Ondernemingsraad doet poging om de scherven te lijmen Oxystaalfabrieken werkten met beperkte bezetting Wijkeroog besprak nieuwe activiteiten Jubilarissen bij Hoogovens t, 1B 5 NU PARTIJEN AL ZO DICHT BIJ ELKAAR ZIJN GESPANNEN SFEER BIJ OPKOMST NACHTPLOEG Automobilist schoot AVH wil erkenning als cao-partner Zesjarig jongetje brak been door aanrijding tegen brugleuning F, j DONDERDAG 1 MAART 1973 (Van een onzer verslaggevers) Reacties IJMUIDEN. Vannacht hebben de twee Oxystaalfabrieken met een beperkte bezetting gedraaid. Gister avond kondigden de Industriebon den NVV en NKV stakingsparolen af voor al het technische personeel. IJMUIDEN. In hun verklaring spreken de leden van de Onderne mingsraad hun teleurstelling erover uit dat de partijen in feite weer zijn teruggevallen op hun oorspronke lijke uitgangspositie van 14 febru ari. Ondememingsraadsecretaris W. Bunte, die de vergadering van de gekozen leden voorzat, verklaarde, dat men een dringend beroep heeft gedaan op beide partijen om op ba sis van de elementen, welke de vier werknemerscommissarissen hebben aangedragen, het overleg te herope nen. Een en ander in overleg met de heren A. Kloos en nu Bouwman. CNV-verklaring Vanaf negen uur, half tien waren leden van de ordediensten bij de fabrieken aanwezig om te proberen de nachtploegen over te halen het werk neer te leggen. Op het par keerterrein bij Oxy-2 kreeg een ieder die per auto arriveerde een pamflet in de handen gedrukt en werd er gezegd: „Er wordt hier van nacht gestaakt, je kan maar beter gelijk naar Buitenhof gaan om je te laten registreren. - r 1 '='"WI W3 n s -ft 1 JgM 'j I t' (Van een medewerker) Tot grote teleurstelling van de initia tiefnemers, die vol goede bedoelingen in het Ontvangstcentrum deze nieuwe be middelingspoging hadden voorbereid, is het woensdagavond niet tot activiteiten gekomen in de zin zoals men gehoopt had. Van de zijde van het CNV heeft de heer H. J. Molendijk een verklaring aan de OR overhandigd en naderhand in de lobby van heit Ontvangstcentrum aan de journalisten voorgelezen. In deze verkla- Overigens zal de OR-verklaring van daag op alle posten in het bedrijf wor den aangeplakt. Volgens de AVH zit momenteel een cao voor het gehele personeel van het staalbedrijf in de pen, waarbij ook het ledenbestand van de vereniging betrokken zal worden. De AVH wil niet achterblijven nu de mogelijkheid bestaat dat ook de Vereniging van Hoger Hoogovens Personeel tot het cao-overleg zal worden toegelaten. Op het parkeerterrein probeerde de ordedienst pas gearriveerde leden van de nachtploeg over te halen onmiddel- Ook in de kleedruimte bij Oxy-2 werd nog druk gediscussieerd over wel of niet staken. Oxystaalfabriek-2 waar vannacht ge werkt is met één converter. VELSEN. Bij Hoogovens zullen in maart zesenvijftig personeelsleden vijf entwintig jaar in dienst zijn. Het zijn de volgende aanstaande jubilarissen. Tenslotte konden dé jubilarissen in een hartelijke huldiging worden betrokken, van wie de heer P. de Reus met vijf en vijftig trouwe verenigingsjaren een zil veren schaal met inscriptie kreeg. Me vrouw C. Bronsveld-Kulderij en voorzit ter Singer ontvingen eenzelfde schaal met inscriptie terwijl mevrouw J. de Leeuw-van Veen, Gerda Koning en Cor rie de Koning alsmede Sanny Meijer wegens tienjarig lidmaatschap een zil veren lepel met inscripte ontvingen. Volgens de verklaring is de OR van oordeel, dat ook over het punt van de maximering bij de prijscompensatie van 250 per percent, een voor beide partijen acceptabele oplossing gevonden kan worden. Een oplossing gebaseerd op datgene, wat de werknemerscommissa- rissen