STEWART LAAT Wereldkampioen Claeson wil TANDEN ZIEN 60.000 gulden van de ISSL Klaas Balk reed verzorger aan MERCKX DEED WEER EENS SLOPEND WERK Eland met groot gemak winnaar in Hilversum Merckx rijdt geen Tour Niloc verloor Tom Okker in ZWEMPLOEG NOG NIET en uit ziekenhuis AL TE OVERTUIGEND Vorming van damesgroep ISSL ontkend Waterpolozege SPORT KORT Regazzoni gewond in GP Zuid-Afrika RECORDWEDSTRIJDEN BEANTWOORDDEN NIET AAN DOEL In Zentralbad van Bremen: Tempo-slag verpletterde peloton in „Omloop van het Volk” 1973 MAANDAG 5 MAART 15 I Helse jacht N Weggefietst Machteloos s tl n ■t n (Van onze sportredactie) CLAESON (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) s s t, Eddy Merckx: Voor de zoveelste keer de allersterkste van het peloton. I PETER HEERKENS (Van onze speciale verslaggever) (Van onze sportredactie) GENT Eddy Mercks heeft beslist: hij rijdt géén Tour de France. Zijn op zienbarend besluit nam hij dit weekeinde toen hij tekende voor de Ronde van Spanje en daarbij meedeelde dat zjjn tweede grote ronde die van Italië zou zijn. in de rangschikking om het wereldkam pioenschap: 19-22. n k r, e e t Ie >r d. ,'e it, ld if. re at in se ar •k ze ia in ar KAMPEN. Het eerste na-olympi- sche optreden van de Nederlandse wa- terpoloploeg is een succes geworden. Het nationale zevental won in het driedaagse zeslandentoernooi in Kampen, ondanks de gestaag groter wordende moeilijk- heidsfactor, vier wedstrijden achtereen, en stelde vervolgens de eindzege veilig door gelijk te spelen (2-2) tegen erfvij and West-Duitsland. Daar waren fel bevochten overwinnin gen op Italië (4-3) en Spanje (6-5) aan vooraf gegaan. ie n Ie n n >e in 1- 1a ie in 10 iel et re de or en ft' in h, rt. o- n’t en m ot i. e f. n n :s n s: C •s ir n l- k n it 1- Daarvoor werd de druk uit de achter hoede te groot, toen de bekendsten onder de verslagenen in het peloton zich aan een verbeten achtervolging zetten: Frans Verbeeck en Herman van Springel zogen tien renners mee in de klopjacht op de ontsnapten: Van Vlierberghe, De Geest, Dierickx, Van de Slagmoten, De Schoenmaker, Ludo van de Linden, Wal ter Planckaert, Meunier, Mourioux en de enige Nederlander die de harde slag door het Vlaamse land kon volhouden, Cees Bal („Ik heb geweldig opgezien tegen mijn eerste grote profkoers, maar het is me alles meegevallen. Misschien kwam het omdat ik me onder deze weersomstandigheden, koud en winderig, altjjd uitstekend voel”). INZELL. De ISSL zal er een bedrag van 100.000 Zweedse kronen (ruim 60.000 gulden) voor over moeten hebben om Goeran Claeson in het kamp van de schaatsprofs te halen. Die keiharde eis heeft de wereldkampioen op tafel gelegd vóór het de ISSL ook maar contact met hem heeft gezocht zijn ploeggenoten Van Springel en Pin- tens royaal onder door, dat kon zelfs de pech van een aantal lekke banden niet verbloemen. „We hadden veel tegenslag”, troostte de zwaar verslagen Rokado-ploegleider Lomme Driessens zichzelf. Alsof het vernietigende wat Merckx in zich draagt niet telde. Alsof het gebeuk waaronder een volledig deelnemersveld (met de Ne derlanders op de voortreffelijk draai ende Cees Bal na in een totaal onbelangrijke rol, want ze stapten alle maal, ook Tino Tabak en Rini Wagt- mans, af) in elkaar klapte, niet duidelijk genoeg was