Prins Cor nu HEEMSKERK HAD DE CARNAVALSHOED OP Agenda heerser van Beverwijk Fa. wed. E. Veen Vliegtuig ongeluk bij Moskou eist 25 mensenlevens Huidig adres Sneeuwberichten huldigde twee jubilarissen Meisje door jongens beroofd dit ow] Sterke opvoering door „Advendo” in Velsense Stadsschouwburg s f oooEnfe] 1 Huurharmonisatie in Amsterdam moet doorgaan Rally van Kennemer Motor- en Autoclub AUTOSCHADE? BROM SNEL «TT. W Wïfen B s 4 UMUIDER COURANT MAART 1973 MAANDAG 5 "s Velsen-IJmuiden „EEN HETE ZOMERAVOND” VAN WILLIS MINISTER UDINK: Drama Beverwijk Haarlems Dagblad J HJmuider Courant In en om Haarlem Zandvoort Bollenstreek I "jl ■B&i e es - 33 4 ’6 Haarlem (Van een onzer verslaggeefsters) (L.Begijnestr.) JAN VAN DAM HaventefWÈffi ADVERTENTIE Ro- Naar Cairo. De Westduitse bondskanse lier, Willy Brandt, heeft een uitnodi ging van president Sadat om Egypte te bezoeken, aanvaard. De uitnodiging van president Sadat aan Brandt werd overgebracht door Hafez Ismail, de adviseur van Sadat voor veiligheidsza ken die vorige week in Bonn met de bondskanselier sprak. Het Westberlijn.se blad „Tagesspie gel” reproduceerde de brief ten be wijze dat hij werkelijk was verzon den. Uiteraard heeft de schrijver een der gelijk familiedrama niet met een geluk kige oplossing kunn enbesluiten. Kathie MUZIEK Concertgebouw (L.Begijnestr.) Dinsdag 30.15U Noordhollands Phllharmonisch Orkest o.l.v. Hans Vonk. en „De BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u: „Liefde in gemeenschap”. Luxor Theater (Breestraat). „James Bond 007 contra Dr. No” TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Scheybeeck, Velderweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel 02510- 25120. De beide jongens, 25 en 18 jaar oud, werden even later door de Rijkspolitie Uitgeest aangehouden, omdat hun brom fiets een verouderd verzekeringsplaatje voerde. Tijdens een achtervolging gooi den zij de tas met het geld in de berm. De bromfiets bleek in hun woonplaats Alkmaar te zijn gestolen. Eén van de rovers wordt door de politie van Alkmaar vastgehouden hij bleek zich daar aan een groot aantal overtredingen te hebben schuldig gemaakt terwijl zijn partner door de politie Beverwijk nader aan de tand wordt gevoeld. Maar als zijn enige dochter Kathie hem dan komt vertellen zich met een neger te willen verloven, is hij deze Sonny Lincoln plotseling minder vriend schappelijk gezind. Mede op aandringen van zjjn vrouw werpt hij een niet gerin ge hoeveelheid overredingskracht in het vuur om haar van dit voornemen te doen afzien en wanneer dit niet gelukt bestaan de argumenten van Kathies moeder uit een hysterische woedeuitval. en de sneeuw, VELSEN Na de succesvolle jubi- leumvoorstelling met Noel Cowards blijspel „Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet,, hebben de leden van de toneelvereniging „Advendo” zich geen kleine adempauze gegund, door een eenvoudiger stuk in studie te nemen. Men besloot daarom tot opvoering van „Een hete zomer avond”, een boeiend toneelspel door Ted Willis, waarvan de resultaten vrijdag avond in de Velsense Stadsschouwburg aan het publiek ter beoordeling werden voorgeiegd. En hier kan onmiddellijk aan worden toegevoegd dat de vele toe schouwers opnieuw geheel met het to- neelgebeuren hebben meegeleefd, het geen voor deze vereniging ongetwijfeld een g^ede propaganda is geweest. Het toestel maakte een. lijiwlucht van Sofia naar