Binnenkort spelobjecten voor TANENDE SAMENWERKING TUSSEN ZANGVERENIGINGEN Begin mei montering viswinkel G.S- willen schorsing voorbereidingsbesluit Sympathiek afscheid voor Velsense rechercheur van politie Visser ving bot bij inbraak in stoeltjeslift Belgische loods voor Hoge Raad voortgezet onderwijs i t GEEN ZANGFESTIVAL IN 1973 Twaalf maanden voor antiekdiefstallen In Sportfondsenbad IN DE VISHAL Burgemeester Haarlemmerliede: ADJUDANT WITTEBROOD KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN NEGEN MAANDEN PLUS TBR VOOR PYROMAAN Jaarvergadering aquarium-sociëteit „Tropica” WINKELIERS WILLEN KOOPAVOND HAVENBERICHTEN 1 MAART P DONDERDAG 4 1973 TJMUIDER COURANT 5 WERKGROEP VAN „CENTRUM” IN VELSEN (Van een onzer verslaggeefsters) Plannen Impasse Brief i (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Het ziet er naar uit dat het speciale ensemble van de to neelgroep „Centrum” dat zich voor namelijk bezighoudt met spelobjec ten voor het onderwijs, binnenkort ook de gemeente Velsen bij zijn acti viteiten zal kunnen betrekken. Dit is onder meer reeds het geval in Haarlem, Utrecht en Amersfoort. Het is zelfs allerminst uitgesloten dat hiervan in Velsen nog tijdens het lopende schooljaar sprake zal zijn. Dit was althans het positieve resultaat van de experimentele bij eenkomst welke hier woensdag avond op het toneel van de Stads schouwburg voor een behoorlijke schare belangstellenden werd ge houden. Zij bestonden onder meer uit leerlingen en docenten van enige Velsense scholen voor het voortge zet onderwijs, terwijl ook wethou der H. van der Werff hierbij aanwe zig was als geïnteresseerde toe schouwer. VELSEN. Juist op het moment dat adjudant A. J. Wittebrood woensmiddag in de gymnastiekzaal van het hoofdbureau van politie in Velsen was begonnen aan zijn dank woord tot de negen(!) sprekers die hem wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd namens collega’s en organisaties hadden uit geluid, werd de zaal nog betreden door loco-burgemeester C. Ocke- loen. Deze late bezoeker was plech tig met de ambtsketen getooid, het geen al direct wees op een konink lijke onderscheiding voor de ver trekkende rechercheur. „De wandluis” Mogelijkheden BEVERWIJK Er komt dit jaar in Beverwijk geen zang- en muziek festival, maar het zou jammer zijn als daardoor ook de samenwerking tus sen de verenigingen, die hier in tot uitdrukking kwam, zou gaan tanen. Vorig jaar deden zich wat moeilijkheden voor bij de keuze van de zaal- ruimte, waarin het festival zou worden gehouden. Tot dan was dat steeds gebeurd in de Vredevorstkerk, maar dan over twee avonden verdeeld, het geen niet geheel in overeenstemming was met de bedoeling van de ge zamenlijke presentatie. i (Van een onzer verslaggevers) I (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) i Commissaris W. Sepp overhandigt adju dant A. J. Wittebrood zijn afscheids geschenken. En inderdaad kwam de loco-burge- meester de heer Wittebrood verheugen met de mededeling dat zijn voortreffe lijke staat van dienst, niet alleen voor de gemeente, maar ook voor het organi- satieleven de juiste erkenning heeft mo gen vinden, zodat de heer Oekeloen in staat was gesteld hem de gouden ere- medalje uit te reiken, verbonden aan de Wat in de muziek- en zangwereld niet op gang lijkt te kunnen komen, heeft zich op toneelgebied al met succes ge manifesteerd. De samenwerking tussen de toneelvereniging kreeg vorm in de zeer succesvolle gezamenlijke uitvoering van „Fanfarella”. Toen men bij de voor bereiding van deze gezamenlijke presen tatie eenmaal samenwerkte, kwam men tot de ontdekking dat men veel meer samen zou kunnen doen en daaruit zijn ambitieuze plannen voortgekomen. naar voren zullen treden die