Vrees versnippering recreatiegebied Buitenhuizen krijgt een bosrijk karakter Spaarnwoude door voorhaven IJmuiden Velsen moet verder kunnen bouwen 4 Jachthaven IJmuiden moet september weg zijn voor l: Wv/ ir «Si 4 5 AMSTERDAM: MILIEUHYGIËNISCHE GEVOLGEN ALLEEN TER PLAATSE ZOEKEN Vergraving zijkanaal C nog onzeker BEVOLKINGSCONCENTRATIE IN HET GEDING Wellicht mogelijkheid in zijkanaal C Automobilist reed GEVONDEN Buit overvallers van postkantoor ƒ980,- achterop file VOORWERPEN DINSDAG 30 JANUARI 19 73 IJMUIDER COURANT I Uitholling Ging te ver en Amsterdamse zienswijze Kf HAARLEM/IJMOND „Wij kunnen ons de weelde van dit soort onzekerheden in zo’n groot gebied niet permitteren”, sprak de Vel- sense wethouder C. Ockeloen maan dagochtend tijdens de vergadering van de Stichting Recreatiegebied Spaarnwoude, toen daar gesproken werd over het feit dat er nog steeds geen zekerheid is omtrent het al of niet vergraven (verleggen) van het Zijkanaal C bij Buitenhuizen. „Alle tekenen wijzen er echter op dat het niet vergraven zal worden”, meen de de wethouder. - i (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM/IJMOND De Amsterdamse wethouder J. Bootsma acht het onjuist en opportuun dat het bestuur van de Stichting Recreatiegebied Spaarnwoude zich bezint op de gevolgen van een eventueel bij IJmuiden aan te leggen voorhaven en daar een officiële mening over gaat kenbaar maken. De Stichting is volgens de Amsterdamse wethouder opgericht om het recreatiegebied „te vullen”. „Ik geloof dat het onjuist is deze stichting het karakter op te leggen van een forum. Daarvoor is hij nooit opgericht”, sprak de heer Bootsma, die weliswaar geen deel uitmaakt van het bestuur van de Stichting Recreatiegebied Spaarnwoude, doch zijn mening uitsprak namens zijn Amsterdamse collega Lammers. Dringende zaak Vrijmoedigheid VELSEN Onlangs bij de sym bolische overhandiging door bur gemeester W. M. B. Bosman van de sleutel der laatst opgeleverde woning aan De Olmen in Zeewijk, deelde deze mede, dat Velsen binnenkort volgebouwd zal zijn. Als enkele in aanbouw zijnde of binnenkort in aanbouw komende werken in Velsen-Oost en zuid oostelijk Driehuis zijn voltooid, zal de „bouwstroom” afgezien van de renovatie van Sluis wijk ver zanden. De gehele IJmond kampt met dat probleem, want in een hoorzitting van G.S. hebben ver tegenwoordigers van de drie IJmondgemeenten met klem ge pleit voor een wijziging van de vastgestelde uitbreidingsplannen met name ten aanzien van bepaal de in die gemeenten gelegen, hoofd zakelijk agrarische, gronden. Doel is dat daardoor weer bouwterrei nen beschikbaar komen. Het is nuttig diverse aspecten van deze vooral voor Velsen gewichtige aan gelegenheden nader te bekijken. T aay. (Van een onzer verslaggevers) „MS te (Van een onzer verslaggevers) het (Van een onzer verslaggevers) akt de en. >an op eër al- tog of len het De twee afwijkende ontwerpen waren noodzakelijk omdat het nog steeds niet zeker is of het zijkanaal C vergraven, dat wil zeggen gedeeltelijk verlegd zal worden. Bij de presentatie van de twee ontwerpen werd echter al gauw duide lijk dat het object Buitenhuizen er op zijn fraaist uit zal komen te zien als het voorbeeld van overbelasting in de spits uren en op zomerse weekeinddagen. aan an- ;ing i. laars met alle gevaren en bezwaren, ook van financiële aard, daaraan verbonden. :ht- een de nen :ht- O. ns- I ling ond in :ht- af, Het Ten en- tuig Een vooral met betrekking tot IJmui den interessant punt uit deze nota is dat waarin gesteld wordt dat het recreatie gebied Spaarnwoude geen of onvoldoen de compensatie kan bieden ten opzichte van de strook duin en strand, die bij aanleg van een voorhaven voor de open luchtrecreatie verloren zal gaan. Voor het facet openluchtrecreatie als ook voor het natuurbehoud en de natuurbe scherming biedt een eventuele voorha ven geen voordelen, aldus de nota. Hij maakte van de gelegenheid ge bruik om ook het probleem