Moskou. Een commissie van het ministerie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de vliegramp. plaatwerkerij spuiterij moffelen ir schade expertise in- en verkoop van schade auto's Middenhavenstraat 37 IJmuiden - tel. 02550-12235 zal haar Sonny ongetwijfeld als echtge noot verwerven, een geluk dat zij echter met de nodige hoon en verguizing van haar omgeving zal moeten betalen. Het enige positieve van het slot ligt dan ook in het voornemen van Jack Palmer, voortaan meer aandacht aan zijn echt genote te besteden. Voor deze intrige heeft de auteur een nogal lange aanloop nodig gehad, maar bij het bereiken van de kern van het drama schreef hij enkele uitermate boeiende taferelen. Hennie Zwanenburg, de nieuwe regisseur van dit ensemble, wist de spelers hiervoor tot zulke opti male prestaties te inspireren, dat deze sterke scènes het volle pond kon worden gegeven. Vooral Tiny Hagedoom als Ka thie en Jannie Bakker als haar vertwij felde moeder kwamen daardoor dikwijls tot ware hoogtepunten. Maar ook de overige spelers bleken voortdurend in staat zich op hetzelfde peil te handhaven. Zo karakteriseerde Jaap Nijssen de moeilijke rol van Sonny Lincoln bijvoorbeeld door een goed inge houden emotie, welke toch steeds voel baar bleef, terwijl Job van der Zwan een markante vakbondsleider liet zien. Wim Ploeg wist van de filosofische grootvader een grappig typetje te ma ken, waarbij Lub Bakker en Hil Vos in kleinere rollen voor een goede aanvul ling zorgden. Dank zij de voorbeeldige rolkennis, het uitstekend aangehouden tempo en het fraaie decor van Peter van Warmerdam boekte „Advendo” met deze voorstelling opnieuw een verdiend suc ces. Leprozenactie. In Apeldoorn is een actie gestart ten bate van het leprozendorp Leala in Zuid-Afrika. De actie is een initiatief van de „International Friendship Association”, die in Apel doorn Stichting Ontwikkelingssamen werking” heet. In deze organisatie werkt Apeldoorn samen met de Deen se stad Gladsaxe, de Westduitse plaatsen Minden en Wilmersdorf en het Engelse Sitton. MOSKOU (Tass). Een passagiers vliegtuig van de Bulgaarse maatschappij „Balkan Air” is zaterdag kort voor de landing in Moskou verongeluks. De acht bemanningsleden en de zeventien passa giers zijn omgekomen. Dit heeft het Russische ministerie voor de Burger luchtvaart bekendgemaakt. Het kindercarnaval in Heemskerk is za terdagmiddag, ondanks de minder gun stige weersomstandigheden, toch ge slaagd. Langs een sterk ingekrompen route, begeleid door St. Caecilia en drumband De Zwervers trokken onge veer 400 kinderen, met Prins Peter de Eerste en de Raad van Elf, naar de sporthal, waar burgemeester Nielen en wethouder Petersen de gouden stads sleutel de Prins overhandigden. Prins Pe ter reikte als voorzitter van de jury de eerste prijs uit aan twee, vierjarige dreumesen, Marielle en Nicole voor hun uitbeelding „Bij de beseten af”. Petra de Bruyn wer dgoede tweede en de groeps- prijs ging naar Jan en Leen van Eg- mond, die samen met Wilma Koper een perfecte uitbeelding gaven van Pipo en de boeven. Heemskerk kon in de avond uren op een tweetal locaties carnaval vieren: in de manege De Schimmelcroft en in de ADO-kantine was het zotte gebeuren in alle hevigheid losgebarsten. Prins Peter bezocht vele alleenstaanden, om ook daar wat vreugde te brengen. U.S. Gulf Autobahn Piombino Thor, Har- IJmui- Rotterdam; Canis, Rotterdam; Sonic, Hampton