M icro-korf balcompetitie HERMAN EN VAN KAMPEN Oosterkwartier verloor in BLIJVEN OP KOP IN 2 B een fantasieloos partijtje Veel derbies op het zaalhandbalprogramma Theo Tielrooij indrukwekkend VSV’ERS KIJKEN UIT NAAR HET BELANGRIJKE DUEL TEGEN RCH Geen school voor pitchers d ER wij au ■D Prijzen en premies in paardesport boven 8 miljoen Phoenix/Aral won van Hovocubo: 0-3 Manglitz: „1 FC Köln verloor opzettelijk” Sommige charmantedin 21 DONDERDAG FEBRUARI 1 1973 2 40 I (Van onze schaakmedewerker) (Van onze korfbalmedewerker) 2 een J. J. VAN KAMPEN moment vier pionnen Standen: (Van onze dammedewerker) Heren: Dames: De standen in eerste klassen zijn: ADVERTENTIE gen. wordt Dat KEULEN. Voorzitter Oskar Maass en de nieuwe manager Karl Heinz Thie len van l.FC Köln, oud-speler van die club, hebben aangekondigd gerechtelijke stappen te zullen ondernemen tegen de 32-jarige Manfred Manglitz, voormalig doelman van l.FC Köln. seizoen in zicht komt. Ook de laagst geklassificeerden, die willen vanzelf sprekend degradatie voorkomen.” ontvangen Bato en, zullen de revanche willen zoeken voor de nogal ongelukkige wedstrijd in de Kennemer Sporthal toen Odin het grootste gedeelte van de wed strijd met vijf veldspeelsters moest ope reren. Hoewel een verrassing niet uitge sloten is blijft Bato toch licht favoriet. 13-21 13-17 13-16 12-14 12- 13 13- 12 12- 8 11- 5 Oosterkwartier heeft de eerste grote thuiswedstrijd niet tot een goed eind weten te brengen. Rob Jongkind trof reeds in de tweede minuut van opzij van de korf de roos. Een verdedigingsfout resulteerde in een strafworp die werd omgezet in een doelpunt: 11. De vijfde minuut bleek voor O.K een gedenkwaar dige te worden. Eerst wordt een goal goedgekeurd, die onder de handen van de verdediger door werd geschoten, en even later verloor een dame een gevecht om de bal achter de korf waardoor de dame van Excelsior maar zich om hoef de draaien om te kunnen scoren: 13. 3l riem (Van onze volleybalmedewrker) 7 6 5 5 als Cen- erni- p ei- >otste in •prij- 298 <ange Voll. Kre- t 18, 750. Dynamo Smash 2 Phoenix/A. 4 Axmeriscota VC Kennem. ODIN 2 Dynamo 2 Smash 3 Phoenix/A. 5 HMS BATO SEW '68 IJmond Niloc 2 Odin JOS Blinkert Fred Fontetfn en Corry Modderman voerden de stand op tot 72. Na rust viel Haarlem in de beginperiode iets terug. Ladesteijn en Fonteijn schoten de stand naar 93. Men vroeg zich nu alleen nog af of de overwinning met dubbele cijfers behaald zou worden. De beste man van het veld, Dik v. Ladesteijn, zorgde hiervoor. Hij benutte een subtiel kansje onder de korf su bliem. Een strafworp benut door SKV, bepaalde de eindstand op 104. Haarlem neemt voorlopig nu de tweede plaats in achter het reeds kampioen zijnde SVK. in de opening en dat leverde Herman een pion op. Een wanhoopsoffensief van zijn tegenstander pareerde hij zonder al te veel problemen en opnieuw was het winstpunt binnen. Herman heeft nu 51/» punt; Van Kampen 5 punten en dan volgt de Duitser Hoppe met 4Vz punt. Leider Sosonko had het in de reserve- meestergroep A tegen de toch wel sterke Hongaar Balogh verre van gemakkelijk. Er ontspon zich een gevecht waarbij de omstanders lange tijd de stelling van Balogh prefereerden. Het toreneindspel was niet eenvoudig maar mondde ten slotte uit in remise. De Joegoslaaf Orlov kon daardoor zijn achterstand weer tot een punt terug brengen ten kosten van de Pool Witkovski. Koopman zag zich na een dubieus dame-offer door Vogel ver slagen. Deze speler bezet nu de derde plaats. zijn dan toch wel telkens twee pun ten.” Vooriztter Veldmeijer: „Het is soms wel vreselijk spannend. Vooral als zo'n winstpunt erg lang op zich laat wachten, dan knijp je hem wel even. Het is juist de laatste paar weken dat de doelpunten vanuit de verdediging