DE BUNKERT VERSLOEG DE VOLEWIJCKERS13-12 Scheiwijck naast DES op de eerste plaats Klaas Balk snel bij De Bataaf STERK GELIJKSPEL BAATTE RAPID NIET Kodes overtrof Rondeloop in Wijk aan Zee voor Keizer Alleen Lee probleem voor Levi’s bij Lions Van Hem voor RCH op schot tegen Beverwijk Brian Fairlie SPORTPRIJZEN strego juweliers horlogers In driebandencompetitie Samen met Watervliet nog steeds in degradatiezorgen Nederlaag Okker SPORT IN HET KORT 17 2 6 FEBRUARI MAANDAG 1973 Magnifiek slot Vraag prijsopgave L. Nieuwstraat 8 - IJMUIDEIM Telefoon 02550-10034 i Alleen defensie IJmond op dreef (Van onze biljartmedewerker) laten BFC 8-13, Vic- (Van een medewerker) 10-8. i gereputeerde L f (Van een medewerker) ADVERTENTIE i 1 I l l l I t I t I l l Aanvankelijk was de kopgroep tien man sterk, maar Ron Smit en Co Hogen doorn werden door lekke banden ge plaagd en Dick Beusekamp moest afha ken. De zeven overgebleven koplopers brachten het tot ,een ronde voorsprong en in de beslissende eindsprint bleek de snelle Klaas Balk duidelijk superieur. John Peen Een IJ mond-doorbraak wordt ajgestopt door de krachtig optredende verdedi ging van BHC. Tweede werd Lisette v.d. Wel uit Wijk aan Zee (28.50) en derde Atie Nieuw- land uit Beverwijk, 30.43. Uitslagen jeugd; jongens: 1. Ruud van Zundert, Beverwijk, de 4 km. in 14.24; 2. Hans Buter, Heemskerk, 15.40 3. Alex v.d. Plas, Beverwijk, 15.50. Meisjes: 1. Josefien Niesten, Heemskerit, 18.58; 2. Marleen Niesten, Heemskerk, 19.22; 3. Ellen in ’t Veld, Drachten, 20.55. te bij KEULEN. Voor het eerst heeft een Oosteuropese tennisser een toernooi van het Lamar Hunt-circuit gewonnen. Zon dagmiddag in Keulen bewees de Tsje- choslowaak Jan Kodes dat hij een plaats temidden van de allergrootsten waard is. Met 6-1, 6-3 en 6-1 overklaste hij in de finale de Nieuwzeelander Brian Fairlie. Kodes verdiende met zijn overwinning een appartement in Zuid-Spanje ter waarde van 51.000 mark. De uitslag: 1. K. Balk, de 75 km in I. 49,44; 2. Th. Smit, 3. P. de Vos, (allen Bataaf); 4. R. Haller (K’land); 5. P. v.d. Voort; 6. C. Moritz (beiden Ba taaf); 7. Hans van Leeuwen (Kampioen); 8. H. Cornelisse, 9. J. Zomer; 10. G. Zantingh (allen Bataaf). Nuewelingen: 1. J. Meyer, 2. F. Vertinden, 3. R. Verbeek, 4. G. Kuit, 5. P. Noy (allen Bataaf). Aspiranten: 1. G. Neele, 2. H. Noy. 3. J. van Loon (allen Bataaf). Na rust weer een nerveus startend De Blinkert dat De Volewijckers tot 8-7 naderbij zag komen. Goed keeperswerk van Rob Athonijsz ondersteunde een sterk aanvallend De Blinkert dat door Jan Hulsbergen en Henk Driessen (twee maal) uitliep naar 11-7. Weer kwam De Volewijckers terug: 11-9, maar via Kart van Viersen en Henk Buys, met een schitterend doelpunt, was het verschil weer vier punten. Hoewel De Volewijc kers terugkwam tot 13-12 bleef De Blin kert overeind. Standen: Heren: Levi’s-Flamingo’s 26- 46, Fiat Stars 25-42, Raak-Punch 26-42, The Lions 26-36, Transol R/Z 25-32, Bo a Stars 26-24. EBBC 25-26, Donar 25-16, ASVU 25-14, DED 25-12, Haarlem Cardi nals 25-8, Racing Agon 25-6. Een van spanning en emotte zinde rende Pellikaan Sporthal in Zandvoort heeft een magnifiek slot meegemaakt van de zaalhandbalkompetitie ’72’73, Een fel meelevend puliek zag de he- renploeg van De Blinkert aan het werk tegen kampioen De Volewijckers. Bij winst waren de Haarlemmers zeker van een tweede plaats, die recht