geweest. Roger de Vlae- minck legde het machteloze dat een renner overvalt als hij het moet opne men tegen Merckx zó uit: „Ga eens na dat ge als journalist iets belangrijks wilt opschrijven en oewe stylo is op..” 9. Verbeek 10. Cees Bal 11. Dierickx 12. Mourioux (fra) 13. Meunier (Fra) 14. Degeest 15. Ludo Van der Linden. HILVERSUM. Eland heeft het gis teren niet moeilijk gehad om in de stayerskoers om de Carnavalprijs over 2900 meter op de Hilversumse renbaan de concurrent van het snelle lijf te houden. Eland met zoals altijd Jan van Dooyeweerd op de sulky won vrij gemak kelijk voor Fluitlljster S met Wim van der Pijl en Florissant met Bertus Leeu wenkamp op de sulky. Marino Basso haalde in Nice-Genua zijn eerste overwinning binnen. Hij was de snelste man uit een compact peloton. Gerard Vianen werd tiende. De Ronde van de beide Vlaanderens leverde een overwinning op voor Walter Planckaert. Hij bleef in de sprint Maer tens en Tino Tabak voor. Zaterdag won de Belg Jos Abelshausen de Ronde van Belgisch Limburg, een koers over 191 kilometer. Hij had op de streep ruim een minuut voorsprong op zijn achter volgers. Kees Stam is in het nieuwe seizoen opnieuw de enige prof in de ploeg van Ketting-Shimano. Bij de amateurs van Ketting 20 man sterk) is weer Roy Schuiten opgenomen. Het wegstrepen van de Tour op zijn programma, zal de Franse rondebazen ongetwijfeld tot diepe teleurstelling drijven, ook al is nu de weg vrij voor ein delijk weer eens een Franse Tour-winnaar (idool Guimard, gastarbeider Ocana, of de in de Franse gemeenschap opgenomen Joop Zoetemelk). Over die droefenis wenst Merckx zich weinig zorgen te maken. „Allez, ze kunnen toch niet verwachten dat ik èlk jaar de Tour rijd”. Dat ook („waarom zou ik steeds Frankrijk moeten kiezen?”) voert Merckx aan als motief om de voorkeur aan Italië te geven. Zijn deelneming aan de Ronde van Spanje was al enige tijd grote waarschijnlijkheid omdat hij de Vuelta nog nooit reed en er een aardig kapitaal aan startgeld geboden kreeg. Kort na het ongeluk nam Stewart de leiding over, om deze niet meer af te staan. De enthousiaste Schot: „Dit was nu eens een wedstrijd waarin alles naar wens liep. Hulde aan mijn mecaniciens.” De uitslag van de Grote Prijs van Zuid-Afrika is: 1. Jackie Stewart (GB) met Tyrrell Ford, 423 km in 1 uur 43 minuten 11.07 sec (gem. snelheid 188,52 km); 2. Peter Revson (VS) met McLaren Ford 1-43.35,62; 3. Emerson Fittipaldi (Braz) met John Player Special Lotus 1.43.36,13. nieuw Nederlands record op de 500 me ter: 44.17 (was 44.23). Alle eindklasse menten kenden Nederlandse winnaars. Eppie Bleeker was de sterkste bij de sprinters en Harm Kuipers won de Gou den Schaats bij de all-rounders, die gisteren vanwege de weersomstandighe den in plaats van de 10.000 meter een drie kilometer reden. Derksen, Kuipers en Van Helden kwamen tot persoonlijke records op de 5000 meter. Direct na Enith Brigita moet Hansje Bunschoten worden genoemd. De 14- jarige Hilversumse vedette kwam even- eêns tot twee recordverbeteringen. Vrij dag op de 800 meter vrij (derde met 9.06,6) en zaterdag op de 400 meter vrij. Zij nestelde zich op dit nummer tussen de twee Amerikaanse sterren Keena Rothhammer (4.21.1) en Shirley Baba- shoff (4.24.0) in met 4.23 4, waarmee ze 1,7 seconde onder