^terdag 17 februari COACH KORSLOOT WIL VERJONGING DOORVOEREN Machteloos Interessant duel Bayern München-Ajax wordt door Eland met For de Duitse televisie uitgezonden Ever en Aiglon Taylor weer op zijn sterkst ROKADO LACHTE OM Foreman-Clay DREIGING WAGTMANS Vier miljoen dollar voor Ceulemans weer een klasse apart Overtredingen Olympiakos irriteerden Ajax (1-2) lllills bezien 1 Pintens winnaar in Ronde van Andalusië SPORT IN HET KORT if 11 1973 Theorie Top Deltalloyd kan niet beter (Van onze paardesportmedewerker) een DINSDAG: Mühren: Winnende treffer. HILVERSUM. De crack Eland, die door Jan van Dooyeweerd alleen nog maar ingezet wordt in de koersen met hoge prijzen, doet zondagmiddag 13.30 uur in de Grote Prijs der Winterfavorie- ten weer een worp naar vijf mille. treffer een kwartier na rust nadat Kleton nog het hout naast Kelesides had geraakt. De supportersverenigingen van de clubs in het betaald voetbal hebben blijk ge geven van een grote bewogenheid inzake de teruglopende publieke belangstelling. Wellicht spruit daaruit het al te idealis tische werkprogramma voort, want een officiële basis heeft de supportersfedera- tie (en dat is jammer genoeg) niet. De belangenbehartigers van „het publiek" zouden een zetel verdienen in het be stuur van hun vereniging om zodoende een bijdrage te kunnen leveren aan het beleid waar het de toeschouwers raakt. Zolang dat niet het geval is, ziet het ernaar uit dat de clubbestuurders de adviezen van de supportersfederatie als ingekomen mededeling zullen afdoen, waarschijnlijk mild glimlachend over de recente kritiek op de hoge verdiensten van spelers. Immers: overheid en indus trie hebben een grote bereidheid tekor ten te dekken. De supportersfederatie doet er daarom beter aan eerst te vech ten voor een stoel die dicht genoeg bij staat om mee te kunnen praten. 9 ng 2 de te van S— VB ssie laid :ing :lub ;ul- nu rij- ede te il t- ■an W. 4. eld- oen ko- rale in en on een du» im- ua- pel ien ise Jij- iat ;en en. im, or- In de te ste ia de en. le de „Dan hoef ik niets te zeggen, ze spelen voor wat ze waard zijn. Maar in die andere wedstrijden.Wat moet je? We hebben pas twee sets verloren in deze competitie. Eén tegen Robot en één bij Raak. Zelfs in het buitenland wat West-Europa betreft dan) is vrijwel geen opponent te vinden die zich in kracht met het Korsloot-zestal kan meten en dat brengt nog wel eens problemen met zich mee. „Het is moeilijk om de jon gens iedere training weer enthousiast te maken door ze in het vooruitzicht te stellen dat het allemaal is voor die paar wedstrijden die echt interessant zijn. Die duels in de Europa-Cup en de wedstrij den tegen Blokkeer”. PIRAEUS. Ajax heeft vrijdag zijn tweede wedstrijd in Griekenland gewonnen. In Piraeus werd Olympi- akos voor 40.000 toeschouwers met 2-1 verslagen. De ruststand was 1-1. Keizer opende de score na negen minuten- Viera maakte gelijk in de twintigste minuut. Een kwartier na rust zette Ger Mühren Ajax opnieuw op winst met een doeltreffend af standsschot. Ajax kreeg daarna nog een aantal mogelijkheden de voor sprong te vergroten. Olympiakos had kort voor het doelpunt van Mühren een strafschop ongebruikt gelaten. Ajax speelde met: Wever, Suurbier. Schilcher, Hulshoff en Krol, Ger Mühren, Neeskens en Arnold Müh ren, Rep, Cruyff (Haan) en Keizer (Kleton). De Engelse autocoureur William David is tijdens een uithoudingsproef op het circuit van Monza om het leven gekomen. Davis was lid van een team van vier rijders dat twee wagens een maand lang non stop wilden laten rij den. De 30-jarige Brit verloor het leven toen hij in een bocht de macht over zijn stuur verloor. In Nederland is die opzet niet moge lijk. Misschien wel in theorie, maar men voelt er eenvoudig niets voor. Niemand