Zwaar beveiligd complex van 25 miljoen Bloemenveiling boekt recordomzetten Heemskerk Nieuwe vijverpartij WEST NEDERLAND in III’J VI Voorjaarsboden bij groenteveiling Plattelandsvrouwen hoge rente en bovendien: dagelijkse berekening als extra belangrijk voordeel. lilt IlSliB Grote aanvoer tulpen en narcissen gsp Sa ZA1 ZATERDAG 10 FEBRUARI 1973 I.TMUIDER COURANT 4 Lokatie ADVERTENTIE 5 Jiai vai voi Ve eer we op vri tij( eni tot me bij V0' be m( de s r den din avo vel ver lan div dac dee in „K.D.O."-Beverwijk met bekend blijspel (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Tijdens een informele bijeenkomst is vrijdagmorgen het nieuwe gascompressorstation ten oosten van de St. Aagtendijk in Be verwijk door de aannemers overgedragen aan de N.V. Nederlandse Gasunie. Dit station kan het uit Groningen komende gas weer op de gewenste druk brengen voor verder transport ten behoeve van de gasvoorziening in de gehele randstad. Het zwaar beveiligde station midden in de polder is het vijfde gascom- pressorstation in Nederland. De andere vier staan in Ommen, Ravenstein, Wieringermeer en Oldeboorn. De totale kosten van het Beverwijkse station bedragen zo’n vijfentwintig miljoen gulden. Het nieuwe gascompressorstation in Beverwijk. Op de foto-inzet de over dracht van een speciale sleutel door de heer C. P. Nap van Wescon Nederland aan de technisch directeur van de N.V. Nederlandse Gasunie, ir. C. Klaassen, in de meet- en regélkamer van hei station. Bl Export Fl De heer Klaassen ging nog even nader in op de zelf gekozen plaats voor het station tussen de vuilnisbelt en het woonwagenkamp. Naar zijn mening ho ren dergelijke stations niet thuis op industrieterreinen waarin veel geld is geïnvesteerd. „Maar het wordt steeds moeilijker om in de vrije ruimte een plaats te verwerven. Gesprekken met de autoriteiten over een eventuele plaats zijn soms niet eens meer mogelijk. Dat is wel begrijpelijk want men wil de «y x i De katholieke toneelstichting „Kunst door Oefening” uit Beverwijk geeft zaterdag 17 februari weer een toneelavond in het Kennemer Thea ter. Het programma hiervoor zal be staan uit een opvoering van A. P. Dearsly’s bekende blijspel in drie be drijven „Vogel, vlieg de wereld in”, een en ander met George Janssens als regisseur. Zoals bij deze vereni ging gebruikelijk wordt de voorstel ling gevolgd door een bal, op muziek van „De KDO-boys”. - in Beverwijk gereed 11ti~TWnmwiay.pTj 5s%l 6% I6i% 6F/o 61%l 7% s 1 i BEVERWIJK. Aan de bloemenvei ling beheersen de bolbloemen het vei- llngbeeld. Enorme grote partijen tulpen en narcissen worden dagelijks aange voerd. Iedere dag opnieuw gaat alles vlot van de hand, waarbij de veiling recordomzetten boekt en haar omzet al belangrijk hoger ziet liggen dan vorig jaar in dezelfde periode. te men daar niet zo geschikt voor omdat slecht weer „het buitengebeuren” onmo gelijk zou kunnen maken. onlangs in gebruik genomen bejaar denflat aan de Debora Bakelaan), veroorzaakt door stilstaand water. Nu de doorstroming straks een feit gaat worden zijn de bewoners van de flats in de omgeving van de vaak hinder lijke geur verlost. Vrijdag was er een record aanvoer en hoewel de markt wat schoorvoetend be gon liepen de prijzen bij het scheiden van de markt weer op. Bij de tulpen zag men de Apeldoorn tot 235 cent per bos gaan, de Lustige Witwe lag rond de 165 cent per bos en Prominence kwam tot 200 cent per bos. Queen of The Bartigon bracht 440 cent per bos op. Narcissen gaan ook vlot weg, al lag hier de prijs een dubbeltje per bos lager dan de vorige marktdagen. Men betaalde voor de Carlton 115 tot 130 cent per bos, Dutch Master kwam tot 185 cent per bos. Bij de Irissen noteerde prof Blauw tot 550 cent per bos en lag de Ideal rond de 175 cent per bos. Blauwe Druifjes zijn TERMIJNREKENINGEN 6 maanden opzegging. Vrij voor aankoop eigen huis. i 1 1 NUTSSPAARBANK SPAARDEPOSITO’S 4 Jaar vast. Vrij voor aankoop eigen huis. (Vanaf 15-2-1973) l bin ker ner het ren te te tin, die het zot dei me uit I de 19' da' na aai ba en tot ve ül BEVERWIJK. Tijdens een goed be zochte bijeenkomst van de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, konden de leden kennis maken met de nieuwe bestuurs leden. RENTE PLUS REKENINGEN met dagafschriften. 