GEEN STERK BEGIN VAN DE UEFA-JEUGD Borussia staat er goed voor De Vroet: Lattek: De „waterdragers toch wel tevreden zijn bij Ajax sterker Aiglon liep naar de vijfde plaats JOHNNY REP: De Volewijckers niet over naar „Houtrust-vrienden definitief voorbij De Leeuw: twee 1'1 eerste prijzen in Hilversum OOK TRUDY RUTH NIET AAN START SPORT KORT „Mijn wilde tijd is nco Mager resultaat tegen West-Duitsland: 0-0 Toernooi om UEFA-cup Grand Prix in Brussel Stroom van reacties uit Amsterdam ïo 9 i ow a op o op 11|D8aoDol^p^, 4 WDOQbp. ODD DD Kaas met ster-allures ■"1 14 WOENSDAG 7 15 MAART 1973 De opstellingen Spelersverschil 95 1 AAL ci. 'a Nioiciali^nn nrt~ Niet kansloos ïwm. Jbf öflh ÜQQ Bayern op verkenning in het Olympisch stadion: links Höness, rechts Muller. Haarlem), Vreijssen van en die Trainer Arie de Vroet: Goede ervaring. ADVERTENTIE )EN 3 M.C 1 ndaalse blijven; in ver- BRUSSEL. De Nederlandse combi natie Sjeng Hendrix-Aiglon heeft zich in Brussel in de grand prix d’hiver voor dravers, welke was gedoteerd met onge veer 75.000 gulden, uitstekend geweerd. Achter de Zweedse crack Lyon, die de eerste prijs van 45.000 gulden veroverde en de Franse coryfeeën Vernet, Une de Mai en Axius, bezette Aiglon een eervol le vijfde plaats. Na het mammoettreffen van vana vond, volgt ook voor de Europese kampioen zondag weer een „normaal” duel met FC Groningen. Reps prog nose voor dat competitieprogramma ziet er als volgt uit: Er is volgens Lattek ook een ver schil in het spelerspotentieel. Ster spelers hebben wij”, vond Lattek, „e- venveel als Ajax, maar de „waterdra gers” bij de tegenpartij zijn gemid- 3 1 3 1 1 1 2 1 1 1 1 3 3 Dat kan zowel een voordeel als een nadeel zijn. Extra inspanningen ver moeien, maar de ervaringen daarmee hebben de spelers geleerd dat zij door tot het uiterste te gaan bijzondere prestaties kunnen leveren.” Bayern: Maier (1). Hansen (2). Bec kenbauer (5). Schwarzenbeck (4) en Breitner (3). Höness (10). Zobel (8) en Roth (6). Dörnberger (7). Müller (9) en Hoffmann (1).. Ajax en Bayern spelen vanavond vermoedelijk in de volgende opstel lingen: Ajax: Stuy (1). Suurbier (3). Huls- hoff (13). Blankenburg (12) en Krol (5). Haan (15). Neeskens (6) en Ger Mühren 9). Rep (16). Cruyff (14) en Keizer (11). Reserves: Wever. A. Mühren (7), Schilcher (2). Swart (8) en Kleton. Utrecht—AZ’67 Haarlem—MVV AmsterdamSparta Go Ahead EaglesExcelsior NECDen Bosch FeyenoordTwente GroningenAjax NAC—Telstar PECVeendam Willem IIHeerenveen Roda JCEindhoven GraafschapHelmond Sport CambuurFortuna SC »r. secr. 7876. «oartwn vS.V.V. 8 XF.C. 9 ■F.t.C' Het optreden van Lyon, gemend door Olie Elvstrand, op de baan van Sterre- beek heeft grote indruk gemaakt. Bin nen één ronde had Lyon de leiding genomen. Axius en Aiglon gingen mee. ti.iport 5girl C.-A|a« ÓQg In Kaiserslautern maakte Borussia op nieuw grote indruk door zijn homogeni teit, waartegen de thuisclub hoewel goed op dreef, niet was opgewassen. Alle doelpunten werden gescoord in de eerste helft. In de 14e minuut bracht Danner Borussia aan de leiding. Acht minuten later maakte Toppmöller gelijk, maar kort daarop (26e minuut) deed de Deen Jensen de balans weer doorslaan ten gunste van de „Borussen”. Uitslag grand prix d’hiver: 1. Lyon (Olie Elvstrand) 3.03.5 1.17.7. 2. Vernet 1.19.1. 3. Une de Mai 1.18.0. 4. Axius 1.18.7. 