cursusprogramma 1973, dat onder meer cursussen omvat op het gebied van kleding en woningin richting, allerlei handenarbeidtechnie- ken, waaronder batikken en andere stof- druktechnieken. Nadere inlichtingen worden graag in het buurthuis verstrekt, of telefonisch via nummer 32549. Heemskerk maakt zich momenteel niet zo druk over de randweg. „De eerste vijf a tien jaar is de kans op aanleg uiterst klein. Wie zal er zijn om die anderhalf miljoen gulden van Hoog ovens bij te spijkeren”, zo vraagt wet houder Roozen zich af. „Het is een aardige recreatieve weg. Niet meer en niet minder. Verkeerstechnisch is de noodzaak van aanleg niet bewezen”. tekst van de motie, die de raad Heems kerk op 26 oktober vorig jaar aannam. Ook dat zit Beverwijk niet lekker. Geboren: Michele, z.v. M. Battista en J. C. W. B. Stoker; Marion, D. C., d.v. T. Janknegt en D. M. C. Burgerhart; Es ther, R., d.v. T. van Aalst en M. J. C. Houtenbos; Ruth, d.v. A. C. Timmer en M. Landman; Tom E., z.v. J. Verkooijen en L. T. van Dijk; Jolanda, d.v. E. Sierra Saez en J. A. Barranco Lopez; Maria A. d.v. F. Dieguez Arean en H. Otero Vaz quez; Marco z.v. H. Drijver en L. W. M. Traa; Shirley A. M. d.v. G. H. J. Leg- deur en L. E. J. van Sluis; Linda d. v. G Vellema en N. C. C. J. Versluis; Dennis, z. v. J. Koopman en I. S. Rol; Theodorus P. A. ,z.v. A. J. Stengs en P. A. Levering; Esmeralda M., d.v. H. O. Lammers en A. M. Grone; Jos, z. v. J. J. Commandeur en P. M. Buur. Ondertrouwd: Jacob G. de Jong en Cor nells van Galen; Dirk Tillema en Aukje Wiltjes; Antonio Puggioni en Angelica Masala; Johannes H. F. de Groot en Pleuntje de Kroon. Getrouwd: Jan Jongerius en Petronel- la A. Bos; Hyronimus A. Frantsen en Ingrid W. J. Meinders: Theodorus J. H. Mattu en Maria R. E. A. de Boer; Johannes Radsma en Ettje Mooi; Willem C. Castricum en Zwaantje C. M Udo. Overleden: Johannes A. Apeldoorn, 97 jaar; Sarah E. Wallis, 88 jaar, weduwe van Butler; Elisabeth M. van Gelderen, 59 jaar, echtgenote van Van Gelderen; Ardianus F. Stalker, 76 jaar. VELSEN-NOORD. Donderdag 1 fe bruari zal, zoals eerder aangekondigd, in het Cultureel Centrum De Schouw, Bleyenhoevelaan 2 in Velsen-noord, de Kulturele Stichting De Velser Gemeen schap haar openingsvergadering houden. De agenda van deze vergadering, die om 20 uur begint, vermeldt: Opening; notulen van de vergadering van 18 okto ber vorig jaar; ingekomen stukken en mededelingen; uitslag van de enquête inzake de 4 mei-herdenking; ontwikke lingen van STISA, bestuurssamenstelling en afscheid van aftredende bestuursle den; rondvraag en sluiting. Mevrouw A. J. P. van Heel-Montijn zal in de nieuwe bestuurssamenstelling niet meer terugkomen Aan het gemen- tebestuur is verzicht twee raadsleden te benoemen. De heer H. Groen heeft laten weten, dat hij zich niet meer voor een bestuursfunctie beschikbaar stelt; hij treedt per 1 februari af. De nieuwe stichting zal, gezien haar doelstelling, zich, als eerste fase be zig dienen te houden met de amateur istische kunstbeoefening; professionele kunstuitingen: creativiteitsbevordering en volksontwikkeling; subsidiebeleid, ruim telijke problemen; recreatie; lectuur voorziening. Voorgesteld wordt te starten met ene kernbestuur, bestaande uit de heren; drs. W. J. van Benten, N. van der Deyl, A. van der Wijst en K. van de Poll. Het ii de bedoeling het kernbestuur te machti gen zo spoedig mogelijk met voorstellen te komen tot samenstelling van een algemeen bestuur. Wethouder H. J. Roozen, dinsdagmiddag tijdens de wekelijkse persconferentie: „De notulen van die raadsvergadering en de tekst van de motie worden zo spoedig mogelijk toege zonden. Dit hadden wij eerder moeten doen. Ik hoop niet, dat de buitenwacht nu de indruk krijgt alsof Beverwijk en Heemskerk met elkaar in de clinch liggen over die noordelijke randweg. Er is een goed(l) contact hierover”. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Stichting voor Sociaal Cultureel Werk in de wijken Meerestem, Oosterwijk, Zwaansmeer en Zuidbroek organiseert zaterdagavond in buurthuis „De Lichtboei” tal van activi teiten voor jongeren van 13 tot 20 jaar. Aanvang: 19.30 uur. De bezoekers van „De Lichtboei” kun nen zaterdagavond naast bijvoorbeeld klaverjassen, biljarten, schaken, sjoelen en dammen ook op de paint-in met kwast en verf een bepaald onderwerp op de door hen gewenste wijze uitwerken. Bij voldoende belangstelling zullen de resultaten van deze creatieve werkzaam heden met de deelnemers worden be sproken. Voor achtergrondmuziek én consumpties wordt gezorgd. De „Werkgroep Spaak” houdt zater dagavond een programma van luister liedjes (aanvang 20 uur) van Elly Nie man en Rikkert Zuidenveld met gram mofoonplaten. Zondagavond wordt er, eveneens vanaf 20 uur, in „Spaak” plaatjes gekeken. meente Beverwijk vorige week met het storten van zand begonnen. Of er op de gedempte sloot een groenvoorziening wordt aangelegd is nog de vraag. Het terrein, waarin de sloot ligt, maakt on derdeel uit van het industrieterrein en

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4