komen.” Omdat VSV afgelopen zondag uit geschakeld werd in het bekertoernooi kan nu alle aandacht op de competi tie gericht worden. „VSV is in de dertiger jaren ook eens in tijd van drie jaar naar de eerste klasse door gestoomd,” zegt Veldmeijer, „Maar voor mij hoeft die eerste klasse niet. Semi-amateurs worden dat vaak ge noemd, maar rammelen met de geld zak zullen wij echt niet doen, al hoor je wel eens insinuaties in die rich ting.” De tweede set was een duplicaat van de eerste. Goede passes, die de spelver delers in staat stelden de aanvallers van zuivere set-ups te bedienen brachten de Beverwijkers al gauw weer op 37. De angst dat Van Kampen na zijn verlies een dag eerder misschien wel zou terugvallen is geheel ongegrond geble ken. Van Kampen is zo’n typische speler die het in een 5-uurspartij, zoals hier, vele beter doet dan in de 3 uurs-partijen in de bondscompetitie van de NHSB. Hij heeft gewoon de tijd nodig om zijn stelling weloverwogen op te bouwen. Zo ging het ook nu tegen de Spanjaard Torras Pla. Je ziet eigenlijk nergens een aan wijsbare fout van de tegenstander en toch komt Van Kampen langzaam maar zeker in het voordeel. Zo werd de tegen stander nu op eigen helft teruggedron gen en werd vanaf afstand door een gevaarlijk loperpaar bestookt. Met on dersteuning van een toren op de meestal dodelijke tweede lijn was het slechts een kwestie van tijd. Een werkelijk fraaie overwinning. Toch bracht de zege Van Kampen niet in eerste positie terug want zijn jongere stadgenoot Herman weet ook van geen wijken. De Zaan dammer v. d. Linden deed wat moeilijk WIJK AAN ZEE. Er is in elk geval één groep bij de tienkampers, die deel nemen aan het 35ste Hoogovenschaak- toernooi. waarin enkele streekvertegen- woordigers de toon aangeven. In groep 2B blijven de Haarlemmers Herman en Van Kampen het peloton aanvoeren en de kans dat één van deze spelers als eerste door de finish zal komen, is met nog slechts twee partijen te spelen bij zonder groot geworden. ODIN 2 Oranje-Wilt Phöenlix/A. 4 Dynamo 2 Axmeriscota Smash 2 Voluit 3 Voluit 2 VC Kennem. De aanvallen van O.K. bleven ten een zijdig van opzet. Het spelletje was te doorzichtig, het verrassingelement was er niet. Bovendien werd er ook nog te weinig gesteund onder de korf waardoor iedere aanval zeer traag verliep. Na een kwartier spelen had Excelsior de stand op 14 gebracht. Vlak voor rast mocht O.K. een strafworp nemen. De bal ging prachtig over werd afgevangen en weer teraggeplaatst op de strafworpnemer. Deze maakte een doorloopbeweging, schoot, en weer ging de bal over. DEN HAAG. De record-omzet aan de paardesporttotalisator van 15lh miljoen gulden heeft zijn invloed op de draf- en rensport in ons land niet gemist. In totaal werd op 283 wedstrijddagen in de draverijen en in de rennen 7.370.925 gulden aan prijzen aan de deelnemers uitgekeerd, hetgeen ten opzichte van vo rig jaar een vermeerdering betekent van f 1.217.148. Het uitgekeerde bedrag aan fokpremies steeg met ruim f 102.000 tot f 686.284, waardoor het totaal aan prij zen en fokpremies verreden bedrag komt op 8.057.209 gulden, hetgeen 1.319.501 gulden meer is dan in 1971. Voorts werd door de baanverenigingen nog ruim twee ton aan reisvergoedingen uitgekeerd. Het merendeel van deze bedragen ging naar de draverijen, namelijk f 6.583.510,- of 1.123.888 meer. In de rennen stegen de prijzen met bijna f 94.000 tot een totaal van 787.415,-, De meest succes volle dravers in het afgelopen jaar wa ren Flamingo Six met een gewonnen bedrag van 100.920 gulden. Jojo Buiten zorg 68.570, Eland ƒ63.950, de 3-jarige Karin 58.005, For Ever 49.600, Keen Speed 39.440, Gudo van Bonn! 39.600, Happy First 36.950, Habanera 36.750, Unimel B 36.350 en Henri Buitenzorg 35.500. Ook de