het oude record van Anke Rijnders bleef. Op de 100 meter vrij verraste Hansje met een derde nlaats achter Enith Brigita en Shirley Babashoff. Zij liet 59,8 voor zich afdruk ken. Prijzen werden er verder nog in de wacht gesleept door de twee damesploe- gen op de wisselslag estafette fNeder- land 1 werd eerste vóór Amerika en Nederland 2), door Frieke Buys (tweede op de 100 meter vlinder met 1.06,7), Josien Elzerman (derde op de 200 meter rug met 2.23,7) en Hans Elzerman (derde op de 400 meter wisselslag met 4,47,9). Toch is Bremen bijzonder nuttig ge weest. Gezien de gemaakte tijden was het de hoogste tijd dat voor het gros van de ploeg de wekker afliep. Vele leden van de Olympische afvaardiging bleven duidelijk boven hun persoonlijke records. Enkelen, zoals Bob Schnutsen op de 200 meter rugslag en Frieke Buys compleet af. En Annemarie Groen, op zowel de 100 als 200 meter rug, en Anke Rijnders, op de 100, 200 en 400 meter, vrij en de 100 meter vlinder, lieten ook zien nog lang niet in hun normale vorm te zijn. De top werd in Bremen het afge’open weekeinde door dertien zwemsters en acht zwemmers vertegenwoordigd. Ei genlijk maakte alleen Enith Brigita en in iets mindere mate ook Hansje Bun schoten dat woordje „top” waar. Eni:h presteerde het zelfs twee keer de sterke buitenlandse concurrentie te verslaan. De stand in het klassement om het wereldkampioenschap: 1. E. Fittipaldi (Braz) 22 punten, 2. Stewart (GB) 19; 3. Hulme (Nw.Zeel) 8. De uitslagen van de zondag gehouden dra verijen te Hilversum zijn. Carillonprijs 2000 m. met autostart: 1. Keino (W. Geersen jr.), 2. Kapoer du Bols, 3. Kes Rozenhout Winn. 2.20 pl 1.40 4.00 1.90 kopp 5.80 trio 397.40. Maskeradeprijs 2000 m met autostart: 1. Lalko Beroona (J. Wagenaar), 2. Kantor Dou ble B., 3. Kris Spencer. Wlnn. 3.20 pl 1.60 1.60 1.30 kopp 8.80. Hoempa Hoempa prijs 2040 m: 1. Idaho (M. Pools), 2 Dead Heat Impuls, 3. Dead Heat James Hagheweyde. Winn. 4.30 pl 2.00 1.70 1.80 kopp 8.40 trio 61.00 en trio 102.40. Amatrlcewlnterkampioenschap vi 2040 m: 1. Ike Buitenzorg (Mevr. N. v. Ooyen), 2. Ivonne Hanover, 3. Ideal Buitenzorg. Winn 3.30 pl 1.60 1.50 2.20 kopp 7.90. Zang en Dansprijs 1600 m met autostart: 1. Juweeltje Carlos (M. Bouwhuis), 2. Idle Way, 3. Fantaste. Winn. 3.40 pl. 1.70 2.30 12 20 kopp 5.50 trio 364.10. Carnavalsprijs 2900 m: 1. Eland (J. v. Dooye weerd), 2. Flultlijster S, 3. Florissant. Winn. 1.10 pl 1 10 3,00 1.900 kopp 2.80. Demas’queprijs 2440 m met autostart: 1. Ivan Axkit (J. S. v. Leeuwen), 2. Gratie Norton, 3. Hippo, winn. 8.70 pl. 1.80 2.00 8.90 kopp 6.30 trio 2.598,70. Mirlltonprijs 2440 m: 1. Jelle van Willy (C. Verhoeve), 2. Janneke Prinses, 3. Joan Baker. Winn. 4.30 pl 1.60 2.70 kopp 9.80. Totallsatoromzet f 377.493. In het internationale S. and H. Green Stamp-tennistoernooi hebben de Engelse Virginia Wade en de Ameri kaanse Chris Evert de finale bereikt. ANTWERPEN. Wielerprof Klaas Balk reed tijdens de Antwerpse zesdaag se zijn verzorger, de heer Van Groenin gen uit Amstelveen aan. Van Groenin gen viel en liep daarbij een dubbele schedelbreuk op; zijn toestand is zorg wekkend. Het trio Verschueren, Seeuws, Godefroot had gisteravond de leiding in de Zesdaagse. De Spanjaard Gonzales Linares heeft de Ronde van Levant gewonnen. Frans van