geeft op het epslen van promotiewedstrijden en daar door alsnog uitzicht biedt op de eerste klasse. Het is een verdiende zege gewor den voor De Blinkert, al zag men twee maal een beslissend lijkende voorsprong bijna verloren gaan. HAARLEM. Met een vriendschap pelijke partij voetbal tegen de hoofdste delijke eersteklasser DCG nam het in de tweede klasse B op de laatste plaats staande Hoofddorp zondag zijn nieuwe veld op het sportveldencomplex Arnol- dushoeve aan de Nieuweweg in Hoofd dorp in gebruik. Na aantrekkelijke strijd eindigde dit duel in een 1-1 gelijkspel. Het in de derde klas tot de kampioens- pretendenten behorende RCH kwam in het Heemsteedse sportpark in een oefen wedstrijd tot een 2-0 xege op tweede klasser Beverwijk. Hoofddorp zou zijn nieuwe hoofdveld aanvankelijk in gebruik nemen in een wedstrijd voor de competitie tegen ZFC, maar omdat het amateurvoetbal zondag in zijn geheel werd afgelast en het veld toch goed bespeelbaar bleek, laste men een oefenwedstrijd in tegen DCG. Zo’n 600 toeschouwers waren van dit treffen getuige. De gasten kwamen aanvallend uit de startblokken, maar nadien nam de thuisclub het initiatief over en in de vijftiende minuut kon Mols de score in het voordeel van Hoofddorp openbreken: 1-0. De gastheren bleven tot aan de rust in de meerderheid en kregen enkele goede kansen op verhoging van de winst, (Van onze basketbalmedewerker) HAARLEM. Levi’s nog nauwelijks bekomen van de emoties van het duel tegen Raak/Punch kreeg vlak voor het duel tegen aartsrivaal Raad en Daad The Lions een nieuwe klap te verwer ken. Tree Marioneaux met been in het gips en Hugo Harrewijn zullen dit sei zoen niet meer binnen de lijnen kunnen komen. Ook nu weer bewees Levi’s een dergelijke klap te kunnen incasseren. De eerlijkheid gebiedt echter te zeggen, dat daarbij de helpende hand geboden werd door een conditioneel zwak Lions, dat duideljjk onderstreepte binnen vieren twintig uur geen twee wedstrijden van betekenis te kunnen spelen. zwak Transol R/Z iets meer tegenstand. Dankzij scores van Hugo Harrewijn (2- 13 )en Jan Loorbach (8-13) werd de kloof niet veel groter. Opnieuw Lee (14— 16) en Tuinstra (14-12) waren de schut ters. De weer uit Amerika teruggekeerde Jones speelde een weinig opvallende rol. Dat Transol R/Z de resterende wedstrij den geen prestatie van importantie zal leveren werd nog onderstreept door de woorden van coach Jan Bruin: „Wat mij betreft mag het seizoen morgen afgelo pen zijn”. Voor Haarlem Cardinals gaat de toe komst er steeds somberder uitzien. De bliksemstart die Cardinals tegen DED in Amsterdam had leverde weliswaar de traditionele voorsprong op, maar toen reeds tekende het naderende onheil zich af. Een verbolgen coach Dick de Liefde had geen goed woord voor de arbiters Van der Willige en Borst, die als een gulle Sinterklaas met opzettelijke fouten in Haarlemse richting strooide. Een felle man-to-man deed in de tweede helft een 39-29 achterstand toch nog als sneeuw voor de zon verdwijnen. Bij 69-68 was de strijd weer open. Blunderende arbi ters bij de diskwalificatie van uitblinker Paul Beenders, vonnisten Cardinals defi nitief. Eindstand 82-77. Na afloop teken de Cardinals nog protest aan tegen de spelhervatting na de vijfde persoonlijke fout van Beenders. Eerste divisie-club Heerenveen ver lengt het contract met trainer Meg de Jongh niet De Jongh stelt