Vragen over gevaar Bewoners „De Die” gaan zelf recreatiestrook beplanten Afscheid van Oom Anton Exploitanten tuk op Heemskerkse kermis Afscheid bij Buitengewoon verlof voor Amro-bank demonstrerende ambtenaren Perspectief voor OBD Yves Prin dirigeert N.Ph.O A. J. Hermes en pianiste Janine Dacosta spreekt tijdens KVP- vergadering Nieuwe regent ziekenhuis Beverwijk Nappa kleding VELDHUIS Suède- ARCAS „acht zaligheden” t. Na inspraak in de plannen Huldigingscomité Ledenvergadering Concert in Vredevorstkerk Inbrekende broers Duinreservaat in Casetterecorders gestolen uit Begijnenstraat op heterdaad in Familiemarkt betrapt „De Maer-De Die „De Schuilhoek” 7 FEBRUARI IJMUIDER COURANT 1973 DONDERDAG 8 VERPACHTING IN HEEMSKERK EN BEVERWIJK Voorlichting Fractievoorzitter Berghuis van CPN Kruiwagen voor dames A; en heren •n Tel. 02510 26882 B reestraat 3 E Beverwijk I I B reestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 f UITZENDBUREAU (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK In het buurthuis „De Schuilhoek” wordt van 22 fe bruari tot en met 8 maart voor de bewoners van de wijk „De Die” een ex positie ingericht, die een beeld geeft van het beplantingsplan voor deze wijk. Tijdens een bijeenkomst van bewoners is een programma van eisen (wensen) samengesteld op basis van de al eerder door de bewoners aan gedragen ideeën en suggesties. De expositie zal ook een indruk geven van de bijkomende voorzieningen. intra r I ui tzctid burCa ti Rijksvergunning 225 176 In geval van nood bel: POLITIE02550-19019 BRANDWEER 02550-16400 ONGEVALLEN 02550-15400 Ik (Van een onzer verslaggeefsters) 4 (Van een onzer verslaggevers) de e Oom (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Twee broers CR. (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) ADVERTENTIE De wijkvereniging gaat zover in haar service aan de leden, dat men een krui wagen heeft aangeschaft, die wordt uit geleend aan de nieuwe bewoners van De Die. De kruiwagen is gestationeerd bij de heer Oei, Hoekeven 37. HEEMSKERK Mr. P. Heidinga en fractiegenoot C. van Heijst van de PvdA in de Heemskerkse gemeenteraad hebben schriftelijk vragen gesteld aan B. en W. over de zogenoemde „acht zaligheden”, de onbewoonbaar verklaarde woningen aan de Tol weg 11 tot en met 25. in am als n n o Het plantterrein vormt een onderdeel van de recreatiestrook die door de wijk loopt. Het zuidelijk gedeelte vormt de afscheiding met het terrein van de in aanbouw zijnde LTS. Daar zal een bos achtig deel ontstaan en hier gaat men 2- en 3-jarige struiken planten, die on geveer al een meter hoog zijn. Er zullen dus flinke plantgaten moeten worden gegraven, maar dat is een uitstekende vorm van trimmen. In de Beverwijkse concerten wordt het Phil harmon isch BEVERWIJK. Een aantal vooraan staande inwoners van Beverwijk heeft een comité gevormd om de heer M. Bos Waaldijk bij zijn vertrek als directeur van het kantoor Beverwijk van de Am- robank een passend aandenken te kun nen aanbieden. I t I n k bij ite 14. 