Galerie Boumans zoekt weer drukker contact met iedereen bezocht Minister Van Agt bij KVP- Heemskerk VERENICINCSNIEUWS BONTE AVOND" IN GEVAAR GEBRACHT Rodeo in Eerst toernooien - toen posters Luisteren „Assumburg „De Schouw” ..en zolang *t februari is met 10% korting. bij „Spaak” ’t Voorjaar is nu al te X-, t Commentaar als propaganda Grote Houtstraat 53,Haarlem Samenstelling bestuur gewijzigd flink gestegen se Woningvoorraad Heemskerk DONDERDAG FEBRUARI 1973 Maandag 12 februari ent Velsen-IJmuiden 12 43 41 -1 543 Velsen-Noord Wijk aan Zee Beverwijk Kort IJmondnieuws Al eerder ruimden wij in deze rubriek een klein plaatsje in voor de oud-toemooivoorzitter P. A. Veldheer, die als een magneet allerlei omstandigheden en toe standen tot zich weet te trekken en er dan niettemin zeer fleg matiek toch weer voortreffelijk onderuit weet te komen. Zijn meest opvallende belevenis was in de afgelopen week zijn plaats in de damesgroep, waar hij zich overigens voortreffelijk weet te weren. ilter. ist 'mm n Heemskerk mwgaKi v O ToernooisPIONage (Van een onzer verslaggevers) Huijgens- Huijgens- 14- voor Geo- V. r Oud-toernooivoorzitter en improvisa tor P. A. Veldheer vertellende voor enkele van zijn posters. Het bestuur zal de bestaande relatie met de Culturele Raad Noord-Holland en met de Beverwijkse Sociale Culturele Raad handhaven. Bovendien zullen con tacten worden gezocht met andere in stellingen of stichtingen, die zich met dezelfde of verwante vormen van cultu rele recreatie bezighouden. Het nieuwe bestuur bestaat uit de volgende leden: D. Berendes, W. J. de Bie, H. A. G. Boumans, A. Deenik, mevr. A. Joosten-Schouten, L. G. M. van der Naarel, F. M. Oort, H. Schuitings. De in de middaguren tot demon stratie- en commentatorzaal ingerich te eetzaal van Kennemerduin is elke middag tot op de laatste plaats toé vol met belangstellenden voor de di verse partijen welke aan de hand van de opnamen van het gesloten televi- siecircuit en de demonstratieborden ter plekke worden getoond en be sproken. Een bespreking, waarbij het Avond namelijk is van oorsprong al leen en uitsluitend bestemd voor de gastfamilies en hun schakende gasten, met enige er rondomheen, die met het toernooi bemoeienis hadden. In de loop der jaren is de toeloop echter dermate groot geworden, dat men er wel paal en perk aan heeft moeten stellen. VRIJDAG 2 FEBRUARI Openbare bibliotheek, Filiaal Wijker- straatweg; geopend 14.30 - 17.30 en 19 - 21.30 u. DONDERDAG 1 FEBRUARI Schouw, Bleijenhoevelaan. 20 u. ver gadering Velser Gemeenschap. VRIJDAG 2 FEBRUARI Verenigde openbare bibliotheek, De Zwaanstraat 4a. Geopend 19 - 21 u. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK De werkgroep „Spaak” presenteert zaterdagavond 3 fe bruari luisterliedjes van Boudewijn de Groot. Zondagavond komt de heer Leen man vertellen over het „Rosenstock Hu- ess-huis. Youth for Christ. De afdeling Be verwijk van Youth for Christ houdt zondag 4 februari, aanvangende om 20 uur, een bijeenkomst in de Jozefzaal van de Goede Raadkerk aan de Arendsweg in Beverwijk. Als spreker is Bart van Empel uitgenodigd. Ida koelstra zingt eigen songs en folksongs. de partijen hoort bespreken en hij voorspellingen doet ten aanzien van nog te wachten zetten in de groot meester- en meestergroep. Juist door dat over en weer praten tussen com mentator en publiek ontstaat er al snel een goede en gezellige sfeer. In grote mate is dat ook te danken aan de wijze waarop Jaap v.d. Heerik opmerkingen en suggesties weet op te vangen en door te spelen. Hij ver richt daarmee toch een belangrijk brok propaganda voor de schaaksport. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In de periode van 1 oktober 1971 tot 1 oktober 1972 hebben ruim 22.000 personen in de Heemskerkse jeugdherberg „Assumburg” overnacht. Ten opzichte van een vergelijkbare peri ode in ’70-’71 betekent dit een stijging van het aantal overnachtingen met 872 personen. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN-NOORD. De Indische Ver eniging Kennemerland DES houdt zater dagavond 3 februari een rodeo-avond in „De Schouw”. De leden zijn uitgenodigd hun fantasie de vrije loop te laten wat de consumering betreft. Geeist is op zo’n rodeo te verschijnen als cowby of cow girl. Indische hapjes, door leden gepre senteerde attrakties, dansen muziek, bin go zijn verder de programma-onderdelen. Amstelstraat 44: volwassenen 15 - 17.30 en 19 - 21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30 - 17.30 u.; Parmentierstraat 2: jeugd 15.30 - 17 en 18.30 - 20.30 u. Velen zullen zich hebben afge vraagd, waar de oud-toernooivoorzit- ter, die goed was voor de eerste kwart eeuw Hoogovenschaaktoernooi, maar daarna door verandering van werkkring het Hoogovenbedrijf ver liet, is heen getrokken. Welnu P. A. Veldheer woont in Alkmaar en heeft daar een.„postershop” welke de Ook vindt er een discussie plaats over de nota contactraad. Voor de bijeen komst in de bovenzaal van restaurant Nijman zijn ook uitgenodigd de leden van de A.R.P., C.H.U. en de K.V.P.- Beverwijk. Ofschoon Piet Veldheer een be scheiden man is, vertelde hij vol trots, dat zijn shop beschouwd mag worden als „de” speciaalzaak in Noord-Holland. Posters van dieren gaan bijzonder goed van de hand. Met name van paarden. Daarnaast landschappen met ondergaande zon, schepen en auto’s. Zeer veel furore heeft gemaakt des tijds dep postserie van Pipi Lang kous. Nu is het weer David Cassidy, die bij meisjes van 12 tot 16 jaar in trek is. De televisie heeft toch een ge weldige invloed op de verkoop van posters, vertelde Piet Veldheer. Hij is daarom blij juist woensdag een serie van Bartje te hebben ontvangen. Daarnaast is de jeugd „in” voor pop sterren en pop-groepen. En niet te vergeten de leuke posters en de Ju gendstil. Opvallend is, dat de iets oudere jeugd grote interesse toont voor kunst reproducties, zoals van Esscher, Da li, Anton Pieck, Pieter Breughel, Rembrandt en Jan Steen. „In zo’n winkel leer je de jeugd toch wel echt goed kennen. Wij dachten, dat de naaktmodellen naar deze groep zou gaan, maar het tegendeel is waar. Ze kijken ze nauwelijks aan, maar zwer men wel om de kunstposters” was de ervaring van de oud-toernooivoor- zitter. HEEMSKERK. De K.V.P.-Heems- kerk is er in geslaagd de demissionaire minister van Justitie, mr. A. van Agt op maandagavond 12 februari naar Heems kerk te laten koifien. De heer Van Agt zal tijdens de algemene ledenvergadering van de Heemskerkse afdeling een inlei ding houden en vragen beantwoorden. DONDERDAG 1 FEBRUARI Buurthuis Wijk aan Duin, Wilgenhof- laan. 20 u. open klaverj asdrive. Wjjkerbaan, Kennedyplein 20 u. beslo ten afdelings- en federatievergadering PvdA. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan. Geopend hulpverlening van 20 tot 23 uur. Toernooivoorzitter L. C. A. van Kujjk heeft al eens met de gedachte gespeeld in zijn wanhoop om de Bonte Avond dan maar te laten vervallen omdat zij op deze manier niet meer aan het gestelde doel be antwoordt. „Als ik de gelden, besteed aan die feestavond nu eens bijvoor beeld zou gebruiken voor cadeaubon nen bestemd voor de gastfamilies. filosofeerde hij. De heer Van Kuijk is echter onmiddellijk van die gedachte weer afgestapt, omdat hij ervan overtuigd is, dat het Kennemer Theater nu eenmaal een rol moet blij ven spelen in de Hookovenschaaktoer- nooien, die als het ware daar hun wieg hadden staan. Tal van oude bekenden onder de schakers en hun omgeving gaan juist naar de Bonte Avond om dat Kennemer Theater nog weer eens van binnen te zien en ook en eigenlijk vooral om weer eens even te kunnen praten met eigenaar- directeur Charles Hart, die zovele Niettemin hoopt men door de dras tische inperking de sfeer en de gezel ligheid van de Bonte Avond 1973 te verhogen. Die avond treden op André van Duin, Tobi Rix en Conny Vink. Verder is er het orkest De Valenti no’s. Het zal dus in ieder geval niet laat worden donderdag, maar wel vroeg vrijdagmorgen. De