Looy zegevierde in de laatste étap pe. Theo van der Leeuw (elfde) was de beste Nederlander in het eindklassement. Op de 100 meter vrij schitterde Amerikaanse Olympische kampioene Melissa Belote en de Hongaarse winna res van het zilver, Andrea Gyarmati, overtuigend terug. Ze won in de nieuwe Nederlandse recordtijd van 1.06,2. Op de 100 meter vrij schitterde EM- Enith opnieuw. De Amerikaanse Shir ley Babashoff, achter Shane Gould tweede in München, werd in een specta culaire eindsprint geklopt: 58,56 (Neder lands record) tegen 58,73. Verder kwam de bijna 18-jarige IJ-zwemster tot een verbluffende tweede plaats op de 200 meter rug (2.23,7) achter Melissa Belote (2.21,8). meter vrij Olympische John Vink heeft de eerste karnpi- oenscross in de 125 ec-klasse, waarvoor dit jaar voor het eerst een nationaal kampioenschap wordt verreden, in Harf- sen gewonnen. George Garritsen uit Badhoevedorp werd zesde. Met twee Flandria-rijders als rem voor hun kopman Walter Godefroot en twee Molteni’s die Merckx in de rug moesten dekken, liep de achtervolging weliswaar stroef („het ging door die merkenbelangen niet best”, oordeelde Bal) maar toch vlot genoeg om succes te kunnen opleveren. Voor Eddy Merckx was het toen slechts een kwestie van tempodraaien. Alleen Roger de Vlae- minck bleef aan zijn wiel, de rest had geen excuus. Walter Godefroot eerlijk: „We zijn allemaal weggefietst. De inspanningen om de voorsprong te houden hebben ons kapot gemaakt. We reden allemaal voor wat we waard waren. Toen Merckx versnelde, moesten we het opgeven. Wel, als ge gelost wordt dan is er geen discussie mogelijk”. En Eric Leman; „Merckx gaf ons geen kans om op adem te komen, hij was gewoon de beste”. Met de krampachtig voor zijn kans knokkende Roger de Vlaeminck, presen teerde Eddy Merckx zich in het laatste deel van de Omloop weer als de onbe twiste meester, die genadeloos afrekende met alles wat hem in de weg staat, een van zijn grootste nationale concurrenten, Rik van Linden de nieuwe hoop van de Belgen incluis. Die ging er, met Teleurstellend was het optreden in deze koers van Holgapluto Gerda. Piet Zandt had zajn draver nog vorige week naar een fraaie overwinning gevoerd, maar gisteren kon Holgapluto niet impo neren. Veel enerverender was de strijd om de Hoempa Hoempa prijs (Hilversum was wel degelijk in carnavalsstemming giste ren). Martin Pools won vrij verrassend met Idaho, maar gemakkelijk ging het niet. In een nek-aan-nek race kwam het tot een dead heat tussen Idaho, Impuls en Hogheweyde die ook in deze volgorde werden geklasseerd. Willy Polleunis is in Waregem, waar op 17 maart het wereldkampioenschap wordt gehouden, Belgisch cross country kampioen geworden. Tijdens de eerste atletiek wedstrijden voor profs, die in Pocatello (Idaho, VS) zijn gehouden, hebben drie atleten de bestaande amateur-wereldrecords voor overdekte banen overtroffen. John Ra- detich sprong 2.25 meter en 4 millimeter hoog. Wairen Edmondson liep de 100 meter in 10,2 sec. en Lee Evans won de 600 meter in 1.16.7. CHICAGO. Arthur Ashe en Roger Taylor hebben zich geplaatst voor de finale van het proftoemooi in Chigago. Taylor, die eerder een ronde verder kwam, omdat Tom Okker het moest laten afweten, versloeg in de halve eind strijd Dick Crealy met 6-7 7-5 6-4. Ashe