Bondscoach Arie de Vroet conflict Gordon Banks weer in actie FORS RACING TEAM Merckx nog vooraan in ronde Sardinië Veendam streeft naar scheiding profs-amateurs Maarse gaat bestuur fleur Monzon gewond bij aanslag Toekomst van Volewijckers praten met KNSB- „Ik zie echt „Niet in mogelijkheden” nog onzeker VAN „GOUDEN GIDS” met Ajax” „Niet selecteren per kilo” I I in alles over bloemen en planten! hoe weet ik dat, waar lees ik dat I NOS-woordvoerder UEFA-JEUGDELFTAL ZOU GEBAAT ZIJN BIJ HERINVOERING VAN JEUGDCOMPETITIE Koeken tweede in Levant-etappe SPORT IN HET KORT DONDERDAG MAART 1 1973 23 (Van onze sportredactie) Geen houthakkers nieuw verzamelwerk Arie de Vroet: „Mogelijkheden” (Van onze sportredactie) Gerard Maarse: praten Roger de Vlaeminck: ritzege en ADVERTENTIE 9 <3 naam straat plaats verdiend hadden. Het kwam er echter niet uit”. Fleur: praktische bloemen- en planten- encyclopedie, die u zelf van week tot week opbouwt. Bestel uw kennismakingsaflevering a 1,- met onderstaande bon. grond zal moeten komen. Dan im mers zou de bondscoach op een heel wat eenvoudiger manier zijn selectie samen kunnen stellen. Sterker nog, het eind toernooi (dit jaar in Italië) zou gemiakkelijker te halen zijn, om dat de talenten wat eenvoudiger en dus eerder bij elkaar gebracht zouden kunnen worden. En om die ervaring onderling draait het tenslot te. Ook bij het UEFA-jeugdelftal. Has kreeg naast het ruimere budget nog een financieel ruggesteuntje van de sponsor. De binnenzijden van voor- en De berichten hoe de aanslag is geschied lopen nogal uiteen. Een lezing luidt dat de echtgenote van de wereldkampioen, Beatrice Garcia, die zeer verbitterd was over het feit dat haar echtgenoot veel zonder haar uitging en dikwijls diep in de nacht thuiskwam, wraak heeft willen nemen en de schoten heeft gelost. Een andere lezing is dat Monzon, die steeds een pistool bij zich draagt, het wapen schoon heeft gemaakt, daarna geladen, waarna per ongeluk de trekker is overgegaan. Een derde versie is dat zijn vrouw wilde kijken of het pistool wel geladen was en daarbij per ongeluk de trekker heeft overgehaald. Zowel Monzon als zijn vrouw weigert ieder commen taar. Het leven van de wereldkampioen is niet in gevaar. SANTA FE. Carlos Monzon, wereldkampioen in het middengewicht, is gisteren in zijn woning door twee pistoolschoten in zijn bovenarm getroffen. Een van de kogels is langs operatieve wijze verwijderd, maar de tweede kogel, die in de schou der van de bokser terecht is gekomen, heeft de chirurg voorlopig nog laten zitten. achterpagina van de Gouden Gids staan het team namelijk ter beschikking, zodat men nog wat geld mee kan pakken uit de opbrengsten van advertenties. Daar naast meldden al 120 donateurs zich, wat toch ook al weer goed voor f 1.800 was. 2.21 minuten op de Zweed Gösta Petter son, die de derde plaats bezet. Vierde is de Italiaan Poggiaii op 2.40. LONDEN. Gordon Banks, de doel man van Stoke City en het Engelse nationale elftal, die vorig jaar oktober bij een auto-ongeluk ernstig werd ge wond aan zijn rechteroog, gaat weer onder de lat. Banks wordt opgesteld in de vriend schappelijke wedstrijd van Stoke City tegen Olympiakos Piraeus, waarvoor de ploeg gisteren uit Londen is vertrokken. Banks, die alleen met zijn linkeroog voor honderd percent kan zien, heeft de laatste weken hard getraind om zijn oude niveau te bereiken, maar het is nog zeer de vraag of hij dit