15, rt; 11e op le st 3. k 8 n !1 jns ?e- ian de 'de 'Üf die ran ÏT to; die ?r- R. Dot ?d- let v- in m 14 in ni, to ch n- »n at 1U •ft Ut lit te er de o- de lig ,ve li- ?r- sis as. us iar )Ot ?in )te de tal 24 vuor k.THioGipcF^»neel BEVERWIJK De Katholieke Volks partij, afdeling Beverwijk, houdt maan dag 12 februari een openbare jaarverga dering in café-restaurant Bellevue aan de Breestraat. De heer A. J. Hermes zal de aanwezi gen als lid van de KVP-fraktie in de Tweede Kamer informeren over de lan delijke politieke situatie. De heer D. Koger geeft als voorzitter van de SCP- fraktie in de gemeenteraad een overzicht van de fraktie-aktiviteiten in 1972. BEVERWIJK. Toonkunstserie concerten wordt Noordhollands Phil harmon isch Orkest op woensdag 14 februari in de Vrede- vorstkerk gedirigeerd door Yves Prin. Soliste is de pianiste Janine Dacosta. Uitgevoerd worden de symfonie ,.1’Ours’’ (met de bijnaam „de beer” vanwege het gebrom van de fagotten en de contra bassen in het vierde deel) van Haydn: het pianoconcert in A gr.t.KV 488 van Mozart en na de pauze de negende symfonie van Schubert. BEVERWIJK. Het college van re genten van het Rode Kruis Ziekenhuis deelt mee, dat in de vakature in het college ontstaan door het overlijden van de heer W. Bakker is voorzien door benoeming van de heer J. M. J. van Stiphout., directeur van Crown van Gelder. HEEMSKERK De algemene leden vergadering van de wijkraad „De Maer- De Die” wordt gehouden op 28 februari in het buurthuis „De Schuilhoek”. Op de agenda staan onder meer de vaststelling van het huishoudelijk regle ment, de eventuele uitbreiding van het programma 1973 en een bespreking van het voorlopig programma voor koningin nedag 1973. Yves Prin assistent van Bruno Maderna op de zomeracademie van Salzburg. De voorverkoop van kaarten voor dit concert vindt plaats via reisbureau Ruys- Intraned NV, C. H. Moensstraat 13 in Beverwijk (tel. 26842), reisbureau „Ori on”, tel. 31441 in Heemskerk en muziek handel S. Hoope, Middelweg 90 in Uit geest (tel. 02513-2757) BEVERWIJK De fraktievoorzitter van de Communistische Partij Neder land in de Beverwijkse gemeenteraad, de heer C. Berghuis, heeft zich namens zijn fractie schriftelijk tot Burgemeester en Wethouders gewend met de vraag, of dit college alsnog bereid is de ambtenaren, die dinsdag in Den Haag hebben gedemon streerd, een dag buitengewoon verlof met behoud van salaris te verlenen. Een aantal bewoners heeft de wens te kennen gegeven het beplantingsplan zelf ook uit te voeren. Dankzij een perfect stukje samenwerking tussen bewoners, Gemeenschapsraad, het wijkberaad in „De Die”, de gemeentelijke plantsoenen dienst, het buurthuis „De Schuilhoek” en uiteraard het gemeentebestuur van Heemskerk zijn de plannen verder uit gewerkt en de bedoeling is dat de bewo ners van „De Die” op azterdag 3 maart zelf gaan planten. Voor gereedschap wordt gezorgd als men zich vóór 26 februari meldt bij de heer C- Duinker, Maerelaan 212, tel. 36240 of bij „De Schuilhoek”, tel. 31811. Het is de bedoeling, dat zowel dames als heren mee gaan doen. Op het plantterrein wordt gezorgd voor koffie, soep en frisdranken. les concerts Pasdeloup, les concerts La moureux en het Philharmonisch Orkest van de O.R.T.F. Hij is vaste dirigent van het Theatre de la Region Parisienne en dirigeert tevens opera en operette. Zelf componist, stelt Yves Prin veel belang in de heden daagse muziek. In augustus 1968 was Gevraagd wordt of het aan B. en W. bekend is, dat het merendeel van de acht woningen zo niet alle alsmede de schuurtjes achter de woningen in zodani ge slechte toestand verkeren, dat ge- HEEMSKER. - „In de door Velsen gestelde condities zit eigenlijk geen be lemmering meer. Het is duidelijk de bedoeling om in september te beginnen”, aldus de Heemskerkse wethouder A. F. M. van Herpen over de regionale onder wijsbegeleidingsdienst. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Bij een inbraak in de winkel van de firma Molenaar aan de Begijnenstraat is een casetterecorder ter waarde van 485 gestolen. Nog een casetterecorder, ditmaal met een waarde van 395, verdween uit de eveneens aan de Begijnenstraat gelegen winkel van de firma Sluijter. HEEMSKERK. Op de donderdaga vonden is het buurthuis „De Schuildoek” gereserveerd voor de bewoners van de wijken De Maer, De Die en Assumburg als een soort ontmoetingscentrum. Op donderdag 15 februari komt de heer E. Kortenoever, beheerder van het PWN-wegwijsmuseum in Bakkum op uitnodiging van de wijkvereniging veel vertellen over en veel laten zien van „Het natuurleven in het Noordhollands Duinreservaat”, zo dicht bij huis. De bar is na afloop open om wat na te praten. Op donderdag 29 maart zal de beken de Zaanse cineast J. van Dijk boeiende opnamen laten zien van vogels en plan ten. Ook in de gemeente Beverwijk is begin deze week de kermis (4 tot en met 12 augustus op het parkeerterrein van de Sporthal) door Bureau „De Kermis- gids” verpacht. De hoogste inschrijving was hier de exploitant van een autopis- te, die voor een standplaats aether de Sporthal 11.100 wilde neertellen. De nougatkraam ging weg voor 3716. de gebakkraam voor 3670. Voor deze laatste kraam hadden maar liefst acht gegadigden door middel van een gesloten enveloppe, inhoudende een inschrij vingsformulier en tien percent van de geboden pachtsom, belangstelling be toond. vreesd moet worden voor (gedeeltelijke) instorting; dat, ondanks het feit dat vier van de acht woningen dichtgespijkerd zijn, deze woningen niettemin op gemakkelij ke wijze te betreden zijn: dat van deze mogelijkheid gebruik gemaakt wordt door spelende kinderen en voorts door lieden, die in de „dichtge spijkerde” woningen hun al dan niet verpakte vuilnis deponeren; dat zowel de mogeijkheid van in storting als het zich ophopen van vuilnis en voorts een open riool achter de woningen gevaar voor leven en gezond heid van omwonenden, met name van spelende kinderen opleveren en dat in en om de woning nr. 25 een autosloper zijn bedrijf op zodanige wijze uitoefent, dat niet alleen het landschap en het aanzicht van de Tolweg ernstig worden ontsierd, maar ook het passe rend verkeer over de Tolweg last heeft van geparkeerde autowrakken. De raadsleden vragen verder of B. en W. het er mee eens zijn dat aan de omschreven toestand snel een einde moet komen, bij voorbeeld door sloop. Gevraagd wordt voorts hoeveel van de acht woningen thans worden bewoond en hoeveel daarvan legaal, alsmede of er maatregelen zijn getroffen om eventuele legale bewoners elders te huisvesten. Janine Dacosta was een briljante leer linge aan het conservatorium in haar geboorteplaats Bordeaux in Frankrijk. Zij won hier de eerste prijs in de klas van Joseph Thibaut. Eveneens blonk zij uit aan het Conservatoire National de Paris, waar zij de eerste prijs won in de klas van Lazare Levy. Later werkte zij met Yves Nat. Aan talloze concerten heeft zij haar medewerking verleend, terwijl zij tevens vele recitals heeft gegeven, zowel voor de radio als voor de televisie. Zij trad o.a. op in geheel Euro pa. Mexico, Algerije, Tunesië en Marok ko. In 1951 won zij de eerste prijs van het „Concours l’International Marguerite Long - Jacques