Enorme belangstelling bij zilveren zangkoor Jeugdbende opgerold PRINS COR AAN BEWIND i VERENICINCSNIEUWS Dr. B. Wentsel nam afscheid van Beverwijk NOG GEEN OPLOSSING VOOR AANLEG IJSBAAN Duizend gulden voor comités Vietnam Bejaarde vrouw ernstig gewond L w F Mi Kg I' „M If p iJ 18 ■liö ■WV f I JM Zesde zangfestival moet doorgaan Jeugdige vandalen aan het werk Goede vangst Beverwijkse politie Man zocht in café K S Commissie Ijsbaan werkt niet mee aan plan Dorpsraad Portefeuille met f500 gestolen „slaapplaats” WINKELRUIT INGEGOOID Hf MAA MAANDAG 2 9 JANUARI 1973 IJMUIDER COURANT 4 Velsen-IJinuiden Beverwijk Dubbelfunctie Heemskerk Velsen-Noord (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE Het verschil van inzicht tussen de Stichting Dorpsweide en de Commissie Ijs baan bestaat nog steeds. Op ver zoek van de Dorpsraad Wijk aan Zee heeft nu een bespreking plaats gehad met vertegenwoordigers van zowel de Stichting Dorpsweide als de Commissie Ijsbaan om te komen tot een voor alle belanghebbenden aanvaardbaar plan voor de aanleg van een ijsbaan in Wijk aan Zee. Het verlossende woord is echter nog niet gesproken. Terugtrekken i 1'11,-.--I,,, fi8 ■■e atóx IBS IW' 'Wi W 1 1 ,1 j Lr f- T -OH fti I Bi (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) Geo- 1 Openbare (Van een onzer verslaggevers) Huijgens- u. Het was ook wethouder Klomp, die de nieuwe prins de ambtsketen omhing en DINSDAG 30 JANUARI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. gen worden gebouwd, hetgeen een goede afronding van het plan betekent. be hr ve w P n K wi pc ze in d a v 1 i 1 d< di de hi oi ni v; is tr o< w I De Commissie Ijsbaan juicht het plan van de gemeente toe, omdat de groene asfaltbaan als ijs- en rolschaatsbaan ge bruikt kan worden en tevens voor de VW en het jachthoorn- en tamboers- korps Arion mogelijkheden biedt voor het organiseren van evenementen. Rond de baan zouden duinrozen worden ge plaatst. De aanlegkosten van de baan bedragen ongeveer 80.000. Een toezeg ging van het college van burgemeester en wethouders voor het beschikbaar stellen van een bedrag van f 60.000 is volgens de Commissie Ijsbaan reeds ver kregen. De stichting Dorpsweide is echter van BEVERWIJK. Tijdens het weekend werd de Beverwijkse politie door omwo nenden gemeld, dat een man zich toe gang trachtte te verschaffen tot een café in de Peperstraat. Bij onderzoek bleek de man in kwestie zich achter de toon bank op te houden. Hij vertelde de agenten, slechts een slaapplaats te heb ben gezocht. De vermissing van enkele bloemenvaasjes duidde echter op andere bedoelingen, waarop de man bij nader verhoor een poging tot diefstal bekende. BEVERWIJK. Prins Cor de Eerste heeft zaterdagavond in het vrijetijdscen trum De Slof, de bakermat van de carnavalsvereniging De Zeezotten, zijn intrede gedaan als de nieuwe prins Car naval. Door wethouder A. Klomp is hij verlost uit een door een peloton majo rettes getrokken aardbei. Bij een aanrijding tussen een vracht wagen en een personenauto op de Luxemburglaan liep de bestuurder van de personenauto een snijwond aan het been op. Na behandeling in het zieken huis kon hij huiswaarts keren. Door een voorrangsfout ontstond in het weekend een botsing tussen twee personenauto’s op de kruising Groene- laan - Romerkerkweg - Duinwijklaan. De bestuuster van één der auto’s moest met diverse verwondingen in het Rode Kruisziekenhuis worden opgenomen. De bestuurder van de andere auto kwam er zonder lichamelijke schade van af. Zijn auto, die een lantarenpaal had geramd, moest echter worden weggesleept. mening dat iedere aantasting van deze unieke dorpsweide uit den boze is-en het begin van het einde zal betekenen. De stichting ziet wel mogelijkheden in de suggestie van de Dorpsraad om aan de Lageweg een tennisbaan, die eventueel is in te richten voor het gebruik als ijs baan aan te leggen. Er zijn ook plannen om het Julianaplein weer geschikt te maken voor evenementen en als rol