SCHAAKSIMULTAAN COMPLEET SUCCES LEVI’s-Bona Stars Chris Nobels heeft de Akrides kwam tot over de honderd punten-grens Beverwijkse derby in het amateurvoetbal Honkbalbestuur bijna compleet Dranghekken bij Levi’s Haarlem vol vraagtekens Nethaiepje achter ae rag? Sosonko volgend jaar in de meestergroep STRANDLOOP tegen volledig Den Bosch beste kansen Drie spelers ongeslagen i griepje die rag? HAARLEM-F. C. DEN BOSCH BASKETBAL DAAROM ALUMINIUM RAMEN EN DEUREN: Recordaantal van honderdvier partijen Bil j artkampioenschap DavitamonlO>X rtrfl,1 ir/J' 10 ZATERDAG S FEBRUARI 1973 ZA Propaganda Resultaten HAARLEM lll-ZILVERMEEUWEN II SPORTHAL TRESLONG DAAROM VREES ZN Zorg voor extra- weerstand. Neem Davitamon 10. ’t Bevat precies de 10 vitamines die u juist nu zo broodnodig hebt. Dagelijks zo’n pilletje en u komt zonder mankeren dit grillige seizoen door. Het meest gebruikt ■fl -• k !||F Ir kwartfinale beker (Van onze sportredactie) (Van onze schaakmedewerker) ADVERTENTIE (Van onze basketbalmedewerker) ADVERTENTIE een 1 (Van onze honkbalmedewerker vierde (Van onze sportredactie) De (Van onze basketbalmedewerker) ADVERTENTIE 2 4 J i 1 1 HAARLEM. Louter overwinningen bezorgden de Haarlemse basketbalploe- gen, die vrijdagavond in de landelijke competitie uitkwamen een zeer succes volle avond. In een slechte wedstrijd, die door de spanning echter veel vergoed de, slaagde The White Stars er opnieuw in BOB achter zich te laten. De Sterren, die via deze zege de tweede plaats weer voor zich opeisten, brachten de titel nu wel heel dicht bij het Amsterdamse Fiat Stars. Sosonko: eindzege in reserve mees tergreep. Na drie weken van betrekkelijke rust aan de Jan Gijzenvaart zal dan morgen middag (half drie) het voetbalspektakel eindelijk weer losbarsten. De wedstrijd 6 4 4 4 2 2 2 0 20.45 17.92 15.61 15.19 19.16 15.46 12.03 17.50 158 74 121 75 158 104 78 80 Daarom ook verklaarde Vlastimil Hort zich bereid te komen. Sinds hij ooit tien simultaans speelde in elf dagen. loopt hij niet zo gauw warm meer voor dit soort activiteiten. HAARLEM In een gesprek tussen vertegenwoordigers van de Dienst Sport en Jeugdzaken, voorzitter Massaro van Levi’s-Flamingo’s en het districtsbestuur Haarlem zijn de gerezen problemen in zake de kwestie Raak-Punch vrijdaga vond punt van discussie geweest. In de Kennemer-Sporthal had DSS Epibratos alle moeite met Tor Mosqui to’s, dat in oud Blue Stars-speler Bob Woudstra (5-12) een kracht van beteke nis had. Met name Simon Bruyne (6-8) en Ernst Weys hadden weinig vat op de 26 30 30 11 30 19 30 26 29 30 30 27 48 M 45 45 57 57 61 61 64 64 72 72 3 2 5 4 3 4 6 2 2 2 0,541 0,625 0,666 0,244 0,526 0,333 0,491 0,426 0,453 0,469 0,417 0,375 8 2 >1 c c 2 Als voorwedstrijd (aanvang 12 uur) in de hoogste afdeling van de amateurs: Zondag 4 februari 20.45 uur Hillegom (naast rest. Treslong) is van bijzondere betekenis, omdat met het voortschrijden van het seizoen de huidige degradatiekandidaten alles in het werk zullen stellen om uit de gevaar lijke zóne te komen. Joop Brand heeft zijn roodbroeken dan ook voorbereid op een pittige wedtsrijd, die twee winstpunten moet opleveren om de aansluiting bij de middenmoot te behouden. „Toen”, vertelde hij over die trip, „ben ik zo bëk-af geweest dat het