hebben voorgesteld. Blijkens de gegevens van gisterena vond staakten bij de staalfabrieken zo’n 25 tot 30 percent van de nachtploegen. Beiden fabrieken draaiden slechts met één converter. Zoals b ekend beschikt Oxy-1 over drie en Oxy-2 over twee converters. ring verzoekt de bedrijfSledengroep BCC van de Industriebond CNV bij Hoogo vens het hoofdbestuur van de Bondsraad van het CNV na te gaan of de elemen ten welke door de werknemerscommis sarissen zijn aangedragen in overeen stemming zijn met de uitgangspunten voor het CAO-overleg, zoals die door het hoofdbestuur en de Bondsraad zijn vast gesteld. Tevens is benadrukt dat men kennis heeft genomen van de verklaring van de OR. De bedrijfsleiding was het met deze gang van zaken niet eens. Chefs en andere kaderleden gingen op het par keerterrein tegen deze uitlatingen in door te zeggen dat er wel gewerkt zou worden en dat een ieder voor zich zelf moest beslissen en zich niet moest laten intimideren. Er heerste een gespannen sfeer. Als eerste arriveerde een deputatie van de Raad van Bestuur bestaande uit de heren E. van Veelen, Th. M. van Erp in gezelschap van drs. M. Davidse, hoofd personeelszaken en lid van de onderhan- delingscommissie. Zij deelden mee, dat de Raad van Bestuur donderdagmorgen zich over de nieuwe ontwikkeling zal beraden. Diezelfde morgen vanmor gen dus vergaderde ook de Onderne mingsraad, waarna de Raad van Bestuur zich om twee uur vanmiddag naar het Ontvangstcentrum zou begeven. Van de zijde van de bonden heeft men de stap van de gekozen leden van de OR een onverstandige stap genoemd. Men had beter eerst met de bonden overleg kunnen plegen. Niettemin is later op de avond gisteren het bericht binnengeko men, dat de bonden de verklaring van de OR vrijdag aan de drie ledenverga deringen in De Schouw zullen voorleg gen. De AVH als opvolger van de reeds sedert 1962 bestaande VHB concen treerde zich aanvankelijk op het in terne overleg in de Ondernemings raad en in de Afdelingsraden van Overleg. gen met de vroegere vereniging Sparta nu ingebracht in Wijkeroog ver strekte subsidie was een bijdrage gele verd tot de gezonde financiële situatie van Wijkeroog. Aangezien voor de be stuursverkiezing geen tegenkandidaten waren ingekomen bleef het college in dezelfde samenstelling gehandhaafd. De heer Van Wijnen voorzag voor de ko mende maanden veel activiteit met de organisatie van de bondswandeldag in Velsen op 12 en 13 mei; het deelnemen aan de jeugdgymnastiekdag op 19 mei van de Velser Sportweek, waarvoor een gemeentelij ke vaardigheidsmedaille wordt uitgereikt en op 27 mei het deel nemen aan de A en B-wedstrijden van de Kennemer Turnkring. De sportdag van deze kring wordt op 17 juni, zo mogelijk op het sportpark Rooswijk ge houden Na de vakanties is op 11 novem ber de jaarlijkse uitvoering te verwach ten, waarna een Sint Nicolaasviering en de onderlnge wedstrijden voor december zijn gepland. Dit kon ir. W. Singer, voorzitter, bij de begroeting van een groter aantal leden dan vorig jaar tot grote tevredenheid mededelen. Daarbij verklaarde hij ook de situatie van de vereniging ten opzich te van de binding met Kennemer Staten, waarvan de activiteiten in de loop van het voorbije jaar sterk zijn teruggelopen. Het jaarverslag van secretaresse me vrouw A. Kok-van der Werf herinnerde niet alleen aan een vrij druk bezet jaar doch tevens aan de huldiging van ver scheidene leden met een langer dan tienjarig lidmaatschap. Ook het financie el verslag van de heer H. van Wijnen, die tevens directeur der vereniging is, is voor de toekomst vertrouwenwekkend en gezond ofschoon een