Harten hoeft van het solospel niet zo nodig HET WILDE WESTEN IN DE TONEELSCHUUR speelt „Kwartet voor twee Theater Voor Jac* agenda 3 o Opstand der dwergen ld I lï Bertus Aaf jes R Wi De Waag Boogie Woogie hl L FILMS DEBUUT IN CONCERT VOOR CONTRABAS IN HAARLEM CINEMA PALACE S HALS Ml is** i 'M 1 Bi ’1 13 1973 FEBRUARI DONDERDAG o o >1 =plan 4650 r iam- 99 I Redactie Cees Straus 319053 toestel. 225 man; 'Fan! 9 5455 o wijzer Amsterdam Muziek en toneel T entoonstellingen Bioscopen E kl hl ”4 El 'l X^ Xv r dagelijks JACQUES VAN HARTEN Orkest CEES STRAUS. toor: iren a.l. Dag. in- Post- spel. CHARLES BOOST. André van den Heuvel en Kitty Janssen in „Virginia Woolf kring ■ning periode, arbeids- destijds IS DR. NO de eerste in de Bond-serie, Casino Royal behoort tot de meest re cente. Ook hierin dezelfde ingrediënten om een film het aanzien waard te ma ken: licht sadisme, mooie auto’s en snel le meisjes. In de nachtvoorstellingen een aardig indianenverhaal: Zadeltuig. MACBETH, Polanski’s verfilming van het bekende shakespeare-drama haalt in Studio zowaar een tweede week. Ook in de rest van het programma geen wijzi gingen. De nieuwe avonturen van Pietje Bell blijft in de matinees, De Klokken luider van de Notre Dame op zondag- i Robinson brengt vier genera ties van een fabrikantenfamilie in beeld om de huichelachtig heid rond de erotiek in de 19e eeuw, het kapitalisme in de ja- ren ’20 en ’30 op de hak te nemen. Hij plaatst vervolgens een klein vraagteken bij het Amerikaanse socialisme in de jaren ’40 en legt zich tenslotte neer bij de gedachte dat tegen woordig niemand het meer zo ziet zitten. Gematigde maat schappijkritiek op een enigszins oppervlakkige manier in beeld gebracht. Ook in de daaropvolgende spel letjes voeren liefdesproblemen de boventoon. Hoewel de intri ge soms wat te dun is, is Kwartet voor twee best wel de moeite waard van en licht te verteren theateravondje. ONTSPANNEND VERMAAK komt eveneens dinsdag 27 fe bruari aan de orde, wanneer de Haagse Comedie een voorstel ling geeft van Polonaise, kome die van David V. Robinson. On der regie van Paul Steenbergen geven Eric van Ingen, Myra Ward, Jaap Wieringa en de re- telling tot Jean Vogo’s „Zéro uit 1932, waarin een kin- it rebelleert tegen een direc- i dwerg is, ontstaat bij Her- latie dat vroeg-oude kleine n vrijheid veroveren op de ■n en deze dan misbruiken in de acties en zinloze geweld- Een film natuurlijk vol bij- waarbij Herzog zijn toe voortdurend „actief” houdt igewoon schokkend schouw- HET LIJDEN VAN de blanke in het Japanse concentratiekamp met daaraan vastgekoppeld een ontsnapping uit een dergelijk kamp) gaf aanleiding tot het maken van The bridge on the river Kwai. De brug, die diende als verbin dingselement voor een vitale spoorlijn in Birma, wordt nog steeds gezien als het symbool van de ellende die tijdensde Tweede Wereldoorlog in de Oost door de Japanners werd geschapen. „SOLOSPEL IS 'T eigenlijk niet voor mij. Als bassist heb je nooit de kans daaraan ge wend te raken. Dit concert zal de eerste en waarschijnlijk te vens de laatste keer zijn dat ik als solist te horen ben. Het orkest wilde graag dat ik zou soliëren en ik mag nu bewijzen dat ik het kan, maar voor mij hoeft het niet zo”. ER DOEN ZICH aan het Haarlemse filmfront deze week een aantal opmer kelijke verschijnselen voor. Cinema Pa lace zag het bezoekerstal van „Bij de beesten af” kennelijk niet meer groot genoeg om met deze film de tiende week in te gaan en viel terug op een oude James Bond. Frans Hals haalde eveneens Agent 007 binnen, terwijl Lido eveneens speculeert op oud succes met The Bridge on the river