Thibaud”. In 1959 speel de zij in München twee concerten van Ravel met het symfonie-orkest van de Bayerischer Rundfunk. Ter gelegenheid van de herdenking van de geboortedag van Claude Debussy in 1862, gaf zij in 1962 concerten in Amsterdam, Brussel, Oostenrijk, Duitsland en Italië, ter om lijsting van de lezingen van Roland Manuel. Mevrouw Dacosta is sinds vele jaren woonachtig in Nederland en is thans als docente verbonden aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. DE DIRIGENT YVES PRIN, geboren in 1933. studeerde aan het Conservatori um van Parijs aanvankelijk piano bij Yves Nat. waarvoor hij in 1956 een eerste prijs behaalde. Vervolgens stu deerde hij directie bij Pierre Revel en Louis Fourestier en kreeg hiervoor een eerste prijs in 1959. Yves Prin dirigeerde o.a. het kamerorkest van de O.R.T.F., het Radio Symfonie Orkest van Toulouse. Op grond daarvan zou men in septem ber kunnen beginnen, maar wethouder Van Herpen maakte daarbij wel de klei ne restrictie, dat nog niet vaststaat wat ciat „begin” precies zal inhouden. Zijn dan de voorwaarden geschapen om te kunnen beginnen of is er dan ook al een personeel beschikbaar dat met de uit voering van de werkzaamheden kan be ginnen, zijn vragen die nog even onbe antwoord blijven. Buiten de struiken zullen er ook grotere bomen worden geplant en deze worden direct voorzien van een boom- paal om scheef groeien te voorkomen. Na 3 maart neemt de gemeentelijke plantsoenendienst de werkzaamheden over, maar op 28 maart is het nationale boomfeestdag en dan gaan kinderen van de scholen uit deze wijk een ander terrein ten zuiden van de lagere school „De Ark” beplanten. Op de expositie in „De Schuilhoek” zijn ingekleurde kaarten van het gehele plan te zien, alsmede detailtekeningen van de in het plan opgenomen vaste plantenborder en de „speelstraat”, als mede maquettes van gereed gekomen plantsoenen en in het plan te plaatsen speelwerktuigen. Op de drie donderdaga vonden tijdens de expositie worden dia’s vertoond van te gebruiken materialen, bomen en struiken. i VUÖR uf.lri 1 II<11 RAIL 8 Kl« «2 Daar in Almelo eveneens gistermorgen een kermisverpachting werd gehouden, is het nog niet zeker dat diegenen die gezien de hoogte van hun inschrijving naar alle waarschijnlijkheid een plaatsje op de Heemskerkse kermis zal worden gegund, daar ook gebruik van kunnen maken. Veel kermisexploitanten hadden aan hun inschrijving de voorwaarde verbonden dat in Heemskerk, slechts als in Almelo geen plaats werd gegund, een kraam zou worden opgericht. Eind van de week denkt de heer Janvier, wanneer ook de resultaten van de Almelose ver pachting bekend zijn, de vermoedelijke gunning van de Heemskerkse kermis rond te hebben. De gemeenteraden van Velsen en Be verwijk wijzen deze week hun vertegen woordigers aan, in het bestuur van de O.B.D., dat op 19 februari officieel wordt geïnstalleerd.De definitieve samenstelling van het bestuur is op dit moment dus nog officieel niet bekend, omdat de ra den de voordrachten nog moeten be krachtigen. De Velsense gemeenteraad heeft onder meer gevraagd een soort meerjarenplan op tafel te leggen, maar de werkgroep, die de stichting van een regionale onderwijsbegeleidingsdienst heeft voorbereid, vindt dit een taak voor het nieuwe bestuur. Door het ontbinden van de werkgroep en heit in funktie treden van het nieuwe bestuur zou de continuïteit in de