Rijvers bleef Volgende week beslissing r baas over Geen uitsluitsel Van Bracht voor De Blinkert Iets minder belangstelling voor traditionele AAC-loop Simultaan seance Inzet Eechtrop niet voldoende voor zege KIOS ten onder tegen hard spelend WWSV Dames van HOC twee punten van de titel Turnzege Semler Ruud Haller oppermachtig SPORTPRIJZEN i Si t'al Een Naturel Senoritas meteen uitgekiende Java- Brazielmelange voor een onwaarschijnlijke prijs. Dames Strawberries verder in beker 1 1973 18 MAANDAG 5 MAART M VANAVOND 8 UUR CAFÉ DAM hl (Van onze biljartmedewerker) (Van onze handbalmedewerker) is® Ruim 8.000 deelnemers gaan van start voor de traditionele AAC-strandloop. werd (Van onze schaakmedewerker) ADVERTENTIE Dinsdagavond (Van onze turnmedewerker) in (Van onze hockeymedewerker) ADVERTENTIE (Van onze korfbalmedewerker) nieuw 6Ct d Hollahd; (Van onze basketbalmedewenker) 1 ADVERTENTIE 1 1 i 1 1 Middenstandsvergadering met o.m. als onderwerp: nieuwe winkelsluitingswet Iedereen van harte welkom. ieder geval wederom een boeiende spannende handbaldag te wachten. (Van onze atletiekmedewerker) HAARLEM. De traditionele AAC- strandloop tussen IJmuiden en Bloemen- daal behoort weer voor een jaar tot het verleden. De gisteren gehouden presta- tieloop over een afstand van 11 km voor de senioren en 6 km voor de jeugd trok dit jaar bepaald minder belangstellen den dan voorgaande jaren (8100 tegen 8300 vorig jaar). Mogelijk is dit een Het is nu niet meer een prestatieloop die qua belangstelling staat of valt met de weersomstandigheden en gezien de minder gunstige omstandigheden er stond een vrij sterke wind zullen er Frisol/R 14-6. Argus V-C 16-6, BV En schede 15-4. 10 8 6 4 3.78 5.12 3.44 3.50 3.71 2.62 30 30 20 36 39 16 1 1 3 niAARLEM. Een drietal sensatione le wedstrijden heeft wel diverse hart verscheurende taferelen, maar nog geen winnaar opgeleverd in de promotie-duels zaalhandbal die uitzicht biedt op een plaats in de landelijke eerste klasse. In de strijd tussen Sparta Groningen, Atho- mic Arnhem en de Blinkert Haarlem wonnen en verloren alle drie teams één wedstrijd zodat de ploegen volgende week zondag weer tegen elkaar in het strijdperk komen. HATTEM. Op de laatste dag van het Nederlands kampioenschap bandsto- ten eerste klas, wist de Hagenaar Louis Rijvers de titel te veroveren door in de finaleparty de grote favoriet voor deze titel, Rini van Brachf te verslaan. Bij het ingaan van deze partij, waren zowel Van Bracht als Rijvers nog ongeslagen. Het moyenne van Van Bracht, 5,35, was echter aanzienlijk hoger dan dat van Rijvers, 3.55. Van Bracht had derhalve aan remise genoeg gehad. De ervaren Rijvers heeft in de slotpartij tegen Van Bracht al zijn biljartregisfers openge trokken. Hij startte dan ook heel sterk, in 17 beurten had hij reeds 123 caram boles verzameld tegen Van Bracht 62. Met het eind in zicht, kreeg Rijvers toch nog met een inzinking te kampen en kwam Van Brachf nog gevaarlijk dicht bij. Maar met een laatste krachtsinspan ning wist Rijvers het Brabantse gevaar te ontwijken en de laatste caramboles te scoren. Van Bracht miste de nabeurt en daarmee de tifel. De uitslagen luiden: jongens: 1. H. Semler (Hoorn) 50.05 pnt., 2. N. Jurrieng (Turnlust Beverwijk) 48.50 3. C. Brede- veld (Badhoevedorp)Junioren: 1. B. van der Zalm (Volo) 50.00, 2. H. Keizer (Mauritius, Volendam) 47.35, 3. R. Cats (Volo) 46.70. Heren: 1. S. Bakker (Mauri tius) 50.15, 2. H. Keesman (Volo) 49.35, 3. H. Tol (Mauritius) 48.10. gevolg van het feit dat strandlopen he den ten dage vrijwel iedere week op het programma staan en de eigenlijke wed- strijdloop door AAC niet meer wordt georganiseerd. In de tweede divisie maakte Akrides een tevergeefse reis naar Amstelveen. Akrides zonder Jos Meyer, die het Car naval boven deze wedstrijd verkoos, had een geluk bij een ongeluk, omdat de arbiters