contributiever hoging wegens een toenemende verho ging van de bondscontributie, het opne men van de medische sportkeuring van de leden in de contributie en de alge meen verhogende kosten daartoe drijven. Het betreffende voorstel werd aan vaard. Dank zij een door de directie van De heer W. Bunte plaatste als een korte samenvatting van de OR-verkla ring de opmerking, dat men van de industriebonden de nodige wijsheid vraagt om het verschil te overbruggen. Aan het einde van de avond zei hij desgevraagd, dat de OR zich teleurge steld voelt omdat niet aan de verwach tingen is tegemoetgekomen. Maar als je langere tijd dit werk doet, krijg je vanzelf eelt op je ziel. VELSEN-NOORD. Een zesjarig jongetje dat woensdagmiddag op zijn fiets over de Grote Hout of Koningsweg reed, week plotseling naar links uit, waardoor hij gegrepen werd door een personenauto. Het ventje kreeg door de aanrijding waarschijnlijk een gebroken rechter bo venbeen en had lichte verwondingen aan het gezicht. De werknemerscommissarissen hebben gesteld dat het geen probleem behoeft te zijn om met een prijscompensatie in percenten te beginnen zonder maximum. Het bestuur van de Vereniging van Ho ger Hoogovenpersoneel (VHHP) heeft aan de werknemerscommissarissen ver klaard, bereid te zijn een studie te aanvaarden over deze kwestie. Mochten er inderdaad groepen zijn boven de 25.000 die door procentuele compensa tie voordeel hebben, dan komt een even tueel bedrag daaruit ten goede aan de vloer van de prijscompensatie, welke nu 150 zou bedragen. Op voorhand heeft het bestuur van de VHHP eveneens verklaard afstand te willen doen van de genoemde 465 ten behoeve van de vloer in de vakantietoeslag. Ook bij de ingang ontstonden dikwijls heftige discussies. Een lid van de be drijfsleiding noteerde namen van weige raars waarbij het opviel dat veel stakers sterk weifelden toen hun op de man af gevraagd werd of zij wilden werken of niet. In het kleedlokaal ondernam de stakingsdienst een laatste poging werk willigen over te halen. Ook hier werd het wederwoord door de bedrijfsleiding toegepast. VELSEN-NOORD. De gymnastiek vereniging Wijkeroog heeft woensdaga vond in gebouw de Schouw haar jaarlijk se algemene ledenvergadering gehouden en daarbij teruggekeken op een lange lijst van sportieve activiteiten. Naar het zich laat aanzien zal onze club in het nieuwe jaar met nog meer belangrijke activiteiten worden geconfronteerd. VELSEN. Op onverklaarbare wijze is woensdagavond een automobilist met zijn personenauto tegen de leuning van de brug over zij kanaal C geschoten. De brugleuning werd over een lengte van 25 meter vernield en drong rechts de auto binnen. De bestuurder bleef onge deerd. Het hoofdbestuur van het CNV heeft inmiddels laten weten vanmorgen deze aangelegenheid in het vakantie- en con ferentieoord van de Christelijke Be drijfsgroepencentrale in Driebergen aan de orde te zullen stellen. R. van Balen, RL-analytische afde ling; F. A. Kolder, administratie inkoop algemeen; J. A. Stengs, ovenbouwkundi ge dienst; J. M. Vertelman, blokwalserij 1; allen uit Beverwijk. E. W. Hageman, diversificatie; T. Schouten, produktie secotor staal; G.van Ee, bedrijfsadministratie; allen uit Vel- sen-Noord. C. Entius, blokwalserij 3; J. Voogd, WKD-centrale werkplaats; A. Wils, Me- kog bedrijfschemische afdeling; J. de Wolff, oxystaalfabriek; S. Zwagerman, bedrijfsadministratie sector ijzer; E. Timmerman, walserij west; E. Olden burg, algemene dienst; D. A. G. van Son, dienst materiaalbeheer en magazijnen; A. F. Ensink, blokwalserij 1; H. Garrelts, Mekog zuurstoffabriek 1; J. Boekweg, koudbandwalserij 