5. Aiglon 1.19.4. Toto: W. 16,80, pl. ï,20, 2,20, 1,70, covercal: 7,80. volgens geïndoctrineerd het tussen twee lichte trainingen van zijn ploeg in het Olympisch stadion waar vanavond „de grote confronta tie” is. Reserves: Skoric (doelman). Zim mermann (12). Joerg (13). Krauthau- zen (14) en Schneider (15). HUIZEN Het Nederlandse UEFA-elftal heeft in Huizen West-Duits land een gelijkspel (00) moeten toestaan. Een niet zo bemoedigend begin van de voorrondewedstrijden voor het jaarlijkse UEFA-jeugdtoernooi, waarvan de eindfase ditmaal in Italië wordt gehouden. Nederland is inge deeld in groep 6 van de voorronden, waarin naast West-Duitsland ook Polen speelt. De eerste ontmoeting tegen Polen is op 13 maart in Veendam. De beide uitwedstrijden staan voor 27 maart en 11 april op het programma. --Het bij tijden glad combinerend Ne derlands jeugdelftal heeft het fysiek ster kere West-Duitsland enkele keren met de rug tegen de muur gezet, maar een verlossende treffer kwam er niet uit. Nu staat de huidige selectie van 16- tot 18- jarigen niet bekend om zijn produktivi- teit. In de oefenperiode (o.m. wedstrijden tegen Feyenoord-B en Haarlem) werd zeer sporadisch gescoord. Op het bijzon der moeilijk bespeelbare veld in Huizen bleek het de pupillen van Arie de Vroet vrijwel onmogelijk zich kansen te schep pen. De combinaties, veelal met Vreijs sen (NAC) en Peters (NEC) als sleutel spelers, verliepen veelbelovend, maar stokten bij de 16-meterlijn. De hard ingrijpende Duitse verdedigers (aanvoer- contract zou willen tekenen. Bezwa ren dat die een nadelige invloed zou den hebben op de inzet van de be trokken spelers, zoals die wel in Tel- star-kringen worden geuit, ziet hij niet zitten: „Bij Ajax speelt dat zeker niet. Er is bij ons altijd wel voldoen de drang om het beste te leveren. Wat dat betreft hebben wij geloof ik meer zelfdiscipline.” Vanavond begint Johnny Rep voor het eerst in de basisopstelling aan een Europa-cupwedstrijd. Opnieuw een uitstekende gelegenheid om met een klassevoetballer als Breitner tegeno ver zich, naar een hoogtepunt te groeien. Nerveus? Rep: „Dat niet. De enige keer dat ik niet kon slapen, was de nacht na de wedstrijd tegen Independiente. Maar dat kwam meer van de doorgestane emoties. KAISERSLAUTERN. Borussia Mönchengladbach staat reeds met één been in de halve finales van het UEFA- cuptoernooi. Voor 25.000 toeschouwers in het Betzenbergstadion won het team van Hennes Weisweiler zijn eerste wedstrijd tegen Kaiserslautern (2-1) en verwierf zich dus een zeer gunstige uitgangsposi tie voor het tweede duel dat op 20 maart in Mönchengladbach wordt ge- ■peeld. in hun normale vergelijken”. Udo trainer, die zijn gedachtenlijn constateerde der Körbel kreeg van de Franse scheids rechter Würtz zelfs de gele kaart) zorg den er wel voor dat hun doelman Robl niet al ee zeer werd belaagd. Tot een schot is de Nederlandse aanval dan ook niet gekomen. De beste kans was nog voor middenvelder Braakhekke, die op aangeven van Van der Wulp en Ijzer man vrij voor het doel van Robl ver scheen, maar de bal in de modder niet onder controle kreeg. Een lange schuiver van de overigens niet overtuigende rech- tervleugelverdediger De Groot verraste Robl bijna. Hij liet de bal vallen, doch kreeg op de lijn steun van Stielike. De West-Duitsers, die in de beginfase rommelig opereerden, vormden geen im ponerende equipe. Slechts verdediger Dubski, die voor Schalke ’04 al Europa- cupwedstrijden heeft gespeeld, viel op door enkele fraaie ^solo’s. Assistentie kreeg hij echter nauwelijks. Gevaarlijk zijn de Duitsers niet geweest, mede doordat ook de Nederlandse verdedigers niet schroomden de bekende noodmaat regelen 'te nemen om de tegenstander de doortocht te beletten Niettemin is Arie de Vroet er via zijn traditionele speurtocht door de gewesten weer in geslaagd een aanvaardbare se lectie samen te stellen.Vreijssen, Peters (twee spelers met eredivisie-ervaring), Van der Wulp en Olk zijn uitstekende HILVERSUM. Na Wilma van Gooi en Riet van den Berg heeft nu ook Trudy Ruth zich teruggetrokken voor de Europese indooratletiekkampioenschap- pen, die zaterdag en zondag in het sportpaleis „Ahoy” in Rotterdam worden gehouden. „Ik acht me niet in staat om in .