won van Gorman met 6-4 6-3. Okker moest opgeven wegens een koortsaanval, die was te wijten aan een griepvirus dat in Chicago de ronde doet. De Nederlander heeft het ziekenhuis in middels weer verlaten. Het was de eerste wedstrijd tussen beide clubs. De tweede wordt op 26 maart in Amsterdam gespeeld. Zanaida Toertsjina maakte de meeste doelpunten voor Spartak: 10. Bij Niloc was Carry Piller het best op schot: zij nam vijf treffers voor haar rekening. Negentig kilometer lang sleurde hij zes renners (Godefroot, de initiatiefne mer van een vroeg ingezette ontsnap ping, De Witte, Van Tyghem, Roger de Vlaeminck, Leman en Moreels) mee in een helse jacht over kasseien, daarna ontdeed hij zich van alle concurrentie op Roger de Vlaeminck na, en in de finale van 40 kilometer (een vlammende pedaaloorlog) reed hij tenslotte de krachten van zijn laatste rivaal stuk. Achter hem fladderde een volslagen verpletterd pelotonnetje van 35 man binnen, 103 minder dan waarmee in Gent begonnen was. De beulse macht in de benen van Eddy Merckx hadden voor de zoveelste keer hun slopende werk gedaan. Roger de Vlaeminck wilde dat graag duidelijk illustreren: „Ik heb”, stotterde de rijzige Belg, van wie deze bekentenis onthullend was gezien zijn immer trotse houding ten opzichte van Merckx, „ik heb vandaag de dood voor ogen gezien”. Waar de ontreddering (met Lomme Driessens’ veel geprezen Rokado-Ploeg voorop) algemeen was, bleef Eddy Merckx de eenvoud zelve. „Ik reed goed vandaag en als ge goed rijdt kunt ge dicteren. Het was gewoon een kwestie van aan de kop van de groep koersen”. Toen Merckx dat gedaan had op het hobbelige pad dat naar de Volkemberg leidde, was het vluchtersgroepje vol kwaliteit gesneuveld onder het oerprin- cipe van het hardrijden op de fiets. Op die helling vol keien barstte de goede samenwerking tussen de zeven leiders, die het met eendrachtig sjouwen bijna 100 kilometer lang volhielden een voor sprong van gemiddeld een minuut te behouden. Later zou Eddy Merckx de voorbeeldige opvatting van het plichts besef in de kopgroep prijzen, maar die goede wil had hem er niet van kunnen weerhouden de zo collectief opererende ploeg koplopers, die elkaar al na 67 kilometer wedstrijd vond, te ontvluch ten. BREMEN. Voor Bert Sitters heeft Bremen geen bijzondere betekenis. De nieuwe coach van de zwemhond wilde dan ook na afloop van de zestiende editie van de invitatiewedstrjjden geen conclusies verbinden aan de verrichtin gen van de Oranje-equipe. Nu waren die, op enkele uitzonderingen na, ook niet om over naar huis te schrijven Vorig jaar nog speelde Nederland met acht overwinningen en veertien nationa le records een glansrol. Nu werden er slechts drie eerste prijzen (twee door Enith Brigita en één door de dames- wisselslag estafetteploeg) en vier records (twee van Enith en twee van Hansje Bunschoten) uit het broeihete bad gevist. De zege van Stewart is evenmin in gevaar geweest: onmiddellijk na de race diende de ploegleider van het Mclaren-Ford- team, de Nieuw-Zeelander Denis Hulme ’n protest in, omdat Stewart na een onge luk in de derde ronde, waarbij Ickx, Hailwood en Regazzoni waren betrok ken, een inhaalverbod zou hebben gene geerd. De wedstrijdleiding volstond met een reprimande aan het adres van Ste wart, die zijn overtreding