buitenlandse paarden lieten zich niet onbetuigd. De Belg Fideel won 91.000 gulden en de Zweed-Amerikaan Dart Hanover 43.000 gulden. De Duitser Eising had het in de B- groep tegen de Amerikaan Powell ook niet helemaal naar de zin. De Ameri kaan, die tot nu toe weinig opvallends in posittieve zin had laten zien trok fanta sierijk ten aanval en kreeg op zeker voor een licht stuk. Baljon, die met Marcus al snel remise was overeengekomen, zag zich al weer alleen op kop maar met het nade ren van de tijdcontrole werd ook het Amerikaanse voordeel kleiner. Eising greep elke geboden gelegenheid aan zijn positie te verbeteren en toen Powell twee pionnen moest prijsgeven en de Duitser de tijdnood goed doorstond be sliste het materiële voordeel ten gunste van Eising. Baljon, die het al zag aanko men en voortijdig de toernooizaal verliet staat nu op 5 punt, een half punt achter Eising. Met 4*/2 punt komt ook de Roe meen Ungureanu weer dichter achter de leiders aan. Wijker scheen in 1B zijn mede-concurrent voor de eerste plaats Pliester aanvankelijk te zullen overspe len. Wellicht probeerde hij de druk te lang op te voeren inplaats van naar een snellere beslissing te streven. Pliester kon zich toen tegenkansen scheppen. Tot overmaat van ramp verblunderde Wij ker een stuk en toen was het natuurlijk rap gebeurd. Leider Protic kwam hier in twee zittingen tegen hekkesluiter Weiler (Duitsland) niet verder dan een gelijk spel. Protic heeft nu 6 punten; Pliester 5*/s; Wijker en Foster (USA) 4*/z punt. Bij de dames bleef V.d. Giessen middels een zege op De Klerck in eerste positie. Voor Heemskerk lijkt de eindzege ver der verwijderd dan ooit nu in moeilijke stelling werd afgebroken tegen Jager. De Duitse Buchmüller werd opnieuw ver slagen en definitief uitgeschakeld door de verrassend oprukkende Poolse Hell wig. Jovanovic won zonder problemen van Hofmann en behield haar kans op een hoge eindklassering. „We hadden nooit gedacht dat we het tot nu toe al zover zouden bren gen,” zegt voorzitter Veldmeijer, die elke wedstrijd trouw begeleidt in ge zelschap van de hele familie. „Aan vankelijk was het natuurlijk de be doeling om zoveel mogelijk te conso lideren, maar als je het spelbeeld van de tot nu toe gespeelde wedstrijden bekijkt, kom je tot de slotsom dat er inderdaad meer in zit. We hebben natuurlijk ook wel een beetje geluk gehad. Ik bedoel dat we gelukkig geen tegenslagen hebben gekregen.” Aan het begin van het seizoen startte VSV zonder Jan Rijnders, die in de laatste wedstrijd van het vorige ge seizoen een dubbele beenbreuk opliep. Hij voetbalt nog steeds niet. Wel speelden er toen reeds drie nieu we krachten bij de voetballers uit Driehuis, die afkomstig zjjn van SVIJ. Voorzitter Veldmeijer: „Tja, Ik wil het nuchter bekijken. Het zou na tuurlijk geweldig zijn als we het halen en weer kampioen worden. Maar met nog zeven wedstrijden te spelen is het allemaal minder een voudig dan je denkt. Altijd blijkt weer dat ook de andere clubs sterker worden naarmate het eind van het VSV kan er dus aan denken op het kampioenschap te mikken. De voor zitter zou het ook voor de belangstel ling tijdens de wedstrijden een posi tieve zaak vinden. Hij zegt daarover: „Als we zouden promoveren komen we te spelen tegen clubs als Storm vogels en Velsen en ook al die Bever- wijkse verenigingen spelen in de tweede klasse. Vooral nu de belang stelling voor betaald voetbal terug loopt, dat hoor je overal, kan dat voor ons interessant worden.” Een wedstrijd waar men bij VSV naar uitkijkt is de op één na laatste van het seizoen. Dan komt de Heem steedse vereniging RCH, die nu twee de staat op de ranglijst met twee pun- HAARLEM. Oosterkwartier is er tegen Excelsior niet in geslaagd haar kampioensaspiraties in het spel