seizoen nog in competitiewedstrijden uitkomt. Elorriaga 5.13; 7. Pustjens (Ned.) Fuente (Sp.) 5.16. Arsenal, met Liverpool gewikkeld in een felle strijd om het Engelse kampi oenschap, verloor zeer verrassend met 1—0 van staartclub West Bromwich Al bion. Mathieu Pustjens was de beste Neder lander met een zevende plaats (5.16 min) welke positie hij ook inneemt in de algemene rangschikking. Uitslag tweede etappe: 1. Benaets (Belg.) 125 km in 3.17.0 uur; 2. Koeken (Ned.) zt; 3. Peel- man (Belg.) zt: 4. Cuevas (Sp.) zt; 6. ex aequo het gehele peloton. Benaets. Net als maandag kreeg het gehele peloton dezelfde tijd (3.17.0 uur) als de winnaar. Later op de dag werd de Spanjaard Zurano winnaar van een bergtijdrit naar het Santa Barbara-kas- teel in Alicante. Zurano had voor de drie kilometer 5.06 minuten nodig. Hij is nu leider in het algemeen klassement. De twee grote boksorganisaties WBC en WBA zijn overeengekomen uniforme reglementen op te stellen betreffende kampioenschappen. Bovendien zullen de organisaties eikaars schorsingen o verne men. De wagens van het team zullen in een flink aantal klassen uitkomen. Men heeft namelijk de beschikking over twee Alfa’s 1300 GTA, waarin Hennie van der Vliet en Peter van Zwam, vorig jaar formule Ford, rijden; twee gloednieuwe formule-yee’s (Motul), bestuurd door (weer) Peter van Zwam en Willem Wes sel; een formule-Ford, waarin nationaal kampioen Roelof Wunderink zijn titel verdedigt en een Simca Rally voor groep I, met Tony Zwaanenburg, het meest bekend als instructeur op de Zandvoort- se slipschool. GRONINGEN. Eerste divisieclub Veendam wil tot een nieuwe structuur van de vereniging komen. Het wil een volledige scheiding van het betaalde en het amateur voetbal. Men beoogt hier mee het financieel veilig stellen van de amafeurstatus van Veendam en het vor men van een organisatorisch en finan cieel hechtere basis van het betaalde voetbal. HILVERSUM.Een woordvoerder van de NOS-televisie heeft gisteren ver klaard, dat er tussen Ajax en de NOS-tv normaal wordt onderhandeld over de mogelijkheid van een rechtstreekse uit zending van de wedstrijd Ajax-Bayern München, die op 7 maart voor het toernooi om de Europa Cup voor lands kampioenen wordt gespeeld. Las Palmas en later met 2-1 van Schotland. In die laatste partij bleek de onervarenheid van de jongens. We stonden met 1-0 achter en het pu bliek moedigde ons, omdat we beter speelden, enorm aan. We maakten vlak voor tijd gelijk, en wilden met een doordrukken. Er komt een uitval van de jongens en onze keeper redt schitterend. Onze verdedigers staan nog voor die redding te klappen en vergeten het spel. De bal komt op nieuw voor en het was 2-1”. het vorig seizoen veranderd is.er zijn vier spelers van de 16 en 17- jarigen overgekomen. De rest is hele maal nieuw. Dat vergt aanpassing. Maar we hebben nu een knap spe lend team. Neem zo’n Hoogland van Volendam. Die speelde al in het eer ste team, 16 jaar was hij toen, voor wij hem ontdekten. Hij is ons in feite in de handen gelopen”. En opnieuw pleit De Vroet voor de betaalde jeugd competitie, die als het even kanmorgen al van de 5 I Team-manager Willem Has: „Vorig jaar hadden we veel pech. De Alfa’s hebben nu andere nokkenassen en zui gers gekregen, waardoor de kans op stukdraaien veel kleiner is geworden. We hebben nu een van de grootste teams en zullen het dit jaar waar moe ten maken. Ook al kregen we vorig jaar publiciteit