Stakers en vakbonden verdeeld door interne conflicten Ontrouw aan de kiezer Corsicanen zijn tegen apparaten Te hoge flat Minister wil Russen Dubbele s Vergeten Vietnamese gevangenen s achtergrond geen toeslag kleuren-tv Financieel beleid NOS doorlichten I' W Amerika en Cuba ondertekenen kaapverdrag gezichten „Benelux VAN DAG TOT DAG commentaar op actuele zaken zijn flanklanden” t DF CONFERENTIE IN WENEN Residentie-orkest naar Zwitserland Afluisterapparaat gevonden in zaal Amerikaans Huis 3 Engelse stad krijgt kostbare kunstgift wil 3 VRIJDAG 16 FEBRUARI 1973 2 Verkiezingen boycotten ik (Van onze redacteur in Brussel) Kolonel Dreigement Geluk Rogers PARAMARIBO Alle sombere voorspellingen ten spijt heeft Para maribo gisteren een rustige avond beleefd rustig in vergelijking met de avond er voor, toen de Surinaam se hoofdstad werd geplaagd door tal van relletjes Gisteren in de voor avond vonden hier en daar nog wat opstootjes plaats, maar tot ernstige onlusten is het niet gekomen. Tegen negenen was de rust weergekeerd. BIEN HOA (Reuter en UPI). Aan de Amerikaanse krijgsgevan genen die naar huis konden gaan is alle publiciteit gegeven, maar de vrijgelaten Zuidvietnamese krijgsgevangenen, die veelal geen huis of gezin hebben om daar hun toevlucht te zoeken, zijn bijna helemaal vergeten. De Amerikanen vonden zachte ziekenhuisbedden gereed staan en werden verwend met biefstuk en slagroom een Zuitvietnamees mag blij zijn als hij een slaapplaats vindt. MWKMlbRWl i V M I „Wel persvrijheid” '1 F t' fct BRUSSEL. Volgens de Russen moeten Nederland, België en Lu xemburg worden uitgesloten van volledige deelneming aan een even tueel gesprek over wederzijdse evenwichtige vermindering van strijdkrachten. Rustige avond in Paramaribo evig van dag- het anse >tien veep aar- ?ren de ;erd irbij ver raad ten In het opvangcentrum 25 kilometer ten noordoosten van Saigon liggen veel teruggekeerde gevangenen ver spreid over stoffige vloeren op mat ten, gekleed in militaire werkpakken die twee keer te groot zijn. kreeg was een ter plaatse vervaardigd middel, van bladeren getrokken. in geen enkel opzicht als zogenaamd „flankland” kunnen worden beschouwd. In deze kamer hoort de commissie hoge regeringsfunctionarissen die getui genissen afleggen over gevoelige kwes ties die dikwijls in besloten vergaderin gen worden gehouden. Morgan sprak van een kunstig appa raat dat maandag op een tafel werd aangetroffen. De Federale Recherche is ingeschakeld. De laatste hoorzitting werd op 3 fe bruari gehouden. Toen getuigde de mi nister van Buitenlandse Zaken, William Rogers. Deze bijeenkomst was openbaar. taire fcuid, ler»- atief uit- n in te voor jden Tal bin- jken irbij eest, toen door ■nen, S.P.- van Hing alen, ging be am SERGEANT NGUYEN Van Hung heeft met 400 andere Zuidvietnamese krijgsgevangenen in een ander kamp ver- jzen. aan- inse- taire uws- -kers bos gen. >rmd che- op sters mi nnen ing- be- enii lart» van der- uit- ver- een 5 en ord- te- i zal irek ;rde met nier iten de !eni >rak rek- en ond rese De flry :ko- iis- 1» van ijk- met igen ;en- WASHINGTON (UPI). In het ver trek waar de commissie van Buitenland se Zaken van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden hoorzittingen houdt, is een elektronisch apparaat gevonden om de gesprekken af te luisteren. Dit heeft de voorzitter, Thomas Morgan, bekend gemaakt. De behoefte aan een nieuwe ministers ploeg met een eigen signatuur en een voortvarend beleid ten aanzien van de actuele problemen wordt in ons land met de dag groter. De lange duur van de kabinetscrisis heeft een vacuüm in de beleidsvorming veroorzaakt waarvoor de politieke leiders blijkbaar heel gemakke lijk de verantwoordelijkheid aanvaarden, maar waarvan de gevolgen ernstiger kunnen zijn dan men aan de glimla chende gezichten van de fractieleiders iou kunnen afmeten. Het partijprestige, dat „trouw aan de kiezers” wordt genoemd, heeft de hoofd rol in het kabinetsdrama veroverd. Van trouw aan de kiezers is echter in feite al lang geen sprake meer, omdat men zich vastklampt aan de enkele zetels winst die de partij in kwestie heeft geboekt en niet het totaalbeeld van de verkiezings uitslag tot uitgangspunt van onderhan delen wenst te nemen. BIRMINGHAM. (AFP). Een ano nieme mecenas heeft aan het gemeente museum van het Engelse stadje Walsall bij Birmingham een collectie schilderij en geschonken waarvan de waarde op een miljoen pond (circa 7,5 miljoen gul den) wordt geschat. In de verzameling komen werken voor van Van Gogh, Picasso, Cezanne, Con stable, Turner en Reynolds. - Hoe groot de behoefte aan een voort varend kabinetsbeleid wel is, wordt ge demonstreerd door de onmacht der zit tende ministers om grote problemen aan te pakken die om een oplossing schreeu wen. De exorbitant stijgende kosten van de gezondheidszorg hebben gelukig wel de Kamer eindelijk tot een eensgezinde roep om nieuwe aanpak van het gehele pakket van problemen op dit gebied gebracht, maar minister Stuyt loopt schoorvoetend op zijn laatste ministerië le benen en kan alleen „toezeggen”, niet werkelijk „doen”. Dat geldt eveneens ten aanzien van het probleem Suriname, dat weliswaar als een „binnenlandse Suri naamse aangelegenheid” wordt geken schetst maar waarin Nederland initiatie ven moet nemen die een dreigende ramp moeten voorkomen. Dat geldt ook voor De president legde verband tussen de geloofwaardigheid van de Verenigde Staten ais een bondgenoot van Europa en het einde van de strijd in Vietnam, aldus meldt het Amerikaanse persbureau AP. WASHINGTON (Reuter en AFP). De Verenigde Staten en Cuba hebben gisteren in Havanna een vijf jaar geldig anti-kapingsverdrag ondertekend dat een eind moet maken aan de piraterij in de lucht zowel ais op zee. Het akkoord eist strenge straffen tegen kapers, maar Iaat voor beide landen de mogelijkheid open politieke vluchtelingen toe te laten. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Rogers, zei na de onderte kening dat het verdrag niet betekent dat beide landen op weg zijn naar verbete ring van hun politieke betrekkingen. Aan het verdrag zijn drie maanden van onderhandelingen voorafgegaan, die be gonnen nadat in november vorig jaar twee vliegtuigen gedwongen werden naar Cuba te vliegen. In de afgelopen twaalf jaar zijn 87 Amerikaanse vliegtuigen gekaapt met bestemming Cuba. Beide landen zullen nu een kaper ofwel berechten of terugsturen naar het land waar de kaping werd voorbereid. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, William Rogers, heeft gis teren op een persconferentie gezegd dat de Amerikaanse regering geen verband legt tussen de verwachte concessies op het gebied van buitenlandse handel en het voortgezette verblijf van Ameri kaanse troepen in Europa. „Wij brengen deze twee kwesties niet met elkaar in verband en zullen dat ook niet doen”, zei hij, aldus meldt het Franse persbu reau AFP. Het merkwaardige is dat de fractielei ders als zij in de Kamer hun stem verheffen, een andere toon aanslaan dan wanneer zij bij de formateur moeten komen om hun medewerking aan de totstandkoming van een kabinet te of freren. In de Kamer roepen zij om betere beleidsinitiatieven en daarbij zijn zij het zelfs vaak van links tot rechts roerend eens. Als zij die eenstemmigheid over hoofdzaken en dringende proble men eens meedroegen naar de heer Bur ger of diens opvolger? DEN HAAG. Het residentie-orkest maakt begin volgende maand een korte toernee worden Zuricht Charles «taan werken van Bach, Schubert, Elgar, Rimsky Korsakov en Stravinsky. Dat totaalbeeld behelst, hoe men het ook keert of draait, een groot aantal minderheden die zich op bepaalde ver kiezingsprogramma’s hebben vastgebeten en die het onderling slechts in enkele zaken eens zijn. Om maar eens