Vakbeweging wil ultimatum voorbereiden ZWARTE HANDEL IN LIRES AANGEPAKT bedrijven ju FYNHOUT IN GHANA GESTRAFT Standnunten klein-metaal ver uiteen Wereld bedreigd door gr aan tekort „Laatste kans” voor directie van Vredestein GEEN MAXIMUM PRIJSCOMPENSATIE EN GEEN UITBREIDING CAO-WERKING FAO-DIRECTEUR DR. A. BOERMA: Mannenwerk Middenstand wil geen hogere porti V R IJ D A G 18 Niet bereid Goede kansen 3 Vertraging Vervoersproblemen Handreiking Bedoeling 19 Hoogovens weigert toe te geven de Autokosten voor studie niet altijd aftrekbaar *ECHT w 1 In Kansas City, Verenigde Staten, is voor het eerst vrouwelijk personeel in geschakeld bij de telefoonkabeltechniek. De vrouw op deze foto, Elaine Martin, ziet er op het eerste gezicht uit als een rups, die zelf de grond in kruipt, maar dat is gezichtsbedrog. De onderhandelingsdelegatie vijf vakbonden is donderdag, volgen, als dat ultimatum geen uitwer king heeft. Huurauto's. Twee internationale auto- verhuurorganisaties (Carop en Euro- oars) hebben besloten zich te hergroe peren tot één Europese autoverhuur- keten. Deze samenwerking is moigelijk geworden door deelname van Euro- cars in het vergrote aandelenkapitaal van Carop. In 1966 werd Carop opgericht door de belangrijkste Europese autoverhuurbe drijven. In elf Europese landen zijn thans 400 vestigingen van deze organi satie. Eurocars is het leidende Franse autoverhuurbedrijf met 250 vestigin gen in dit land en 270 steunpunten elders in de wereld. Door de verminderde wereldopbrengst van graan en rijst is de invoer toegeno men en zijn de prijzen sterk gestegen. „De graanprijs is op de wereldmarkt e De onderhandelaars voor de industrie bonden, de heren A. Molendijk (CNV), H. Bode (NKV) en J. de Jong (NVV) verklaarden donderdagavond dat zij tij dens het verloop van de ’s morgens ge voerde onderhandelingen het gevoel kre gen dat de directie van Hoogovens een vertragingstactiek voerde. De directie liet zich namelijk aanvankelijk niet uit Porceleyne fles. De „Porceleyne Fles” heeft in 1972 een ongeveer 10 pet. hogere omzet geboekt. Deze groei is voldoende geweest om de kostenstij ging op te vangen, zo heeft het be stuur op een buitengewone vergade ring bekendgemaakt. In 1971 daalde de omzet nog van 7,8 tot 7,4 mln., maar werd een winst van bijna twee ton behaald tegen een verlies van bijna 50.000 in 1970. Voor de laatste maal werd diviend (5 pet.) uitgekeerd over 1966. Aandeelhouders verleenden goedkeu ring om de uitgifte van ten hoogste 0,8 mln. preferente aandelen in prin cipe mogelijk te maken. Deze goed keuring is ruim drie jaar van kracht (tot de jaarvergadering van 1976). twee kleine kinderen. Zij studeerde aan een conservatorium en had daarom huishoudelijke hulp nodig, die tijdens haar afwezigheid de huishouding ver zorgde. De kosten daarvan wilde ze af getrokken zien als studiekosten. Het ge rechtshof wilde ze ook wel geven, maar de belastingadministratie ging naar de Hoge Raad en die oordeelde, dat de huishoudelijke hulp niet noodzakelijk was voor de studie maar voor het huis houden en dus in het persoonlijke vlak lag. De aftrek werd geweigerd. Nu zijn in feite geen twee gevallen gelijk, maar het geval van de dame die sociologie studeerde en dat van de con- servatoriumdame lijken toch wel veel op elkaar. Het feit, dat de administratie in het eerste geval, dat van latere datum is, de aftrek accepteerde zonder verder be roep, zou tot de conclusie voeren, dat ze een soepeler standpunt is gaan innemen ten aanzien van studiekosten, althans wat auto’s betreft. En dat zou de voor studie auto-rijdende burger moed kun nen geven. Dat is al een hele tijd geleden begon nen. Over allerlei zaken, de auto betref fende, heeft de rechter zich al eens uitgesproken en zal hij zich wellicht nog moeten uitspreken. Te denken valt aan de vraag, of in bepaalde gevallen sprake is van zakelijk of privé-gebruik, aan