Roads, IJ muiden; Oriole, Dagenham; Thaletas, Antwerpen; Przenysal, Gdynia, IJmui den; Tor Gothia, Gothenborg; Twadika, Hamburg; Brinda, Poole, IJmuiden; Aro na, Helsinki; Sterling Brook, Algiers; Inio, Turku; Ruth Dieter, Hamburg, Todhead, Tilbury; Robert Alario, Cont. Plat; Fritre, Simonsvik, IJmuiden. De opvoering betrof een probleemstuk, waarmee de auteur waarschijnlijk heeft willen betogen dat de blanke gemakke lijker is geneigd een humaan standpunt bij het negervraagstuk in te nemen, wanneer hij er persoonlijk maar niet bij is betrokken. Zo ook Jack Palmer, een enthousiast en overtuigd vakbondsbe stuurder, die bij de verdediging van de belangen der arbeiders nimmer tussen blank en zwart enig onderscheid heeft gemaakt. Wanneer het personeel op een fabriek dan ook weigert een neger als voorman te accepteren, neemt hij zich voor een dergelijke discriminatie fel te bestrijden. DEN HAAG. In grote delen van de Alpen heeft het de afgelopen week flink gesneeuwd, aldus de ANWB in haar sneeuwberichten. In Zwitserland viel in de Alpen plaat selijk tot 60 centimeter. De sneeuwlaag op de pistes is er nu vrijwel overal tussen de meter en twee meter dik, terwijl de skiomstandigheden er goed zijn. Ook bij de plaatsen ligt redelijk sneeuw. U kunt mij noteren als abonnee en ik ontvang de krant dan de eerste 14 dagen GRATIS. Q per maand, per kwitantie f 9.30 O per kwartaal, per giro/bank f 27.-* (Van een medewerker) BEVERWIJK, Zaterdagmiddag heeft Prins Cor de Eerste op het Stads kantoor officieel de sleutels van de stad in ontvangst mogen nemen van wethou der A. Klomp, die burgemeester Bruins- ma verving. Begeleid door de drumband van de Zwervers en de Boerenkapel arriveerde de Prins en de Raad van Elf bij het bordes, waar collega Sigon wet houder Klomp ter zijde stond. De Prins ontving niet alleen, hij gaf ook iets weg: hij speldde de „gemeentelijke” heren Klomp, Sigon, Rijf en Colijn een carna valeske onderscheiding op. Na het offi ciële gedeelte bleef men nog enige tijd bijeen, waarna de Prins en zijn> gevolg zich daadwerkelijk in het carnavalsfeest stortten. Beverwijk. Zondag 11 maart orga niseert de Kennemer Motor- en Auto club een rally voor A- B- en nieuwelin gen klassen. De start is vanaf 12.30 uur op het Meerplein. Uitleg en prijsuitrei king wordt in café Sport aan de Alk- maarseweg gehouden. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20.15 u.: De Nieuwe Komedie met „Hutspot”. Toneelschuur (Smedestr.23) dinsdag 20.30U.: Spaans gezelschap speciaal voor gastarbeiders. DEN HAAG. Minister Udink (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning) heeft het verzoek van de Raad van de gemeente Amsterdam om ontheffing van de huurharmonisatie 1973 afgewe zen. de Alkmaarseweg gehuisvest. Zaterdagmorgen waren de jubilarissen met hun familie en een groot deel van het personeel in Bellevue bijeen. De directeur de heer E. Veen was de eerste die de jubilarissen toesprak. Jubi laris Van Dalen ging in de dertiger jaren langs de weg en kwam toen in een moeilijke maar wel gemoedelijke tijd bij de klanten. Er is in deze veertig jaar veel veranderd. Toen kwam hij als een bescheiden jongen bij ons in dienst, nu is het de meest, nette „brutale” verte genwoordiger die ik ken, aldus de heer Veen, die een enveloppe met inhoud en bloemen (voor mevrouw Van Dalen) overhandigde. „De heer L. de Jong kwam veertig jaar geleden bij ons. Hij had