te hoge financiële eisen. SC Cambuur, de andere Friese eerste divisie-vereniging, verleng de het contract met trainer Leo Been hakker met twee ja>ar. (Van onze handbalmedewerker) IJMOND. De herenploeg van IJmond heeft met een nederlaag afscheid ge nomen van het zaalhandbalseizoen. IJmond, dat in de eerste fase van de competitie nogal wat punten verloor, herstelde zich in de tweede helft en had in de laatste wedstrijden zelfs uitzicht op een eervolle vierde plaats. Die was bij winst op het Bussumse BHC werkelijkheid geworden. BHC heeft het zover echter niet komen en een verdiende 1317 overwinning op IJmond behaald. In de eerste helft wogen de ploegen aardig tegen elkaar op, de stand bleef konstant in evenwicht; de rust brak aan bij 7-7. In de tweede helft bleek BHC toch de betere ploeg die met goed hand bal langzaam van IJmond wegliep. On danks goed keeperswerk van Gerard v.d. Kolk en Bertus Minnes in de verde diging kwam de eindstand met 13-17 in het voordeel van BHC. Doelpuntenma- Een danig gehandicapt Neptunus heeft het niet kunnen bolwerken tegen KCO. Maar liefst drie spelers moesten verstek laten gaan. Ook Haarlem leed een ne derlaag. SVK liet geen twijfel bestaan over de vraag wie de sterkste was: 5-11. Heemskerk heeft het kampioenschap in de afdeling behaald. Tegen Haarlem 2 werd met moeite het ene puntje gepakt 5-5. Rapid heeft maar één keer voor ge staan tegen Thor. Ton v. Mourik schoot van afstand raak. Direct daarop liet Thor zien waarom het gepromoveerd is. Met snelle combinaties werd de verdedi ging van Rapid uit elkaar geraveld: een 1-4 voorsprong was het resultaat. De snelle Roelofs en Rita de Swart teken den elk een doelpunt aan waardoor een 3-4 ruststand werd bereikt. Truus Dijkstra (Buitenpost) en Piet de Boer (Jellum) hebben zaterdag in Heerenveen hun Nederlandse schaatsti- tels op de kortebaan geprolongeerd. Jan Timman deelt in een internatio naal schaaktoernooi in het Russische Tal linn de tweede plaats (drie punten uit vier ronden) met de Russen Keres en Poloegsjevski. Eerste is de Rus Tal met 3’/s punt. Het Engelse rugby-team zorgde voor een grote verrassing door Frankrijk in een wedstrijd voor het vijflandentoer- nooi met 146 te verslaan. De ploeg van ZIAN-Vitesse vestigde zondag in Den Helder nationale zwemre- cords op de 4 x 100 meter wisselslag en 5x50 meter vrije slag heren. Nederland is in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioen schap zaalhandbal ingedeeld in een groep met Polen en Zwitserland. De Amerikaan George Woods heeft in New York de beste wereldprestatie (indoor) kogelstoten geleverd. Woods overbrugde een afstand van 21.27 meter. nen houden. De Amsterdammers schoten veel beter waardoor de 5-11 overwinning niet eens geflatteerd genoemd mag wor den. De Haarlemse treffers kwamen uit handen van Susan Kessens (3x), Fred Fonteijn en Corry Modderman. De in 1965 opgerichte korfbalvereni ging Heemskerk heeft voor het eerst in haar bestaan haar vlaggeschip kampioen zien worden. Het werd overigens wel een dubbeltje op z’n kant. Haarlem nam een 0-2 voorsprong. Ton Koning maakte met een prachtige doorioopbal 1-2, maar Haarlem ant woordde snel: 1-3. Henry Stolp en Riek Ruis zorgden voor een 3-3 ruststand. Ook na rust bleef het een zenuwachtig partijtje microkorfbal. Haarlem had niets te verliezen en speelde daardoor veel gemakkelijker. Uit een strafworp