Herstelplan Rond de losplank 182 woningen Veelzijdige show van muziek en theater door Hauser Orkater Loos alarm Expositie in „De Schuilhoek Zeven mille voor bankdirecteur Uitgevaren visserijvaartuigen op in Engelmunduskerk Langs sluizen en havens Nederlandse stoomdrifters Herstel Zeeweg vijfde duurder Bos Waaldijk „Consortium Euterpe” trad Opmerkelijk inventieve belevenissen in Labyrinth Pastor G. Tol DEFINITIEF BEPLANTINGSOUTWERP VOOR GROENSTROOK ,DE DIE’ 99 IN DE VISHAL Afscheidsgeschenk in te Benoeming leden OBD in Beverwijk 12^2 jaar werkzaam in Beverwijk H GS en Markerwaard U ZATERDAG 24 FEBRUARI 1973 IJMUIDER COURANT Z/ 4 Platvis Gering Si VELSEN BEVERWIJK 1 sei ha ke lie bé IJMUIDEN De stoomtrawler die we op de foto zien is de Celtic IJM 238, die in november 1933 onder de naam Johanna Marie IJM 238 na een aanvaring is gezon ken. De Celtic, stoomtrawler van het driftertype, werd in 1915 opge leverd door de Scheepswerf Gebr. Boot in Leiderdorp aan de Maat schappij De Witte Ster, directeur G. Meeuwenoord in BURGERLIJKE STAND was Het beplantingsplan voor de groenstrook (Van een onzer verslaggevers) hektrawler februari: IS KEES MAAS ARIE VAN DER VEER. de heer A. IJmuiden. van G. Sammartini, een nobel stuk dat duidelijk toont, dat de „grote” Sammar tini een broer had, die het vak eveneens verstond. Verheugend is vooral, dat de avond van gisteren aantoonde dat in onze ge meente veel meer jonge musici rondlo pen, die een heel eind kunnen komen. Op het gebied van de creatieve muziek beoefening ziet het er in de IJmond steeds rooskleuriger uit. prestaties José van sexy uit (Van een onzer verslaggever») OOK DE AANVOER van platvis is de gehele week ver beneden de verwach ting gebleven, zodat de reeds geldende hoge prijzen bleven gehandhaafd. De tong werd in zeer gevarieerde hoeveel heden binnengebracht, zodat er kotters waren met een vangst van drieduizend kilogram, terwijl andere met vierhon derd kilogram genoegen moesten nemen. Overleden: J. Grapendaal, oud 75 jaar, J. A. van Otterloo, oud 63 jaar, geh. m. R. Pletting, T. van Diepen, oud 70 jaar, M. Markx, oud 73 jaar, geh. gew. m. W. Meijer, H. de Jong, oud 82 jaar, geh. gew. m.H. de Bruin, C. J. Sueters, oud 53 jaar. DIT ALLES MEDE, omdat de platvis in de Silverpit niet meer wordt aange troffen, waardoor de vissers zich zagen genoodzaakt naar andere wateren uit te wijken. Vandaar dat zij thans overal zijn verspreid, waarbij een enkeling er wel eens in slaagt een redelijke vangst aan boord te halen. Maar tevens bezorgt hem dit het ongenoegen van zjjn colle ga’s, omdat hij dit succesje voor hen heeft verzwegen. 1 vo ha hei ve ko de vo du te vai hel vei de eei nei da ho< de voi tie gel da zo’ bij nó< we ijz< hei I be< pk ma va: kei rij- ha bir ov< de on 22C 11( 1 wo va: en fui vai tot aai de I ge) ovi he du doi ov< kir tie zu] me Me alt we Wi hei va ter oir Kr orr ds. pr< Hc vo in de die de eei me eei de zie eei op ma 1 ke: uu da on ja* wi Geboren: Wessel z.v. A. Vet en L. A. Dekker, Susan d.v. G. N. Kerkhoff en C. M. Vedder, Martijn z.v. G. N. Kerkhoff en C. M. Vedder, Maria C. d.v. S. Weel en Gonzalez Canos, M. A. Regina W. L. d.v. L. van Dalen en P. W. Albregt. Ondertrouw: J. W. Brouwer en C. M. T. van der