me een maand kostte om weer mens te worden. Simultaan spelen is slopend, daarom doe ik het met mate. Maar ik laat het niet helemaal schieten, daarvoor is de propa gandistische waarde te groot. En och, ik vind het eigenlijk wel leuk ook als het zo af-en-toe is. Ik denk dan altijd weer aan de tijd dat ik zelf aan de andere kant van het bord zat. Voor de eerste keer op mijn zevende jaar. Ik zal het nooit vergeten want ik speelde tegen Salo Flohr. Het werd remise, ik was zielsgelukkig. Later hoorde ik dat hij die gaf zonder dat ik het merkte”. en de F. Bos Tussen het publiek, dat zich klemzette tussen de stoelen van de spelers en de muren, wachtten negentien inschrijvers voor wie geen plaats meer was vol spanning op hun laatste kans, een toe gift van de groten. En die kwam. Geïn spireerd door de sfeer boden de zeven beurtelings vrijgekomen plaatsen aan, zodat alle leden van de wachtlijst alsnog aan de beurt kwamen. De Hon gaarse nationaal meester Budinsky (die zijn echtgenote Ivanka verving) had de smaak zo te pakken dat hij na een compleet afgewerkte serie van acht bor- Dat feit manifesteerde zich met een bomvolle zaal in het Hervormd Wijkge- bouw aan de Radarstraat in IJmuiden, waar de schaakvereniging „Kijk Uit” Vandaag wordt om 10 uur begonnen met de partijen uit de laatste ronde. Alle betrokken partijen hadden begrip voor de ontstane situatie. In onderling overleg zullen al die maatregelen geno men worden, die noodzakelijk zijn om er voor zorg te dragen, dat de topper tussen Levi’s en Raak-Punch op 24 fe bruari een echt basketbalspektakel zal kunnen worden. De start van deze winterstrandloop is ’s morgens om elf uur en de afstand bedraagt voor de ouderen circa zeven kilometer, terwijl de jeugd tot vijftien jaar met vier kilometer kan volstaan. WIJK AAN ZEE Hoewel het vrij dag voor de schakers aan het 35e Hoog- ovenschaaktoernooi een rustdag was, kwamen toch nog enkele spelers achter de borden. Het waren die spelers die een afgebroken dan wel uitgestelde partij moesten afwerken. beweeglijke Amsterdamse aanval. Tot 48-42 konden de gasten uitlopen. Hans Vervloed (4-14) en Hans van der Mey- den (8-6) deden DSS in de slotfase toch nog ruim zegevieren met 73-63. Ook Hoofddorp won weer. Ondanks het feit, dat EBOH vrijwel op oorlogssterkte aantrad, hadden Theo de Cock en de zijnen bij het verstrijken van de eerste helft reeds een 36-28 voorsprong. Co Alewijn (4-15) en Theo de Cock (10-13) zorgden er voor, dat de thuisclub ook in de tweede helft kon blijven aandringen. Door de 74-62 zege bereikte Hoofddorp thans de veilige middenmoot. In de eerste klasse verloor The Ty phoons min of meer verrassend van Ex- fla’s met 57-42. den, zeven nieuwe tegenstanders liet aanrukken en de Frangaise Merlini ging zo razendsnel rond dat zij als eerste haar taak afsloot terwijl en passant nog drie spelers van de wachtlijst mochten aantreden. De enorme belangstelling voor deze simultaanwedstrijden („Het kan niet anders of het komt door de tweekamp Fischer-Spasski”, zei „Kijk Uit”-voorzitter C. Gordijn) drong de vraag op of er voor volgend jaar niet naar een royalere behuizing moet wor den gezocht. De heer Gordijn: „Het lijkt me wel. Als de stijgende lijn zich door zet, kan het zo niet langer. Er zijn te