een in het autoverkeer opgelopen boete, aan een uitkering aan een gewonde bij een auto-ongeval, om maar wat voorbeelden te noemen. Maar een beslissing over de vraag, of autokosten ook tot de studie kosten kunnen behoren, is toch wel wat nieuws, zouden we denken. We brengen nog even in herinnering, dat kosten voor studie of opleiding voor een beroep van de belastingplichtige zelf of van zijn echtgenote als buitengewone lasten in aftrek kunnen worden ge bracht voor zover zij 200 of, als dat minder is, 1 pct. van zijn inkomen te boven gaan. Vandaar het belang van de kwestie. Onlangs is de Italiaanse wisselmarkt naar het voorbeeld van Frankrijk ge splitst in een marat waar uit goederen transacties verkregen of voor goederen transacties benodigde deviezen mogen worden verhandeld en een markt die zuiver voor de geldhandel is bestemd. Ze worden respectievelijk commerciële en financiële wisselmarkten genoemd. Op de commerciële markt komt de Italiaan se centrale bank zo nodig tussenbeide om te voorkomen dat de koers van een valuta bepaalde grenzen overschrijft, op de financiële markt wordt het koersver loop geheel aan vraag en aanbod over gelaten. Uit d ebekendmaking van het bureau blijkt niet op welke markt bezitters van reiscreques en kredietkaarten in vreemde valuta’s terecht kunnen. Geldhandelaren nemen aan dat het de commerciële markt is. Door de onzekerheid die hierover be staat wisselen sommige banken nu zowel bankbiljetten als reischeques in tegen de koersen van de financiële wisselmarkt. Naar hun mening wijken de voorstel len van Hoogovens op verschillende es sentiële punten in belangrijke mate af van het door de bonden ingediende wen senpakket. Daarom hebben deze twee beambtenbonden opschorting van het overleg gevraagd, totdat dit interne be raad is gehouden. Die vergadering wordt op woensdag 7 februari, ’s avonds om acht uur in De Schouw in Velsen-Noord gehouden. Scheepsorder NRM. De Nieuwe Rijn vaart Maatschappij te Amsterdam, on derdeel van KNSM-tgroep, heeft in verband met een moderniseringspro gramma drie nieuwe eenheden besteld. De schepen zullen nog dit jaar in de vaart worden gebracht, aldus een me dedeling van de KNSM-groep. Het betreft dubbelschroef motorsche pen van ieder ongeveer 1600 ton draagvermogen. De voortstuwing zal geschieden door twee „Bolnes” moto ren van ieder 600 pk. De schepen zullen worden gebouwd door Bodewe® Gruno te Foxhol, Barmmeyer te Stroobos en Ton Bodewes te Franeker, alle deel uitmakend van de groep Conoship te Groningen. Italiaans geld. Om de speculatie op een eventuele waardeverhoging van de lire tegen te gaan heeft de Italiaanse rege ring het toezicht op het geldverkeer verscherpt. Buitenlandse toeristen mo gen voortaan bij het verlaten van Italië niet meer buitenlands geld mee nemen dan ze bij het binnenkomen van het land bij zich hadden. De zaak werd niet aan het oordeel van de Hoge Raad onderworpen. Dat is o.i. jammer voor de inspecteur, want we dachten dat zijn standpunt dan weer goede kansen gehad zou hebben. Niet dat we niet iedereen graag een belas- tingvoordeeltje gunnen. Dat uiteraard wel. Ze zijn zo toch al hoog genoeg. Maar in dat verhaal van het stelsel van de wet geloven we niet erg. Als men eens nagaat, hoe nauw in hetzelfde wets artikel (art. 46 I.B. ’64) de ziektekosten omschreven worden. Daar zijn zelfs de kosten van bezoek aan een ziekenhuis patiënt uitgeschakeld. En we zouden zeggen, dat die kosten toch heel wat meer met de ziekte te maken hebben dan de kosten van het vervoer van het driejarig dochtertje hoe lief ze dan ook wezen mag met de studie van ma. Nog in 1968 gaf de Hoge Raad een arrest, dat een heel andere kant uit ging. Het betrof een getrouwde vrouw met (Van onze belastingmedewerker) DEN HAAG. De auto staat bij een groot gedeelte van de Nederlanders in het centrum van de belangstelling. En of we ons daarover nu