een voorbeeld te noemen: de „progressieve drie” die door formateur Burger als het ware naar het Catshuis worden geblazen liggen overhoop over belangrijke be leidszaken als Defensie en de Nederland se houding ten opzichte van de NAVO. Hoe kan zo’n formatie uit haar midden een minister van Buitenlandse Zaken of Defensie leveren, die eén „progressief” beleid moet introduceren? Wat heet pro gressief ten aanzien van de NAVO? Nederland eruit, Nederland er voorlopig nog in, Nederland er blijvend in maar met de zendingsopdracht om de NAVO tot een vredesorganisatie om te buigen? Dat onze gehele buitenlandse politiek plus onze economische positie ten op zichte van het buitenland direct met het lidmaatschap van de NAVO samenhan gen, betekent dat alle ministers van het komende kabinet een gecoördineerd be leid dienen te voeren waarover zij het roerend eens zijn. Maar de drie progres sieve partijen vertonen een ernstig me ningsverschil over deze aangelegenheid, terwijl drs. Den Uyl staat te trappelen om „de macht". Een macht die nog niet tens de gehele minderheid der kiezers rolledig vertegenwoordigt, laat staan een de Vietcong, aldus de woordvoerder. Noord-Vietnam wil de 320 man vrijlaten in Cau Canh, elf kilometer ten zuidwesten van Pleikoe. Volgens Saigon zou dit, als men hier op in zou gaan, betekenen dat Noord-Viet nam Cau Canh als communistisch gebied zal opeisen. Daarom wil Zuid- Vietnam als plaats van vrijlating de stad Due Co, 24 kilometer ten westen van Pleikoe. Noord-Vie' nam heeft bij Pleikoe nog steeds niet de afgesproken 320 Zuidvietnamezen vrijgelaten. Als dit de komende dagen niet gebeurt, dan gaan wij niet door met het vrijlaten van Noordvietnamezen en leden van door de overheid is opgehouden. Wij kunnen de juistheid van dit overheids optreden niet beoordelen. Het is onze mening dat de Surinaamse staatsradio en staatstelevisie een verre van volledig beeld geven van de huidige situatie, maar voor zover bekend, met uitzonde ring van het ene genoemde geval, hebben alle Nederlandse journalisten, omroep- verslaggevers en cameralieden hun werkzaamheden tot nu toe ongecensu reerd en zonder pressie van overheids personen kunnen verrichten. „De Surinaamse regering wil de toe stand laten escaleren om de Nederlandse overheid te dwingen tot interventie.” Dit veronderstelt de heer C. Defares, verte genwoordiger van de Surinaamse Vak centrale C’47. Natuurlijk kunnen we dat niet met bewijzen staven, maar er zijn aanwijzingen voor,” aldus de heer Defares, die met twee collega’s en domi nee P. Jansen (bestuurslid van de stich ting „Steun eigen initiatief in Surina me”) enige bekendheid wil geven aan de financiële en morele steun die de stich ting poogt te verkrijgen voor de stakers in Suriname. ZUID-VIETNAM zal de vrijlating van Noordvietnamese en Vietcong- krijgsgevangenen stopzetten als de an dere partij de Zuidvietnamese krijgs gevangenen niet volgens het overeen gekomen tijdschema vrijlaat. Dit heeft een militaire woordvoerder in Saigon gisteren meegedeeld. De Amerikanen die vaak jarenlang als krijgsgevangenen in Noord-Viet nam zaten, hebben „niets afgeweten van de grote controverse over de Vietnampolitiek die de laatste jaren in de Verenigde Staten heeft bestaan. Alle voormalige krijgsgevangenen staan echter vierkant achter presi dent Nixon en zijn politiek in Indo- China”, aldus de luchtmachtkolonej Robinson Risner, die maandag door Hanoi werd vrijgelaten, gisteren op een persconferentie op de lucht machtbasis Clark op de Filippijnen. Gevraagd naar verklaringen die sommige Amerikaanse krijgsgevange nen over de oorlog in Vietnam zou den hebben afgelegd, zei Risner dat „men wel moet bedenken uit welke bronnen deze verklaringen kwamen. Met andere woorden: zij zijn afgelegd in de gevangenissen in Noord-Viet nam”, aldus de kolonel die niet ver der op deze kwestie in wilde gaan. Hij was