Bonte Avond is weer in het verschiet. Al maanden hebben hon derden in deze omgeving uitgezien naar dit jaarlijks weerkerende grote festijn en de stormloop op de toe gangskaarten is weer begonnen. Tot wanhoop van toernooisecretaresse El ly Nol en haar mede-organisatoren. Zij denken niet ten onrechte terug aan de Bonte Avond van vorig jaar in het Kennemer Theater toen ruim vijftienhonderd mensen de to neelzaal, de bioscoopzaal, de foyer, De Quaeck en De Oude Klinck bevolk ten. Er was eerder sprake van een overbevolking en een van de bezoe kers toen typeerde dat zeer juist met de uitspraak „Het doet je hier denken aan de bevolkingsdichtheid in de Randstad”. Men moest zich verdrin gen om iets te eten of te drinken te krijgen. Een herhaling daarvan wenst men voor de lustrum-Bonte Avond te voorkomen. Er is drastisch paal en perk gesteld aan de uitgifte van de toegangskaarten. Het streven is erop gericht niet meer dan duizend perso nen toe te laten. Dit is een leefgemeenschap waar plaats is voor gezinnen, ouderen en jon geren van verschillende rassen, geloven en nationaliteiten. De leefgemeenschap wil daadwerkelijk iets doen met onder meer akties voor vernieuwingen in de samenleving en een kritische opstelling ten opzicht van de plaatselijke, landelij ke en internationale samenleving. De gemeenschap verleent allerlei diensten. Ruim tienduizend Assumburg-gangers bezochten de jeugdherberg in schoolver band (ruim 8000 in ’71): 5306 bezoekers kwamen in groepsverband (vorig jaar 5417). Het aantal particuliere bezoekers over 1972 bedroeg 6376: in 1971 waren dit er nog 7384. In 1972 steeg echter weer het aantal buitenlanders dat van de Assumburg-faciliteiten gebruik maakte: 9057 (verdeeld over dertig nati onaliteiten) tegenover 7980 buitenlanders in 1971. De jeugdherberg kreeg in de maand juli de grootste drukte te ver werken: toen werden 4385 overnachtin gen geregistreerd. jaren de voortreffelijke gastheer is geweest van duizenden schakers en schaakfans. Doch een feit blijft, dat die enorme jacht op kaarten door anderen en daardoor de aanwezigheid van men sen, die niets, maar dan ook in het geheel niets, met het schaaktoernooi uitstaande hebben, diezelfde Bonte Avond wel degelijk in gevaar bren gen. Er is daarom zeer drastisch paal en perk gesteld aan de uitgifte van feest- avond-kaarten. Al kan men natuur lijk niet voorkomen, dat mensen, die recht op kaarten hebben, deze ont vingen en er toch niet heen gaan, de kaarten aan anderen verstrekken. En om iemand te vinden voor een paar toegangsbewijzen is bepaald niet moeilijk in Beverwijk. Men is bereid er iets voor te geven of te betalen; zo is in de loop der jaren gebleken. De kaarten zijn zelfs een ruilmiddel ge worden. Het aantal in aanbouw zijnde wonin gen in Heemskerk is ten opzichte van 1 januari 1972 gedaald van 482 naar 385 woningen. In totaal werden vorig jaar 218 bouwvergunningen verleend, waar mee een totale bouwsom van ruim 35 miljoen gulden was gemoeid. Bij het Gemeentelijk Woningbedrijf zijn momenteel 1922 woningen, 175 ga rages en 19 andere gebouwen in beheer. Het eigendom van de RK Woningbouw vereniging „Ons Huis” bestaat uit 21 bejaardenwoningen, 91 eengezinswonin gen, 595 etagewoningen en 98 garages. In het plan „De Die” zijn in opdracht van „Ons Huis” 44 eengezinswoningwetwo- ningen in aanbouw. De Algemene Wo ningbouwvereniging „De IJmond” bezit 60 eengezinswoningen, 393 etagewonin gen en 12 garages. Eind 1972 is in opdracht van „De IJmond” in „De Die” begonnen met de bouw van 41 eenge zinswoningen. VRIJDAG 2 FEBRUARI Lichtboei, Maasstraat. 20 u. kienavond volwassenen. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. discotheek. Verenigde openbare bibliotheek, Kerk- weg 45; volwassenen 14 - 17.30 en 19 - 21 u.; Ruijsdaelstraat 7: jeugd 15.30 - 17.30 u. VRIJDAG 2 FEBRUARI Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8 u.; 12.15-13.15 u.; 16.45-18 u.; 19.30-21 uur. Zwemver. IJRB 18-19.30 u en 21.22.30 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting, spreeuur leidster van 9.30 u. tot 12.30 uur in Willebrordstraat 102, IJmuiden; tel. 10715. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale Bibliothee, Plein 1945, IJmuiden, 14.30- 17.30 u en 19-21.30 u.; Centrale Jeugd- en tienerbïbliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-oost, 1530-17.30 u.; filiaal Wüstelaan 79. Santpoort-noord, 19-21.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- noord, 14.30-17.30 u. en 19-21.30 u.; fili aal Zeewijkplein, IJmuiden-west, 14.30- 17.30 uur. Bejaardensoos Leger des Heils, 16.30 u„ Edisonstraat 14, IJmuiden. Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden-oost, IJmuiden. 20 u. kiena vond Toneelvereniging TIOS. Damclub Sportief, 20 u. clubavond in gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJ muiden. Chr. Mannenkoor IJmuiden, 19.45 u. repetitie in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22. Gebouw Velserduin, Velserduinplein, IJmuiden, J. P. A. Gruiters (D’66) lid Tweede Kamer, 20 u. voor PvdA, D’66, P.P.R. en P.S.P. over „De commissie van zes.” DONDERDAG 1 FEBRUARI Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. kiena vond NW. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. manuele expressie. p-st-s, J DONDERDAG 1 FEBRUARI Openbare Bibliotheek Velsen, Filiaal Zeewijk, IJmuiden-west, 19-21.30 uur. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, IJ- muiden-west, 19-23 u. BC Velsen. Oranjevereniging Driehuis, 20 u. jaar vergadering in clubhuis van The Straw berries, ingang Waterloolaan. COV-IJmuiden, Koorrepetitie om 20 uur in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22. Initiatiefgroep Zeewijk, 20 uur open bare bijeenkomst in Pleiadenschool. VRIJDAG 2 FEBRUARI Sportondsenbad, Kuikensweg. pend van 9 - 12 en 13.30 - 15.30 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: en Arendsweg 61: volwassenen 14 - 17.30 en 19 - 21 u.; (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De Heemskerkse woningvoorraad is in het afgelopen jaar ten opzichte van 1971 gestegen van 7480 tot 7951 woningen. Deze groei kwam tot stand door de oplevering van 491 nieuw bouwwoningen (60 in de vrije, de overi gen in de premie-sector), terwijl door verschillende oorzaken twintig huizen aan bewoning moesten worden onttrok ken. Aan 1278 Heemskerkers (1971: 797) werd in 1972 een woonruimtevergunning verstrekt. BEVERWIJK. De samenstelling van het bestuur van Stichting Tentoon stellingen Beverwijk is met ingang van 1 februari gewijzigd. Het ligt weliswaar in de bedoeling van het nieuwe bestuur in grote lijnen het beleid van de afgelo pen jaren te continueren, doch tevens veel meer aandacht te besteden aan de vraag, hoe men Galerie Boumans toe gankelijker en aantrekkelijker kan ma ken voor degenen voor wie zij in feite is bestemd; voor iedereen. publiek direct wordt betrokken. Dit jaar wordt het commentaar afwisse lend gedaan door Jaap van der Heer- ik en Lex Jongsma. Woensdagmiddag was Van der Heerik weer voor de borden. Hij is een uitstekend schaker, hetgeen in de eerste plaats vanzelf sprekend wel moet en in de tweede plaats direct al zonneklaar blijkt wanneer men hem het verloop van naam Areas in haar vaan draagt. „Areas” is ook de naam van het uitzendbureau van zijn echtgenote mevrouw F. Veldheer-Beer in Bever wijk. Het echtpaar, dat inmiddels in de kaasveste ook een pand had be trokken, dat dienst ging doen als uitzendbureau, stelde bij het betrek ken van dit pand vast, dat het erbij behorend winkeltje toch feitelijk ook een functie moest hebben. „Maar wel .een andere functie” vonden zij eens gezind. Omdat toen in 1971 de posters erg „in” werden, viel het besluit er de „postershop Areas” te vestigen, daar aan de Nieuwesloot 55. En dan alleen personen, die op een of andere wijze iets hebben gedaan voor het welslagen van dit 35-ste Hoogovenschaaktoernooi. De Bonte Ss SS' S M

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7