het in de eerste jaren niet gemakkelijk. Zaterdagsavonds kwam de boot uit Amsterdam aan en had voor ons 300 vaten bier van 100 kilo bij zich, die gelost moesten worden, op de wagen gezet en naar de Alkmaarse weg in de bierkelder gebracht worden. Als hulpchauffeur begonnen is jubilaris De Jong nu vertegenwoordiger, maar kon wegens ziekte de laatste jaren zijn werk niet meer doen. Ook deze jubilaris en zijn echtgenote werden in de bloe men gezet en kregen een cadeau onder couvert. Beide jubilarissen kregen bo vendien de gouden speld opgespeld van de Nederlandse Bond van Bier en Limonade- handelaren. Zaterdag aangekomen in IJtnuiden: Reind, Frederiksvark; Rusmus Thol- strup, Grantom; Nenny Freighter, Go thenburg, IJmuiden; Kingisepp, Rotter dam, IJmuiden; Simba, Monrovia. Notos. Gr. Yarmouth; Gripen, Manty luoto. Zaandam; Vechtstroom, Huil; Lourietr, Exmouth; Zaandam; Zaanstroom, Felix- towe; Musketier, Londen; Tor Hollandia, Inmmingham Doklift I, Vlaardingen, IJ muiden; Rudderman, Shoreham; Jean E Londen; Ma run, Dieppe; Otto Bremen; Amstelstroom, Shoreham; Diabas, Flix- borough Alstern, Gothenborg, Zaandam; Hondsbosch, Boston, Zaandam; Magula, Uddevalle; Gabbro, Bremen; Joan C, Rochester, IJmuiden; Nordkyn, Grimsby, Birgitte Skou, Bremen; Joan C., Roches ter, IJmuiden; Nordkyn, Grimsby, Bir gitte Skou, Hamburg; Martha Friessecke, Londen, IJmuiden; Christal Vinnen, Antwerpen; Louise, Klaipeda; Kossau, Bordeaux; Tor Anglia, Gothenborg; Bal- tica, Southampton, Memel Dagenham BEVERWIJK. Zaterdagmorgen zijn in café-restaurant Bellevue een tweetal medewerkers van de fa. wed. E. Veen NV gehuldigd in verband met het feit dat zij 40 jaar aan de zaak in gedistil leerd en aanverwante artikelen verbon den waren. Maandag vertrokken van IJmuiden: Nordkyn, Flixborough. Granit, Flixbo- rough; Christian Mathiesen. Flixborough. Zondag vertrokken van IJmuiden: Tor Anglia, Immingham; Rynstroom. Shoreham; John C. Londen, IJmuiden; Cello Rosso, Antwerpen, Diabas, Flixbo rough; Havpil, Stavanger; Avalon, Rot terdam; Sine Boye, Sharpnass, IJmuiden; Pegasus, Noordzee; Martha Friesecke, Grangemouth; IJmuiden; Eva Bilbao, IJmuiden; Rudderman, Preston; Gabbro, Flixborough; Musketier, Flixborough; Jasenitz, Milazzo, IJmuiden; Otto, Bre men; Gonis sleep Asken, Cont. plat; Zaanstroom. Felixtowe. Dit houdt in, dat zo spoedig mogelijk aan de huurders van de aan de gemeen te Amsterdam toebehorende woningen, bedoeld in artikel 68a, eerste lid, van de woningwet, schriftelijk moet worden meegedeeld, welke huurprijzen de ge meente van plan is met ingang van 1 april 1973 in rekening te brengen. Voor de goede orde wijst de minister erop, dat de omstandigheid, dat niet voor 1 maart 1973 aan de huurders medede ling is gedaan van de huren, die* met ingang van 1 april 1973 zullen gelden, geen ‘Wijziging z® Wehgfen m‘dé' ingangs datum van huurverhogingen. Voorzover huurders niet instemmen met hogere huren met ingang van 1 april 1973 zullen de huurprijzen door de bewinds man worden vastgesteld en wel met als ingangsdatum 1 april 1973. B. en W. zullen er volgens de minister goed aan doen in hun mededeling aan de huurders op het vorenstaande te wijzen, zodat er bij hen geen misverstand omtrent de ingangsdatum van een huur verhoging kan ontstaan. BERLIJN (UPI). „Onze dagvaarding aan uw cliënt werd teruggestuurd met de aantekening dat de geadres seerde is overleden”, zo