Reeks Beverwijkse inbraken voor rechtbank Haarlem Bonte avond was als vanouds weer bijzonder gezellig sieren Docenten protesteren Programma Grote schade bij brand HENRY BOHUS WACHT NOG STEEDS OP UITSPRAAK Lichtgewonde in verkeer BHK met Merry Minstrels Ornamenten van Nico Betjes Heemskerkse gymzalen r i i I „De Lichtboei” Verfbommen op dek van trimaran „ESPOR” Voor Suède Nappa kleding I I FAMILIEDRUKWERK I I 6 GROTE SCHAAKFAMILIE VIERDE FEEST Jubileumconcert MEER VERZOEKEN OM BIJSTAND IN HEEMSKERK INBRAAK IN CASA NOSTRA Jeugdige schutters EXAMENS f IJMUTDER COURANT 1973 FEBRUARI V R IJ D A G 2 1 Voor moderne COIFFURES I dameskapsalon N O O Y Aarzeling Kort IJmondnieuws Rapport en Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden-O. Tel. 1 50 20 (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Met een rust dag in het vooruitzicht hebben de schakers donderdagavond tot in de kleine uurtjes feest gevierd in het Kennemer Theater, eens de baker mat van het Hoogovenschaaktoer- nooi. Deze zevende lustrum Bonte Avond is er weer één geworden van optimaal plezier voor de deelnemers van het schaaktoernooi en hun gast- families en uiteraard de dit jaar aanzienlijk kleinere kring van overige bij het toernooi betrokke nen. 'Doordeweeks 1 Zondags: VAN RIXEL zo'n drukker! I Elke dag: Ubent altijd goed tritbjj: HET HOGE DUIN 40mtr.boven zee .Rijkert Aertszweg 50 |L- - ;',JI y nnrn.ninr. 1 1 gSJ 1 L 1 J ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) ft (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE 1 (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) 1. (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van en onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE.tel.02517-322 of 341 W' ornamenten v.l.n.r. BEVERWIJK Nog steeds dobbert de ESPOR, de trimaran van de Amerikaan Henry Bohus, in de Beverwijkse haven. Ljjdzaam tellen hij en zgn vrouw de dagen af, tot het moment, waarop zijn Amsterdamse advocaat hem kan berichten, dat de civiele procedure tegen een las- en constructiebedrijf te IJmuiden door de rechtbank in Haarlem wordt behandeld. OOSTERDUINWEG 29 IJMUIDEN TEL. 1 47 68 het dek geworpen en gebarsten „plastic- verfbommen” aantrof. De naar alle kan ten uitgelopen verf kon met moeite van het dek worden verwijderd. Mr. Crefeld tenslotte schilderde zijn cliënt, nummer drie in de rij, de mon teur uit Beverwijk, als een wat levens moede jongeman. Hij bepleitte hem niet alleen een onvoorwaardelijke straf op te leggen maar een deel voorwaardelijk te maken. Raaks 34 Gemeente aagde on- Tel. 310766 Tel. 310865 GEBOORTE VERLOVING HUWELIJK ie te t- ce i. Mr. Douma vond die aarzeling tegeno ver de reclassering als voor velen een toch onbekende instelling niet zo ver wonderlijk. Ook hij haalde de gezinssi tuatie aan, m erkte op dat verdachtes zieke stiefvader nu ook getroffen zou worden. Volgens hem was er een flinke kans dat de geschiedenis zich niet zou herhalen. Zijn cliënt had dacht hij zelf begrip voor een strafoplegging. Toezicht vond hij ondanks alles geen gek idee. Het was duidelijk merkbaar, dat men minder toegangskaarten heeft verstrekt dan. vorig jaar. Er was meer bewegings vrijheid zowel voor de dansliefhebbers in de toneelzaal als voor de anderen, die hier en daar een kijkje wilden nemen in De Oude Klinck of in de Quaeck, of de foyer waar respectievelijk Wim Bos en Wim Temper voor entertainment zorg den en waar men onder genoegelijke kout een glasje wijn of een pilsje kon drinken. In de bioscoopzaal konden de liefheb bers van oude films terecht en menigeen heeft er smakelijk gelachen om de bele venissen van Laurel en Hardy. The Valentino’s hadden postgevat op het podium van de toneelzaal en zorg den ervoor, dat de danslustigen ondoor broken de spieren in beweging konden houden. Het dansen is enige keren on derbroken voor het optreden van arties ten van naam, die de buitenlandse gas ten zowel als de enige landgenoten ui termate genoegelijk hebben bezig weten te houden. André van Duin schitterde weer in talrijke dwaze voorstellingen; Toby Rix deed in zijn nummer niet voor hem onder, terwijl Conny Vink niet de regelmatig wisselende specialiteiten voor verrassend ^aantrekkelijke prijzen! i wekelijks wisselende zondagsverwenners voor .