Telstar-middenvelder dit seizoen op tribune Tonnie Fens TELSTAR EN HAARLEM ZONDER BLESSURES Stormvogels voor Weer eervolle Velsen inspirerend? uitnodiging The White Stars Opening van clubhuis bij Excelsior „Kwaliteit van Strandloop aan Langevelderslag Schuif uw oude kozijn terzijde het voetbal steeds minder” SBlili TELSTAR - F.C. GRONINGEN ■■■iïr pi 11 Drie twijfelgevallen bij Sparta Puntenwinst is dringend nodig Van Bracht superieur in het bandstoten 1 WM HfI MAART ZATERDAG 3 1973 (Van onze sportredactie) Gewoonte SPORTPARK SCHOONENBERG A.S. ZONDAGMIDDAG AANVANG HALF 3 Accommodatie s; HAARLEM Telefoon 023-319120 13 1M HAARLEM Telefoon 023-31 9328 ALKMAAR Telefoon 02200-16441 Show-kozijn te zien: Kampersingel 22 Haarlem en Edisonweg 5 te Alkmaar. Jfc j 131 11,1 i'Vl'i f. JlM ti i ile ADVERTENTIE 18 to 30 20 31 Tonnie Fens: „Dit seizoen wel vergeten’’. Aimer Lee schoot Raak e- (Van onze sportredactie) 1- ar (Van een medewerker) (Van onze basketbalmedewerker) in le ADVERTENTIE Koopt de Telstar bode u kunt hierop o.a. de wedstrijdbal winnen met de handtekeningen van de spelers. In de districts eerste klasse is het duel tussen BV Haarlem en Exfla’s met ais inzet de bovenste plaats voor de weinige toeschouwers een teleurstelling geworden. Na een matte eerste helft, waarin Exfla’s vlak voor het verstrijken van de eerste helft een 22-19 voorsprong nam, werd de strijd na de basketverwisseling weliswaar wat feller, maar het vertoonde spel be reikte nimmer een grote hoogte. >P el sn >ij te Evenals collega Rabb is ook FC Gro- ningen-trainer Ron Groenewoud nage noeg vrij van blessurezorgen. Gronin gen, dat zich na een zeer zwakke com petitiestart de eerste overwinning bleef opvallend lang uit knap herstel de, kan derhalve in optimale sterkte aantreden. Een belangrijk aspect bij de teruglo pende interesse voor voetbal blijft voor Fens ook het punt van de accommoda tie. Fens:' „Dat zie je ook aan de zaal- sporten. Hoe zit het basketbal niet in de lift. Het is niet alleen dat er spectaculair gespeeld wordt, maar de mensen zitten voor betrekkelijk weinig geld nog lekker warm en droog ook. Als de voetbalclubs meer publiek willen trekken dan zal er in de toekomst meer spektakel moeten worden geboden. Het is een beetje mat allemaal. De meeste clubs kunnen geen aantrekkelijke jeugdspelers meer naar voren schuiven. Er gebeurt bij de meeste clubs in het veld te weinig. Wat dat betreft vormt Telstar toch wel een gun stige uitzondering. Hier probeert men tenminste te voetballen. Dat mislukt wel eens maar het blijft tenslotte spannend in de trant van: wat Telstar zondag weer gaat doen. Daar valt meestal geen peil op te trekken”. marge weer op vier punten bracht. De eveneens uitblinkende aanvoerder Tuin- stra (19-10) vonniste Raak/Punch via twee gave treffers definitief. Na 91-82 was de strijd gestreden en kon het feest in de Zandvoortse kleedkamer een aanvang ne men. Foster (14-1) en Sikking (4-14) wer den volledig overtroefd door Lee (17-15). Voor Punch rest als „troostprijs” nog slechts de bekerstrijd. V m ef lij 7e 1- ve b in m ?n j- (1- (8 ar n, it ‘ij s- s- ie er ■i- sn e- rs rd ie de is a- jlc ui ;l- :ie de et •l- ot ia 0» ld ie >P tx s- ar ie van Jan Rab is twee weken van cornpe- titievoetbal verstoken geweest zondag werd de uitwedstrijd tegen Feyenoord afgelast maar in de oefenwedstrijd van woensdag tegen Volendam heeft Telstar het ritme weer een beetje te pakken gekregen. (Van onze basketbalmedewerker) DELFT. Voor Raak/Punch behoort het seizoen tot het verleden. Voor de derde achtereenvolgende maal verloren de pupillen van coach Zwezerjjnen. Ver na de wedstrijd werd in de Delftse kleed kamer nog steeds één naam met veel respect genoemd: „Almer Lee”. Zonder ook maar één Zandvoortse speler tekort te willen doen, moet de verrassende zege van Raad