moeten verheugen of niet, een feit blijft het, dat de auto en de kosten, die aan het houden van een auto verbonden zijn, zo’n voorname rol in het leven van de gemiddelde Neder lander zijn gaan spelen, dat ook de wet op de Inkomstenbelasting zich er mee is moeten gaan bemoeien. En als gevolg daarvan ook de fiscale rechtspraak. ROME. Het Italiaanse bureau voor vreemde valuta’s heeft gisteren twee veranderingen van de regels voor de deviezenhandel in Italië bekendgemaakt. Buitenlandse bankbiljetten moeten voor taan worden verhandeld vla de zoge naamde financiële wisselmarkt en niet meer via de commerciële wisselmarkt. Het bedrag dat Italianen naar het bui tenland mogen meenemen is beperkt tot 500.000 lire of een overeenkomstig be drag in andere valuta's. de nu in de onderhandelingen ontstane situatie anders, dan voor de drie indus triebonden. De leden van de industrie bonden hebben de kernpunten als breek punten aangegeven, bij de beambtenor ganisaties was dat niet het geval. Namens de Unie van Beambten, Lei dinggevend en Hoger Personeel en de Nederlandse Bond vanMiddelbaar en Hoger Personeel, hebben de heren G. Wagenaer en A. Zielschot ons meege deeld, dat zij, gezien de starre houding van de directie van Hoogovens, behoefte hebben aan beraad met de leden en met bondsbeleidsinstanties. ROME (Reuter en AFP). —Het hoofd van de FAO, de Voedsel- en Landbouw organisatie van de Verenigde Naties. Dr. Addeke Boerma, heeft in Rome op een persconferentie de alarmklok geluid over de graanvoorraden. Door slecht weer is de oogst in talrijke landen vorig jaar slecht geweest. „Al dreigt er geen onmiddellijke grote hongersnood, in ver scheidene landen doet een tekort aan levensmiddelen zich al voelen,” aldus de FAO-directeur. DEN HAAG. Hoewel het eerste on- derhandelingsgesprek over vernieuwing van de cao voor de metaalnijverheid (kleinmetaal) door de werknemersdele- gatie als goed wordt beoordeeld, liggen de wederzijdse standpunten nog heel ver uit elkaar. Van werkgeverskant heeft men een eerste reactie op de voorstellen van de vakbonden laten horen. Het punt waar het verschil van inzicht nog het grootst is, evenals dat bij de onderhandelingen over de cao groot-metaal het geval is, wordt gevormd door het inkomensbeleid. De vakbonden hebben de werkgevers- delegatie gevraagd zich in eigen kringen nog eens te beraden. over haar inzichten bij de voor industriebonden belangrijke kern. De bonden wilden toen haring óf kuit, omdat zij vermoedden dat de directie haar aandeel in de vergadering wilde rekken, totdat om vijf uur ’s middags de vergadering zou worden verdaagd. De bonden hadden de sterke indruk dat de directie het achterste van haar tong niet wilde laten zien, voordat volgende week woensdag de vergadering van de raad van overleg in de metaalindustrie over de CAO-groot-metaal zou zijn gehouden. Voor de twee beambtenorganisaties ligt Het gerechtshof in ’s Gravenhage kreeg nu het volgende geval te beslissen: Er was een gehuwde dame met een dochtertje van drie jaar. Ze had vóór haar huwelijk sociologie gestudeerd en had het kandidaatsexamen gehaald. Al tijd had ze al zin gehad, haar studie af te maken. Op een gegeven dag ging ze daar inderdaad toe over. Maar omdat in haar woonplaats geen universiteit was, moest ze reizen. En dat deed ze per auto. Twee dagen achtereen moest ze op de universiteit zijn. Maar met haar taak als huisvrouw en moeder van het be wuste dochtertje was dat allemaal niet zo gemakkelijk. Wat deed ze? Ze vertrok de ene morgen met haar dochtertje naar de plaats, waar de universiteit was; bracht haar dochtertje bij haar moeder, die daar woonde; logeerde daar ook voor één nacht en ging de volgende dag në haar werk weer per auto naar huis. Later ging het een beetje anders en nog wat later kreeg haar man een werk- Een van de essentiële punten is, vol gens de twee onderhandelaars, de uitbrei