schreef een rechtbank in West-Berlijn aan een advocaat in die stad. De brief gaat verder: „Deel ons alstublieft zijn hui dige adres mee.” Het waren de heren G. van Dalen uit Castricum en L. de Jong die in de beruchte crisisjaren in 1933 in dienst traden bij de firma Veen, toen nog aan 19 en 21.15 u: BEVERWIJK. Een 21-jarige in woonster van Beverwijk is, nadat zij zaterdagmorgen geld had gehaald bij het postkantoor in de Laan van Meerestein, door twee jongens op een bromfiets beroofd van haar tas met een inhoud van f 500. De vrouw, die per fiets naar huis reed, had de jongens al enkele malen langs zien rijden. Op de Wester- laan rukten de knapen de tas uit haar handen, en gingen er vandoor. Bowlingcentrum (Burg, van Fenemaplein). Geopend zondag en maandag 15-01 uur. dins dag t.e.m. zaterdag 16-01 uur. Dolflrama (Zandvoort). Woensdag, zaterdag en zondag 12, 14 en 16 uur: shows. „Irian Jaya” De Indonesische regering heeft West-Irian (voormalig Neder lands Nieuw Guinea) de nieuwe naam „Irian Jaya” gegeven Dit betekent „glorieuse vooruitgang” Vrijdag aangekomen in IJmuiden: Prinses Margriet, Cherbourg; Thaletas, Haifa, Buitenhuis; Alkmaar, Antwerpen; Hai, Bremen, Robert Alaria, Rotterdam; Poolster, Noordzee, IJmuiden; Laetitia, I Immingham, IJmuiden; Njüsme, Kopen hagen; Dubhe, Fomey, Velsen; Eva, Noordzee. IJmuiden, Sylvia 5, Flixbo rough; Vesta, Flixborough; Torasund, Vlaardingen, Zaandam, Dunblane, Midd lesborough; Cleon, Maceico; Triumph, Dagenham; Anita van Bargen, Bremen. Vrijdag vertrokken van IJmuiden: Agios Giorgis, St. Nazarre; Brunvard, Bologne; Star, Bremen; Inga Bastian Flixborough Laurenz, Flixborough; Sa- mudraguta Jayanti, Halmstad IJmuiden wich Baltrumersand denIngrid Reztlav, VOLKSUNIVERSITEIT A.H. Gerhard Mavoschool (Ingang Raaks) 20u. Zwerven en genieten landschap, geologie, tlora en fauna van Frankrijk door G. Hout man (lezing met dia's) DIVERSEN Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 2) Dinsdag van 10-12 uur, vrijdag van 14-16 uur spreekuur sociale raadsman. De Waag (Spaarne 28). Folksongs met Her man en Hanneke Erbé. Geopend donderdag en zondag 20-öluur, vrijdag en zaterdag 20-02 uur Literaire werkwinkel iedere derde don derdag v.d. maand om 20 uur. Toneelschuur (Smedestraat 23), Maandag 20 uur mlnj -project Hans Lamers en Work shop Helen Pink, dinsdag 14.30 uur: Improvisa tie Workshop. Woensdag 10-2.30 uur Jazzballet. Donderdag 20 uur Tejaterwerkgroepproject 20 en 21 u. jazzballet voor gevorderden. Bowling centrum (Orionweg). Dag. geopend 13-02 uur, jeugdbowlen ieder zaterdag en zondag 11-13 uur. Biologisch Centrum „De Duyvetil” (Voge- lenzangseweg bij OASE). Tentoonstelling zon dag n-17 uur. Elke zondag 13 u natuurwande ling onder leiding van een gids. Bezoekerscentrum Kennemerduin (Ingang Koevlak, Zeeweg, Overveen). Van vloedlijn tot blnnenduin, al wat leeft in de Noordzee, op het strand en in de duinen. Geopend 9-17 uur. Biologisch Centrum Caprera (In kleedka mers Openluchttheater). Gedurende de maand februari natuurproject, „Bewegingen in het dierenrijk”, aansluitend op het zondagmiddag- praatje; bij gunstig weer, een wandeling o.l.v. natuurgidsen. Lineaushof (Bennebroek). Winterspeeltuin. Geopend woensdag 13-17 uur, zaterdag en zondag en schoolvakanties 11-17 uur. BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 u. „Dracula contra Frankestein". TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn en Felison, op land goed Beeckestijn, Velsen-Zuid, dagelijks (be halve maandag) van 14 u. tot 17 uur. In het noordelijk Koetshuis expositie gouaches van John Verberk. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Stadhuis Velsen, Plein 1945, IJmuiden, is op alle werkdagen (maandag tot en met vrijdag) van 10 u. tot 12 uur te bezichtigen. Olielaadstation. Shell-Curagao begint binnenkort met de bouw van een olielaadstation aan de Curagaose Bul lenbaai. De investeringskosten zullen 60 miljoen Curagaose guldens bedra gen. Het project, dat in juni ’74 moet worden opgeleverd, zal gedurende de constructieperiode aan 700 mensen werk bieden. Het omvat onder meer de bouw van een nieuwe pier, geschikt voor schepen met een capaciteit van 500.000 ton, een nieuw park van op slagtanks samen met de ombouw van de oude tanks, nieuwe verpompings- systemen en een pijpleiding voor het transport van ruwe olie naar de raffi naderij in Emmastad. Ook in Oostenrijk was de sneeuwval het afgelopen weekend niet gering. In Vorarlberg, Tirol en het Salzburgerland viel van bijna 50 tot 150 centimeter verse sneeuw. Met uitzondering van een aantal lager gelegen gebieden, waar toch nog altijd meer dan een meter ligt, varieert de sneeuwhoogte op de piste van anderhal ve tot tweeën een halve meter. Alleen in Karinthië heeft het niet recentelijk ge sneeuwd. Hier is de sneeuwlaag rond de meter dik. De Italiaanse dolomieten profiteerden nauwelijks van nieuwe sneeuw. In Frankrijk viel in de Savoie, de Haute Savioe en in Isere zo’n 20 tot 50 centimeter nieuwe sneeuw, waardoor er nu een laag ligt die anderhalf tot drie en een halve meter dik is. In de Zuide lijke Alpen is dit iets minder. In Duitsland, in Zuid-Beieren, ligt op dit moment boven de 1500 meter van 150 tot 250 centimeter sneeuw en dat is gemiddeld 80 centimeter meer dan vori ge week. In de Harz ligt in de middelho ge gebieden van 80 tot 50 centimeter en 90 centimeter op de hogere pistes. In het Schwarzwald ligt tot 20 centimeter ook in deze gebieden zijn de winter- sportmogelijkheden goed. In het Sauerland, de Eifel Ardennen tenslotte ligt ook waardoor er geskied en gerodeld kan worden. Sauerland meldt tot ongeveer 40 centimeter, de Eifel tot ongeveer 15 centimeter en Francorchamps en bertville ongeveer 10 centimeter. Zaan, Colchester, IJmuiden; Taras, Ant werpen. Zaterdag; vertrokken van IJmuiden: Vesta, Flixborough, Adolf Vinnen, Hamburg; Torasund, Kristiansand; Re- genstein, Antwerpen; Sylvia 5, Flixbo rough; Hai, Bremen., Herman Suhr, Son- derborg, IJmuiden; Anita von Bargen, Flixborough; Hermann Helene, Gothen borg; Proletarskayo Pobeda, Brake; Star BiUabong, Venspils; IJmuiden; Tor Hol landia; Gothenborg; Rolf Behrmann, Londen Rasmus Tholstrup, Gothe; Vechtstroom. Hull; Oemberg, Goole; Dunblane, Middelsborough; Poolster, Kristiansand, IJmuiden; Eric Vuljeux, Duinkerken Baltique, Oslo Loa Antwer pen, Greteskou, Babados; Andre, Harlin gen, Doklift 1 Abu Daby, IJmuiden, Zondag aangekomen in IJmuiden: Christian Mathiesen, Flixborough Spray, Newport, Rynborg, Mantyluoto; Easland, Karlsham, Velsen; Marita, Gdansk, IJmuiden; Giesenkerk, Bremen; Ryttertind, Antwerpen; Gelora 1, Ham burg; Granit, Flixborough; Roerborg, Par; Steinbukk, Gunnes; Berkelstroom, Aarhus; Thea Danielsen, Uddevalle; Glis, Horsen; Niedermehnen. Poole, Velsen; artegena DE Indias, Le Havre; Ladoales, Mantyluoto; Stoer, Bremen; Eldor, Kiel, IJmuiden. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr.Houtstr.) 15.30, 19 21.30u.:„Dr.No.”, 14j. Woensdag 13.30U.: baas maakt 't beestachtig bont”, a.l. Frans Hals (Frans Halspleln) 19 en 21.15 u.: The magnificent Seven Ride”, 18j. Lido (Houtplein) 14 en 20 u.:„The bridge on the river Kwai”, 14 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u.: „Turk* fruit”, 18j. Roxy (Kl.Houtstr.) 14.30, 19 en 21.15u.:,,Als mannen dat allemaal zouden weten”,18j. Studio (Gr.Markt) 14, 18.45 en 21.30u :„Mac- Beth”, 18 p. Woensdag 14.15 u.: „De nieuwe avonturen van Pietje Bell”, a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 63). Per manente tentoonstelling Hals’ meesterwerken en de Haarlemse school van de 16e t.m. 19e eeuw. Prentenkabinet: Gedurende de maand maart expositie grafiek van Jan Willem Post en werk van zondagssehjlders o.a. C. Kaay, The Gérard en A. Zomer. Geopend maandag t.e.m. zaterdag 10-17 uur, zondag 13- 17 uur. Teylers Museum (Spaarne). Permanente ten toonstelling van schilderijen, tekeningen, oude natuurkundige instrumenten, fossielen en mi neralen. Expositie oude grafiek van Jacques Callot. Geopend di. t.e.m. za. 10-16 uur le zondag v.d maand,13-16 uur. Sticht. Beeldende Kunst, (Ged. Oude Gracht 12). Kunst in bruikleen met kooptegoed. In de kelder: maand maart expositie poppen van Koji Kondo. Geopen di. t.e.m. vr. 13-17 u. za. 14-17 u. en don. avond 20-22 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 19). Per manente tentoonstelling van oude religieuze kunst. Geopend dinsdag t e.m. zaterdag 10- 12.30 uur en 14-17 uur. Stichting Macro-Centrum Kosmos (Am- sterdamstr. 61). Expositie met betrekking tot de ruimtevaart, astronomie, geologie etc. Dag. geopend 14-18 uur, elke avond behalve zaterdag en zondag 1930-22 uur. De Preekstoel, (Ingang Gasthuispoort Kleine Houtstraat). Tentoonstelling religieuze voor werpen. Geopend dinsdag, donderdag en za terdag van 10-12.30 en 14-16.30 uur. De Hallen (Gr. Markt.) Overzichtstentoon stelling van het werk van Reinier Lucassen.- Geopend ma t.e m. za 10-17u. en dond.l3-17u. t.e.m. 1 april Galerie Mare (Wolstr. 19) Haarlem. Expositie schilderijen en goaches en tekeningen van de schilder Fileer, permanente collectie beelden van Nic Jonk gouaches van Ans Wortel. Joop van den Broek en Mare Jonk, Geopend dl. t.e.m. za. 10-17u. en zond. 14-18 u. Galerie T. (Bakenessergracht 6). Exposjtie van vijf kunstenaars met schilderijen en kleurentekeningen. Geopend dag. beh. maand. 11-17 u. zond. 14-17. Tot en met 15 maart. De Waag (Damstr. hoek Spaarne). Tentoon stelling van Jos Hoogwout, Piet Kloes en Ge rard Kroone (leden kunst zij ons doel). Ge opend woe. vrij., zat. en zon. 14-16.30 u. Tot en met 12 maart. Galerie Pitsj (Raaks 22, Haarlem). Expositie grafisch werk van diverse kunstenaars. Geo pend dinsdag t.e.m. vrijdag 13-17 uur. Zater dag 10-17 uur. Galerie El Lotus (Pieter Klesstr.33) Expositie grafische pentekeningen van Ton Blom en multiples en alumlnium-profielen van Hil An dringa. Petit Cabinet: stifttekeningen van Elz Smits en keramische objecten van Diet Wieg man. Geopend di. t.m. za. 10-16 u. Tot en met 16 maart Maandag aangekomen in IJmuiden: Amstelborg. Sodertalje; Autocarier. Dover. r"”'. BL J ihjt i>(I JI». «j; L aj) 'W' Knugf1 ,i! Ik NAAM: ADRES: WOONPLAATS: ei P nderPostzegel

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 4