van dit treffen d e voorkeur hadden gegeven aan het duel tussen Ajax en Feyenoord. BV Zaandam ver overde de eerste plaats via een weinig overtuigende overwinning op Azimma met 75-64. Voor DSS Epibratos blijft het dus wachten op een Zaandamse misstap. Standen: Heren; BV Zaandam 18-32, DSS Epi bratos 18-30. BV Amstelveen 16-26, Exercitia 18-20. EBOH 18-20. Tor/Mos- quito’s 18-18. Hoofddorp 18-18. Akrides 16-16. APGS 18-16. Azimma 17-6. SV Noorkop 16-4. Wolves B/W 17-2. vier meter over de middellijn, dan zijn uiteraard de poppen aan het dansen. Jongeneel gaf KIOS een 0-1 voorsprong (strafworp) maar een doorloopbal en een klein kansje onder de korf bepaalde de stand op 2-1. Een snelle combinatie van de tweede KlOS-aanval werd doeltref fend door Jan Nieuwehuyse afgerond. WWSV kon toch met een voorsprong rusten; een strafworp ging erin. Een hevig offensief van de Vennepers lever de een handjevol kansen op, waaronder een prachtige doorloopbal, tweemaal vlak onder de korf en een strafworp. De bal weigerde door de korf te vallen. Uiteindelijk maakte WWSV door een strafworp 4-2. Piet Hulsbos schoot van achter de korf zijn knie door de korf 4- 3. Wederom „kreeg” de thuisclub een viermeterworp: 5-3. Nu was het Janny Roubos die van achter de korf de ach terstand verkleinde tot 5-4, doch nu traden de beruchte laatste zes minuten in. Een „zwijntje” (de bal over het hoofd door de korf gooien) vond genade in de ogen van de scheidsrechter, een snijbal eveneens. 7-4. Toen een „gewone” straf worp er ook nog inging, was het ge beurd met de koopman. In de 63e en 65e minuut werd het zelfs nog 10-4. Al met al een beschamende vertoning die niets met korfbal te maken had. Vraag prijsopgave strego juweliers horlogers L. Nieuwstraat 8 - IJMUIDEN Telefoon 02550-10034 bad. Voor Strawberries is het beker- avontuur afgelopen. Het professioneler opererende team van Leiden ging naar de volgende ronde. Hetzelfde telt voor Scheybeeck dat voor de J. D. Treslingbe- ker de volgende ronde bereikte. Dit ging ten koste van Hudito 2, dat een 3-0 ne derlaag moest slikken. (Van onze wielermedwerker) BEVERWIJK. De sterk rijdende Alkmaarder Ruud Haller zegevierde op het kleine parcours van het sportpark Adrichem in Beverwijk op overtuigende wijze in een onderlinge clubrit van de Beverwijkse rennersclub Kennemerland, waaarvoor de prijzen beschikbaar waren gesteld door oud-Tour de France-renner Arie Vooren uit Beverwijk. Met een volle ronde voorsprong bleef Maller dui delijk aan de winnende hand. Zijn jon gere broer Loet Haller was de snelste nieuweling. De Blinkert startte tegen Sparta en het was jammer, dat de Haarlemmers zich door de meest vreemde beslissingen van de Haagse scheidsrechters uit hun spel hebben laten halen. De Blinkert dat de enige ploeg was, die systeem in zijn spel had, kon geen goed doen in de ogen van de scheidsrechters en kreeg liefst acht straf worpen tegen terwijl vier Blinkert spelers voor korte of langere tijd de kant op moesten zoeken, in deze zeker niet onsportieve wedstrijd. Sparta profiteerde gretig van deze omstandig heid en het over een geweldige schot- kracht beschikkende Sparta had na 5-5 bij rust en na 9-9 geen kind meer aan de volledig kapot gefloten Blinkert- ploeg. Sparta behar’^e een duidelijk ge flatteerde 10-15 overwinning. De Blin kert dat met blessures kampte van Hen- ny Quint en Paul Terhorst, miste niet alleen laatstgenoemde, maar moest het Dames: De Kometen 16-30, Racing Agon 17-30. Akrides 17-22. KNSM 17-20. Exercitia 16-14. Wolves B/W 16-14. WOV 16-14. ASVU 16-14. Zodiac 17-10. VVGA 16-6. Zeemacht 16-2. IJMOND. Eechtrop is de overwinte ring niet goed doorgekomen. Tegen Qui Vive werd er wel met veel inzet gestre den, maar de noodzakelijke accuratesse ontbrak nogal eens. Sneu was het dat de beslissende goal een buitenspelreukje DKV heeft de unieke kans op promo