^bovendien verlaagde prijzen! y HAARLEM. Drie jongens, twee uit Beverwijk, en één uit Amsterdam, moes ten gistermiddag voor de Haarlemse rechtbank verschijnen omdat ze met el kaar, in verschillende groepjes in sep tember en november in Beverwijk di verse kraken hadden gezet. Vooral een zaak in radio- en grammofoonappara- tuur moest het hierbij ontgelden. Het waren een 23-jarige Beverwijker zonder beroep, een even oude monteur beide uit Beverwijk, en een automonteur uit Am sterdam van 25 jaar. Bij een poging tot inbraak wederom in de radiozaak op 17 november werden ze betrapt. Ze zetten hun kraken professioneel: handschoen tjes aan, panties over het hoofd. Een uitkering op grond van de Alge mene Bijstandswet ontvingen in 1972 in Heemskerk 590 personen (1971: 484). Het aantal uitkeringen op grond van de Wet Werkloosheid steeg van 34 naar 49 in 1972. Het aantal aanvragen voor een dergelijke uitkering bedroeg overigens het dubbele getal. Op 3 februari organiseert de werk groep Sesar een „sidko-happening” in „De Grenspost” aan de Soerstraat Jongens vanaf 16 jaar en meisjes vanaf 15 jaar zijn welkom van half acht af. De gemeente Heemskerk heeft voor de muurversiering één procent van de tota le bouwsom van de zeven gymnastieklo kalen uitgetrokken. Dit komt neer op een bedrag van om en nabij 20.000. Zijlstr. 29 Door de woonwagenbewoners werden in 1972 ruim duizend (1971: 683) aanvra gen ingevolge de Algemene Bijstandswet ingediend, waarvan er 148 (1971: 74) werden afgewezen. De zes aanvragen, die nog in behandeling zijn meegerekend (1971: 40) bedraagt het aantal toegewe zen beschikkingen 915 (vorig jaar 569) waarvan er dertien gedeeltelijk werden toegewezen. Het grootste aantal aanvra- De reedt werksituatie in Duitsland. Toen hij in Nederland terugkwam werd hij weer door het Beverwijkse milieu in café’s beïnvloed. Mr Douma verdedigde de Amsterdammer, en stelde dat die zich liet overhalen om mee tedoen, ook door de drank. Hij wist volgens hem niet wat hij deed. Voor hem was geen reclasse- ringsrapport uitgebracht door een mis verstand van de verdachte die dacht dat het om iets anders ging. IJMUIDEN. Aan de Universiteit van Amsterdam BEVERWIJK De Stichting voor sociaal-cultureel werk in de wijken Meerestein, Oosterwijk, Zwaansmeer en Zuidbroek kondigt de volgende aktivitei- ten aan. Vrouwengilde. De ledenvergade ring van het Katholiek Vrouwengilde, afdeling Beverwijk, wordt op donderdag avond 8 februari in de Jozefzaal aan de Arendsweg gehouden. Na afloop is er een filmvoorstelling van „Op weg naar een nieuwe levensfase”. Vele standaardmodellen in monsterboek thuis te bekijken. Ook naar eigen ontwerp. HEEMSKERK. Grote materiële schade is donderdagmiddag omstreeks vier uur ontstaan bij een brand in een woning aan de IJzerdraatweg. Een grote slaapkamer aan de voorzijde van het huis is volledig uitgebrand. Een kleinere slaapkamer is gedeeltelijk verwoest. Aan het meubilair op de begane grond is grote waterschade aangericht. Uit het onderzoek is gebleken, dat de brand is ontstaan doordat een 4-jarig zoontje van een schoonzuster van de hoofdbewoner, die zelf niet aanwezig was, met vuur op de slaapkamer heeft gespeeld. De schoonzuster woonde met haar drie kinderen van respectievelijk 4 en 5 jaar in. De brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt, was het vuur om kwart voor vijf meester. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. —Een 17-jarig Heemskerks meisje is donderdagmorgen omstreeks half twaalf licht gewond ge raakt bij een verkeersongeval op de kruising Carel van Manderstraat-Ruijs- daeistraat. Ziij is met een lichte hersen schudding naar het St. Jozefziekenhuis gebracht. Volgens de politie verleende de be stuurder van de auto waarin het meisje als passagiere meereed geen voorrang aan de auto van een 25-jarige Heems kerker. De bestuurder, die geen voorrang ver leende, een 22-jarige inwoner van Ber gen, botste eerst met zijn wagen op de auto van de Heemskerker en daarna op de personenauto van een 45-jarige Am sterdammer. Alle auto’s werden zwaar beschadigd. BEVERWIJK. De docenten van de Openbare Scholengemeenschap (a- theneum-havo-mavo) in Beverwijk hebben donderdag een protestbrief verzonden aan de minister van on derwijs Van Veen. Aan het Neder lands Genootschap van Leraren en aan de Algemene Bond van Onder wijzend Personeel zijn afschriften ge stuurd. De inhoud van de brief luidt als volgt: „Ondergetekenden, werkzaam bij de Openbare Scholengemeenschap te Beverwijk, protesteren tegen de door de minister van Onderwijs ge nomen maatregelen, die moeten voor komen, dat ondergetekenden hun be zwaren over de gang van zaken rond het pensioenbeleid van de demissio naire regering, op dinsdag 6 februari tot uiting kunne” ^rongen. Zij zullen er verder bij hr ’'onden op aandrin gen, alles te one ernemen om boven genoemde maatregelen alsnog onge daan te maken.” De brief is ondertekend door 61 van de 70 docenten. Enkele zieken en part-timers waren niet in de gelegen heid te tekenen. specialiteiten- restaurant van het Dirk van den Broek’ Een beeld van de toneelzaal direct om negen uur donderdagavond. Een be wijs, dat de stemming er terstond al in zat. derd, hangen reeds aan de gemeentelijke gymnastiekzalen in de Louis Couperus straat, de Duitslandlaan, de Elbestraat en de Willem van Coulsterstraat. De gymzalen in de Bachstraat, de Stijkel- straat en die middenin de groenstrook in Plan De Maer zullen binnenkort met een decoratief kunstwerkje worden ge sierd. Laatu vandaag of morgen maar 's door de chefkok verwennen: In onze editie van dinsdag 16 januari werd uitvoerig verslag gedaan over de teleurstellingen, die Henry Bohus en zijn vrouw hebben meegemaakt. Zijn strijd tegen een las- en constructiebedrijf uit IJmuiden, dat, hem volgens de Ameri kaan, door allerlei manipulaties in fi nanciële nood heeft gebracht, bevindt zich in een eindstadium. Volgens zijn advocaat gaat de rechtbank van Haar lem zich eerst buigen over het aanspra- kelijksheidsprobleem, waarna de grootte van het door Bohus te vorderen bedrag kan worden vastgesteld. Een bod van het las- en constructie bedrijf om na het aannemen van een bedrag zijn civiele zaak in te trekken, wees de Amerikaan af. De waterpolitie en de recherche van Beverwijk werden onlangs naar de ES POR geroepen, toen tijdens een nachte lijke inspectietocht op zijn boot, twee op BEVERWIJK. De Beverwijkse Har- moniekapel, The Merry Minstrels en het BHK-jeugdorkest geven zaterdagavond een jubileumconcert in het Kennemer Theater. Het programma begint met een huldi ging. Daarna bezet het jeugdorkest het podium. Uitgevoerd worden Intrada, de ouverture Klokkenfeest van Van Lijn schoten, China Doll van A. Bos en twee delen uit „Around the World”, namelijk Ierland en Yugoslavië van Kees Vlak, die ook de Intrada componeerde. The Merry Minstrels onder leiding van Bert Kransberg presenteren een te rugblik op vijf jaren vocale muziek. Na de pauze dirigeert W. Kleijn jr. de Beverwijkse Harmonie Kapel, die begint met de mars Arnhem van Kelly. Achter eenvolgens worden daarna ten gehore gebracht de ouverture Peter Schmoll, de serenade Napolitaine, een solo voor trompet van Everaarts en Paso Flamen co, Paso Doble, Bolero en Flamenco van Kees Vlak. Het programma wordt besloten met een selektie uit de musical „Hair”. Aan de zaal zijn nog kaarten verkrijg baar. Degenen die zaterdagavond dona teur worden van de jubilerende vereni ging hebben gratis toegang. Aan de voorbereiding van het jubi leumconcert is hard gewerkt. Men hoopt aan een groot publiek te kunnen laten horen dat de jonge dirigent Kleijn een nieuwe impuls heeft gegeven aan de muzikale prestaties van de nu zestigjari ge harmoniekapel. ons grote sukses KIPINTPANNETJE Y- gebraden halve kip met een I garnituur van doperwtjes, I worteltjes,spek.aardap- k peltjes en een schaaltje fruitmix... en dat voor X 6.75 y HEEMSKERK. Het afgelopen jaar hebben in Heemskerk 571 personen een aanvraag om bijstand ingediend. Ten opzichte van 1971 