schaatsbaan. de steek opzette. Namens het gemeente bestuur wenste de wethouder Prins Cor de Eerste een goede regeringsperiode met veel aktiviteiten. Na het voorlezen van een proklamatie door de nieuwe prins werd zijn echtge note, mevrouw Smit, benoemd tot jonk- vrouwe van Zeezottendorp. Wethouder Klomp haakte hierop in door te zeggen, dat het naar zijn mening met de eman cipatie van de vrouw nog niet zo bijster best gesteld was. Hij vroeg zich name lijk af, waarom er nog geen prinses carnaval is. Hij hoopte, dat dit spoedig zou gaan gebeuren. Er staan Prins Cor de Eerste in de komende periode heel wat aktiviteiten te wachten. Op 7 februari gaat hij op bezoek bij de bewoners van Huis Ter Wijck. Op 10 februari zal hij weer aanwezig dienen te zijn in De Slof bij de viering van het eerste lustrum van de Zeezotten. Dit feest wordt opgeluisterd door vijf bevriende caranvalsverenigin- gen en wel „De Rode Pimpernel” uit Beverwijk, „De Bietenbouwers” uit Half weg, „De Elta-uilen” uit Santpoort en twee Limburgse carnavalsverenigingen. Het al bijna traditie geworden „ouwe- wijvenhal” wordt gehouden op 24 febru ari in De Slof. De eigenlijke carnavals viering is op 2, 3, en 4 maart met onder meer een avond voor de invaliden op 2 maart en het grote carnavalsbal op 3 maart. BEVERWIJK. De Beverwijkse poli tie heeft met de aanhouding van vier jongelui, in leeftijd variërend van 15 tot 16 jaar, een goede slag geslagen. De jongens, die verantwoordelijk bleken te zijn voor de laatste tijd regelmatig voor komende tassenberovingen, hebben in totaal negenentwintig inbraken en dief stallen bekend. De Beverwijkers bezochten onder an dere De Slof, de bibliotheek, diverse BEVERWIJK. Het Beverwijks ge mengd koor „Zang en Vriendschap”, dat zaterdagmiddag bij gelegenheid van het. 25-jarig bestaan recipieerde in huize Terpsischore aan de Zeestraat heeft niet over belangstelling te klagen gehad. Een groot aantal vertegenwoordigers van zang- en muziekverenigingen uit de wij de omtrek heeft het bestuur van het jubilerende koor gecomplimenteerd met het bereiken van deze mijlpaal en daar bij veel succes gewenst voor de nabije en verre toekomst. BEVERWIJK. De comités „Heems- ekrk voor Vietnam” en Beverwijk voor Vietnam” hebben vrijdagavond ƒ1002,82 van de bevolking van beide gemeenten ontvangen ais steun voor de actie de nood in Vietnam te lenigen. Men kon zjjn/haar gift bij een groot aantal adres gen in Beverwijk en Heemskerk afgeven. Twee collectanten, die vrijdagavond voor het Stadskantoor van Beverwijk hadden post gevat, werden weggezonden. Men was niet i n het bezit van een collectevergunning. Zoals wij zaterdag reeds meldden bracht de landelijke actie „Heel Vietnam” vrijdagavond in Bever wijk ƒ148,50 en in Heemskerk ƒ145 op. Dit zijn de bedragen, die uit de bussen in de gemeentehuizen zijn gekomen. (Van een onzer verslaggevers) UITGEEST Volgens de politie ver moedelijk jeugdige vandalen hebben zondag nogal wat schade aangericht aan elektrisch materiaal, dat lag opgeslagen bij het in aanbouw zijnde nieuwe bad van „De Zien.” Onder meer is een groot aantal elek trische kabels zonder meer in stukken gesneden. De daders hebben ook een bezoek gebracht aan het clubhuis en de kantine. Hier wordt echter niets vermist MAANDAG 29 JANUARI Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 19 u. post zegelclub. Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. verga dering ODIN-volleybal. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Verenigde Openbare Bibliotheek, Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 uur; Ruijs daelstraat 7: jeugd 19-21 uur. Inzake mishandeling heeft de politie een Beverwijker aangehouden. Op 20 januari zou hij een mede-cafébezoeker met een bierglas in het gezicht hebben geslagen. Inbrekers hebben gedurende het week einde een bezoek gebracht aan een aantal padvindersclubhuizen langs de Beverwijkse Zeestraat. Een televisietoe stel wordt vermist: in alle clubhuizen is door vernieling aanzienlijke schade aan gericht. HEEMSKERK. Een Spanjaard heeft bij de politie aangifte gedaan van diefsital van zijn portefeuille, waarin on der meer een bedrag van ƒ500 zou zitten. Volgens de Spanjaard is de porte feuille in het jongerencentrum Donkey Shot uit zijn jasje weggenomen. Mevrouw M. van Huijsstede, bestuurs lid van het bejaardenkoor Humanitas, overhandigt vice-voorzitter J. E. Elen baas van het jubilerende koor een ge schenk onder couvert. Een ander be stuurslid, mevrouw P. Steenbergen, voegt haar goede wensen daarbij. Het is een receptie geworden met weinig sprekers, maar met des te meer sfeer Van het begin tot aan het einde van de bijeenkomst heerste er een ge- moedelijke en collegiale stemming. Veel woonhuizen en autoboxen. Zij zullen morgen aan de Haarlemse kinderrechter worden voorgeleid. De voorzitter van de Dorpsraad deelde mee, dat veel mogelijkheden zijn onder zocht. Gelet op het geringe aantal schaatsdagen en de vrij hoge aanlegkos ten ontkomt men volgens de Dorpsraad niet aan een dubbelfunktie. Mede om door exploitatie financieel sterker te staan is uiteindelijk gekozen voor de aanleg van een tennisbaan met betonnen onderlaag en opstaande randen met daar op afneembare kunststoftegels. Hiermede wordt een voor beide doelein den volledig geschikte baan verkregen. Na lang zoeken is het braakliggende terrein aan de Lageweg geschikt bevon den. De bewoners van de omliggende wo ningen, hotels en dergelijke hebben geen bezwaren tegen dit plan. Stedebouwkun- dig is inpassing in de bestaande plannen nog wel mogelijk gebleken. De aanleg kosten van twee van deze tennisbanen inclusief kleedruimte zullen volgens prijsopgave circa 85 mille bedragen, het geen niet veel duurder is dan de aanleg kosten van een ijsbaan op de dorpswei de. Indien de grond in erfpacht wordt uitgegeven en de gemeente Beverwijk het toegezegde bedrag hiervoor wil be stemmen, is een goede exploitatie moge lijk. Op dit terrein kunnen ook 12 tot 18 speciale bejaarden- en invalidenwonin- Zoals bekend heeft de dienst van openbare werken vorig jaar een plan ontworpen voor ee* asfaltbaan van 80 bij 40 meter op de dorpsweide. Als reactie op dit plan is de Stichting Dorps weide opgericht. Deze stichting stelt zich ten doel de dorpsweide in haar natuur lijke staat te behouden en waar nodig te verbeteren. Op de valreep heeft de Stichting Dorpsweide verklaard geen bezwaar te zullen maken tegen een plan om op de dorpsweide een waterdichte laag aan te brengen met daar overheen grond en graszoden, zodat het natuurlijke aanzicht van de weide gehandhaafd blijft. Een nadeel hierbij is evenwel, dat de aanlegkosten waarschijnlijk meer dan 50.000 zullen bedragen. Afgezien van de vraag of het praktisch wel haalbaar is, kan gesteld worden, dat het voor de enkele dagen per jaar schaatsplezier wel een erg dure oplossing is. De Dorpsraad zal zowel haar eigen plan als de laatstgenoemde oplossing op korte termijn nader op financiële haal baarheid onderzoeken. DINSDAG 30 JANUARI Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13-30-15.30 u. Huize Scheybeeck, Velserweg 2. 14 u. voordrachtmiddag Ned. Ver. v. Huis vrouwen, 20 u. jaarvergadering lawnten- nisclub Westerhout. Verenigingsgebouw, Prinsesselaan 19. 20 u. film-ain IJmond Dubbel Acht. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde Openbare Bibliotheek, Hendrik Burgerstraat 70: volwassenen 14-17.30 u.; Amstelstraat 44: volwasse nen 15-17.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 uur. MAANDAG 29 JANUARI Rode Kruis-gebouw, Dellaertlaan 20 u. informatie-avond over slankcursus door mevrouw H. de Rooij. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 20 tot 23 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde Openbare Bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 19-21 u. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK Een 80-jarige in woonster van Heemskerk is vrijdag avond omstreeks 7 uur levensgevaar lijk gewond geraakt bij een verkeerson geval'op de Beneluxlaan. Zij is in zorg wekkende toestand in het St. Jozef zie kenhuis opgenomen. De bejaarde vrouw stak onverhoeds de rijbaan over en werd geschept door de auto van een plaatsgenoot oude banden werden daardoor weer aangehaald en er werden ook veel nieu we kontakten gelegd. Het was wethouder J. Camfferman, die met name deze prettige sfeer roem de. Hieruit meende hij te mogen aflei den, dat het met de „vriendschap” in de naam wel goed zat. In verband met ondeskundigheid wilde hij geen oordeel vellen over de kwaliteit van de „zang”. Hij zei ervan overtuigd te zijn, dat het koor met de zangtechnische kwaliteit ook wel op de goede weg zou zijn. Namens het gemeentebestuur wenste de wethouder bestuur en koor veel succes. De directeur van de Beverwijkse Soci ale Culturele Raad, de heer C. J. van der Aart, wees in een korte toespraak op de goede kontakten van de sectie zang en muziek met BSCR. Hij hield een vurig pleidooi voor schaalvergroting op zanggebied en zegde de bescheiden me dewerking van de BSCR toe aan alle initiatieven in deze richting. Voorts zei de heer Van der Aart geschrokken te zijn van het feit, dat het doorgaan van het zang- en muziekfesti val ietwat op losse schroeven is komen te staan. Hij sprak de hoop uit, dat dit festival toch voor de zesde maal zou worden georganiseerd, hetzij in dezelfde dan wel in een andere vorm. De mede werking van de BSCR aan dit festival noemde de heer Van der Aart een vaststaand feit. Oud-voorzitter van Zang en Vrien- schap, de heer C. J. de Goede, adviseerde het bestuur op korte termijn een goede voorzitter te zoeken en het bestuur aan te vullen. Dit zou naar zijn mening de mogelijkheden voor het koor nog beter doen worden. Hij zei zich te verheugen op een mogelijke uitvoering in groter verband. De vice-voorzitter van het jubilerende koor, de heer J. E. Elenbaas, dankte alle aanwezigen voor hun belangstelling, de goede wensen en de geldelijke bijdra gen. Voorts zinspeelde hij op een defini tieve en goede samenwerking met het operakoor Bel Canto uit IJmuiden. „Vol goede moed”, aldus de heer Elenbaas „gaat het koor nu op weg naar het 50- iarig bestaan”. DINSDAG 30 JANUARI Velserbad, Briniostraat, IJmuiden; 6.30- 8 u.; 8.30-9.10 u.; 12.15-13.15 u.; 16.40-18 u.; 20-21.30 uur. Zwemver. CSB 21.30- 22.30 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting, spreekuur leidster van 9.30 u. tot 12.30 uur in Willebrordstraat 102 in IJmuiden; tel. 10715. Federatie Bejaardenzorg Velsen. spreekuren: voor IJmuiden en omgeving van 9 u. tot 10 uur in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, bene denzaal 3; voor IJmuiden-oost, van 16 u. tot 17 uur in gebouw Abeelenstraat 1, tel. 2464; voor Velsen-noord, van 11 uur tot 12 uur in buurthuis De Mei, Geel- vinekstraat 28, tel. 02510-24025; voor Santpoort, van 14 u. tot 15 uur in Postkantoor Hagelingerweg 98, Sant- poort-noord. Verder volgens afspraak bij het secretariaat: Abeelenstraat 1, IJmui den, Tel. 12464. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale Bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10- 12.30 u. en 14.30-17.30 u.; Centrale Deze fotomontage laat zien hoe Prins Cor de Eerste uit de door de majorettes getrokken aardbei te voorschijn komt tn hoe wethouder Klomp de nieuwe prins een geschenk overhandigt. HEEMSKERK. - In de nacht van vrijdag op zaterdag debh' t' =>nkele jon- r “en nood- ii bewoner •ia zag i’Pl op I mgeman aan, die ervan werd verdacht de steen te hebben gegooid. De jongen ontkende echter. De Commissie Ijsbaan kan echter niet met dit plan meegaan. Het als ijsbaan beschikbare oppervlak van 40 bij 36 meter vindt men te gering en men twijfelt aan de financiële haalbaarheid van het plan. Opmerkingen dat de ijs baan, die in hoofdzaak voor de jeugd bestemd is, in dit verband van voldoende grootte geacht werd, de hoge afscheiding vroegtijdige beschadiging van het ijs voorkomt en de