Weinig belangstelling Hoogovens produceerde dit weekeinde voor internationaal concert ongeveer zestig procent staal naar zee Verenigingsnieuws ul fi]@ In Noorderkerk alleen vrouwen Viering 125-jarig bestaan in Beeckestijn Hollandse Maatschappij kijkt met vertrouwen naar toekomst Receptie bij afscheid van Ontgoochelde feestgangers AR CAS dr.C.F. J.Lampe Mammoettanker „Pegasus" .Ckfli toto lÜÜa f. Slachtoffer verkeers- ongeval overleden INBRAAK IN VOMAR Geen belangstelling voor eigen carnaval Zonder prins en zonder raad toch veel plezier iqtra uitzendbureau mi MAANDAG 5 MAART 1973 5 BIJ OXYSTAALFABRIEKEN STAKEN 280 VAN DE 1266 MAN MUZIKANTENECHTPAAR IN HEEMSKERK Velsen-IJmuiden Moeilijk BEKWAME TYPISTES 1800,- gestolen Velsen-Noord UITZENDBUREAU Beverwijk Heemskerk ÜS aiaia.. u. 1- (Van een onzer verslaggeefsters) i: i; vraagt voor uitzending )e >n Bh .Is (Van een onzer verslaggevers) ire ,.u n- u. IJ- ri ot (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) n- inwoonster 1). >8 (Van onze correspondent) voor Am- •hjgg et in <g st rs iir ig |n 17 IJMUIDEN. Het afgelopen week einde is overleden de heer E. B. Cra mer, 77 jaar en inwoner van het bejaar dencentrum Breezicht in IJmuiden. De heer Cramer was vorige week dinsdag betrokken bij een aanrijding op de Dok- weg. voor hele dagen Hoog salaris volledige sociale verzekering doorbetaalde vakantie feestdagen en vakantiegeld Tel. 02510-26882 Breestraat 3E Beverwijk Trekking TTB. De hoofdprijzen van de verloting van het Tamboer- en Trompetterkorps Beverwijk zijn geval len op de nummers 385, 1297 en 1053. De opbrengst van de actie is ten goede gekomen aan het instrumentenfonds. Daardoor vielen de overigens zeer leven dige en geestige liederen van Krieger „lm dunkien ist gut munkeln” en „Die schlimmen Manner” wat tegen, omdat de becijferde bas niet verder uitgewerkt was dan tot een begeleiding van enkele VELSEN-NOORD. Zonder prins en zonder een raad van elf heeft de sport vereniging KIC met de afdelingen voet- e» le ht Je in ie o- DINSDAG 6 MAART Progress-sociëteit, Const. Huijgemsstr. straat. Carnaval tot 24 uur. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Ge opend vanaf 20 uur. Verenigde openbare bibliotheek. Ruijs- daelstraat 7: jeugd 15.30-17.30 u. DINSDAG 6 MAART Openbare bibliotheek. Filiaal Wijker- straatweg; geopend 19-21.30 u. te de id et ï- ADVERTENT1E tAAJVVVWWVVWWMVWWMWVVVWMWWWIMVWVWVWWVWWVWWIA id *n ie fr it. 20 ie ïn d. ;n >e ;n 9e ld m C. id 3- ze o. 20 fc- tl- le n- ot g- ve s) e, 14 □t 0- n. tn ie ?n n- :iz g- •n 3g 02 n- •VQOr küQtüOTpiT-Ohct.1 (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De wereldgebeds- dagsdienst in de hervormde Noorder kerk in Velsen-Noord had redelijke be langstelling. Aan de oproep „Waakzaamheid in on ze tijd”, waarvan de liturgie was samen gesteld door rooms-katholieke en protes tantse vrouwen van Nieuw-Zeeland, van Maori- en van Europese afkomst, heb ben in de IJmond honderden vrouwen gevolg gegeven door te bidden voor die waakzaamheid en oog te hebben voor de noden in de wereld. In de Noorderkerk waren alleen vrou wen van protestantse gezindte ofschoon de gebedsdag toch ook bedoeld was voor rooms-katholieke vrouwen. Opmerkelijk was voorts, dat behalve de organist de heer J. Bakker slechts nog een andere man geen drempelvrees heeft getoond om zich temidden van de vrouwen te wagen. De viering van de liturgie geschiedde de dms. T. Vriesema-Noordijk, presi dente van de Nederlandse Christen Vrouwenbond, afdeling Velsen-Noord. en mevrouw J. G. Bosman-Geuslink; eerst