ISSL moet volgende ISSL EVENTUEEL BIJ ISU maand beslissen BESSI .MS EN VAN DER SMISSEN OP JACHT NAAR HANS VULTINK Chinezen op komst Vissers aan vooravond van Ronde van Andalusië Aad den Butter Tegenvaller weer helemaal terug een wedstrijd schorsing BBN en Geesink praatten „Vorm Rini Wagtmans Tsjecho- Slowakije tegen Feyenoord Aiglon moet zich bewijzen Brandpunt niet bij kampioenschap Koersen Hilversum 55 I 11 1973 FEBRUARI 10 ZATERDAG 10 Oplossing bezien Nastoot ■r IF (Van onze sportredactie) HENNY ROOS I I (Van onze sportredactie) Tsjechische i ger ge- de nut een ten ing Ook financieel hoewel dat aspect in feite niet van bovengeschikt belang is zal de ISSL een bevredigende op lossing moeten vinden. Huiskes: „Ver leng ik de verbintenis met een jaar, dan zal ik toch heel wat meer tijd aan het 'or- en- ra- hef elf- )bel gen De net wa. van eve- ïnna 5 de zelfs naar hou tslag eede nder hem iten, ende riep- ?oed mee tend rerd van per- inna het ging eede ram. van Ne- ount 1-2). Rid- !loy. ngle vrij Rob lede door oor- het 'land tand, aan de HOCKEY. Het Westduitse elftal, op weg naar de Zuidafrikaanse spelen in Pretoria, zal eind maart drie wedstrijden in Rhodesië spelen. Het idee voor deze wedstrijden is uitgegaan van de West- duitsers, die het voorstel deden tijdens de spelen van München, toen Rhoedesië onder druk van de zwarte Afrikaanse landen veel deelnming werd uitgesloten. talf ay- ich ing sen en- an op jen In de namiddagseance van het Neder lands kampioenschap ankerkader 47-2 heeft Jean Bessenu er vrijdag voor ge zorgd, dat zijn naam toch aan de 25e kampioenschap 47—2 verbonden blijft, zelfs indien hij evenals vorig jaar en in de recente titelstrijd 71-2, opnieuw de eer aan Vultink zou moeten laten. Als vijfde Nederlander na Piet van de Pol (1958), Tini Wijnen (1964 en ’65), Henk Scholten (1966) en Hans Vultink (1968 en ’72) scoorde hij meteen van acquit 400 caramboles, waarvan de eerste 100 binnen 10 minuten. Bessem’s overdon derde tegenstander Klinkert kon ook in de nastoot niets aan zijn gemiddelde bijschaven: 2. »y- iet. tig ing de en ar ms ert is- lag te en lOt- 'ra- ook iun de ren irt- de ont- lar- :om, igd- lad- Jo- t er wel een ;rde zer- sten ties ame de ens. op ly’s Maar niet alleen de Limburger was op recordjacht, al zijn dat soort dingen in een dergelijk toernooi natuurlijk geen hoofdzaak. Vultink had na een wat moeizame aanloop tegen Van Deventer GOTHENBURG. —Niet dit weekeinde in Gothenburg maar tussen 3 en 12 maart zal de definitieve beslissing vallen over het lot van de ISSL. Dan zullen de 16 rijders en officials van de profliga uitvoerig met elkaar van gedachten wis selen in hoeverre het nog zinvol is op de ingeslagen weg verder te gaan. „Wagtmans ontpopt zich als een uit stekende kapitein. Hij is zijn inzin king van vorig jaar helemaal te bo ven. Maar die jongen heeft er ook wat voor gedaan om zijn oude vorm terug te krijgen”, aldus Ton Vissers. Rini Wagtmans heeft van Vissers volledige medezeggenschap gekregen in „beleidskwesties”. Zeven renners zijn al definitief aangewezen voor de vuurdoop, want dat is de Ronde van Andalusië voor Canada Dry. Die ze ven zijn: Wagtmans, Krekels, Pust jens, Vrancken, Koeken, Spetgens en De Koning. Vissers’ voorkeur voor de achtste plaats gaat uit naar Koken of Van der Leeuw. Rini Wagtmans voelt meer voor Wimke Prinsen. Wie het wint, Vissers of Wagtmans, is op dit moment niet belangrijk. Wel is intus sen duidelijk geworden dat Ton Vis sers op het punt van inspraak in zijn ploeg inderdaad heel ver gaat. Harde lijn Tocht hanteert Vissers in Spanje een harde lijn. Op de eerste dag verschenen enkele renners niet op tijd aan de start voor de training. Vissers greep de boosdoeners meteen bij de kraag. „Ik wilde niet meteen al te