Huidige miserabele accommodatie ergert bewoners >n Heemskerks politiekorps dit NIEUWE WOONSCHEPENHAVEN jaar veertig man sterk REGIONAAL AANPAKKEN? Lawntennisclub Westerhout is goedlopende vereniging Nieuw project kost minstens half miljoen bibliotheek OUDE FRANSE CHANSONS IN HERVORMDE KERK Subsidiëring blinden- ARCAS IfflTWS Verplaatsing „De Zeven- sprong” Top tennis in Aagtenhal JÉ OLGA MATRASSEN SWAGERMAN f, Voor GOEDKOPE OLIE ZWANENBURG OLIEHANDEL Contributieverhoging niet noodzakelijk Publiek krijgt inspraak in repertoire Aanzienlijk minder schoolmelkdrinkers in Heemskerk Reparatie aan verenigingsgebouw IJsselstraat Klaverjassen in Wijk aan Duin Bridgeclub Saus Atout Odin-volleybal geeft „geheimen” prijs 7 TJMUIDER COURANT WOENSDAG 1973 JANUARI 3 1 6 MEER VERKEERSOVERTREDINGEN IN 1972 Brandweer Rijksvergunning 225.176 Hoorzitting In geval van nood bel: POLITIE02550-19019 BRANDWEER 02550-16400 ONGEVALLEN 02550-15400 Exclusieve I Modehuis couture 1 Tel. 02510 - 26882 Breestraat 3 E Beverwijk :ent van rui verkrijgbaar bij: UITZENDBUREAU Reddingsbrigade Bezorgd r s (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De woonschepenhaven aan de Ringvaart: Geen aan lokkelijke woonomgeving voor wie op „het vasteland” een acceptabele flat of eengezinswoning tot zijn/haar beschikking heeft. Wie de smoeze lige situatie ter plekke aanschouwt onderstreept de waslijst van klachten, die de bewoners van de 22 woonschepen in een pamflet aan de raad van Beverwijk onlangs verstuurden. Klachten over de miserabele entree van de haven, geen behoorlijke schuren bij de schepen, ratten in het dijk- lichaam, slechte wegverlichting en ga zo maar door. Bovendien maakten de bewoners zich ontzettend boos over de door B. en W. aangekondigde verhoging van het liggeld: van 2,50 naar 5 per week. „Het toppunt van brutaliteit en de druppel, die de emmer doet overlopen”, staat er in het pamflet van het actiecomité woonschepenbewoners te lezen. intra 11! uitzendbureau voon KAwiooRPihso’Hfi Tweesprong .-/Mi J - (Van een onzer verslaggeefsters) “isaj (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE ADVERTENTIE Gambaspeelster I. van der Drift. IMMMMMMMWVWMMUWVWWWWWWWlMnAl ing de nd- gen liet De wethouder haalt de ene vraag na de andere uit zijn bureaulade. Het ant- HEEMSKERK. Van het totale aan tal Heemskerkse schoolkinderen in 1972 (4683 leerlingen tegen 4764 leerlingen in 1971) nam gemiddeld 36,5 pet deel aan de schoolmelkvoorziening. In 1971 maak te nog 44,1 pet van het totale aantal leerlingen van deze regeling gebruik. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Bij een inspectie van het verenigingsgebouw IJsselstraat 44 is gebleken, dat de grote buitenpui ernstig door verrotting is aangetast en gedeelte lijk is vergaan. Dit is in hoofdzaak het gevolg van de bij de bouw toegepaste minder duurzame houtsoort. Reisbureau Ruys/Intraned, C. H. Moens- straat 13 in Beverwijk (tel. 26842). Voor zover nog in voorraad, zijn er ook kaar ten aan de ingang van de kerk. liquide middelen op een spaarrekening te plaatsen. De praktische uitvoering bleek echter nogal wat bezwaren en problemen op te leveren, terwijl het rendement niet groot zou zijn. De voor zitter drong er wel bij de leden op aan vooral tijdig hun contributie te betalen. De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. De periodiek aftreden de leden, mevrouw F. Smit-Blom en de heren P. Janssen, J. van Spaandonk en H. Heringa werden bij acclamatie her kozen. O-W: 1 Hr. G. Hoogeboom—J. Blei- jendaal 190, 2. E. SloofJ. de Vries 184, 3. Th. EijkingJ. Bierman 183. 