tot uit drukking te brengen. In een fantasieloos partijtje korfbal gingen de Zomervaart- bewoners kansloos ten onder. Met name was het schot abominabel. De wedstrijd HaarlemSKV gaf een fris partijtje microkorfbal te zien. Enigs zins gewaarschuwd door de nederlaag van Nieuw Flora j.I. zondag tegen staartclub SKV trad het strijdlustig aan- Mede hierdoor liet men zich niet verras sen, een grote 104 overwinning was het resultaat. Oosterkwartier 2 behaalde De Beverwijkers die de laatste weken met goede resultaten de aandacht op zich hebben gevestigd zijn niet bijvoor- baat kansloos. Concordia gaat op bezoek bij AHC’31 2 en zal twee punten aan het totaal kunnen toevoegen. Ook bij de dames zit de spanning er volop in en staan er zondag weer diverse derbies op het programma. De dames van Odin André Houtman ontdeed zich van zijn directe tegenstander door een stapje naar achter te nemen en daarna te schieten: doelpunt. Dit meevallertje be tekende 52. Wederom was in deze periode SKV veel gevaarlijker, doch de afwerking leek nergens op. Haarlem speelde een degelijk spelletje, waarbij er veel geschoten werd en het meest belangrijke bij microkorfbal, anders ben je nergens met scherp. (Van onze handtoalmedewerker) HAARLEM. Met nog vier wed- strijdzondagen voor de boeg begint het in de zaalhandbalcompetiüe aardig te spannen. In de heren tweede klasse is het Amsterdamse De Volewijckers de belangrijkste titelkandidaat. De tweede plaats in deze klasse, die recht geeft op promotiewedstrijden, wordt betwist door Concordia, De Blinkert en het Bussusme BHC met als mogelijke outsider het Beverwijkse IJmond. IJmond kan zon dag een stap in de richting zetten door een zege op het leidende De Volewijc kers. Na rast duurde het tot de zeventiende minuut eer weer eens werd gedoelpunt. Een beoordelingsfout aan de middenlijn werd indirect door de aanval van Excel sior afgestraft: 15. Een hopeloze achter stand. Het geloof in eigen kunnen ebde weg. Jaap Philippo zorgde nog voor een oppepper: 25, doch een afstandschot belandde in de O..K-korf: 26. Rob Jongkind zag zijn werken beloond, een afstandschot trof eindelijk eens doel. Excelsior had het laatste woord: 37. De verdere uitslagen luiden: 1B: Oost hoek 1Haarlem 2 8-3, Rapid 2 Heemskerk 1 3-8. 2B: Haarlem 3Auro ra 4 1-4. Jun. IB: Rapid 1Nw. Flora 1 2-7. Jun. 2B: Nw. Flora 2—KIOS 1 1-6. Deze voorsprong werd uitgebouwd tot 514, waarna de heren uit Hoorn de kans kregen iets dichterbij te komen, maar verder dan 815 kwamen ze niet. In de derde set hanteerde Phoenix-Aral de serve zo goed, dat Hovcoubo er geen raad mee wist en dat resulteerde al gauw in een grote voorsprong 49. Nog twee punten zouden de gastheren nog halen, zodat de uitslag 615 werd. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN „De eenheid in de ploeg, dat is vooral onze grote kracht. De jongens weten wat ze aan elkaar hebben. Natuurlijk, we hebben ook een behoorlijk sterke verdediging, maar het zo’ te ver gaan om de rest van de spelers te onderschatten. We zijn al in het begin van het seizoen begonnen om vanuit een gesloten verdediging door plotselinge uit vallen aan de punten te komen. Dat is gelukt en je kunt gerust zeggen boven verwachting. Ten slotte zijn we een nieuwkomer in de derde klasse”. Dat zegt trainer Maup Kraijer, de verantwoordelijke man achter het succesvol optreden van voetbalvereni ging VSV’s eerste elftal, dat vorig seizoen kampioen werd in de vierde klasse en naar 3 B promoveerde. Daar staat het nu al geruime tijd bovenaan de ranglijst met 24 punten uit 15 wedstrijden. Zeven wedstrijden resten er nog, waarin moet blijken of de VSV-ers zich staande zullen weten te houden. 11-22 De Volew. 