Reclame op het shirt VAN BEUSEKOM GAF Marijt en Vosmaer OPDRACHT TERUG uitblinkers Financiële positie NBB niet slecht Eredivisie BERG VELDE STERKER AZ TEGEN DEN HAAG El I in cijfers E EN o w Badmintonbestuur kwam met andere bestuursopzet -Mr| 11 FEBRUARI MAANDAG 5 1973 Bank Hands Supersnel 1 Piet van den Berg zet FC Den Bosch naar zijn hand 1 (Van onze sportredactie) JOHN DR1ESKENS (Van onze sportredactie) Ex-informateur Van Beusekom «50 Telstar werkte keurig mee: 3-0 Willy van der Kuylen: 150 goals. Kuylen en Hansen. THEO KLEIN ongeveer vijftig geschikte kandidaten kwam. 10-513.01) 131.971 26.212 16.907 20 20 20 20 20 17 17 14 10 10 8 8 7 6 7 5 7 5 5 4 2 1 2 0 3 5 5 7 5 5 6 4 7 ALKMAAR Met uitzondering van de eerste tien minuten heeft AZ’67 in zjjn thuiswedstrijd tegen FC Den Haag steeds een overwicht gehad. In de tweede helft waren de Alkmaarders zelfs volkomen superieur, maar verloren desondanks. Zij konden hun veldmeerderheid niet één keer in een doelpunt uitdrukken, waardoor een actie van de Noor Berg (01) van beslissende waarde werd. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN. Het maakte gisteren in Eindhoven allemaal erg weinig uit, dat PSV door blessures en een schorsing (Van den Dungen) vijf man van de vaste selectie moest missen. Trainer Kees Rij vers had nog de beschikking over top scorer Willy van der Kuylen, die met zijn twee goals het totaal van 150 doel punten voor PSV bereikte, snelheids monster Bengt Schmidt-Hansen (maker van de ontbrekende treffer) en spelver deler Pleun Strik, en dat was - samen met het onverwurwbare sluitstuk Jan van Beveren - al voldoende om Telstar er zonder acuut gevaar onder te houden (30). Het was voor de 9000 toeschou wers zelfs de vraag of een „compleet” Het interimbestuur gaat het plan coördinators aan te stellen nader uit werken. Of, zoals de heer Van Tiel zegt: „gedachten op papier formule ren. We zullen dan met alle groepen die zaak doorpraten en daarbij Is het werk wat de heer Van Beusekom de afgelopen tijd deed, beslist een wel kome steun. Hij deed het echt niet voor niets. Maar we hadden natuur lijk graag gezien dat zijn informatie- periode anders was afgesloten. Ten slotte heb je elkaar allemaal nodig”. feit dat Bischot de hele wedstrijd al de grootste moeite had met de Deen, kostte de Velser back even later zijn plaats. Rab wisselde hem uit tegen de 22-jarige debutant Dick Helling, die positie koos op het middenveld, waardoor Van Eg- mond naar de backplaats verhuisde. 50—13 67—11 55—17 33—19 24—16 27— 23 28— 22 27—29 21—28 26—37 20— 29 21— 32 21—29 23—42 18— 34 19— 31 10—38 5—45 96 34 31 25 25 23 21 19 18 18 17 17 16 15 14 13 H> 8 VOLENDAM. Als eerste betaalde voetbalclub in Nederland is Volendam overgegaan tot het voeren van shirtre clame. De club heeft een sponsorcon tract afgesloten met Radio Veronica en speelt als tegenprestatie met een schip- teken en een grote V op het shirt. Pikant detail: de V kan ook worden gelezen als de eerste letter van de vere- nigingsnaam. (zie verder pagina 2 van „Sportief’) s* Het doelpunt van Bobby Vosmaer was een schoonheid. Na goed aangeven van centrale verdediger Ton Marijt gleed de zaterdagavond pas van een door zijn school verplicht gestelde „wintersportva kantie” teruggekeerde Vosmaer langs de defensie van FC Den Bosch, die onderuit ging zoals de bovenste foto duidelijk illustreert. Pas in laatste instantie stuitte hij op Schuurman en doelman Hans van der Pluym, maar toen lag de bal al in het doel. De vreugde