tie laten liggen. Gijs Jaspers gaf welis waar door een prachtige doorloopbal zijn ploeg een 1-0 voorsprong. Een straf worp tegen betekende 1-1. Gerry Drost schoot nu van afstand raak: 2-1. In diezelfde minuut scheen Kameo het vizier wel heel scherp te hebben gezet; niet minder dan driemaal raakte men de roos. 2-4. Vlak voor rust knabbelde Joop v.d. Geld (doorloopbal) iets van de ach terstand af. In de vierde minuut had Joop v.d. Geld weer zijn tegenstander „thomas” 4-4. De volgende minuut had Gijs Jaspers van ver de juiste richting gevonden, een 6-5 voorsprong bleek het resultaat. In de zesde en zevende minuut gingen de ar men van Kameo de lucht in: 5-6. Jasper Jaspers trok de stand weer gelijk. Twaalf minuten voor tijd schoot Kameo drie keer achter elkaar raak. Mede doordat Gijs Jaspers en Gerry Drost in de laatste fase moesten uitvallen, werd het een rommelig einde. De concentratie was weg. Kameo mocht promoveren en Thor is kampioen. Neptunus heeft slechts één keer voor gestaan tegen kampioen OKV. Joop Wielhouwer bracht met een fraaie door loopbal de vele toeschouwers in verruk king. OKV liet zich overigens niet van de wijs brengen. De aanvallen waren zeer gevaarlijk, doelpunten bleven dan ook niet uit. Via 1-4, 3-4, 4-5 liep men uit naar 4-9. Dit verschil heeft OKV in de tweede helft vast kunnen houden. Neptunus heeft weinig in de melk te brokkelen gehad. Om beurten scoorde men, doch de gasten zorgden ervoor dat het verschil vier doelpunten bleef. Joop Wielhouwer 4 x, Piet v.d. Gaag 3 x en Rob v.d. Berg maakten te zamen acht doelpunten. Einduitslag 8-12. Dat WWSV hard korfbal speelt is bij ieder bekend, doch dat men met alle middelen zijn tegenstanders wil afschu- den, had niemand gedacht. Als daarbij de scheidsrechter weinig conditie bezit en dus praktisch niet verder komt dan OVERVEEN. Op het CIOS Overveen werden gisteren onder auspi ciën van de sectie wedstrijdsport van het KNGV door Volo de districtswed- strijden West A georganiseerd. daarom wel een aantal wegblijvers zijn geweest. Dit alles neemt niet weg dat er zo rond twaalf uur altijd nog naar schatting tegen de 9000 deelnemers van start gingen. In totaal volbrachten ruim 8000 deel nemers binnen de vastgestelde tijd (90 minuten over de 11 kilometer). De snelste man was ditmaal de 37- jarige Dirk de Bruin, die na 39 minuten binnenkwam. Doornat, want De Bruin was languit in een mui terecht gekomen. „Ik wilde oversteken, maar plotseling was het gat ongeveer 40 cm diep. Daardoor viel ik languit in het zeewater”, vertelde de onverwoestbare Rotterdamse atleet. Als tweede arriveerde Arne Evers van de organiserende vereniging, derde werd Theo van Kouteren (Suomi) en vierde Theo Verbeek uit Noordwijkerhout. Al len in dezelfde tijd als De Bruin. Bij de jeugd, die 6 km moest afleggen, kwam de 13-jarige Sander van Trigt uit Hille- gom als eerste de fuik binnenlopen. De jongeman, die geen lid bleek te zijn van een vereniging, noteerde een tijd van 24 min. Frits Reinders, de ziel van deze strandloop, die de grootste ter werdeld wordt genoemd, toonde zich ondanks de kleine achteruitgang, zeer tevreden. Ver geet niet dat wij het carnaval tegen hadden. Belangrijk vond ik echter dat de mensen zo geweldig fit arriveerden Dat is een groot verschil met zo’n vijf jaar geleden de EHBO is ditmaal geen enkele keer in actie behoeven te komen. Een belangrijk punt, want daaruit blijkt dat de mensen in beweging zijn geko men. Dat was tenslotte de bedoeling van onze strandloop, zei de altijd enthousias te AAC-functionaris. bovendien stellen zonder Erik Boerhorst en verloor in deze eerste wedstrijd ook nog schutter Karl van Viersen voor de rest van de dag. In de tweede wedstrijd tegen Athomic hebben de toeschouwers kunnen genie ten van hoogstaand zaalhandbal waarbij Athomic knappe staaltjes zaalhandbal liet zien met spectaculair