11-17 Concordia 10- 14 De Blinkert 11- 9 BHC 11- 8 IJmond 11- 7 AHC ’31 2 11- 6 Blauw Wit 11- 5 Amersfoort HEEMSTEDE. Na twee ronden van het open damkampioenschap van Heem stede, tevens voorronde van het kampi oenschap van Kennemerland, delen vier spelers met ieder drie punten de eerste plaats. De indrukwekkendste winst van deze ronde kwam op naam van Theo Tielrooij. Zonder pardon walste de titel houder over de stelling van Piet Beliën heen. Tijdens de training op het veld in Driehuis neemt trainer Maup Kruijer vijf van zijn eerste-elftalspelers even apart. V.l.n.r. Paul van Leeuwen, Flip Kips, Roel Gr even, Guus van der W iele, Siem Hoekstra en trainer Kruijer. 6—4 zege te behalen en is na praktisch zeker van handhaving in de reserve klas IIB. De dames van De Blinkert en IJmond ontmoeten elkaar in Haarlem en daar IJmond de laatste weken uit vorm is en de Blinkert steeds beter gaat spelen wacht ook hier een spannende ontmoe ting. KOGELSTOTEN. „Ook de best getrainde kogelstoter zal niet verder dan 23 meter kunnen stoten”. Deze stelling heeft de natuurkundige dr Sjoerd Dijkstra aan het proefschrift, waarop hij vandaag, woensdag aan de rijksuniversiteit In Utrecht is gepromoveerd, toegevoegd. Hij baseert zijn stelling op zijn kennis van de natuurkundige eigenschappen van menselijke spieren en het zenuw stelsel dat die spieren bestuurt. Het wereldrecord kogelstoten staat op naam van de Amerikaan Randy Matson en bedraagt 21.78 meter. Matson vestigde dit record al geruime tijd geleden, op 22 april 1967. Eerste klas dames: Dynamo 14 26 Phoenix/A. 3 14 26 VC Kennem. 3 13 20 15 18 14 14 14 14 14 11 15 10 15 10 15 14 13 IJMOND Phoenix-Aral trad aan tegen Hovocubo. In de eerste set bleek al direkt dat de Beverwijkers zich goed op deze wedstrijd hadden voorbereid. Via 37 werd het 514, waarna een inzinking volgde, die echter niet lang duurde, want de gastheren haalden maar drie punten in. Toen was het gebeurd 8—15. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. Blijkens mededeling In het weekbericht, ziet het bestuur van het rayon Haarlem van de KNBSB geen kans, om het initiatief van de honkbal- vereniging „Schoten”, om te komen tot een rayon-pitschersschooi, te realiseren. Als reden voert men aan, dat men niet de beschikking zou kunnen krijgen over een geschikte trainingsgelegenheid. Secretaris van de jeugdafdeling van Schoten, Wim Pennarts: „De door het rayonbestuur aangevoerde reden over het ontbreken van een geschikte trai- ningsgelegenheid, leg ik naast me neer. Als men werkelijk tijdig ernstige pogin gen had ondernomen, dan zou men ze ker zijn geslaagd. Ik weet b.v. van Rob Snoeck van Raak Nicols, dat deze eind december nog de beshikking heeft ge kregen over de sporthal „Schalkwijk” geedurende enige uren op de zondasmor- Ik vind daarom de handelwijze van het rayonbestuur ronduit schanda lig.” Manglitz heeft in een Westduits sport blad verklaard dat zijn oude club in met 1971 met opzet van Bayern München heeft verloren. Doordat de ploeg uit Beieren won het resultaat was 7-0 werden de Münchenaren kampioen. Eerste klas heren: 14 24 13 22 14 22 14 20 13 13 13 12 14 10 14 13 Axmeriscota 2 13 Oranje-Wilt 13 vlov—Balogh 0-1. RESERVE MEESTERGROEP B: WilminkGreen rem., Baljon—Marcus rem., Powell—Eising 0-1, TodorcevicUngure anu 0-1, De VilliersBaretic rem. Afgebroken partij. MarcusDe Villiers rem., Marcus— Wilmink 1-0. GROEP IA: Van Bockel—Hofman 1-0, Grzes- koviakAbendroth afg., Van ReekSeewald rem., Carpinter—Jankovic 0-1, HelmondKem per 0-1. Afgebroken partij: JankovicVan Reek 0-1. GROEP 1B: MarkovicKerr afg., CrabbendamVerholt 0-1, WeilerProtic rem.. WijkerPliester 0-1, FosterBerlacki l_o. GROEP IC: DonkApking rem., Uppström— Markus afg., Hansen—Vlam afg., Hölllg—Dahl- haus 0-1, RosmüllerLim rem. Afgebroken partij: VlamUppström 1-0. DAMESGROEP: HeemskerkJager afg., oJ- vanovicHofman 1-0, V.d. GiessenDe Klerck 1-0, Buchmüller—Hellwig o-l GROEP 2A: Oving—Altena afg., Schirmer— Karreman 0-1, EckermannArp 1-0, Straat— Kampen 0-1, VermeulenBoom 0-1. Afgebro ken partijen: Boom—Straat 0-1, AltenaVer meulen 0-1. GROEP ZB: Torrus PlaVan Kampen 0-1. Hermanv. d. Linden 1-0, Rei- cheltFnanssen 1-0, RosenblattHoppe rem., Van EijbergenBernink 1-0. Afgebroken par tij: v. d. LindenTorrus Pla remise. Vandaag zal de 8ste ronde worden gespeeld. Vrijdag is bestemd voor het uitspelen van afgebroken partijen waarna zaterdagmorgen de laatste ronde begint. De uitslagen van de 7e ronde zijn: RESERVE MEESTERGROEP A: Vogel— Koopman 1-0, LeowV.d. Vliet afg., Orlov Witkovski 1-0, BaloghSosonko rem., Har dingPavlov rem. Afgebroken partij: Pa- Haarlem heeft er goed aangedaan om direct vanaf het fluitsignaal het initia tief te nemen. Reeds in de derde minuut was het raak. Uit een huis-tuin-en- keuken combinatie schoot Dick van Ladesteijn raak, 10. Suzan Kessens kreeg na haar gemiste strafworp direct daarop weer de bal en schoot nu wel door de korf. Dat betekende 20. De tweede aanval van SKV bleek veel ge vaarlijker dan de eerste. Met name wa ren de heren duidelijk sneller dan de Haarlemverdedigers. Tegen de veldver- houding in maakte Amdré Houtman er toch 30 van. Bij een doorbraakpoging werd hij te opzichtig gehaakt. De straf worp kwam boven op de kop van de paal terecht doch viel daarna door de korf. SKV kreeg uiteindelijk loon naar werken: een prachtige snelle combinatie werd afgerond met een doelpunt. Dick v. Ladesteijn trok zijn rug eens recht van af de middenlijn en dat betekende 41. Vanuit de uitworp verkleinde SKV de stand weer tot 42. Leeuwen, Flip Kips, Roel Greven, Guus van der Wiele, Siem Hoekstra en trainer Kruijer. ten verschil na VSV, naar Driehuis. De punten bij VSV zijn voor het overgrote deel te danken aan wed strijden die slechts met één punt verschil gewonnen werden, de mees ten met 1-0. Trainer Kraijer zegt daarover: „Dat lijkt nou wel weinig, wij telkens met 1-0 winnen, maar het is zo, dat als wij komen, de zaak bij de tegenpartij dicht getrokken wordt. En probeer er dan maar eens doorheen te komen. Daar om is ons systeem er ook ou geba seerd dat van tijd tot tijd ook de verdedigers meekomen. door de andereb dan onmiddellijk opgevangen. Zo kunnen spelers als Kort en Greve (de laatste is één van de drie nieuwelingen bij VSV) de gelegenheid krijgen om naar voren te komen. Ze mogen dan wel zeggen dat wij telkens met 1-0 winnen, maar dat Dat hield tevens in dat l.FC Köln, zelfs bij verlies in de nationale bekerfinale, zou mogen uitkomen in het toernooi om de Europese voetbalbeker voor beker houders. Maass en Thielen wezen alle beschuldigingen verontwaardigd van de hand. In de wedstrijd tussen beide clubs nam Bayern de leiding doordat Thielen de bal in eigen doel schoot. Ook het bestuur van Borussia Mönchen-gladbach zal Manglitz laten vervolgen. Manglitz beweerde namelijk voorts dat ook in de ontmoeting Borus sia DortmundBorussia Mönchen-glad- bach zou zijn gemanipuleerd. Huib van der Vossen, na zijn studie aan de T.H. te Delft weer teruggekeerd, speelde een briljante partij tegen Henk Beliën. Met een geraffineerde combinatie won hij in reeds betere stelling een schijf. Nico van Hal liep in een klassie ke partij vast. De Abbenesser offerde een schijf en speelde het klaar met Co Sluiter de punten te delen. Gerrit van der Eem kon ondanks een voortdurend licht overwicht, niet van Henk Willemse winnen. In een boeiend duel met offers en tegenoffers verloor Harry van der Vossen, kampioen van Haarlem 1971, van Han de Groot. HfiitfiSinuüiim 'rfïhiiipiig 4 - 9 7 1

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 21