van een eventueel in het recreatiegebied onder te brengen jachthaven op tafel te leggen Wethouder Ockeloen deelde mee dat de jachthaven in IJmuiden al binnen een jaar nadat ze daar gevestigd was, aan zegging had gekregen van Rijkswater staat dat ze binnenkort zou moeten ver dwijnen. Aan het begin van dit jaar is echter vernomen dat de I Jmuidense jacht haven op 1 september 1973 geheel moet zijn verdwenen van de plaats waar ze nu ligt. Het bestuur van de jachthaven is per In de eerste nota is de vrees geuit da_t versnippering in het recreatiegebied zal ontstaan, als gevolg van tal van voorzie ningen naar aanleiding van de voorha venaanleg, waaronder een uitbreiding van diverse tracees in verband met te verwachten extra verkeersbelasting, een railverbinding langs rijksweg 6 die een extra strook grond van het recreatiege bied zal knabbelen, en een uitbreiding van de geprojecteerde leidingenstrook in verband met aan- en afvoer. Belangrijke beperkingen ten aanzien van de beplan ting en het aanleggen van recreatieve voorzieningen worden daarbij volgens de nota beslist niet denkbeeldig geacht. Maandagochtend vergaderde het stich tingsbestuur in het Provinciehuis in Haarlem en het was voor de tweede maal dat de Voorhaven nabij IJmuiden op de agenda stond. Vorige vergadering werd dit agendapunt namelijk aangehou den op schriftelijk verzoek van wethou der Lammere, die ook toen niet aanwe zig kon zijn. Insluiping. Na een insluiping in een woning in de Cederstraat wordt een geldkistje vermist Uit een byouteriekist verdwenen sierraden tot een bedrag van «estienhonderd gulden. De Velsense wethouder pleitte er voor dat er niet onverhoeds dingen zouden gebeuren die een onherroepelijk karakter dragen. „Ik ben er bang voor dat er wel een dergelijk besluit zal worden geno men”, sprak de heer Ockeloen. „En die vrees is niet door angst ingegeven. Toen ik laatst bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat was bleek men daar nog niets af te weten van de aanleg van spoorwegen. Ik kan alleen maar hopen dat het gehele Nederlandse overtheidsap- Van verscheidene Kanten is betoogd, dat het verkeersprobleem oplosbaar is, als de weggebruikers in veel ruimere mate dan nu het geval is, van de openbare verkeersmiddelen gebruik ma ken. Maar men kan ook aanvoeren, dat de auto in tegenstelling tot het openbaar vervoer de mens van zijn woonhuis naar de fabriek, het kantoor of de zaak waar hij werkt, brengt. Dat is niet alleen meer comfortabel, doch het levert in de regel ook tijdwinst op. Ingebroken. In de nacht van zater dag op zondag van het afgelopen week einde is ingebroken in een machinefa briek op het industrieterrein in Jmuiden. Men kwam binnen door een ruit op het dak stuk te slaan. het wel”. In verband met de hoogtever schillen ter plaatse, raadde de heer J. H. van de Burg, directeur van de Plantsoe nendienst van Velsen, aan de zaak nader te bestuderen, mede in verband met de aansluiting op het te creëren golfterrein en de rest van het recreatiegebied. „Ik zie de zaak eenvoudig als een insteekhaventje”, viel de heer P. S. J. Groot, hoofdinspecteur van de Provincia le Planologische dienst bij, „En het leu ke van dit voorstel is, dat potentieel de mogelijkheid voor aanleg zo dicht moge lijk bij het Noordzeekanaal aanwezig blijft, ook wanneer het zijkanaal C wel zou worden vergraven”. Nadat ir. K.Kuijken van C. R. M. nog om een fundamenteler aanpak van de kwestie had gevraagd (de jachthaven situeren bij de Mooie Nel of in Spaarn woude) en wethouder Ockeloen had ver zekerd dat de jachthaven ook als aan- loophaven moest dienen voor scheepjes uit Engeland en Scandinavië, stelde voorzitter Roelse voor om het projectbu reau te vragen of er een hele of gedeel telijke oplossing te vinden is. Hij voegde daar aan toe dat er voor dit jaar zeker geen oplossing zal worden gevonden. „Het enige wat we kunnen doen, is gedogen dat ze tijdelijk de boten in zjjkanaai C