Bouw school in Velsen-Noord begonnen Trio veroverde Hardleerse jongeman Groentewinkel moest sluiten industriebonden bon PvdA-Beverwijk solidair met Requisitoir en pleidooi zaak van Italiaanse goud met ster ARCAS Tournee van stakingsleiders liep vast bij staalfabriek en hoogovens Mill s f Met medaljes uit de brand n i o s Vrouw met hoofdwond Automobilist reed slingerend door Velsen-Noord en hersenschudding in ziekenhuis „GEEN STAKINGSOPROEPEN OP HET HOOG OVENTERREIN” MAANDAG 2 6 FEBRUARI 197 3 5 (Van een onzer verslaggevers) Weer terug MEDALTEST BB IJMUIDEN. De voorgenomen tournee, welke wat men bij Hoog ovens noemt de super-stakingsleiding in de personen van Arie Groene velt (NVV) en Piet Brussel (NKV) zaterdagmiddag over het Hoogoven- terrein wilde maken, is op een debacle uitgelopen. Het plan was bezoeken te brengen aan de Oxystaalfabriek, de hoogovens, de Mekog en de Cemij, teneinde daar zoals ons werd medegedeeld „de kameraden die nog werken toe te spreken”. Woede UITZENDBUREAU ►Haarlems Dagblad m w B HJmuider Courant S.v.p. het gewenste BeVeHVijkse CoUFailt aankruisen. 2 s o ui* w ■- x Haarlem •o - c f e i* - - s^X,-.: - (Van onze correspondent) in (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) maar (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE VVWVWVWVVVVVVVVtAAAAA/VVVWVVVVVVWVVVVVVVW. NAAM: ADRES: Tel. 02510-26882 Breestraat 3 E Beverwijk I; voor hele dagen c Hoog salaris, volledige sociale verzekering J doorbetaalde vakantie, 5 feestdagen en vakantiegeld 5 VWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWXAZ NKV-voorzitter P. Brussel deelde ons nog mede, dat het bezoek was op ver zoek van leden der beide bonden, die niet begrepen waarom, bij hun afdelin gen nog niet gestaakt werd. „Het was ons plan hen erop te wijzen, dat dit nog niet past in het kader van de stakings actie”, zei hij nadrukkelijk. (Van een onzer verslaggevers) vraagt voor uitzending BEKWAME TYPISTES 1 (Van een onztr verslaggevers) BEVERWIJK De dames R. en L. Grapendaal uit Wijk aan Zee en de heer J. Brouwer uit Beverwijk hebben tijdens de medaltest ballroomdancing bij dans school Heemskerk vrijdagavond goud met een ster veroverd. Zij hebben een zeer hoge puntenwaardering gekregen, te weten een neg envoor respectievelijk de Engelse Wals, de tango en de quickstep en een acht voor de slowfoxtrott. „Laten wij maar weggaan, Hoogovens wil ons toch niet toelaten. Dat maakt onze positie alleen maar sterker”, poneerde iemand uit het gevolg. Hij had nauwe lijks deze woorden gesproken of de heer Weenink verscheen uit de lift en ver zocht meer te gaan naar boven. Jammer’, vond dezelfde persoon, „Dan maar naar hoogoven 6”, viel het besluit. Daar gearriveerd zag men dat een bus met werknemers op het punt stond hen naar huis te rijden. Verzoeken om nog even te blijven luisteren haal den niets uit. Geen van de inzittenden had er behoefte aan en even later was de bus uit het gezicht verdwenen. Ver der ging het gezelschap naar de lift van hoogoven 6, doch daar werd de weg versperd door een van de leidinggevende personen van deze afdeling. „U kunt niet zomaar naar boven gaan, heren. Daar voor moet u toestemming hebben van de chef, de heer J. C. Weenink”. BEVERWIJK. In een brief aan het actiecomité van de Industriebonden NVV en NKV heeft de afdeling Bever wijk van de PvdA zich solidair ver klaard met de acties van de bonden bij Hoogovens. De afdeling evenwel betreurt het, dat het tot stakingen moest komen, maar meent, dat de eisen voor een rechtvaardiger inkomensverdeling en een gelijkstellen van alle werknemers dit zeker rechtvaardigen. Teleurgesteld verlaten Arie Groene- velt en Piet Brussel met hun gevolg ie weer rokende hoogoven 6. Hun toernee is vroegtijdig beëindigd. Het badlokaal van Oxystaalfabriek, waar