Lem, W. H. A. Obee en W. A. Smit, C. J. Cornelisse en C. Castricum, P. N. M. Meiland en M. C. C. Huyzend- veld, R. P. Koster en C. M. Raspoort. Gehuwd: R. J. A. de la Rie en M. A. M. G. Pirovano, A. Kloek en H. A. J. Pirovano. (Van een medewerker) IJMUIDEN. De weersomstandig heden zijn deze week voor de vis serij opnieuw buitengewoon ongun stig geweest, zodat het bijvoorbeeld de kleine vaart woensdag zo goed al.s onmogelijk werd gemaakt de ha ven te verlaten. Alleen zij die bui ten waren gebleven hebben nog ge tracht enige activiteiten te ontplooi en, waarbij echter al spoedig is ge bleken dat de toch al zo geringe vangsten vrijwel tot nul weden ge reduceerd. Vandaar dat de handel voornamelijk op de grote vaart was aangewezen, hoewel men van deze zijde eveneens verstek moest laten gaan. IJMUIDEN. „Consortium Euterpe” is de naam voor een ensemble van twaalf musici, voortgekomen uit de sa- menspelklas van de Muziekschool Veisen, die onder leiding van de heer V. Benja mins tot een goed geheel uitgroeiden. Ook nu het ensemble de heer Benjamins wegens zijn ziekte moet missen blijft men stevig repeteren, en het gevolg was dat gisteravond in de Engelmunduskerk in Oud-Velsen op een goed niveau werd gemusiceerd. Toen de pastor in 1960 zijn intrede deed in de Beverwijkse parochie, vond hij hier twee collega’s-kapelaans. Pastor Tol is momenteel alleen in de Arends- weg-pastorie overgebleven, waarbij het voor hem bijna een ónmogelijke opgave te alles in het vizier te hebben en alle zaken behoorlijk te kunnen behartigen. Het spreekt vanzelf, dat zijn parochia nen hem voor zijn activiteiten in deze moeilijke situatie bijzonder erkentelijk zijn. De gezamenlijke kerkbesturen van Agatha, Goede Raad en Regina Caeli zullen pastor G. Tol woensdag met zijn jubileum gelukwensen. VOORTS KON worden vastgesteld dat vijf noordschepen hun vangsten rond het afgelopen weekeind in een der Duit se vissershavens hebben af gezet, terwijl de kabeljauw- en gul jagers op de kust weinig konden uitrichten. Slechts één schip, de KW 174 „Cornelia” kon, nadat men maandag kort voor het middaguur was vertrokken, reeds dinsdagmorgen terugkeren met een vangst van twaalf honderd stuks kabeljauw en zeventig bakken gul. Deze kabeljauw, voor het De Celtic IJM 238, die in november 1933 als Johanna Marie IJM 238 ten onder ging. Majestic, die in 1919 naar Duitsland ging en de Egon werd. In 1922 kwam het vaartuig weer in IJmuiden terug en kreeg de naam Helga IJM46 onder welke naam het tot in 1930 heeft gevaren. Toen werd het schip de Leonard en kreeg Lowestoft ate thuishaven. De Celtic werd nieuw uitgehaald door schipper B. Dekker. In 1917 ging het schip over naar de Visserij Mij. De Blauwe Ster en kwam in 1921 in exploi tatie bij de Vereenigde Exploitatie Maat schappij. De Celtic werd in 1923 ver kocht aan J. Schol en kreeg toen de (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. B. en W. van Bever wijk hebben de raad geadviseerd de heren B. II. ten Bruggencate, hoofd van de openbare Jan Ligthartachool en het raadslid J. P. Logger te benoemen in het bestuur van de Stichting Onderwijs Be geleidingsdienst Midden-Kennemerland. naam Johanna Marie IJM.238. Onder die naam is het vaartuig tien jaar in de vaart