leggen. Dat is het maxi mum dat van ons verlangd kan worden", eindigde mr. Roelse. „Er dreigt een dusdanige versnippering van het recreatiegebied”, aldus luidt de nota, „dat de interne relaties tussen de verschillende deelgebieden binnen het recreatiegebied Spaarnwoude in belan- rijke mate belemmerd zullen worden, laat staan geheel verbroken zullen wor den. Het recreatiegebied Spaarnwoude verliest daarmee de schaal die het nu nog heeft. Het betekent niet alleen een uitholling van het recreatiegebied van binnen-uit, maar ook een gemakkelijker aantasting van het recreatiegebied aan de randen ervan. Als gevolg van de aanleg van een voorhaven zijn wat be treft de milieu-hygiëne eveneens onge wenste situaties te verwachten die wel licht op zichzelf beschouwd aanvaard baar zijn momenteel zijn die gevol gen zeer moeilijk te bepalen-, maar die bezien vanuit de totaliteit van vele fac toren onaanvaardbaar moeten worden geacht”. Op verzoek van burgemeester en Wet houders van Haarlemmerliede en Spaarnwoude heeft eerder het Project bureau Spaarnwoude zidh over de voor havenkwestie gebogen. De mogelijke ge volgen van een eventuele aanleg van de voorhaven bij IJ IJmuiden zijn belicht in twee nota’s die als leidraad voor discussie binnen het Projectbureau hebben gediend. Eén van deze nota’s werd opgesteld door een project-inge- nieur van ,CRM en daarin wegen de nadelen wel bijzonder zwaar. Minder zwaar wordt er aan de nadelen getild in de tweede nota, die afkomstig is van Amsterdam. boot het hele Noodzeekanaalgebied door geweest om een ander plaatsje te zoeken en het enige waar het eventueel zou kunnen is in Zijkanaal C als dat niet wordt vergraven. De gemeente Velsen, die eigenaar is van dat deel van de grond, juicht vestiging daar niet van harte toe, maar begrijpt de problemen, aldus wethouder Ockeloen. De stichting Recreatiegebied Spaarnwoude zal echter een fiat moeten geven. Ir. W. van Berghem, van het Project bureau Spaarnwoude: „Het probleem is ons bekend en het stukje waarom het hier gaat valt formeel niet binnen het recreatiegebied. Als het zijkanaal C niet wordt vergraven kan het alsnog worden bijgetrokken. Ir. Van Berghem noemde het echter een planologische- en daar naast een landschappelijke zaak, waarop wethouder Ockeloen zei: „Planologisch is het simpel. Die grond is industrieterrein en eigendom van Velsen”. te zorgen dat dit gebied optimaal aan recreatieve eisen zal gaan voldoen”. Hij meende dat het wel degelijk een taak was voor de stichting „om stelling te nemen tegen vuil of wat dan ook” en hij sprak de hoop uit dat een ieder in de stichting op het moment dat zoiets noodzakelijk mocht blijken „het juiste jasje zou aantreken”. „Als Rijkswaterstaat daar ter plaatse geen bezwaren heeftsprak de heer Van Berghem weer, waarop de heer Ockeloen voor enige hilariteit zorgde door op te merken: „Rijkswaterstaat heeft in alle vrijmoedigheid een stukje gemeentegrond van Velsen weggegeven. Ik weet niet of ze dat wel of niet wisten, maar ze zeiden: Kijk, daar kan VELSEN. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: bougiesleutel, bankbil jet, portemonnee, sjaal, ring met inscrip tie damespnipportemonnee met sleu tel, muntbiljet, damesarmbandhorloge, schuifmaat in étui, bril, paar glacé da- meshandschoenen, Lipssleutel, ring met sleutels, damesbril, kinderbril, broche, étui met vijf sleutels, paar dameshand- schoenen, muts, wandelwagen. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, waar zij elke dinsdag- en vrijdagmiddag van 16.30 tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. VELSEN. Een 30-jarige inwoner van Nieuwdorp reed maandagochtend met zijn personenauto in volle vaart achterop een auto die stil stond aan het eind van een file op rijksweg 9. Beide auto’s werden zwaar beschadigd. De man uit Nieuwdorp kreeg vermoedelijk een hersenschudding. Het ging mr. J. Roelse, voorzitt?r van het bestuur Stichting Recreatiegebied Spaarnwoude duidelijk te ver, dat wet houder Bootsma de bevoegdheden van de stichting wilde indammen tot het louter „vullen van dit gebied”, zonder daarbij acht te slaan op zaken die later het goed functioneren van dit recrea tiegebied zouden kunnen belemmeren. Hij legde de Amsterdamse stadsbestuur der dan ook uit dat de stichting zich wel degelijk op de mogelijke gevolgen van de voorhavenaanleg zou moeten bezin nen. aangezien men met betreking tot de inrichting van dit gebied in een nadere fase met de consequenties reke ning zal moeten houden. „Als wij daaro ver hier praten, dan doen wij niets anders dan dat, waaruit onze taak be staat”, aldus mr. Roelse. stroken nodig zullen maken, zo vermeldt de nota verder. De slotconclusie in dit tweede rapport luidt: „Daar de voorha ven uitsluitend bestemd zal zijn voor op- en overslagfaciliteiten eji duide lijk niet voor de vestiging van industrie ën- dienen de milieuhygiënische gevol gen van de voorhaven voornamelijk ter plaatse (In IJmuiden? red.) gezocht te worden. Over de omvang van deze ge volgen is thans weinig te zeggen. Moge lijk wordt geacht een toeneming van de luchtverontreiniging en de geluidshinder langs de door het recreatiegebied Spaarnwoude voerende transportwegen. Geconcludeerd wordt, dat de kans op ruimtelijke consequenties voor de aanleg van een voorhaven voor het recreatiege bied Spaarnwoude gering is te noemen. Ten aanzien van de milieuhygiënische gevolgen kan de nota weinig positief zijn: hinder van stof en andere lucht verontreiniging vanuit het voorhavenge- bied moet in het recreatiegebied niet uitgesloten worden geacht. Eveneens Is toename van de luchtverontreiniging langs rijsweg 6 mogelijk.” Ook de Velsense wethouder C. Ocke loen toonde zich duidelijk teleurgesteld over de wijze waarop wethouder Boots ma de voorhavenkwestie buiten de ge zichtskring van de stichting wilde bren gen. De heer Ockeloen: „Ik geloof dat de heer Bootsma voorbij Kaat aan het feit dat we in het recreatiegebied een com promis aantreffen tussen de deelnemende gemeenten. Alle andere gemeenten heb ben daarvoor grote offers moeten bren gen, maar Amsterdam niet. Bijna een derde van het grondgebied van Velsen moest worden bestemd voro recreatie. In de tijd dat het compromis tot stand kwam, omstreeks 1968, was het Amster damse standpunt dat een voorhaven bjj IJmuiden geen enkel nut had”. De Amsterdamse zienswijze in de tweede nota inzake de gevolgen van een eventuele voorhaven is veel gematigder. Met betreking tot de verkeerstoename stelt de nota dat deze vermoedelijk be neden het niveau zal blijven dat tot de aanleg van een rijbaan van rijksweg 6 (de weg die van Velsen naar de Haar lemmermeer voert, en die al voor een groot deel klaar is, red.) zou dwingen. Eveneens acht men het van Amsterdam se zijde niet waarschijnlijk, dat ze in het streekplan voor het Noordzeekanaalge- bied gedachte spoorverbinding zal wor den aangelegd. De benodigde pijpleidin gen, aldus de nota, zullen worden gelegd in de terreinstrook tussen de Velserweg en het Noordzeekanaal of in de gepro jecteerde leidingenstrook langs rijksweg 6 en de Zuidelijke Basissnelweg. Het is denkbaar, hoewel niet waarschijnlijk, dat de bedoelde leidingen een verbreding van de reeds geprojecteerde leidingen- zijkanaal in de bestaande toestand ge handhaafd blijft. Omdat vergraving van zijkanaal C mede afhankelijk is van de vaststelling van het tracee rijksweg 16, die vanuit Noord-Holland naar Zuid-Holland moet gaan leiden. Het onderhavige gebied krijgt volgens de heer Van de Burg grote boscom plexen en dat is mogelijk omdat de grond er vrij zwaar is. Het plan dat de spreker toelichtte wijkt iets af van het basisplan. De ontsluiting van het gebied vindt plaats via randwegen. Op flexibele wijze is er gedacht aan oponthoud voor automobilisten, er komen naast een aan tal vaste parkeerplaatsen ook grasvelden waarop bij zeer grote drukte geparkeerd zou kunnen worden. „Het