1 maand opzegging. Vrij voor aankoop eigen huis, effecten, betaling hypotheek- ante en aflossing. üc- ’M-WWunitf. '4disR.::li:pWia- 'HÜ Na de overdracht is het niet in bedrijf gesteld, want door de zachte winter is de gasafname niet zo groot, dat er extra druk nodig was om in de gasbehoefte te kunnen voorzien. Maar het kan nu wel op elk gewenst moment gaan draaien. Het is overigens een station dat van Groningen uit wordt „bediend” en veel mensen werken er niet. Alleen voor bewaking, controle en onderhoudswerk zaamheden zijn er per dag enkele men sen aanwezig. PERFEKTREKENINGEN zo goed als vrije rekening f 1.000,- per maand vrij. Vrij voor aankoop algen huls. Jaarlijkse treden enkele bestuursleden af en worden de functies opnieuw ver deeld. duur en gingen tot 125 cent per bosje. Voor de hyacinten werd tot 45 cent per stuk betaald. Er komen grote en beste partijen fresia’s die tot 550 cent per bosje noteerde. Er is een ruim aanbod van forsythiatakken die van 18 tot 60 cent per tak noteerden. De prijzen van de anjers lagen iets lager nl. van 20 tot 42 cent per stuk. De tros anjers kwamen tot 300 cent per bos. De jaar rond chrysanten noteerden deze week nog tot 410 cent per bos. De prijs van rozen blijft aan de hoge kant. Er werd tot 150 cent per stuk betaald, terwijl de babyroosjes van 20 tot 70 cent per stuk noteerden. Er was deze week een toenemende aanvoer van potplanten waarbij de prijzen goed wa ren. Vrijdag waren de prijzen van de snijbloemen: anjers 20-40, tros anjers 160-300, anemoon 30, blauwe druifjes 70- 105, chrysanten 180-265, forsythia 18-56, fresia 120-440, hyacinthen 16-43, irissen 175-550, narcissen 105-185, roos 50-150, babyroos 20-70, tulpen 145-520. WIELRENNEN. De Spaanse wieler ploeg van KAS zal deelnemen aan de ronde van Frankrijk 1973. Ploegleider Dalmacio Langarcia, heeft de beschik king over 23 renners onder wie Gonzalo Aja, Jose Maria Basualdo, Javier Eloria- ga, Jose Manuel Fuente, Francisco Gal dos, Jose Gonzales Linares, Jaime Hue- lamo, Miguel Maria Lasa, Vicente Lopez Carril, Domingo Perurena, Josea Erbezu- bia en Luis Zubero. Het station wordt uit veiligheidsover wegingen bijzonder streng bewaakt. Het is hermetisch afgesloten. Honderden me ters van de gebouwen komt men al voor zware hekken te staan. Via een „praat- kastje” kan men zich melden en indien men wordt toegelaten schuiven de hek ken in de dubbele afrastering elektro nisch opzij. De capaciteit van het station wordt geproduceerd door twee machines van samen 30.000 pk, die elk bestaan uit een straalmotor en een gasturbine met compressor. De civiele bouw werd uitgevoerd door Van Hattem en Blankenvoort N.V., Be verwijk en het werktuigbouwkundig deel door Wescon N.V., Utrecht. Ont werp en engineering: Protech Internati onal. De algemeen technisch directeur van de N.V. Nederlandse Gasunie, ingenieur C. Klaassen, heette vrijdag de afgevaar digden van de bij de bouw betrokkenen welkom. In een later stadium zal een groot gezelschap van autoriteiten, onder meer uit Beverwijk, worden uitgenodigd voor een min of meer feestelijke ope ning van het station. De wintertijd acht- Achter de Tolweg in Heemskerk verplaatst de plantsoenendienst mo menteel tientallen kubieke meters grond naar elders. Het resultaat is bijzonder fraai, want hiermee is het mogelijk de vijver langs de Gerrit van Assendelftstraat onder de Tolweg door door te trekken naar de nieuwe sportvelden aan de Hoflaan. De nieu we vijverpartij sluit aan op het water in de slotgracht van kasteel Assum- burg, dat tevens eindpunt vormt van de vijver. Als de vijver gereed is is de gemeente Heemskerk tevens af van de hinderlijke stank langs de Gerrit van Assendelftstraat (nabij de BEVERWIJK. De eerste voorjaars boden zijn aan de groenteveiling