de animo hebben om eens mee te denken over mogelijk vormen van samenwerking. HAARLEM. Wegens antiekdiefstal len heeft de Haarlemse rechtbank een 31-jarige inkoper en zijn 23-jarige Oos tenrijkse vriend veroordeeld tot respec tievelijk twaalf maanden, waarvan twee voorwaardelijk en tien maanden. Uit villa’s in Aerdenhout en Laren hadden de mannen, in verschillende Eu ropese landen al eerder wegens diefstal veroordeeld, verzilverde kandelaars en porcelein ontvreemd. blokkerende werking mogelijk niet lang zal duren. Deze motorische opdracht werd daar op toevertrouwd aan Nanny Cijs, Hertje Peeck, Jan van Galen en Cees Wijn, die een opvoering gaven van Majakovski’s één-acter „De wandluis”. Hun met groot enthousiasme verrichte artistieke bezig heden werden met belangstelling beke ken, waarbij bleek dat het stuk vooral bij het jeugdige deel van het publiek bijzonder is aangslagen. Na de opvoering waren de reacties over het algemeen dan ook hoogst posi tief. Een der docenten verklaarde zich Rochester, Cartagena, Verder herinnerde de commissaris er aan dat de heer Wittebrood bijna veertig jaar geleden als politie-agent bij het Velsense korps zijn entree heeft ge maakt, hetgeen later de aanvang zou blijken van een loopbaan met ere, waar hij thans met de grootste voldoening op mag terugzien. De Velsense politie ken merkt zich door een goede korpsgeest en een uitstekende naam, hetgeen volgens de heer Sepp mede voor een belangrijk deel aan de scheidende adjudant is te danken. Tenslotte wenste de commissaris Donderdag 12 april houdt de heer J. G. van ’t Hooft in de KIC-kantine voor de leden van de Aquarium-Sociëteit een lezing over „Rovers in de huiskamer”. Behandeld worden een aantal chichliden en de inrichting van een speciaal aqua rium. Aan de hand van dia’s wor den voorts de discus-maanvissenbak, een bak voor ciohlasoma-soorten en een bak voor Njassa- en Tanganjikameer cichli- den besproken. Aan vang: 20 uur. Maan dag 14 mei zal de heer Krist aanvang 20 uur een dialezing getiteld „Tranen over Afrika” verzorgen voor de leden van „Tropica”. Diefstal in een radiozaak aan de Gier straat, waarbij voor zeventien mille werd buitgemaakt, straft de rechtbank met drie keer zes maanden voor een 21- jarige kelner, een 20-jarige verkoper en een schilder van 25. Een vierde betrok kene kreeg voor zijn aandeel in de diefstal een boete van 100 plus twee weken voorwaardelijk. De officier had respectievelijk twee keer zes maanden, acht maanden en zes weken geëist. Een 38-jarige Haarlemse autospuiter werd vrijgesproken van diefstal in een woning. De rechtbank achtte wel de vernieling van een ruit van het huis bewezen en vroeg daarvoor een boete van 25. HAARLEM. De Haarlemse recht bank heeft een 34-jarige Haarlemmer veroordeeld tot negen maanden gevange nisstraf plus tbr. De man werd schuldig bevonden aan de geruchtmakende brandstichtingen in het Bosch en Vaart- kwartier, waarbij in 1970 onder meer twee bejaarde vrouwen het leven lieten. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Begin mei zal in het Beverwijkse Sportfondsenbad een begin worden gemaakt met het monteren van de stoeltjeslift, waarvoor door de Ken- nemer Invaliden Sportvereniging (KIS) maandenlang geld is ingezameld. De op dracht tot de fabricage van de lift aan een Krimpens constructiebedrijf is dezer dagen de deur uitgegaan: KIS verwacht, dat de monteringswerkzaamheden van de lift niet al te veel tijd in beslag zullen nemen. Het naast de kassa van het Sportfond senbad geplaatste collectebakje ten bate van de aanleg van de stoeltjeslift lever de deze week een geldbedrag van 110 op. In het Sportfondsenbad zal de ko mende weken een begin worden ge maakt met de aanpassing van diverse