en Daad Lions voor een groot deel geschreven worden op het conto van de fenomenale Amerikaan. Volkomen on grijpbaar zigzagde Lee constant door de Delftse defensie. Welk systeem coach Zwezerijnen zijn spelers ook opdroeg, te gen het intellect van Lee was niets bestand. „Die wedstrijd was voor ons bijzonder nuttig” zegt Jan Rab. „Je kunt trainen wat je wil, de wedstrijdvorm benader je toch nooit helemaal. Met name in de tweede helft tegen Volendam is aange toond, dat het ritme er wel weer is”. Rab stelt zijn elftal samen uit de bekende selectie: Van der Meeren en Bloem; Driessen, André, Zwaan, Bischot en Van Essen; De Vries, de Wit, Van Egmond en Jonker; Bond, van Kooten, Wilim en Stout. (Van onze biljartmedewerker) HATTEM. Na de tweede dag van het nationaal kampioenschap bandstoten, eerste klas, dat wordt gehouden in bil jartzaal v. d. Wal te Hattem voert de als favoriet gestarte Rini van Bracht het klassement aan. In de eerste ronde had de Beverwijker Lamens tegen Van Bracht geen schijn van kans. In 3 beurten had de Waal- wijker de 150 caramboles bijeengescoord, moyenne 6.25, Lamers op 49 caramboles staan latend. Ook in de volgende partij tegen Van Deventer was Van Bracht superieur, al bood Van Deventer heel wat meer tegenstand dan Lamers. Louis Rijvers en de Fries Anne Hoek stra zijn evenals VaVn Bracht nog onge slagen, maar hun moyenne ligt nu al twee punten achter op dat van Van Bracht. In de tweede ronde moest La mers ook in Hoekstra zijn meerdere er kennen. Het was een trage partij waar voor Hoekstra 4 beurten nodig had voor de finish bereikt was. In de derde ronde behaalde Van Deventer zijn eerste winst op Lamers, die zich nu al als uitgescha keld kan beschouwen voor een redelijke klassering. HAARLEM. Na de trip naar Roe menië heeft The White Stars voor haar damesploeg opnieuw een vererende uit nodiging uit Oost-Europa gekregen. In LodzPolen zal van 25 tot 29 april een sterk bezet internationaal toernooi worden gehouden. Met het scterke Clermont Ferrand is White Stars de enige geïnviteerde West- europese ploeg. Tot de deelneemsters behoren onder meer: Jugoplastika Split, Slavia Praag en drie Russische topploe- gen. Of de Haarlemse ploeg de uitnodi ging aan kan nemen valt te betwijfelen. Zullen de competitieproblemen wel op- gelost kunnen worden, moeilijker ligt het met de financiële problemen. Een beroep van de Haarlemse bestuursleden op de gemeente inzake een financiële bijdrage heeft nog niet tot succes geleid. Wellicht kan de Stichting Sportinitiatie- ven de helpende hand bieden. De initia tieven van de Haarllemse ploeg verdie nen het zonder meer. De grotere routine en het spelinzicht van de oud-Flamingo spelers deed in deze tweede spelperiode al snel de balans doorslaan naar Exfla’s. Eric Jager (4-20) en Eef Halewijn (4-7) waren de verdedi ging van BV Haarlem telkens te snel af. Via 40-23 veroverde Exfla’s met 62-45 niet alleen de zege, maar kreeg het tevens fraaie uitzichten op de titel en de daar aan verbonden promotiewedstrijden. Op de bovenste plaats kan Exfla’s ove rigens nog gezelschap krijgen van The Typhoons, dat in een slechte wedstrijd moeiteloos zegevierde over Racing Bever wijk. De Beverwijkers, die topscorer Rudy Poll misten werden met 68-35 kansloos gelaten. Voor The Typhoons werd Paul Timmermans met 16-6 de belangrijkste schutter. Alkmaar Guardians, dat met 74- 47 van Sea Devils verloor, bleef voor lopig nog op de laatste plaats met geringe achterstand op Racing Beverwijk en Antilopen, dat met 58-43 van The Hawks verloor. Antilopen wist overigens, tot zes minuten na de basketverwisseling stand te houden. The Hawks voerde toen het tempo op. Ten koste van een serie per soonlijke fouten probeerde Antilopen zich staande te houden. Bedreigen kon men de Surinaamse ploeg echter niet. Met een dubbele wedstrijd