Badmintonners APGS BRACHT EPIBRATOS verloren van NIET IN MOEILIJKHEDEN Schotland Rumping (DEM) B wordt door C Deltalloyd/AMVJ zo goed als uitgeschakeld t c Telstar mist nog Jos Jonker en Tonnie Fens bi k: GEEN BOTER van KNBSB Blokkeer verloor TELSTAR-N.E.C Verwarring over contributie BONA STARS IS „De Kennemers ons niet onderschat” SPIERPIJN? gloedvolle hulp Bi A SPORTPARK SCHOONENBERG ei si zat: ZATERDAG 10 FEBRUARI 1973 10 (Van onze basketbalmedewerker) a.s. zondagmiddag, aanvang half 3 te •t: HAARLEM. Ook APGS is er in de Kennemer-Sporthal geen moment in geslaagd het hoog geklasseerde DSS Epibratos in moeilijkheden te bren gen. Slechts een moment heeft het er naar uitgezien dat de Haarlemse ploeg toch nog bedreigd zou worden door de mannen van Jan Driehuis. Epibratos, dat voor de basketverwisseling een ruime 3726 voorsprong had opgebouwd kwam namelijk direct na de rust voor onverwachte pro blemen te staan. w w Koopt de Telstar-bode, u kunt hierop o.a. de wedstrijdbal win nen voorivnenda zeijen en en en en en en en en nen voorzien van de handtekeningen van de spelers. ADVERTENTIE (Van een medewerker) (Van onze volleybalmedewerker) ADVERTENTIE «ti bc te THEO KLEIN. De overige uitslagen van de vrijdag avond gespeelde wedstrijden zijn: heren: Haarlem Cardinals 2—DSS Epibratos 2 52-51, HCK 3The Typhoons 4 10-93, Hoofddorp 5DSS Epibratos 6 30-32, DSS Epibratos 3Lisse 2 65-38, Diames: Hoofddorp 2—The White Stars 3 18-53, HCK —Alkmaar Guardians 30-16, The White Stars 2—The Lions 49-34, Haar lem Cardinals Akrides 2 27-17, HOC 3De Kometen 2 13-20. In de heren eerste klasse had titelge- gadigde BV Haarlem het tegen Lisse heel moeilijk. De 31-20 voorsprong van de rust kwam in de slotfase nog in gevaar en slechts een uiterste krachtsin spanning hield Haarlem met 58-54 op de been. Exfla’s had het in Alkmaar heel wat gemakkelijker en versloeg de thuis club moeiteloos met 86-53. HOC behield tenslotte de kleine kans op de eerste plaats door tegen The Hawks een 27-17 voorsprong te nemen, die in de tweede helft niet meer in gevaar kwam. Eind- Trainer Jan Rab heeft zijn selectie- groep na de kansloze 3-0 nederlaag te gen PSV niet gewijzigd. Rab: „Telstar is erg wisselvallig. De ene keer draait het deze door In het team van Haarlem zal Piet v.d. Berg, evanals vorige week tegen FC Den Bosch, als spitsspeler fungeren. IS ke sti ge 151 10 de G< van de i: men scha van de mog gen. strij zien wei] het stad gen den Bil gui loc ws ni« VO' zij str ov scl P Cor stri sch ver me Sin I der 18 IJs tw< Voi na we 1 zie |val 1 uil m< Sp te di< ah tr: sp du pa tei E var uit var zie' I ges rel gld I we 5 de: L. dei str we vo de' in -e Zelfs een tussenvoorstel van het Ray- onbestuur haalde de meerderheid niet. Slechts een verhoging overeenkomstig het indexeringscijfer kon, de instemming van de vereenigingen krijgen. Aan d« bespreking van de diverse rapporten en de voorstellen voor de aanstaande jaar vergadering kwam men zelfs niet eens meer toe. Komende vrijdag vergadert het rayon opnieuw en zal moeten blij ken of het voor een deel nieuwe Bonds- bestuur nog meer zwaar op de maag liggende zaken krijgt te verteren. Dankzij de geweldige inzet aan Am sterdamse kant kwam APGS toen tot 43-38 terug. De krachtsinspanning bleek echter te groot te zijn geweest En ter wijl APGS nog maar heel moeilijk de basket kon vinden raakte DSS Epibratos op drift. Onder de stortvloed van Haar lemse aanvallen bezweek de defensie van de gasten. Heel ruim zegevierde