zou bijvoorbeeld zijn maatschappelijke carrière ervoor op willen geven. En dat gebeurt al gauw als je maar halve dagen werkt. Bovendien is het onmoge lijk om iets dergelijks financieel op te brengen. De sponsor doet veel voor ons. Vergoedt eventueel uren die men bij de baas vrij moet nemen, zorgt voor trai- ningsgelegenheid, medische begeleiding, verzorging. Maar verder kan men niet gaan”. CAIRO. De Belgische biljarter Arnold de Paepe is in het wereldkampioenschap driebanden in Cairo zwak begonnen. In de eerste ronde verloor hij kansloos van de onbekende Egyptenaar Moestafa Diab: 4860 in 86 beurten. Vervolgens herstelde de Europese kampioen zich iets met een overwinning op de Egyptische kampioen Labie Joesri (60—38), maar had toen weer te veel beurten nodig: 76. KOPENHAGEN De 31-jarige Roger Taylor heeft weer een fameuze scalp aan zijn gordel gehangen, die van de al» tweede geplaatste Nieuwzeelander Brian Fairlte. Via 64 en 64 bereikte Taylor in 77 minuten de finale van het met 50.000 dollar gedoteerde proftennistoer- nooi in Kopenhagen. Fairlie was de derde geplaatste speler, die moest zwich ten voor het weer met flitsende kracht gehanteerde Taylorracket. Tom Okker en Mark Cox (41) gingen hem voor. Brian Fairie, met zijn 24 jaar een van de opkomende sterren in het Hunt circus, was teleurgesteld. „Het was alsof ik tegen een stenen muur stond te slaan. Niet één keer heb ik een goeie passeer- slag kunnen geven.” MÜNCHEN Het tweede Westduitse televisienet (ZDF) en Bayern München zijn tot overeenstemming gekomen over een televisieuitzending van de tweede wedstrijd tussen Bayern en Ajax. ZDF betaalt Bayern München voor het recht van uitzending de gevraagde 160.000 mark. Een gedeelte van dit bedrag zal worden opgebracht door andere landen die de live-uitzending in Eurovisiever- band overnemen. Volgens de secretaris van de sectie betaald voetbal van d KNVB, de heer J. Huybrechts, behoeft tv-uitzending van de wedstrijd Bayern MünchenAjax toestemming van de Westduitse voetbalbond (DFB). „De be palingen daarover,” zei Huybrechts, „zijn opgenomen in de overeenkomst tussen de Europese Voetbal Unie (UEFA) en de Europese Broadcoasting Union (EBU). De jaarlijkse internationale zwem wedstrijden in Bremen zijn deze keer (2-4 maart) zeer sterk bezet. De Verenig- (2-4 maart) ze>er sterk bezet. De Vereni- de Staten komen met sterren als Nelissa Belote, Shirley Basbashoff, Keena Ro- thammer, Cathy Carr, Jenny Bartz, Ro bin Backhaus. Steve Genter e n Rick Demont, die allen bij de Olympische Spelen hun klasse bewezen hebben. Beide ploegen gebruikten het eerste deel van de wedstrijd voor aanval lend voetbal. Ajax had het eerste succes door Keizer die de bal, na een pass van Rep, van enkele m eters achter doelman Kelesides schoot. Sies Wever werd tien minuten later ver slagen door een kopbal van Viere. De doelman van Ajax had de bal uit een schot van dichtbij van Triantafylos gekeerd, maar hem niet onder con trole kunnen houden. Na een half uur aantrekkelijk voetbal in een duel zonder veel krachtsverschil raakte Ajax enigszins geïrriteerd door tal rijke overtredingen van de Griekse spelers. Ajax op zijn beurt ging het spel vertragen en op balbezit spelen. Vrij kort na rust werd Yutsos in het strafschopgebied van Ajax onderuit gehaald: strafschop. Wever keerde de door Triantafylos ingeschoten bal schitterend. Uit een pass van Kleton scoorde Ger Mühren de winnende weten daarvoor van de Joegoslavische bond geen toestemming te kunnen krij gen. Ten tijde van de kwart-finales van de Europese bekertoernooien, zijn de Joegoslavische clubs net weer „aan het werk” na hun winterpauze op 25 februa ri begint het tweede gedeelte van het seizoen met de kwart-finales van het Joegoslavische bekertoernooi, waarbij