genoeg”. Gisteren werd bekendgemaakt, dat Ajax voor het uitzenden van de wed strijd van de NOS een bedrag zou heb ben gevraagd, dat volgens de NOS in geen enkele verhouding staat tot wat in deze fase van het EC-toemooi (de kwartfinales) voor een dergelijke wed strijd wordt betaald. Gesteld werd, dat Ajax een bedrag vroeg dat ver boven de ton> ligt, terwijl f 75.000,een normale prijs zou zijn. De NOS-woordvoerder deelde mee, dat het juist is te zeggen dat Ajax een buiten verhouding hoog bedrag heeft gevraagd. „Er is beslist geen sprake van een conflict. Er kan niet worden gesteld, dat Ajax te veel zou vragen of dat de NOS te weinig zou bieden”. Ajax heeft ook voor de rechtstreekse radio-reportage van de wedstrijd tegen Bayem geld gevraagd (f 25.000,en dat is niet alleen nooit voorgekomen, maar bovendien in strijd met de inter nationale afspraken, aldus de NOS, die inmiddels heeft laten weten niet op dit verzoek te zullen ingaan. Tom Okkker plaatste zich voor de tweede ronde van het proftennistoemooi in Chicago. Hij versloeg de Amerikaan Borowiak: 62, 57, 61. Monzon werd gisteren door de New York Boxing Writers Association aange wezen als „bokser van het jaar”. Eerder deze maand had Ring Magazine, het be langrijkste bokstijdschrift ter wereld, Monzon samen met Mumammed Ali bovenaan de lijst geplaatst Op 19 maart zullen de leden zich er over moeten uitspreken of het tot een splitsing zal komen in de amateurvere- niging Veendam en de stichting betaald voetbal Veendam. Naast de jaarlijkse subsidie van gemeente en provincie heeft het betaalde voetbal in Veendam nu ook geldelijke steun uit het bedrijfs leven gekregen, waardoor de vereniging financieel meer armslag heeft voor het aantrekken van enkele nieuwe spelers en de verbetering van de maatschappe lijke en sociale begeleiding van zijn contractspelers. Het contract met trainer Cor van der Gijp is met een jaar verlengd en bovendien heeft men Jan de Jong, trainer van de Friese eersteklasser van de zaterdagcompetitie, Harkemase Boys, aangetrokken als chef-scout en manager, een funktie die overeenkomt met die van Henk Groot bij Ajax. Het Russische duo Irina Rodnina- Aleksander Saitsev is in Bratislava we reldkampioen paarrijden geworden. In de individuele dameswedstrijd staat de Nederlandse Dianne de Leeuw op de elfde plaats. De vriendschappelijke wedstrijd die Sparta op 27 maart in Boedapest tegen Hongarije zou spelen, gaat niet door. LOENEN. Slechte resultaten in 1972, het eerste seizoen, waarin autocoureurs financieel gesteund werden, hebben sponsor Gouden Gids niet af kunnen schrikken. Sterker nog, er werd besloten een steviger financiële injectie te geven, waardoor men nu een team van negen wagens op de baan kan brengen. Niet alleen aan het wegracen heeft men aan dacht besteed, ook drie rallycross-wa- gens zullen in de geelzwarte kleuren starten. „Neem ean van Marwijk, een Kila. Die werden vroeger ook niet voor vol aangezien omdat ze te klein waren. Maar ze draaien nu toch gemakkelijk op eredivisie-niveau mee. Die fysieke kracht komt nog wel, daar hoef je je op die leeftijd nog niet druk om te maken. Een aantal jaren geleden speelde ik met die „kleintjes” (Nees- kens was er ook bij) een oefenwed strijd in Breda en we verloren met 4- 0. Iedereen zei toen dat er met zo’n team niets te beginnen was. Maar we kwamen toch mooi in de finale van het Europees kampioenschap en ver loren die (onverdiend) van