Hans Otjes, gevoelig en oprecht cabaretier Burgemeesterskinderen ter aarde besteld Samenwerking ziekenhuizen WEST NEDERLAND I Gulden dagen oud-voorzitter voor Hoofdgroepen blijven Kennemerduin in Eén bloemetj voor Fenny A Wat5 6 Vervangend optreden in Mico Theater SCHAKERS GAAN VOETBALLEN SPAARDIENSTEN GIRODIENSTEN BANKDIENSTEN REISDIENSTEN Harmen van den Berg nog steeds vermist hoge rente en bovendien: dagelijkse berekening als extra belangrijk voordeel. Jl ZATERDAG 27 1973 JANUARI Inlichtingen gevraagd (Van een onzer verslaggevers) OVERWELDIGENDE BELANGSTELLING p r~\ BEVERWIJK Een cabaretier volgen in zijn groei kan een heel boeiende aangelegenheid zijn, zeker wanneer in dat groeien ook kwalita tief vooruitgang zit. Zoiets is het ge val bij de Amsterdamse cabaretier Hans Otjes, die na een ruime pauze waarin hij echter hard aan een nieuw programma heeft gewerkt in de tweede helft van het vorig jaar weer ging optreden met een ge heel eigen programma. Een pro gramma waarmee hij zijn publiek oprecht wil amuseren, niet met plat vloerse lolbroekerij, maar door een inbreng waarachter een sterke per soonlijkheid schuil gaat. Het ziet er niet naar uit, dat de gedachte van de toemooivoor- zitter L. C. A. van Kuijk om in de toekomst de hoofdgroepen in De Moriaan te laten schaken, werkelijkheid zal worden. Vrij dagmiddag is hij van zijn eerder ingenomen standpunt terugge komen. Om allerlei redenen leent De Moriaan zich beter voor een massakamp dan voor de strijd van de invités op het Hoogovenschaaktoernooi. VELSEN Zoals reeds maandag door ons werd bericht is de 58- jarige heer Harmen van den Berg uit Ermelo sedert vrijdagavond 19 januari spoorloos verdwenen. Hij is uitvoerder op een bouwwerk van de n.v. „Panagro” in IJmuiden, waarvoor de vermiste zich dagelijks met zijn auto, een rode Peugeot 304, met het kenteken 43-29 UK, van Er melo naar zijn werk begaf. Hij is vrijdag 19 januari na het beëindigen van zijn dagtaak voor het laatst ge zien toen hij het werk normaal met zijn auto verliet. ■T'J ToernooisPIONage .De ka- KO VAN LEEUWEN (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE 4i%|41%| 5 |5i%|6i% 161% 161% ■eboorte, avond- 11.30 en saterdag Mis 9.30 ng werk ereniging 10-17 uur. art. zondag en 21.15 dag 14 u. boord,” De heer S. Husslage (PvdA) benutte dit formele besluit donderdag tijdens de openbare raadsvergadering om er nog eens bij het college op aan te dringen de samenwerking van de ziekenhuizen in de IJmond te bevorderen. Wethouder mr. drs. H. G. van Beek (KVP) is bij de begrotingsbehandeling al uitvoerig op deze kwestie ingegaan en wilde nu niet in herhalingen treden. Hij volstond met te verwijzen naar de grote vinger die Den Haag in de pap van de ziekenhuisbouw heeft en meldde dat hij recentelijk een brief aan het ziekenhuis heeft gezonden met een aantal vragen inzake accommodatie, personeelsbezet ting en dergelijke. De heer Husslage had met name gewezen op de te beperkte ruimte van de poliklinische afdeling. Piet Veldheer, die inmiddels al een keer „per vergissing” werd opgesomd als mevrouw Veldheer, vindt het een eer uitverkorene te mogen zijn en zich omringd te zien door negen le den van het zwakke geslacht, die het hem echter op schaakgebied lang niet gemakkelijk maken. Inmiddels heeft hij 2*/z punt uit drie partijen, zodat de situatie er voor hem niet al te slecht uitziet. ilfstraat, ndag H. d. Herv. D. Ver- Vrij- el (Kin- Meijer aart 146) Douglas 20.15 u.: Kaart u.: The de Mag- mtsoen). 10.30 tot Schey- oensdag ran 19.30 ig bij F !1. 