voorzieningen (onder andere de toiletten) op gebruik door invaliden. De zaak werd veertien dagen geleden achter gesloten deuren behandeld. Zoals bekend lag een sexuele gestoordheid van de pyromaan ten grondslag aan de brandstichtingen. De officier van justitie, mr. De Goederen had een jaar gevange nisstraf en ter beschikkingstelling van de regering geëist. voor samen- nu men een- orde van opspelden Het initiatief hiervoor was genomen door de commissie „Culturele Vorming voor de Velsense Schooljeugd”, waarvan de voorzitter, de heer G. Bos nog even herinnerde aan het échec dat deze com missie met enkele toneelgezelschappen heeft geleden. Met nadruk verzekerde hij evenwel dat de ervaringen met „Centrum” beduidend gunstiger zijn. In ieder geval heeft men zich genood zaakt gezien het organiseren van school voorstellingen te staken, zodat de Velsen se jeugd in schoolverband nu reeds eni ge jaren van toneel verstoken is geble ven. Een in ieder geval hoogst onbevre digende situatie, waar het bestuur met het organiseren van deze bijeenkomst enige verandering in hoopt aan te bren gen. „Wellicht kunnen wij op deze ma nier de zaak weer enigszins aanslinge ren”, meende de heer Bos. (Van onze correspondent) „Alleen als de kapi- De Kennemerraad werd met de actie van Haarlemmerliede geconfronteerd bij de behandeling van het agendapunt „Herziening Noordzeekanaal”. Het dage lijks bestuur had met het voorberei dingsbesluit geen rekening kunnen hou den in zijn voordracht. Er lag evenwel een motie van de raad van Haarlemmer liede, daar door de KVP-er Van Geste) ingediend, op tafel bij de Kennemerraad waarin adhesie werd gevraagd met de stap van de gemeente Haarlemmerliede Bovendien kwam de KVP-er Willemse staande de vergadering met ©en motie die feitelijk op deze adhesie neerkwam. In de toelichting op de motie-Willem se, die alleen door de CPN-fractie niet werd aanvaard, wordt gesteld dat de Kennemerraad van mening is dat tot dusverre niet is aangetoond dat voor kwaliteitsverbetering en instandhouding van de werkgelegenheid een westelijker grens dan de bestaande ophogingsgrens langs de Machineweg en de aanleg van een tweede insteekhaven inderdaad no dig is, mede gelet op het grote potentieel van de al vele jaren braakliggende en voorshands renteloos blijvende industrie terreinen in het westelijk havengebied. De heer Van Ake (PSP) noemde Haar lemmerliede een David die de reus Am sterdam met een welgemikt steentje voorlopig heeft weten te verdoven. De heer Staphorsit, die zijn steun aan de motie onthield, vond het onjuist terug te stappen in de tijd van Gijsbrecht van Aemstel en vanuit Kennemerland strijd te leveren met Amsterdam. tijdens de discussie zeis buitengewoon gelukkig met het bestaan van „een fijn stel mensen” dat bereid is zich met dergelijk werk op de scholen bezig te houden. Vandaar dat het door haar wenselijk werd geacht ook iets derge lijks voor de leraren te organiseren. „De vraag van de heer Bos aan het eind „Wie doet er mee?” zal aldus zo spoedig mogelijk in een aantal docenten kamers worden beantwoord, hetgeen voor de heer Bos aanleiding was reeds nu te hopen op een langdurige Vrucht bare samenwerking met dit ensemble van de toneelgroep „Centrum”. De voormalige sectie zang- en muziek van de BSCR belegde een vergadering om de situatie te bespreken en voorlopig stelden de heren Post en Huguenen zich beschikbaar als voorzitter en secretaris van een nieuwe werkgroep, die zich als taak stelde in het algemeen de samen werking tussen de muziek- en zangvere niging te bevorderen en hun belangen te behartigen. Die taakstelling ging dus veel verder dan alleen de organisatie van een zangfestival en de heren Post en Huguenen stelden als het ware een