geweest. Op 20 november 1933 werd de Johan na Marie, nadat het schip van IJmuiden ter visserij was vertrokken, tussen IJ muiden en het vuurschip Haaks tijdens mist aangevaren door de thuisstomende stoomtrawler Rotterdam IJm.112, schip per Joh. Vink, van de N.V. Visscherijon- dememing De Vem. De Johanna Marie zonk. De beman ning is met de scheepsboot van boord gegaan en daarna door de Rotterdam opgepikt en in IJmuiden aan wal ge bracht. DOOR AL DEZE geringe vangsten hebben veel grotere trawlers die de laatste drie jaar met de visserij op de kust steeds mooie resultaten wisten te behalen, thans de noordelijke Noordzee maar weer eens opgezocht. Hier komeh echter alleen de gelukkigen aan bod, die dan bij een enkele goede trek van een hoge opbrengst zijn verzekerd. HIERVAN WAS het vooral de KW 123 „Holland” die weer sterk de aan dacht trok door in Cuxhaven de gehele lading te verkopen en hiervoor maar liefst R.M. 106.000 te besommen. Maar daarvoor is het dan ook de „Holland”, want van deze schipper wordt verteld dat hij, eenmaal overboord gesprongen, nog in staat zou zijn de broekzak met koolvis vol te laden. GETROUWD: M. L. Noordzij - B. S. van Gelder, IJmuiden, Geleenstraat 4; A. van der Molen - R. Rieske, IJmuiden, Kennemerlaan 40; W. A. M. Verkooijen - J. G. Moleman, IJmuiden, Schiplaan 496; J. van Burgel - L. Servaas, IJmui den, Kennemerlaan 97 bv; J. M. van Oost - D. F. W. Molenkamp, Haarlem, Jansweg 23; B. T. Hubbers - P. M. A. van Roden, Bovenkarspel, Flamingohof 17; H. C. Heijse - M. A. van Duyn, IJmuiden, Gijzenveltplantsoen 75; W. J. T. M. Vermeulen - H. J. M. Bruin, Beverwijk, Arendsweg 86. OVERLEDEN: P. W. Nijssen, 68 jr., weduwnaar van L. M. G. van Buuren, Bramenvlak 6, IJmuiden. grootste deel bestaande uit halve kabel jauwen, kon in één trek worden gevan gen. Een gelukkige trek overigens, want deze leverde een besomming op van 14.000, terwijl ook nog 700 kon wor den gevangen voor de achtergehouden kuit en lever. Maar het is dan ook wel bij dit ene schip gebleven. de drijfnetvisserij was alleen mogelijk in het na-seizoen wanneer de haring zich ophield onder de Engelse- en Hol landse wal. De Nederlandse stoomdrifter was meer een kuststoomtrawler dan een drijfnetvlsser. De werf van Gebr. Boot in Leiden heeft tientallen van deze stoomtrawlers van het driftertype ge bouwd, voorts enkele door de Arnhem- sche Stoomsleephelling Mij en twee door Burgerhout in Rotterdam. Zij waren groter dan de Engelse drifters maar hadden ook, evenals hun. Britse collega’s, een groot luikhoofd op het voordek. De Maatschappij De Witte Ster is ermee begonnen en nam in 1913 de eerste trawler van het driftertype in gebruik, de Majestic IJM.46, die kleiner was dan de drifters welke daarna zijn gekomen. Dit vaartuig was 111 bruto reg. ton groot bij een lengte van 27,43 m; afmetingen die thans normaal zijn voor een kotter. In 1916 had de Mij De Witte Ster de Majestic IJM.46, Olympic IJM.208, Celtic IJM.238, Baltic I JM.255 en de Oceanic IJM.258 in de vaart en daar werd later de grotere Pacific IJM.247 aan toege voegd. Laatstgenoemde is later de Ro bert William KW 123 geworden, onder welke naam het schip jaren achtereen gevaren heeft. De andere twee, de Baltic en de Oceanic, kwamen, na