{otterdam een behoorlijke prestatie re leveren. Op 21 maart ga ik trouwen en ik heb op het ogenblik een heleboel zaken aan het hoofd waardoor ik me niet optimaal op Rotterdam kan voorbe reiden. Ik heb eenmaal de limiet van 55.5 sec. gehaald ed daarom ben ik van mening dat het beter is niet in Rotter dam te starten. Het is echt geen kwestie van onwil”, aldus de Hilversumse die op de 400 meter zou uitkomen. naam regelmatig in minder fraai ver band op de sportpagina’s prijkte. Rep: „Dit seizoen nog heb ik een paar schorsingen van de club gehad. Maar die tijd is nu definitief voorbij. Ik ben veel minder snel geïrriteerd, nu ik een eerlijke kans op een vaste plaats in het eerste gekregen heb.” Rep heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij zich in Ajax-b aller minst vermaakte. Er ging een tijd lang geen interview voorbij of hij stelde resoluut dat zijn kans snel moest komen, of Johnny Rep zou volgend jaar niet meer bij Ajax zijn. Of die uitspraken enige invloed heb ben gehad op de uitverkiezing van de jonge Ajacied, zal wel nooit duidelijk worden, een feit is dat Sjaak Swart kort na die rebelse Rep-periode zijn plaats aan deze vertegenwoordiger van de nieuwe garde moest afstaan. „Daarmee is echter nog helemaal niet beslist of ik bij Ajax blijf”, vertelt Rep, „mijn contract loopt eind van dit seizoen af. Ik weet dat Ajax me graag wil houden, maar of dat gebeurt, hangt helemaal af van wat er dit seizoen verder nog besproken zal worden”. In dat kader past onver mijdelijk de naam van Jan Mulder, Ajax miljoenenspits, die nog altijd noodgedwongen renteloos rondloopt. Zodra de oud-Anderlechtspeler weer helemaal genezen is, zal er een strijd om een plaats in voorste linie, waar Keizer en Cruyff voorlopig nog een onaantastbare positie bekleden, los branden. Johnny Rep is niet bang voor die confrontatie. „Ik begin op gelijke voet met Mulder”, stelt hij zelfverze kerd vast, „ik ben niet bang voor een gevecht om de plaats in het eerste. Tenslotte ben ik een echte rechtsbui ten en staat Jan Mulder liever in de spits”. Overigens ziet Johnny Rep Jan Mulder niet alleen als concurrent. Hij houdt daarnaast nog serieus rekening met de mogelijkheid dat Sjaak Swart hem op het einde van diens carrière nog van de rechtsbuitenplaats zal verdringen. „Dat zit er altijd nog in als ik een slechte wesdtrijd speel”, aldus Rep, die bij een overeenkomst met Ajax het liefst een langlopend „Ajax speelt”, verklaarde Lattek, „langs de kortste weg. De gehele opzet is er op gericht zo snel moge lijk naar het doel te komen. Wij spelen wat artistieker, wat gracieuzer, maar we gebruiken ook vaak een station te veel in onze sportcombina- ties.” z(jn niet te De optellingen waren: Nederland: Hoogland (Volendam), De Groot (Roodenburg), Olk (FC Amster dam), Monnee (FC Den Haag) en Hesse- ling (Haarlem), Jan Peters (NEC) en Van der Wulp (FC Den Haag), Braak hekke (GA Eagles), (vervangen door: Schenk (NAC), Verheijen (PEC Zwolle) (Ver vangen door: Bijvank van Ajax) Ijzerman (PEC-Zwolle). West-Duitsland: Robl (München 1860), Dubski (Schalke), Bender (SC Hamburg), (vervangen door: Weber van Kickers Of fenbach), Stielike (SPVGG Ketsch) en Körbel (Eintr. Frankfurt); Wilhelmi (FC Kaiserslautern) en Abramczik (Schalke), Möhlmann (Preussen Münster, Herz (HSV) (vervangen door: Fasl van