ook niet bereid iets over de omstandigheden in de Noordvietna mese gevangenissen te vertellen. in Cambodja gezeten. Hij zou beter af zijn geweest. Hung kreeg eens in de maand een stukje vlees ter grootte van een duim. In tien maanden tijd stierven er ongeveer vijftig gevange nen. Het Bevrijdingsfront maakte be kend dat er een bestand was gesloten en dat zij op 27 januari zouden worden vrijgelaten. „Ik huilde toen ik dat hoorde. Ik kon het niet geloven”. Zijn gezin weer blijkbaar nog niet dat hij vrij is. Niemand heeft hem nog opgezocht. De 28-jarige luitenant Nguyen Van Thanh, die in april gevangen was genomen, zei dat de Vietcong zich niets van de rangen van krijgsgevan genen aantrok. Hij en een kolonel „moesten hetzelfde werk doen als de anderen.” TU ZEI DAT hij gelijk heeft gehad omdat hij hersteld is. Zeker honderd andere gevangenen stierven aan de zelfde ziekten in zijn kamp, waar ongeveer 350 gevangenen in waren ondergebracht. Zij leefden in een rij huisjes met rieten daken, omgeven door prikkeldraad en diepe sloten. Geslagen werd er niet, maar de bewakers van het Bevrijdingsfront „werden snel boos en werden bij de kleinste inbreuk op de kampregels woedend. Per dag kreeg men vijf gram rijst, gemengd met aardappelen en groenten.” Vlees heeft Tu maar tweemaal gehad, in zeer kleine hoe veelheden. De werkdag begon om vijf uur en eindigde ’s avonds om zeven. Gewoon lijk moesten zij sloten graven, brand hout sprokkelen en groente verbou wen. t i Êen politie-inspecteur verklaarde gis teravond voorlopig ook geen ernstige incidenten te verwachten, „na het krach tige optreden van de politie”. „En u weet het, een Surinamer is nu eenmaal bang voor tw.ee dingen: regen en kogels,” aldus de politieman. Naar verluidt zou in de gelederen van meerderheid van de Kamer zodanig zal kunnen bevredigen dat zij met enig nuttig resultaat kan worden uitgeoefend. Aan de andere kant van het Neder landse „Ijzeren Gordijn” dat links en rechts scheidt, staan de zaken er al even droevig voor. Ook daar kan men met een optelling van „de confessionelen” en de „rechtsen” theoretisch tot een aardig saldo komen, maar in de praktijk liggen binnen deze schijneenheid de menings verschillen torenhoog opgestapeld. Al leen: geen van de „grote” partijen be schikt over een zodanige volmacht van het kiezerskorps dat zij het recht zou hebben haar visie aan het gehele land op te leggen in de vorm van een kabi netsbeleid. Welaan, ieder zinnig mens zou zeggen dat er dan maar één oplos sing is, namelijk het compromis. In de huidige précaire omstandigheden moeten snelle, aanvaardbare besluiten door een nieuw kabinet aan de Kamer worden voorgelegd. Aanvaardbaar betekent: naar de zin van de meerderheid der Kamer. Maar als de fracties gedurende deze formatietragedie al geen enkele be reidheid hebben een splinter van hun eigen overtuiging prijs te geven in het algemene landsbelang, hoe zullen die fracties zich dan gedragen als een nieuw kabinet met compromisvoorstellen in de Kamer zal komen? Als men met zovele minderheden samen moet regeren, dan is het zinloos dat de leiders van die min derheden zich allemaal als adspirant- dictatoren gaan opstellen en tegen el kander blijven aanpraten over de dingen die zij zelf „eisen”, zonder oog te hebben voor de gulden democratische regel dat „regeren” eigenlijk moet beginnen met het zoeken naar compromissen. „Trouw aan de kiezer” is zelden in de parlementaire geschiedenis van ons land zo hypocritisch uitgelegd. De polarisatie die zich in de stembusuitslag heeft gedemonstreerd, is tegelijk een demon stratie van evenwicht. Geen enkele poli tieke groep in Nederland heeft recht op onverkorte doorvoering van haar princi pes in het landsbeleid. „Trouw aan de kiezer” zou op die manier ontrouw aan de democratie betekenen. De indruk be staat dat formateur Burger zich nog bijzonder weinig heeft