Kwai. Luxor bereikt onge twijfeld doorslaande kasresultaten met Turks Fruit, de nieuwe Nederlandse film naar de bestseller-roman van Jan Wol kers. Tegenwicht tegen al dit „gevestigde" filmgeweld levert de Witte Bioscoop door de vertoning van de Duitse film Ook dwergen zijn klein begonnen. gisseur zelf vorm aan een spotprent op de Amerikaanse samenleving. prettige muziek naar te luisteren. Vanhal, een Tsjech van Nederlandse afkomst die •leefde aan het eind van de 18e eeuw, was een veelschrijver. Een honderd symfonieën, vele kwartetten, liederen, twee mis sen en oratoria. „Voor mij is het erg belang rijk dat we in een kleine be zetting met het orkest spelen. Aangezien de bas een relatief kleine toon heeft, is het zaak bij een live-uitvoering gebruik te maken van een uitgedunde orkestpartij”. HET VIJFDE concert in de Haydn-Bartok cyclus, dat het Amati-kwartet dinsdag 27 fe bruari in het Haarlemse Con certgebouw geeft, vermeldt de volgende werken. Van Haydn wordt gespeeld Opus 76 no. 5 in D en Opus 77 no. 2 in F. terwijl Bartok’s Vijfde kwartet wordt uitgevoerd. 1STE GARDE van Duitse fil- Werner Schröter („Der Bom- Rainer Werner Fassbinder er der Vier Jahreszeiten”) of rzog („Lebenszeigen”, „Auch ben klein angefangen”) zal i de gewone bioscopen tegen- ir ze heeft niettemin interna- festivals en in diverse film- >te bekendheid en variërende LUKE WARMWATER. Cali- fornische folk en country westem-groep, speelt zaterdag 24 februari in folkclub De Waag. Drie jongens, die gebruik maken van gitaar, mandolien en mondharmonica, en een meisje dat viool speelt. Gevie ren zingen en spelen ze een interessant repertoire folknum- mers. Aanvang 20 uur. Entree twee gulden. Aldus Jacques van Harten, aanvoerder van de basgroep van het Noordhollands Philhar- monisch Orkest. Vrijdag 23 fe bruari kunnen wij zijn solospel horen in het „Concert voor contrabas” van Jean-Baptiste Vanhal. Het NPO concerteert die avond in het Haarlemse Concertgebouw onder leiding van Yves Prin. Op het pro gramma staat tevens een eigen compositie van Prin, Actions si- multanées, het Celloconcert van Hans Kox en Jeux van Debussy (solist Anner Bijlsma). Jacques van Harten, in 1941 in Amsterdam geboren, speelt sinds 1968 in het NPO. Daar voor zat hij bij de Hoofdstad- Operette en in het Nederlands Balletorkest. Hoe kwam hij er toe om contrabas te gaan spe len? Van Harten: „Voor het zelfde geld had het een blaas-instru- ment of een ander strijkinstru ment kunnen worden. Je blijft op een gegeven ogenblik aan dat instrument hangen, doordat je ervoor aanleg hebt. Ik ben in de bas geïnteresseerd, maar ik ben er niet enorm aan ver knocht, als zou het „het enige instrument” voor mij zijn”. Over dat „hangen” weet Van Harten een aardige anekdote te vertellen. Hij was 14 jaar oud, toen een vriend uit een accor deonorkest hem aanschoot. De contra-bassist daar was ziek geworden en Van Harten werd gevraagd zijn plaats in te nemen. „Ik wist amper hoe zo’n instrument er uitzag, de vraag was dan ook nogal zot. Maar dat heeft te maken met het image van de contra-bas dat erg laag is”. De NPO-solist be sloot om maar niet naar de repetities te gaan, maar ging wel les nemen. Later heeft hij zich bij het orkest aangediend en inderdaad ook meegespeeld. VOOR EEN BESPREKING van de première van Turks Fruit (met in de hoofdrollen Rutger Hauer en Monique van der Ven) verwijzen wij naar de vaste filmrubriek van aanstaande vrij dag. Dit in verband met het tijdstip van de voorvertoning. CABARETIER Robert Kreis geeft zaterdag zijn derde voor stelling in kleinkunsttheater Haarloheim, Smedestraat 23 te Haarlem. Ig legt. J iger 1 