OFK overigens niet meer is betrokken. Zeker als het Europa Cup-volleybal tot de halve finales gevorderd is, en teams uit Oost-Europa tot de tegenstan ders behoren, dan wil de ploeg van Korsloot, nu voor het vijfde seizoen onder zijn leiding, wel. In Amsterdam maakte men het afgelopen zondag, in een afgeladen sportzaal, nog mee. Het team pakte verrassend een set op de Russische kampioen CSKA uit Moskou. Korsloot was er dolgelukkig mee. „Dit was het maximale wat er te halen was. Groot-Brittannië, Nederland, Italië, Zweden en West-Duitsland zoeken een nieuwe organisator voor de traditionele vijflandenzwemwedstrijd (vroeger Euro- visiewedstrijd). De wedstrijd was toege- wezeh aan Zweden (14 en 15 april), maar dit land moest om financiële rede nen hiervan afzien. De Westduitse zwembond heeft zich inmiddels bereid verklaard de vijflandenwedstrijd over te nemen, op voorwaarde dat een van zijn verenigingen als organisator wil funge ren. In dat geval zullen de deelnemende ploegen zelf hun reis- en verblijfkosten moeten dragen. De landelijke technische commissie van de Koninklijke Nederlandse Schaat- senrijdersbond heeft een nieuwe secreta ris. Het is de heer J. Busscher (32) uit Arnhem, die de vierjarige ambtstermijn van de afgetreden heer Van Marie zal volmaken. Busscher is momenteel voor zitter van de technische commissie van de regio oost. team een keer te kloppen. Er zijn ploe gen die tegen ons net zo spelen als wij tegen die Oosteuropeanen. En dan zijn verrassingen niet uitgesloten. Het zou voor de ploeg van Korsloot, die een aanbieding om bondscoach van de Ne- VoBo te worden afsloeg, omdat hij zijn werk nooit zou willen laten schieten, misschien wel een prikkel zijn om er het beste van te blijven maken. Ook al zou dat een stapje terug kunnen inhou den. Het publiek zeker in Amsterdam zal er nauwelijks om treuren. Im mers, alleen in uitwedstrijden voor de competitie speelt het team voor volle zalen. Opnieuw dus een zege voor de sterke Rokado-ploeg die als eindoverwinnaar van de ronde de blonde George Pintens naar voren schoof, het ploegenklasse- ment won en met Rik van Linden aan het hoofd ook beslag legde op het pun tenklassement. Op het bergklassement na, dat een prooi werd van de Spanjaard Domingo Perureana (Kas), sleepte de equipe van ploegleider Lomme Driessens, zo ongeveer alles in de wacht wat er te verdienen viel. Met vier Rokado-rijders op de eerste vijf plaatsen (Pintens, De Geest, Van Linden en Van Vlierberghe) kon de overmacht niet duidelijker gede monstreerd worden. Maar goed, in die laatste rit gebeurde er dus weinig, om niet te zeggen niets. Maar toch viel er nog een Nederlands „succes” te boeken, ’s Ochtends, voor de start van de etappe, waren de organisa toren namelijk op het idee gekomen de fietsende meute vijf ronden rond het plaatselijke sportpark te laten afleggen. De inzet was een trofee, hetgeen voor beroepsrenners gelijk staat met een vet leren medaille. De heren stapten op hun racekarretjes en draaiden een tempo ge lijk aan de hoogst te halen snelheid op een kinderfietsje. Zij lieten daarbij voor de gein het peloton in drie groepen uiteen vallen, waarbij Rini Wagtmans en Jo (genoemd Bitosri) Vrancken in de voorste gelederen belandden. In de laatste rit kwam Canada Dry- Gazelle overigens maar met zeven man aan de start. Jan Spetgens liet namelijk verstek gaan omdat hij al enkele dagen sukkelde met een steenpuist op het zit vlak. Donderdag had Jan zich er nog manmoedig scheefzittend op de fiets doorheen geslagen, maar vrijdag ging het toch echt niet meer. „Rij vandaag maar niet”, zei Ton Vissers voor de start. „Ga maar in een van de volgauto’s zitten. Het mag wel niet, maar hier in Spanje kijken ze niet zo nauw”. Jan Spetgens kon aldus de