de mogelijke aanstaande kampioenen met 89-60 via de schotvaardige Simon Bruyn (9-16) en Hans van der Meyden (8-8) Optimisme dus bij DEM, dat eerder dit seizoen met 2-2 gelijk speelde tegen het toen nog niet zo hoog geplaatste Kennemers. We delen dit optimisme maar gedeeltelijk en houden het op nieuw op een gelijk spel. HRC en Velsen kunnen de punten beide heel best ge bruiken. Het zou daarom in Den Helder best eens kunnen uitdraaien op een puntenverdeling. Stormvogels gaat in Castricum op visite bij Vitesse 22. De Castricummers plegen hun visite meestal nogal stevig aan te pakken en voetballen met bijzonder veel inzet, zodat Stormvo gels bepaald niet als favoriet van start gaat. Beverwijk moet in Edam in staat worden geacht EVC ten minste één punt afhandig te maken. In de derde klasse B gaat VSV onverdroten door met het behalen van kleine, maar uiterst kostba re overwinningen. De Velseroorders be ginnen zo langzamerhand frustaties op te lopen door het sterk defensieve spel, dat hun door de tegenstanders steeds maar weer wordt voorgeschoteld. Ook tegen OSV zal -doelpunten maken wel weer een probleem worden, maar toch staat VSV na zondagmiddag waarschijn- SOFIA. Starlift Blokkeer, de Neder landse bekerhouder volleybal, heeft vrij dagavond in Sofia zijn eerste wedstrijd voor het halve finaletoernooi om de Europese beker tegen Zvezda Vorosjilov- grad (Rus) met 0—3 verloren. De set standen waren :1512, 1511 en 1511. spelers hebben zich echter ten doel gesteld alle prognoses rond de titel strijd alsnog in de war te schoppen. Er wordt geloerd op incidentele krachtsexplosies, waardoor de titel kandidaten moeten sneuvelen. Dat dit zeer wel mogelijk is ondervonden Fiat Stars en Raak Puch, die punten tegen Bona Stars verspeelden, al in de eerste competitiehelft. Vanavond is Levi’s de eerste kandidaat, volgend weekend wordt het Lions. geleden, en zet de successenreeks uit tegen SRC voort. Van de vierde klassers speelt KIC in Haarlem tegen TYBB en neemt daar waarschijnlijk wel een puntje van mee. Wijk aan Zee, dat de laatste van drie bijzonder belangrijke wedstrijden speelt er werd achtereen volgens aangetreden tegen mededegrada- tiekandidaten Onze Gezellen en WH speelt een uitwedstrijd tegen Schoten. LEIDEN. De gemiddelde, met sponsoring doodgesmeten basketbal- supporter, verbindt de naam van The Bona Stars nog al te vaak met het product van een bekende margarine- fabriek. Niets in minder waar. Ster ker nog, was het maar waar. Want de uit een Leids schoolteam gegroeide eredivisieploeg zou de fabrikant maar al te graag als sponsor ontvangen. Er werden zelfs al pogingen in die rich ting ondernomen, maar zonder resul taat. Zoals Bona Stars nu draait, maakt het al (gratis) reclame voor de margarineproducent. Die naamsmis- leiding illustreert de betrekkelijke anonimiteit waarin de Leidse brigade nog steeds verkeert. Houden de badplaatsbewoners daar een puntje aan over, dan mogen ze de han den dichtknijpen. Zij blijven met dat ene puntje erbij echter nog steeds in de degradatiezorgen. den van Lions (toen Mars Stars) bo ven de beperkingen van het Leidse clubje. Bovendien beschikte de ver eniging niet over de middelen om het verlies van deze „vedetten” te com penseren met Amerikaanse spelers. Kallenberg: „Toen ik aan het begin van het vorige seizoen terug kwam, stonden we er erg slecht voor. Eigen lijk had ik me voorgenomen het niet meer te doen, maar op den duur kon ik het niet meer aanzien”. Toen de Hongaarse coach niets meer van zich liet horen, zette Kallenberg zich weer op de coachstoel. VELSEN-HAARLEM.