4. Dms. SchipperTabak 162, 5/6 Hr. SmitDe Wit 155, Fam. vanRoon 155. Groep 3: 1. Mevr. RahusenHr. van Groningen 136, 2. Hr. van de Stolpen— Van Zijpe 125, 3. Gebr. van de Vlugt 119, 4. Mevr. TabakHr. Hoen 112, 5. Dms. ReijmerKleijn 107. eri- ak- >m- ook gde len. van pen bli- WETHOUDER P. J. SCHIPPERUS wie, wat, hoeveel >er- ime :ent st ster rijn lun als het ee. Kennemerlaan 126 IJmuiden Telefoon 14769 voor kantoorpersoneel HEEMSKERK. Het korps gemeen tepolitie Heemskerk, dat bij de instelling van dit korps op 1 oktober 1971 een feitelijke sterkte van 21 man had, heeft per 1 januari 1973 een feitelijke sterkte bereikt van 28 man. In de loop van dit jaar zullen nog twaalf man in dienst van het korps gemeentepolitie Heems kerk treden, waardoor de sterkte in 1973 op veertig man kan worden gebracht. Deze bezetting benadert dicht de offici eel vastgestelde organieke sterkte van 46 man. De woordvoerder van de jeugdcom missie zei blij te zijn met de behaalde successen, maar met name enige zorg te hebben over het bezoek van de oudere jeugd aan de training. Hij liet dóórsche meren geen genoegen meer te zullen nemen met het zonder meer wegblijven van de training. De voorzitter vestigde nog de aandacht op een opleiding tot verenigingsscheids- rechter en het door de jeugdcommissie van de landelijke bond opgezette fasen plan voor training. Staande de vergadering werd de on langs overleden opa Van der Lugt, die grote betekenis voor de vereniging heeft gehad, met enkele ogenblikken stilte herdacht. IJmuiden Plein 194.0-1945 nr. 48 De schoolmelkconsumptie nam in 1972 in Heemskerk dan ook af van 2101 liter per week in 1971 tot gemiddeld 1728 liter per week. De bijdrage van de ouders steeg ten opzichte van 1971 met 0,05 tot 0,80 per week. De woonschepenhaven in de Ringvaart: Wij worden door het college van Bur gemeester en Wethouders vergeten, zeggen de bewoners van de 22 schepen. hulpverlening: hiermee waren zo’n 224 arbeidsuren gemoeid. Het ledental van de Heemskerker Reddingsbrigade vertoonde in 1972 niet zo’n gunstig beeld als dat va nde brand weer: 62 Heemskerkers zijn lid van de Reddingsbrigade, hetgeen vergeleken met 1971 een daling van het ledenbestand inhoudt. De Reddingsbrigade verleende in nauwe samenwerking met de EHBO in 108 gevallen eerste hulp aan strand- bezoekers, terwijl 17 zoekgeraakte kin deren weer bij hun verontruste ouders werden terugbezorgd. Een in moeilijkheden geraakte deelne mer aan een zee-prestatietocht in Bloe- mendaal en een overmoedige badgast werden door leden van de reddingsbri gade uit hun benarde positie bevrijd. Voor de problemen die zich vorig jaar voordeden bij het tot stand brengen van radio-grafische verbindingen met nabu rige kustbrigades zal men dit jaar een oplossing trachten te vinden. Op voorstel van de vergadering werd de zittingsperiode van de voorzitter te ruggebracht tot één jaar om te voorko men, dat op een bepaald ogenblik het gehele dagelijks bestuur aftredend zou kunnen zijn zonder aanbod van geschik te tegenkandidaten. Hierdoor zou de goede gang van zaken in de vereniging ernstig verstoord kunnen worden. BEVERWIJK. Op donderdagavond 1 februari om acht uur wordt in het buurthuis Wijk aan Duin aan de Wil genhof laan een open klaverj asdrive ge houden. Er is een groot aantal eetbare prijzen te winnen. HEEMSKERK. Ook binnen de ge lederen van volleybalvereniging Odin krijgt de inspraak vaste voet. Een lid van de ciubbladredactie krijgt toestem ming