tegen The Typhoons voor de boeg, is The Hawks nog niet ge heel kansloos voor de titel. IJMOND. De enige tweedeklasser uit de IJmond die op dit moment op een bepaald niet veilige plaats op de rang lijst staat is Velsen. De oorzaak daarvan is hoofdzakelijk gelegen in het gevoelige verlies van bijna de complete eerste elftalkern aan het begin van dit seizoen. Zoiets is in bijna geen enkele vereniging op te vangen en Velsen begon het sei zoen met een kern van spelers die werden gerecruteerd uit de lagere elftal len. Hoofddoel werd het behoud van het tweede- klasserschap. t Een tegenstander die bij dit streven eerder dit seizoen roet in het eten gooide was plaatsgenoot Stormvogels. Het ver sloeg Velsen op eigen terrein met 1-0. Morgen staan de elftallen opnieuw te genover elkaar. Velsen-voorzitter Hart man: „Over de uitslag is moeilijk iets te zeggen. We beginnen al met een handi cap. Loek Kramer is voor twee wedstrij den geschorst en Jaap Tromp kan ook al niet meespelen, want die is geblesseerd. zijn met een puntje huiswaarts te keren. DEM speelt in Den Helder tegen het in nood verkerende HRC. Eveneens geen gemakkelijke opgave, maar omdat DEM de punten zelf ook nog heel goed kan gebruiken, gaan de Beverwijkers als fa voriet van start. De Kennemers moet op eigen terrein in staat zijn de fraaie positie vlak onder de top door een overwinning op Alkmaarse Boys te be houden. Interessant is in deze afdeling verder nog het Amsterdamse topduel tussen DWV en Zeeburgia. Wint DWV, dan is de Kennemers waarschijnlijk de lachende derde. VELSEN Op 22 september, nu bijna een half jaar geleden, liep Telstars Tonnie Fens tijdens de trai ning een ogenschijnlijk niet al te ernstige knieblessure op. Geruime tijd later moest hij toch een menis cusoperatie ondergaan. Fens vorm de daarmee tenslotte met Feyen- oords Rinus Israel en Ajacied Jan Mulder (voor wie het seizoen ook wel afgeschreven is) één van de velen uit de lange rij die dit seizoen langer voortsukkelen met de ge vreesde kwetsuur dan hen lief was. VELSEN. Met een volledig fitte selectie uitgezonderd natuurlijk Ton nie Feni wacht Telstar de thuiswed strijd tegen FC Groningen af. De ploeg Toch heeft Fens’ langdurige afwezig heid ook zijn positieve kanten. Hij heeft het merendeel van de competitiewed strijden in de eredivisie dit seizoen van af de tribune gevolgd en is daarbij tot de conclusie gekomen dat het er voor het publiek allemaal niet aantrekkelij ker op geworden is. Fens: „De kwaliteit wordt gewoon minder. Hoe vallen een Den Haag en Twente dit seizoen weer niet tegen. Twente heeft in het begin van dit seizoen op Schoonenberg een geweldige partij voetbal tegen ons ge speeld. Als ik nu op de ranglijst kijk, dan vind ik daar niets van terug. Het zijn allemaal uitschieters. Sparta voet balt natuurlijk erg aantrekkelijk. Het heeft ook een bijzonder sterk elftal, maar het verliest wel uit van een AZ. En dat overkomt Ajax en Feyenoord toch niet. Dat is het verschil”. Het is jammer, dat we die twee mensen moeten missen, want we hebben niet veel opvang. Hij vervolgt over de opstel ling: We zijn op dit moment (donderdag avond) nog aan het zoeken naar een oplossing. We kunnen alleen maar hopen dat de derbysfeer de jongens inspireert er zondag weer eens extra voor te knokken”. Beverwijk, dat het als debu tant uitstekend doet in deze afdeling, gaat op bezoek bij Vitesse’22 in Castri- cum. Een moeilijke uitwedstrijd voor de Beverwijkers, die echter in staat moeten Ook Haarlem, dat in Rotterdam het naar eerherstel snakkende Sparta (het wil de onverwachte nederlaag tegen AZ’67 toch wel graag overtuigend „rechtzetten”) kan putten uit een arse naal van uitsluitend fitte spelers. Trai ner Joop Brand kiest zijn elftal uit de volgende selectie: Poldervaart en Lelie veld; Wentink, Peys, Hoeben, De Haan