exploitatie met financië le steun van de overheid mogelijk is, hebben in de ogen van de Commissie Ijsbaan geen genade kunnen vinden. gens een ruit ingegooid winkel nan de Maerelaun van een der h ijzen in de dit en wan ‘niwdf de i'it- de avond hield de p ilifie een Indien de ijsbaan op de dorpsweide niet zal doorgaan en geen alternatief voor een baan 40 bij 70 meter wordt gevonden, zal de commissie niet mee werken aan een plan zoals door de Dorpsraad wordt voo. gesteld. Bovendien zal zij zich als commissie terugtrekken. BEEVRWIJK. In een vrijwel ge heel bezette Vredevorstkerk h eeft zon dagmiddag dr. B. Wentsel afscheid geno men van de Gereformeerde Gemeente, die hij gaat verlaten wegens zijn vertrek naar Den Haag. De dienst werd o.a. door veel vertegenwoordigers van andere kerkgenootschappen bijgewoond, terwijl het gemeentebestuur was vertegenwoor digd door de gemeente-secretaris, de heer J. Blok. Dr. Wentsel meende, dat er in de periode, waarin hij in de wijkgemeente werkte, heel veel ic veranderd. De helft van de leden van de kerkelijke gemeen te is vertrokken of heeft om een of andere reden de kerk de rug toegekeerd. Maar hoewel ook het geloof op de helling staat, is het evangelie toch iets wat blijvend is. Zijn tekstwoord ont leende de predikant aan l:Cor. 1:18. Na afloop van de predikatie waren er ver schillende sprekers, die de heer en me vrouw Wentsel hulde brachten. Modera tor J. Ruyter van de Kritische Gemeente IJmond releveerde de hulp, die hij van dr. Wentsel heeft ontvangen. Hij wenste de predikant veel succes toe in Den Haag. Namens de classis Haarlem van de Gereformeerde Kerken sprak ds. Roos. In de classis zijn in korte tijd vier predikanten vertrokken. Volgens ds. Roos werkte ds. Wentsel hard aan de opbouw binnen de classis. Ds. C. Meijer vertegenwoordigde collega’s uit de IJ mond. De heer Van der Linden sprak namens de kerkeraad en de leden van de wijkgemeenten. De gemeente zong tenslotte Gez. 52 „Halleluja, eeuwig dank en erelof, aanbidding, wijsheid en kracht”. Aan de afscheidsdienst werkte mee de gemengde zangvereniging Oos- terwijk-Meerestein. Het orgel werd be speeld door de heer F. Withaar. DINSDAG 30 JANUARI Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 scheidsrechtercursus Ned. Handbalbond. Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf 20 u. Verenigde Openbare Bibliotheek. Ruijsdaelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 uur. Jeugd- en tienerbibliotheek, Willems- beekweg, IJmuiden-oost, 15.30-17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- noord, 19-21.30 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-noord 14.30-17.30 u.; filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-west, 19-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planétenweg, IJ- muiden-west, 18-23 u. BC IJmond. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaarnestraat, IJmuiden, van 19 u. tot 20 uur spreekuur Medisch Maat schappelijk Consultatiebureau voor Al coholisme. Manly Sport, 19.30 u. tot 21.30 uur boksen en conditietraining in gymzaal Moerberg-Comitéschool, Kerkstraat, oud- IJmuiden. Bel Canto, Velser Operakoort, 20 u. repetitie in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden. MAANDAG 29 JANUARI Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJ- muiden-west, 18.30-21 u. Exercitia; 21-23 u. Full Speed. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale Bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 19- 21.30 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort- noord 19-21.30 uur. NVSH, depót, bibliotheek en inlichtin gencentrum zijn geopend van 19.30 u. tot 20.45 uur in benedenzaal 3 van gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden. De Ring, boksen en conditie-training in gymzaal Ossendorpschool, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden, van 19.30 u. tot 21.30 uur. r ■kW.. BW r j w jifflfc,

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4