-Telstar zal mor gen in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet kunnen beschikken over Jos Jonker en Tonnie Fens. Jonker probeert het vandaag wellicht in het elftal van Jong Telstar. (Van onze softbalmedewerker) BLOEMENDAAL. Ver na twaalf uur moest voorzitter Swier van het ray- onbestuur Haarlem van de KNBSB zich gewonnen geven. De jaarvergadering moest verdaagd worden. Op de in een babylonische spraakverwarring eindigen de vergadering kreeg het voorstel van het Bondsbestuur om de contributies op de komende jaarvergadering te verhogen nauwelijks bijval. VOETBAL. De Italiaanse voetbal-in- temational Angelo Domenghini is vrij dag door een rechtbank in Cagliari we gens gebrek aan bewijs vrijgesproken in een zedenschandaal. Domenghini was er van beschuldigd een 14-jarig meisje te hebben aangerand. Veertien anderen be klaagden werden eveneens wegens ge brek aan bewijs vrijgesproken. Zes an deren kregen gevangenisstraf opgelegd. Trainer Joop Brand: „Bij Den Haag speelt De Zoete in de plaats van de geschorste Weimar. Daarop is'mijn op stelling van invloed geweest. Als Wei mar wegvalt, betekent dat meer moge lijkheden bij kopduels”. Onzeker is nog het meespelen van Günther de Haan, die op het punt staat vader te worden. De Haarlem-selectie is als volgt Lelieveld, Poldervaart, Peys, De Haan, Hoeben, Marijt, Wentink, Van Breevoort, Vosmaer, Nieuwenhuys, Van den Berg, Boszhard, De Goede, Wetzel en Fernandez. Bij FC Den Haag vervangt Piet de Zoete dus de voor één wedstrijd ge schorste Weimar. Op de linksbuiten plaats heeft Bres plaats moeten maken voor de weer geheel van zijn blessure herstelde Van Eeden. De opstelling: Thie; Wijngaarde, De Zoete, Mansveld, Korevaar; Berg, Advocaat, Kila; Pas, Bregman en Van Eeden. Bona Stars begint als kansloze aan de kampioenscompetitie. Zelfs de vijfde plaats is practisch onbereik baar, omdat er nu al een gat van acht punten gaapt tussen de Leidena- ren en nummer vijf, Lion*. De Leidse elftal uitstekend, een volgende keer is het weer helemaal mis. Tegen NEC hoop ik maar weer op een positieve prestatie." De vermoedelijke formatie van Tel star: van der Meeren, Driessen, André, Van Essen, Bischot, De Vries, Van Eg- mond, Dc Wit Bond, Van Kooten, Stout. NEC, dat de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-0 won, komt nogal gehandicapt naar Velsen. Trainer Wiel Coerver: „Kronshorst heeft een lichte longontste king, Mellaard ligt met griep in bed en van Deinzen heeft een liesblessure. Die drie zijn er tegen Telstar zeker niet bij. Daardoor is de bezetting van de links- backplaats nog een vraagteken.” Coerver gaf de volgende opstelling prijs: Sobc- zak; Visser, Cornells, Gerrits,?; Jan Pe ters, Jo Peeters en Kamps; Hoevenberg, Janssen en Thysen. Bona is namelijk niets anders dan een afkorting van het Bonaventure College, de school waarop coach Kal lenberg van het eerste team al sinds jaar en dag les geeft. Hij was degene die zestien jaar geleden de naam bedacht en hij is al die tijd de grote man achter deze enige Leidse topbas- ketbalclub geweest. Met uitzondering van één jaar. In het seizoen ’70-’71 deed hij een stapje terug ten gunste van de Hongaar Tibor Toth, evenals hij leraar lichamelijke opvoeding in Leiden. Kallenberg: „Het werd voor mij te veel een sleur. Ik had in eerste instantie zelf om vervanging ver zocht”. Uiteindelijk gebeurde dat op een minder