cirkelwerk. De Blinkert kreeg met goed opgezette aan vallen het beste van het spel en behield regelmatig een voorsprong. Na 5-2 en 8- 5 kwam de ruststand met 8-8. Atho mic dat allengs meer greep op het spel kreeg inspireerde de Haarlemmers wat een 12-9 Blinkert voorsprong opleverde. Onder hoogspanning gingen de laatste mi nuten in en met voortreffelijke doelpun ten kwam Athomic steeds dichterbij. De Blinkert bleef overeind en won met 16- 15. De laatste wedstrijd tussen Athomic en Sparta moest de beslissing brengen. Sparta dat aan een gelijkspel voldoende had trof niet alleen een voluit spelend Athomic, maar bovendien een fel meele vend publiek tegenover zich. De louter op kracht handballende Groningers wer den verrast door het technisch fijnere werk van Athomic en liepen snel tegen een 4-1 achterstand op. Onder oorverdo vend tumult werd deze wedstrijd ver speeld en na 8-8 bij rust leek Athomic bij 16-11 een beslissend lijkende voorsprong te hebben genomen. Haast lieten zij de winst nog schieten toen Sparta tot 16-15 bij kwam. Met nog enkele minuten te spelen hield Athomic zijn 18-17 voor sprong met kunst en vliegwerk vast. Wie als overwinnaar uit deze slijtageslag te voren zal komen is niet te voorspellen, zowel Athomic als de Blinkert kunnen qua handbal het meeste aanspraak op deze plaats maken. Zondag staat er in en Kanshebbers als Lies de Vries, Jaap van Lieshout en Bas Brouwer liepen in deze rit door lekke banden een of meer ronden achterstand op. In de slotfase van de strijd ging Brouwer er alleen vandoor, bracht het tot een halve ronde voorsprong en kreeg toen gezelschap van Ruud Haller, die in één ronde zijn achterstand overbrugde. Samen gingen Haller en Brouwer door en kregen kort voor het einde het peloton te pakken. Daarmee zat Haller op fluweel Brou wer was door zijn pech ver achterop geraakt en dik verdiend legde hij beslag op de zege. De uitslag: 1. R. Haller, 2. N. Hendriks op 1 ronde; 3. J. van Hooff, 4. J. Konijn, 5. R. Schelvis, 6. C. Durge, 7. B. Brou wer, 8. J. van Lieshout, 9. L. de Vries. Uitslag nieuwelingen: 1. L. Haller, 2. J. Exalto, 3. W. de Vet op 1 ronde. Bij de jeugdnijders zegevierden A. v.d. Hey- den (A-kl.), J. Weenk (B-kl.) en R. Klardi (C-kl.). Meteen na afloop werden door Arie Vooren, de eerste Beverwijken die ooit aan de Tour de France deelnam en ook nog een nationaal baankampioenschap op zijn naam heeft staan, de door hem geschonken prijzen uitgereikt. Hij sprak daarbij de hoop uit dat Ruud Haller bij zijn nieuwe sponsor Michelin, waarvan de Santpoorter Joop Stoop ploegleider is, tot goede prestaties zou komen. Het vorige seizoen maakte Haller deel uit van de Kennemer Steeman-Huipenploeg. Van de zes deelnemers aan dit kampi oenschap is alleen Rini van Bracht ge promoveerd naar de ereklasse. De einduitslag luidt: (punten, moyenne en serie): HAARLEM. Dinsdagavond 13 maart zal in de lunchroom van V D een grote simultaan-séance plaats vin den waaraan door 200 schaakliefhebbers kan worden deelgenomen. Deze séance is de afsluiting van een reeks die het gehele land heeft bestreken en na vele Jaren ook weer in Haarlem is beland. Simultaangevers zijn prof. dr. M. Euwe, de Argentijnse grootmeester Rosetto, de Joegoslavische grootmeester Ljubojevic en de Nederlanders Van Geet, Scholl en Withuis. IJMOND-HAARLEM. Op de val reep heeft het IJmuidense DKV de pro- motieboot gemist. De laatste wedstrijd tegen Kameo moest slechts gelijk wor den gespeeld om zodoende te promove ren naar de tweede klas. Helaas, het werd een 6-9 nederlaag, zodat de gasten nu feest kunnen vieren. Neptunus heeft OKV niet van het kampioenschap af kunnen houden. Over het geheel geno men waren zij de betere ploeg; de uitslag 8-12 is dan ook niet vreemd te noemen. KIOS stond zes minuten voor tijd nog maar achter met 5-4 doch wat WWSV hierna tentoonspreidde, was