hard ingrijpen, maar discipline moet er zijn. Vanmorgen, kwamen er ook al drie te laat aan het ontbijt. Dat moet morgen afgelopen zijn. De trainingsarbeid verloopt vlot. Toch heeft de ploeg al moeten afre kenen met veel narigheid. Op de twee de dag botste Wim Prinsen tegen een gen dat wij niet deugen omdat de ISSL topschaatsers voor hun presta ties wil betalen. Bij een pas opgericht bedrijf loopt het de eerste jaren ook niet allemaal naar wens. Nou, het zelfde geldt in nog heviger mate voor profsport. Een dergelijke opzet kost tijd en research. En daar heeft ken nelijk niemand begrip voor.” Geldverslindend is zo’n trainings kamp zeker. Zeven lekke tubes in een half uur (tijdens de rit door de bergen) betekent een schadepost van ruim 200 gulden. Reden voor Ton Vissers om laconiek op te merken: „Nog een paar keer zo en we zijn failliet.” Gisteravond sprak Geesink met het be- had Geesink zich denigrerend uitgela- stuur van de Budo Bond Nederland, ten over het beleid van de bond. Op de Geesink liet zich vergezellen door zijn foto voorzitter Methorst (li'n.k.s) en Gee- advocaat mr, Hessélink. Zoals bekend sink. VOETBAL. De wedstrijd uit de eerste divise Fortuna SCWageningen, die voor 4 maart op het programma stond, wordt gespeeld op 18 februari. vrachtauto. De kleine man uit Hank vloog tegen het wegdek en moest zich met een bloedende wond boven zijn linkerwenkbrauw naar het ziekenhuis laten transporteren. Na een dag vol ledige rust lijkt hij nu toch weer beschikbaar voor een plaats in de ploeg voor de Ronde van Andalusië. De keuken van hotel Mare No strum geeft geen aanleiding om op wekkende berichten naar huis te schrijven. De porties zijn in middagu ren te groot en 's avonds te klein. Een biefstuk kost f 12.50. „Maar", al dus Ton Vissers, „dan is het wel een heel grote. ROTTERDAM. —Het voetbalelftal, dat zich in verband met de winterpauze in eigen land in Nederland voorbereidt op de kwalificatiewedstrij den voor het wereldkampioenschap, speelt woensdag tegen Feyenoord. In de groep spelers die coach Vaclav Jezek heeft geselecteerd met het oog op de wedstrijden tegen Denemarken (2 mei en 6 juni) zitten vier spelers van Spar tak Tranava, kwart-flnalist in de Euro pacup voor landskampioenen. FUENGIROLA. De nieuwbak ken profwielerploeg Canada Dry-Ga zelle komt optimaal voorbereid aan de start voor het nieuwe seizoen, dat morgenavond officieel begint met de Ronde van Andalusië. Sinds een week vertoeft Ton Vissers met zijn forma tie in Fuengirola en zijn discipelen Wim Prinsen, Jo van Pol, Jan Kre kels, Ben Koken, Matthijs de Koning, Mathieu Pustjens, Rini Wagtmans, Theo van der Leeuw, Cees Koeken, Jan Spetgens en Jo Vrancken hebben die tijd niet in ledigheid doorge bracht. Donderdag werd, na een aan tal vlakke oefenritten in de voor gaande dagen, voor het eerst geklom men: 140 kilometer over cols in de buurt van het trainingskamp. Ton Visser kan na afloop van deze eerste echte testcase verheugd consta teren dat er naast Rini Wagtmans en Mathieu Pustjens ook nog andere klimmers in de ploeg zitten. Zonder veel moeite doorstonden ook Ben Ko ken en Matthijs de Koning de be proevingen op het erbarmelijk slech te, stijgende parcours. Pustjens, vorig jaar de Nederlandse klimrevelatie in de Tour de France, bleek de smaak reeds vroeg te pak ken te hebben: „Ik heb gemerkt dat ik nog beter en vlotter omhoog ga dan verleden jaar." Dat geldt ook voor Rini Wagtmans die volgens Ton Vissers weer helemaal de oude is. Hoe zeer de positie van deze Amster dammer, die de ware „sterken” nog moet ontmoeten, bezijden de werkelijk heid staat, bewijst het feit dat hij, wanneer het toernooi op het moment dat deze balans wordt opgemaakt dus nadat de helft van de vierde ronde is afgewerkt zou worden afgesloten, hij