koers ook eens door een andere bril bekijken en tevens zien hoe de karavaan aan de trainende Ben Koken en Wim Prinsen voorbij ging. Zij waren in gezelschap van Jos van der Vleuten (Kela), die aan de zonnige kust in zijn eentje een trai ningskamp heeft opgeslagen. Theo van Je bent dan in een mum van tijd overtraind. Maar wat gebeurt er in Oost- Europa? Daar werken ze die zes trai- ningsuren in iets meer dan een dag af En dat houdt weer in dat ze conditio neel, niet alleen fysiek, maar ook men taal- veel beter zijn. Dat geeft de door slag”. De tips: 1. Gareel-prijs: 1. Kaballus, 2. King Belwin, 3. Jachthoorn B. Outs: Klair L. 2. Fiacre-prijs: 1. Karonja, 2. Jersey Rodney, 3. Jasir. Outs: Kentucky. 3. Karos-prijs: 1. Jupiter Schans 2. Jean Buitenzorg 3. Hero Marijke Outs: Impuls W 4. Landauer-prijs le afd.: 1. Irish Kennedy, 2. Ivo D, 3. Joris Six Outs: Jozina du Bois. 5. Jinriksha-prijs: 1. Ingrid Hanover, 2. Francisco 3. Godetia Outs: French Mac. 6. Koets-prijs 1. Isard H, 2. Ideal Dear, 3. Hippocreen. Outs: litis Hollan- dia. 7. Amatricewinterkampioenschap V: 1. Heldin, 2. Karel Duke, 3. Illustre Mac. outs: Ilona Carbonari. 8. Fiacre-prijs, 2e afd.: 1. Kalief 4, 2. Kobold, 3. Lonely Star Outs: Lex Ha nover K.; 9. Gig-prijs: 1. Jasji, 2. Jeunes- se Royal, 3. Katanja Outs: Kim Nardin- clant. 10. Landauer-prijs, 2e afd.: 1. Julius Caesar. 2. Jan Pom B, 3. Helmvogel S Outs: Gerardus O. Zijn landgenoot Raymond Ceulemans, die in Cairo zijn titel verdedigt, vormde een klasse apart. In zijn beide partijen tot nu toe (6021 tegen de Amerikaan John Bonner en 60—26 tegen de Egypte naar Mohammed Diab) speelde hij met een gemiddelde van tegen de twee. Van de overige zeven deelnemers (geen Ne derlanders) kwam niemand zelfs maar boven de een. (Van onze sportredactie) MALAGA. „Let op, we gaan van daag weer van voren rijden. Ik zet alles op zijn kop”. Deze waarschuwing gaf Rini Wagtmans vrijdagmorgen in het vissersdorp La Linea aan de overige ploegen. Het bleek een loze waarschu wing. In de laatste etappe van de Ronde van Andalusië, een rit over 132 km naar Malaga, werd niets op zijn kop gezet. Welgeteld één uitlooppoging werd er ge daan en die liep ook nog op niets uit. Gevolg: het hele peleton arriveerde broederlijk tezamen aan de stranden van de Costa del Sol. En wat er daarna gebeurde hoeft niemand meer te raden. Rokado-man Rik van Linden kromde voor de zoveelste keer zijn rug, wentelde als een bezetene de pedalen rond en won uiteraard de massaspurt. Mogelijk zou de komst van een aantal Oosteuropese topvolleyballers de verhou dingen in ons land weer wat aantrekke lijker kunnen maken, maar ook dat ziet Korsloot niet zo erg zitten. „Die jongens kunnen pas komen als ze in feite over hun beste tijd heen zijn. Natuurlijk zijn er ploe gen genoeg die met één of twee van die spelers beter zullen gaan spelen, maar er zijn meer problemen. Wat moeten die mensen verder doen. Je zit met een enorm taalprobleem, en je kan ze moei lijk de hele dag in hun eentje laten spelen. Bovendien blijft het nog altijd zo dat in een volleybalploeg de zwakste schakel de sterkte van de ploeg bepaalt. Met andere woorden, één Oosteuropeaan kan van een ploeg nog geen topformatie maken. De aansluiting met de landen achter het Ijzeren Gordijn is niet meer te krijgen. Die ploegen zijn na de Olym pische Spelen drastisch gaan verjongen Neem nu het Tsjechische Rode Ster, dat ook in de halve Europa Cup-finale zat. Dat is nog lang geen topploeg, omdat er veel te veel jonge, onervaren spelers in zitten, maar we hadden toch geen enkele kans. Tegen de Russen lukte het in de eerste set aardig, omdat we het verras singselement mee hadden, en omdat we helemaal ontspannen speelden. Wat kon ons immers gebeuren.We konden hooguit