daarover was (de tweede foto geeft daarvan een beeld) groot. De treffer van Piet van den Berg zou later hoogst belangrijk blijken te zijn. Weliswaar scoorde de uitblinker van het Haarlem-team (samen met centrale ver dediger Ton Marijt) Bobby Vosmaer een prachtig doelpunt en stond Haarlem in de tweede helft dus met 2-9 voor, maar de FC Den Bosch reageerde voortreffe lijk en zette de verdediging van Haar lem onder hoge druk. In de defensie geperst acteerde Haarlem zeer nerveus Doelman Lelieveld bijvoorbeeld liet een paar keer ballen glippen, die hij eerder zonder problemen onder controle had ge houden. Uit een dergelijke situatie kreeg rechtsbuiten Leo Ouv/ens een dot van een kans. Een meter voor het doel deponeerde hij de bal echter aan de verkeerde kant van de paal in het gras. In de tachtigste minuut ging Haarlem toch door de knieën. Een combinatie tussen Vissers en Ouwens werd door de rechtsbuiten afgerend Haarlem deed er verstandig aan na de goal van FC Den Bosch uit de verded ging te komen. Het 1>O daardoor minder risico nog eens blunders te maken, die de zo belangrijke overwinning in gevaar hadden kunnen brengen. trictsvoorzitters bijkomen. Een soort bondsraad dus”. Van Beusekom: „Daarmee verandert het uitgangspunt De door mij gevonden bestuursleden trouwens ik zelf ook wisten niet beter of alles bleef bij het oude. Nu er zo ingegrepen werd kon ik onmogelijk zeggen of dat bestuur op die basis wilde werken”. Zijn definitieve selectie wilde Van Beusekom dit weekeinde als het ver lossende antwoord voor het NBB- probleem in oktober van het vorig jaar trad het bestuur af door een financiële kwestie) aanbieden, maar het ad interimbestuur stelde hem voor de pijnlijke verrassing van een nieuw idee omtrent de constellatie in de top. „Wat kon ik anders”, aldus de heer Van Beusekom”, dan mijn op dracht teruggeven. De mensen die ik benaderde waren akkoord met de be staande werkwijze, maar of ze het ook zijn met wat dit interimbestuur wil weet ik natuurlijk niet”. „Een belangrijke degradatiewedstrijd”, noemde trainer Joop Brand van Haar lem het duel. Collega Jan Remmers legde begrijpelijk de klemtoon van zijn commentaar op de eerste treffer van Haa-lem. Die eerste go U heeft ons de nek gebroken”. Zijn doelman Hans van der Pluym: „Het was hands. Ik begrjjp weikelijk niet, dat de scheidsrechter niets gezien heeft”. In de tweede helft schakelde de FC Den Bosch van 4-4-2 op een 4-2-4 op stelling over. Twee middenvelders Grau- mans en de Joegoslavische broodvoetbal- ler Ciric ruimden het veld voor twee aanvallers (Vissers en Ouwens). Rem mers legde daardoor meer risico in zijn voetbal. Een element dat de spanning in deze technisch niet bijzonder imponeren de wedstrijd aanzienlijk verhoogde Remmers: „Ik moest wat doer. Vanmor gen hadden we deze ruil afgesproken. PARIJS. Het Nederlandse zaalhoc- keyteam heeft zich geplaatst voor de eindronden van het Europees kampioen schap zaalhockey. Het Nederlandse team boekte overwinningen op Engeland (8-3), Frankrijk (10-6, Wales (8-0), België (8-5), Spanje (8-3) en Schotland (7-4). In We nen plaatsten zich West-Duitsland, Polen en Oostenrijk. De eindronden worden volgend jaar in West-Duitsland gespeeld. 