Met auto Twee jeugdige TV-apparatuur Heemskerkers tegen boom vereenvoudigt ingesloten rioolonderzoek Verkeersongeval en inbraak Alpha Bèta bij Velser Kunst kring 3300 Jehova’s Druk weekend Turnlust VERENICINCSNIEUWS agenda F-27 versie met straalmotoren in de maak Personeel van Plaatwellerij houdt bestuur Aandacht HAVENBERICHTEN y voor pop Contactavond Humanistisch Verbond Groenendaal’s Minder hectares „Apeldoorn bloem blijft toch populair getuigen in Beverwijk I Ezelenbak met buutredner DINSDAGREKLAME: 2.58 69 ct. 2.98 5.50 1.25 1.49 1.25 SUPERSLAGERIJEN IJr Experiment in doopsgezinde AANRIJDING MET GEHAKT EIEREN RAUWE LEVER kerk geslaagd VARKENSLAPPEN VET SPEK BIEFSTUK GESTOLEN AUTO MAANDAG 1973 1 9 FEBRUARI 4 MA/ SCHOMMELINGEN IN OPPERVLAKTECIJFERS Velsen-IJmuiden ij- 500 gram 250 gram WOENSDAG RE KLAM E per kilo 10 stuks van 1.65 nu 250 gram 7//////////////// half om half 500 gram van 3.48 nu 100 gram van 2,voor IJ rijd. Ver dru tien s.i oi digi o V n k ii v g V 2 F c t CEPHEUSSTRAAT 31 ZEEWEG 229 TROMPSTRAAT 189 IJMUIDEN s mee ren zijn ver ken drie Füs bij me; trai mie en dat zw< ker trai haa ziel Be: La Magere doorregen Zakje blokjes DONDERDAGREKLAME Malse Runder Beverwijk Velsen-IJmuiden Beverwijk Heemskerk Velsen-Noord (Van een onzer verslaggevers) aanmerking komt. (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) voor Van Huijgens- (Van onze correspondent) Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Pietro (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) Zaterdag aangekomen in IJmuiden Tor Scandia, Immigham, Maguda Green- (Van onze medewerker voor de bloembollencultuur) wich, IJmuiden. Amstelstroom, Shore ham, Tor Hollandia, Immingham. Zondag aangekomen in IJmuiden: Gabbro, Felixborough; Olivia Winter, Felixborough, IJmuiden; Ilka, Helsing borg. D, haai tijde aste: is z kost erep je i amt mar zijn eng en Ni weel ge. dag- staai crisi lijk vert Een ken, moe haai zijn ook Wer oens zusj plaa oen B-k D V001 ook ling van doo: van ook pre; r c i li 8 t n v X kw zeg dat kos Da: dai nie eer gel i Ke lij! tra we we eir vei we de pk da gr all He wi lij' ke oe w; sc on HEEMSKERK. Tijdens het afgelo- pen weekeinde heeft de Heemskerkse politie onder meer een verkeersongeval en een diefstal te behandelen gekregen. Op de kruising Van der Ploegstraat De Vissestraat verleende een 16-jarige bromfietser uit Heemskerk volgens de politie geen voorrang aan een plaatsge noot, die met zijn auto over dit kruis punt reed. De bromfietser werd per ambulance naar het St. Jozef ziekenhui» gebracht. Uit een woning aan de Hoogdorperweg is uit een geldkistje een bedrag van 1.200 ontvreemd. De politie vermoedt, dat dit het werk is van vier zigenuerin- nen, van wie een de vrouw des huizes aan de praat hield. BEVERWIJK De Dienst Openbare Werken van de gemeente Beverwijk krijgt binnenkort de beschikking over tv-apparatuur voor het inwendig inspec teren en herstellen van de riolen. Tot nu toe belichtte men met behulp van een spiegel en oen schijnwerper de Bever- wijkse riolen vanuit diverse inspectie- putten, waarna uit veiligheidsoverwegin gen of wegens ruimtegebrek uitwendige reparatie volgde. Het onderzoek van de riolen met behulp van tv-apparatuur zal worden verricht door Fugro NV Inge nieursbureau voor Grondmechanica en Geodosie t e Arnhem Injection-Neder- land uit Utrecht zal daarna de herstel werkzaamheden ter hand nemen. BEVERWIJK. Ruim 3300 personen bezochten in het weekeinde de twee daagse kringvergadering van Jehovah’s getuigen in de Beverwijkse Sporthal. Het eigenlijke programma begon zater dagmiddag met het zingen van liederen en vertellen van ervaringen, welke de getuigen tijdens de