de afgaande en de opkomende ploegen zich juist bevonden, moest op gezag van de leiding worden ver laten. „In geen geval hier", zo luidde de beslissing. En later was er nie mand meer. De ploegen waren res pectievelijk naar huis of aan het werk. Om kwart over een vertrokken Groe- nevelt en Brussel omringd door een gevolg van vakbondsvertegenwoordigers en ordebewaarders van het stakingscen- trum Buitenhof, met als bestemming het badlokaal van Oxystaalfabriek 1. Daar waren bij aankomst, omstreeks half twee, de afgaande zowel als de opko mende ploegen aanwezig, zich respec tievelijk douchend en omkledend. Direct verschenen twee chefs, die de bezoekers erop wezen, dat hun aanwezigheid in dit deel van het gebouw in de eerste plaats ongewenst was. Daarnaast hadden zij hun komst niet aangekondigd, zodat men vriendelijk werd verzocht te vertrekken. Na enig heen en weer gepraat verhuisde het gezelschap naar de kantine van de OSF 1, van waaruit men poogde een contact te leggen met de directeur, de heer Th. M. van Erp. Gezien het lawaai in de kantine werd een rustiger plekje opgezocht in een kantoortje ergens in de fabriek. Het gehele gevolg ging mee en bleef buiten het kantoortje wachten. De wachtenden moesten vaststellen, dat de besprekingen niet naar wens verliepen, want op een gegeven moment kwam een ordebewaarder naar buiten lopen, pakte onze fotograaf bij de arm en wilde hem wegduwen met de woorden, dat men vertrekken moest van deze plek. Daar echter perslieden en fotografen onder de hoede waren van een Veiligheidsman van Hoogovens en niets uitstaande heb ben met enige ordebewaarder van de stakers, kon van 's mans wens niets terecht komen. IJMUIDEN. Een 55 -jarige vrouw uit IJmuiden, die zaterdagavond om streeks zes uur met haar bromfiets in de Kanaalstraat reed, verleende geen voor rang aan een personenauto die uit de Oranjestraat kwam. De vrouw kreeg door de aanrijding die volgde, een diepe hoofdwond en een hersenschudding. Zij is opgenomen in het Zeeweg Ziekenhuis. Inmiddels echter was de afgaande ploeg in deze fabriek naar huis en de opkomende ploeg rustig aan het werk gegaan. HEEMSKERK. Een 20-jarige inwo ner van Heemskerk, die eerst 3 weken geleden vrij kwam na het uitzitten van een hechtenis van 5 maanden, is door de politie in verzekerde bewaring gesteld wegens diefstal van een autoradio en enkele pogingen tot diefstal van auto’s. Even later kwamen Groenevelt en Brussel naar buiten om mee te delen, dat zij geen toespraken mochten houden, doch dat hen wel was toegestaan, dege nen onder het personeel die vragen had den, te woord te staan. VELSEN-NOORD. De politie van Velsen heeft proces verbaal opgemaakt tegen een 41-jarige Velsenaar, die maan dagochtend omstreeks kwart voor zes met zijn auto slingerend door Velsen- Noord reed. De bemanning van een poli tieauto volgde de Velsense automobilist door de Wenckebachstraat, de Staalha- venweg en de Noordersluisweg. Bij aan houding bleek de man flink naar alco holhoudende drank te ruiken. Hij zou de gehele nacht door verscheidene bars be zocht hebben. Op het hoofdbureau van politie is hem de bloedproef afgenomen. Toen deze onder bepaalde voorwaar den uit de weg waren geruimd en men toestemming kreeg wel met de mensen persoonlijk te mogen piraten, doch uit drukkelijk geen stakingstoespraken mocht houden, bleek, dat geen van de arbeidenden behoefte had tot een ge sprek. Halverwege werd het programma toen afgebroken en verliet men het Hoogoven terrein. Daar echter deze excursie niet was aangevraagd, noch te bestemder plaatse aangekondigd, stuitte men bij de OSF 1 en de hoogovens op bezwaren van de bedrijfsleiding. Aan deze test, welke werd afgenomen door het internationaal georiënteerde ju rylid G. Minneboo uit Etten-Leur, werd deelgenomen door 