ondanks die tweede plaats gedoemd zou zijn te degraderen. Een lot dat overigens het grootste deel van de deelnemers aan deze titelstrijd in het Gelderse Neede boven het hoofd hangt; er wordt kader- spel van vaak ontstellend laag niveau gedemonstreerd. Deze kwalificatie geldt evenwel be paald niet voor Bessems, die vrijdagmid dag voor een sensatie zorgde, die het toernooi ondanks de superieure verrich tingen van Vultink wel degelijk nodig had en goed deed. In één magistrale reeks namelijk, zonder ook maar een enkel zwak moment, maakte de Limbur gers lichtvoetig en snel scorend de partij uit. Het was de bevestiging van Bessems’ wens om na de misser van donderdag tegen Van der Smissen, alles te geven om zo dicht mogelijk in de buurt van Vultink te komen. Dit teneinde van de kleinste misstap van de kampioen te profiteren. Hier in Neede immers ligt de laatste kans voor de ex-kampioen uit Cadier en Keer om dit seizoen nog naar een internationaal kampioenschap te worden afgevaardigd. Bessems, zich tussentijds ontspannend met een partijtje schaak („erg goed voor de concentratie”), stoomde ’s avonds te gen Velthuis gelijk door. Al kostte dat ditmaal wel zeven, het moyenne weer iets drukkende beurten. Bessems: „Jam mer, maar dit waren er te veel. In vier beurten, nadat ik toen al een serie van 257 had gemaakt, of in vijf, dat zou nog gekund hebben.” Wat niet wegneemt dat Bessems de enige gegadigde lijkt voor de finale van zondag tegen Vultink. (Van onze sportredactie) NEEDE. Jean Bessems en Christ van der Smissen hebben zich beiden gehand haafd als concurrenten van titelhouder Vultink in de strijd om de Nederlandse bil- jartkroon ankerkader 47-2. Terwijl Hans Vultink zjjn nauwelijks aantastbare vorm handhaafde en tegen de op invitatie debuterende Klinkert verder bouwde aan zijn record-gemiddelde, bleven de twee achtervolgers samen met de als zeer verrassende nummer 2 te boek staande Flip Beekman zonder verder verlies. heeft. Neely: „Wij zouden best bereid zijn tot samenwerking met de ISU. Wij zijn zelfs wel bereid de ISSL onder te brengen in een profliga van de ISU. maar zoiets kan natuurlijk niet van vandaag op morgen. Dat vergt zeker zes maanden omdat we toch bepaalde zaken zullen moeten afwikkelen. Maar de ISU weigert elk gesprek. Tom Liden bijvoorbeeld was enkele weken geleden in het KNA- hotel in Oslo, maar Henny Roos deed net of die man lucht voor hem was. Zelf heb ik diverse malen contact met hem gezocht, maar hij weigert eenvoudig mij te woord te staan. Haessler is het kwade genius achter de ISU. Zoals die man over ons denkt en praat, is onvoorstelbaar. Maar gaar de ISU op de huidige basis verder, dan snijden de heren zichzelf de hals af.” Teleurgesteld is Edgar Neely vooral in de houding van de Noorse pers, die na het echec van de Uithof geen mogelijkheid onbenut heeft gelaten om de ISSL te veroordelen. Neely: „Er zijn organisatorische fouten ge maakt, maar dat wil toch niet zeg- (Van onze paardesportmedewerker) HILVERSUM. Hoewel in het inter nationale hoofdnummer Eland, Flamingo Six en For Ever verstek laten gaan wacht zondagmiddag 13.30 uur op de Hilversumse piste in deze koers toch een interessant treffen. Hiervoor moeten zorgen Ingrid Hano ver, Ilina, Florissant, die aan dit duo twintig meter voorgift moet geven en de Franse hengst Aiglon. Deze 7-jarige Franse hengst is een nieuwe aankoop van de Limburgse Sjeng Hendrikx. Op papier lijkt het een aanwinst. Hij won ruim anderhalve ton en kan bogen op een km-record van 1.1&.9 over 2300 me ter op Vincennes. Ondanks het feit dat de hengst in koersvorm naar ons land is gekomen dient zijn debuut toch te wor den afgewacht, omdat het regelmatig voorkomt dat imports in hun nieuwe omgeving niet tot hun beste prestaties kunnen komen. Eerder gaat het vertrou wen uit naar Ingrid Hanover en Floris sant. De tips: 1. Hert-prijs (le afd.): 1. Koek Buiten zorg; 2. Katanja 3. Karate Outs' Kes Rozenhout. 