02510- p land- maan- ordelljk istelllng rer een TERMIJNREKENINGEN 24 maanden opzegging. Vrij voor aankoop algen hule. SPAARDEPOSITO’S 24 maanden vast. Vrij voor aankoop eigen hul*. SPAARDEPOSITO’S 36 maanden vast Vrij voor aankoop algen huis. 0 u. ds. G. van NUTSSPAARBANK PERFEKTREKENINGEN zo goed als vrije rekening 1.000,- per maand vrij. Vrij voor aankoop eigen huls. TERMIJNREKENINGEN 6 maanden opzegging. Vrij voor aankoop eigen hub. ederatie. t, 10 u. rk, Die- >nst. 1.15 20.15 1”. Maerten i. ds. R. 19.30 u. 1.15 u., u. „De 20 u.: - „Dik loflaan). ■ken en geopend Vele honderden mensen hadden zich gistermiddag op de kleine begraafplaats verzameld om de begrafenis bij te wo nen. Onder hen waren burgemeesters van de diverse gemeenten rond Heem stede, staatssecretaris Vonhoff van CRM, wethouders en raadsleden uit Heemste- Llaan 1, ndag H. u.; H. 2, zater- Missen d. Oude Cigentljd- k. Wand- i. vrijdag dagavond e maand an Han.” 19), Per- ■eligieuze zaterdag (Amster- cking tot etc. Dag ve zater- 63), Ten- euw t.m. tig Hals ïiool van itenkabi- ezit met mdriaan, ld maan- mdag 13 mstelling t, tot en ling van idige in- en met e maand Onder auspiciën van de organisato ren van het schaaktoernooi wordt woensdagavond in „Heliomare” een simultaan gegeven voor de patiënten en het personeel. Simultaangevers zijn dan de Joegoslaaf Ostojic en de Zweed U. Andersson, althans indien laatstgenoemde geen hangpartij heeft en moet doorspelen. In dat geval zal een andere deelnemers uit de hoofd groep voor hem worden gevraagd. HEEMSKERK. Al in 1970 heeft de raad een garantie verleend op een door het bestuur van het St. Jozef Ziekenhuis te sluiten geldlening voor de aankoop van de grond voor het nieuwe zieken huis. Dat kan nog steeds niet worden gebouwd en het geld hoeft dus ook nog niet te worden geleend. De garantiever- klaring heeft echter slechts een beperkte duur en die moest nu door de raad worden verlengd. u.: u, Schaba- RENTE PLUS REKENINGEN met dagafschriften. 1 maand opzegging. Vrij voor aankoop eigen huis, effecten, betaling hypotheek rente en aflossing. 21.15 u. Vandaag ring van i. tevens rd”, 14 j. 21.15 u. a.l. 21.15 u.: Ing 24 u. laagd in laterdag 23.30 u.: „Fablio, renstein wai”. g 19 en zondag 16.30, is m het voor wat eerste Een Jubilaresse Fenny Heemskerk, die in een der damesgroepen meespeelt bij de tienkampen, heeft een bijzon der naamkaartje bij haar bord gekre gen. Het is namelijk versierd met een getekende bloem, waarin het cijfer „30” prijkt, ten bewijze, dat Fenny voor de dertigste maal aan het schaaktoernooi deelneemt. En niet al leen deelneemt, doch tegelijkertijd door haar aanwezigheid onder al die goede vrienden meehelpt de fijne sfeer welke hier altijd heerst in stand te houden. 30, 19 en ndag en af,” a.l, luns for 20 u. toernooi Otjes gaat er van uit dat hij bloedse rieuze zaken zelfs niet als ernstig be doelde scherts in een amusementspro gramma kan brengen. „Dan moet ik op de Dam gaan staan en het uitschreeu wen”, zegt hij als ik daar na afloop naar vraag. In het nieuwe programma komt Hans Otjes de zaal binnen met weer als van ouds een bloem in zijn hand en dood nerveus. Met schrik constateert hij dat er publiek is en erger lijkt het voor hem niet te kunnen. Daarmee dwingt hij datzelfde publiek razend knap op de knieën. Wat later volgt „Seringentuin”, een liedje van Joris Schiks van het Krisiskabaret, dat Otjes geheel op zijn wijze van introvert liedjes zingen (zo uitbundig als hij is in wat je sketsjes of zoiets dergelijks noemt, zo ingetogen gaat hij te werk in zijn liedjes) enigszins nostalgisch de zaal in brengt. Hoogte punten zijn zonder twijfel „Het geheim zinnige derde personage”, waarin de driehoeksverhouding via een omweg door de middeleeuwen duidelijk wordt gemaakt op rake komische wijze, en de excellentie die in een of ander gat van een dorp een brug moet openen en daar bij voorbaat al van gruwelt. Actueel na het openbaar worden van de geheime rapporten van het vaticaan, waarin het accent op de homofilie bij veel