en Marijt; Nieuwenhuis, Van der Berg, Van Breevoort en Vosmaer; Fernandez, De Goede, Boszhard en Wetzel. knie geconfronteerd wordt. Op de één of andere manier blijft een meniscus blijk baar toch een moeilijk te constateren zaak. Bij mij leek het aanvankelijk ook een beschadiging van de kniebanden. Het was zeer moeilijk te constateren dat het om een meniscus ging. Een en ander heeft wel tot gevolg dat ik nu pas met Pasen weer aan trainen kan gaan den ken. Als ik dit seizoen nog kan spelen dan kom ik natuurlijk wel tussen voet ballers die veel meer wedstrijdritme hebben dan ik. Bovendien heeft mijn conditie een tik gehad omdat ik vlak na de operatie een vrij zware griep heb gehad. Daarom kan ik in feite dit sei zoen wel vergeten”. Bij Sparta zijn er wel degelijk blessu re -zorgen. Trainer Leo Steegman: „Ik heb drie twijfelgevallen in mijn selec tie: Walbeek, Heijerman en Van der Veen. Het meespelen van Walbeek (kriebanden-blessure) is zeer twijfelach- jag. Heijerman (hij liep in de wedstrijd tegen FC Barcelona een teenblessure op) ondervindt ook nog de nodige hinder en Van der Veen heeft nog last van een wond, die hij een paar weken geleden tegen MVV heeft opgelopen. Die wond wil nog niet dicht! De kans dat Van der Veen tegen Haarlem van de partij is moet overigens vrij groot worden ge acht. NOORDWIJKERHOUT. De IJsclub Noordwijkerhout en de atletiekvereni ging De Spartaan houden op zondag 11 maart voor de zesde keer een strandloop aan de Langevelderslag nabij Noordwij- kerhout. De afstanden van deze presta- tieloop, die vorig jaar 1750 deelnemers trok, zijn 4, 8 en 15 kilometer. Er wordt om precies 13.00 uur massaal gestart. Iedere loper ontvangt aan de aankomst- lijn een herinneringsmedaille. Een probleem voor Fens vormt daar bij dat hij geen gelegenheid krijgt om zich weer een beetje in de kijker te voetballen. De vooral technisch begaafde middenvelder van Telstar maakt er al sinds jaren een gewoonte van om zijn contract van jaar tot jaar te verlengen. Omdat het vanwege zijn maatschappelij ke positie (het leggen van pijpleidingen (Van onze wielermedewerker) HAARLEM. Door de Haarlemse Raceclub Excelsior wordt zondag het wegseizoen ingezet met onderlinge club- wedstrijden en een open rit voor vetera nen op het Industrieparcours in de Waarderpolder. Tevens zal het nieuwe en langs dit parcours gebouwde clubhuis officieel in gebruik worden genomen. De opening zal door de drumband Irene muzikaal worden opgeluisterd. voor het bedrijf van zijn vader in en rond Amsterdam) niet mogelijk is om zich de status van full-prof aan te meten tekent hij ook nooit een meerja rig contract. Wat dat betreft is Telstar nog steeds de ideale vereniging voor hem. Fens: „De meesten zijn hier semi- prof. Aangezien het merendeel een goede baan heeft heerst hier niet zo’n kazerne- discipline als bij andere voetbalvereni gingen, waar het voetbal alleen maar zaligmakend is. De stemming die bij ons heerst is beter voor de resultaten op het veld. Je zou met full-profs alleen maar meer bereiken als iedereen dat zou zijn. Dan moet je in de richting van een Ajax of Feyenoord gaan denken. En dat is voor de rest in de eredivisie nog niet haalbaar”. Fens: „Hiddink van De Graafschap heeft het eens kernachtig gezegd. Je loopt met een meniscus net zo lang door tot de knie kapot is. Ik ben in Amster dam door dokter Rens, één van de beste chirurgen op dit gebied geopereerd, maar zo’n man kan er tenslotte ook weinig aan doen als hij met een kapotte Wint WB en verliest Always For ward van DO’20, dan staan de bewoners van het Koningsveld morgen bovenaan de ranglijst. In de derde klasse B ont- tegen deze nogal wisselvallige Zaankan- ters, die toch vrij zeker het onderspit zullen delven. ZSGOKIC is in de vier de klasse C een wedstrijd die niet van directe invloed is op promotie