de bestuursvergaderingen bij te wonen. Ook de technische commissie van Odin bleek bereid de clubbladredac- tie wat van haar „geheimen” ter pull- katie prijs te geven. Tijdens de druk bezochte ledenverga dering van de thans ruim 130 leden tellende volleybalvereniging is ook het sterk verouderde verenigingsstatuut ter sprake gekomen. Een der leden diende een nieuw model in, dat binnenkort aan alle leden ter kennisname toegezonden zal worden. Een voorstel om de vereni ging in nieuwe shirts (rood met wit gestreept) te steken vond in de ogen van de vergadering geen genade. De finan ciële toekomst van Odin is niet zonder zorgen. De penningmeester wees als oor zaak hiervan o.a. op de sterk verhoogde zaalhuren. Tijdens de bestuursverkiezing werden mevrouw T. van ÏJsseldijk (se cretaresse) en de heer P. Jansen herko zen, terwijl mejuffrouw M. van der Voort en de heer M. J. Pel de technische commissie gaan versterken. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Nederlandse Blindenbibliotheek heeft aan het Bever- wijkse gemeentebestuur een subsidie ge vraagd en B. en W. stellen de raad voor, een subsidie te verlenen ten bedrage van 1,25 voor een uitgeleend braille boeken van 0,50 voor een gesproken boek, voor zover deze zijn uitgeleend aan Bever- wijkse ingezetenen. Voor 1973 wordt de 1,25 voor een uitgeleend brailleboek en totale subsidie geraamd op f 1100. Beverwijk onderkent de teleurstelling van de woonschepenbewoners. Wethou der Schipperus: „De haven ziet er niet zo best uit. Dat beamen wij ten volle. Maar of het een verwaarloosd gebied, is, dat betwijfel ik. De eisen, die momen teel aan een moderne woonschepenha ven worden gesteld zijn niet mals en vanuit dat licht bezien, heeft de Bever- wijkse haven in de loop er jaren een fikse achterstand opgelopen”. In 1972 werden in Heemskerk 525 processen-verbaal wegens verkeersover tredingen uitgereikt (1971: 382), 594 ver keersovertredingen werden bij transactie afgedaan. In deze getallen is het aantal via de onlangs aangeschafte Gatso-Mini- Radar opgemaakte processen-verbaal wegens overtreding van de maximum snelheid, inbegrepen. In de laatste drie maanden van het afgelopen jaar regi streerde de Radar maar liefst 136 snel heidsovertredingen. BEVERWIJK. Bridgeclub Sans Atout hield de vierde selectie wedstrijd. De uitslagen zijn: Groep I: 1. Hr. P. RoosF. Koster 95, 2. J. Beers3. Kool 95, 3. J. BlomJ. Nijman 93, 4. Fam. Kuijl 92, 5. Hr. J. de LalijneP. Welagen 84. Groep 2 N-Z: 1. Hr. G. ZoontjesL. de Beer 184, 2/3/4Mevr. LuijendijkHr. G. Tabak 169, Hr. H. KlufU-P. Hilbers 169, D. LugtNahuijsen 169, 5. F. van ZalmB. de Groot 168. Het korps Vrijwillige Brandweer van Heemskerk is in 1972 wat het aantal leden betreft constant gebleven: 38 vrij willigers zijn en waren lid van het korps. De brandweer werd in 1972 bijna negentig maal gealarmeerd: slechts één maal betrof het een vals alarm. Tijdens de novemberstorm bereikten de brand weer meer dan vijftig verzoeken om Wethouder P. J. Schipperus van Socia le Zaken zit die woonschepenhaven niet zo lekker, en een oplossing van de niet zo fraaie situatie is niet een- twee- drie te geven. „Die verhoging van het liggeld was, zo meenden zjj, nodig om de geld ontwaarding op te vangen. Het liggeld is sinds veie jaren niet verhoogd en 2,50 per week leek ons toch eigenlijk een schijntje. De berekening kwam uit op 4,99 waarbij het liggeld „an sich” met geen cent werd verhoogd”. HEEMSKERK. In de Hervormde kerk vindt op vrijdagavond 2 februari om 8 uur een concert