140 Leerlingen van de dansschool. Ruim 90 van hen behaalden de bronzen medaille. In totaal 15 van deze mensen kregen nog het predikaat „met een ster”. Voor de zilveren medail le slaagden 25 deelnemers en 12 leerlin gen kregen zilver met een ster. De heer Minneboo had veel waardering voor het dansen van de blinden, waarbij hij met name geïmponeerd werd door het voetenwerk van deze dansers, dat naar zijn mening vaak beter was dan dat van de zienden. Hij gaf ten slotte als zijn overtuiging te kennen, dat deze mensen door hun enthousiasme zeker goede resultaten zullen behalen als zij volgend jaar voor zilver af dansen. De diploma-uitreiking heeft plaats op zater dag 10 maart ’s avonds om acht uur. De raadsman had echter inlichtingen ingewonnen waaruit bleek dat de vrouw inderdaad op de vreemdste momenten eten voor haar echtgenoot moest maken. Toen de pan olie voor de bloemkool opstond, zo betoogde hij, had ze in een vlaag van woede, omdat ze weer gesla gen was, hem omgekeerd over haar man. Hij dacht, dat er in de eerste plaats aan ontslag van rechtsvervolging moest worden gedacht, en als er gestraft zou worden, dat die straf dan niet, ook niet voor een klein deel, onvoorwaarde lijk mocht zijn. De rechtbank doet op 8 maart uit spraak. huis gaan verblijden. De entreegel den van het halfvastenbal, het „Dok ter Hermansbal” op 31 maart zijn eveneens voor dit doel bestemd. Ook de andere carnavalsvereniging ver koopt de medalje, die voor vier gul den kan worden gekocht. De heer C. Alders van „De Zeezotten” (tele foon C2510-28114) weet hier alles van en verstrekt u graag nadere infor maties. vuur k.)riidotpt '-.anuel- Directeur Th. M. van Erp verklaarde naderhand, dat hij de heer Brussel tele fonisch had meegedeeld, dat deze zowel als de heer Groenevelt onaangekondigd, dus wederrechtelijk het terrein waren opgegaan. „Het zou te zot zijn, onze gastvrijheid zover te laten gaan, dat w(j de stakingsleiders gelegenheid ge ven op ons terrein tot staking op te roepen. (Iets wat overigens bij Railver- voer-West wel is gebeurd. Red.). De heer Van Erp had er wel toegestemd, dat men vragen van werk nemers persoonlijk, ook persoonlijk mocht beantwoorden. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD Nadat enkele weken geleden de oudste bakkerswinkel van de firma Winkel aan de Wijker straatweg wegens bedrijfseconomische omstandigheden moest worden opgehe ven, is nu de groentewinkel van de heer K. van Egmond in de Van Rijswijkstraat gesloten. Deze zaak werd opgebouwd door wijlen de heer N. J. van Egmond, ruim veertig jaar geleden. De winkel werd beheerd door de oudste zoon, die thans nog een zaak aan de Bornstraat heeft met ventwijk, en later door een jongere broer, diefde concrurentie tegen de supermarkten niet langer aan kon. Eenmaal boven, begaven stakingslei ders en hun gevolg zich met de heer Weenink naar een kantoortje, waar zich even daarna ook de bedrijfschef Hoogo vens de heer J. Maes bij voegde. Kort daarop ging het gezelschap naar de kan tine van hoogoven 7, waar een ploeg zat koffie te drinken. Uiteengezet werd, wie de heren Groenevelt en Brussel waren en met welk doel zij verschenen. De aanwezigen namen dit voor kennisgeving aan en gingen rustig door met koffie drinken. Nauwelijks vijf minuten later verklaarde de stakingsleiding de zaak voor gezien en vertrok. Voor goud dansten maar liefst 14 leerlingen. Zij behaalden het met royale cijfers. De meet- en regelkamer van hoogo ven 6 was het volgende doel. Vol be langstelling keek men naar de vele knoppen en wijzertjes, terwijl de bedie- ningsman rustig een sjekkie draaide. In- U kunt mij noteren als abonnee en ik ontvang de krant dan de eerste 14 dagen GRATIS. per maand, per kwitantie f 9.30 per kwartaal, per giro/bankf 27.