DE TONEELSCHUUR haalt zaterdag 24 februari het Thea ter Wim Zomer naar de Sme destraat voor een vertoning van Het Wilde Westen. Het pro gramma, dat uitgewerkt werd door Paul van Gent tevens een van de medespelenden is gebaseerd op een bericht dat in het voorjaar van 1970 in dagblad Het Parool verscheen. Een jonge gedetineerde raakt bij een schermutseling met de politie betrokken. Een van de twee agenten schiet hem dood. De groep van Wim Zomer (die samen met Ger van Ros- sum de regie voert) houdt zich voornamelijk bezig met het ge ven van voorstellingen voor leerlingen van lagere en mid delbare scholen. De stukken vormen vaak een uitgangspunt voor een discussie die plaats DE HAARLEMSE Jazz Club haalt vrijdagavond 23 februari een drietal bijzonder begaafde jongelui naar het voormalige EG. Begeleid door Han van der Poot op bas en drummer Lu Ssanet speelt op die avond na melijk pianist Hein van der Gaag, leider van het Hein van der Gaag Boogie Woogie Trio. TONEELGROEP THEATER brengt zaterdag en zondag in de Haarlemse schouwburg twee voorstellingen van Kwartet voor twee, een viertal eenak ters naar het Engels van Mi chael Frayn. Ze worden ge speeld door Marjan Berk en Willem Nijholt. Laatstgenoem de zorgde ook voor de vertaling en regie. De decors zijn van Hep van Delft. NET ALS IN „Virginia Woolf” staat in Alpha-Beta een kapot huwelijksleven centraal. Centrum (Jules Hamel en Els van Rooden) speelt dit stuk, dat vorige week vrijdag in Haarlem in première ging, dinsdag 27 februari in de Stadsschouwburg in Velsen. Alpha-Beta, geschre ven door E. A. Whitehead, wordt gespeeld onder regie van Han Bentz van den Berg. kan grijpen na de voorstelling. Zo ook Het Wilde Westen, dat niet alleen voor middelbare scholieren geschikt is. Theater Wim Zomer werd door het kranterelaas aangegre pen en zocht naar de achter gronden. Het sprak ruim een jaar lang met mensen die bij het gevangeniswezen zijn be trokken. Het resultaat is een stuk geworden waarin het le ven van „Matthijs de Groot” in een aantal scènes wordt belicht Matthijs werkt op de redactie van een krant waar hij een bericht moet bewerken over een vergrijp diefstal van een auto en vernieling daarvan dat hij zelf begaan heeft. De jonge journalist is niet in staat het verhaal te maken en wordt tenslotte ontslagen. Een poos later wordt hij door de politie ORGANIST Wim van der Panne speelt zondag 25 februa ri in de RK Kathedraal St. Bavo aan de Leidsevaart wer ken van Wider, Fr. Couperin, Franck, Monnikendam, Lang- lais en Vierne. Aanvang 15 uur. festaties als in Utrecht plaats ilm International Rotterdam ogenblik aan de gang is, het Filmmuseum en filmclubs te Bioskoop zijn de plaatsen kennis kan maken met deze llende filmtalenten en film- s die een volstrekt eigen stijl daardoor niet altijd even te volgen zijn. beide hierboven genoemde twee jaar geleden in het rn geïntroduceerd, waarbij ch Zwerge....” een fascine- ik achterliet. Met echte dwer- i op kermissen contracteerde e Canarische eilanden over- hij een groteske opstand in en tehuis voor dwergen ver- VANAVOND EN MORGENa- vond de heropvoering van een der meest geruchtmakende stukken van het begin van de jaren ’60 in de Stadsschouw burg: Wie is bang voor Virgi nia Woolf? van Edward Albee. Met Kitty Janssen, André van den Heuvel, Marja Lieuwen en Frederik de Groot. IN HET COORNHERTly- ceum aan de Chrysanthenum- laan in Haarlem, brengt van avond de voordrachtkunstena res Nel Oosthout Jeanne d’Arc van Brnard Shaw. Aanvange: 20.15 uur. Als je de afmetingen van de bas bekijkt, zie je wel dat het in strument zich niet leent voor een solistische partij. Ik ben