Eintr. Braunschweig), Thiele (Schalke) en Bihn (Kickers Offenb.). AMSTERDAM. Met 65.000 schreeuwende mensen om zich heen en een zo sterk mogelijke tegenstan der voor zich, heeft Johnny Rep (21 jaar) de minste moeilijkheden met zijn concentratie. Daar kwam het Amsterdamse legioen vorig jaar al gauw achter toen de Zaankanter met twee doelpunten tegen Independiente de wereldbeker voor Ajax veilig stel de, en dat werd afgelopen zaterdag nogmaals onomstotelijk aangetoond met de dubbele goal tegen erfvijand Feyenoord. „Zo’n belangrijke wed strijd geeft me een bijzondere kick”, erkent Rep, die aan de andere kant weleens problemen heeft met zijn inzet en concentratie als er een min der aantrekkelijke match wacht, zo als bijvoorbeeld vorige week uit te gen NEC. De Zaankanter gaf bij die gelegenheid niet zo’n allerbeste partij weg, wat hij na afloop uitgemeten op zijn brood kreeg. Rep: „Het is vooral assistent-trainer Bobby Haarms die me na zo’n wedstrijd op mijn fouten wijst.” Naarmate Rep zijn volle voetbal- wasdom nadert, neemt de frequentie van zijn ontsporingen af, al is het nog niet zo gek lang geleden dat zijn Met wat meer ervaring zal de ploeg ongetwijfeld beter gaan draaien. Het overnemen van de posities was tegen de wel vaak switchende Westduitsers nog niet 100 procent en in de verdediging liet men zjjn man soms roekeloos vrjj (De Groot). De Vroet: „Ook een kwestie van tijd natuurlijk. Ik ken deze jongens nog niet zo lang en het is onmogelijk om ze, afgezien van hun kwaliteiten, opeens alles bij te brengen. Maar wat ik zo van deze tegenstander heb gezien zijn we, ondanks die 00 nog niet kansloos". voetballers, om wie zonder goed team is te formeren. Arie de Vroet: „Ik moet met dit resultaat tevreden zijn. De jongens heb ben stuk voor stuk gevochten voor wat ze waard zijn. Op dit veld was het erg moeilijk, vooral voor de technische spe lers. Maar hoe dan ook, het was een goede ervaring.” AMSTERDAM. De Volewijckers blijft in Amsterdam. De onderhandelin- gen met „vrienden van Houtrust” in Den Haag zijn afgebroken. Publikaties rond om een eventueel vertrek van De Vole wijckers naar Den Haag hebben in het noordelijk stadsdeel van Amsterdam een geweldige reactie ontketend. Van alle kanten zijn adhesiebetuigingen binnen gekomen. Men is een seizoenkaartenactie begon nen om De Volewijckers een financiële basis te geven voor een geprolongeerd verblijf in Amsterdam. De woordvoerder van het bestuur van De Volewijckers, Lou Lap, zei: „De actie heeft een be hoorlijk respons gehad, waaruit duide lijk blijkt dat de mensen De Volewijc kers in Amsterdam willen houden. Bo vendien was de aanbieding van de „Vrienden van Houtrust” te vaag. We willen het nu nog eens twee jaar hier in Amsterdam-Noord proberen, temeer daar ook uit kringen van het bedrijfsle ven belangstelling is getoond. Ik kan op dit moment nog geen namen noemen, omdat het de bedoeling is dat het gehele bedrijfsleven hier in de buurt er in betrokken zal worden.” Dit trio nam een vrij beduidende voor sprong, die echter door Une de Mai weer teniet werd gedaan. In de slotfase van de 2300 meter lange koers bleek Lyon ditmaal een betere sprinter dan zijn Franse concurrenten. De verschillen wa ren overigens zeer gering. In de internationale montedraverij om de grand prix de Flandres onderscheidde zich de Nederlandse jockey Eddie van Dijk met de Franse hengst Ulric d’Or door als derde te finishen. AMSTERDAM Bayern München en Ajax voetbal Lattek, Bayerns spelers heeft deld sterker. Juist daarin schuilt onze kans. Mijn spelers weten dat ze niets te verliezen hebben en alleen maar wat te winnen. Ajax is favoriet, wij