niet, maar een eventuele opzet wél ontkende. De botsing in de beginfase heeft het resultaat ongetwijfeld beïnvloed. Zowel Ickx, Hailwood als Ragazzoni moesten uitvallen, nadat hun wagens in de derde ronde van de 79 een soort kettingbotsing hadden gemaakt als gevolg van een verkeerde manoeuvre van de Zuidafri- kaan Charlton. De wagen van Regazzoni vloog in brand. Het was aanvankelijk niet duidelijk of en hoeveel gewonden er waren, maar toen de kruitdamp was opgetrokken, bleek slechts Regazzoni er ernstig aan toe: Hij was door Mike Hail wood (later voor zijn actie beloond met de Jo Siffertprijs „Rouge et blanc”) uit zijn brandende bolide gesleurd. Regazzo- ni’s toestand werd aanvankelijk opgege ven als kritiek, maar latere berichten uit het ziekenhuis in Pretoria, waarheen hij dadelijk was vervoerd, meldden dat er geen levensgevaar is. De Zwitser heeft brandwonden op armen en benen en aan het hoofd. Wellicht kan hij dinsdag reeds uit het ziekenhuis worden ontsla gen. Hailwood, die men nog lang over dekt met een laag schuim kon zien rondlopen, was zeer licht gewond. Ickx was ongedeerd. Voor Roger de Vlaeminck was het einde van de mogelijkheden op zes kilo meter voor Gent gekomen. Met zijn vreselijke tempo dwong Merckx hem toen tot een bekentenis. „Ik heb”, zei De Vlaeminck, „Eddy moeten zeggen „ik kan niet meer. Als ge wilt winnen zult ge er zelf voor moeten fietsen. Ik ben op. Hij heeft nog een paar keer ge vraagd of het echt waar was dat ik niet mee zou sprinten. Eddy geloofde me niet, maar hij had er niet bang voor hoeven zijn. Ik ben een beroepsman, ik weet wat een gegeven woord betekent”. JOHANNESBURG. Jackie Stewart heeft duidelijk gemaakt dat zijn poging om het wereldkampioenschap der for mule 1-coureurs te heroveren op de Braziliaan Emerson Fittipaldi serieus dient te worden genomen. De Schot boekte zaterdag een onbedreigde over winning in de Grote Prijs van Zuid- Afrika op het circuit van Kyalami (bij Johannesburg) en heeft nu op Fittipaldi een achterstand van slechts drie punten „Ik heb na het behalen van de we reldtitel in Deventer nog niets van de ISSL vernomen,” aldus de Zweed, die tijdens de record wedstrijden in Inzell alleen de 500 meter reed. In zijn race op die afstand kreeg hij opnieuw last van een liesblessure, die hij tijdens de we reldkampioenschappen sprint in Oslo had opgelopen. Claeson moest daarna de wedstrijden vanaf de tribune volgen. „Ik heb wel gehoord dat de ISSL geprobeerd schijnt te hebben met mij in contact te komen. Misschien kloppen zij nog wel bij me aan,” aldus Claeson. Kees Broekman, de trainer van de Zweedse schaatsploeg, verwacht niet dat de prof organisatie op een dergelijke eis zal ingaan. „Zij willen Goeran natuur lijk graag hebben, maar als zij hem 100.000 Zweedse kronen zouden betalen, komen er natuurlijk prompt moeilijkhe den met de andere profs. Die slikken dat niet.” (Van onze sportredactie) INZELL. Tijdens de recordwed- strijden in Inzell dit weekeinde is tegen gesproken dat de ISSL contact met vijf van ’s werelds sterkste damesschaatsers zou hebben opgenomen over het vormen van een damesgroep binnen de professi onal-league. Volgens zowel werleldkam- pioene Atje Keulen-Deelstra als sprint- wereldikampioene Sheila Young en juni- oren-wereldkampioene Sylvia