20 20 20 20 20 20 20 20 ?C Groningen 20 Go Ah. Eagles 20 FC Den Bosch 20 Excelsior 20 Net toen Telstar hoop kreeg de rust ongeschonden te kunnen bereiken kon Kemper via Hoekema op Van der Kuy len spelen, die voor de zoveelste keer oog in oog met Paul van der Meeren aan kon leggen, en dit keer raak schoot: 10. Welgeteld zes minuten waren er gespeeld in de tweede helft, toen Van Dinther Schmidt „Zoef zoef" Hansen lanceerde. De reactie van de Eindhoven- se gastarbeider was ook nu weer formi dabel. Als een raket schoot hij achter zijn bewaker Bischot, passeerde hem en een fractie van een seconde later ook Van der Meeren: 2—0. Deze actie, en het weggewerkte res serve weer Na een overdonderende start, was FC Den Haag allang in het defensief gedrongen, toen Harald Berg scoorde. Uit een scrimmage versloeg hij in de 44ste minuut Vooys. De grensrechter vlagde voor buitenspel, maar scheidsrechter Weerink was een an dere mening toegedaan. Middenvelder Nygaard en vrije-verdediger Meijer werden geruild voor de aanvallers Vredenburg en Hoogesteger. Voor het doel van Ton Thie volgde het ene spectaculaire moment het andere op. Bijvoorbeeld toen Hoogesteger, na voorbereidend werk van Vredenburg, keihard inschoot, maar de bal zag afstuiten op de paal. Een kwartier voor tijd deed Evert Teunissen, de tactische zet twee reser ves in te zetten. Met De Zoete (voor Kila) en Van Eeden (voor Bres) kwam FC Den Haag heel even uit de omklemming. Maar de overwinning was voor het grootste ge deelte te danken aan ausputzer Aad Mansveld, die zich met name in de slotminuten, toen AZ’67 furieus storm liep, weerde, zoals een international betaamt. PSV lijkt na de zwakke start weer helemaal terug, en dat had voor Telstar gisteren een triest einde van haar Bra bantse trip tot gevolg. Oefenmeester Jan Rab had zijn winnende formatie van twee weken geleden (30 zege op Go Ahead Eagles) niet gewijzigd, wat on der meer inhield dat Jaap Zwaan er naast stond, en Driessen, Van Essen, André en Bischot het verdedigende blok vormden. Zij kregen direct in de eerste minuten al een voorproefje van wat hun te wachten stond. Met een (toen nog) gevaarlijke Hoekema (gesteund door middenvelder Van Dinter) op de linker vleugel en Schmidt-Hansen op de uiter ste rechterflank, trok PSV ten aanval. Van der Kuylen en een vaak opdrin gerige Strik completeerden het brede PSV-front in het centrum, waarvoor de Velser verdediger ogen tekort kwamen. In de derde minuut al bediende Van der Kuylen Van Esdonk met een slimme pass, die keeper Van der Meeren slechts ten koste van een trap in zijn buik (zonder ernstige gevolgen), onschadelijk kon maken. Telstar probeerde, op den duur zonder effect, de buitenspelval open te trekken, maar kon daarmee niet voorkomen dat de Eindhovense spitsen herhaaldelijk helemaal vrijstaand aan gespeeld konden worden. Dat er toen al niet direct gebruik gemaakt werd van de geboden kansen, kwam door het slecht afgerichte vizier van Hoekema, Van der HAARLEM. De financiële posi- ti evan de badmintonbond is niet zo hopeloos als het ad interimbestuur wel dacht. Na een gesprek met de financiële commissie, concludeerde voorzitter J. van Tiel: „Het valt mee. We kunnen redelijk optimistisch zijn”. Günther de Haan. Brand over Dé Goe de: „Hij zal moeten bewijzen twee maal drie kwartier zijn achternaam eer te kunnen aandoen. Ik heb Piet van den Berg vanmiddag als spits gebruikt. En ik moet zeggen dat het mij best is bevallen. Ik heb met Piet deze week extra ge traind. Ik heb hem gezegd dat er veel meer vuur in zijn spel moest komen. Dat vuur zat er vanmiddag in. Hij heeft keihard gewerkt”. Wat dat betreft kan de NBB op de heer Van Beusekom blijven rekenen. Hij stuurt dezer dagen de complete lijst van beschikbare personen voor een bestuursfunctie naar de heer Van Tiel en is eventueel bereid straks weer te denken over het aanvaarden van een soortgelijke taak zo daar behoefte aan is. „Maar dan moet die nieuwe constellatie natuurlijk wel degelijk geformuleerd zijn”. De voor lopige leiders van de NBB gaan eraan werken. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Scheidsrechter Leo van der Kroft bespeurde niets onre gelmatigs aan het eerste Haarlem-doelpunt. De verklaringen van publiek en de FC Den Bosch-spelers waren echter eensluidend: Piet van den Berg, de gelegenheidsspits van Haarlem had hands gemaakt, voordat hij in de dertigste minuut de bal in een onoverzichtelijke situatie langs doelman Hans van der Pluym tikte. De veranderde basis voor het be stuurlijke werk, blijkt kort geleden opgeborreld te zijn binnen de kring van het ad interim college, dat tussen het dagelijks bestuur en de commis sievoorzitters twee coördinators wil brengen. Van die theorie bleef de heer Van Beusekom onkundig en voor die blunder zoekt het interimbe- stuur geen excuus. Voorzitter J. van Tiel (Amsterdam): ..We hebben langs elkaar heen gewerkt”. Correctie van Van Beusekom: „zij hebben langs mij heengewerkt”. Van Tiel: „We vinden dat bijzonder jammer. Maar tja, hoe gaat dat.Je praat en denkt over wat er allemaal gebeuren moet en ineens ontstaat er zo’n idee over coördinators. We kunnen ons best voorstellen dat de heer Van Beuse kom teleurgesteld is door deze gang van zaken”. Maar wonderlijk genoeg dat is de ex-infoimateur niet. „Och”, reageert hij, „ik ben een blij moedig mens van aard. En communi- catiestoringen schijnen bij deze tijd te horen. Ik ben er echt niet van onder de indruk”. „De andere opzet die het ad inte rimbestuur voorstaat” (zoals het offi cieel werd geformuleerd) en op basis waarvan de heer Van Beusekom het door hem gevormde bestuur niet kon overhevelen, beoogt een meer profes sionele begeleiding via coördinators, met name voor het wedstrijd- en trainingswezen. Van Tiel: „Naar onze mening hebben de commissievoorzit ters het zó druk met hun werk, dat ter verlichting van hun activiteiten voor het grote geheel van de bonds- belangen tussenschakels, coördinators gewenst zijn. Het houdt geen enkele degeneratie in, want de commissie voorzitters blijven absoluut betrokken bij de bestuurlijke leiding en in onze gedachtengang kunnen daar de dis- Het impliceerde natuurlijk wei dat we de kans liepen en paar doelpun ten om onze oren te krijgen”. Die kans was groot. Haarlem had echter veel te veel kansen nodig om tot doelpunten tc komen. Linksbuiten Dries Boszhard, spits Piet van den Berg en Bobby Vosmaer hadden, zo verklaarde Joop Brand later, allen de gelegenheid om tot een hattrick te komen. Op Jbsmaer en Van den Berg had Brand overigens weinig aan te mer ken. Wel op Boszhard en op de andeie vleugelspeler Pépó Fernandez. Zij speel den gisteren ronduit zwak. Fernandez, die veel minder werk verzette dan Bosz hard, was gistermiddag ongetwijfeld de slechtste Haarlemmer. Brand: „Ja ik heb het ook gezien. Maar wat heb ik op de bank zitten?” FC Utrecht—Sparta 15, MW— Excelsior 30, AZ ’67FC Den Haag 0—1, Haarlem—FC Den Bosch 2—1, FC Amsterdam—FC Twente 1—1, Go PSV het beter had kunnen doen. De Brabantse „nood”-formatie telde slechts twee zwakke plekken: spits Hoekema en middenvelder Van Esdonk. Twee spelers uit de vaste keus echter, wat Kees Rijvers na afloop van het duel tot de voor hem zeer aangename conclusie kon brengen dat zijn club over een gerust stellende brede toplaag