met 3-0 verliezen. Ik had op dracht gegeven snel te spelen en veel risico’s te nemen. Dat ging leuk, omdat de Russen dat niet wilden. Maar toen ze het eenmaal door hadden was het met ons gebeurd”. KORSLOOT: „Het is echt niet onmo gelijk dat we in de nationale competitie dit seizoen misschien al een keer onze neus stoten. Iedereen loert erop ons regeling wij moeten treffen voor onze uitgezonden. „Wij weten nog niet welke thuiswedstrijd, wanneer Bayern MünchenAjax in geheel oost-Neder- land op de televisie te zien zal zijn.” Op het moment dat Twente de bui van een tv-uitzending zag aankomen, heeft men contact gezocht met OFK om te probe ren de wedstrijd een dag te vervroegen of te verlaten. OFK heeft echter laten Ondanks een thuisoverwinning (1312) op Partizan Blejovar heeft Sit- tardia, de Nederlandse zaalhandbalkam- pioen, de halve finales van het Europa- cuptoernooi niet gehaald. Na twee wed strijden had Partizan. houder van de Europa-cup, zes doelpunten meer. Sittar- dia stond na het duel in Joegoslavië zeven doelpunten achter 1421) en werkte daar nu slechts een van weg: 13—12. Op de dinsdagavondmeeting (18.00 uur) staat het spelend publiek en dat is het grootste deel weer voor het djlemma wat in het hoofdnummer te di>en met Ingrid Hanover. Een razend- cnelle merrie, die de ene keer alles doet en de volgende keer niets. Regelmatig wordt haar trainer-rijder Jan Wagenaar jr. hiervoor door de wedstrijdleiding ter verantwoording geroepen, maa rook hij weet er geen afdoende verklaring voor. LAS VEGAS Russel Peltz, Amerikaanse promotor, heeft voor aen gevecht tussen wereldkampioen zwaar gewicht George Foreman en Cassius Clay een bedrag van 4 miljoen dollar (bijna 12 miljoen gulden) over. Peltz biedt beide boksers twee miljoen dollar wanneer het titelgevecht eind dit jaar in Philadelphia wordt gehouden. Herbert Muhammed, d>e manager van Clay, heeft reeds positief gereageerd op het aanbod. Titelhouder George Foreman heeft nog niets van zich laten horen. Hij zal de titel, die hij eind januari overnam van Joe Frazier waarschijnlijk in mei verde digen tegen de Portoricaan José Roman. Cassius Clay, die deze week op punten won van de Europese kampioen Joe Bugner, komt op 31 maart in San Diego uit tegen zijn landgenoot Ken Norton. WEESP Jaap Korsloot heeft er iedere week weer een knappe klus aan. Keer op keer moet de 38-jarige coach van Nederlands sterkste volley- balformatie, Deltalloyd-AMVJ, zich inspannen om zijn team geladen aan de start van een competitieduel te krijgen. En verwonderlijk is dat niet als men weet dat de Amsterdamse formatie (veel) te sterk is voor de lande lijke concurrentie. Op één uitzondering na dan: voor een wedstrijd tegen Starlift-Blokkeer heeft de Soester doctor in de chemie een makkie. Natuurlijk, er was een kleine kans op een finaleplaats, maar daar geloofde in feite niemand in. En terecht, want tegen het volleybal uit die landen zijn we niet opgewassen. Met Deltalloyd zit ik op het ogenblik aan de top. Het kan gewoon met dit spelersmateriaal niet beter meer alleen maar slechter”. De mogelijkheid is aanwezig dat het de komende tijd wat slechter zal gaan omdat Korsloot, die tien jaar lang in het Nederlandse team speelde, naar een ver jonging toe wil. „Die stap levert proble men op, want we hebben vrijwel geen talentvolle jongeren. Die voelen er na mélijk niets voor om naar ons toe te komen. De kans dat je minimaal een jaar op de bank moet zitten is groot, en dan hoeft het allemaal niet zo nodig. Maar er is vrijwel geen alternatief. We spelen sommige competitiewedstrijden opzettelijk met een verzwakt team om de wisselspelers wat ervaring op te laten doen. Anders kennen ze het spel alleen maar van het langs de kant zitten. We trainen zes uur per