ding van de werkingssfeer van de CAO. Zij hadden van Hoogovens verwacht, temeer omdat zij drie jaar geleden al het initiatief voor die uitbreiding hadden genomen ter bescherming van de rechts positie van hun leden, dat de directie tenminste de hand zou hebben gereikt. De beambtenbonden menen, dat hun voorstellen voor de bijsturing de laagst betaalden meer tegemoetkomen, dan het mengvoorstel van Hoogovens. Het meng- voorstel van Hoogovens houdt in, zo onthulden zij, wat de loonsverhoging per 1 januari 1973 betreft een bedrag van 160 plus 1,5 percent, of een bedrag van 200 plus 1,25 pet. Voor de beambten bonden was onder meer verder essenti eel een verbetering van de ziektekosten regeling. Ze willen ook prijscompensatie tot 400 per percent en wijzen de 250 per percent van de vakbeweging af. midden vorig jaar 70 tot 80 percent omhoog gegaan.” Dat betekent een ader lating voor de financiële reserves van de ontwikkelingslanden. De bestaande voorraden zijn zo gering dat de gevolgen niet te overzien zijn wanneer ook dit jaar de oogst weer mislukt. Dr. Boerma drong er op aan dat alle producerende landen noodvoor raden graan aanleggen. Hij vindt dat de hele wereld daarvoor verantwoordelijk is. „In het verleden hebben wij te veel gebouwd op de voorraden in Noord- Amerika, omdat daar genoeg was. Dat kan zo niet blijven. De tijden zijn ver anderd. Andere landen kunnen en moe ten ook een aandeel nemen in de strijd tegen hongersnood in de wereld”. Dr. Boerma zei dat hij aan de regerin gen van Canada, de VS en aan de commissie van de EEG brieven heeft geschreven waarin hij op het aanleggen van voorraden aandringt. Volgens schatting van de FAO is de voorraad van de graan-exporterende landen minder dan 30 miljoen ton. In 1952 was dat niet zo weinig maar sinds dat jaar is de wereldbevolking met 50 percent toegenomen, aldus Boerma. Sinds het midden van 1972 zijn, aldus Boerma, de graanprijzen op de wereld markt met 70 tot 80 percent gestegen. Hetgeen de toch al zwakke financiële reserves van veel ontwikkelinglanden, die gedwongen zijn hun granen in het buitenland te kopen door eigen misoog sten, op zwar eproef heeft gesteld. Na de plotselinge aankoop van 30 miljoen ton granen door de Sovjet-Unie zijn, vooral in de onderontwikkelde gebieden, gevaar lijke toestanden ontstaan. van de na een gezamenlijk vooroverleg tot aan het ein de van de onderhandelingen opgetreden. Toen hebben de drie industriebonden, omdat was gebleken, dat de directie van Hoogovens niet bereid was de wer- kingsssfeer van de CAO uit te breiden, noch voor de bijsturing eén maximum te aanvaarden, de onderhandelingen af gebroken. De industriebonden hadden de directie van Hoogovens meegedeeld, de door de Hoogovens-directie voorgestelde meng vorm van centen plus percenten per 1 januari 1973 bij de leden aan de orde te stellen, maar dan moest de directie zich daartegenover bereid verklaren, haar starre houding over de werkingssfeer en het maximum in de bijsturing nader te bezien. De onderhandelaars hebben de leden bij Hoogovens opgeroepen voor geza menlijke spoedvergaderingen, komende maandag. Omdat deze leden veelal in ploegendiensten werkzaam zijn, is het noodzakelijk drie vergaderingen achter elkaar te houden. Vergaderplaats is het conferentiecentrum De Schouw in Vel- ien-Noord. De eerste der drie spoedvergaderingen daar begint om tien uur ’s morgens, de tweede om half drie 's middags en de derde en laatste om half acht ’s avonds. In de dagvergaderingen worden vier- vijfhonderd leden verwacht, in de avondvergadering ongeveer duizend. Deze spoedvergaderingen zijn belegd omdat, „nu in redelijk overleg geen overeenstemming kan worden bereikt”, beraad nodig is „over de manier en de middelen waarop we onze voorstellen kunnen verwezenlijken”. Het gaat daar bij om de vraag, of de directie van Hoogovens een ultimatum moet worden gesteld en, zo