Burka gaat het om loze geruchten. „Niemand van de ISSL is bij me geweest”, aldus Sheila Young, „ik zou er trouwens ook niet over peinzen om prof te worden. Ik schaats niet voor geld, maar voor mijn plezier”. De geruchten willen dat de ISSL de Nederlanders Atje Keulen-Deelstra en Trijnie Rep, de Amerikaanse Sheila Young, de Canadese Sylvia Burka en de Westduitse Monika Pflug wil aantrekken. De Brabander Frans Sigmans is in de Belgische plaats Herentals als vier- geëindigd in een internationale motor cross (500 cc klasse). Jo Lammers werd achtste. GENT.Het internationale beroeps- rennersveld kan de hoop voorlopig wel weer opgeven: Eddy Merckx is nog steeds de oude; aan hem knagen geen jaren en geen inspanningen. De stille verwachting, dat de periode van langza me aftakeling na het opbruiken van zoveel energie in dit seizoen zou begin nen, blijkt voor de collega’s van de alles-kunner een niet te honoreren wens. Daarvoor is Merckx te duidelijk geweest in de eerste weken van het nieuwe wielerjaar. Eerst in de Ronde van Sardi nië, dit weekeinde in de openingsklassie- ker „Omloop van Het Volk”, waarin hij de plannen van een compleet peloton uitmoordde. Merckx: „Ik dacht dat hij zich zat in te houden voor de spurt”. Complimente rend dan „We hebben elkaar niet gespaard, Roger en ik Ondoorgronde lijk vervolgens als altijd: „Deze over winning heeft me zelfvertrouwen gege ven Wacht Merckx nu nog voor een defi nitief oordeel van zijn mogelijkheden dit seizoen (al lijken die toch wel duidelijk geëtaleerd) tijdens Parijs-Nice en Mi- laan-San Remo de confrontatie met nog wat buitenlanders die hij niet trof in Sardinië en de Omloop van het Volk. Die afwikkeling is een formaliteit. Of zoals Roger de Vlaeminck zegt:,,We we ten nu toch wel langzamerhand wie Merckx is De uitslag van „de Omloop Het Volk”:l. Merckx 198 km in 4 uur en 37 minuten; 2. Roger de Vlaeminck op 5 sec; 3. Van Vlierberghe op 1.03; 4. Van Tyghem z.t.; 5. Godefroot op 1.25; In dezelfde tijd als Godefroot: 6. Van Springel, 7 Leman, 8. Walter Planckaert, KIEV. De Nederlandse zaalhand- balkampioen bij de dames, Niloc uit Amsterdam, heeft zaterdag in Kiev in de halve finales van het toernooi om de Europacup met 12-25 verloren van de Russische ploeg Spartak. Wilma van Gooi, die in Leiden haar Nederlandse indoortitel op de 60 meter prolongeerde, zal niet deelnemen aan de Europese indoorkampioenschappen, die in Rotterdam worden gehouden. Ton van Eek, Nederlands bokskam pioen in het lichtwelter, won in de voorronden van de nationale kampioen schappen in Den Haag op punten van de Groninger Hoppentocht. Tini van Erp op Maico en Ben Snijder uit Breda hebben in Wychen de nationale motorcross in de 500 cc en zijspanklasse gewonnen. De Tsjechische kunstrijder Andej Nepela is in Bratislava voor de derde achtereenvolgende keer wereldkampioen geworden. De record wedstrijden in Inzell tot dusver altijd goed voor het vesti gen van tenminste één wereldtijd hebben de afgelopen dagen niet aan hun doel beantwoord. Een enkel nationaal record en de nodige persoonlijke records was de oogst. De slechte weersomstandigheden (veel sneeuw) stonden topprestaties in de weg. Atje Keulen-Deelstra zij won een sprintvierkamp kwam tot een

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 15