week. Dat is het maximum. Veel jongens halen dat niet, omdat ze moeten werken of studeren. Het zou ook niet meer kunnen zijn, omdat het dan in combinatie met werk en studie gewoon te veel wordt. der Leeuw ging voor de start van de rit ook weer trainende voor de groep uit en stond evenals de andere dagen aan de finish toe te kijken hoe Rik van Linden in de beslissende spurt spreek woordelijk tegen de overige heren zei: „Adios....” Eindklassement: 1. Pintens (bel) 18 uur 41 minuten en 41 seconden; op 49 seconden: 2. Gonzalez Linares (Spa); Op 1 minuut 11 seconden: 3. Van Linden (Bel.); op 1.53: 4. De Geest (bel); op 2.15: 5. Van Vlierberghe (bel.); op 7.27: 11. De Koning (Ned.); op 7 45: 13. Krekels (Ned.); op 17 minuten 51 seconden: 33. Wagtmans; op 18.22: 35 Vrancken; op 20.05: 36 Koeken; op 21.01: 38 Pustjes; op 29.42: 42 Spetgens; op 34.49: 45 Van Pol. Aangezien op het moment van uitzen ding in Nederland ook een wedstrijd voor de UEFA-cup wordt gespeeld (FC TwenteOFK Belgrado) zijn wij op dit moment aan het onderzqeken of de Duitse uitzending misschien tot een ge deelte van de Bondsrepubliek kan wor den beperkt. Het is natuurlijk niet zo dat de KNVB de uitzending in Duitsland kan verbieden. Wanneer Ajax tegen bij voorbeeld Anderlecht zou spelen, zou de Belgische bond ook niet door een simpe le maatregel kunnen voorkomen dat die wedstrijd door de Nederlandse tv wordt uitgezonden en daardoor te bekijken zou zijn in grote gedeelten van België”. Cor Hilbrink, voorzitter van de FC Twente zei dat zijn club er van het begin af rekening mee had gehouden dat de wedstrijd Bayern MünchenAjax, ten minste in Duitsland, zou worden De Portugese voetbalkampioen Benfica heeft in Djakarta met 41 van het Indonesische elftal gewonnen. Bij de rust van deze door 75.00 toeschouwer» bijgewoonde wedstrijd stonden de Por tugezen reeds met 21 voor.Eusebio scoorde drie doelpunten. De Columbiaan Antonio Cervantes, alias Kid Pambele, heeft in San Juan op Porto Rico zijn wereldtitel boksen in het lichtweltergewicht (WBA-versie) met succes verdedigd tegen Jose Marquez (Porto-Rico). De titelhouder won het gevecht op punten. De tips: 1. Carrier-prijs: 1. Kensington, 2. Ka- tinka, 3. Locus du Bois Outs: Lex Hano ver K. 2. Cart-prijs, le afd.: 1. Jackal Hano ver 2. Iris Zorgenest 3. Julia B. Outs: Jolieta. 3. Amateurwinterkampioenschap V: 1. Janny P. 2. Jonas 3. Janneke Prinses Outs: Essue Volann. 4. Maria Christina-prijs: 1. Ido Hano ver. 2. Interest. 3. Generique Belwin Outs: Gieteling S. 5. Diligence-prijs: 1. Impala 2. Isna- than 3. Ivanovna Heather Outs: H. Bond. 6. Grote Prijs der Winterfavorieten: 1. Eland 2. Aiglon 3. For Ever Outs: Chris tiaan de Wet. 7. Dogcart-prijs: 1. Iris Volo 2. Goya 3. Ineke R. Outs: Goalgetter. 8. Maria Christina-prijs, 2e afd.: 1. Ivan Axkit. 2. Francisco 3. Giovanni Outs: Fan Pom B. 9. Char-a-bancs-prijs: 1. King Supre me, 2. Karei Duke, 3. Hurricane GG Outs: James Hagheweyde. 10. Cart-prijs, 2e afd.: 1. Kurdy Mars, 2. Krone Buitenzorg, 3. Karla Buiten zorg. Outs: Kes Rozenhout. Met de gebruikelijke concurrentie van de afgelopen weken zou dit treffen een gezondheidswandeling zijn geweest, maar nu 25 meter voor hem starten de «it de ziekenboeg teruggekeerde For Ever en de Franse import Aiglon zal Van Dooyeweerd geen enkel risico kun nen nemen. Bovendien heeft hij het nadeel, dat hij in de eerste twee bochten langs tien paarden moet en dit kost vele extra meters. Aiglon won bij zijn debuut in een veel zwakker veld gemakkelijk. De Limburger Sjeng Hendrikx kan in deze draverij bewijzen of Aiglbn tot de top zal gaan behoren of niet. Zoals gebruikelijk vertolkt Habanera de outsi- dersrol in dit selecte gezelschap. l

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 11