gaat hier om het scheppen van een mogelijkheid, niet om ze nadrukkelijk als parkeergelegen heid aan te wijzen”, aldus de heer Van de Burg. Verder komen er fiets- en wandelpaden die naar de meer centraal gelegen dierweide zullen voeren. VELSEN. De overvallers op hulppostkantoor in Velsen hebben in totaal 980 buit gemaakt. De politie heeft het kenteken van de auto waar mee de mannen maandag bij het post kantoortje arriveerden nagetrokken. Dit leverde geen resultaat op omdat de auto gestolen bleek te zijn. De lichtgekleurde Citroën was maan dag al eerder in de ochtend in Velsen- Oost gesignaleerd en ook toen besteed den de beide inzittenden aandacht aan het postkantoor. HAARLEM/IJMOND. Het object Buitenhuizen, het terrein waar in de toekomst mogelijk de golfbaan van het recreatiegebied Spaarnwoude zal komen, zal een bijzonder bosrijk karakter dragen. Met behulp van twee daartoe vervaar digde kaarten liet de heer J. H. van de Burg, directeur van de Plantsoenen dienst van de gemeente Velsen en de man die het ontwerp voor dit gebied gemaakt heeft, maandagochtend tijdens de vergadering van de Stichting Recrea tiegebied Spaarnwoude zien hoe dit ge bied er in de toekomst mogelijk zal komen uit te zien. Met name Velsen kampt nog steeds, ondanks de op grootscheepse wijze ont plooide activiteiten, met een vrij lange lijst van woningzoekenden. Het zou stel lig getuigen van goed bestuursbeleid als alle bij de oplossing van dat nijpende probleem betrokken bestuursorganen en planologische diensten daaraan vlot me dewerken. Immers, de op de lijst ge plaatste woningzoekenden, die econo misch aan Velsen gebnoden zijn en daa veelal ook wonen, hebben een moreel recht op woonruimte binnen de gemeen te, als de beide andere IJmond-gemeen- ten het bevolkingsoverschot niet kunnen opvangen en er in de eigen gemeente uitbreidingsmogelijkheden van de be staande woonkernen aanwezig zijn. Het is niet redelijk van de „overloon” der Velsense beroepsbevolking te verlan gen, dat men zich, in St. Pancras, Heer Hugowaard of St. Maartensbrug dan wel in enige grotere verstedelijkte platte- landsplaats in Noord-Holland gaat vesti gen en de betrokkenen te dwingen de vertrouwde omgeving los te laten en te gaan behoren tot de dagelijkse pende- „Er werden toen al en nu nóg, van de gemeenten op de zuidelijke oever te grote offers gevraagd”, vervolgde de heer Ockeloen en hij voegde er aan toe: „Maar dat is nu eenmaal zo vastgesteld”. Wel wilde hij ook nog even kwijt dat het compromis niet inhield dat het re creatiegebied een verkeersplein zou wor den met bomen. Over de door wethou der Bootsma omschreven taak van de stidhting zei wethouder Ockeloen: „Het is een principiële fout als er gesteld wordt dat we het recreatiegebied alleen maar moeten invullen. Het gaat er om Zoals reeds is opgemerkt, zijn er pla nologische organen, die bevolkingscon centratie verfoeien. De grote vraag is echter of nieuwbouw in steden, welke men kort wenst te houden, metterdaad de bevolkingsconcentratie opvoert. Am sterdam heeft in Bijlmermeer een grote betonstad in het leven geroepen en Haar lem in Schalkwijk een volkrijke satel lietstad. Wie daaruit zou afleiden, dat deze steden daardoor een sterke bevo1- kingsaanwas konden boeken, s1de plank mis. De bevolking van de gemeen te Amsterdam is in de periode van 1 jan. 1967 tot 1 jan. 1972 met 58700 inwoners teruggelopen, terwijl de bevol kingsaanwas van de gemeente Haarlem in dat vijfjarige tijdvak volledig tot stilstand was gekomen! Dat verschijnsel wordt deels veroorzaakt door sanering van oude buurten en anderdeels (voor al!) door uitdunning van de bewonings- dichtheid per huis. Ook de gemeente Velsen is gedurende het laatste vijftal jaren, ondanks sterke uitbreiding der woonkernen, met circa 1000 personen teruggelopen! Er is dus géén sprake van, dat uitbreidingen persé tot grotere bevolkingsconcentratie moe ten leiden. Er is trouwens, op zich zelf genomen, al