veel mensen in deze zaal gestopt. Maar ik ben natuurlijk wel blij met die belangstelling. Er gaat een grote propa ganda uit van dit soort wedstrijden”. IJMUIDEN. Simultaan spelen doet hij niet dikwijls, internationaal groot meester Vlastimil Hort, maar als hij er zich aan zet, maakt hij er werk van. „Ik wijs een hoop invitaties af”, zegt hij van het geraas langs de borden, „want het maakt je zo moe”. Met zijn inzet zo bleek tijdens de wedstrijden van onze bladen kan dat ook moeilijk anders. Fanatiek langs de tafels dribbelend, vol ledig in de greep van de uitdaging, pleegde de fors gebouwde Tsjech een aanslag op zijn conditie die hem was aan te zien. Hij (31 partijen, 4 remise, geen enkele nederlaag) verhief daarmee deze simultaanwedstrijd tot een groot sportief genoegen en daarmee was het succes compleet want eerder op de avond kon een organisatorisch hoogte punt vastgesteld worden. HAARLEM Van het viertal vacatu res in het bestuur van de KNBSB zijn er bij enkele kandidaatstelling drie voorzien. Nieuwe bestuursleden zijn me juffrouw J. Nijdam (Haarlem) heren G. Voogd, (Overveen) en (Den Haag). Voor het vervullen van de vacature is door het bondsbestuur de heer C. Boer (Amsterdam) aangezocht, die de kandidatuur heeft aanvaard. In dien ook tegen deze kandidaatstelling geen bezwaren worden ingediend, zal de heer De Boer op de jaarvergadering van 24 februari het bestuur completeren. Guus van der Heijden, tot dusver met Wim Oosterhof vice-voorzitter, zal de lei ding van de bond van de heer H. van der Stek overnemen. HAARLEM. In de opstelling van Haarlem staan weer een aantal vraagte kens. Achter de naam van Hoeben staat zo’n teken, achter die van Vosmaer, Nieuwenhuys, Lelieveld en van De Goe de. Ook Doelman Lelieveld heeft een rugblessure. Bobby Vosmaer is met zijn klas van de Haagse Academie voor Li chamelijke Opvoeding naar de winter sport. Het is nog niet zeker dat hij op tijd terug is. Hoeben is ziek evenals Nieuwenhuys. Spits Gerrie de Goede heeft een knie -en een hoofdletsel. De selectie van Brand ziet er als volgt uit. Lelieveld, Poldervaart, Peys, Haan, Hoeben, Marijt, Wentink, Van Breevoort, Vosmaer, Nieuwenhuys, Van den Berg, Boszhard, De Goede, Wetzel en Fernan des. De selectie van de FC Den Bosch is wel compleet. Van Der Pluym, Van der Ley, Schuurman, Donkers, Schriever, Si- ric, Vreeburg, Salfischberger, Graumans, Graul, Beek, Ouwens, V.D. Berg, Vissers, Wildbret, Spierings. Telstrar heeft slechts twee blessures. Fens en Jonker. Fens omdat hij nog niet hersteld is van een meniscus-operatie en Jonker omdat het letsel aan zijn voet nog niet is hersteld. Het elftal van Rab «iet er als volgt uit: v.d. Meeren, Drie- Uitslagen: Heren: Sea DevilsBV Haarlem 41-81, Racing BeverwijkThe Hawks 66-68. Sea Devils 2Levi’s Flamingo’s 2 53-86; Sea Devils 3Exercitia 3 42-54; Onze GezellenHCK 36-56; The White Stars Antilopen 58-48. Dames: The White Stars 2HOC 2 73- 56, Hoofddorp 2Akrides 3 34-24, Hoofd dorpHaarlem Cardinals 36-41; HCK 2—The White Stars 3 14-48; The Outsi dersThe Lions 111-20. In IJmuiden bereikten vrijdagavond vier tegenstanders dat gelijke resultaat tegen hem, niemand won. In totaal ein digden dertien partijen remise en wer den er door de 104 tegenstanders 5 gewonnen. Hort: 