2 Wezel-prijs: 1. Komba. 2. Karonja 3. Kroonprins Outs: Keino. 3. Das-prijs: 1. Iris Du Coq d’Or. 2. Jean Buitenzorg 3. Hero Marijke Outs: Harley D. 4. Gazelle-prijs le afd: 1. IVO D 2. Impala Gregor 3. Ivoormeeuw S Outs: Joop Hollandia. 5. Fret-prijs: l.Jacco Buitenzorg 2. Hibma A 3. Iltis Hollandia Outs: Indien. 6. Grote Februari-prijs: 1. Ingrid Hanover. 2. Florissant 3. Ilina Outs: Frits W - Aiglon. 7. Hermelijn- prijs: 1. Jorno Beroona 2.Janco v.d. Len te. 3. Judge Olivier Outs: Ilona Carbona ri. 8. Hert-prijs, 2e afd.: 1. Kwita Norma 2. Koriena N 3. Karoline N Outs: Iris Zorgenest. 9. Amatricewinterkampioen- schap IV: 1. Hannibal 2. Eric Kinley 3. Ivonne Hanover Outs: Giovanni. 10 Ga zelle-prijs: 1. Kinley’s Speed 2. Joan Hollandia 3. Jan Hollandia Outs: Jade Zo is het bijvoorbeeld op dit moment hoogst onwaarschijnlijk dat Anton Huis kes, hoezeer hij ook begaan is met het lot van de vier Nederlandse rijders, ook volgend seizoen zijn medewerking zal verlenen aan de ISSL. „Op dit moment.” aldus een goedlachse Huiskes vrijdag in het Europa-hotel van Gothenburg, „heb ik nog geen definitieve beslissing kunnen nemen. Maar zoals de situatie nu ligt, zal het toch wel verschrikkelijk moeilijk worden. Mijn werk bij de Katholieke Jeugdraad en alle beslommeringen rond de fusie met de stichting Sport en Spel vraagt dusdaniig veel tijd, dat het eigen lijk niet langer verantwoord is op deze basis verder te gaan. Het geeft enorme problemen wanneer ik met de schaatsers op pad ben.” De trainer-coach van het Oranje- kwartet heeft er nooit een geheim van gemaakt dat zijn terugkeer in de schaatssport, hoe nauw hij zich met deze tak van sport ook betrokken voelt, lou ter berust op vriendschappelijke overwe gingen. Immers, pas na lang aandringen bezweek hij onder de druk die Schenk en Verkerk op hem uitoefenden. Maar zodra een vakbekwame trainer bereid zou zijn de functie van hem over te nemen, zal Anton Huiskes zich onmid dellijk terugtrekken. schaatsen moeten besteden. En dat zit er op dit moment echt niet in.” Voor de ISSL doemen ten aanzien van Savallen, waar de profrijders, indien de weersomstandigheden dat toelaten, een aanval willen lanceren op de bestaande wereldrecords, nog andere problemen op. Anton Huiskes zal Ard Schenk en Eddy Verheyen adviseren niet naar de Noorse wintersportplaats af te reizen, maar zich na de revanches van het wereldkampi oenschap in Den Haag (24 en 25 februa ri) volledig te concentreren op hun stu die. „Schenk en Verheyen”, meent Huis kes, „moeten het natuurlijk zelf weten, maar ik zou het hoogst onverstandig vinden wanneer zij op die manier hun studie gaan verwaarlozen. Tenslotte is er geen enkele verplichting om daar te rijden. Net zo min als dat het geval is in Raettvik (komende dinsdag) of in Den Haag.’* „Zou Schenk in Savallen nou erg veel geld kunnen verdienen, dan zal ik hem misschien geen ongelijk geven. Maar een wereldrecord zit er beslist niet in. Saval len is geen Davos of Inzell en zal dat ook nooit worden. Het zou natuurlijk binnen de ISSL wel enige deining ver oorzaken wanneer Ard bijvoorbeeld niet op de Uithof wil rijden, maar verplich ten kunnen ze hem dat beslist niet. In het contract wordt tenslotte gesproken over drie wedstrijden en daaraan hebben ze met de WK in Gothenburg voldaan.” Het lijkt erop dat de jeugdige Braban der, wiens talent ook internationaal reeds onderkend wordt, ondanks zijn zware training nu als gevolg van onvol doende toernooi-ervaring hij liet de kampioenschappen 71-2 en 47-1 schie ten tot een minder imponerende ver richting komt dan een jaar geleden. Immers, met