erg benieuwd naar wat er tij dens mijn eerste solistische op treden uitkomt. Je moet het zien als een mentaliteitskwestie. Het feit dat je nooit op de voor grond treedt en nu kan laten zien wat er uit zo’n instrument kan komen”. Zijn functie als aanvoerder van de bassisten ziet hij als zijn „allerfijnste” baan. „Je mag nog zo’n grote bek hebben als aanvoerder, je blijft afhan kelijk van de groep, de collegi aliteit van je medebassisten”. Volgens Van Harten is er veel bereidwilligheid te constateren bij de NPO-bassisten. De werk omstandigheden leiden ertoe dat hij graag tot aan zijn pensione ring bij het NPO zou willen blijven. Een ander orkest ziet hij niet zitten. Een Concertge bouworkest of Rotterdams Philharmonisch Orkest ook niet? Van Harten: Hoe beter het orkest, hoe meer broodnijd. Ik heb geen zin muziek te maken met het mes op tafel. Bij het NPO hoef ik dat niet te doen”. Het Concert voor contrabas van Vanhal vindt Van Harten De tweede eenakter toont Marjan Berk in een niet onaar dig duet je, waarin zij met een piepjonge man de „morning af ter the night before” beleeft. Zij wordt ontnuchterend wak ker, hij ontwaakt in een stem ming van idealistische enthou siasme. Maar het vrouwtje raakt ontdooid en de jongen wil naar zijn moeder terug Marjan Berk en Willem Nijholt in één van de lichtvoetige een akters uit kwartet voor twee. IAN FLEMING’S meesterlijke thril lers met agent 007 in de hoofdrol staan sinds lange jaren hoog geplaatst op de internationale lijsten van de best ver kochte boeken. Op het hoogtepunt van zijn populariteit kreeg James Bond ge stalte in de acteur Sean Connery die vervolgens zijn medewerking verleende aan een groot aantal films in deze reeks. James Bond contra dr. No, deze week in Palace, werd de eerste aflevering, gepro duceerd door Harry Saltzman (Saturday night and Sunday morning) en Albert Broccoli. Naast Connery zien we Ursula Andress. Terence voerde de regie. In de nacht bleef Joe Cocker met Mad dog and Englishmen, terwijl voor de kleintjes „Sjors en Sjimmie in het land der reuzen” wordt gedraaid. DE AMERIKAANSE Burgeroorlog vormt voor de zoveelste maal het decor voor een avonturenfilm. Ditmaal is het El Condor met westernspecialist Lee van Cleef (Sabata) en Jim Brown als belang rijkste acturs. In de nacht: „Als man nen dat allemaal zouden weten”. Twee jaar lang van 1964 tot ’66 speelde Van Harten in de Hoofdstad Operette. Een zijns inziens belangrijke want de secundaire voorwaarden waren nog zo slecht „dat je verleert te kankeren op datgene wat je nu met je orkest moet spelen en reizen”. Zijn baan bij Hoofdstad Operette bestond uit het geven van 250 voorstellin gen per jaar, 250 keer dezelfde voorstelling wel te verstaan. Om daar vanaf te komen solli citeerde hij bij het Nederlands Balletorkest. Over proefspelen zegt hij: „Je moet de mazzel hebben dat je de beste bent van het aanbod van dat ogen blik. Je kunt dan je dag heb ben of niet, daar hangt je baan vanaf”. Van Harten’s persoonlijke liefde gaat, zoals eerder gesteld, niet direct uit naar het solis tisch optreden. „Solospel zie ik als een heel ander spel dan het opgaan in het orkest, met een totaal andere geaardheid. In het orkest vorm je de basis, je bent altijd in een ondergeschik te functie. Concertgebouw (Van Baerlestr.): Donderdag 22 febr. gr. zaal 20.15 uur: Abonnementscon cert. Vrijdag 23 febr. gr. zaal, 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l v. An ton Kersjes, m.m.v. Horacio Guttlerrez, piano. Werken van Schubert e.a. Zaterdag gr. zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Omroepor kest. Groot Omroepkoor, o.l.v. Michelangelo