priesters wordt gelegd, is „Pastoor”, waarin een huishoudster vergeefs alles doet om haar pastoor te behagen omdat zij verliefd op hem is, terwijl haar parochieherder „Zo gelukkig is met de kapelaan”. Hans Otjes heeft in zijn nieuwe pro gramma, dat na enige maanden zeker rijping vertoont, muzikale steun van zijn vaste pianist Dolf Pierie. Sinds kort is daar ook de Zuid-Afrikaanse basgitarist Joe Tremaine bijgekomen en dat maakt de begeleiding voller. Een avond met Otjes schenkt in elk geval de plezierige voldoening dat er iemand aan het werk is die het oprecht meent met publiek dat zijn vele vondsten op waarde weet te schatten. Vrijdagavond trad Hans Otjes op in het Micro Theater in Beverwijk, waar hij Camarettenwinnaar „Turn Turn” plotseling moest vervangen, omdat een van de twee artiesten van deze groep door griep aan bed gekluisterd was. In vroegere recensies over Otjes heb ik al eens geschreven dat hij eigenlijk een echte clown is met zijn gezicht vol grimassen die trefzeker stemmingen aangeven. Bij het ondergaan van het nieuwe programma, waarin hij ook eni ge steunpilaren van vroeger heeft ge handhaafd, realiseerde ik me dat Otjes inderdaad in die zin een clown is, dat hij zijn grappen verkoopt met een wer kelijk gevoelige fundering. Telkens weer komt zijn denkwereld aan bod en achter en tussen het optreden door bespeur je de diepere ernst. Dat wil geenszins zeggen dat hij bele rend te werk gaat door actueel te werk te gaan of zich politiek op te stellen. Eerder het tegendeel is waar, maar Hans Sindsdien is niets meer van hem ver nomen, hoewel de gehele week door rijks- en gemeentepolitie en vele parti culieren intensief naar de heer Van den Berg is gezocht. Hiervoor werd door de rijkspolitie zelfs een vliegtuig ingescha keld, terwijl ook het duikteam „IJmond” reeds spontaan zijn diensten heeft aan geboden. Dit zoeken wordt echter door de grote afstand tussen Velsen en Erme- lo bijzonder bemoeilijkt. Omdat deze speurtocht tot dusver vergeefs is geble ken, doet de politie dan ook een drin gend verzoek om nadere inlichtingen aan allen die in deze zaak enige ophel dering zouden kunnen brengen. Het signalement van de heer Van den Berg luidt als volgt: klein, fors postuur, grijs en achterover gekamd haar en drager van een bril met licht montuur. Hij is gekleed in een grijs kostuum met een groen overhemd en hij draagt zware werkschoenen. Voor de eerste maal Hoogovenschaaktoernooi betreft de tienkampen, de damesgroep niet compleet. Australische deelneemster, die had toegezegd van de partij te zullen zijn, heeft verstek laten gaan. Het was onmogelijk een vervang ster te vinden, terwijl de groep toch volgemaakt moest worden. Goede raad bleek duur, totdat de vroegere toernooi-voorzitter P. A. Veldheer, (Van een onzer verslaggevers) TERMIJNREKENINGEN 12 maanden opzegging. Vrij voor aankoop eigen hule. de, vertegenwoordigers van politie en brandweer, diverse maatschappelijke en sportorganisaties, bestuurders uit de om geving van Reeuwijk, de vorige woon plaats van de familie Quarles van Uf- ford en vele inwoners van Heemstede, Reeuwijk en Breukelen. Een zee van bloemstukken waren de stille getuigen van het medeleven met het burgemees- tersgezin. Voorafgaande aan de begrafenis had op het familieslot in Breukelen in besloten familiekring een rouwdienst plaatsgevon den. Nadat de met kleine toefen fresia’s bedekte kisten in de graven waren ge zonken, las een bevriend predikant enkele woorden uit de Romeinenbrief en werd gezamenlijk het Onze Vader gebeden. Een diep ontroerde mr. Quarles van Ufford dankte aan het slot van de sobere plech tigheid voor de vele blijken van medele ven. n, is op vrijdag) Hier kan nog aan worden toegevoegd dat de heer Van den Berg bekend staat als bijzonder serieus, die zich