voor het buitenland onder de naam Fernande en Lisette Adolphine te hebben gevaren, in ons land terug als Limburgia en Zeelan- dia en dat geschiedde eveneens met de (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In de raadsvergadering van 1 maart zal een voorstel tot renova tie van vooroorlogse woningwetwonin gen in Velseroord, totaal 182 woningen, worden behandeld. Bij wijze van proef, die geslaagd wordt geacht, is dit al gebeurd met acht woningen in de Popel en Eikenstraat, voor ƒ415.000. De nog steeds aanzienlijke woningbe hoefte in de gemeente Veisen maakt het niet gewenst de in deze wijk nog aanwe zige woonruimte aan haar bestemming te onttrekken. Bij een algehele verbetering zullen de woningen nog dertig jaar geëxploiteerd kunnen worden. De huurprijzen zullen netto f 130145 per maand moeten bedragen, waarbij dertig gulden per maand komt voor individuele centrale verwarmingsinstallatie. Bij het uitvoeren van het herstelplan zal voor verhuizing van de huidige bewoners ten hoogste f 100 worden gegeven. Als de raad accoord gaat met het herstelplan, zou eveneens tot verbetering van de wijk kunnen worden overgegaan. HAARLEM Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben nog niet of ficieel hun keuze bepaald inzake de varianten die voor de inpoldering van de Markerwaard zijn voorgesteld. Provinci ale Staten zullen er te zijner tijd een nota over krijgen. Gedeputeerde mr. Roelse memoreerde vooruitlopend hierop dat de staten zich al verscheidene malen hebben uitgesproken voor volledige drooglegging en ,dat ze ook de aanleg van een luchthaven in de Markerwaard hebben aanbevolen. in „De Die” is via de Gemeenschapsraad in nauw overleg tussen de Heemskerkse gemeentelijke plantsoenendienst en de bewoners van de nieuwbouwwijk tot stand gekomen. Uitgaande van een door de plantsoenendienst vervaardigd ont werp heeft een twintigtal „De Die” be woners vijf zogenaamde „moederplan* nen” op papier gezet, waarvan er uitein delijk één in samenspraak met de ge meente door de bewoners als definitief ontwerp voor de beplantingswerkzaam- heden werd aangewezen. Het oorspron kelijke gemeentelijk plan onderging en kele wijzingen: zo werd een deel van de groenstrook in het ontwerp van speel- heuvels voorzien en werd een van kleu rige betonblokken te vervaardigen speel straat in het plan ingetekend. De plant soenendienst verklaarde zich bereid een border, gevuld met vaste planten, in de groenstrook aan te brengen. De wens van enkele „De Die”-bewo- ners, daadwerkelijk bij de realisatie van het ontwerp te worden betrokken, kon eveneens worden gehonoreerd. Zaterdag 3 maart kunnen de bewoners van de nieuwbouwwijk} die zich daartoe vóór 26 februari bij de heer C. Duinker, Maere- laan 212 (tel. 36240) of bij „De Schuil hoek” (tel. 31811) hebben aangemeld, zelf de schop ter hand te nemen om een onderdeel van de groenstrook van een keur van tevoren uitgezóchte inheemse bomen en struiken te voorzien. De schoolgaande jeugd uit „De Die” zal op 28 maart, de nationale boomplantdag, een ander deel van de wijk van groen gaan voorzien. De heer G. Visser, voorzitter van het huldigingscomité, bood in het bijzijn van tientallen vrienden, kennissen en zake lijke relaties het echtpaar