voorlopig streefprogramma op, dat ver der door subgroepen zou kunnen worden uitgewerkt. Men dacht aan een betere documentatie ten behoeve van alle ver enigingen, een agendabureau, aan het gezamenlijk indienen van begrotingen, eventueel een gezamenlijke financiële administratie, aan een algemene cam pagne om de jongeren meer te betrek ken bij het koor- en muziekleven in Beverwijk en aan nog tal van andere mogelijke taken. Voor de heren Post en Huguenen was het min of meer teleurstellend dat men van de zijde van de verenigingen daar zo weinig op inhaakte. Men bleef zich te veel beperken tot het festival alleen. Unaniem was men het er over eens, dat er weer een festival gehouden zou moe ten worden en de te kiezen accommoda tie was geen breekpunt. Inmiddels was er echter al veel tijd verstreken en bovenden diende de in Heemskerk te houden landelijke muziekmanifestatie Klaroen ’73 zich aan, het negen dagen durende Hoogovenmuziekfeest in mei. Daarmee is de organisatie van het eigen zangfestival een beetje in het slop ge raakt en dat heeft als bijkomend effect, dat er nu ook over andere vormen van samenwerking weinig gedachtenwisseling plaatsvindt. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Een visserman die het waarschijnlijk op zee niet meer zo zag zitten, heeft in de afgelopen nacht inge broken in een IJmuidense viswinkel. Zijn activiteiten werden opgemerkt door een personeelslid van de Ongevallen Dienst, dat terstond de politie waar schuwde en een oogje in het zeil bleef houden. De man, een bemanningslid van een vissersvaartuig uit Texel, kon toen worden aangehouden. HEEMSKERK, Tijdens de jaarver gadering van de Aquarium-Sociëteit „Tropica”, die maandag 19 maart vanaf 20 uur in de KIC-kantine wordt gehou den, zullen de bestuursleden Loocks en Van der Ley aftreden. Het bestuur van „Tropica” heeft de heren L. de Jong en J. van der Waal bereid gevonden de opengevallen bestuursfuncties op zich te nemen. De leden van de Aquarium- Sociëteit kunnen bij de secretaris van „Tropica” schriftelijk tegenkandidaten stellen. Deze tegenkandidaten moeten zich echter wei bereid verklaren bij verkiezing tot het bestuur toe te treden. Oranje-Nassau. Tijdens het van de versierselen zei de loco-burgemeester nog: „Deze onder scheiding is met ere verdiend en ik hoop dat u haar nog lang zal mogen dragen”. Zoals reeds vermeld hadden daarvoor niet minder dan negen sprekers getuigd van hun sympathie en bewondering voor de scheidende adjudant, wélke rij werd geopend door commissaris W. Sepp. Deze hoogste superieur van de heer Witte brood noemde hem een voortreffelijk politieman met een grote gave voor het beschouwende recherchewerk. Wanneer hij dan ook eenmaal aan een zaak was begonnen, wist hij deze met een veel intelligentie vereisend doorzettingsver mogen dan ook meestal tot een goed einde te brengen. DEN HAAG. tein duidelijk zelfstandig strafbaar is, kan de loods eventueel ook strafbaar zijn via een medeplegen. De strafbaar heid van de loods is in zekere zin een afhankelijke strafbaarheid”. Dat zei mr. J. W. Lely dinsdag in een pleidooi, dat hij voor de Hoge Raad hield voor een Belgische loods, die op 27 februari 1971 aan boord was van het Griekse schip „Panachaikon”, dat op de Westerschelde tijdens een „race” in aanvaring kwam met de tanker „Esso Antwerp”. De advocaat van de Belgische loods: „De kapitein is niet vervolgd. Dit levert, zacht gezegd, wellicht een aanwijzing op, dat het openbaar ministerie hem niet strafwaardig oordeelde”. Mr. Lely zette in een uitvoerig technisch-juridische re de uiteen, dat de rechtbank bewezen heeft verklaard, dat de loods „samen en in vereniging met de gezagvoerder” niet tijdig en voldoende de „Panachaikon” vaart