dagelijks rechtstreeks naar zyn woonplaats be gaf. Hij werkt in Velsen reeds zes jaar bij de n.v. „Panagro,” zodat hij voor velen in deze gemeente allerminst een onbekende is. Eventuele inlichtingen by de Velsense politie, telefoon 02550-19019, of bij de rijkspolitie in Ermelo, telefoon 0 3417- 1954. HEEMSTEDE-BREUKELEN. On der overweldigende belangstelling zijn gistermiddag op de Nieuwe Algemene Begraafplaats in Breukelen de twee oudste dochters van Heemstedes burge meester Quarles van Ufford, Louise en Annemarie, ter aarde besteld. De doch ters van de burgemeester kwamen in de nacht van zondag op maandag om het leven toen de auto waarin zij zaten bij Leiden werd aangereden door een trein. Bij het aan traditie zo rijke Hoogo venschaaktoernooi is weer een tradi tie aan het groeien, want ook dit jaar weer zal er een voetbalwedstrijd worden gehouden tussen schakers en een elftal van „Wijk aan Zee”-vete- ranen. Organisator H. Bakker is al druk bezig met de zaak grondig voor te bereiden. Vast staat inmiddels, dat het treffen tussen schakers en bad plaatsbewoners zondagmorgen om 12 uur begint op het WB-terrein in Velsen-Noord. De eerste voetbalwedstrijd tussen schakers en dorpelingen had verleden jaar plaats en men was toen dermate enthousiast, dat besloten werd te po gen, het elk jaar herhalen. In „De Zon” worden nu al weddenschappen afgesloten op de afloop, ofschoon van nog geen enkele schaker vaststaat wie zal meedoen. De Zon en De Moriaan blijven dus de strijdperken voor de massagroe- pen. Grootmeesters, meesters en da mes zullen niet uit Kennemerduin behoeven te verhuizen. Zij het dan, dat men een andere indeling voor ogen heeft voor de toekomst, dan de huidige al jaren bestaande, welke dit jaar voor het eerst een verandering heeft ondergaan, door de dames van de zolder te halen en haar in de kelder te laten schaken. De gedachten gaan nu uit naar weer een andere mogelijkheid, welke als de beste wordt gerekend volgens de organisatoren die het kunnen we ten. Naar alle waarschijnlijkheid zal volgend jaar de kelder het domein die zich eveneens voor de tienkampen had aangemeld, het verlossende woord sprak en aanbood in deze da mesgroep te gaan meespelen. Dit is met beide handen aanvaard en zo kan men thans in deze groep één man het zien opnemen tegen negen dames. Het is het omgekeerde beeld van wat zich in de bovenzaal van Kennemerduin afspeelt, waar de Rus sin Kushnir het tegen een aantal mannen opneemt. worden voor de meestergreep, welke hier de meer dan voldoende aanwezige ruimte gaat delen met de dames. Er is dan nog plaats in overvloed voor belangstellenden om toe te zien. De grootmeesters blijven in hun „oude” behuizing, krijgen het alleen veel rustiger en hebben dan bovendien als pluspunt, dat zij meer ruimte te hun ner beschikking hebben om rond te wandelen. Want wandelen doen zij allemaal, als zij hun zet hebben gedaan en de tegenstander aan de beurt is. Vlasti- mir Hort kwamen wij bijvoorbeeld vrijdagmiddag buiten het Kennemer duin tegen. „Ich habe so eine schar- fe Partie, dasz ich frische Luft brau- che”, verklaarde hij ons. Maar het werd hem toch te fris, zodat hij al snel weer naar binnen ging. Tal liep beneden in de gang en sprak een bekende aan om een praatje te ma ken over de prijzen voor grootmees ters in het algemeen. Midden onder het betoog brak hij af en ontdekte de man met wie hij sprak, dat Tal nog midden in een partij was en haastig weer naar boven snelde. Nu zal men dergelijke grote wan delingen in het schaakpaleis tot de uitzonderingen moeten rekenen, maar een feit is, dat de meesten toch graag wat bewegingsruimte rond de tafels hebben en die ontstaat, als de nieuwe indeling wordt gerealiseerd. i «<#4. 'lij i-,tHi'H

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7