van huis tot huis bediening hebben opgedaan. Jehovah’s getuigen zijn verheugd met de snelle groei van de organisatie. Alleen al in Nederland hebben in de afgelopen maand januari ruim 23.000 getuigen een aandeel gehad in het predikingswerk. Tijdens deze kringvergadering werden 83 nieuwelingen door middel van onder dompeling in water gedoopt. De pro- gramma-onderdelen van de zaterdaga vond waren voornamelijk gericht rond het thema: „Het geloof en een goed geweten behouden tot heerlijkheid van God”. Het hoogtepunt van deze vergadering vormde de openbare lezing op zondag middag, met als onderwerp: „Beslis nu ten gunste van Goddelijke heerschappij”, uitgesproken door de districtsopziener, de heer H. H. L. Steenkamp. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. E. A. Whiteheads toneel spel „Alpha Bèta” dat afgelopen week bij toneelgroep Centrum in première is gegaan en waarvan u zaterdag de recen sie in deze krant hebt kunnen lezen, komt op dinsdag 27 februari naar de Velsense stadsschouwburg. er 81 hectare. De exporteurs konden niet alles wegwerken. Hup, de grond in wat over is en nu staat er 102 hectare. Flower Record van 74 naar 97 hectare Het zijn griezelige getallen. De Raad van Nederlandse Bloembollen ondernemers mag wel een economische waarschuwingsdienst gaan inrichten om de kwekers te adviseren bij het plant schema en de samenstelling van hun kraam voor het volgend jaar, zodat met een beroep op het gezond verstand der gelijke enorme schommelingen kunnen worden vermeden. Zaanstroom, Felixtowe; Prinses Mar griet, Falmouth; Blatence, Ipswicht; Vechtstroom, Hull; Hai, Bremen; Arona, Kotka, Fennia, Pursfleet; Garnousite, Velsen, Par; Diorit, Bremne; Eva Witte, Rotterdam; Ingret Frem, Beverwijk; Whitestable; Reind, Kopenhagen; Inga Bastian, Flixborough; Oriole, Dagenham; Bristol Trader, Hull; Baltique, Oslo. BEVERWIJK. Het Humanistisch Verbond, afdelingen Beverwijk, Heems kerk en Velsen-Noord, belegt op don derdagavond 22 februari (20 uur) een openbare bijeenkomst in het cultureel centrum „De Schouw” in Velsen-Noord, onder de titel „Contact met mensen”. Er zal onder meer worden gesproken over de onderlinge contacten en over wat het humanisme is en wat het Humanistisch Verbond is en doet. Deze onderwerpen worden ingeleid door de humanistisch raadsman Smits. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK.—- Zaterdagmorgen deed een in de Beverwijkse Moezelstraat wo nende Spanjaard aangifte van diefstal van zijn personenauto. Later op de dag bleek een andere inwoner van Bever wijk met deze auto in Amsterdam een aanrijding te hebben veroorzaakt. De auto is geheel vernield. De man is inge sloten. Een kruidenier aan de Munnikenweg is tijdens het weekend beroofd van twee volle kratten pils met een waarde van 40. Een bezoeker van de bar „Barricade” aan het Meerplein heeft aangifte gedaan van diefstal van tien liter benzine uit zijn bromfiets. Hoewel het gebruik van de tv-appara tuur met bijbehorende materialen niet goedkoop is de kosten variëren van ƒ1000 tot ƒ1500 per dag theaed 1000 tot 1500 per dag acht de gemeente het gebruik van deze appara tuur voor onderzoek en herstel van de diverse rioolstrengen toch goedkoper dan werken volgens de oude methode. Ook bij plannen tot asfaltering kan de tv- apparatuur goede diensten bewijzen bij het onderzoek naar de toestand van de riolen, onder het te asfalteren wegdek. Zodra de riolen schoon zijn, zal de Dienst Openbare Werken volgens de nieuwe methode een begin laten maken met het onderzoek en herstel van de riolen in de Vondellaan, de Velserweg, het parallelriool in de Breestraat, de Duinwijklaan, Vlaanderenstraat en Bléri- otlaan. SCHIPHOL. In