maakte Harry v.d. Geld gelijk. Tien minuten voor tijd redde Henry Stolp de titel door bij een stand van 4-5 een strafworp te benutten. In de rust werd afgesproken dat er gelijk gemaakt zou worden. Thor had het schijnbaar gehoord. Het bracht dif- reet na rust de stand op 3-5. Maar Cor Roelofs benutte twee strafworpen. Op nieuw was het Thor dat een voorsprong nam, maar weer werd het gelijk. (Bert de Swart was hiervoor verantwoordelijk d.m.v. een strafworp die hij pas in tweede instantie benutte). Na 6-7 maak te „Zoef Roelofs” via een prachtige doorioopbal 7-7, De Vinken heeft Watervliet gezien de professionele aanpak in de laatste minuten geen kans gegeven om via een beslissingswedstrijd alsnog van de onderste plaats af te komen. In de eerste helft was het een gelijkopgaande wed strijd; om beurten nam men een voor sprong (Rob v. Goethem 2x, Marjo Wey ers, Nico Meyland en Bert Koopman zorgden voor 5-5). Pas negen minuten na rust werd het 6-5. Bert Koopman smaakte het genoegen gelijk te maken. Een strafworp bezorgde De Vinken op nieuw een voorsprong. Nu maakte Loes v. Vliet gelijk. Onderlinge tegenstellingen waren er de oorzaak van dat de concentratie weg ebde. De Vinken profiteerde hiervan en behaalde een verdiende 10-7 overwin ning. Neptunus heeft met een alternatieve ploeg te veel tijd nodig gehad. De spe lers en speelsters moesten nog wennen aan elkaar. De ruststand van 5-1 ver baasde niet. Pas na 6-1 ging het een beetje lopen. Piet v.d. Gaag (2x), Netty Spirrings (2x) en Elly de Waard schoten samen vijf keer raak. KCO hield echter bekwaam de 7-5 voorsprong vast. Haarlem heeft na een keurige eerste helft (3-3), kampioen SVK niet bij kun- kers voor de IJmonders waren Hendersson, Bertus, Minnes, Bert en Piet Strobbe. (Van onze wielermedewerker) I ZWANENBURG Op het Kinheim- parcours in Zwanenburg hield de Half- wegse wielerclub De Bataaf zondag zijn eerste rit van het nederlaagtoemooi met de Beverwijkse rennersclub Kennemer- land als tegenstander. Er namen ook enkele gastrenners van De Kampioen uit Haarlem aan dit clubtreffen deel. De jongste Badhoevedorpse Klaas Balk toonde zich in deze nederiaagrit de snel ste door de eindsprint van een zeven man sterke kopgroep naar zijn hand te zetten. --f t-- Het duel in Zandvoort was in feite niet meer dan een treffen tussen Aimer Lee (8-26) en Levi’s. Had aanvoerder Frank Kales Lee nog redelijk in be dwang, Walter Ombre daarentegen liep zich volledig stuk op het Amerikaanse intellect van de Zandvoortse ploeg. De beslissing forceerde Levi’s rond de twaalfde minuut van de eerste helft. Via 15-20 marcheerde Levi’s toen naar een 15-32 voorsprong. In de tweede helft was de wedstrijd voor de talrijke toeschouwers het aan zien meer waard dan voor de basketver- wisseling. In de rebounds overheerste Levi’s echter zo duidelijk, dat de lange mannen Kip (2-12), Akerboom (8-12) en Hank Smith (6-18) vrijwel volledig vrij spel hadden. Dat Levi’s tenslotte met 93- 71 zegevierde zal ongetwijfeld een more le steun zijn voor de komende wedstrijd tegen Fiat Stars. In de Maasstad had Lions zaterdaga vond met Transol geen enkele moeite. Reeds bij de basketverwisseling was de marge veertien punten, 30-44. Na de basketverwisseling bood een overigens SW len tegen SGV uit Culemborg. Ook Wa tervliet moet een degradatiewedstrijd spelen. Haar laatste wedstrijd ging tegen Amstel