-^ middels verschenen enkele werknemers van hoogoven 6 ter plaatse en zagen van enige afstand zwijgend toe. Tot enig gesprek kwam het niet, waarna ook dit vertrek werd verlaten en men weer naar beneden en buiten ging. Daar viel het besluit maar naar stakingscentrum Buitenhof terug te keren. Twee leden van de Beverwijkse carnavalsvereniging De Zeezotten tonen hier de zogenoemde brand- weermedalje, die zaterdagavond op het ouwe wijvenbal is gepresenteerd. Prins Cor de Eerste en de Raad van Elf gaan zich de komende dagen in spannen om de brandwondenmedalje- actie te doen slagen. Want met de gelden, die uit de actie voortvloeien wil de carnavalsvereniging het brandwondencentrum van dokter Hermans in het Rode Kruis Zieken- HAARLEM In onze krant van vrij dag is het tweede deel van het verslag van een rechtszaak weggevallen, waarin de officier van justitie de eis uitsprak en de raadsman zijn pleidooi hield. Het betreft de zaak tegen een Italiaanse vrouw, wonend in Beverwijk, die een pan kokende olie over haar echtgenoot heengooide. Met fatale gevolgen, de man overleed enkele dagen later. Weggevallen is het gedeelte waarin de officier en raadsman het hadden over de al dan niet aanwezige voorbedachte ra de. De vrouw had bij de politie steeds gezegd dat ze de olie opgezet had om die later over haar man heen te gooien. Dat was een misverstand, zei ze nu. De pan stond op omdat haar man op ieder uur van de dag eten wilde hebben en ze op dat moment bloemkool voor hem wilde bakken. De officier vond dat hoogst onwaarschijnlijk en eiste drie maanden waarvan twee voorwaardelijk tegen haar. VELSEN-NOORD Het bouwbedrijf P. Zwart uit IJmuiden heeft een begin gemaakt met de voorbereidingen tot de bouw van de school voor basisonderwijs op het terrein tussen Wijkerstraatweg en Van Diepenstraat. Deze school dient ter vervanging van de oude r.k. meisjes- en jongensschool St. Jozef aan de Corverslaan. De nieuwe school hoopt men voor het begin van het nieuwe schooljaar omstreeks augus tus 1974 te kunnen betrekken; de nieu we school dient gereed te komen in tweehonderdvijftig tot driehonderd werkbare dagen. In eerste instantie zal het terrein bouwrijp worden gemaakt; pompen moeten de grondwaterstand op een lager peil brengen en twaalf fraaie hoge bo men jn de werkhoek tussen Van Diepen straat en Doelmanstraat moeten ver dwijnen. De Doelmanstraat doorgetrok ken als het laatste bewoonde perceel Wijkerstraatweg 67 is ontruimd en ge sloopt wordt een nieuwe verbinding tus sen Wijkerstraatweg en Smidt van Gel- derstraat. Vrijdagmorgen kwam bij de politie een aangifte binnen van diefstal van een autoradio en een poging tot joy-riding. Een onderzoek leverde de recherche een aanknopingspunt op ten aanzien van de identiteit van de dader. De knaap werd voor een verhoor op gehaald. Hij bekende de diefstal van de autoradio en enkele auto-onderdelen. Na het verhoor werd de Heemskerker weer vrijgelaten. Op de vroege zaterdagmorgen werd hij echter weer aangetroffen in een Mercedes in de Deutzstraat. Hij werd weer naar het bureau gebracht, waar hij toegaf ook deze auto te hebben willen stelen. Tevens bekende hij ge probeerd te hebben er met een BMW van door te gaan. Tijdens het verhoor kwam ook aan het licht, dat hij in de nacht van vrijdag op zaterdag had ingebroken in het jongerencentrum Donkey Shot. Uniek aan deze medaltest was de deelname van blinden. Dit waren de dames A. Hofstee, R. van Leeuwen en G. Brand-Wentink, alsmede de heren J. Bloemendaal, H. Bruin, B. Clazing, R. Fernee, W. Fernee, F. Roos en het echt paar Reinders-Bartels en hun zoon Hel mut. Zij behaalden een tptaal gemiddel de van 23 punten voor de drie dansen, de Engelse wals, de tango en de fox trot. i - 1 •- ■ate I. 'r Postzegel

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5