genoemde hield de meditatie naar aan leiding van Lucas 6:36-42. Uit dit overzich kwam naar voren dat men in deze 125 jaar niet stil heeft gezeten. Het huidige bestuur gaat met frisse moed en energie aan een nieuw tijdperk beginnen. De organisatoren denken, dat de car navalsfeesten elders aantrekkelijker le ken: „zo doende. Voor de combinatie zang en spinet, en hobo en spinet is het moeilijk uit het beperkte repertoire een programma sa men te stellen.Weliswaar zou er voor sopraan en spinet genoeg te vinden zijn uit de tijd waaruit ook het programma voor de pauze was samengesteld (Swee- linck, Dowland, Byrd en anderen), maar het is een hachelijke zaak je eigen begeleidster te moeten zijn. En dat bleek ook bij vergelijking van de liederen waarbij Aukje van Steenbergen zichzelf begeleidde en de andere stukken, voor zang en hobo en voor hobo en spinet. Samenvattend kan men zeggen dat dit concert op hoog peil stond wat de uit voering betreft. De programmakeuze was interessant, mede door de korte en duidelijke toelichting op de onderdelen welke door Aukje van Steenbergen op sympathieke wijze werden gesproken. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In tegenstelling tot vo rig weekeinde is het afgelopen weekein de bij Hoogovens bijzonder rustig verlo pen. Althans met betrekking tot de acti viteiten op het stakingsfront. Wat be treft de activiteiten op het terrein van Hoogovens, kon zondagmiddag tijdens de schier dagelijkse persconferentie mede gedeeld worden, dat er gemiddeld 60 tot 63 procent staal geproduceerd wordt. Van de afdelingen, waarvoor een sta- kingsparool is afgegeven staakte onge veer veertig procent. Ir. Tuynman wees op de moeilijkhe den die een afdeling als de afdeling Velsen ondervindt bij het uitstippelen van haar beleid. De landbouwers en vee houders moeten hun strategie in dit ge bied waar de planologie zich stormachti ontwikkelt, steeds wijzigen. Maar het is toch mogelijk en het moet ook mogelijk zijn dat men gezamenlijk niet alleen het organisatieleren staande houdt, maar in de eerste plaats dat men mede in de welvaart deelt. Voor wat het transport betreft kon bericht worden, dat er meer dan vol doende loco’s op de baan zijn. Aan de havens werd ongeveer 11.000 ton verla den: het wegvervoer functioneerde nor maal. Bij de kwaliteitsafdeling was geen stagnatie in de dienstverlening. De zuur- stoffabrieken, Mekog en Cemij noteer den een normale productie. In de aanhef schreven wij al, dat ongeveer 40 procent van het personeel werkzaam in die afdelingen, waarvoor het laatst een stakingspairool is afgekon- digd, staakte. In dit verband werd ge wezen op de beide Oxystaalfabrieken. Hier staken 280 man van de 1266 die er werkzaam zijn. Met betrekking tot de bemiddelingspo gingen kon worden meegedeeld, dat te dien aanzien in het afgelopen weekeinde geen enkel contact is geweest. Noch met een eventuele bemiddelaar, noch met de bonden. Drs. J.D. Hooglandt benadrukte daarbij, dat nu principes meer en meer een rol gaan spelen in plaats van centen of procenten, het bemiddelen er niet eenvoudiger op gaat worden. Bovendien zo stelde hij moet de bemidelaar in de eerste plaats zelf willen en voorts voor alle partijen aanvaardbaar zijn. Zijn de lage tonen wat krachteloos, voor een sopraan niets uitzonderlijks, in de hoogte heeft Aukje van Steenbergen een enorme reserve over om moeiteloos met veel expressie te kunnen zingen. Hans van Steenbergen beschikt over een prachtig, rustig vibrato; ook in de zachte gedeelten verloor de hobo niets