31 gespeeld, 4 remise, Heems kerk: 9, 1 remise, 3 verloren (winnaars: E. Hoogenes, G. Hoogenes en J. Schaap). Merlini: 12, 2 remise, Laakman: 14, 2 remise, 1 verloren (A. de Vilder). Teodo- rescu: 12, 1 remise, Borislova: 11, 2 remise. Budinsky: 15, 1 remise, 1 verlo ren (G. van Oppen). de derde klasse A gaat VVB op bezoek bij koploper Always Forward. De Bree- sapers staan enigszins tot hun eigen ver bazing op een fraaie tweede plaats. Een overwinning levert een gedeelde eerste plaats op. De ploegen ontlopen elkaar erg weinig in deze afdeling, zodat een zege zeker tot de mogelijkheden behoort. ADO’20 speelt in Heemskerk tegen WFC en blijft hoogstwaarschijnlijk voor de negende keer in successie ongeslagen. In de derde klasse B ontvangt VSC HBC. Dat levert waarschijnlijk opnieuw wel weer een kleine zegepraal op. KIC is in de vierde klasse C afgezakt naar een wat troosteloze middenmootpositie De Velsenoorders kunnen in eigen huis re vanche nemen voor de vorige week tegen DSOV geleden 3-1 nederlaag. DSOV is morgen namelijk opnieuw de opponent van KIC. Wijk aan ZeeWH is een sleutelwedstrijd voor wat betreft de bezetting van de laatste plaats. De eerste ontmoeting leverde een royale zege op voor Wijn aan Zee. Ook zondag zit de kans op een overwinning op de tamelijk zwakke Haarlemmers er volop in. Wijk aan Zee is dan meteen van een hoop zorgen bevrijd. WIJK AAN ZEE Op het strand van Wijk aan Zee organiseren de Bever wijkse atletiekverenigingen DEM en de Beverwijkse Rennersclub Kennemerland morgen een winterstrandloop voor sportlieden en trimmers. Alhoewel er ditmaal geen wedstrijdloop aan vooraf gaat, verwacht men toch ook vele atle ten aan het vertrek, omdat er elders in de wijde omgeving niets te doen valt op atletiekgehied. sen, André, Van Essen, Bischot, Vries, Van Egmond, De Wit, Bond, Van Kooten en Stout. PSV is nog al geschon den. Mulders, Van Stippent, Dijkstra en Jensen zijn geblesseerd terwijl Van den Dungen is geschorst. Het elftal: Van Beveren, Kemper, Nordqvist, Van Kraay, Strik, Krijgh, Van Esdonk, Van Dinter, Schmidt Hansen, Van Der Kuylen en Hoekema. Vooral in de eerste helft misten de beide ploegen de juiste richting en heel langzaam kroop de score omhoog. Op nieuw vocht The White Stars meer te gen zichzelf dan tegen BOB, dat weer volledig steunde op Carla de'Liefde (12- 20). Op het beslissende moment faalde echter ook zij. BOB dat halverwege nog met 19-18 achter stond, liep in de twee de helft snel weg naar een 39-32 voor sprong. Vooral Nel van der Burg deed het getij keren en dankzij haar score van 4-14 kwam The White Stars terug. Bijna ging een 48-45 voorsprong nog verloren. Balverlies en onnodige per soonlijke fouten brachten BOB tot op punt. Toen faalde echter Carla de Liefde en stelde Irish Verwey de 51-48 zege veilig. In IJmuiden speelde Akrides Azimma snel naar een 27-3 achterstand. Bij de rust leek een score in de drie cijfers tot de mogelijkheiden. Via 47-19 voerden Human Koomen, Jos Meijer (21-11) en Cor Haver (4-23) de score snel op. Cor Haver was het tenslotte, die Akrides over de fel begeerde grens bracht. Eind stand 101-65. De IJmuidense dames had den aanvankelijk heel wat meer moeite met tegenstandster KNSM. Na een ma gere 14-12 ruststand was het in de