zullen hen echter niet overschat ten. Ik neem aan dat juist onze minder prominente spelers tegen Ajax een extra prestatie willen leve ren en dat we daardoor de mogelijke tekortkomingen over het geheel van de ploeg kunnen compenseren.” Zou Bayern dan de volgens Lattek aan wezige minder sterke plekken niet willen versterken? „Natuurlijk wel, maar het is niet mogelijk. In de eerste plaats is het een financieel probleem en in de tweede plaats is het niet denkbaar meer voetbaltalent uit Duitsland in minder clubs te con centreren. Er is nu een redelijke verdeling over de verenigingen, waar door ik vind dat we per seizoen meer zware wedstrijden speten dan Ajax. HILVERSUM De uitslagen van de dinsdag avond in Hilversum verreden paardekoersen Gabarraprijs (2000 m): 1. Kameraad (S van Leeuwen) 2.52,7, 1.26,4, 2. Karonja, 3. Kathleen Song, wlnn. 9.30, Pl. 2,50, 1,80, 1,50, koppel 8,10„ trio 194,10. Galelprijs (2000 m): 1. Kitty Six O (J. de Leeuw) 2.58,0, 1.29,0, 2. Jour Buitenzorg, 3. Kyros D, wlnn 4,50, pl. 2,00, 1,70, koppel 12,40. Gondelprijs (2000 m): 1. Jupiter Schans (J de Leeuw) 2.489, 1.24,5, 2. Impereur, 3. Klaart- je, winn. 2,50, pl. 1,30, 2,80, 3,00, koppel 9,80, trio 140,70. Jachtprijs (2000 m): 1 Kaper W (M. van der Togt) 2.46,1, 1.23,1, 2. Ida Belwin, 3. Ivo D, winn 1,60. pl. 1,40 4,30, 3,70, kopp 11,70, trio 353,00. Leerlingenwinterkampioenschap (finale): 1. Ido Hanover (J. H. G. de Jong) 2.51,9, 1.24,3, 2. Interest, 3. Gay Rodney, winn. 2,10, pl. 1,40, 4,00, 7,60, kopp 8,80. Galjoenprijs (2000 m): 1. Kitty Gregor II (M Vergay) 2.48,9, 1.24,5, 2. Krone Buitenzorg, 3. Ineke, wlnn. 6,70, pl. 2,70, 6,10, 6,40, kopp 11,00. Trio Galjoenprijs (le afd.) 2390: Galjoenprijs (2e afd) 2000 m: 1. Inca H. (M. v. d. Togt 2,50,0, 1.25,0, 2. Jasji, 3. Kobalien W. Winn 27,50, pl. 5,20, 1,60, 2,60, koppel 16,90. Jachtprijs (2e afd) 200 m. 1. Jan Hollandia (R Koster) 2.46,2 1.23,1, 2. Jorrl Buitenzorg, 3. Joris Six, Wlnn. 1,90, pl. 1.60, I, 40, 1,40, kopp 4,00. Jachtprijs 27,00. Jonkprijs 2440 m: 1. Iris Volvo (L. Boonen) 3.26,9, 1.24,8, 2. Ineke R. 3. Hero Hollandia. Wlnn. 2,00, pl. 2,00 ,1,60, kopp 32,0, Totallsatoromzet f 388.079. meer een De Nederlandse dames- en herenselec- tietafeltennis hebben in Goor kansloos verloren van Tsjechoslowakije. De da mes gingen met 07 ten onder en de heren met 09. Jan Hein Donner heeft met een afge broken partij 1 punt achterstand op Uhlman in het Capablanca schaaktoer nooi. De ploeg Loevesijn-Stam-De Wit staat in de zesdaagse van Antwerpen 3e. De ploeg van Lancker leidt, Pijnen- Duyndam-Koel staan 2e en de ploeg Balk op 4 ronden 7e. Het Oostduitse zaalhandbalteam da mes, klopte Nedeland met 204. De wedstrijd telde voor het zeslandentoer- nooi. Het wereldkampioenschap boksen ju nioren lichtgewicht, bleef bij Arredondo. Hij verdedigde zijn titel voor de vierde keer. Door een overwinning op Uruguay heeft Zuid-Afrika zich gekwalificeerd voor de tweede ronde van het tennis toernooi om de Daviscup. Er schijnt, met name bij PSV (actie van Kees Rijvers) grote belangstelling te zijn voor een transfer van de gebroeders Van der Kerkhof. Twente-trainer Kohn: „We laten ze niet zomaar gaan.” De voorlaatste uurwedstrijden om de schaatstrofee van Heineken is gewonnen door Hoekstra. Klassementsleider Van de Weide was 2e. De prof-wielerkoers „Grand Prix d’Aix-en-Provence” leverde een zege op voor de Deen Leif Mortensen. Hij lag 2 minuten voor op het peloton. Er is nog geen uiespraak in het kort geding dat de tafeltennisvereniging Sa- nocel-Scylla aanspande tegen de bond. 'r •aagfe.

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 15