van zijn rijke klank. bal en handbal in het weekeinde toch een zeer geslaagd carnavalsfeest in de kantine van het sportpark Rooswijk ge had. De voorzitter van KIC weigerde zijn vele gasten te verwelkomen aangezien hij mooi onherkenbaar was uitgedost en liever onbekend bleef. De feestvierders hadden er niet min der plezier om. generaties Schaap die deel van het be stuur uitmaakten. Het huidige bestuur, dat bestaat uit de heren A. van der Stelt voorzitter, M. Markerink secretaris-penninigmeester en de leden H. Kruize, A. C. Schaap en S. Steijn, zal ongetwijfeld uit de waarde rende woorden de moed kunnen putten om voor „hun leden” op de bres blijven staan en de belangen van leden in de IJmond te behartigen. IJMUIDEN. De grote sluis van IJ muiden met een schip dat er maar even in paste was zondagmorgen voor hon derden mensen een bezienswaardigheid en een dankbaar object voor fotografen en filmers. BEVERWIJK In een sfeervolle omgeving heeft afdeling Velsen en omstreken van de Hollandse Maatschappij van Landbouw in het koetshuis van de taveerne Beeckestejjn het 125-jarig bestaan herdacht. Het is een intieme bijeenkomst geworden van de leden met hun dames, terwijl ook de algemeen voorzitter van de Hollandse Maatschappij ir. D. S. Tuynman en de algemeen secretaris ir. J. W. Raap aanwezig waren. Het hoofdbestuur was voorts vertegenwoordigd door de heer Kovoed, terwijl van de kring Meerlanden, waartoe de afdeling Velsen behoort, de voorzitter de heer Van Zijverden uit Hoofddorp, de receptie bijwoonde. Een hoogtepunt op deze bijeen komst was de onderscheiding die het oudste lid, de 86-jarige heer Markerink uit Velsen-Zuid aangeboden kreeg. MAANDAG 5 MAART Eindspurt, Alkmaarseweg. 20 u. pre sentatie amateur-wielerploeg Steeman- Huipen. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Easy, Populierenlaan. Geopend hulpverlening van 20 tot 23 uur. Verenigde openbare bibliotheek, stelstraat 44: volwassenen 19-21 u. veilingen (omzet van 26 miljoen gulden) kan ook nog een aanvulling van de landbouw hebben; men denkt aan ver schillende grove tumbouwartikelen, zo als sprotten, witlof en kool. MAANDAG 5 MAART Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale Bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 19- 21.30 u.; filiaal Santpoort-noord, Wüste- laan 79, 19-21.30 uur. NVSH, depot, bibliotheék en inlichtin gencentrum, 19.30-20.45 uur in beneden zaal 3 van gebouw Cultureel Centrum. Moerbergplantsoen 22, IJmuiden. Sporthal Zeewijk, Planetenweg, muiden-west, 18.30-21 u. Exercitia; 21-23 u. Full Speed. Rjjmonders, Lenterit, start 19.30 uur bij Petrazaal, Mercuriusstraat. Café Kraak, Marktplein IJmuiden, 19.30 u. carnavalsfeest voor invaliden. De Ring, 19.30-21.30 u. boksen en con ditietraining in gymzaal Ossendorp- school, Wijk aan Zeeërweg, IJmuiden. Operettegezelschap Vides, 20 u. repeti tie ingebouw Abeelenstraat 1, IJmuiden- oost. ie ie •n >P li. Getrokken door enkele tienduizenden paardekrachten sterke sleepboten begon in de vroege zondagochtend de gloed nieuwe 225.000-tonner „Pegasus” de reis van de NDSM-werf in Amsterdam, waar de mammoettanker gebouwd werd, naar IJmuiden, op het Noordzeekanaal ge volgd door een aantal slepers, gereed om onmiddellijk in te grijpen als dit nodig zou zijn. De grote hindernis, de Hem- brug, werd feilloos genomen en ook het volgende probleem, het binnenkomen van de noordersluis, werd keurig opge lost. Op de kanaaltocht was overigens van enige andere scheepsbeweging niets te bemerken. De weersomstandigheden werkten niet