Veltri, m.m.v. Carlo Berggonzi, tenor. Werken van Verdl. gr. zaal 20.15 uur: Het Nederlands Kamerorkest o.l.v. David Cinman, m.m.v. Thomas Magyar, viool. Werken van Wagner e.a. gr. zaal 9.30-13 uur, 14.15-17.45 uur: Oskar Back Concours. Vioolconcours 1973. Werken van o.a. Mozart, kl. zaal 20.15 uur: Ruud van de Brink en Kees Olthuls, piano. Jan Labor- dus en Gerard Schoonenberg, slagwerk. Wer ken van Bartók e.a. Zondag 25 febr. gr. zaal 1415 uur: Abonnementsconcert, gr. zaal 20.30 uur: The Flying Burrito Brothers. Maandag 26 febr. kl. zaal 20.15 uur: Pianoserie Edward Auer, piano. Werken van Mozart e.a. Dinsdag 27 febr. gr. zaal 20.15 uur: De Stem des Volk. Jubileumconcert. Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Antoon Krelage, mm..v. Madelon Michel, sopraan, Marianne Dieleman, alt, Ar jan Blanken, tenor, Hans Zomer, bas en Meindert Boekel, orgel. Werken van Beetho ven e.a Woensdag 28 febr. gr. zaal 20.15 uur: Vijf meesters van het Klavier”. Annie Fi scher, piano. Werken van Beethoven, e.a. Stadsschouwburg (Leldseplein): Donderdag 22 februari, 20.15 uur: Het Nationale Ballet: „Episodes", „Daphnis en Chioë”, „Voor, tij dens en na het feest”. Vrijdag 23 febr., 20 uur; Ned. Operastichting: Giacoma Puccini „Tos- ea”; m.m.v. Het Omroeporkest o.l.v. Behumil Gregor. Zaterdag 24 febr. 20.15 uur» zondag 25 febr. 13.30 uur: Amsterdams Toneel: „De Meid” van Herman Heljermans Zon. 25 en maandag 26 febr. 20.15 uur: Amsterdams To neel: „Schuld en Boete” van Dostojewski, Dinsdag 27 febr. 20.15 uur: Het Nationale Ballet: „De Schone Slaapster”. Woensdag 28 febr. gesloten. Carré (Amstel): T.e.m. 28 febr., dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: Jasperina de Jong show: „Jasperina’s grote egotrip”. De Kleine Komedie (Amstel): T.e.m. 28 febr. dagelijks (beh. maandags) 2015 uur: Amster dams Volkstoneel: „Op hoop van zegen” van Herman Heljermans (jubileum- en afscheids- voorstelling Bep Nooy sr.). Nieuwe de la Mar Theater (Marnlxstr.) Donderdag 22 febr. 20.15 uur: Fons Jansen: „Kwartetten” aan de vleugel Frans Oudhoff. T.e.m. 25 febr. 20.15 uur: Wim Kan met Corry aan zijn zijde en Ru van Veen aan zijn vleugel. 26, 27 en 28 febr. 20.15 uur: Ramses en Liselore; combo o.l.v. Jan Huydts. Theater De Brakke Grond (Nes): Vanaf vrijdag 23 febr. t e.m. zaterlag 3 maart, dagelijks (beh. zondags) 20.30 uur: Amster_ dams Toneel; „The Family”, deel 3. Donder dag 22 februari, 20.30 uur: Piccolo Productie: „Rosa”, een bewerking, van brieven van Rosa Luxemburg door Halina Sjojewska, gespeeld door Josephine van Gasteren. Shaffy Theater (Keizersgracht): T.e.m. za terdag 24 febr. en dinsdag 27 en woensdag 28 febr., Shaffyzaal. 20.30 uur: Narjol Flore Show m.m.v. Trio Nico van der Linden. Vrijdag 23 en zaterdag 24 febr. zuilenzaal 24 uur: Theaterschool: „Keep tightly closed in a cool dry place” van Megan Terry. T.e.m zaterdag 24 febr., zuilenzaal, 20.30 uur: Toneelgroep Centrum: „De revolver van Bas” van Gerard Lemmens. Kleine Bellevue (Leidsekade): T.e.m. 4 maart, dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur: Klipstein Hammelburg tesamen van Corry van Kessel in kabaretprogramma „Wereldge beuren in een notedop”. Theater Tingel-Tangel (N.Z. Voorburgwal): T.e.m. 29 maart, dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur: Cabaret „Hoera we leven nog” met Sieto en Marijke Hoving en Rob de Nljs. Rljksmuseum (Stadhouderskade): T.e.m. 4 maart „Beeldverhaal in wandtapijten: De Da vid en Bathseba tapljtserle uit het Musée Cluny te Parijs”. T.e.m. 8 april „Aanwinsten tekeningen in het Prentenkabinet. Permanen te expositie: Oude schilderijen, beeldhouw kunst, kunstnijverheid, vaderlandse geschiede nis, Aziatische kunst en Rijksprentenkabinet. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestda gen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): T.e.m. 4 maart schilderijen en tekeningen van Ben Akkerman. T.e.m. 11 maart affiches, boek omslagen en andere grafische ontwerpen van Roman Cleslewicz en „10 jaar aanwinsten tekeningen”. T.e.m. 18 maart Christo-Valley Curtain Fifle. Colorado 1970-1972, documen ten, tekeningen en foto’s; en schilderijen en tekeningen van Ferdinand Erfmann. T e.m. 25 maart kinetische kunst van Jacob Agam. T.e.m. 1 april reliëfs, gouaches en tekeningen van Jan Schoonhoven Permanente expositie: Viff generaties (beeldende kunst uit de laatste honderd jaar) en Vincent van Gogh, grote verzameling schilderijen en tekeningen uit alle perioden. Geopend maandag t.e.m. vrij dag 9.30-17.30 uur en 19-22.30 uur, zaterdagen 9.30-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. TER GELEGENHEID van de komende Boekenweek komt za terdag 24 februari de bekende schrijver Bertus Aafj es naar Blokker’s boekhandel, Bron- steeweg 4 en 4a in Heemstede. Aafjes zal eigen werk signeren, waar onder zijn boek „Lampi on voor een blinde”, dat tij dens de Boekenweek gratis bij aankoop van tien gulden aan boeken beschikbaar wordt ge steld. Er bestaat voorts gele genheid met de schrijver van gedachten te wisselen. Bertus Aafjes zal rond half drie aan wezig zijn. opgepakt en volgt zijn veroor deling. Eenmaal uit de gevan genis blijkt Matthijs niet aan werk te kunnen komen en volgt het ene vergrijp na het andere. Bij een ontvluchting komt hij tenslotte om het le ven. Theater Wim Zomer: „Het stuk en zijn vormgeving zijn met opzet zwart-wit gehouden, de tegenstellingen Matthijs- maatschappij vaak extreem. Wij hopen daarmee de situaties duidelijk te maken, zuiverder te stellen. Onze voorstelling wil proberen een middel te zijn, een gesprek op gang te bren gen. Een gesprek met als uit gangspunt de situatie van Mat thijs, om zo te komen op de situatie van de gedetineerde en alles wat daarmee samenhangt. C.S. Naar aanleding van de pre mière op Nieuwjaarsdag schreef onze recensent Simon Koster onder meer: „Het zijn alle vier licht-gewicht eenak- tertjes, vooral het eerste en het laatste. Het eerste gaat over een jong echtpaar met baby dat zijn vakantie doorbrengt in hetzelfde Venetiaanse hotel waar het een jaar tevoren ro mantische wittebroodsweken heeft beleefd. Maar de roman tiek is er nu af, omdat het gehuil van de baby hun slaap en hun bijslaap verstoort.” De studie werd op het muziek- lyceum van het conservatori um in Amsterdam voortgezet bij H.B.J. de Vries. Om in zijn onderhoud te voorzien speelde Van Harten voor bakker en werkte hij in circus Boltini als muzikant-vrachtwagenchauf- feur. In Frankrijk speelde hij in jazzorkestjes voor Ameri kaanse soldaten. Over de conservatorium-op- leiding in het algemeen is Jac ques van Harten niet al te goed te spreken. „Bij het proefspelen weet je amper waar je aan begint. Ook tijdens de opleiding doet zich het manco voor dat er geen duidelijk verband te zien is tussen je studie en de praktijk. Je zou tijdens de laat ste twee jaar van je studie stage moeten lopen bij een pro vinciaal orkest om aldus erva ring op te doen”. Er is nog een ander gebrek op de conservatoria. Het ont breekt de directies namelijk vaak aan overleg met de orkes ten. Daardoor ontstaat in be paalde sectoren enerzijds een overschot, anderzijds is er weer een grote vraag naar bepaalde musici. „Bij ons orkest is te genwoordig een enorm tekort aan strijkers. Blazers (trompet, fluit en klarinet) zijn veel be ter te krijgen”. Alhambra I (Weteringschans): Bert Haanstra ..Bij de beesten af”, toeg a.l. Dag. 14, 19 en 21.30 uur. Zo. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Alhambra II (Weteringschans): Michel Ser- rault in „De een z’n dood is de ander z’n huis”, toeg. a.l. Dag. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr.): Gene Hack- mann in „the Poseidon adventure," a.l. Dag. 1415, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur Calypso (Marnixstr.): Peter Gonzales in „Fel lini Roma”, toeg. 18 j. Dag. 13.45, 16, 19.15, 21.45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan): Paul Newman in Butch Cassidy and the Sundance Kid,” toeg. 14 j. Dag. 14 (beh. za. zo. wo.midd) 19 en 21.30 uur. Centraal Niéuwendij k)„Het Pomohuis”, toeg. 18 j. Doorl. voorst, dag. 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur. Cineac (Damrak): Ron O’Neal in „Super Fly”, toeg. 18 j. Dag. 9.30, 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21 30 uur. Zo. 13.30 uur enz. Cineac (Reg'. Breestr.): Ochtend en middag 9.30, 11.30, 13.30, 15.30 uur, zo. 11.30 uur enz. Walt Disney’s „Goofy”, toeg. a.l. Elke avond 17.30, 19.30 en 21.30 uur Anne Grete in „Een maagd van 18 karaat”, toeg. 18 j. City (Leldseplein): Michel Constantin in „In- fitratie in de onderwereld”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Corso (Kalverstr.): Charles Bronson in „The Mechanic”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan): Steve McQueen in „The great escape”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Flora (Amstelstr.): Gregory Peck in „De Sheriff”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.30 en 21.45 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 21.45 uur. Kriterlon (Roetestr.): Peter Gonzales in „Fel_ llni Roma”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur, vr. za. nacht 00.15 uur. Leldseplein Theater (Leldseplein): Charlie Cha plin in „Modern Times”, toeg a.l. Dag. 14.45, 19.45 en 22 uur, za. en zo. 13.45, 16.15, 19.45 en 22 uur. Luxor (Nieuwendijk): Bud Spencer in „Amen broeder, amen”, toeg. 14 j. Dag. 13.30 (beh. zo en wo.) 15.30, 19.15 en 21.30 uur. Nöggerath (Reg. Breestr.): Marlon Brando in „De peetvader”, toeg 14 j. Dag. 13.30, 16.45 en 20 uur. Parisien (Nieuwendljk)( „Secret sexlifes of Romeo and Juliet”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (Rembrandtpleln): Charles Bronson in „Chato’s Land”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19 15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan): Axel Strobye in „Hoe vang ik een man?”, toeg. 18 j. Dag. 19.15 en 21.30 uur. do. vr. ma. di. ook 14 uur. Roxy (Kalverstr.): Van G. Chaucer in „The Canterbury tales”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk): Amza Pellia in „De laatste kruistocht”, toeg 14 j. Dag.- 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Studio K (Boven Kriterion): Susannah York in „Images”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19.30 en 21.45 uur, zo. 14, 16.15, 19.30 en 21.45 uur. The Movies /Haarlemmerdijk): Dag. 19.145 en 22 uur, zo.' alleen 22 uur, 19.45 uur „Baisers voles”, toeg. 18 j. 22 uur: „Schande”, toeg 18 j. Tuschinski (Reg. Breestr.): Monique van de Ven in „Turks Fruit”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, za en zo. 13.30. 15.45. 19 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht): Liza Minelli in „Cabaret”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.15, 15.45, 19.15 en 21.45 uur. hadden, volgen en en filmd. mensen schouwers

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 13