Amerika is op de jaarlijkse conventie van de zg. commu ter airlines, luchtvaartmaatschappijen die met kleine vliegtuigen het forenzen- verkeer voor hun rekening nemen, uit gelekt, dat Fokker bezig is met de uit werking van een plan om de F-27 „Friendship” om te bouwen tot straal vliegtuig. Dan zou goed aan de behoef ten van deze maatschappijen tegemoet kunnen komen. HILLEGOM. De bloembollenkwe kers en exporteurs hebben in deze tijd veel rekenwerk te verrichten, want het Produktschap voor Siergewassen en de Bloembollenkeuringsdienst hebben be kend gemaakt, welke oppervlakten met bollen geplant zijn. Er zijn verrassende cijfers uit de bus gekomen. Zo is de bekende Apeldoorn met 150 hectare te ruggegaan tot 809 hectare. Hoewel ieder een Apeldoorn de keel uithing en nie mand geloofde, dat er op de bloemenvei lingen nog prijzen gemaakt zouden wor den, loopt men deze week toch weer bedragen tussen de twee en tweevijftig tenoteren. Het publiek blijft kennelijk deze bloem kopen. Hopelijk zal het dat ook de gele trompetnarcissen doen, want daar Is veel meer van opgezet, evenals van gele en blauwe crocussen. Men kan wel beweren, dat niemand iets weet, want alles zit nog in de grond en Ipt is nog lang geen juli, maar indien alles normaal groeit, kan men wel zo ongeveer weten, hoe veel stuks men kan oogsten. Men vindt Golden Apeldoorn nog op de weg omhoog. Deze prachtige gele tulp met een zwart hart staat hoog in de gratie. Er wordt nu bijna 200 hectare van geteeld. De geweldig popu laire rode, witgerancte Lustige Witwe raakt wat uit de achting, maar 285 hectare is toch een mooie hoeveelheid. Misschien toevallig is het dat in de PVS-Koerier ongeveer tegelijkertijd cij fers zijn opgenomen over de produktie van tulpen in Denemarken en Japan. Er is bij ons in Holland ongeveer 550 hec tare opgeplant, waaruit mpn ongeveer 2 miljard zogenoemde leverbare tulpenbol len zal kunnen verwachten. Oppervlak- tecijfers zeggen niet veel, daarom is het beter als vergelijking de Deense produk tie te noemen. Nog geen zeventig mil joen stuks daar is nu niet bepaald een hoeveelheid om de E.E.G. op zijn kop te zetten. Japan heeft met 164 miljoen stuks wat meer. De hyacintenkwekers hebben het zeer rustig gehouden en zullen dat gezien de regelmaat, waarmede zij de oppervlakke bollen voor de vermeerdering opvoeren, ook wel zo even houden. We mogen wel BEVERWIJK. De propagandacom- missie van de Beverwijkse gymnastiek vereniging „Tumlust” heeft dit weekein de voor haar jeugdleden nevenaktivitei- ten georganiseerd. De jeugd van acht tot en met twaalf jaar kwam in grote getale bijeen in het vrijetijdscentrum „De Slof” voor een spelmiddag onder leiding van mevrouw E. v.d. Heuvel- Verdonkschot. Honderdtachtig kinderen namen aan de negen spelen deel om tenslotte gezamenlijk te kienen om leu ke prijzen. De oudere jeugd trok onder leiding van de heer J. Spaans per bus naar de Amsterdamse Jaap Edenbaan om te schaatsen. Vijfenzestig Turnlustleden draaiden daar hun rondjes. Beide aktivi- teiten werden een succes, vooral voor de propagandacommissie. Het stuk wordt gegeven in serie drie van de Velser kunstkring „Voor allen”. Ook voor belangstellenden die niet over een abonnement beschikken zijn er nog plaatsen verkrijgbaar. „Alpha Bèta”, waarin Jules Hamel en Els van Rooden meespelen, handelt over de drie fasen van een stukgelopen hu welijk. De schrijver voert daarin een echtpaar ten tonele, dat zich heeft „ontworsteld” aan het oorspronkelijke milieu en dat heen en weer geslingerd wordt tussen bestaande en nieuwe op vattingen van de moraal. Han Bentz van den Berg heeft het geregisseerd. BEVERWIJK. In de doopsgezinde kerk trad