betekent dit een stij ging van het aantal aanvragen met circa 25 ’/o. Vierhonderdveertig beschikkingen werden toegewezen (1971: 361), waarvan 28 verzoeken gedeeltelijk akkoord waren verklaard. Ze hadden allemaal wat op hun start lijs! staan, de 23-jarige monteur uit Beverwijk kwam er het best af. De officier had hen slechts, enkele feiten ten 1 aste gelegd, maar bij het dossier andere zaken ad informandum gevoegd. De behandeling van de zaken bestond voor een groot deel uit het bekijken van de aanwezige reriasseringsrapporten en de woorden van de raadslieden. De offi cier mr. Bijl de Vroe vroeg tegen de 23- jarige Beverwijker zonder beroep twaalf maanden, tegen de Amsterdammer vijf maanden en tegen de monteur uit Be verwijk acht maanden. Mr. Borsjé die de eerste verdedigde van dit rijtje in opkomst als hierboven geschetst, vond het rapport weinig zeg gend. Hij schetste de moeilijke jeugd van verdachte die op z’n negentiende trouwde met een oudere vrouw, wat weer stukliep, zijn moeilijke gezins- en Sinds drie jaren organiseert „De Lichtboei” een buitenlandse reis in sa menwerking met een Leidse reisvereni- ging voor jongeren van zestien jaar en ouder. Dit jaar gaat de reis naar de stad Split aan de Joegoslavische kust. Men vertrekt op 30 juni om 19.00 uur met de trein vanuit Leiden. In „De Lichtboei” worden graag alle inlichtingen over deze reis verstrekt. Daar zijn ook inschrijf formulieren verkijgbaar. Tot 1 april kan men zich opgeven. Er kunnen maxi maal twintig jongeren mee. minste moeite had de handen vaak op elkaar te brengen Het was een gezellige en dolle Bonte Avond en in dat kader paste ook het welkomstwoord van toernooivoorzitter L. C. A. van Kuijk, die de buitenlanders apart toesprak en door het geroezemoes heen de Nederlanders mededeelde, dat indien zijn woorden onverstaanbaar wa ren, men het wel de volgende dag in de krant zou lezen....! HEEMSKERK. Vier knapen van omstreeks 14 jaar zijn donderdag door de politie aangehouden, toen zij met luchtdrukpistolen aan het schieten wa ren in Het Mi'ïnbos achter de Marquet- telaan. Bij het schieten is een. van de jongens licht gewond geraakt; hij liep schaaf- en brandwonden op. Een van de in beslag genomen pistolen had een waarde van /«Öu-. Woensdag 7 februari wordt gelegen heid geboden te schaatsen op de Jaap Edenbaan in Amsterdam. Men vertrekt om 19 uur. De kosten bedragen zes gulden per persoon. Er kunnen zich maximaal veertig personen opgeven vóór 7 februari in „De Lichtboei”, Maasstraat 5, Heemskerk. De nachtelijke bezoekers van Casa Nostra hebben waarschijnlijk vroeger op de avond een aan de Strick van Lin- schotenstraat geparkeerde auto openge broken. Een gedeelte van het uit de auto De grootste Speciaalzaak in SUèDE, NAPPA en LEDER KLEDING BEVERWIJK. Afgelopen nacht is ingebroken in het Beverwijkse Casa No stra. De daders hebben getracht één van de twee in het gebouw aanwezige brandkasten te kraken, waarbij onder andere een elektrische boor werd ge bruikt. Ook een sigarettenautomaat werd bij openbreekpogingen zwaar beschadigd. Een speelautomaat en de juke-box kon den de inbrekers wel open krijgen: een geldbedrag van circa f 300 wordt uit beide machines vermist. HEEMSKERK. De gemeente Heemskerk is de laatste maanden druk bezig de blinde stenen buitenmuren van diverse gymnastiekzalen met ornamen ten van de hand van beeldend kunste naar Nico Betjes „aan te kleden”. Betjes heeft van de gemeente Heemskerk op dracht gekregen tot het vervaardigen van zeven metalen muurversieringen waarvan er tot nu toe vier zijn ge plaatst. De ornamenten van Betjes, waarvan er enkele in frisse kleuren zijn geschil- in de Couperusstraat, de Duitslandlaan, de Elbestraat en de Van Coulsterstraat. ',*r ze plaatsgenoot de heer K. Krab, Zwarte Mierenvlak 38 cum laude voor het doc toraal examen biochemie. zieningen: 680 aanvragen tegenover 315 van dergelijke verzoeken in 1971. ontvreemde gereedschap (ter waarde van f 400) werd tenminste in Casa Nostra teruggevonden. t-n J itlfllliwIliiiiiiiupiiiHim I.’’ M -I-

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7