Bos Waaldijk een cheque van 7000 aan. Het echtpaar wil met dit geld een langdurige vakan tiereis naar Indonesië maken. Het be drag is verzameld door het comité, waarin vooraanstaande ingezetenen van Beverwijk en Wijk aan Zee zitting had den. Volgens de heer Visser hield dit huldeblijk de gedachtenis levendig aan „uw werk en verblijf in Beverwijk”. De heer Bos Waaldijk is 25 jaar aan de Beverwijkse bankvestlging verbonden geweest. Hij heeft onder meer zeer veel werk verricht om de kinderboerderij in het Alexanderplantsoén te laten starten. Vandaar ook, dat het comité kunstenaar Jan van der Schoor opdracht had gege ven tot de vervaardiging van een teke ning van de boerderij Die twaalf zijn Henk Lindeman, Mart- je Roessingh, Ina'Ras, Christel en Eric den Outer, Jeroen en Jan Pieter van Eykelenborg, Hans IJssel, Systske Vis- icher, Nettie Vening, Roelinke Bierllng en Marjon Lindeman. Velen spelen ver schillende instrumenten en Henk Linde man nam op deze avond het slagwerk voor zijn rekening naast verdienstelijk fluitspel. In het openingsnummer, dansen uit de zestiende eeuw van anonymi, kon men van die slagwerkeffecten ten zeerste genieten. Het was een kostelijk gehoor, die eigenwijze trommel, die steeds obse derend een sext sloeg en de pavanes en gaillardes een grote stuwkracht gaf. Het ensemble speelt lïoofdzekelljk oude mu ziek, maar na de pauze stond ook een eigentijds werk yan Haumann op het programma. Het is verheugend dat zo’n jonge groep zo’n grote dosis speelvreug de demonstreert. Dat bleek vooral ook in het Concerto a six van P. Prowo, een onbekende meneer, waarvan de ensem- bleleden ook alleen maar weten, dat hij in dit concerto een fijn stuk muziek heeft gemaakt. Mooie, gevarieerde mu ziek, waarin Euterpe de fagotten nood gedwongen door een tenorblokfluit had vervangen, welk instrument overigens vooral in het laatste deel een welkom aandeel vervulde. Er waren nog enkele solisten aange trokken om het concert te verlevendi gen, namelijk de sopraan Annie Borst en de alt Lenie Prins, die drie duetten van Mendelssohn mooi zongen en de bariton Nico van der Deyl, die de uitvoering van twee negro-spirituals op zich had geno men. Eric den Outer en Jan Pieter van Eykelenborg waren de solo spelende le den van Euterpe. Den Outer zorgde voor de moderne noot met de geprogram meerde stukken van Alain en Ibert, Van Eykelenborg vertolkte het concert in F Maandag 29 januari: hektrawler Navis IJM 21.. Zaterdag 3 februari: hektrawler Willy KW 141. Maandag 7 nebruarl: MT. Haarlem IJM 9. Dinsdag 13 februari: hektrawler Eg- mond IJM 36, Hendrika Johanna KW 81. Woensdag 14 februari: hektrawler Rijnmond I KW 15, Rijnmond III KW 44, Rijnmond VI KW 135, Vooraan VL 115, MT. Willem VL 121, Voorwaarts VL 142. Donderdag IJMUIDEN Het gedeelte van de “Zeeweg tussen de spoorwegovergang en de Heerenduinweg moet nodig worden hersteld. De kosten worden geraamd op 210.000, hetgeen 20 percent hoger is dan de oorspronkelijke raming. Een des betreffend voorstel zal de raad op de komende openbare vergadering van 1 maart worden voorgelegd. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Vrijdagmiddag om streeks half zes werd de Velsense brand weer telefonisch gealarmeerd door een nogal opgewonden mannenstem, met de melding dat er in de Petrakerk een uitslaande brand zou zijn uitgebroken. Er werd door de spreker nog op grote spoed aangedrongen. De brandweer ruk te onmiddellijk uit met vier wagens, om op de aangegeven plaats nog niet eens een kleine rookkolom te kunnen waar nemen. Evenmin bleek er brand te zijn in de gereformeerde kerk aan de Burge meester Rambonnetlaan, waarheen men ook nog werd verwezen. Volgens de brandweer het zoveelste loos alarm, dat steeds onnodige activiteiten vereist. GEBOREN: E. D. Hovenkamp-Kruit, d., Velserduinweg 306, IJmuiden; E. M. Tuinzaad-Hogeland, z., Bergenstraat 20, IJmuiden; C. W. van den Kommer- Visser, z., Zwarte Mierenvlak 44, IJmui den ;E. C. M. van de Velde-Entius, d., Jac. van Heemskerkstraat 17, IJmuiden; W. Kok-Blom, z., Kruisberglaan 111, IJ muiden. Hausermuziekmakers zorgen met veel eigen werk voor een brok zalig muziek- totaal vieren de verrassingen hoogtij. Neem bijvoorbeeld de boksparodie waar bij slagwerker Eddy Wahr de slagen accentueert, of neem „Melvin Blizzard” de grote rocker, waarbij de vier acteurs van de groep een fenomenaal stuk jeugdsentiment op ironische en groteske wijze tot leven brengen. Om nog even de muziek te onderstre- pen: Zonder uitzondering werd er vrese lijk fijn gespeeld en popmuziek geleverd die ook kwalitatief vele kunstbroeders overtreft. Gerard Atema maakt daarbij de piano totaal ondergeschikt aan zijn muzikaal vermogen. Rob Hauser bereikt een prachtige sieer op zijn saxofoon en geeft een eigen ritme aan op conga’s naast de drummer. Thijs van de Poll- weet uit de sologitaar ook al weer prach tige muziek te slaan en Dick Hauser blijft op basgitaar niet achter. Goed samenspel in vocale kwam van Chris Bolczek en lersel. José zag er heerlijk maar bleef volkomen introvert in haar optreden. Zij heeft een erg mooie stem en zingt daarmee bijzonder treffend, ook solo. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Maandag 26 februari herdenkt pastor G. Tol het feit, dat h(j 12V» jaar geleden z|jn pastorale werk zaamheden aanving in de parochie van de Goede Raad aan de Beverwijkse Arendsweg. De pastor, die in 1957 pries ter werd gewjjd, wil aan dit koperen jubileum geen directe festiviteiten ver binden. Wél is iedereen die hem met het jubileum wil komen feliciteren, maan dag van harte welkom op de pastorie aan de Arendsweg. ONDERTROUWD: H. M. Thomas, J. de Haanstraat 1 II, Amsterdam, en R. Otto, Schoonoortstraat 38, Veisen (noord), t.a. Middenmeet, Meidoornlaan 9;; J. J. J. Koster, Galgenweg 21, Bever wijk, en A. M. Zuiderduin, de Noostraat 12, IJmuiden, t.a. Zaandam, Bergblauw- straat 284; T. de Vries, Amstel 173, Amsterdam, en F. C. Tijssen, Driehuizer- kerkweg 76, Driehuis., t.a. Amsterdam, Amstel 173. BEVERWIJK. De bezoekers van sociëteit Labyrinth (met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid zo ge noemd omdat het pand pas na enig speurwerk kan worden betreden) hebben vrijdagavond kunnen kennismaken met een opmerkelijke groep van twaalf jon ge mensen: Het Hauser Orkater. Een groep die nog geen jaar met elkaar bezig is met erg veel inventiviteit om tot een veelkleurige muziek- annex theatershow te komen. Je kunt het zo raar niet bedenken of het valt