prettige manier, wat de aan basketbal verslingerde Leidenaar er niet van weerhield om een jaar later, toen Bona Stars ver naar bene den dreigde te tuimelen, terug te komen. Juist in het seizoen dat het nationale basketbal in de lift kwam, miste Bona Stars, mede als gevolg van velerlei perikelen rond de Hon gaarse coach, de boot. In ’71 zat er nog een vierde plaats in, maar een jaar later slaagden de Leidenaren er zelfs niet meer in de kampioensgroep te bereiken. De oorzaak lag voor de hand. Ne derlands langste basketballer Pieter van Tuyll van Serooskerken vertrok naar Punch en Paul Ruijssenaars verkoos de aantrekkelijke voorwaar- lend deden Hans Valkenburg en de later sterk terugvallende Hans Jansen, niet onder voor hun gerenommeerde oppo nenten als Vapenka en Pene, en beide ploegen hielden elkaar goed in even wicht. Op 10-11 bracht een uitstekende Tsjechische netverdediging de stand op 10-13, maar een briljante redding van Valkenburg bracht Deltalloyd weer bij. Rode Ster werd niettemin met 13-15 de gelukkige, maar niemand twijfelde toen eigenlijk nog aan de mogelijkheden voor de Amsterdammers. Tot 5-2 in de twee de periode kreeg iedereen gelijk, maar daarna was het over. Rode Ster weiger de verder zelf nog fouten te maken, terwijl het zwakke stoppen van Henri Scholten en Hans Jansen duidelijk werd uitgebuit. De spelverdelers Trompetter en (uitblinker) Hoeboer kozen steeds in de opbouw de hoge, schijnbaar veiligste, voortzetting, maar de Tsjechische verde diging gaf geen krimp. Wat de blokke ring mist werd door de veldverdediging verwerkt en wat de Amsterdammers ook probeerden, met 6-15 werd aange toond, dat in wezen alles vergeefs was. In de derde set lag op 3-11 voor Delta lloyd een catastrofe in het verschiet, maar Thieu de Jager, die Hans Jansen verving zorgde nog voor een nieuwe impuls. Tot 8-13 kwam de ploeg van Korsloot nog terug maar er was geen redden meer aan. De op de eigen service zeer opportunistisch spelende Tsjechen bepaalden via 8-15 de uitslag op 0-3 en zij lijken mede daardoor in staat van avond tegen CSKA voor een verrassing te zorgen, in een duel zoals dat nimmer tevoren in Nederland is gespeeld. In de andere wedstrijd voor het toer nooi won Levski Spartak met 31 van Skoda (Tsj.) 15—8, 15—5, 14—16, 15—9. Na dat eerste teleurstellende sei zoen volgde vorig jaar een fikse ople ving toen op particulier initiatief (van een groep Leidse zakenmensen) Sportpromotion Leiden, een club met ala doel de sport in Leiden te stimu leren, werd opgericht. Deze zakenlui trokken zich onder andere het lot van Bona Stars aan en stelden zich garant voor eventuele verliezen. Daardoor werd de basketbal vereni ging in staat gesteld het eerste team met Amerikanen te versterken. Via persoonlijke relaties werden Bill Moody en Wayne Denham naar deze zijde aan de Oceaan gehaald. „Eerst zouden we alleen Denham inlijven”, vertelt de coach, „maar toen bekend werd dat niet vier, zoals wij hadden aangenomen, maar zeven clubs in de eredivisie over twee Amerikanen be schikten, hebben we ook Moody laten komen. Dat was gewoon een ver plichting”. In de Pelikaanhal in Zandvoort wa. ren Ruud van Ginneken en Joke van Beusekom het eerst aan bod, respectieve lijk tegen Robert McCoig en Joanna Flockhart. Bij Van Ginneken ging de eerste game gelijk op. Hij behield zelfs een kleine voorsprong op McCoig, maar kon dit niet tot het einde volhou den. Bij 14-14 gaf de Schot de doorslag tot 3-2 in de verlenging. De tweede game speelde