tweede helft snel met de Amsterdamse dames gedaan. Slechts twee speelsters haalden het eindsignaal. Jeanet van Rijn (2-10) en Margriet Haver (0-7) bepaalden de zege op 47-24. WILDERVANK. Na de tweede dag van het biijartkampioenschap van Ne derland, ankerkader 47-2, eerste klas was na de derde ronde alleen nog de Haarlemmer Chris Nobels ongeslagen. Na zijn moeizame start in de eerste ronde, volgde een flonkerende partij te gen Henny Bult. Van het begin af aan was reeds duidelijk te zien dat Nobels er goed in was. Ia de vijfde beurt raakte hij dermate op dreef dat iedereen dacht dat hij de partij zou uitmaken, maar na een serie van 158 caramboles, struikelde hij over een moeilijke massé. Henny Bult keek toen tegen een grote achter stand op, maar was beslist niet aange slagen, want in de zesde beurt scoorde hij eveneens een serie van 158 carambo les, daardoor zijn achterstand behoorlijk wegwerkend. Chris Nobels onderschatte Bult niet en met weloverwogen spel wist hij in de zevende beurt de partij tot winst te brengen, moyenne 42.85. Bult kwam toen nog 74 caramboles te kort. In de derde ronde startte Nobels slecht tegen Theo Westerbeek. In elf beurten had hij slechts het schamele aantal van 22 caramboles verzameld. Daarna kreeg hij het ritme ineens weer te pakken en met regelmatige series, de hoogste 80 caramboles, wist hij de vol gende 278 caramboles in 8 beurten te scoren. Westerbeek was slechts 53 ca ramboles van de finish. Het beste resultaat van de derde ron de bracht Joop Boelens op zijn naam. Nadat hij in de tweede ronde Jan Feeke had weten te bedwingen, won hij nu in dertien beurten van Cees Lucas. Geza menlijk met Theo Platjouw en Jan Feeke bezet hij met één verliespartij de tweede plaats. Voor dit drietal liggen de kansen nog volkomen open, want tot en met zondag moeten er nog vier ronden worden ge speeld. De kansen van Chris Nobels moeten echter hoger aangeslagen wor den, gezien zijn grote wedstrijdroutine en de stand, die luidt (punten, moyenne en serie): Chr. Nobels, Haarlem Th. Platjouw, Axel J. Feeke, Castricum J. Boelens, Wildervank H. Bult, Enschede C. Lucas, Oss A. Mol, Amsterdam Th. Westerbeek, Borne De Tsjech Vlastimil Hort in actie tijdens de simultaanschaakwedstrijden in IJmuiden. geen verfonderhoud meer roestvrij, veredeld metaal strakke vormgeving waardevermeerdering pand betere isolatie mogelijk door dubbele beglazing uiterst snelle levering ruim 20 jaar vakmanschap in aluminium produkten Vrees-prijzen zijn aluminimum prijzen Anthoniestr, 45 HAARLEM tel. 023 - 31 77 53, De meest belangrijke gebeurtenis was de eindzege voor de Rus Sosonko in de reserve-meestergroep A. Zelf speelde So sonko niet, maar de remise die de Joegoslaaf Orlov de Hagenaar Van de Vliet moest toestaan was beslissend. Bij het ingaan van de laatste ronde vandaag heeft Sosonko l’/z punt voorpsrong op zijn naaste volger Orlov, een niet meer te overbruggen afstand. Sosonko is nu gerechtigd deel te nemen aan de meester groep 1974. Gezien het door hem ver toonde spel zal hij zich ook daar thuis voelen. UITGEEST In het Nederlands kam pioenschap tweede klasse driebanden grootbiijart te Uitgeest bleven vrijdag drie spelers ongeslagen. Westra uit As sendelft moest evenwel genoegen nemen met een