ja, wat daarop moet Winst Siemens. Het Duitse elektro-con- cern Siemens AG heeft in het afgelo pen boekjaar (1 oktober 1971-30 sep tember 1972) over die hele wereld een geconsolideerd jaaroverschot geboekt van 411 miljoen mark vergeleken met een winst van 238 miljoen mark in het voorgaande boekjaar. In de eerste drie maanden van het boekjaar 1972- 73 bedroeg de winst 91 miljoen mark. Het concern zal voorstellen een divi dend van 16 pet. uit te keren (acht mark per aandeel van nominaal 50 mark) vergeleken met een dividend van 14 percent over 1970-71. De netto winst bedroeg het afgelopen boekjaar 2,7 pet van de omzet (v.j. 1,7 percent). Het rendement is nu bijna even hoog als in 1968-69. DEN HAAG. De centrale organisa ties van ondernemers in het midden- en kleinbedrijf achten het voornemen om de PTT-tarieven opnieuw te verhogen in strijd met het op 6 december tussen partijen in het georganiseerde bedrijfsle ven gesloten centrale akkoord. Deze cen trales (Koninklijk Verbond van Onder nemers, Nederlands Christelijk Onderne- mersverbond en Nederlands Katholiek Ondernemersverbond) vinden het vol strekt onjuist als het kabinet akkoord zou gaan met een nieuwe verhoging van die tarieven. UTRECHT. De vakbonden hebben donderdagavond verklaard, dat zij de Vredestein-directie nog „een laatste kans” willen geven in het geschil over de salarisregeling voor de beambten en leidinggevende personeelsleden van dit concern (6000 werknemers). Volgens de vakbonden betekenen de voorstellen van de directie een relatieve achteruitgang voor deze personeelsleden. De laatste kans bestaat uit een schrif telijk emededeling van de ledenverga deringen van bij Vredestein werkzame vakbondsleden (behorend tot de betrok ken groep beambten en leidinggevenden) die woensdagavond zijn gehouden. Op die vergaderingen is „in overgrote meer derheid” besloten eventuele acties te voeren, waaronder begrepen staking, als onderhandelingen niet tot resultaat lei den. De betrokken vakbonden zijn de in dustriebonden van NW, NKV en CNV en bij het NKV aangesloten Unie van Beambten Hoger en Leidinggevend Per soneel. Deze bonden zeggen, dat de cij fermatige argumentatie, die de Vrede- stein-directie hanteert ter motivering van de voorstellen zeer gebrekkig is, „als men niet de kwalificatie ongenuanceerde kreten wil gebruiken.” De ondernemingsraadsleden van de Vredestein-vestigingen in Nederland in Enschde, Loosduinen, Heveadorp, Doetinchem en Maastricht horen za terdag in Utrecht nog eens uitvoerig over de stand van zaken. De bonden gaan zo spoedig mogelijk de bondsraden toestemming vragen voor het voeren van acties. valuta’s op de commerciële markt krij gen, mogelijk onder het mom van toe ristische behoeften en ze met winst ver kopen op de zwarte markt, die zich volgens ingewijden voornamelijk in Zwitserland bevindt. Nu ze voor de de viezen de hogere koers van de financiële markt moeten betalen wordt de zaak minder lonend. Gistermiddag noteerde de lire op de financiële markt 634 a 648 per dollar en op de commerciële markt 608 a 616 lire. kring in dezelfde plaats. Toen waren de autoritten vanzelf overbodig geworden. Zo waren ongeveer de feiten. We hebben ze voor het gemak wat beknopter weer gegeven. Aan de zaak zelf doet dat niets af. Het ging alleen om de kosten heen en weer naar de universiteitsstad. Ande re kosten, zoals die van het verblijf daar e.d. waren niet in aftrek gebracht Het driejarig dochtertje zou, naar we aanne- men onbewust, in deze zaak een grote rol spelen. Haar vader stelde, dat de autokosten van zijn vrouw studiekosten waren, om dat ze door haar voortgezette studie opgeleid werd voor een beroep en dat ze dus als buitengewone lasten voor aftrek in aanmerking kwamen. De reis van zijn woonplaat» naar de universiteitsstad per openbaar vervoer zou te tijdrovend ge weest zijn voor zijn vrouw en bovendien niet geschikt voor het