uitzondering van een doorslaggevende serie, vrijdagavond te gen Bessems, is na de gebruikelij ke? nederlaag in de openingspartij van een eigenlijk ook al traditioneel geworden overweldigend herstel geen sprake geweest. ’s Avonds tegen „gastspeler” Wim van Deventer moest hij daarvoor opnieuw langs de rand van de afgrond. De Hage naar leek eindelijk bevrijd van de hem eerder tegen Vultin en Bessems teiste- PEKING. De deelnemers van Communistisch China aan de wed strijden om het wereldkampioenschap schaatsen voor heren zijn vrijdag vertrokken uit Peking, aldus een melding van het Chinese persbureau Sinhoea. De delegatie bestaat uit zeven le den. Aan de titelstrijd, die op 17 en 18 februari wordt gehouden in het IJsselstadion van Deventer, mogen twee Chinese schaatsers meedoen. Vorig seizoen lieten de Chinezen zich, na een afwezigheid van enkele jaren, weer op de internationale ijspistes zien, maar zij zorgden niet voor op vallende resultaten. rende zenuwen en nam met een verbluf fende reeks van 265 caramboles in de vierde beurt ruim afstand. Toen van Deventer daarna zelfs op 384 kwam, leek het gedaan met Van der Smissens kansen. Maar de gebrilde jongeman uit het Heike toonde toen wel weer op imponerende wijze karakter en na een serie van 77, gevolgd door een van 189, was hij toch winnaar, te meer omdat Van Deventer in de nastoot miste. (Van onze sportredactie) GOTHENBURG. —Het reportageteam van KRO’s Brandpunt mag dit weekein de in het Nya Ullevi-stadion geen opna men maken van de wereldkampioen- ichappen voor profrijders. De leiders van de ISSL, die sinds het toernooi om de World Cup in Den Haag op alle mogelijke manieren proberen te bezuini gen, vroegen voor flitsen van de wed strijden een bedrag van f 3.000. Aange zien verslaggever Willebrord Frequin weigerde dit bedrag te betalen, wordt het reportageteam de toegang tot het stadion geweigerd. De in Gothenburg gemaakte opnamen en interviews wor den zondagavond uitgezonden. opnieuw slechts drie beurten nodig. Daarmee kwam zijn totaal op 10, wat bij 1200 punten een algemeen gemiddel de van precies 120 betekent. Wanneer de Groenlose horecaleveran cier zich op dat niveau zou kunnen handhaven, dan zit er zeker een verbete ring in van het nationale moyenne- record, dat met 107,80 overigens al op zijn naam staat. Het Europese (101,24) en het wereldrecord (121,73) kunnen in een nationaal kampioenschap niet verbe terd worden. De arbiter was trouwens eerder aan de finish dan Vultink zelf. In de slotse- rie van 305 was hij bij 202 al doende het „Maar als een ander er 400 moet maken, „en nog drie” te annoceren. Vullink: wil ik het óók zo doenWat prompt gebeurde. Behalve Bessems zette ook Christ van der Smissen de jacht op Vultink in. Maar erg overtuigend was zijn overwin ning op Van Nijnatten *s middags toch niet: 400-331 na een nogal gelijkopgaan- de strijd. Het rapport van de commissie Van Engelen, die op verzoek van het be stuur van KNBSB de situatie van het Nederlandse tophonkbal en -softbal on der de loupe nam, heeft weinig verras sends opgeleverd. Het resultaat van 1’/» jaar studie is een lijvig geschrift, waarin niet alleen veel tegenstrijdigheden vallen te constateren, maar waarin bovendien het tophonkbal de nek om wordt ge draaid. Wat dit laatste betreft hebben insiders, gezien de samenstelling van de commissie niet anders verwacht. Er worden in het rapport veel woorden gewijd aan de maatschappelijke begelei ding van de tophonkballers, alsof de voorbeelden van tophonkballers, die maatschappelijk zijn mislukt, voor het oprapen liggen. Er zijn diverse tophonk ballers te noemen, die juist omdat zij tot die top behoren, een maatschappelijke positie hebben verworven, die anders voor hen onbereikbaar zou zijn geweest. Bovendien, waarom