aange voerd. Het waren radijs en raapstelen die tussen de bescheiden aanvoer van winterprodukten een goede beurt maakten. De radijs noteerde een prijs van rond de 50 cent per bosje, de raapstelen noteerde van 20 tot 24 cent per bosje. Er was overigens veel belangstelling voor de winterprodukten waarbij de boerenkool toch wel de kroon spande, want wat te zeggen van de prijs van deze winterkost; tot 150 cent per kilo. Prei die in het begin van de week nog boven de gulden per kilo kwam ging in prijs omlaag en bracht vrijdag van 41 tot 70 cent per kilo op. Selderij knollen varieerden van 18 tot 45 cent per stuk, voor de groene kooi liepen de prijzen op tot 45 cent per kilo, sla bracht van 15 tot 18 cent per stuk op. Er komt ook weer andijvie aan de markt waarvoor van 115 tot 117 cent per kilo betaald werd. Uien gaan nog steeds vlot weg voor prijzen van 59 cent per kilo. Daarentegen werd het witlof goedkoper van 42 tot 73 cent per kilo. De prijzen waren vrijdag: andijvie 155-117, breekpeen 18-38, boerenkool 118-150, groenekool 41-44, knollen 18-40, prei 41-70, raapstelen 16-20, spruiten 45- 180, sla 15-18, uien 40-58, witlof 42-73. Ir. C. Boerman van Protech Internati onal vertelde, dat zijn staf met de bouw van vier gascompressorstations zoveel ervaring heeft opgedaan, dat men die op de intemationationale „markt”, onder meer in Engeland, ten gelde heeft kun nen maken en hij noemde dat een belangrijk stukje Nederlandse export. Het Beverwijkse station heeft nog ,geen drievierde van de tijd en de ener gie gekost die men voor het eerste station nodig had. Dat leidde tot bespa ringen die zouden pleiten voor serie- bouw. Men kon binnen het budget blij ven. Veel lof had de heer Boerman voor de samenwerking met de Gasunie, aan welke hij een muurschildering aanbood, voorstellende de Griekse god Promo- theus, symbool voor warmte en vuur. De Het bestuur is nu als volgt samenge steld: mevr. T. Voet-Eits presidente; mevr. H. Boverhof-Bazuin secretaresse; mevr. M. Priester-Vellekoop penning- meesteres; mevr. D. Schoehuis-Schip- per; vice voorzitster; mevr. Kranendonk- Bierenboordspot, 2e secretaresse en mevr. D. Broeze-Merkelbach en Zwaan- Kemp bestuursleden. Op deze bijeenkomst werd tevens het zomerreisje vastgesteld. De dames gaan op 15 mei op safari naar de Beekse Bergen in Brabant. vrije ruimte ook vrij houden. Maar toch voorzien ook dergelijke stations juist in ons diicht bevolkte Nederland in een behoefte en door het stelsel van toe- en afvoerleidngen is voor ons een afgele gen plaats aantrekkelijk, mede op grond van veiligheidsoverwegingen. Daarom is deze lokatie hier voor ons zeer geschikt.” TERMIJNREKENINGEN 12 maanden opzegging. Vrij voor aankoop eigen huls. SPAARDEPOSITO’S 2 jaar vast Vrij voor aankoop eigen hul*. SPAARDEPOSITO’S 3 Jaarvast Vrij voor aankoop eigen huls. TERMIJNREKENINGEN 24 maanden opzegging. Vrij voor aankoop eigen huls. ZILVERVLOOT voor 15- tm. 20 Jarigen» 10% extra premie. Namens de N.V. Van Hattem en Blan- kevoort sprak ir. H. T. Hoving woorden van dank voor de verleende opdracht, die inmiddels door een tweede is ge volgd. Nadat de heer C. P. Nap van Wescon Nederland eveneens de vlotte totstand koming van het project en de soepele samenwerking had geroemd kreeg ir. Klaassen een speciale sleutel van de heer Nap, waarmee een handeling kon worden verricht, die het complex „be drijfsklaar” -ou maken. De heer Klaas sen gaf deze sleutel door aan de station manager J. N. Meyer, die deze handeling verrichtte, waarmee officieel ook de overdracht van het complex aan de Gasunie was geschied. JtinTI - ■j.'tjSi:... 1£; .Jtr. ftfjfij;:; muurschildering in het kantoorgebouw moet nog gemaakt worden door een daartoe uitgenodigd kunstenaar. Hij sprak daarbij de hoop uit', dat op de duur weinigen het kunstwerk zullen zien, omdat het een zogenoemd onbe mand station is en er dus iets niet in orde zou zijn als er veel mensen komen. “i’i" s SM “liiiiiü!;

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4