jonge kind. Zè had dan behalve van de trein, zowel in haar woonplaats als in de plaats, waar zij i studeerde van lokaal vervoer gebruik moeten maken. Men kan, aldus de echt genoot, een getrouwde vrouw en moeder niet het recht ontzeggen om te studeren. En als dat zo is, moet men uitgaan van de situatie zoals die is, nl. dat ze een huishouden en een dochtertje van drie jaar heeft. Hij vergat daarbij kennelijk, dat niemand zijn vrouw dat recht be twistte, maar dat het alleen om de fiscale gevolgen van een bepaalde han delwijze ging. Hoe dit dan wezen mag, vast staat, dat de inspecteur op de suggesties niet in ging. Hij vond, dat de dame best van het openbaar vervoer gebruik had kunnen maken en dat ze de auto alleen nodig had, om haar dochtertje mee heen en weer te kunnen nemen. De kosten daar van zijn toch geen studiekosten, want die kosten worden niet noodzakelP' door de studie, maar door de gezinssitu atie van de studente. De kosten van het openbaar vervoer had hij wel willen accepteren, maar het verband tussen de studie en de autokosten vermocht hij niet in te zien. Maar bij het gerechts hof haalde hij bakzeil. Wel gaf het gerechtshof toe, dat van het open baar vervoer gebruik gemaakt had kunnen worden als de zorg voor het dochtertje niet in het geding was geweest, maar het trok niet de conclusie, dat dus de autokosten niets met de studie te maken hadden. Nee, het hof redeneerde heel anders. De studie kosten behoren tot de buitengewone las ten, aldus het hof, en de regeling van de buitengewone lasten heeft ten doel, de te betalen belasting in overeenstemming In geldhandeMcring'en ic men ervan overtuigd dat de maatregelen van het bureau bedoeld zijn om de illegale ex port van kapitaal naar de zwarte markt voor lires in het buitenland tegen te gaan. Of de maatregelen afdoende zijn be twijfelt men. Opgemerkt wordt dat de redenen waarom Italianen uitvoeren er niet door worden verzwakt. Een van de redenen is de sigarettensmokkel. Volgens een geldhandelaar wordt dagelijks voor zo’n 300 miljoen lire gesmokkeld. Andere redenen zijn dat men geen vertrouwen in de lire heeft of anoniem wil blijven. Tot dusver konden Italianen vreemde te brengen met de draagkracht. Daaruit volgt, dat men moet uitgaan van de toestand zoals die is. Een ander systeem zou in strijd zijn met het stelsel van de wet. Het vonnis over de inspecteur was hiermee volkomen geveld. Want de wer kelijke toestand was nu eenmaal, dat de studerende dame verplicht was haar dochtertje mee te brengen. VELSEN. Donderdagmiddag zijn tijdens de onderhandelingen over ver nieuwing van de CAO bij Hoogovens moeilijkheden aan de dag getreden. Die hebben ertoe geleid dat de vertegen woordigers in de werknemersdelegatie van de drie industriebonden de directie van Hoogovens hebben meegedeeld dat zij de onderhandelingen afbreken. De afgevaardigden van de drie industrie bonden zullen maandag met hun leden in gezamenlijke vergaderingen overleg gen wat nu te doen staat. De vertegenwoordigers van de twee beambtenbonden hebben in de houding van de directie van Hoogovens aanlei ding gevonden tot opschorting van de onderhandelingen. De onderhandelings delegatie van deze twee beambtenbonden zal volgende week woensdag in een gezamenlijke vergadering met de leden de verder te nemen stappen bespreken. ACCRA. —De regering van Ghana heeft alle activa en bankrekeningen van Fynhout (Ghana) Ltd bevroren, zo heeft het Ghanese persbureau donderdag be kendgemaakt. De maatschappij is een dochteronderneming van Fynhout NV. in Amsterdam en houdt zich al 21 jaar bezig met de uitvoer van hout uit Gha na. Vorige week heeft de Ghanese hout- verkooporganisatie de exportvergunning van Fynhout (Ghana) ingetrokken. De maatschappij wordt beschuldigd van kwalijke praktijken in de houtindustrie, aldus het Ghanese persbureau.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 19