puntenverdeling met Uyt de Haag, waardoor hij toch een achterstand moest accepteren ten opzichte van Pij nenburg uit Oss en Van der Stam uit Rotterdam, die beiden de volle winst binnenhaalden. De uitslagen van de derde en vierde ronde zijn (resp. in caramboles, beurten, hoogste serie en punten): P. Tuin (Uitgeest) J. Uyt de Haag (Bavel) E. Westra A. v. Denderen (Zeist) L. Pijnenburg (Oss) D. Platteel (Den Haag) J. v. d. Stam (R’dam) W. Barten (St. Pancras) P. Tuin W. Barten J. van der Stam D. Platteel De uitslagen van de afgebroken par tijen zijn: reserve mesetergroep Leov d. Vliet remise; Ko:pmanPavlov rem., v.d. VlietOrlov rem.; reserve meestergroep B: GreenBaretic 1-0; groep IC: VlamHöllig 0-1; groep 2A: OvingStraat 0-1, AltenaBoom 0-1; groep 2B: Van KampenBernink 1-0. (die met onze bladen deze jaarlijkse simultaan rond het Hoogoventoernooi opzet) een record-aantal spelers en speelsters onder bracht. Het waren er welgeteld hondervier, de hoogste score (75) in de negenjarige geschiedenis van deze wedstrijden. Ze zaten schouder- aan-schouder in slagorde tegen zeven gerenommeerden van het Hoogoventoer nooi: de dames Heemskerk, Merlini, Laakmann, Teodorescu, Borisova en de heren Hort en Budinsky. IJMOND. Er is op dit moment waarschijnlijk nauwelijks een tevrede- ner man te vinden dan competitieleider Eef Pauw. Nog geen enkele maal be hoefde van het vastgestelde competitie- schema te worden afgeweken. Ook de bekerwedstrijden konden volgens plan worden afgewerkt en van de geplande inhaalzondagen werd slechts incidenteel gebruik gemaakt. Ook morgen kan hoogstwaarschijnlijk het hele program ma doorgaan. Zo zullen rond het veld dranghekken geplaatst worden, terwijl voldoende tijd zal worden uitgetrokken om voor de maximale tribunecapaciteit te kunnen zorgen. De belangstelling gaat daarbij in de tweede klasse A vooral uit naar de Beverwijkse derby Beverwijk-De Ken- nemers. De eerste ontmoeting eindigde op het Kennemer terrein in een kleine zege voor de thuisclub. Beverwijk-be- stuurslid Van Duivenvoorde vindt die nederlaag onverdiend. „Het handhaven van onze fraaie positie op die ranglijst is natuurlijk een belangrijk doel, maar voor mij zou het seizoen helemaal ge slaagd zijn als we De Kennemers nu met een nederlaag naar ruis zouden sturen”. Beverwijk zint dus duidelijk op revanche voor de eerder geleden en volgens het Beverwijkse kamp duidelijk onverdiende nederlaag. De Kenne mers kan een geladen tegenstander ver wachten. Een puntenverdeling zou voor beide ploegen het gunstigst zijn. De Kennemers blijft dan meedoen in de race naar het kampioenschap, terwijl Beverwijk vlak onder de top blijft medraaien. Stormvogels is na een goed begin nogal teruggevallen en moet het doen met een plaats op de ranglijst die promotie uitsluit. In de achterhoede klopt het wel bij de Zeewijkers, maar de doelpuntenmachine is duidelijk aan een grondige revisie toe. Toch zit er op eigen terrein tegen HRC uit Den Helder wel een kleine overwinning in. Velsen heeft ook al geruime tijd niet het zoet van de overwinninge geproefd. We betwijfelen of dat na het duel tegen EVC wel het geval zal zijn. DEM moet thuis van Zandvoortmeeuwen kunnen winnen. In Ir d ■iiE O<>

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 10