heeft laten minderen, toen de „Esso Antwerp” wilde passeren. Naar de mening van de advocaat is er dus uitge gaan van „medeplegen”. Hij maakte dui delijk, dat de voorschriften van het Binnenaanvaringsreglement zich richten tegen de gezagvoerder van het schip en dat de rol van de loods daarbij niet ter sprake komt. Mr. Lely voerde aan, dat het voor de wetgever eenvoudig zou zijn geweest ook de loods zelfstandig straf baar te stellen. „Dat is echter niet ge beurd. Dit uitgangspunt zal gerespec teerd moeten worden. Het zou onjuist zijn om door middel van een geforceer de interpretatie een mededaderschap van de loods ten tonele te voeren zonder dat er realiter sprake is van bewuste samen werking tussen loods en kapitein”, aldus de pleiter van de Belgische loods. Hij zette uiteen, dat van samenwer king tussen de kapitein en de loods geen sprake is geweest. De kapitein had zijn schip overgelaten aan de loods. Aan het eind van zijn pleidooi stelde de advocaat dat loodsen, zowel in Nederland als in België, onder disciplinair toezicht staan en dat een van de maatregelen, die getroffen kunnen worden is, dat een loods geen supertankers meer mag be- loodsen. Dat wordt vooral betreurd door de heren Post en Huguenen en door de stafleden van de BSCR die zich op het standpunt stellen dat er vele moge lijkheden voor samenwerking braak lig gen. Talrijke mogelijkheden werking dienen zich aan maal gezamenlijk om de tafel is gaan zitten. Juist nu het zangfestival niet doorgaat, zouden de verenigingen moge lijk tijd hebben om zich eens te beraden over andere vormen van samenwerking. De heren Post en Huguenen zouden uit de zangverenigingen enkele werkgroep jes willen vormen die met concrete plannen komen om de mogelijkheden voor samenwerking verder te onderzoe ken. Zij hebben daarover een brief ge zonden naar de betrokken verenigingen, in de hoop, dat de besturen de inhoud daarvan ook door zullen spelen naar de leden, opdat daar mogelijk mensen uit hem nog vele gelukkige jaren, waarna zijn afscheidsgeschenk bestond uit een enveloppe met inhoud en een bloemstuk. Hier werden nog vele geschen ken en bloemstukken door andere spre kers aan toegevoegd. Zij waren afkom stig van collega’s en vertegenwoordigers van enkele organisaties, zoals van het afdelingsbestuur van de Katholieke Poli tie Organisatie, waar de heer Wittebrood ruim twintig jaar voorzitter van is ge weest. Van deze organisatie werd hem namens het hoofdbestuur ook nog de ere-penning met oorkonde uitgereikt. En zijn collega’s prezen de heer Wittebrood voor zijn prettige omgangsvormen en groot gevoel voor humor. Uiteindelijk kwam de scheidende ad judant dan toch aan zijn dankwoord toe, waarbij hij verklaarde altijd bijzonder trots op het korps te zijn geweest. Ook kmet de hem verleende onderscheiding was hij buitengewoon ingenomen. Hij vatte zijn, indrukken tenslotte samen met een „hartstikke mooi!”. Hierna werden de aanwezigen waaronder mr. G. W. F. van der Valk Bouman, officier van justitie uit Haar lem in de gelegenheid gesteld per soonlijk van de heer Wittebrood en zijn gezin afscheid te nemen, waarop deze receptie nog geruime tijd als een gezellig samenzijn werd voortgezet. De toneelverenigingen vergaderen nu eenmaal in de maand. Men werkt plan nen uit om gezamenlijk jongeren te interesseren voor het amateurtoneel in z’n moderne uitingsvormen. Men denkt aan wedstrijdjes in verbale expressie onder verschillende groepen schooljeugd en aan mogelijke relaties met het buurt en clubhuiswerk. Wat zou het amateur toneel in het Micro-theater kunnen doen? Het zijn allemaal vragen waar over nu eens gezamenlijk wordt gepraat. Daarbij wordt ook gedacht aan een vast repetitielokaal, te gebruiken door alle