of degra datie. Dat geldt bepaald niet voor DSOV—Wijk aan Zee. Wijk aan Zee moet tenminste één punt mee naar huis nemen om niet al te diep in degradatie- vangt VSV Zanlandia. Een zware opgave zorgen te geraken. In de derde klasse A krijgt ADO’20 koploper Always Forward op bezoek. Gezien de uitstekende prestaties van de laatste maanden zijn de Heemskerkers bepaald niet kansloos. Ze zouden met een zege streekgenoot VVB danig in de kaart spelen, want de Breesapers moeten op eigen terrein weinig moeite hebben met Helder. Naast het oude clubgebouw, waarin nu kleedkamers en douchegelegenheid zijn ondergebracht, is door Excelsior een nieuw uit hout opgetrokken clubhuis neergezet met een grotere kantineruim- te. Het bestuur en enkele leden hebben het gebouwtje met zelfwerkzaamheid opgezet en opgeknapt. Voordat zondag tot opening wordt overgegaan, zullen er eerst onderlinge wedstrijden worden verreden voor jeugdklassers, aspiranten, nieuwelingen en amateurs. De jeugd bijt om half tien de spits af. Doordat er afgelopen zondag door de gladheid niet op de Zeeweg kon worden gereden voor het laatste onder deel van de wintercompetitie waar aan de titel van all-rounder verbonden is zal de openingsrit daarvoor nu meetellen. Omstreeks half een vindt de opening van het clubhuis plaats. Om een uur wordt dan het startschot gelost voor een open koers voor vetera nen. Daarvoor hebben zich al veertig oud-gedienden aangemeld. Onder hen bevinden zich tweevoudig nationaal kampioen Piet Steenvoorden (Heemstede), Freek Comelisse, Aad v.d. Hulst en Henk Sengers (Haarlem), Jan Koolhof en Frits Rabe (Amsterdam) met Wim Snijders (Zwanenburg). Voor de beste veteraan van het organiserende Excelsior is een extra prijs in het voor uitzicht gesteld. Lions, afgelopen zondag zelf nog vol maakt kansloos tegen Levi’s, dicteerde van het begin tot het eind het spel. Een weer afgeladen Delftse Sporthal werd naar mate de wedstrijd vorderde steeds stiller. Vol bewondering was men voor het Zandvoortse spel. Was de hal in Delft de laatste weken herhaaldelijk het toneel van onregelmatigheden, dit keer bleven de problemen zelfs achterwege toen bij de stand 56-69 in de tweede helft de Amerikaan Forster door arbiter Chris- taanse uit het veld werd gestuurd, toen deze speler wat al te nadrukkelijk kwam vertellen dat de arbiter zijn ogen beter de kost moest geven. Slechts een keer is Lions in Delft in moeilijkheden geweest. Een comfortabele 73-59 voorsprong ging niet alleen ver loren, maar bracht Lions danig uit haar spel. Een time-out van coach Cees Bur gert in de vijftiende minuut baatte niet. Mede door de diskwalificatie van Kees Kassteen kon Raak/Punch tot 79-79 te rugkomen. Jones, die als een vorst onder de Zand voortse basket heerste en die Pieter van Tuyll van Serooskerken (4-6) volledig aan banden legde, redde de wedstrijd voor Lions met twee snelle treffers, die de H.S.R. en Krug Kerrebijn, twee giganten in bouwmaterialen, hebben de handen ineen geslagen om een uniek artikel in Nederland te introduceren... Een hardhouten schuifkozijn op kamergrootte! Voor méér licht, 'n Beter uitzicht op tuin of terras. Voor’n moderner interieur... De dubbele beglazing houdt koude buiten en warmte binnen en is 100% tochtvrij! Bovendien vereist hardhout vrijwel geen onderhoud, dus nooit meer duur schilderwerk. Goed bekeken die schuifkozijnen uit Frankrijk. En omdat die twee giganten samen de kosten dragen, kan de prijs uitzonderlijk laag zijn... Inklusief breekwerk én montage ongeveer f 2995,-, incl. BTW. Komaan, schuif uw oude kozijn nu ’ns terzijde en kies voor modern! "Reserveer tijdig plaatsingstijd vóór de zomer begintl" KcHHtöIJN MHMilliii: MiiiiiiiiiUiiiiiiiiii "'ii.® UUBEIUBE lilwiiiiBIIHI# iliiiVi'iihhinl.üi' ’‘SL ‘h - it

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 11