met 10-7 verloren. Acht minuten voor tijd was de stand nog 7-7, doche een dubieuze beslissing van de scheids rechter deed de Beverwijkse ploeg men taal instorten. De tegenstanders zijn nog niet bekend; het wordt of Hilversum of KIOS. HAARLEM. In klasse A van de driebandencompetitie is Scheiwijck naast DES 1 aan de kop gekomen, dankzij de volle winst die het wist te veroveren in de Beverwijkse derby tegen Excelsior. Het Scheiwijckteam, onder leiding van Engel Koopman, was weer op de „ou derwetse” toer en dan is het voor hun tegenstanders niet te genaken. Vooral Koopman en de derde man van Schei wijck, Frans Van Marrelo, maakten hun tegenstanders radeloos met hun fantasie rijke precisiespel. DES 1 wist in de laatste partij van de ontmoeting tegen 1939-Bloemendaal 1 op het nippertje één winstpunt uit het vuur te slepen. Lex van Heusden, derde DES-man was in goede vorm en zette zijn tegenstander Verdonschot op een grote achterstand. Hij had slechts 60 beurten nodig voor de winst. In A 2 is het een krachtmeting ge weest tussen 1939-Bloemendaal 2 en de nieuweling in de Haarlemse driebanden wereld, Hof van Holland. De Holbewo ners bleken de sterkste, al was het verschil niet zo heel groot. Frans Heke- laar won ruimschoots van Jan van der Linden, maar de volgende partij bracht Buitendijk voor de Bloemendalers weer in evenwicht. In de laatste partij hing (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM/IJMOND. Ondanks de zeer knappe prestatie van Rapid (ge lijkspel tegen koploper Thor) moet de ploeg, doordat Badhoeve onbereikbaar is geworden, een degradatiewedstrijd spe- de winst voor de Holbewoners lange tijd aan een zijden draadje. De technische betere Handgraaf was in de eindfase niet opgewassen tegen het bekeken spel van de lakonieke Krijn van Veen. Door de overwinning staat Hof van Holland nog maar één punt achter op de leiders; 1939-Bloemendaal 2. De andere teams in deze afdeling zijn nagenoeg allen kans loos. In de kaderklasse werd afgelopen week niet gespeeld. In de hoogste libre- klasse heeft BVK 1 de leiding weer heroverd op Haarlem-Noord 2 (dat niet speelde) door een overwinning op Suisse 2. De Kennemers waren slecht gestart; teamleider Gé Hablous was niet opge wassen tegen routinier Cees Kroese. De achterstand was ruim 60 caramboles. In de tweede partij bracht Ton Wisker de balans weer in evenwicht door een prachtige overwinning op Henk van Leerdam in 24 beurten. De basis hier voor legde hij al in het begin met een serie van 66. Fred Bosma had nog twee beurten minder nodig om de Kennemer winst veilig te stellen. De derde plaats in het klassement wordt thans ingeno men door 1939-Bloemendaal 3, dat deze week de volle winst wist te veroveren op een zwak spelend IVO 1. maar verzuimden daarvan profijt trekken. Na de rust werden er Hoofddorp drie wisselspelers ingezet en liep het iets minder gesmeerd. Nadat de voor Oosterbaan ingevallen jeugddoel- man Van Soolingen al een paar keer goed had gered, moest hij halverwege de tweede helft zwichten voor een kopbal van Bosma: 1-1. In de slotfase kwam Hoofddorp nog sterk opzetten, doch Stroet en invaller Ouwerkerk lieten de kansen op een overwinning ongebruikt. Voor het zaterdag tijdens de opening van het clubgebouw in’het leven geroe pen tribunefonds is inmiddels al driedui zend gulden binnen. Op een goed bespeelbaar veld van het Heemsteedse