1; E. P. Sewalt, Mekog technische dienst; J. G. Koomen, WKD- centrale werkplaats; C. Korstanje, blok walserij 1; J. v.d. Zwet Slotemaker, transport; E. Paap, walserij west; B. van Rijn, nieuwbouw; H. Bos, sector warm- walserijen; W. Landman, blokwalserij 3; D. Sikkes, warmwalserijen; H. Zandstra, walserij west; allen uit IJmuiden. J. H. Hendriks, blokwalserij 1; J. Zon neveld, Mekog-produktie; G. Looijenga, hoogovens; allen uit Heemskerk. C. A. Mulder, salarisadministratie, uit Heemskerk. C. A. Mulder, salarisadministratie, uit Uitgeest. G. J. Rijkeboer, technische dienst energievoorziening, uit Santpoort. J. Zoon, elektrotechnische én instrument dienst, uit Driehuis. S. P. Janssen, nieuwbouw projectbe- IJMVIDEN. Het bestuur aan de Algemene Vereniging van Hoogoven- personeel (AVH) wil stappen onder nemen om een erkenning als cao- partner te verkrijgen. In een verkla ring schrijft de vereniging: „De wijze waarop de cao-onderhandelingen bij Hoogovens nu zijn verlopen en de resultaten, zoals stakingsacties met alle ongewenste gevolgen daarvan waren voor het bestuur aanleiding om de aspiraties van de vereniging ten aanzien van deelname aan het cao-overleg opnieuw in overweging te nemen”. Een deputatie van het CNV heeft in het Ontvangstcentrum van Hoogovens een verklaring afgelegd ten aanzien van het die dag gehouden beraad. Op de foto lijk naar Buitenhof te rijden. De be drijfsleiding (witte helmen) stelde dat er wel gewerkt werd in Oxy-2. De gekozen OR-leden zijn met de werknemerscommissarissen van mening dat vanuit de aangedragen elementen kansen geboden worden om een werke lijke inkomenspolitiek uit te werken, welke voor geheel Nederland van belang kan zijn. De door Hoogovens gedane con cessies, zo oordeelt men liggen zo dicht bij de door de vakbonden inge diende eisen dat naar het oordeel van de OR het verschil te klein is geworden om het daarover niet eens te kunnen wor den. De f 465 vormen geen probleem meer. Het hoger personeel is zelfs bereid dit bedrag af te staan. De vloer van 150 per percent prijsstijging in de bijsturing is ook al geen moeilijkheid meer. De werkingssfeer: iedereen in de CAO vormt al evenmin een obstakel. Over de bijsturing van f 250 hebben de werkne merscommissarissen geconstateerd, dat het noodzakelijk is om daarvan de uit gangspunten nader te bestuderen. Voor die studie liggen geen moeilijkheden in de weg. van links naar rechts O.R.-secretaris W. Bunte, H. J. Molendijk en P. van der Ende, beiden van het CNV. heer en -uitvoering; J. Bakker, kooksfa- briek 1; beiden uit Heiloo. J. C. Bakkum, elektrotechnische en instr, dienst; A. Admiraal, dienst materi- aaibeheer en magazijnen; beiden uit Limmen. A. Groot, produktie sector staal, uit Castricum. A. Eeltink, personeelsvoorziening; G. Prins, kooksfabriek 1; A. Hopman, blok walserij 1; allen uit Egmond aan Zee. A. G. Wittebrood, transport, uit Eg- mond-Binnen. R. Kleverlaan, elektrotechnische en instrument-dienst, uit Bergen (N-H). H. Oldenburger, algemene dienst; J. N. Ou- dejans, kwaliteitsafdeling; beiden uit Alkmaar. H. Dankelman, bedrijfsdienst; K. Brands, algemene dienst; H. J. B. van der Meij, werktuigkundige dienst; A. Burghout, personeelsvoorziening; J. Tun- teler, warmbandwalserij 1; allen uit Haarlem. G. Kleinhout, produktieprogrammering plaatwalserij, uit Heemstede. N. van Eetten, walserij west; H. Zonne veld, RL-Procestechn.F. van Baar, blok walserij 1; K. Ruijs, warmbandwalserij 1; allen uit Sint Pancras. 11 i|1 W’« 31 •nW ft 'ftp fft.ftftft ft ft i ft, ft'iBi Mfrff'T ,!l fW ft’-?® i Uh

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5