plaats, gewijd aan het oud-Franse chanson. Het programma wordt gebracht door een kamerkoor en een kromhoornkwartet onder leiding van Koen Vermey. Verder verlenen me dewerking Immelies van der Drift (gam ba) en Kees Rosenhart (clavichord, spi net en orgel). Het Franse chanson beleefde in zijn lange geschiedenis een bloeitijd in de 16e eeuw. Het werd gezongen, meest meer stemmig, maar ook instrumentaal be werkt en als thema voor variatiereeksen gebruikt. De instrumentale praktijk uit die eeuw kent een rijkgeschakeerd klankkleurenpalet; van de tientallen destijds in gebruik zijnde speeltuigen komen in dit concert de toetsinstrumen ten orgel, spinet en clavichord aan bod, de blazers zijn met een volledig krom hoornkwartet vertegenwoordigd, de strijkers met gamba, en tenslotte speelt bij enkele stukken ook het slagwerk nog een rol. Een sympathieke bijzonderheid van het programma is, dat het publiek mag kiezen, welke van de gezangen en gespeelde stukken na de pauze herhaald worden. Kaarten voor deze avond zijn ver krijgbaar bij: Reisbureau Orion, Deutz- straat 6 in Heemskerk (tel. 31441) en woord blijft hij steeds schuldig. „Ik wil nog dit jaar een volledig eindrapport opmaken, waarin al deze gegevens en ook de wensen van de huidige bewoners zijn opgenomen, want inspraak over hun toekomstige woonsituatie is noodzake lijk”. BEVERWIJK. De lawntennisclub Westerhout kan gevoeglijk beschouwd worden als een goedlopende vereniging als men de groei van het ledental, de bereikte resultaten en de gepleegde akti- viteiten als maatstaf hiervoor neemt. uttSTlRAECS AIKMAAR 02200 12566 Wethouder Schipperus ziet het liggeld voor een nieuwe haven wel beduidend hoger komen dan de huidige. „Daar ontkom je niet aan. Als wij de kosten van de haven hoofdelijk gaan omslaan zal het liggeld zeker het tienvoudige van wat het nu is, bedragen. En hoe groot mag de haven worden om het nog enigszins betaalbaar voor de gebruikers te houden?” vraagt hij zich af. Het ant woord verlangt hij van de woonschepen- bewoners, die over een aantal maanden een uitnodiging in de brievenbus krijgen voor het bijwonen van een hoorzitting. Wethouder Schipperus wil de voorberei dende werkzaamheden, die uiteindelijk moeten leiden tot een nieuwe haven of, als ’t project in verhouding tot het aantal gebruikers te kostbaar wordt, verbete ring van de huidige, trieste situatie, daar aan de Ringvaart een uitnodiging in de brievenbus krijgen (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Als de bouw van de openbare bibliotheek aan de Kerkstraat is voltooid zal het schoolgebouw aan de Romerkerkweg 36 waarschijnlijk om streeks half april vrij komen voor een andere bestemming. Het bestuur van de Onderwijsstichting voor het geestelijk gehandicapte kind „Midden Kennemer- land” wil de school „De Zevensprong” voor elementair buitengewoon lager on derwijs thans tijdelijk gehuisvest aan het Raamveld 5 graag in dit pand vestigen. Beverwijk bevindt zich momenteel nog op een tweesprong: of de oude haven opknappen (wie weet voor hoe veel geld) of een nieuwe, moderne haven aanleggen. Twee jaar geleden zijn de plannenmakers van openbare werken eens met diverse instanties rond de tafel gaan zitten en hebben een berekening gemaakt wat dat allemaal zou gaan kosten. Beverwijk kwam uit op 430.000, waarmee een haven kan worden ge bouwd, die aan 22 schepen een plaats biedt. (Kosten in 1973: ongeveer 500.000) Wethouder Schipperus: „De nieuwe haven zal op de plaats van de huidige dienen te komen, compleet met schuur