voorbereiding van de dienst in gevaar kunnen komen. Daarom hebben enkele leden van de werkgroep zich bereid verklaard het bestuur voor lopig terzijde te blijven staan. Dat zijn wethouder Roessingh van Velsen na mens het openbaar onderwijs, de rector Groensmit van het Pius X Colle ge namens de Katholieke Schoolraad, de heer De Bruin namens de Prot. Christe lijke Schoolraad en de heer Vermeer als chef van de afdeling onderwijs in Vel sen. Over de door de Velsense gemeente raad gestelde voorwaarden heeft een bevredigend overleg plaats gevonden. HEEMSKERK. In opdracht van de gemeente Heemskerk heeft de heer I. Janvier van Bureau „De Kermisgids” gistermorgen in Café „De Zon” de Heemskerkse kermis, die van 5 tot en met 7 september op het terrein tussen de Karei van Manderstraat en de Latn- merlestraat zal worden gehouden, ver pacht. Zeventig kermisexploitanten achttien méér dan vorig jaar hebben voor de kermis ingeschreven: velen van hen hadden belangstelling voor nougat- en gebakkramen.Deze handel zal de Heemskerkse gemeenteontvanger dan ook waarschijnlijk wel het meeste geld op gaan leveren: de hoogste inschrijving voor de nougatkraam bedraagt 3298, voor de gebakkraam 2560. uit Haarlemmermeer, 19 en 21 jaar oud, zijn vannacht op heterdaad betrapt in de Familiemarkt aan de Beverwijkse Paral lelweg. De broers hadden bij hun aan duiding een koffer vol gestolen artikelen klaar staan om mee te nemen. Ter nader verhoor zijn zij meegenomen naar het Beverwijkse politiebureau. BEVERWIJK. De leden van hockeyclub Scheybeeck en alle andere regelmatige bezoekers aan het clubhuis aan de Parallelweg zoals ouders, recrea- tiesporters en supporters kunnen op vrijdag 9 februari om precies acht uur afscheid nemen van de beheerder, de heer Anton Aardenburg, die op zaterdag 3 februari het beheer van het Schey- beeck-home aan zijn opvolger heeft overgedragen. Deze nieuwe beheerder is de heer Th. Hensen, die geen onbekende in de sport is. Gedurende een aantal jaren is hij voetbalscheidsrechter geweest, terwijl hij ook kontakten heeft gehad met veel andere sportclubs. De heer Hensen is Rotterdammer van geboorte en woont eerst enkele jaren in deze omgeving. Voortbouwend op de goede traditie van de heer Aardenburg (Oom Anton) hoopt hij samen met zijn vrouw, zoon en dochter, van het club huis een gezellig trefpunt voor alle Scheybeeckers te maken. Na het afscheid van Oom Anton wordt de bijeenkomst van vrijdag 9 februari voortgezet met een klaverj as wedstrijd om de Oom-An-ton-trofee. De ze wedstrijd telt mee voor de klaverjas- competitie. De hoogste inschrijvingsbedragen van Heemskerk (met tussen haakjes de in Beverwijk geboden bedragen) luiden: biljart f 1001, rupsbaan 1910, klok kenspel f 2018 2990), suikerspin 1489 1618), golfbaan f 616, twee palingkramen van dezelfde exploitant voor f 2440 1520), lijntrekspel f 1161, Hully Gully 920, pyramidespel 726, Holly Cranes 1823 5480), schuifspel 3201 3670), pinda-oubliekraam 313 1618)), kinderwistmill f 1756, vliegtuig- sport 1800, Casino Royaal 1150, Calyp so 1950, fotoschietsalon 2875 6666,66), kinderairtax 2390, brievensport f 1111 en tenslotte voor de Big Dipper 1712. Volgens de heer Van Herpen zal de eigen Heemskerkse onderwijsbegelei dingsdienst in elk geval zo lang blijven bestaan tot er een oplossing is gevonden voor het thans in dienst zijnde perso neel, hetgeen uit een oogpunt van rechts