geen sprake van een sterke bevolkingsconcentratie in Velsen. De be volkingsdichtheid per vierkante kilome ter grond beloopt niet meer dan 1535 personen, terwijl verscheidene andere gemeenten van 40 tot 80 duizend inwo ners, zoals Amersfoort, Alkmaar, Bus- sum, Deventer en Heerlen, een veel grotere bevolkingsdichtheid hebben. Welke landerijen en andere gronden het meest voor „promotie” tot bouwter rein in aanmerking komen, dienen des kundigen uit te maken. Het gemeentebe stuur van Velsen heeft de aandacht gevestigd op gronden nabij de woonker nen van Driehuis en Santpoort, beoosten Santpoort-noord, waarbij met name zal worden gedacht aan landerijen ten oos ten van de Rijksweg Haarlem-Velsen- Alkmaar. Stichting van woonwijken op die ter reinen geeft voor de toekomstige bewo ners een goede aansluiting met reeds in Santpoort aanwezige woonkernen. Van sommige zijden wordt aange voerd, dat voor nieuwe woonkernen de nodige afstand van bijvoorbeeld 2 kilo meter met industriële werkgebieden moet worden bewaard. De inperking van de milieuvervuiling voor toekomstige be woners maakt zulk een eis noodzakelijk. Aan die eis wordt nu in ruime mate Men is tegenwoordig als ’t ware beze ten van de gedachte van bevolkingss- preiding. Er is evenwel geen enkel be wijs geleverd, dat bevolkingsconcentra tie, mits aan bepaalde ruimtelijke eisen- voldaan wordt, een ongewenste ontwik keling zou zijn. De Amsterdamse ver- keersdeskundige Ed. van Thijn heeft echter betoogd, dat een toenemende functiescheiding tussen woon- en werk steden onoplosbare spitsstromen creëert. Blijkens statistische cijfers over 1971 heeft het woon- en wegverkeer ongeveer 20 procent der door de politie geregi streerde verkeersongevallen voor zijn re kening genomen. Als het forensisme verder wordt opgevoerd zal niet alleen de verkeersproblematiek nog scherper vormen aannemen, doch ook de ongeval lenstatistiek nog angstwekkender wor den. De Velsertunnel is onder meer een voldaan. Daarenboven is er een uitge strekte groenzone als „bufferstrook” aanwezig. Velen, die in Velsen of naaste omgeving werken,willen hier ook wonen. De bossen, duinen, het strand, de parken maar ook het voldoende aantal winkels en de parkeergelegenheden maken deze gemeente tot een aantrekkelijke ge meente. Het is dus begrijpelijk, dat men er graag wil wonen, doch dan moeten de mogelijkheden ook gecreëerd kunnen worden. Resumerende mag er n og eens op worden gewezen, dat als men aan de ongebreidelde verstedelijking van ver scheidene (voormalige) Noordhollandse plattelandsplatasen als zogenoemde op- vangkernen blijft voortwerken, niet al leen het vroeger zo zeer geprezen groene hart van Holland verdwijnt, doch ook grote problemen,waarvan de verkeers- congestie wel het voornaamste is, onno dig worden opgeroepen. Hier in Driehuis en voorts nog in Velsen-Oost worden woningen ge bouwd. En daarmee verdroogt dan de bouwstroom welke eens zo hevig was in Velsen. Alleen de afbraak en weder opbouw van Sluiswijk staat nog wachten. paraat van dergelijke belangrijke beslis singen de achtergronden weet”. De Haarlemse wethouder P. van der Ham, die als vervanger van wethouder Voskuilen de vergadering bijwoonde, deelde mee dat ook Haarlem er zo over dacht. Hij noemde het verstandig nadere gegevens te verzamelen en vond het een dringende zaak dat de voorhaven in de kring van de stichting aan de orde zou komen. Wethouder Ockeloen tenslotte: „Het gaat er om wie de bouwstenen aan draagt. Als we tot een conclusie komen, dient deze ter kennis van de regering te worden gebracht”. De discussie rond de voorhavenproble men werd door mr. Roelse afgerond met: „Op dit moment zullen we verdere behandeling van dit onderwerp achter wege laten, maar we blijven waakzaam. Als de zaak weer aan de orde is. zullen we opdracht tot onderzoek geven aan het Project Bureau”. rL•JSSt&'ï'. ace ’T-s 'jri ■m» .1 l MM

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5