tjes, aanlegsteigers, gas, water en elektri citeit en parkeerterrein voor auto’s. Hij wil de mist, die er rond de nieuwe Beverwijkse woonschepenhaven hangt, wel toegeven. Hij zegt hierover: „Concre te plannen zijn er nog niet. Wat willen de bewoners van de huidige schepen? Vijf families willen graag naar het vas teland terug. Blijven er 17 families over, die kandidaat staan voor een plaats in de nieuwe haven. Trekt die nieuwe haven woonschepen aan? Hoeveel woonschepen liggen er thans bijvoorbeeld in Velsen? Of Uitgeest? Moet dit project, regionaal aangepakt worden?”. Leeuweriklaan 35 - IJmuiden-O. Telefoon 1 54 04 B. en W. hebben nu aan de raad voorgesteld, in principe te besluiten het schoolgebouw aan de Romerkerkweg, na de nodige verbouwingswerkzaamheden, in eigendom over te dragen aan het bestuur van „Midden-Kennemerland”. Aan de dienst openbare werken zou dan de opdracht kunnen worden gegeven tot het maken van een schetsontwerp voor de verbouwing. Aan de raad wordt ver zocht voor deze voorbereidingswerk- zaamheden een aanvangskrediet van f 15.000 te verlenen. B. en W. hebben aan de raad voorge steld de onderpui door een gemetselde te vervangen. Met de bijkomende werk zaamheden worden de kosten van de herstelwerkzaamheden geraamd op 3400. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Op zaterdag 3 en zondag 4 februari zullen de liefhebbers in Beverwijk van goed tennisspel kun nen genieten. De Koninklijke Lawntennisbond (KNLTB) organiseert gedurende deze winterperiode vijf toernooien met als afsluiting de overdekte kampioenschap pen 1973. Hieraan doen mee de 32 beste heren met onder andere Hordijk, Hem mes, Loudin en Fleury en de 16 sterkste dames met onder meer Marijke Schaar, Elly Appel, Tine Zwaan en Nellemieke Brouwer. Een van deze vijf toernooien wordt in de Beverwijkse Aagtenhal verspeeld. Om het geheel echter vlot te doen verlopen worden ook enkele partijen in de hal Overdie in Alkmaar gespeeld. Dit bleek dinsdagavond onder meer tijdens de jaarvergadering in huize Scheybeeck uit de openingstoespraak van de voorzitter, de heer P. Janssen, en het jaaroverzicht van de secretaris. De heer Janssen kon vanaf 1967 met uitzondering van het jaar 1973 een ge stadige toename van het aantal leden releveren. Ook ten aanzien van aktivitei- ten zoals het organiseren van toernooien liep Westerhout volgens de voorzitter niet achter. In navolging van zijn voorganger, de heer Hartman, vermeldde de huidige voorzitter ook de resultaten van het afgelopen jaar. Er werden maar liefst 7 kampioenschappen, 4 promoties, 1 dis- trictskampioenschap van de jeugd en een eerste plaats voor de eerste drie teams behaald. Tenslotte sprak de heer Janssen er zijn vreugde over uit, dat zowel de heer Hartman als de heer Smit door de goede plaats van de jeugd in het district er kenning hebben gevonden voor het vele werk, dat zij aan de jeugd besteed hebben. Het financieel overzicht vermeldde een batig saldo van f 450.- over het afgelopen jaar. De begroting voor 1973 liet geen ruimte voor enig voordelig saldo. De penningmeester hoopte quitte te kunnen spelen. Voor dit jaar achtte hij een contributieverhoging niet nood zakelijk. Voor het volgend jaar zou daaraan volgens zijn mening niet te ontkomen zijn gezien de steeds stijgende kosten. Tijdens de bespreking van de begro ting werd de suggestie gedaan om onder meer het drukken en verzenden van het verenigingsblad uit te besteden en de jr-zfi--i* u,- T 'T"“ |F i, I ■f»

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7