Oost- Duitsland”. Die eindstrijd staat De Vroet weer voor ogen. Maar gemakkelijk zal die niet bereikt worden. Immers, het Ne derlands elftal is met Polen en West- Duitsland ingedeeld in één poule, waarin een complete competitie wordt afgewerkt. Volgende week dinsdag staat de eerste wedstrijd op het programma. In Huizen, tegen de Westduitse jeugdselectie. Geen onbe kende tegenstander overigens, want in het toernooi op Las Palmas kreeg de bondscoach ruimschoots de gele- geheid de Westduitsers te obser veren. „We verloren in die wedstrijden reeks twee keer. Eerst met 1-0 van NYORO.De Belg Roger de Vlae minck heeft de vijfde en voorlaatste etappe van de ronde van Sardinië ge wonnen. Hij legde het 118 km lange par koers van Laneisi naar Nyoro af in 4 uur 13 min. 45 sec. De Vlaeminck won de sprint van een peloton, waarin de Deen Ole Ritter beslag legde op de tweede plaats en Eddy Merckx derde werd. Voor de rally-crossers zijn twee Por ches SC beschikbaar, met motoren van 120 pk. Ruud Hulsman en Aad Zandhuis zorgen voor de besturing. Tenslotte rijdt Vera Grashoff, die het vorig jaar haar DKW al voor Gouden Gids uit mocht proberen, nu het hele seizoen in de opgepepte wagen. Oranje kwam daardoor geen streep verder, in tegenstelling tot de West duitsers, die echter in Las Palmas hun meerdere (3-1) moesten erken nen. De Vroet: „Het is een sterk team, dat het vooral van fysieke kracht moet hebben. We zijn dacht ik technisch en taktisch wat sterker”. Dat overwicht heeft het UE FAjeugd team echter nog nooit in een overwinning uit kunnen drukken. Oefenwedstrijden tegen de FC Dor drecht en de Oranje-Selectie van 16 en 17-jarigen leverden gelijke spelen (1-1) op, Feyenoord B (met Schoen maker, Boskamp, Kalderen en een „Sadek-op-proef”). Spartak Trnava en Haarlem bleken te sterk. „We moeten er geen houthakkers van maken. Het gaat in de eerste plaats om goede voetballers. De fysie ke gesteldheid is daarbij gewoon een gelukkige bijkomstigheid. Echt, ik wil ook heus wel winnen, maar het gaat om het Nederlandse voetbal in de eerste plaats. Lengte hangt namelijk vaak samen met het minder beweeg lijk zijn. Laat mij nou maar kiezen voor een minder grote, maar snellere voetballer”. Het keuzewerk van De Vroet wordt overigens bemoeilijkt door het ont breken van een jeugdcompetitie in het betaalde voetbal. „Naar een Feye- noord-B hoef ik echt niet te gaan kijken. Daar krijgen de jongeren zel den of nooit een kans. Terwijl dat met een competitie voor de jeugd toch heel anders zou zijn. Het hoeft voor die jongens nu niet zo erg meer. B(j de meeste betaalde verenigingen krijgen ze toch geen kans om zich waar te maken, omdat ook het B- elftal al vol met jongens zit, die tegen de top aanleunen. Ik ga voor namelijk af op het werk van dis- tricts-TC’s en op de tips die ik af en toe krijg”. Het programma voor de UEFA- jeugd wordt overigens in no-time af gewerkt. Na West-Duitsland (6 maart) is in Veendam op 13 maart Polen tegenstander, waarna nog voor mei de uitwedstrijden worden ge speeld. De Vroet weer: „Ik zie met dit elftal echt wel mogelijkheden. Er is wel meer om mijn selectie gela chen, maar ze brachten het toch maar ver. Dat is ook nu mogelijk. Als je ziet wat er in vergelijking met Aangezien het peloton in de eerste twee etappes steeds dezelfde tijd kreeg is de rangschikking in de bergtijdrit tegelijk die in het algemeen klassement. AMSTERDAM. De Amsterdamse voetbalvereniging