Ruud duidelijk een ander spel, heel anders dan we dit van hem gewend zijn. Hij maakte veel fouten, terwijl de steeds geraffineerder spelende Schot opkwam. Deze niet meer zo piep jonge McCoig spreidde een zeer goed doordacht spelletje ten toon, waarmee hij zijn gebrek aan senlheid uitstekend compenseerde. De tweede game werd door hem met 15-4 gewonnen. Joke van Beusekom had er intussen een super snelle single van gemaakt tegen Joanna Flockhart. Met 11-2 11-3 werd het Schotse meisje teruggewezen. Zo verging het ook Marjan Luesken, die het tweede damesenkel voor haar rekening nam. Met een duidelijk overwicht won zij van Helen Kelly, een goede bekende in Ne derland, waarmee zij het tweede punt voor haar team scoorde. (11-1.11-2). Daarna was het de beurt aan Rob Rid der, met als tegenstander Nicol McCloy. Het was evenals de andere herensingle een partij die in de eerste game vrij gelijkmatig verliep. Deze bracht Rob met 15-11 op zijn naam. In de tweede had hij het spel van McCloy goed door en snelde door naar 15-5 in zijn voor deel. Een grote teleurstelling in deze ont moeting was het damesdubbel van Mar- jan Luesken en Joke van Beusekom, welke combinatie eens Europees jeugd kampioen werd. Als tegenspeelsters had den zij gisteravond Helen Kelly en Jo anna Flockhart. Aanvankelijk zag het er naar uit dat onze landgenotes het wel zouden kunnen bolwerken, maar bij een 13-7 stand in hun voordeel, veranderde het spelbeeld. De Schotse meisjes ver richtten zeer precies netwerk en wisten zich soms uit de onmogelijkste situaties te redden. Met 17-15 ging deze game voor Nederland verloren. Ook in de tweede game liep niet alles naar wens. Joke en Marjan waren bepaald niet op dreef en verloren veel van de rally’s door onderlinge misverstanden. Ruud van Ginneken en Clemens Wor tel stonden opgesteld als het eerste heren dubbel tegen Robert Mc Coig en Fra zer Gow. Zij moesten uiteindelijk hef onderspit delven met 15-12.15-5. Ditzelf de gold voor het tweede herendubbél van Rob en Boudewijn Ridder tegen James Ansari en John Britton. De Schotten scoorden het vierde punt met deze 15-1.15-8 overwinning. Met de mogelijkheid om nog gelijk te maken kwam het mixed duo Marja en Rob Ridder de baan op. Voor de Schot ten kwamen Christine Stewart en Fra zer Gow uit op dit onderdeel. Maar ook deze keer lieten de Nederlanders hun kansen uit handen glippen. Na een rede lijk eerste set die ze weliswaar verloren met 15-12, bracht het koppel Stewart- Gow met 15-5 in de tweede set de einduitslag op 5-3. De mogelijkheden voor een gunstiger uitslag heeft ons Nationale team onge twijfeld gehad, maar vaak werden de kansen om door te drukken onbenut gelaten. Het Schotse team dat in een sterkere opstelling dan vorige maal ten tonele trad, heeft deze 5-3 overwinning zeer zeker verdiend. AMSTELVEEN. Met weergaloos volleybal hebben CSKA Moskou en Ro de Ster Praag gisteravond in de sfeer volle Amstelveense sporthal Bankras aangetoond, dat men in West-Europa voorlopig alleen nog maar eerbiedig kan zijn. Met name de Nederlandse verte genwoordiging, Deltalloyd-AMVJ, heeft op pijnlijke wijze ervaren, dat deze keer de eindronde in Antwerpen onbereikbaar zal blijven, want de daarvoor benodigde tweede plaats in dit toernooi is menselij kerwijs gesproken niet haalbaar. In de eerste partij liet CSKA Moskou het Italiaanse Panini Modena te hooi en te gras wat punten scoren. De Russen dreven met hun nauwelijks te verwer ken opslag en met hun vrijwel onpas- seerbare