sportpark speelden RCH en Beverwijk zondag een vriendschappelij ke partij voetbal en die werd verdiend met 2-0 door de Racing gewonnen. Over alle linies hadden de gastheren technisch het beste van het spel. Na een kwartier spelen kwam RCH aan een 1-0 voor sprong, toen een corner van Ferry Koek door Frans van Item met het hoofd doeltreffend werd afgerond. Een kwar tier na de hervatting voorkwam doel man Siem Bes de gelijkmaker door een penalty te stoppen. Met nog tien minu ten te spelen in dit sportieve duel liep RCH door opnieuw Van Item tot 2-0 uit en daarmee was het bekeken. Dames: Fiat Stars 19-38 BOB 19-28, The White Stars 17-24, AMVJ 19-20, Wilskracht 19-12, DED 19-10, Transol R/Z 19-10, BV Amstelveen 19-8. De Blinkert startte nerveus en trof een voor elk punt knokkend De Vole wijckers. De op pure kracht handballen de Amsterdammers, zetten goede aan vallen op, maar stuitten daarbij op een geconcentreerd spelende Blinkert-verde- diging. Anderzijds slimgde de Blinkert- aanval er juist wél in de Volewijckers- verdediging te verslaan. Voor doelpunten van Jan Hulsbergen, Henk Driessen en Karl van Viersen (ieder tweemaal) stond het na twintig minuten 6-4 voor De Blinkert. Via de handen van Karl van Viersen en Henk Driessen liep De Blinkert uit naar 8-4. Voor rust kwam De Volewijckers-schut- terij nogmaals in stelling en dat bete kende 8-6. Het parcours van de rondeloop voerde vanaf het strand via de Zwaanstraat door het dorp naar de Sluisweg en de Noordpier, waar de lopers via het strand terug moesten naar de finish. De soepel lopende Joop Keizer zonderde zich al meteen na de start van de hoofdmacht af, nam zo’n 70 meter voorsprong en werd niet meer bedreigd. Piet van Alp- hen wist enigszins in zijn buurt te blij ven, maar lastig kon hij het Keizer toch niet maken. Onbedreigd wist Keizer zijn eenmaal veroverde voorsprong te conso lideren. Met een achterstand van 1 min en 24 sec. ging Hart uit Berkhout als derde door de finish en legde beslag op de tweede prijs bij de seninoren. Deze rondeloop was voor DEM en Kennemerland, die in Wijk aan Zee steeds samen strandlopen organiseren, een experiment en is sportief bezien een succes geworden. De belangstelling bleef met 150 lopers en loopsters overigens ver onder de verwachtingen. Men had op een grotere opkomst gerekend. Degenen die wel aan de rondeloop deelnamen, waren er enthousiast over en vonden hem leu ker dan een gewone strandloop. De uitslag: 1. J. Keizer, Avenhom, 7 km in 20.36. 2. D. Hart, Berkhout, 22.00; 3. W. v.d. Meij, Wijk aan Zee, in 23.13; 4. M. Kos, Heemskerk, 23.15; 5. R. Sche- ringa, Beverwijk, 23.47. Veteranen: 1. P. van Alohen, A’dam, de 7 km. 20.55; 2. B. Vuyk, A’dam, 22.07; 3. J. Laamers, IJ- muirien, 28.45. De Beverwijkse mevrouw Plonie Scheringa was veruit de snelste bij de dames. Zij noteerde over de zeven kliometer een tijd van 26 min. en 29 sec. Uitslagen en standen: Klasse A 1: 39-Bld. 1-DES 1, 3-4; Exc.lScheiw. 1, 0-7. STAND: DES 1, 9- 37; Scheiwijck 1, 9-37; 39 Bld. 1, 9-34; Exc. 1, 9-16. Klasse A 2: HvH 1-39 Bid. 2, 5-2; Exc. 2DES 2, 5-2; Scheiw. 2-HvH 2, 2-5; STAND: 39 Bid. 2, 9-47; HvH 1, 9-46; DES 2, 9-33; Scheiw. 2, 8-23; HvH 2,8, 21; DES 3, 8-19; Exc. 7-14.. Klasse C 1: BVK 1—Suisse 2, 5-2; Gr. dl.