in te passen in het kaleidoscopisch geheel dat in de Hauser bestaansperiode werd opgebouwd. En dat is allemaal niet meer gering. Er wordt een wervelende show gepre senteerd door vakkundig werkende men sen, die een gigantische verzameling ideeën met elkaar hebben uitgewerkt en het beste ervan in het programma lieten zitten. Alle hokjes die U heeft om Uw theater- en muziekbelevenissen in op te bergen kunt U nu wel naar de sloop brengen want hier passen ze niet meer. Wat doen ze dan? Vrijwel alles. Alle mogelijke muzieksoorten zijn in een rit mische zetting terug te vinden. Liedjes en melodieën uit de dertiger jaren wor den in komische acts uitgebuit door de drie gebroeders Van Warmerdam als ac teur, aangevuld met Jimmy van der Woude, die een krankzinnig gek baasje met een microfoon in teen oud dokters tasje het podium op laat strompelen. Tussen de muziekbedrijven door de De heer Ten Bruggencate is voorge dragen door de Schoolraad voor het openbaar onderwijs, die geen tweede kandidaat op de voordracht kon plaat sen. Voor de zetel, die moet worden ingenomen door eenlid van de gemeen teraad, zijn wel twee namen op de voordracht geplaatst, namelik in volgor de van voorkeur de heer J. P. Logger en mevrouw B. de Hen-Brand. Martin Lürsen mag zeker niet worden vergeten in het totaalbeeld, dat hij door middel van licht, maar vooral geluid, indringend tot zijn recht laat komen. Hauser Orkater bezorgde een fijne avond waarop veel te genieten viel. KO VAN LEEUWEN Het schip was groot 140 bruto reg. ton bij een lengte van 30,78 m, breedte 6,28 m en een holte van 2,90 m. De 3 cil. triple expansie machine was geleverd door Burgerhout’s Machinefabriek en had een vermogen van 240 pk. Even, voor de eerste wereldoorlog meende het IJmuidense visserijbedrijf over te moeten gaan op de bouw van de stoomdrifter zoals die in Engeland en in Schotland in gebruik was. Het was de bedoeling daarmee de verse haringvisse rij uit te oefenen met de vleet, maar dat bedrijf hier verschilde aanmerkelijk met dat van de Britten. De uitoefening van (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In buurthuis „De Schuilhoek” aan de Heemskerkse Van Bronckhorststraat is donderdagmiddag een expositie over het definitieve be plantingsplan voor de wijk „De Die” van start gegaan. De expositie, die tot 8 maart voor iedere belangstellende gratis toegankelijk is, omvat onder meer een ingekleurde situatieschets van het be plantingsplan en een tweetal detailteke- ningen van de in het plan opgenomen vaste plantenborder en speelstraat. Voorts staat op de tentoonstelling een groot aantal natuurgetrouwe houten mi niaturen van de in „De Die” te plaatsen speelwerktuigen en worden er op gezette tijden dia’s vertoond van de b(j de realisatie van het ontwerp te gebruiken materialen boomsoorten en struiken. BEVERWIJK/WIJK AAN ZEE. Beverwijk heeft vrijdagmiddag in het Hoge Duin te Wijk aan Zee afscheid genomen van de directeur van de Am- sterdam-Rotterdambank, de heer M. Bos Waaldijk, die wegens het bereiken van de pensioengerechtige leeftijd zijn stoel in de directiekamer diende te verlaten. Zijn opvolger wordt drs. K. Dijk, tot voor kort medewerker van de concc/rn- leiding van het hoofdkantoor te Am sterdam. Na