zondag het combo „Church Experiments” uit Landsmeer op onder leiding van Luc. Mager. Het combo be staat uit vijf musici en een zangeres met een formidabel stemgeluid, die „The Bi ble told me so” en „Go down, Moses” zong met ritmische begeleiding. Ook de begeleiding van de kerkzang werd door de aanwezigen zeer geapprecieerd. De kerk was deze zondag stampvol. Ds. Luikinga had alle reden om in zijn dankwoord vast te stellen, dat een der gelijk experiment voor een herhaling in zaal, ingang Spaamestraat, 20 Meyer met dia’s over Lapland. Bel Canto, Velser operakoor, repetitie in gebouw Cultureel Centrum, Moer- bergplantsoen 22, IJmuiden, 20 uur. Manly Sport, 19.30-21.30 u. boksen en conditietraining in gymzaal Moerberg- Comitéschool, Kerkstraat, IJmuiden. MAANDAG 19 FEBRUARI Sporthal Zeewijk, 18.30-21 u. Exerciti- a; 21-23 u. Full Speed. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden 19- 21.30 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort- noord. 19-21.30 uur. De Ring, boksen en conditietraining, 19.30-21.30 uur in gjnnzaal Ossendorp- school, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. Chr. Vrouwenbond, afd. IJmuiden- west, 20 u. in Herv. Wijkgebouw, Rdar- straat, ledenvergadering. Operetiever. VIDES, 20 u. repetitie in gebouw Abeelenstraat 1, IJmuiden-oost. NVSH, depót, bibliotheek en inlichtin gencentrum in benedenzaal 3 van ge bouw Cultureel Centrum, Moerberg- plantsoen 22, IJmuiden. I I I ZOT Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Baarn, Bilbao, Levern, IJmuiden, Whitby; Wendiyne, Karachi; Karachi, Katowice, Stettin; Adi, IJmuiden, Oden se, Morse Lady; IJmuiden, Hamburg; Finreel, Velsen, Hamina; Canis, Rotter dam; Notos Gr. Yarmouth; Tor Mercia, Gothenburg; Stolt Dragon, Baltimore; aAndre, Harlingen; Holsatia, Antwerpen, Asta, Montyluoto; Nordlicht 2, Stettin; Turkia, Antwerpen, Faience, Gainsbo rough; Blatence, Gainsborough, Binna, Zaandam,Antwerpen; Zaan, IJmuiden, Ipswich, Archangelos, Stettin, Portelet, Birkenhead; Esso Fawley, Fawley Duy- venstadt, Perth, Hermann Helene, Go thenburg, Arona, Helsinky, Stinnes Ze- phir, Italië, IJmuiden. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. Een 17-jarige Bever- wijker is in de nacht van zondag op maandag omstreeks half een met een door hem bestuurde personenauto in de Dorpsstraat tegen een boom gereden. Hij is in het St. Jozefziekenhuis in Heems kerk opgenomen. Vermoedelijk door een te hoge snel heid kon de knaap de auto in de bocht niet in zijn macht houden en knalde tegen de boom. Door de kracht van de botsing raakte de jongen bekneld in de wrakstukken van de wagen. Na drie kwartier werken kon hij door de brand weer bevrijd worden. I J VELSEN-NOORD In het ontspan- ningslokaal van Stork-Plaatwellerij in Velsen-Noord heeft de personeelsvereni ging De Plaatwellerij haar jaarlijkse le denvergadering gehouden, die ondanks het slechte weer toch nog vrij goede belangstelling had. In zijn openingswoord herinnerde de heer G. Bos voorzitter, aan de activitei ten van het zilveren bestaansfeest, dat mede wegens een flinke subsidie van de directie een succes is geworden. Voor het nieuwe jaar kan opnieuw een zeer gevuld actieprogramma van het bestuur uitgaan, dat zaterdag 24 februari opent met een disco-avond en op vrij dag, 2 maart met een carnavalsfeest in het eigen lokaal met medewerking van de Santpoortse boerenkapel „De Sant- haesen” en het dansorkest van Jan F ei jen. Voorts is nog een programma gepland dat opnieuw het gehele jaar voor de leden ontspanning biedt. Het jaarverslag van de heer J.W. van den Berg, secretaris, memoreerde uitvoe rig aan het afgelopen jaar. Het ledental beweegt zich rond de