De Volewijckers (eer ste divisie) heeft nog geen beslissing kunnen nemen over een eventuele ver huizing naar het Haagse Houtrustcom- plex. De club heeft aan het actiecomité „Vrienden van Houtrust”, dat voor „zijn” stadion een club zoekt, een aantal voor waarden gesteld en wacht nu op ant woord. „Dat wordt wel vrijdag eer we dat hebben,” aldus voorzitter A. Wuus- terhof. „Daarna kunnen wij ons dan beraden”. HUIZEN. „Ik selecteer niet per kilo”. Bondscoach Arie de Vroet heeft het er meermalen over als hij over het UEFA-jeugdelftal spreekt. En hij doelt met die uitspraken vooral op de NEC-er Jan Peters en Hagenaar Van der Wulp, die door hem sterk genoeg werden geacht om van zijn jeugdige selectie deel uit te maken. „Natuurlijk”, stelt De Vroet, „er zijn talloze jongens die op die leeftijd wat forser zijn. Maar of dat tegen de techniek en het taktische inzicht van de minder groten opweegtIk dacht van niet”. Verwonderlijk is dat niet. De bondschoach haalde immers pas ruim vijf maanden geleden de laatste se lectie van 25 man bijeen om defini tief zijn keus te maken en daardoor werd niet in de eerste plaats op kracht gekeken. De Nederlandse wielrenner Cees Koe ken is gisteren tweede geworden in de tweede etappe van de Ronde van de Levant. In de eindsprint van de rit van Murcia naar Alicante (125 fan) werd Koeken verslagen door de Belg Ivan Uitslag tijdrit: 1. Zurano (Sp.) de 3 km in 5.06 min; 2. Gonzales Linares (Sp.) en Uribezubia (Sp.) 5.07; 4. Manzaneque (Sp.) 5.09; 5. Perurena (Sp.) 5.10; 6. De volgorde was verder: 4. Bitossi (It), 5. Motta(It), 6. Dancelli (It.), 7. Franconi (It.), allen in dezelfde tijd als De Vlae minck. Arie de Vroet weer: „Ik vind dat van een team met jonge spelers knappe prestaties, omdat we slechts met één doelpunt verschil verloren. Het zijn tenslotet betaalde ploegen. Daar komt nog bij, dat de tegenstan der vaak dolgelukkig was met het resultaat, terwijl wij meestal meer DEN HAAG. —Gerard Maarse gaat praten met de KNSB. Hef gesprek tus sen de coach van de damesschaatsploeg en het dagelijks bestuur van de Konink lijke Nederlandse Schaatsenrgders- Bond heeft vermoedelijk begin volgende week plaats. Aanleiding tot het gesprek rijn de uitlatingen van Gerard Maarse over zijn positie en werk, zoals in de pers ver schenen voor het toernooi om het we reldkampioenschap dames in Strömsund. Gerard Maarse, die ruim een jaar gele den de functie van trainer-coach van de dameskemploeg overnam van Egbert van der Ploeg, verklaarde vorige week in Zweden, dat hij er onder de huidige omstandigheden (klaarblijkelijke mis kenning van het damesschaatsen) weinig voor voelde zijn taak voort te zetten. Later liet Maarse weten dat „er altijd nog gepraat kan worden”. M Stuur mij de kennis- y jT makingsaflevering II van Fleur a 1,-. Deze kennismaking verplicht tot niets. In het algemeen klassement leidt nog steeds Eddy Merckx met een totaaltijd van 19.21.35. Hij heeft een voorsprong van 41 seconden op nummer twee, zijn landgenoot Herman van Springel, en van Fleur, de praktische bloemen- en plantenencyclopedie kost 1,95 per weekaflevering bij abonnement. Ook verkrijgbaar in boek-en tijdschrifthandel a 2,25 per afl. la open envelop met postzegel van 0,25 opsturen naar fleur, postbus 400 Amsterdam. Het Nederlandse zaalhandbalteam (heren) verloor in Parijs met 1914 (rust 116) van Frankrijk.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 23