—DVO 1, 2-5; IVO 1-39 Bid. 3, 0-7;. STAND: BVK 1, 10-50; H.N.2, 10-48; 39 Bid. 3, 11-41; DVO 1, 10-38; Groenend., 11-38; OVS 1, 10-37 Suisse 2, 10-31; IVO 11-26; Club 70-1, 11-20. Klasse C2: O.O.l—DVO 2, 2-5; Suisse 3— BVK 2, 7-0; OVS 2—Club 70-2, 5-2. STAND: Suisse 3, 8-42; Club 70-2, 9-41; DVO 2, 9-36; OVS 2, 9-31; BVK 2, 9-24; BCS 1 8-20; O.O.l, 8-16. Klasse C 3a: Club 70-3O.O.2, 2-7; O.G. 1—ADO 1, 2-7; F. H. 1—IVO 2, 5-4; STAND: ADO 1, 9-57; F.H. 1, 9-40; Club 70-3, 9-39; IVO 2, 8-36; O.G. 1, 8-36; O.O.2, 9-34; Suisse 4, 8-24. Klasse C 3b: Vrkr.—Ins.l, 5-4; HBS— Brinkm., 7-2; STAND: Ins. 1, 9-50; De Houtp. 1, 8-34; Vrkr. 9-34; Scheiw. 3, 8-33 Klasse C 4a: H.O.l—DVO 3, 5-4; OVS 3—ODIN, 2-7; STAND: H.O. 1, 10-55; E.N. 1, 10-54; ODIN, 10-49; DVO 3, 10- 47; HBS 10-43; H.N. 3, 10-40; OVS 3, 10- 38; Brinkm. 10-25. Klasse C 4B: Club 70-4-BCS 2, 9-0; IVO 3—E.N. 2, 5-4; ADO 2—BCS 2, 9-0; HvH 4—F.H. 2, 5-4; Scheiw. 4—ADO 2, 5-4. STAND: HvH 4, 10-62; ADO 2, 10- 51; E.N. 2, 10-50; F.H. 2, 10-48; Scheiw. 4, 10-46; IVO 3, 10-42; Club 70-4, 10-32; BCS 2, 10-27. Klasse C 4c: Suisse 5O.G. 2, 7-2; DVO 4, -Ins. 2, 7-2; BVK 3—ADO 3, 2-7; Houtp. 2-H.O.2, 9-0. STAND: ADO 3, 10- 64; Suisse 5, 10-52; DVO 4, 10-50; Houtp. 2, 10-49; H.O.2, 10-42; Ins. 2, 10-40; O.G. 2, 10-31; BVK 3, 10-30. Klasse C 4d.: BVK 4—FU. 3, 7-2; Ins- 3—Suisse 6, 5-4; ADO 4-0.03, 7-2. STAND: 0.0.3, 9-56; ADO 4, 9-53; BVK 4, 8-51; F.H. 3, 9-48; Ins. 3 9-28; Suisse 6, 8-22; BCS 8-12. De kleine Jan Kodes verkeert momen teel in supervorm, waarvan Tom Okker, die door hem in de tweede ronde werd uitgeschakeld, kan getuigen. Brian Fair lie, die dit seizoen furore maakt, weet dat nu ook. Zelfs Fairiie, met een snel heid die ruim voldoende was voor een overwinning op Ken Rosewall, had geen verweer tegen het millimeterwerk van de man uit Praag. In 90 minuten was het duel beslist. De finale van het dubbelspel leverde de Britten Mark Cox en Graham Still well hun eerste gezamenlijke overwin ning op sinds hun aansluiting bij WCT. De verrassing was des te groter, omdat zij met 7-6, 6-3 zegevierden over het gereputeerde duo Tom Okker-Marty Riessen. Na een uiterst spannende en spectaculaire eerste set, waarin Okker en Riessen van 1-5 op 6-6 kwamen, kregen Cox en Stillwell het tweede spel cadeau. De schuld lag bij Okker, die plotseling zeer slecht begon te serveren. WIJK AAN ZEE. De Westfriese atleet Joop Keizer uit Avenhorn heeft momenteel de goede vorm te pakken. Nadat hij zaterdag in Noordwijkerhout een bos- en duinloop in zijn voordeel besliste, bleek hij zondag ook in Wijk aan Zee de sterkste in een rondeloop van de Beverwijkse atletiekvereniging DEM en de Beverwijkse rennersclub Kennemerland. De Amsterdamse vete raan Plet van Alphen, onbetwist de beste bij de oudgedienden, kon Keizer enigszins bedreigen, maar kwam toch negentien seconden tekort. De standen luiden: IB: 1. S’kwartier 12-18, 2. OWO 11-16, 3. Aurora 11-13, 4. DSV 12-11. 2A: SVK 10-20, Haarlem 10-1, 10-9, SKV 10-7, NF 9-6, ON 9-5. 2B: Excelsior 10-16, O’kwartier KVD 10-11, Landlust 9-10. 2C: OKV 9-15, Midlandia 10-15, toria 10-12, Neptunus 9-7. 3A: De Vinken 10-10, TCNH Juko 10-8, Watervliet 10-6. 3B: WWSV 9-9, KCS 10-8, KIOS 8-7, Hilversum 9-5. 3C: Thor 10-15, DKV 9-13, Kameo 8- 10, Amstel 10-7, Badhoeve 10-7, Rapid 9-4. Afdeling I, 1B: Heemskerk 14-23, Nep tunus 2 12-18, NF 3 13-17, Oosthoek 12- 15, OK3 14-9, KIOS 2 12-8, Haarlem 2 13-7, Rapid 12-5.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 17