tweehonderdne- gentig, inclusief gepensioneerden. Pen ningmeester L. de Jonge meldde een licht nadelig saldo. Dit was aanleiding een contributieverhoging voor te stellen, die werd aanvaard. De bestuursverkiezing gaf geen moeilijkheden. De heren G. Bos, voorzit ter, L. de Jonge, penningmeester, en J. van Bastelaar, tweede secretaris, werden opnieuw benoemd. Na de afhandeling van de agenda noodde een drietal tafels met een schat aan fraaie prijzen tot het kienspel De aartsbisschop van Nisibi, Sfair, lid van de heilige congregatie voor de oostelijke kerken, is in het weekeinde in een nachtclub in Rome gesignaleerd. De 85-jarige geestelijke kwam, evenals een keer in december naar de Piper Club om popmuziek te beluisteren en te kijken naar jonge dan sende mensen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. De carnavalsvereni ging „De Propeppers” organiseert vrijdag 23 februari een groot „ezelenbal” als een soort variant op het boeren- of ouwe wijvenbal. Bij voldoende aanmeldingen wordt er een „buutrednercompetitie” gehouden met als inzet de eretitel „grootste balker van Heemskerk”. Dat feest begint om 9 uur. DINSDAG 20 FEBRUARI Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mend zwemmen: 6.30-8 u.; 8.30-9.10 u.; 12.15-13.15 u.; 16.40-18 u.; 20-21.30 uur. Zwemver. CSB 18.30-20 u. en 21.30-22.30 uur. Stichting huishoudelijke en gezins- voorlichting, spreekuur leidster van 9.30 u. tot 12.30 uur in Willebrordstraat 102, IJmuiden; tel. 10715. Federatie Bejaardenzorg Velsen, spreekuren: 9-10 u. voor IJmuiden en omgeving in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, beneden zaal 3; van 16 u. tot 17 uur voor IJmuiden-oost in gebouw Abeelenstraat 1, tel. 12464; van Hu. tot 12 uur vo:or Velsen-noord, in buurthuis De Mei, Geelvinckstraat 28, tel. 02510-24025; van 14 u. tot 15 uur voor Santpoort, in Postkantoor Hagelin- gerweg 98,Santpoort-noord. Verder vol gen afspraak met secretariaat: Abee- lenweg 1, IJmuiden, tel. 12464. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10- 12.30 u. en 14.30-17.30 u.; Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willems- beekweg 96, IJmuiden-oost, 15.30-17.30 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort- noord, 14.30-17.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 177, Velsen-nord, 19-21.30 u.; filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-west, 19- 21.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaamestraat 4, IJmuiden, 19-20 uur Medisch Maatschappelijk consulta tiebureau voor Alcoholisme. NCVB, afd. IJmuiden-oost, in Petra- zaal, ingang Spaamestraat, 20 u. O. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Twee jeugdige Heemskerkers van respectievelijk 17 en 18 jaar zijn door de Heemskerkse politie aangehouden en ingesloten, omdat zij zich schuldig hebben gemaakt aan dief stal. Zo hebben zij onder meer tijdens een verhoor bekend in de bowlingboerderij bankcassettes te hebben weggenomen en te hebben ingebroken in de ODÏN-kanti- ne, waar zij een geluidsinstallatie heb ben ontvreemd. Voorts gaven zij ook toe in de jeugdcentra Donkey Shot en Zand- kraai portefeuilles uit jaszakken te heb ben gestolen. zeggen, dat de wereld nog 778 hectare aan hyacinten bezit en 55.44 h ctare aan vermeerderingsbollen. De wenald mag wel bijzonder zuinig zijn op die paar stukjes zand tussen Haarlem en Leiden en in de buurt van Breezand. Hyacinten kuunnen alleen hier in dit klimaat op deze grond geteeld worden. De narcisse- en crocussenbollen-telers hebben een wat onaangename stunt uit gehaald. De prijzen liepen verleden jaar wat terug. Wat deden ze? Dat gedeelte dat ze niet kwijt konden stopten ze weer in de