positie niet meer dan normaal en billijk wordt geacht. Het zittende personeel zou minimaal de mogelijkheid moeten heb ben mee te draaien in de nieuwe dienst. De heer Van Herpen verwacht, dat in Velsen ten aanzien van de daar funktio- nerende eigen dienst een zelfde lijn wordt gevolgd. In de nieuwe wijk moeten natuurlijk ook veel nieuwe tuinen worden inge richt. Op 7, 14 en 28 maart wordt daarom in het buurthuis „De Schuilhoek”, onder auspiciën van het wijkberaad „De Die- De Maer” voorlichting gegeven over aanleg en onderhoud van tuinen. De juiste gereedschappen zullen worden ge toond en er wordt onder meer iets verteld over de juiste opbouw van een border, de juiste tijdstippen voor de verschillende werkzaamheden, etc. Deze „cursus” wordt afgerond met een excur sie naar de middelbare tuinbouwschool in Rijswijk. Voor deze voorlichtingsa vonden kan men zich opgeven bij de heren C. D. Duinker, Maerelaan 212 en H. Booster, Jean Monnetstraat 286. „Gisteren demonstreerden”, aldus de heer Berghuis in zijn brief aan het College van B. en W„ „in Den Haag tienduizenden ambtenaren tegen de ex tra lasten, die ce regering-Biesheuvel WAA/VW\AAAA/VV\AAA/WVVVVVVVWV\AAA/WV\AAA In Heemskerk zal de kermis van 5 tot en met 7 september op het terrein tus sen de Karei van Manderstraat en de Lammerlestraat worden gehouden; in Beverwijk van 4 tot en met 12 augustus op het parkeerterrein van de Sporthal. Heel wat kermisexploitanten hebben belangstelling. ADVERTENTIE Dit comité wordt gevormd door G. Visser (voorzitter), notaris B. M. A. Ba tenburg. notaris A. D. Th. Bruijning, A. M. Davidson, mevrouw J. F. Dingler- Stoutenbeek, dr. ir. A. Drijver, J. W. van Ess, J. Feijen sr„ C. F. A. Geraets, mevrouw A. M. C. Groensmit-van der Kallen, J. L. van Hedel, mr. A. A. M. Leesberg, P. J. A. Langendij k, A. K. J. Muller sr„ ds. H. Lukinga, B. J. Post, Th. W. Reijnders jr„ K. Suijk, P. G. W. Stoutenbeek, J. W. N. Vermeij en K. Witkamp. Burgemeester J. G. S. Bruins- ma fungeert als ere-voorzitter. De heer Bos Waaldijk verlaat de dienst van de Amrobank wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. In verband met dit vertrek wordt op vrijdag 23 februari in „het Hoge Duin” in Wijk aan Zee een afscheidsreceptie gehouden van ’s middags half vijf tot zes uur. Er is dan tevens gelegenheid kennis te maken met de opvolger van de schei dende functionaris, drs. K. Dijk. het overheidspersoneel zonder enig over leg met de ambtenarenbonden heeft op gelegd. Door deze lastenverzwaring”, zo gaat de briefschrijver verder, „poogt de rege ring-Biesheuvel 100 miljoen gulden ex tra van de overheidssalarissen in de staatskas te doen terugvloeien.” Voorts merkt de heer Berghuis op, dat de pogingen van de regering om de demonstratie te dwarsbomen volslagen averechts zijn uitgepakt, door welke maatregelen duizenden ambtenaren zjn aangespoord nu juist naar Den Haag te gaan. De CPN-voorman schrijft vervolgens: „Alle grote gemeenten en ook een aantal nabuurgemeenten hebben overigens be sloten, dat de personeelsleden van de gemeentelijke diensten buitengewoon verlof met behoud van salaris krijgen om aan de demonstratie deel te ne men.” De brief wordt besloten met de vraag, waarom het gemeentebestuur van Be verwijk niet tot deze maatregel is over gegaan en of Burgemeester en Wethou ders als nog hiertoe bereid zijn. k

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7