zoveel woorden be steed aan nevenaspecten, als het voor de commissie in feite een uitgemaakte zaak is, dat op-honkbal in Nederland weinig toekomst heeft. De afgang van het top honkbal zal ongetwijfeld in versneld tempo plaatsvinden als de suggestie van de commissie wordt overgenomen want die adviseert om de hoofdklasse uit te breiden tot twaalf teams met als gevolg nog meer oninteressante wedstrijden en daardoor een nog geringere publieke be langstelling. Wie gedacht had in het rapport aanwijzingen te vinden om juist die onontbeerlijke publieke belangstel ling te stimuleren, komt bedrogen uit. Ook een voor de huidige sportwereld zo belangrijk aspect als sponsoring komt niet of nauwelijks ter sprake. Dit alles maakt, dat er voor het rapport weinig waardering is op te brengen. Innerlijk is het bij hem de uitvoerende macht in de strikt com mercieel opgezette International Speed Skating League een comple te warboel. Tevergeefs probeert hij die indruk weg te nemen. Gewiekst als een advocaat nu eenmaal per traditie is, wil Edgar Neely het ge sprek steeds in een andere richting duwen of probeert hij zijn gespreks partner op een dwaalspoor te zet ten. Toch hebben de leiders van de ISSL inmiddels wel duidelijk onder kend dat de ISSL als zelfstandig in stituut toch weinig toekomstkansen Echt kwaad maakt Neely zich wanneer de naam Haessler weer eens teir sprake komt, die in een interview heeft gezegd dat de ISSL volgend jaar niet meer zal bestaan en dat er dan voor de profs dan geen weg terug zal zijn naar de amateurs. Neely: „Haessler handelt irrationeel zoals hij dat wel vaker doet. Maar als Haessler en zijn ISSL verstandig zijn, zouden ze zich minder druk maken over ons, maar eerst eens naar him eigen huishouding kijken. Misschien dat ze dan ooit nog eens tot de conclusie komen dat het voor de toekomst van het schaatsen ver standiger zou zijn te gaan samenwer ken. Want nu handelen ze als een stel kleine kinderen.” DEN HAAG. —De tuchtcommissie van de KNVB heeft negentien spelers uit het betaalde voetbal gestraft. De lijst van de belangrijkste „veroordelingen” ziet er als volgt uit: Excelsior: A. de Butter, een wedstrijd geschorst, boete van 150 gld„ J. C. Mer- relaar, een wedstrijd geschorst, boete 100 gld. FC Den Haag: C. A. Weimar, een wedstrijd geschorst, boete 150 gld. Vitesse: J. Meeuwsen, twee wedstrij den geschorst, boete van 100 gld; M. H. L. Rubrech, een wedstrijd geschorst. WILLEM II: J. Stabel, twee wedstrij den geschorst; J. Schijvens, twee wed strijden geschorst; G. Paulussen, t wee wedstrijden geschorst en een wedstrijd voorwaardelijk. PSV: W. van den Dungen, voorwaar delijke schorsing een wedstrijd omgezet in onvoorwaardelijke. SC Cambuur: M. Eijer, boete 100 gul den plus een wedstrijd voorwaardelijk. FC VW: V. Jacobs, twee wedstrijden geschorst; G. P. H. Kramer, boete van 150 gld. FC Utrecht: G. P. Edwards, een wed- •trijd voorwaardelijk. Feyenoord: G. van Kuijk, boete van 100 gulden plus een wedstrijd voorwaar delijk. SW: P. Romeijn, twee wedstrijden geschorst, boete 125 gld. Go Ahead Eagles: C. R. D. Rijmkens, boete van 100 gld. Fortuna VI.: D. Verburch, een wed- itrijd geschorst. Heracles: A. van Duiven, 125 gld. boe te plus een wedstrijd voorwaardelijk. Helmond Sport: L. Burhenne, twee wedstrijden geschorst plus een voor waar detijk. (Van onze sportredactie) GOTHENBURG. Edgar Neely, na Bill Moore veruit de machtigste fi guur binnen de ISSL, schuift ruste loos op zijn stoel heen en weer. De wat hoogmoedige, maar toch beslist niet onvriendelijke Amerikaanse ad vocaat voelt zich duidelijk niet op zijn gemak bij vragen die streeks betrekking hebben overlevingskansen van schaatsen. recht op de het prof-

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 11