grond. Aangezien iedereen dat deed staat er van de grootkronige Carl ton 100 hectane meer dan verleden jaar. Bijna zeshonderd hectare op een totale oppervlakte narcissen van 1689 hectare begint wat veel te worden. Golden Har vest de gele trompet steeg van 365 naar 408 hectare. Met elkaar dus 1000 hecta re. De resterende 689 hectare wordt verde<eld over 160 variëteiten. Bij de crocussen is men zich een ongeluk geschrokken. De „hoofdsoorten” Flower Record, Jeanne d’Arc, Pickwick en Reimmebranche moeten onverkoop baar zijn, zoveel staat er. Het geel is ook sterk uitgebreid. Twintig hectare meer is gewoon. Voorbeeld van Pickwick stond Sporthal Zeewijk, Planetenweg, muiden-west, 18-23 uur BC IJmond. MAANDAG 19 FEBRUARI Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan. Geopend hulpverlening van 20 tot 23 uur. Hulpdienst Help een handje, maandag tot en met vrijdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, Beverwijk, tel. 24617. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70 en Amstelstraat 44: volwassenen 19-21 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 19-21 u. DINSDAG 20 FEBRUARI Sportfondsenbad. Kuikensweg. Ge opend van 9 tot 12 en 13.30 tot 15.30 uur. Scoiëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met vrijdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, Beverwijk, tel. 24671. Promenade, Meerplein. 20 u. vergade ring belangenvereniging camping De Eg- monden. Verenigde openbare bibliotheek. Hen drik Burgerstraat 70: volwassenen 14- 17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen 15-17.30 u.; Stumphiusstraat 46: jeugd 15.30-17.30 u. Gedacht wordt aan de vervanging van de turbopropmotoren door twee geluids arme straal motoren. Het oorspronkelij ke ontwerp van de F-27 ondergaat daar door nauwelijks verandering. Gaat Fokker „Friendship” uitrusten met straalmotren? In de voorlopige studie van de nieuwe versie zal het toestel 30 passagiers en een aanzienlijke hoeveelheid vracht kunnen vervoeren. De kruissnelheid wordt 580 km per uur tegen ongeveer 480 km per uur van de oude „Friend ship”, waarvan al bijna 600 exemplaren zijn verkocht. BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 u. „Bij de beesten af.” VELSER KUNSTKRING Stadsschouwburg, dinsdag 20.15 u.: „Buitel- motel.” door toneelgezelschap Theater. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison, op land goed Beeckestljn, Velsen-zuid, dagelijks (be halve maandag) van 14 u. tot 1 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat. Velsen-noord, elke dinsdag en donderdag „Archeologische bodemvondsten” en „In en om de Breesaap,” van 12 u tot 13.30 uur; ook na afspraak: tel. 02510-94159 of 91022. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u „Au pair girls”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 uur: „Bij de beesten af”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510-25120. DIVERSEN Stadskantoor (Pres. Kennedypleta)20.30 u.: installatie van bestuur Stichting Onderwijs begeleidingsdienst Midden-Kennemerland. (Van een onzer verslaggeefsters) MAANDAG 19 FEBRUARI Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 uur; Ruijs- daelstraat 7: jeugd 19-21 u. DINSDAG 20 FEBRUARI Schuilhoek, Van Bronckhorststraat. 14 u. woonmiddag wijkberaad. Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. scheids- rechtercursus Ned. Handbalbond. Progress-sociëteit, Const. Huijgens- straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. groep onder de loep: Deep Purple. Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. DINSDAG 20 FEBRUARI Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 uur.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4