ver re van fraai en had niets meer te maken met korfbal. Ook liet de scheidsrechter maar liefst zes minuten te lang spelen waardoor mede hierdoor een geflatteer de 10-4 werd bewerkstelligd. Rosetto zal een klok-séance geven voor 12 deelnemers. Euwe zal simultaan spelen tegen 25 deelnemers, Ljubojevic krijigt 35 deelnemers te bekampen ter wijl de andere heren de overige belang stellenden voor hun rekening zullen ne men. Hoewel er geen inschrijfgeld is voorgeschreven wordt de deelnemers verzocht 1,50 te betalen, een bedrag dat ten goede zal komen aan minder - validen. Liefhebbers die a an de slot- séance van deze dertiende V D- toemee willen deelnemen dienen zich voor zondag 11 maart te hebben opgege ven bij de afdeling klantenservice van V D. De uitvoerende organisatie is in handen gelegd van de gezamenlijke Haarlemse schaakverenigingen. Tot de rust wisten Eechtrop en Qui Vive elkaar redelijk in evenwicht te houden. De kansen, die Eechtrop toch nog kreeg gingen echter verloren. De aanval was afgelopen zondag niet het beste deel van de ploeg. Er werd vaak slordig geplaatst waardoor Qui Vive steeds weer tijd kreeg om in te grijpen. De bezoekers forceerden vlak na rust de beslissing. Na die dubieuze doelpunten, er zou buitenspel aan vooraf gegaan zijn, kwam Eechtrop wat meer in het offensief. Het spel bleef echter te on nauwkeurig om succes te verwerven. Strawberries nam tegen Leiden al heel snel een voorsprong. Maar hier was dan meteen al het kruit verschoten. Leiden ging steeds meer drukken en kreeg het initiatief. Dit werd uiteindelijk beloond met twee doelpunten, genoeg voor de zege. Scheybeeck heeft tegen Hudito 2 geen beste wedstrijd gespeeld. Taktisch en technisch had Scheybeeck wat meer in zijn mars, waardoor een 3-0 zege volkomen gerechtvaardigd is. Bij de dames had Scheybeeck een vrije middag. Voor de Amsterdambeker deed Strawberries het beter dan de mannelijke collega’s. Kraaien 2 mocht dan wel snel een voorsprong genomen hebben, hierdoor liet Strawberries zich echter geenszins uit het veld slaan. Met vaak goed opgebauwde aanvallen werd de Kraaien-veste bestookt. Tot twee maal toe moest deze zwichten onder de druk van Strawberries-aanvallen. Ook Eechtrop moest voor de beker aantre den. Voor de C. J. van der Hagenbeker werd er tegen Randwijck 3 gespeeld. Na een wat trage start werd uiteindelijk een 4-0 zege behaald en daarmee de volgende ronde bereikt. De Beverwijker Lamers is in dit kam pioenschap onder de maat gebleven. Hij wist geen enkele partij te winnen en eindigde dan ook op de laatste plaats met een moyenne van 2.62, een kwart hoger dan de Duitser Reicher, die in 1934 wereldkampioen werd met een moyenne van 2.37. L. Rijvers, Den Haag R. van Bracht, Waalwijk A. Hoekstra, Franeker F. Tusveld,Goor W. v. Deventer, Den Haag 2 J. Lamers, Beverwijk 0 Stand: HOC 17-30. Juventus 16-26 Landlust 16-26, Pfaff Stars 16-24. US 15- 12. SV Noordkop 15-10. Olympia 16-10. HAARLEM. In de dames eerste divisie kwam HOC weer een stapje dichter bij de titel. Het onderaan staan de BV Enschede bleek voor de Haarlem se dames een weinig inspirerende tegen standster. Een niet eens in topvorm spelend HOC verzekerde zich bij de rust al van een 29-16 voorsprong, die in de tweede helft steeds groter werd. Vooral toen de foutenlast aan Enschedese zijde fataal dreigde te worden, kregen Coby van Keulen (10-7) en Joke de Leth (3- 14) alle vrijheid, die nodig was om de score op te voeren naar een 66-30 eind stand. Een eventuele Haarlemse titel zal overigens niet gevolgd worden door pro motie. Niet alleen Juventus, maar ook HOC heeft reeds eerder in deze competi tie te kennen gegeven de stap naar de eredivisie niet te willen maken. Het op een gedeelde tweede plaats staande Landlust zal hier nu wel de lachende derde gaan worden.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 18