bekommerd om de vraag of het door de stembus geuite verlangen naar het compromis op een of andere manier in de praktijk kon wor den omgezet. ’'3 moet worden gerekend tot het gebied in Centraal Europa waarop de troepenver mindering zich in eerste aanleg zal toe splitsen. DE 48-JARIGE Nguyen Van Tu, die in april bij de Cambodjaanse grens gevangen was genomen, vertel de over de tien maanden die hij in een Cambodjaans kamp had doorge bracht. Hij heeft 40 dagen ziek gele gen met malaria en ingewandsinfec- tie, maar de enige behandeling die hij (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. Minister Engels van CRM is de VVD en DS *70 tegemoet gekomen en is thans bereid het financië le beleid van de NOS te laten doorlich ten door een onafhankelijk bureau. De minister zegt dat men geen al te grote verwachtingen mag hebben van de besparingen, die uit dit onderzoek zullen voortvloeien. De omroep is reeds onder worpen aan de controle vanwege de regeringscommissaris voor de omroep, de algemene rekenkamer en de departe menten. De minister erkent een perio diek onderzoek door een onafhankelijk bureau evenwel als een aanvullende waarborg voor de luisteraars en kijkers, dat met hun geld niet gesmeten wordt. De minister blijft erbij dat de om roepbijdrage, die thans 75 is, verhoogd moet worden tot 108 per jaar. Hij vindt dat de verhoging zelfs voor be jaarden en invaliden geen onoverkome lijke bezwaren hoeft op te leveren, gezien de stijging van de uitkeringen krachtens de sociale regelingen. Van westelijke zijde is de Russische suggestie krachtig van de hand gewezen omdat België en Nederland troepen in West-Duitsland hebben gestationeerd en Rogers zei dat de komende onderhan delingen over monetaire en handelspro- blemen van wereldbeteknis zijn. De regering Nixon zal zich met „grote nadruk” bezig houden met de Europese problemen, zoals de uitbreiding van de EEG en de lopende internationale confe renties, waarbij Rogers ook de volgende ronde van de Saltbesprekingen insloot. President Nixon zei gisteren, dat het hele probleem van de betrekkingen van de Verenigde Staten met Europa, waar onder de kwestie van het wederzijds verminderen van strijdkrachten en die van het aantal Amerikaanse troepen in West-Europa, het onderwerp zal uitma ken „van een intensieve discussie binnen de Amerikaanse regering”. Nixon zei dit tegen journalisten in de aanwezigheid van de Amerikaanse op perbevelhebber van de NAVO-strijd- krachten generaal Andrew Goodpaster, kort voordat hij een bijeenkomst ging bijwonen van de chefs van staven in het ministerie van Defensie. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG. Minister Engels van CRM blijft bij zijn weigering extra kijkgeld te vragen voor kleurentelevisie. De controiekosten zouden te hoog zijn en de controle zou ten koste gaan van de controle van gewone zwartkijkers. Bovendien zijn het vooral de iagere- inkomensgroepen, die kleurentelevisie hebben. Vijfenzeventig percent van de kleu- rentoestellen staat bij gezinnen die een inkomen hebben van minder dan 21.000 gulden en 27.000 gulden verdienen en 14 percent bij de hogere inkomensgroepen. Kleurentoestellen staan vooral bij oude re mensen. Achtenveertig van elke 100 zijn in het bezit van kijkers die ouder zijn dan 50 jaar. (Van onze redacteur in Parijs) PARIJS. Omdat de Franse minister van Binnenlandse Zaken Marcellin heeft besloten voor de komende verkiezingen van begin maart een aantal elektroni sche stemapparaten in alle Corsicaanse stemlokalen te installeren, is dit warm bloedige volkje nu al witgloeiend van woede aangelopen. Men is van plan de verkiezingen te boycotten. Het aantal kandidaten heeft zich on middellijk tot een 25 a 30 Corsicanen uitgebreid waardoor Parijs zijn kostbare apparatuur eveneens moest vermenig vuldigen. Want elk stemapparaat is maar op een beperkt aantal kandidaten