verenigingen. Daarbij zou men mogelijk ruimte kunnen vinden voor opslag van materiaal. Dat materiaal (décorstukken en dergelijke) zou men kunnen uitwisse len, waarmee automatisch een inventari satie tot stand komt van waarover elke vereniging afzonderlijk beschikt. Geza menlijk gebruik van geluidsinstallaties. Het instellen van een technische werk groep die de requisieten en de decors verzorgt. Het gezamenlijk organiseren van een cursus amateurtoneel onder deskundige leiding. HAARLEM. De Kennemerraad heeft gisteravond besloten instemming te betuigen met het door de raad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude geno men voorbereidingsbesluit voor het ge bied onmiddellijk ten westen van de Machineweg in het Noordzeekanaalge- bied. Zoals we hebben bericht kan Am sterdam hierdoor voorlopig niet door gaan met het opspuiten van industrieter rein en is ook de aanleg van een nieuwe insteekhaven geblokkeerd. De burge meester van Haarlemmerliede, advise rend lid van De Kennemerraad, zei in middels vernomen te hebben dat GS het voorbereidingsbesluit van zijn gemeente bij de Kroon willen voordragen voor schorsing. Dat zou betekenen dat de Men wilde het daarom eens proberen in de Beverwijkse sporthal. Hoewel een belangrijke vereniging zich terugtrok, omdat men van dit sporthalgebeuren niet veel succes verwachtte, was het toch de moeite van een experiment waard, want pas daarna zou men vast kunnen stellen of de sporthal voor zo’n massaal optreden geschikt is. Een onver deeld succes werd het niet en toen men begon aan de voorbereiding van het festival 1973 gingen er veel stemmen op voor een andere accommodatie. Men dacht daarbij vooral aan de nieuwe Moriaan in Wijk aan Zee, aan de Heemskerkse sporthal en ook aan de Vredevorstkerk, ondanks de verdeling over twee avonden. De grote promotors van het zangfesti val, de heren Siegers en Dorsman, had den al eerder aangekondigd, zich na het festival 1972 te zullen terugtrekken. Zij hadden al die jaren bergen werk ver zet Hun besluit tot aftreden moest wor den geaccepteerd. Aan de woensdagmarkt werden te IJ- muiden aangevoerd: 545 kg tong; 6 kis ten tarbot en griet; 533 kisten kabel jauw; 2623 kisten koolvis; 40 kisten lang; 42 kisten hake; 259 kisten schelvis; 167 kisten wijting; 176 kisten schol; 32 kisten schar; 73 kisten varia. Prijzen in guldens: per 1 kg: gr. tong 8, 35-8, 27 grm. tong 10, 51-10,35; kin. tong 12,52-12.30; tong I 13,70-15,63; tong II 13,64-13,63; zalm 7,20; heilbot 10,61- 6,67. Per 125 kg: grote leng 154-146. Per hoop: vleet 148; roggen 54-49. Per 50 kg: poontjes 94-62; bot 10-9; haai 81-64; kuit 14-8; tongschaar 66; schartong 212; hake I 168-152; hake II 90-76; hake III 51-50; tarbot 437-367; griet 303-249; kabeljauw 1 77-54; kabel jauw 2 124-97; kabeljauw 3 89-73; ka beljauw 4 89-74; kabeljauw 5 93-75; koolvis 1 42-35; koolvis 2 37-33; koolvis 3 41-34; koolvis 4 38-33; schelvis 1 95-65; schelvis 2 81-62; schelvis 3 84-51; schel vis 4 82-74; schol 1 60-53; schol 2 75-63; schol 3 84-51; schol 4 81-73; schar 132- 69; wijting I 77-45; wijting II 64-39; leng 75; lommen 69; hammen met kop 97-68. De besommingen gemaakt: IJM 36 91.900, UK 1 15.100, KW 44 55.600, VD 25 7.700, YE 25 830, IJM 23 4.080, ZL 6 2.080, EB 28 en UK 78 f 3.500, UK 23 en UK 107 8.200, UK 54 en UK 208 2.390, UK 56 en UK 70 4.600, UK 196 en UK 234 3.290. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De vereniging van winkelzaken Stadscentrum Beverwijk, die van 27 april tot en met 30 april enige feestelijkheden en kleine kermis attracties op de westelijke parallelweg van de Breestraat en op gedeelten van de oostelijke parallelweg organiseert, heeft het Beverwijkse college van bur gemeester en wethouders verzocht te bevorderen dat de winkels in de ge meente vrijdag 27 april tot 21 uur voor het publiek geopend mogen zijn. Volgens de vereniging van winkelza ken za] een dergelijke koopavond bij dragen tot de feestelijke sfeer op de Breestraat en zal ook voor de overige winkeliers en voor het publiek van be lang zijn om de uit de algemene win kelsluiting op 30 april ^Koninginnedag) voorvloeiende extra drukte te kunnen opvangen De cow-niccïn midden- standsaange’o<’o"'-'"J^n pn vertegen woordiging van <v»>'Vr vanisa- ties hebben zich met het voorstel van de vereniging van winkelzaken akkoord verklaard. Niedermehnen, Andreas Boye, Norma, Kotka; Zaandam; joan-C. Lon den, IJmuiden; Wilfred. Norfolk. IJmui- den; Dutch Sailor. Grangemouth: Kala Hari, Lomë: Fritre, Noirana. IJmuiden; N. I. Transporter. Noordzee; Tor Hollan ds, Gotenburg; Norfolk Shore, Zwijn- drecht, IJmuiden. Afrika, Point Noire. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Chesterbrook, Belfast; Hoegh Breeze, Hamburg; Crescend, Athelcrown, Delf zijl; M. I. Transporter, Noordzee. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Alert, Flixborough; Sirayik, Rostock; Diskos, Eregli, IJmuiden; Pinsenborg, Delfzijl; Thea Danielsen, Uddevalla; Bo- rea, Hamburg: Pavonia, IJmuiden, Lon donderry; Arbience, Gr.Yarmouth: Fai ence, Gr. Yarmouth; Evgeniy Onufriev, Antwerpen: Montreux. IJmuiden, Linda, Leixoes; Vechtstroom, Hull; Christine, New Castle; Kolynakes, Hamburg; Freetown; Hamburg; Taiko, Zeebrugge; Hondsbosch. Zaandam. Boston: Jean E. Londen: Glanga, Hamburg; Sylvia 5, Flixborough: Hedwig Lundstedt. IJmui den, Oxeloesund; Zaanstroom. Felixto- we; Christa Köncke, Hull; Troup Head, Bremen; Ceres, Rotterdam: Pollendam, Setubal. Dinsdag vertrokken van IJmuiden: Opole, Stettin; Fiducia, Dordrecht; Tri dent Rotterdam, Antwerpen; Anne Her- furth, Leixoes; Zaandam; Polar Light, Londen; Susan, Rotterdam; Zaanstroom^ Felixtone (als geen andere aanduiding volgt, is het schip van of naar Amster- sterdam gegaan). Woensdag aangekomen in IJmuiden: Wilhelm S, Antwerpen, IJmuiden; Ben- tainee, Vigoraradavos, Velsen; Chrzanow, Sluiskil; IJmuiden; Camilla Weston, Londen; Libelle, Bremen, Beverwijk; Maritta Johanna. Bremen, IJmuiden. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Transoceanica Francesca. Gijon; Christi an Viljeux. Duinkerken. Maandag aangekomen in IJmuiden: Lycaon, Antwerpen; Urshalin, Aalborg; Christian Mathiessen, Flixborough; Stör, Bremen; Gulfmiss en Aszeta, Noordzee; Ina, Wismar Billesborg, Belfast; King Al fred, Monrovia, IJmuiden; Oriole, Da genham; Marsdiep, Den Helder; Ceres, Christobal; Ambience, Gainsborough; Function, Greenwich, IJmuiden; India, Rauma; Zaandam; Linda, Middlesbo rough; Borea, Rotterdam; Madrid, Kribi; Aardenburgh, Gavle; Beverwijk; Freya, St. Nazaire; Alert, Selby; Maloja, Tako- radi; Scoll Progress, Skutskar: Zaandam; Christa Köncke, Rotterdam. Maandag vertrokken van IJmuiden: Pergo, Rotterdam; Diorit, Flixborough; Fern Gulf, Eemden; Memel, Felixstone; Canopus, Burly; C.V. Lightning, Bremen; Amstelstroom, Hull; Ligur, Stanlow; Christian Mathiessen, Flixborough; Gull holm, Oslo; Marus, Dieppe; Borodine, Calais; Rio Casca, Baltimore; Oriole, Da genham; Inari, Rotterdam; Jan Tavenier, Slikkerveer; Botnia, Odense, IJmuiden; King Ja Ja, Liverpool; Berkelstroom, Kopenhagen; Flut, Cartagena; Schelde- borg, Delfzijl; Stör, Bremen; Hillesborg, Cliff. Dinsdag aangekomen in IJmuiden: Christine, Gr. Yarmouth; Vechtstroom, Hull; Lekness, Dordrecht, IJmuiden: Re- ze, Antwerpen, IJmuiden; Uthorn. Lon den; Jasenitz, Hamina, Zaandam; Hai- thabu, Gunnes; Sylvia 5, Antwerpen; IJmuiden; IJmuiden;

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4