beschikt. Een veilig gevoel nu de Philips-vertegen- woordigers zaterdag aanstaande in De Meer tegen Europees kampioen Ajax op de grasmat moeten. Zoals bekend kreeg het ad interim bestuur een financiële strop van veertig mille te verwerken toen het eind vorig jaar de leiding overnam. „We hadden er geen idee van”, aldus de heer Van Tiel, „hoe het nou pre cies zat met de centen. Er was een tekort over het séïzoen *71-’72, maar toen wij begonnen zaten we al in ’72- ’73. Niemand van het bestuur wist exact of we nog grotere problemen te verwachten hadden of niet. De finan ciële commissie kon ons in dat op zicht geruststellen”. Het betekent, dat de NBB zo berekende het bestuur de lopende programmapunten kan afhandelen. Er hoeft nergens ingekrompen te worden, „maar” aldus de heer Van Tiel „we moeten wel voorzichtig tewerk gaan, ook al omdat we ernaar streven de door de schulden aangetaste wat aan te vullen”. In het kader, blijft het besluit om het bondsblad „Badmintonwereld” voorlopig niet uit te geven, van kracht. Er wordt gezocht naar „deug delijke alternatieven”. Ahead EaglesAjax 01, PSVTel star 3—0. NEC—NAC 0—2, Feyenoord FC Groningen 51. Standen: Feyenoord Ajax Sparta MW FC Twente FC Den Haag 20 PSV FC A’dam NEC FC Utrecht NAC Telstar Haarlem AZ ’67 Op de bank zaten: Henk van Ingen, die tgenwoordig middenvelder is in Haarlems tweede team, maar die vroe ger als spits acteerde, Gerrie de Goede, die nog last heeft van een blessure, maar die wel had kunnen spelen en Programma voor zondag: Sparta MW, ExcelsiorAZ ’67, Den Haag Haarlem, Den BoschAmsterdam, Twente—Go Ahead, AjaxPSV, Tel starNEC, NACFeyenoord, Gronin genUtrecht. HAARLEM. Met de namen voor een compleet nieuw hoofdbestuur van de badmintonbond (NBB) op zak. heeft informateur Ton van Beusekom zich gedistancieerd van zijn opdracht. Hij gaf het werk terug op het mo ment dat hij gereed was na een intensieve speurtocht van maanden, waarbjj hÜ tot de kerngroep van 1 3 3 5 5 5 7 8 8 9 8 3 10 6 9 5 10 2 10 8 5 11 6 12 6 13 „Wat Bischot deed was niet goed te praten”, verduidelijke Rab na afloop, „toen hij Hansen niet meer bij kon houden had hij toch op zijn minst een sliding kunnen maken”. De Velser oe fenmeester was ook niet te spreken over Van der Meeren, die bij deze aanval veel te laat uit zijn doel kwam. De keeper kon daar terecht een serie ge slaagde ondernemingen tegenover zetten, waardoor Jan Rab hem uit zijn „zuiver ingen” zonder gewetensbezwaren kon ontzien. Halverwege de tweede helft moest wel Van Essen eraan geloven (hij werd ver vangen door Jaap Zwaan), maar toen had Van der Kuylen er - uit een voorzet van Kemper (later vervangen door Har ry Lubse) - al 30 van gemaakt, en moesten de Velsenareri zich nog slechts inspannen om een totale ineenstorting te voorkomen. De offensieve acties die Telstar giste ren ondernam kunnen in de administra tie van Jan Rab worden ondergebracht in de map „breiwerk”. Er werd weer eindeloos (en zeer keurig, vooral door Dick Bond, die na anderhalf uur voetbal als enige in een ongekreukt en smette loos wit tenue rond liep) overgetikt, maar zodra men in de diepte moest was er niemand thuis, waardoor Jan van Beveren een zeer rustig middagje beleef de. Zei trainer Kees Rijvers: „Ik geloof dat het publiek een plezierige middag heeft gehad en daar heeft Telstar goed aan meegewerkt.” PSV verstevigde door deze overwinning zijn zevende plaats, Telstar zakte naar de twaalfde ''i en a 'Fj.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 11