tegen. Het was de negende maal dat de NDSM een nieuw schip van deze grootte met goed gevolg op zee kreeg, dankzij knap vakwerk zowel aan boord als op de wal. De „Pegasus”, grotendeels nog in de grondverf, leek bepaald geen sierlijk schip; wel zeer modern en e fficiënt gebouwd. In de komende dagen zal op de proefvaarten moeten blijken of deze mammoettanker voldoet aan de hoge eisen die aan dit schip worden gesteld. Omstreeks tien uur zondagmorgen lag de reus tussen de deuren van de sluis en ongeveer halftwaalf werden de pieren van IJmuiden gepasseerd. Als verder alles naar wens verloopt, zal de NDSM-vlag gestreden worden en gaat de vlag van de nieuwe eigenaar in top. De „Pegasus” is gebouwd voor reke ning van de Pelican Shipping Corpora tion Monrovia (Liberia). BEVERWIJK. In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken in de Vomar aan de Bankenlaan. Overhemden, sokken, kniekousen en een groot aantal koperen en tinnen voorwerpen worden vermist. BEVERWIJK.— Tijdens het carna valsbal in „De Slof” zaterdagavond is een tas met een inhoud van 1800 en circa tweehonderd entreekaarten en consumptiebonnen gestolen. De tas heeft waarschijnlijk onbeheerd in de hal van het clubgebouw gestaan. De politie heeft, toen de gemoederen bij ontdekking van de diefstal wat verhit dreigden te raken, de ontgoochelde feestgangers gekal meerd. De „Pegasus”, niet mooi, wel enorm groot, die in de komende dagen moet bewijzen een goed schip te zijn. De Hoogovens 3, 4. 5 en 6 produceer den van zaterdagmorgen zes uur tot zondagmorgen zes uur 63 procent ruw- ijzer van de normale geplande productie. Men kwam er tot 9.200 ton ruwijzer In de staalfabrieken Oxystaalfabriek 1 en 2 werd 9.500 ton staal gemaakt. Een sto ring aan een kraan in OSF 1 was er de oorzaak van dat de productie niet hoger kwam. Het was namelijk als gevolg van <iie storing noodzakelijk enig ruwijzer over de gietmachine te leiden, waardoor de improductieve broodjes” aangemaakt werden. Zaterdag verwerkte de OSF 1 46 la dingen en de 2 18 ladingen, tijdens drie wachten. Gedurende de eerste wacht maandag lagen deze cijfers op respectie velijk 17 en 6. De blokwalserijen werken nog steeds op basis van het aangevoerde staal. De plakkenhallen van Blokwals 1 werken ten dele. In de warm walsen jen werkte de pool van kraandrijvers gedeeltelijk hetgeen van invloed was op de productie in Warband 1. Warmband 2 had een nor male productie. In de sector Koudband- walserijen werkte Koudband 1 gedeelte lijk en onregelmatig en kwam men in de 2 tot een normale productie In de vertinnerijen draaide de 2 evenals de dompel vertinnerij (Van een onzer medewerkers) HEEMSKERK. Het moet een on dankbare taak zijn voor de Gemeen schapsraad Heemskerk concerten te or ganiseren waar over het algemeen zo weinig belangstelling voor is. Zo trok ook vrijdag een exclusieve muziekvoor- dracht door het muzikantenechtpaar Aukje en Hans van Steenbergen bijzon der weinig publiek, hetgeen voor de uitvoering geen stimulans is. DINSDAG 6 MAART Hulpdienst Help een handje. behouden dergelijke instrumenten zijn erg gevoelig voor temperatuurwisseingen waardoor ook wel eens de zuiverheid van de zang te wensen overliet in het gedeelte voor de pauze. Een andere oor zaak kan zijn de gedeelde aandacht voor eigen stem en begeleding waarbij ook de zittende houding wel een rol speelt. Dat zij echter over goede stemkwali- teiten beschikt bleek in een aantal lie deren van Vaughan Williams: „Songs of innocence” en „Songs of experience”, op teksten van William Blake. Deze liede ren zijn geschreven voor zang en hobo en ook zodanig uitgevoerd. Er gaat van deze enigszins mystieke muziek, geënt op het Franse impressionisme met een dui delijke invloed van het Engelse volkslied een grote innerlijke rust uit die volko men bewaard bleef in deze uitvering door een grote beheersing in het spel van beide musici en een uitmunend samenspel MAANDAG 5 MAART Zaal Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. ver gadering HOC over o.a. uniformiteit winkelsluiting. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Geopend vanaf 30 w Verenigde openbare bibliotheek. Kerk- weg 45: volwassenen 19-21 ,u.;- .Ruijs daelstraat 7: jeugd 19-21 u. Van maandag tot en met vrijdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Ge opend. van 9 tot 12 en 113.30 tot 15.30 uur. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Verenigde openbare bibliotheek. Am- •telstraat 44: volwassenen 15-17.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Dr. C. F. J. Lampe, geneesheer-directeur van Net Zeeweg Ziekenhuis in IJmuiden, zal op 19 maart terugtreden uit de directie. Overeenkom stig zijn wens, zal hij zich dan geheel kunnen wijden aan zijn praktijk als internist in genoemd ziekenhuis. Het bestuur van de Stichting het Me disch Centrum is zeer erkentelijk voor al hetgeen door dr. Lampe voor het ziekenhuis en het daarbij behorend ver pleegtehuis is gedaan. Het bestuur wil dr. Lampe op dinsdag 20 maart in de aula van het Zeeweg Ziekenhuis een afscheidsreceptie aanbieden, die om 16.30 uur begint. In de opvolging van dr. Lampe is inmiddels voorzien door de benoeming van dr. A. J. Schilstra tot medisch directeur. Dr. Schilstra, thans nog in functie als directeur-arts van de Provin ciale Raad voor de Volksgezondheid in Noord-Holland, heeft zich bereid ver klaard op 19 maart zijn werkzaamheden in het Zeeweg Ziekenhuis aan te vangen. Op de afscheidsreceptie voor dr. Lam pe zal tevens gelegenheid zijn met dr. Schilstra kennis te maken. De heer Van Zijverden wenste de jubilerende afdeling namens de kring Meerlanden geluk met het 125-jarig be staan. Spreker was blij met de wederge boorte van deze afdeling. Want het zag er het afgelopen najaar naar uit dat men wilde fuseren. Daarom bood de heer Van Zijverden naast een bloemstuk ook maar een nieuw notulenboek aan. De heer P. Schaap sprak als oud- voorzitter, maar ook namens de drie e •voer I fijHW. 6 «ikvaU Een aantal stukjes van Marx, oor spronkelijk voor blokfluit en begeleiding gedacht, zouden inderdaad beter tot hun recht gekomen zijn in de combinatie blokfluit-spinet. De vrij forse toon van de hobo kan een stevige bas van een groter klavecimbel, maar liever nog van een piano, best gebruiken. Nu klonk de begeleiding wat te iel. accoordjes terwijl een aantal imitatie» het goed zou hebben gedaan. In een tweestemmige inventie van Bach toonde Aukje van Steenbergen zich een uitstekend klaveciniste; dit bleek eveneens in „Variationen über das niederlandische Lied” van Scheidt. Zij heeft een mooie, strakke aanpak van het instrument, dat ondanks zijn beperkin gen slechts een dubbele 8-voet en een luitregister zich volkomen leende voor dit soort muziek. Het is jammer dat het spinet niet helemaal zijn stemming had Een inwoonster van Wijk aan Zee heeft zondag aangifte gedaan van dief stal van haar bontjas met een waarde van f 1095. De jas is gestolen uit een hotel in de badplaats. DINSDAG 6 MAART Velserbad, Briniostraat, IJmuiden, ge mengd zwemmen: 6.30-8 u.; 12.15-13.15 u.; 16.40-18 u.; 20-21.30 uur. Zwemver. CSB 18.30-20 u. en 21.30-22.30 uur. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting, Spreekuur leidster van 9.30 u. tot 12.30 u. in Willebrordstraat 102, IJmuiden; tel. 10715. Federatie Bejaardenzorg Velsen, spreekuren: 9-10 u. voor IJmuiden en omgeying in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, benedenzaal 3, van 16 u. tot 17 u.; voor IJmuiden-oost in gebouw Abeelenstraat 1, tel. 12464; 11-12 uur voor Velsen-noord, in buur thuis De Mei, Geelvinckstraat 28, tel. 02510-24025; 14-15 u. voor Santpoort- noord, Verder volgens afspraak bij se cretariaat, Abeelenstraat 1, IJmuiden- oost. tel. 12464. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek, Plein 1945, IJmuiden, 10- 12.30 u. en 14.30-17.30 u.; Centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willems- beekweg 96, IJmuiden-oost, 15.30-17.30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen- noord, 19-21.30 u.; filiaal Wüstelaan 79, Santpoort-noord, 14.30-17.30 u.; filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-west, 19-21.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaarnestraat, IJmuiden, 19-20 u. medisch Maatschappelijke Consultatie bureau voor Alcoholisme. Sporthal Zeewtfk, PLanetenweg, IJmui- den-west, boksen en conditietraining in gymzaal Moerberg-Comitéschool, Kerk straat,. oud-IJmuiden. Bel Canto, Velser Operakoor, 20 u. repetitie in gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22, IJmuiden. Velsens Gemengd Koor, Koorrepetitie 20 u. in gebouw Abeelenstraat 1, IJmui- den-oost. VELSEN-NOORD. Het bestuur van de personeelsvereniging De Plaatwellerij, dat voor vrijdagavond in de grote ont- spanningslokaal van het bedrijf in Vel- sen-Noord een groots carnavalsfeest voor de leden en hun families had georganiseerd, kwam op het laatste ogenblik tot de onaangename conclusie, dat dit feest geen doorgang kon vinden. Het feest, dat muzikaal zou worden opgeluisterd door de boerenkapel ,.De Santhaesen” uit Santpoort en het kwar tet Jan Fijen, moest wegens gebrek aan voldoende belangstelling worden afge last. Namens het hoofdbestuur speldde ir. Raap de heer Markerink de eremedaille van de Hollandse Maatschappij op en reikte hem de hierbij behorende oorkon de uit. Ir. Raap wees er op dat de heer Markerink ondanks zijn gezegende leef tijd nog volop belangstelling toonde voor het wel en wee van „zijn” afdeling en zeker vandaag de jongeren ten voorbeeld gesteld mag worden. „De Hollandse Maatschappij is trots op deze leden”. In aansluiting hierop bood de voorzit ter van de afdeling Velsen, de heer A. van der Stelt de heer Markerink het erelidmaatschap van de afdeling aan. De heer Markerink, zichtbaar bewogen van deze onderscheidingen, bracht nog even een paar herinneringen naar voren uit zijn „goede’’ oude tijd. Tijdens een gezellig diner-dansant heeft de voorzitter de heer A. van der Stelt de schijnwerper gezet op de 125- jarige afdeling die op 2 maart 1848 in hotel de Prins in Velsen door 16 leden werd opgericht. Zij behoorden toen tot de eerste tien landelijke afdelingen. De eerste voorzitter was Jonkheer Rendorp van Marquette uit Heemskerk, Christi aan Stumphius was tweede voorzitter, Cornells Karshof secretaris en Adriaan Halder Hendrikszoon, penningmeester. In een historisch overzicht bracht de heer Van der Stelt de levensloop van de afdeling naar voren waarbij men in 1878 128 leden had. Nu nog 34 onder wie 24 mét land. Ook werd een blik op de toekomst geworpen. Beverwijk met rijn i - i fes;

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5