afgesteld. De Corsicanen die nu weer eens en bloc op hun achterste benen zijn ge sprongen, verdedigen zich tegen het ver wijt dat ze iets tegen de vooruitgang in het algemeen en Ugen computers in het bijzonder zouden hebben. Maar als de traditionele stembussen en -biljetten zo nodig moeten worden opgedoekt dan zien wij niet in, zo hebben ze veront waardigd gezegd, waarom die moderni satie zich nu uitsluitend tot ons eiland beperkt. Dat noemen wij discriminatie en dat lusten wij niet. Inderdaad is het niet helemaal toeval lig dat Corsica bij de komende verkie zingen het eerst gestroomlijnd wordt. De Corsicanen ’enieten niet geheel ten on rechte de reputatie dat bij de verkiezin gen op hun eiland niet altijd de hoogste eerlijkheid pleegt te worden betracht. Het scheen vrij gebruikelijk te zijn dat door kleine administratieve handgrepen in het verleden niet alleen kinderen, maar ook doden van hun stemrecht gebruik konden maken. de stakers onenigheid heersen over het verloop van de vakbondsacties en de gang van zaken op straat. Veel stakers menen, dat een en ander uit de hand is gelopen. De stakers bij Bruynzeel hebben giste ren h>et werk hervat. Uit kringen van de vakbeweging wordt gemeld dat veel bonden ontevreden zijn over de wijze waarop de staking is voorbereid. Dit zou kunnen leiden tot moties van afkeuring tegen bestuursleden van enkele vakcen trales. Ook het feit dat stakingsleiders als Rudi Kross en Henk Herrenberg door de leden van hun eigen bedrijfsbond in de kou zijn gezet, doordat zij hun stakings- parool hebben genegeerd, heeft hun prestige geen goed gedaan, aldus woord voerders van vakbonden. Naar verluidt zou de secretaris van de katholieke vak centrale PWO, J. Ment, van plan zijn naar Nederland te gaan om geld in te De in Suriname verblijvende Neder landse journalisten hebben bij de Neder landse Vereniging van Journalisten ge protesteerd tegen het telegram dat de NVJ vorige week aan premier Biesheu vel heeft gestuurd; daarin werd gesteld dat er in Suriname geen persvrijheid zou bestaan. Kees Buuman, chef aktualiteiten van de NOS-radio, Ben Elkerbout, VARA- verslaggever van „Achter het Nieuws”, en Carel Enkelaar, hoofd NOS-televisie- programma, zeggen in het telegram aan de NVJ, dat hun tijdens een aanwezig heid van tien dagen in Paramaribo en andere delen van Suriname geen geval bekend is dat een telegram, als door de NVJ verzonden, zou kunnen rechtvaar digen. „Wij zijn wel op de hoogte van een geval waarbij het telegram van een locale free lance-correspondent (VARA- radio en Parool correspondent Loning) Zij hebben dit in Wenen te kennen gegeven tijdens het voorbereidend over leg van veertien NAVO-landen met het Warschaupact als tegenwicht voor de westelijke eis dat Hongarije in elk geval De vrijgelaten Zuidvietnamezen hebben elk 1500 piaster (ongeveer negen gulden) per persoon ontvangen. Velen lopen er half naakt bij en koesteren hun met zweren bedekte, magere lijven in de zon, in de hoop dat de gevangenisbleekheid snel zal verdwijnen. Na jaren gevangenkamp proeven zij eindelijk weer wat vrij heid is. .,5 i. I J de regionale en kabeltelevisie, waarvan de ontwikkeling achterop dreigt te raken met kwalijke gevolgen. Dat geldt even eens voor de gewest- en stadsvorming, die door geen enkel fris initiatief wordt gestimuleerd. door Zwitserland. Concerten gegeven in Biel, Lausanne, en Bern onder leiding van Mackerras. Op het programma Dit nieuwe kantoorgebouw in het cen trum van Frankfurt zal gedeeltelijk worden afgebroken. In Frankfurt be staat een voorschrift dat nieuwbouw daar niet hoger mag zijn dan negentig meter. De kantoorflat is een meter of tien hoger geworden. De bovenste drie verdiepingen zullen er nu af moeten. De eigenaar van het gebouw heeft ver klaard alles te zullen doen om de flat geheel intact te laten.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 3