de overhandiging van dit geschenk sprak burgemeester J. G. S. Bruinsma de scheidende bankdirecteur toe. Hij noem de de heer Bos Waaldijk de bezielende figuur achter de schermen van de in vroeger tijden zo bekende abonnements- voorstellingen in Beverwijk. Burgemees ter Bruinsma overhandigde de bankdi recteur de zilveren herinneringsplaquette van de gemeente. Het personeel van de bank nam tijdens een intiem diner af scheid van de heer Bos Waaldijk. OOK LUKT HET nog maar steeds niet enige schelvis of kabeljauw te van gen tussen de 56ste en 57ste N.B.-graad, evenmin als tussen de zogenoemde „rug gen”, waar deze vis toch anders wel wordt aangetroffen. Uit gesprekken met opvarenden is aldus gebleken dat na een trek van drie of vier uur niet meer dan een enkele mand bruikbare vis buitgemaakt. Rijnmond II KW 43, MT. Voorbode VL 103, MK. Janneke KW 209, Agatha KW 214. Vrijdag 16 februari: MT. Petronêlla VL 131. Maandag 19 februari: hektrawler Eli sabeth Christina KW 41, Rijnmond IV KW 85, Cornells den Duik KW 144, MT Rean IJM 29, Protinus IJM 154, Meyert Menno IJM 209, Wiron II IJM 211, Jacob KW 55, Albatros KW 87, Soli Deo Gloria KW 152, Francina KW 153, Ursi- nus VL 1, ADa VL 7, Anita VL 34, Elly VL 73, Caroline VL 90, Elizabeth VL 105, Bets en Gerda VL 112, Antje TX 46, MK. Gelria IJM 18, Maarten Cornells IJM 44, Wiron VI IJM 207, Janny Jaco ba KW 4, Deo Volente II KW 11, Ada KW 34, Rose Marie KW 34, Karla Ellen KW 106, Wilma KW 113, Mare Liberum KW 117, Klazina Maryke KW 127, Anna Lydia KW 145, Gijsbert Marian KW 150, Slea KW 180, Valk KW 185, Elly KW 187, Hans KW 189 (20 febr. binnen), Margaretha Christina KW 190, Willem Senior KW 197, Yvonne Yolanda KW 206, En Avant KW 210, Jana KW 213, Anna Hendrika KW 215, Jacob Senior KW 226, Marco WR 32, Tiny WR 33, Dieuwina WR 45. Dinsdag 20 februari: hektrawler Frank Vrolijk CZN SCH 81, Cornells Vrglijk FZN SCH 171, MT. Oraet Labora KW 51, Dirk Maria KW 80, Marry Martin KW 149, Onderneming III SCH 117, Voorloper VL 16, Michiel Jan VL 110, ML. Jacoba Catharina KW 132, MK. Cornelia KW 174. Woensdag 21 februari: hektrawler Rijnmond VKW 42, MT. Lies je en Rutger VL 153, MK. Wrion VIII IJM 205, Wiron III IJM 221, Limanda KW 33. IJMUIDEN.Aan de vrijdagmarkt werd aangevoerd: 16.100 kg tong; 3 kisten schelvis; 54 kisten tarbot; 445 kisten kabeljauw; 5 kisten haring; 2143 kisten schol; 228 kisten wijting; 42 kis ten schar; 62 kisten varia. PRIJZEN in guldens: per 1 kg: gr. tong 8.04-7,60; gr.m tong 10,32-9,61; kl. tong 11,11-10,27; tong I 12,21-11,54; tong II 14,14-13,30 ;tarbot 14,14-13,13 per 50 kg tarbot 477-399; griet 313-238; kabel jauw I 111-48; kabeljauw 2 124-50; ka beljauw 3 90-70; kabeljauw 4 90-75; kabeljauw 5 91-80; schar 65-40; wijting 1 63-51; wijting II 57-40; haring 26,80; tongschar 195-148; lever 20-12,50; kuit 118-49; krab 90-70; steenbolk 58-49; bot 10,50-8; schelvis 3 142-105; schelvis 4 165; kleine kreeftjes 175. De besommingen waren: KW 152 9700, KW 4 16.000, KW 137 f 7600, KW 209 17.800, UK 1 ƒ22.100, U K48 8010, UK 73 14.400, UK 159 6500, UK 207 ƒ25.600, VD 6 7.800, VD 77 9800, WR 45 12.700, WR 225 3200, VL 103 20.200, VL 121 28.500, IJM 44 18.800. s'"

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4