netverdediging de Italianen tot wanhoop en dat, terwijl Panini niet eens uitgesproken slecht speelde. Daarbij hadden de Azzuri’s nog de pech, dat zij hun twee sterkste spelers, waaronder intemational-spelverdeler Montorsi, door blessures moesten missen. Met 15-4 en tweemaal 15-8 haalden de Russen de eerste winst binnen, maar of zij toer- nooiwinnaar zullen worden, viel na de tweede wedstrijd te betwijfelen. Rode Ster Praag stelde namelijk tegen Delta lloyd-AMVJ wel nadrukkelijk vast, ook aanspraken te maken, want wat de Tsjechen lieten zien was van ongehoord hoge kwaliteit, zeker in de twee laatste sets. In de eerste periode hielden de Amsterdammers hun tegenstanders, na een nerveuze opening goed bij. Aanval- maal niet zo erg dat hij officieel wegens een positieverbetering, red.) terugging naar huis. De sfeer in de ploeg verbeterde erdoor fen zijn ver trek hebben we in het team op kunnen vangen door een taktische wijziging.” Naast dit tweetal kwamen Wim Petrici en Rudy van Eyck over. Vol doende versterking, naar later zou blijken, om mededingers naar de zes de plaats, als EBBC en Donar achter zich te houden. Dat in de beslissende fase Moody wegviel, heeft nauwelijks invloed gehad. Kallenberg: „Moody was een speler die op zijn minst twintig punten per wedstrijd garan deerde. Anderzijds speelde hij echter zo individualistisch, dat er van verde digen vrijwel niets terecht kwam. Het was een moeilijke jongen, ook in de omgang. Achteraf was het hele- IJMOND „We hebben ze in de zak, we hebben ze in de zak”, juichten de spelers van de Kennemers vorige week na afloop van hun met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen stadgenoot Beverwijk. Die overwinning was goed voor het bereiken van een gedeelde tweede plaats met het Haarlemse EDO. Morgen is opnieuw een plaatsgenoot tegenstander van de Kennemers. Het ontvangt op eigen terrein DEM. Over de verwachtin gen in het DEM-kamp is eerste elftalle!- der Rumping kort maar krachtig: „Goed”, hoewel we de Kennemers zeker niet onderschatten. De sfeer in het Ken- nemer team is natuurlijk uitstekend en we weten dat ze Beverwijk verslagen hebben vanuit een gesloten defensie. Ik vind het knap dat een ploeg die kwalita tief niet tot de sterksten behoort, zich zo goed in de hoogste regionen weet te handhaven.” De stand in de heren eerste klasse luidt thans: BV Haarlem 14-22, Exfla’s 14-22, The Typhoons 12-20, The Hawks 13-18, HOC 13-16, Lisse 15-16, The White Stars 11-12, Sea Devils 12-10, Racing Beverwijk 13-4, Antilopen 13-4, Alkmaar Guardians 14-0. (Van onze badmintonmedewerkster) HAARLEM. Nederland heeft het niet kunnen bolwerken tegen Schotland gisteravond. Na een hoopvolle 3-3 stand, moest het de laatste twee partijen aan de tegenstanders laten waardoor de eindstand op 5-3 kwam. stand 54-43 in de heren eerste klasse Leth (14-5) lijk nog fier aan de kop van afdeling, op de hielen gevolgd RCH. In de derde klasse A zijn zowel WB als ADO ’20 de laatste weken bijzonder succesvol. VVB staat na de recente overwinning op koploper Always Forward zelfs op een gedeelde eerste plaats. Vooral in defensief opzicht is er bij de Breesapers in vergelijking met vorig jaar een aanzienlijke verbete ring opgetreden. Het bezoekende Victoria O keert morgenmiddag dan ook vrijwel zeker met een nederlaag terug naar Opdam, want WB is het doelpunten maken nog niet verleerd. ADO ’20 heeft de laatste maanden geen nederlaag meer

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 10